Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) Pucosz válasza koko52 (#54650) üzenetére


Pucosz
csendes újonc

Köszi, ránézek a link alapjàn este az enyémmel mi a helyzet, mert nekem is az A1A2 slot rosszalkodik..

(#54652) koko52 válasza Pucosz (#54651) üzenetére


koko52
veterán

A dual miatt a1-b1 illetve a2-b2-be rakod ugye? :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54653) Pucosz válasza koko52 (#54652) üzenetére


Pucosz
csendes újonc

Az alapértelmezés szerinti dualon felül màr az összes lehetséges variációt próbàltam... egyszerre kettő, vagy csak az egyik, vagy csak a másik modullal..
A1b1=55
A2b2=55
A1a2=cc ezeknél nem indul
A1b2=8 gb
A2b1=8 gb
B1b2=16 gb single

[ Szerkesztve ]

(#54654) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
Mivel érdemes ellenöriznem a tuningot a ramoknál?
PenDrive-ról elinditott memória memtest ellenőrző program megfelelő erre?

ÁdiBá

(#54655) Fred23 válasza ÁdiBá (#54654) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én AIDA64-et és játékokat szoktam használni leginkább, eddig működött.

(#54656) ÁdiBá válasza Fred23 (#54655) üzenetére


ÁdiBá
addikt

AIDA64-ben van mem test?

ÁdiBá

(#54657) Fred23 válasza ÁdiBá (#54656) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, system stability test vizsgálja azt is, meg RAM olvasási, írási, és elérési tesztek egészen biztosan vannak még benne. Lehet, egyebek is, de már régen használtam.

(#54658) koko52 válasza Pucosz (#54653) üzenetére


koko52
veterán

Én alaplap hibára tippelek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54659) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

3600 MHz CL18-20-20-44 CR2 megfelelő lehet iződités szempontjából?

ÁdiBá

(#54660) koko52 válasza ÁdiBá (#54659) üzenetére


koko52
veterán

Az alacsonyabb cl sokszor jobb eredményt hoz. Próbálj kisebb HZ-et cl16-al és mérd meg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54661) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Egy kérdés vagy inkább megerősítés, hogy jól gondolkozom.

Ugyebár intel i3-8100 2400 Mhz-ig kezeli a ramot, AM4 fronton pl 1500X 2666.
Ha egy teljesen alap deszkába teszem, akkor csak 2400 ill. 2666 fogja kezelni a ramot. De ha beleteszek pl egy 3000-est, akkor elvileg az is 2400 ill. 2666-on fog menni, csak ugyebár jobb időzítéssel, tehát emiatt is megérheti a magasabb órajelű ram, bár hétköznapi használatban nem érezni látványosan.
Ettől jobb órajelet csak tuningos lapban lehet elérni igaz?

Pl. a mostani lapom is csak 1600-ig kezeli a memót. De 1866 CL10-es van benne, de 1600-on CL9-en megy, ami elvileg papíron jobb, mint az 1600 CL10 v. CL11.

[ Szerkesztve ]

(#54662) Pucosz válasza koko52 (#54658) üzenetére


Pucosz
csendes újonc

Én is. ..🤔
De azért este szétnézek még a hűtő felfogatàsa körül...

(#54663) koko52 válasza hegegabi80 (#54661) üzenetére


koko52
veterán

Ha Z-s lenne a lap ki lehet hozni a 3000-et, de nem mindig jön össze! A többi írásod helytálló.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54664) , válasza hegegabi80 (#54661) üzenetére


,
addikt

Még annyit érdemes hozzátenni, hogy míg Intelnél csak Z-s lapban van RAM OC, addig AM4 esetében már B-s lapnál is van erre lehetőség. (Arról nem is beszélve, hogy ha a CPU-t is húzni szeretnéd, akkor Intelnél K-s processzor kell ehhez, míg AM4 esetében bármelyik processzor húzható.)

(#54665) hegegabi80 válasza koko52 (#54663) üzenetére


hegegabi80
addikt

Oks ,akkor jól értelmeztem az írásokat. Így legalább tudom, hogy nem feltétlen kell nekem drága és magas mhz ram, természetesen az ár/érték arányt figyelembe véve.

(#54664) Scorp2011: Tehát AMD-nél szabadabb az ember egy kicsit, jobban engedik a tunnigot.

Köszönöm az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#54666) koko52 válasza hegegabi80 (#54665) üzenetére


koko52
veterán

Best Buy: Aegis 2*8 3000 cl16. Kipróbált mindkét oldalon.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54667) hegegabi80 válasza koko52 (#54666) üzenetére


hegegabi80
addikt

Majd aprón is szét fogok nézni, nincsenek nagy igényeim. Valszeg intel lesz majd, így ha akad jó áron 2666 vagy 2400 akkor az is jó nekem.
Corsair Vengeance LPX 3000 mhz miért nem ajánlott, valamelyik forumban olvastam. Apron szokott lenni jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#54668) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

A gépben lévő Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSC mellé ha beteszek egy Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSBK memóriát azok képesek lesznek duálban működni?

SZERK: Az alaplap egy Asrock Z370 Pro4.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#54669) koko52 válasza -szabi- (#54668) üzenetére


koko52
veterán

Igen, a színük miatt más a számuk utolsó karaktere.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54670) -szabi- válasza koko52 (#54669) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi.

(#54671) ÁdiBá válasza koko52 (#54660) üzenetére


ÁdiBá
addikt

3000 Mhz CL15 88 Gb/s irás.
3600 Mhz CL18 100 Gb/s irás

ÁdiBá

(#54672) koko52 válasza ÁdiBá (#54671) üzenetére


koko52
veterán

3200 cl14-el nem megy?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54673) ÁdiBá válasza koko52 (#54672) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azt nem próbáltam...
Szerintem az már nagyon sok neki.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#54675) Perseus871


Perseus871
tag

Sziasztok alacsony órajelü ram okozhat belassulást és fagyást?
Adott egy leírásban szerepló rendszer, amihez még a régi gépem DDR3 1333mhz 8gb-s kingston ramját használom!
Az fx8350es procihoz 1866mhz-et ajánlják.
Most volt szervízben a gépem, proci csere volt, illetve kapott egy ssd-t + egy komolyabb procihűtőt, rendszer új.
Játékoknál folyamatosan fagy, van hogy perceken keresztül tölt.

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#54676) koko52 válasza Perseus871 (#54675) üzenetére


koko52
veterán

Csinálj egy RAM tesztet usb-ről Memtest86-al. Hd Sentinellel nézd meg a vinyók állapotát. Ha sokáig tölt a HDD is okozhatja (ha ssd-n van a játék akkor nem). Aida 64-el is teszteld a rendszer stabilitást. Attól, hogy 1333 mhz a ram még nem fagyhat, max FPS-ed kicsit kevesebb játékok alatt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54677) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok, olyan gondom lenne, hogy van 16 GB memória a gépbe, a windows 16 lát,de csak 8at használhatok belőle, ez mért van? Win7 ultimate 64 bites pedig. Illetve a cpuz is 16 ot lát,de ott viszont a gond az,hogy single csatornát mutat.
előre is köszönöm, lent látható a rendszer, kb 1 napos a gép,nemrég ment fel rá a win7.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54678) Dragon3000 válasza heavygrip (#54677) üzenetére


Dragon3000
veterán

Próbáld ki egyesével a ramokat, volt másnál is ilyen, akkor az egyik ram volt rossz. Ha mindkettő megy külön, akkor lehet csak rosszul érintkezett.

(#54679) heavygrip válasza Dragon3000 (#54678) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Erre én is gondoltam,de ha rossz lenne akkor, hogy érzékel 16 ot? Mindegy, kipróbálom azért, köszi.
Egyébként sípol eggyet amikor bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54680) oettinger01


oettinger01
őstag

Van egy LGA 775-ös lapom, de váltani nem szeretnék, ezért arra gondoltam a csúcsra járatom egy xeon procival és nézegetem hozzá a ramokat.... Normális az, hogy 8Gb ddr2 1066-os ramokért 17-20 ezreket kérnek? Szívem szerint én 10nél többet nem adnék értük, van aki ezt megveszi vagy keresik a madarat páran?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#54681) Fred23 válasza oettinger01 (#54680) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Normális az, hogy 8Gb ddr2 1066-os ramokért 17-20 ezreket kérnek?"

Ha egyesek megveszik ennyiért is, miért ne?! :D Normális, aki 775-ös konfigot akar fejlesztgetni?

#54682: Szerintem jobban jársz, ha eladod, amid van, és valami modernebb cuccba fektetsz, vagyis ha Te keresel madarat a madárnak levés helyett! :D

[ Szerkesztve ]

(#54682) oettinger01 válasza Fred23 (#54681) üzenetére


oettinger01
őstag

Értem én, hogy amíg van x@r addig van veréb is, csak mivel éppen ilyen helyzet előtt állok, ezért megdöbbenve állok a tények előtt, hogy miket kérnek ilyen platformon ami már kiöregedő és az ember azt gondolná örül ha megszabadul tőle, viszont ez az ár nem azt tükrözi.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#54683) Submarine válasza oettinger01 (#54682) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Az már kiöregedett.
Az enyémet eladtam pár ezerért.
Az árát rég megszolgálta már.
Nem támogatja az ssd-ket, nincs usb 3 sem.
stb.., valamint, egy hét éves alaplap vajon meddig lesz még jó?
Sztem ne sajnáld, itt az ideje váltani.
5k-ért tedd ki fézbúgra.
:D
A pénzedet meg újabba öld inkább.
Szvsz.
De ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz.
:)

(#54684) Perseus871 válasza koko52 (#54676) üzenetére


Perseus871
tag

Minden tesztet lefuttattam már! Memtest szerint minden ok! Átraktam a játékot ssd-re, most már pick-pack betölt, de most is fagy!
Diagnosztika szerint jó a hdd, de a Hardisk Sentinel mégis írja hogy van pár hiba a kapcsolatban! Összes sata kábelt cseréltem már.
Lehet megpróbálom kikötni a hdd-t, aztán meglátom!

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#54685) Submarine válasza Perseus871 (#54684) üzenetére


Submarine
senior tag

Sajnos, alaplap sata vezérlő is lehet hibás.

(#54686) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!

A jelenlegi alaplapomba szeretnék ramot cserélni, és procit. Amim most van:
Alaplap: Gigabyte AB-350M
Proci AMD Ryzen3 1300x
Ram: 2x4Gb kingston hyper x 2666mhz

Annyit szeretnék kérdezni, mivel tudom, hogy a ryzen procik elég kényesek ram ügyben, milyen ramot tudnék beletenni amit nem húz le?
Szeretnék egy rgb-s ram párost nézni mondjuk 2x8gb-os változatba.
A másik procim valószínű ryzen 2600 vagy 2600x lenne. Nem tudom proci csere után mennyire lenne nagyobb változás.
Hiába nézegettem a gigabyte oldalán a qvl listát nem lettem előrébb, mivel amiket kinéztem ramokat egyik sincs benne a listában, és nem tudom azokkal a ramokkal mi történne.
Anno legelsőnek mikor megvettem az alaplapot és a procit, elsőnek egy Corsair ram ment bele 3000mhz-es de olyan szinten behülyült a gép, hogy az borzasztó. utána a qvl listából kinéztem a mostanit és semmi baja azóta se.

Előre is köszönöm, akinek van bármi ötlete :)

Üdv
:R

(#54687) Submarine válasza Gyuffa (#54686) üzenetére


Submarine
senior tag

Halesz!
Szerintem erre inkább a ryzen totyikban fognak tudni érdemileg válaszolni.
Ott vannak emberek, ilyen tapasztalattal.

(#54688) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne,hogy a lent látható (ddr4 3200as) ramnak az órajele miként változik. Cpu-z n 1463 mhz-t ír, folyton, hwinfón is ugyanez az órajel,hiába terheltem,akkor is annyi maradt maximumon. Aztán megnéztem szintén CPU-z n az SPD fűl alatt,hogy a ramnak kivan írva a 3200mhz órajel,de zárójelben 1600mhz.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54689) heavygrip válasza heavygrip (#54688) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Ez most tényleg mért van? Mért van lefelezve az MHz?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54690) Dragon3000 válasza heavygrip (#54689) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert van a valós (1600MHz) és az effektív (3200MHz) sebesség. Nincs semmi lefelezve ez így jó.

[ Szerkesztve ]

(#54691) koko52 válasza heavygrip (#54689) üzenetére


koko52
veterán

Szorozd kettővel. Effektív 3200, mert DDR

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54692) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Akkor jó :D Csak a hwinfó kavart be,mert az alapon is,meg maximumon is ennyit mutat, mármint 1468 at, annak nem kéne kb 1,5 óra játék után megugrania? Vagy itt nem változik az mhz mint procinál,fixen pörög?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54693) koko52 válasza heavygrip (#54692) üzenetére


koko52
veterán

Fix.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54694) heavygrip válasza koko52 (#54693) üzenetére


heavygrip
aktív tag

rendben,köszönöm a válaszokat. :)

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54695) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Azt hiszem ez egy egészen jó és stabil beállítás egy Hynix AFR memóriától 3600mhz-en,ami elvileg nem ryzen optimalizált.(G Skill Trident Z 3200cl16 GTZR)Véleményem szerint még növelhető a teljesítmény és csökkenthető az elérési idő.CSak idő kérdése :DD

(#54696) koko52 válasza sfknasty (#54695) üzenetére


koko52
veterán

:C szép eredmény. 2xxx Ryzenek is már szinte mindenevőek. Nekem a 26e ft-os Aegis 3000 megy simán 3200-on Ryzen 5 2600-al, B450 lapban. És ez kifejezetten Intel optimalizált.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54697) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok srácok! Nem tudom jó helyen járok-e, nekem egy RAM vásárlással kapcsolatos kérdésem lenne. Mármint nem az, hogy milyen RAM-ot, a konkrét megvan, csak..

Röviden: Honnan lehet tudni, hogy a megrendelt TeamGroup Elite RAM-ok hogy néznek ki? Mármint Szürke vagy Fekete ALU-s-e. A hirdetéseknél a kép csak illusztráció.

Hosszan: ..Szóval az van, hogy kifejezetten olyan TeamGroup Elite(DDR3 1600) RAM-okat keresek, amik fekete borítást kaptak. Szóval nem a régi, fehér(szürke) alapon piros Elite feliratos. Namármost én vettem 5 éve 2x4 GB-os kiszerelésben egy ilyet az i-betűs nagyboltunkban. Akkor az volt a legolcsóbb, igazából azóta is tök jó(kopp kopp), viszont mikor megrendeltem, a hirdetésben szereplő illusztráció a fehér díszes volt, és mikor kézbe vettem, szembesültem azzal, hogy fekete(mindegy volt, csak működjön), viszont szeretném picit -számomra- esztétikusabbá tenni a gépem, ezért a 2x4GB Corsair magasbordás RAM-jaimat már el is adtam és keresek ugyanilyen kinézetű modulokat. Nem feltétlen kell új természetesen, de azért egyszerűbb és nem sokkal drágább. Szóval találtam ezt: [link] Amin ugyanúgy a Szürkés kép van, mint a "múltkorin", honnan lehet tudni, hogy az most ilyen-e vagy fekete vagy "value"?

A már meglévő két modul az ilyen(típusszámilag): [link] Viszont képeken ugye ezek is teljesen mások.

Persze, néha szokott lenni aprón is, de mint írtam, 6000 Ft már nem pénz szvsz, viszont legalább garis.

Másik mód a 14 napos elállás, végső soron max ez marad, de azért szeretném a lehető legegyszerűbben megoldani.

Előre is köszönöm annak, aki elolvasta és segít, remélem valamennyire érthető voltam. :)

Üdv.:M.

(#54698) h4mi1


h4mi1
tag

Sziasztok, most hogy kicsit estek a ram árak konkrétan féláron vettem még abbol 8gbot amiből azelőtt fél éve. :(((
Beraktam a gépbe viszont megnéztem és 2133 Mhz n mentek amikor ezek 2666Mhz-t tudnak ,bementem biosba és gyorsan rátaláltam a XMP kivan kapcsolva bekapcsoltam és most minden 2666Mhz lett .

Kérdés kell valami tesztet futtatni vagy ezek igy mennek biztonságosan?

z370P gigabyte alaplap i5 8600 al.

[ Szerkesztve ]

(#54699) koko52 válasza h4mi1 (#54698) üzenetére


koko52
veterán

Nem kell semmit csinálni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54700) h4mi1 válasza h4mi1 (#54698) üzenetére


h4mi1
tag


Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.