Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) Danecay válasza koko52 (#55350) üzenetére


Danecay
őstag

Hú, ezt nem vágom :N

(#55352) koko52 válasza Danecay (#55351) üzenetére


koko52
veterán

[link] Rgida66
Bár ő laptop ramokat adott el, akkor nem te leszel az.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55353) Danecay válasza koko52 (#55352) üzenetére


Danecay
őstag

Így már értem. Nem, nem én vagyok az :)

(#55354) Pkc83 válasza Danecay (#55349) üzenetére


Pkc83
őstag

Sajnos az az!
Próbáld meg eladni hátha kell valakinek pont olyan ram! :)

(#55355) Danecay válasza Pkc83 (#55354) üzenetére


Danecay
őstag

Valószínűleg az lesz, de még az árát sem tudom belőni mert itt a hardveraprón láttam 9999 Ft-ért is és 4500 Ft-ért is. Mennyi lehet ennek a valós értéke?

(#55356) Pkc83 válasza Danecay (#55355) üzenetére


Pkc83
őstag

Hát nem akarlak elkeseriteni de kb 6-7000-ért lehet kapni! :(

(#55357) Danecay válasza Pkc83 (#55356) üzenetére


Danecay
őstag

Szóval nagyjából középáron annak amit írtam.

(#55358) kazoli85 válasza , (#55336) üzenetére


kazoli85
csendes tag

Ahha, értem, tehát akkor a proci irányadó.(a proci elméletileg core i5 7400 3000mhz)

Köszönöm a segítséget.
Sajnos a skylake, meg kaby laket nem tudom mit jelent, de akkor vehetek nagyobb mhzsat memóriát, az a lényeg. 😁

(#55359) kazoli85 válasza M@cika (#55338) üzenetére


kazoli85
csendes tag

Szintén nagyon köszönöm a segítséget!

(#55360) Pkc83 válasza Danecay (#55357) üzenetére


Pkc83
őstag

Nagyjából! Nézzél te is használtat hátha találsz olcsón! :)

(#55361) , válasza kazoli85 (#55358) üzenetére


,
addikt

Skylake = 6. generáció
Kaby Lake = 7. generáció
A te processzorod "száma" 7-essel kezdődik, 7.generációs, azaz Kaby Lake, tehát max 2400 MHz-en fognak menni a RAM-ok.
Illetve a gyártó oldalán is meg tudod nézni, a Memory Specifications résznél a Memory Types bejegyzésben látható, hogy a max memória órajel az 2400 MHz. Magyarán ha gyorsabbat veszel, akkor is max ennyin fog működni.
Link

(#55362) M@cika válasza sfknasty (#55348) üzenetére


M@cika
őstag

Az "összevissza" pontszámot, vagy a limitált feszültséget? Vagy mit?

Nasit a kis fehér medvének!

(#55363) wdcuccok


wdcuccok
újonc

Szervusztok,

segítségre lenne szükségem laptopram kapcsán. Van egy HP EliteBook 8470p (cpu: i5 3320M) gépem, amit az asszony használ irodai munkához 64 bites oprendszerrel jelenleg 2db 2GB-os Kingston DDR3-1333MHz modullal. Egyszerre rengeteg progit és Chrome böngészőfület tart megnyitva, a feladatkezelőben látszik, hogy a 4GB ramja elfogyni látszik. Gondoltam, hogy eladom a gépében lévő 2db 2GB-os modult és veszek a helyükre két darab 4GB-os modult. Én ezt a márkát/modellt néztem ki a neten egy debreceni boltban:

CSX DDR3 1333MHz 4GB SO-DIMM Alpha: 5486 forint per darab

A laptop kompatibilitási oldalán nem találom, hogy ezen memória fog-e működni benne-e vagy sem. Kérdésem, hogy jó-e bele szerintetek ez a ram?

[ Szerkesztve ]

(#55364) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Egy igen fontos kérdésem lenne, a gépemben jelenleg 2x4GB Corsair 2400Mhz-s memóriák vannak, és a kérdésem az, hogy melléjük betehetek e 2x8GB Kingston HyperX 2400Mhz-s memóriákat?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#55365) Danecay válasza Brucehun (#55364) üzenetére


Danecay
őstag

Szerintem ennek semmilyen akadálya nem kell hogy legyen.

(#55366) Pkc83 válasza Danecay (#55365) üzenetére


Pkc83
őstag

Az se baj ha az egyik pár c16-os a másik meg 15-ös? :)

(#55367) M@cika válasza Brucehun (#55364) üzenetére


M@cika
őstag

Látom Inteles géped van, az nem háklis a memóriára annyira, mint a Ryzen. Valószínűleg zökkenőmentes menni fog, CL16-on mindenképp, de simán mehet 15-ön is szokott lenni tartalék a modulokban és a Z-s lapban tudsz trükközni a beállításokkal.

Nasit a kis fehér medvének!

(#55368) koko52 válasza Pkc83 (#55366) üzenetére


koko52
veterán

Nagy eséllyel cl 16-al fognak menni mind.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55369) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Gskill Aegis memóriám van 3000mhz 2x8gb.
Nem sokat konyítok már a ramokhoz de ez az a 3:32-höz nem nagyon tetszik.

Mit kellene állítani, hogy javuljon? Milyen értékekre kellene belőni a ramot, hogy a leggyorsabban működjön játékok alatt?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55370) koko52 válasza adamssss (#55369) üzenetére


koko52
veterán

Kapcsold be az XMP profilt a BIOS-ban.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55371) adamssss válasza koko52 (#55370) üzenetére


adamssss
veterán

Ez az XMP 2.0...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55372) koko52 válasza adamssss (#55371) üzenetére


koko52
veterán

Igen. Katt és ment.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55373) adamssss válasza koko52 (#55372) üzenetére


adamssss
veterán

Ertem en. :D
De az van beallitva es ugy ilyen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55374) Polllen válasza adamssss (#55373) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én néhány órája raktam össze a gépet valószínűleg ugyanilyen ramokkal. Alapból úgy indul, ahogy nálad is látszik, de a bios-ban vagy a profilt töltöd be vagy egyszerűen átállítod 3000 Mhz-re.

És:

Ennyit tudnak:

Úgy tűnik ezek ennyit tudnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#55375) adamssss válasza Polllen (#55374) üzenetére


adamssss
veterán

Ezek szerint olcso husnak...
Btw ez a rossz arany sebessegben szamit barmennyit is?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55376) , válasza adamssss (#55375) üzenetére


,
addikt

Nálad csak 2133 MHz-en mennek a RAM-ok, valamit nem jól állítottál be.

(#55377) koko52 válasza adamssss (#55375) üzenetére


koko52
veterán

Ez nem olcsó húsnak probléma, ennek mennie kell XMP-n. Ha nem tudod BIOS-ban akkor tedd fel a Ryzen Mastert és ott a csúszkát felhúzod 1500-ra mented, újrabootol és ennyi.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55378) koko52


koko52
veterán

2 modul vs 4 modul dual ch lapban: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55379) adamssss válasza , (#55376) üzenetére


adamssss
veterán

Na most nem az xmp-t töltöttem be hanem manuálisan raktam 3000-re. Így ezt kaptam: Az órajel már stimmel de az arány még mindig elég gagyi...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55380) M@cika válasza adamssss (#55379) üzenetére


M@cika
őstag

Adjál neki 1.4 Voltot és told fel 3200-ra. Akkor 1:8 arányt kell lássál.
Ha kiszedem a Corsair-eket és csak a G.skill van benne, akkor nekem azt mutatja.
Most vettem pár napja ugyanilyen G.Skill kitet

Nasit a kis fehér medvének!

(#55381) adamssss válasza M@cika (#55380) üzenetére


adamssss
veterán

A ryzen-nel nem szigoruan tilos 1,35 fole menni? (Meg anno a megjelenskor olvasta hogy erre nagyon haklis a platform)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55382) koko52 válasza adamssss (#55381) üzenetére


koko52
veterán

Egy forúmtárs a Ryzen topikban 2.0v-on 4200 cl12-őt hozott ki a ramjaiból. Tehát ez a max 1.35 bullshit. Én tegnap 1.5v-on járattam őket.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55383) koko52 válasza M@cika (#55380) üzenetére


koko52
veterán

3200-on 1:16, visszább ott a linkem.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55384) M@cika válasza koko52 (#55383) üzenetére


M@cika
őstag

Köszi, már rájöttem. Nem tudom miért emlékeztem 8-ra. :-)

Én is járatnám esetleg magasabban, de a B350-es lapom 1.4-nél többet nem enged beállítani.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#55385) adamssss válasza koko52 (#55382) üzenetére


adamssss
veterán

1.4-et adtam a dram-nak a többit auto-n hagytam. A gép be se tudott bootolni... 3x indult újra majd visszaugrott 2133-ra... Mást nem kell ilyenkor babrálni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55386) koko52 válasza adamssss (#55385) üzenetére


koko52
veterán

Nem ismerem a BIOS-odat így nehéz. A Ryzen Mastert próbáltad? Akinek nem ment az XMP profil onnan sikerült.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55387) adamssss válasza koko52 (#55386) üzenetére


adamssss
veterán

Azt nem... Bevallom nem szeretem ezeket a tuning programokat sok negatív tapasztalatom volt velük. Ami lehet a Bios-ból igyekszem megoldani.

Asrock B450-pro4 lapom van ha esetleg ismered.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55388) koko52 válasza adamssss (#55387) üzenetére


koko52
veterán

Ez a progi a RAM-ok esetén BIOS-ba avatkozik bele. Csak egyszer kell beállítanod. Ki is fogja írni, hogy BIOS beavatkozás és újrabootol.
CPU esetén nem, ott mindíg el kell indítani, ha OC-vel akarod használni.

Asrock B450 pro4 sok fut a fórumon és sokban ez a RAM fut XMP-vel, ezért nem lehetne probléma. Kitudod próbálni valakinél a ramokat? Vagy a tiedben valaki RAM-ját OC-vel?

A legfrissebb BIOS van fenn 3.5 ?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55389) Dragon3000 válasza adamssss (#55379) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valami változik is a ram:fsb arány kiíráson? Koko52 linkjén is cpuz 1:16, de az Aida 3:48-at ír, nem mindegy, hogy írja? Az eredmény ugyanaz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#55390) Ciccuka válasza koko52 (#55382) üzenetére


Ciccuka
veterán

Régi cikk, de most is igaz:
Micron D9, avagy hogyan nyírjuk ki a RAM-ot

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55391) M@cika válasza adamssss (#55385) üzenetére


M@cika
őstag

Ha nem töltöd be az XMP profilt, akkor a 2133-as RAM időzítéseket akarja alkalmazni a 3200-ra. Állítsd át kézzel 16-18-18-38-56-ra. Nekem úgy működött, de tényleg alaplap/BIOS függő. Az én lapom a tiedhez képest gagyi B350m-pro4

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#55392) adamssss


adamssss
veterán

Na először is frissítettem 3.2-ről 3.5-re. Most beötlöttem az XMP-t és műkszik.

Esetleg próbáljam meg kikapcsolni az XMP-t és manuális beállítani a 3200@1.4-et a megadott időzítésekkel?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55393) M@cika válasza adamssss (#55392) üzenetére


M@cika
őstag

Nálam nem lehet kikapcsolni, hanem lehet Auto-ra állítani a betöltést vagy "kényszeríteni" az XMP betöltésére.
Ha úgyis turkálsz a BIOS-ban, akkor nézd meg hogyan tudod kézzel állítani a memória időzítéseket. Később az még jól jöhet. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#55394) adamssss válasza M@cika (#55393) üzenetére


adamssss
veterán

Igen nekem is csak auto van meg xmp betöltés. Gondolom az auto amikor nem tölti be. :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#55395) , válasza adamssss (#55379) üzenetére


,
addikt

Az arány összefüggésben van az órajellel.
Az első képeden: 100 MHz / 3 x 32 = 1066 MHz (kb ez az érték van a DRAM Frequency-nél is, 2133 MHz-en megy a RAM).
A második képeden: 100 MHz / 3 x 45 = 1500 MHz, itt már 3000 MHz-en megy a RAM.
koko52-nél pedig: 100 MHz / 1 x 16 = 1600 MHz, azaz 3200 MHz-en megy a RAM.
(1:16 = 3:48)

(#55396) koko52 válasza Ciccuka (#55390) üzenetére


koko52
veterán

És ha elolvastad akkor az 1.8v-os ramokra írja, hogy 2.6V elfogadható és biztonságos. Ez 45% + fesz! És ha megnézed a hsz-eket probléma nélkül használták őket még 3.3V-on is.

Ha az 1.2 v-ddr4 nek adsz 1.5-öt az kb 20-25% +fesz, tehát fele annyi. Egyébként gyári 1,5v-os modulok is vannak élettartam garanciával.

És a DDR2 kontra DDR4 alma és körte összehasonlítása.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55397) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

G.Skill Trident Z RGB verziónál mi lehet annak az oka, hogy nem működik az RGB világítás?
Asus Prime X70-Pro az alaplapom. :R

(#55398) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ossze raktam a gepet,beallitottam az xmp profilt a memorianak,de valami nem stimmel...
A voltot pirosan irja,a fokepernyon nem 3000mhz-et ir. Valamint 2-3szorra indul el a gep.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#55399) M@cika válasza beci (#55398) üzenetére


M@cika
őstag

Ha ezt itt elmented a BIOS-ba akkor csak újraindul 3* és visszaáll alapra?

Nasit a kis fehér medvének!

(#55400) beci válasza M@cika (#55399) üzenetére


beci
őstag

Harmadszori indulasra fut fel a gep.
A beallitasok maradnak.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.