Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) , válasza dala (#54449) üzenetére


,
addikt

BIOS frissítés nem árthat, na meg egy CMOS reset sem.

(#54452) koko52 válasza , (#54450) üzenetére


koko52
veterán

Egyenként nem hibázik neki. Csak párban dualban és singleben is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54453) sulu1701 válasza , (#54450) üzenetére


sulu1701
aktív tag

külön-külön nincs hiba,
Single c. és Dual c. módban kapok hibákat.
Újonnan vettem a modulokat, de nem egy időben, nem egy helyről.

(#54454) , válasza koko52 (#54452) üzenetére


,
addikt

Akkor ezt benéztem, úgy értelmeztem, hogy egyesével is hibáznak, de már látom, hogy úgy nem.

(#54455) koko52 válasza sulu1701 (#54453) üzenetére


koko52
veterán

Próbáld xmp-t bekapcsolni, hátha egy kis + fesz jót tesz neki.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54456) dala válasza , (#54451) üzenetére


dala
tag

Köszi, a bios frissítés megoldotta a problémát! :)

(#54457) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Sziasztok,

ram bővítés előtt állok és annyit szeretnék megérdeklődni, hogy ez a memória mennyire ajánlott?

Okés, hogy oda van írva, hogy apple készülékekhez, de már az is PC egy jó ideje.
Latitude E6540 a gép. A kérdést a Dell topikban is felteszem, hátha.

(#54458) Marci112233 válasza dala (#54449) üzenetére


Marci112233
őstag

Lehet hogy egy BIOS reset kell neki és menni is fog.

Szerk: Már látom megelőztek, csak először nekem nem rakta ki.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#54459) sulu1701 válasza koko52 (#54455) üzenetére


sulu1701
aktív tag

A modul nem támogatja az XMP-t, így nem is tudom aktiválni.

Kézzel növeltem a feszt 1.3-1.35V-ig de továbbra is hibák jeletkeznek.
Adtam nagyobb feszt a memória vezérlőnek= ez sem segített

Manuálisan megadtam és változtattam is az időzítéseket = így is hibába fut

A 2x4GB modulok hiba mentesek.

(#54460) Majka26


Majka26
csendes tag

Sziasztok,

Nagyjából 2 hete bővítettem a configom, vettem egy Asrock 970 pro3 2.0 lapot és bele 2 gb HyperX Fury 4 gb modult.

Minden szép és jó volt, feltuszkoltam rá a windows 8.1-et, driverek stb...

Egy idő után kaptam random 2 kék halált. Az egyik memóriát a windows beépített memória tesztelője hibásnak ítélte. Ezt elvittem garanciára. Gondoltam addig használok 1 modult. Viszont...

1-1 lap a chrome-ban összeomlott a maradék modullal is, megnéztem memtesttel.

Sajnos elvileg ez a modul is hibás.

A ramok nagyon jó minőségűek, hogy lehet az ,hogy mind a kettő hibás? Nem KIT.

Teljesen érhetetlen. Időzítést beállítottam manuálisan.

Processzorom: Phenom II X4 955 be (RAM időzítés 9-9-9-27 a gyártó által javasolt 1333 Mhz) a modulok tudják az 1600 Mhz-t is, viszont a processzor miatt visszaveszi a lap.

Mi lehet a baj talán az a probléma, hogy 1600 Mhz-esek a ramok? Valóban létezik, hogy mind a kettő hibás? Lehet más probléma? Alaplap, CPU (igaz a CPU eddig egy DDR 2 configot vitt 4 modullal és semmi baja nem volt).

Tudtok valami tippet adni? Vigyem ezt is gariba vagy valami más hiba lehet?

Konfigom:

PSU: EVGA 500 W
MOB: Asrock 970 pro3 2.0 bios 2.80
CPU: Phenom II 955 be 3,2 Ghz (alap)
VGA: Sapphire RX 550 4 GB
RAM: 2x 4 GB HyperX Fury White 1600 Mhz (@ 1333 9-9-9-27)
SSD: 2x Kingston 120 GB
HDD: Seagate 500 GB
ODD: Plextor CD-DVD meghajtó

Kép csatolva a memtestről.

[ Szerkesztve ]

(#54461) Majka26 válasza Majka26 (#54460) üzenetére


Majka26
csendes tag

:R Memtest kép.

[ Szerkesztve ]

(#54462) koko52 válasza Majka26 (#54461) üzenetére


koko52
veterán

Hát, pedig ramhibának néz ki. Amit visszaküldtél kivizsgálták? Mert ha az jó volt akkor alaplap hiba is lehet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54463) koko52 válasza sulu1701 (#54459) üzenetére


koko52
veterán

Nem marad más mint ki kéne próbálnod valakinél.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54464) hatter


hatter
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Adott egy konfig az adatlapomon, de leírom
Alaplap: GA-EP45-DS3L
CPU: Xenon E5450
Memória: 4x2GB 1066MHz Black Dragon
A lap tudja kezelni a DDR2 1066Mhz-et, csak valamiért 800Mhz-et látok Aidax64-ben és a Bios-ban is. Tudok beállítani tuningal 1066MHz-et de az meg nem stabil (kékhalál vagy el sem indul a gép)
Tudnátok tanácsokat adni mi lehet a baj? A ramok típusa: GB24GB8500C5DC CL5-5-5-15 2.2V-2.4V

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

hatter

(#54465) Dragon3000 válasza hatter (#54464) üzenetére


Dragon3000
veterán

A feszültséget beállítottad a ramnak, mert ha jól emlékszem ddr2-nél alapjáraton 1,8V-ot ad.

(#54466) hatter válasza Dragon3000 (#54465) üzenetére


hatter
tag

Igen emeltem, néztem 2,1V-on nem indult el a gép úgy. 2,2V-tól meg pirosan villog a BIOS-ban. Érdekes volt hogy néztem 1066Mhz-en mikor ment az aid-ban 5-5-17-20 -ra növekedett lett az időzítés. :F

(#54467) Majka26 válasza koko52 (#54462) üzenetére


Majka26
csendes tag

Szia, még nem jött válasz a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban. Viszont nagyon bosszantó a dolog, nem egy olcsó darab ez a ram fajta, nem gondoltam, hogy megszívom vele. Sajnos nem tudom kipróbálni másnál. :( De akár lehet a lap is? Ott akkor nem az lenne, hogy el sem indul a win?

(#54468) koko52 válasza Majka26 (#54467) üzenetére


koko52
veterán

Ha a megvezérlőd a porciban van az is hibázhat. Egyenlőre várd meg a szerviz álláspontját.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54469) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

Nekem a memóriakezelésről lenne kérdésem:

Ha adott egy 64 bites operációs rendszer egy 16 Gb RAM-ot tartalmazó PC-n, és fut rajta egy 32 bites program, akkor jól sejtem-e, hogy ez a program legföljebb csak 4 Gb memóriát tud megcímezni?
Ennek alkérdése, hogy ha ebbe a 32 bites programba további plugin programok illeszkednek, amik esetleg 64 bitesek, akkor a host program memóriacímzési korlátja ezekre is vonatkozik-e?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#54470) Majka26 válasza koko52 (#54468) üzenetére


Majka26
csendes tag

hmm...az a baj, hogy hétig tart a dolog. Akkor szerinted ez nem az alaplap hibája?

Köszönöm a segítséged.

[ Szerkesztve ]

(#54471) koko52 válasza Majka26 (#54470) üzenetére


koko52
veterán

Nem tudom. Mindhárman lehetnek. ram vagy lap vagy proci

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54472) Rókabajusz


Rókabajusz
csendes tag

Sziasztok.
Ma sikerült összerakni egy MSI b450 Tomahawk alaplapot ryzen 2600x-et és 16gb gskill ramot. Amely leírás szerint tudja a 3200 mhz-t. Viszont azt a biosban kell beállítani de miután a második számú profilt beállítom, párszor újraindul a gép és visszaáll 2133- rá. A tanácsokat előre is köszönöm

(#54473) koko52 válasza Rókabajusz (#54472) üzenetére


koko52
veterán

RAM pontos típusa?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54474) Rókabajusz válasza koko52 (#54473) üzenetére


Rókabajusz
csendes tag

Gskill trident Z. 3200 MHz c16

(#54475) koko52 válasza Rókabajusz (#54474) üzenetére


koko52
veterán

Próbáld manuálisan!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54476) Rókabajusz válasza koko52 (#54475) üzenetére


Rókabajusz
csendes tag

Próbáltam de ugyanaz. Két alaplapok is próbát tettem. Mindkettő ugyanúgy reagált

(#54477) koko52 válasza Rókabajusz (#54476) üzenetére


koko52
veterán

Akkor mehet vissza.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54478) Rókabajusz


Rókabajusz
csendes tag

Én is attól félek. Már csak kellene egy rám ami kompatibilis a lapommal. Van Asus rog b450 gaming f,meg egy MSI Tomahawk b450. Ha valaki tapasztaltabb és tudná ajánlani annak hálás lennék. Még melyik lapot tartsam meg?

(#54479) koko52 válasza Rókabajusz (#54478) üzenetére


koko52
veterán

Egy memtest86-ot azért csinálj! BIOS a legfrissebb? Esetleg egyel lejjebb manuálisan AMD kompatibilis 2933 cl16-ot próbálj.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54480) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Most tervezek egy [ilyen MSI] alaplapot venni, bele egy G5400-as Pentiummal.
Van egy 2x4 GB-os Patriot Viper 4 (PV48G300C6K) RAM kitem itthon, ezeket tenném bele.
Az alaplap QVL-jében ez nincsen benne, lehet bármi gondom belőle? Vagy inkább vegyek a QVL-ről valamit?
Ha menne a mostani Patriot kitem, milyen frekin?
Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#54481) koko52 válasza Pgraph (#54480) üzenetére


koko52
veterán

Menni fog max 2400-on, mert a cpu-d annyit tud.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54482) hegegabi80


hegegabi80
addikt

DDR3-ból ha nem a legújabb játékok a cél, elég még a 2x4Gb igaz? Más nagy memóriaigényes cél nincs a géppel. Ahogy a gépigényeket nézem, még a sok új játéknak is elég a 2x4Gb. Szerintem hamarabb fogy el a vga és cpu, mint a memória. A 2x8-hoz már jobb gépalap is kellene.

(#54483) koko52 válasza hegegabi80 (#54482) üzenetére


koko52
veterán

VGA és CPU függő. És a win gazdálkodik vele. Pl nekem elvolt 8-al, de mikor megkapta a 16-ot akkor már 12-t evett.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54484) Pgraph válasza koko52 (#54481) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi. A lényeg, hogy elvileg nem lehet fagyás vagy bármi, memóriára visszavezethető hibajelenség. Egy AM4-es gépből jön egyébként a Patriot kit, ott azért félősebb a memóriaválasztás.
De itt akkor ezek szerint nincs mitől tartani.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#54485) hegegabi80 válasza koko52 (#54483) üzenetére


hegegabi80
addikt

nyilván addig nyújtózkodik a win is, ameddig van hely. Csak most filózok, hogy kell-e nekem az a 2x8 vagy beérjem a 2x4-el. Mivel nem mai a vas sem, max i7-4770/90 ami még belemegy, de elvagyok az i5-el is. VGA meg gtx1050Ti van, de mivel egyre kevesebbet játszok lehet RX460 4Gb maradna majd.

(#54486) koko52 válasza hegegabi80 (#54485) üzenetére


koko52
veterán

Futtasd a játékot miután bekapcsoltad feladatkezelőben a ram monitoringot. Ha 7GB alatt vagy akkor ne vegyél.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54487) hegegabi80 válasza koko52 (#54486) üzenetére


hegegabi80
addikt

És ha 7 Gb felett, akkor már inkább érdemes? Ha esetleg azt nézem, minél tovább ki akarom húzni ezzel a konfigommal, akkor idővel úgy is kellene a +8, meg az i7. Csak ugyebár nem biztos, hogy megéri költeni rá. Bár ha a felhasználásomat nézem, akkor bőven elvagyok vele még pár évig. Net és film a 80%-a, maradék 20 a játék.

(#54488) koko52 válasza hegegabi80 (#54487) üzenetére


koko52
veterán

Ezt neked kell eldönteni. Ha váltani fogsz felesleges

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54489) hegegabi80 válasza koko52 (#54488) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen tudom, hogy nekem kell dönteni, csak nem egyszerű. Persze idővel váltani fogok, csak ezt nem lehet tudni, hogy mikor. Mostani álláspont szerint még odébb van, de nálam sose lehet tudni.
Na mindegy agyalok még rajta (lehet fölöslegesen), azért köszi az infókat.

Jah és ha még a ram meg cpu árakat nézem, lehet nem fogok most megint beleölni plusz pénzt a 10%-15% teljesítmény növekedésért.

[ Szerkesztve ]

(#54490) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

Az 54469-re nincs esetleg válasza valakinek? :B

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#54491) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Van 2 db Kingston ram-om, amire a bolt 3 év garanciát vállalt. VIszont volt benne gy kis tájékoztató, és a kingston weboldalán is azt tüntetik fel, hogy élettartam garanciát vállalnak rá. Ez esetben az enyémre is érvényes, csak közvetlenül a kingstonnál érvényesíthetem?

(#54492) koko52 válasza Rison77 (#54491) üzenetére


koko52
veterán

A bolt 3 évig foglalkozik vele, utána a gyártót kell zargatni. (angolul)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54493) koko52 válasza Litván Zongora (#54490) üzenetére


koko52
veterán

A 32 bites program max 4gb-ot tud használni. A host program memóriacímzési korlátja a bele épülő egyéb 64 bites programokra is vonatkozik, tehát a mérvadó a host 32 bit/4gb korlát.

Tudtommal a 32-bites program szimulálja a beépülő 64 bitesnek a környezetet, egyébként el sem indulna. Tehát az a 64 bites is 32 bitesként kommunikál kifelé.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54494) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy pofátlan kérésem, hátha. Nem tudna valamelyikőtök nekem kölcsönadni pár napra egy alacsony profilú DDR4 -es memóriát, ami maximum 44mm magas? Dark Rock Pro 4 alá kellene, már megrendeltem az enyémet, de csak jövő hét közepe felé jön meg. Minden más megvan, a hétvégén szeretnék gépet építeni. Helyileg Budapest XI. kerületben vagyok, természetesen elmennék érte, meg vissza is vinném.

Megbízhatóságom:

Értékelések 68 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése
Hozzászólások 567 szakmai, 15 közösségi, 29 piaci, 48 blog és lokál
Regisztrált 2012-06-15 18:53, azaz 2449 napja - fanatikus tag

Hálából egy üveg whiskey-t, pálinkát, vagy valami hasonlót vennék a felajánlónak. :R

(#54495) Litván Zongora válasza koko52 (#54493) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Köszönöm! :R

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#54496) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, kibővítettem a laptopomban a memóriát újabb 4GB-tal (DDR3, 1600-as, 1,5V a régi), SK Hynix került bele szintén. Minden okés, a gép működik. Az Aida64 szerint az új RAM amit szereztem, szintén SK Hynix DDR3 4GB, 1600-as, csak a progi szerint két érték is van mellette modul feszültsége: 1,35 / 1,5V. Ez így rendben van? A régi, gyárilag beleszerelt 4GB-osnál csak 1,5V van írva. Működni fog ez így gond nélkül hosszútávon vagy lehet vmi gond velük esetleg az alaplappal? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#54497) koko52 válasza junior11 (#54496) üzenetére


koko52
veterán

Nem lesz gond. Annyi, hogy alacsonyabb feszen is tudja produkálni az értékeket illetve az 1600-at 1.5v-on tudja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54498) junior11 válasza koko52 (#54497) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, vagyis akkor nem gond ha az új 4GB 1,35V / 1,5V az Aida szerint, a régi pedig csak "1,5 V". Csak megijedtem, nehogy az alaplapnak baja legyen ez miatt, bocsi, ha hülyeséget írok. Amúgy SK Hynix mindkettő, annyi változtást láttam még az Aida szerint, hogy a régi 4GB (2 rank, 8 banks) az új pedig 1 rank, 8banks. Ez mit jelent, ez sem gond? Kb. félórája cseréltem, azóta fut a Windows 10 rendesen, csak néha pár másodpercre a tálcán lévő ikonok - az egész alsó sor olyan mintha kicsit vibrálna, nehéz megfogalmazni, olyan, mint pl amikor a desktopon az ikonok frissülnek. Ennek köze lehet az új RAMhoz vagy vmi Windows anomália lehetett (csak fura, mert korábban nem volt)?

Ez az új:

Ez pedig a régebbi:

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#54499) junior11


junior11
veterán

Amúgy srácok az SK Hynix DDR3 ramok megbízhatósága milyen? A régi 6 éves lesz a gépben, a jelenlegi sem új, de eddig nincs gond vele. Gyakran szoktak ezek meghibásodni vagy inkább a tartósabbak közé tartoznak?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#54500) Rókabajusz


Rókabajusz
csendes tag

Sziasztok. Tegnap írtam a memória frekvencia problémával kapcsolatban. Azt írták hogy egyesével próbáljam meg feljebb húzni a biosban, kipróbáltam. Sikerült mikor egy volt a gépben. Beraktam a másikat is. Most az is ugyanazon az órajelen meg,mint amit sikerült feljebb állítani? A biosban azt írja,hogy igen. Valami dolgom van a másik modullal vagy azt is automatikusan a magasabb órajelre állította be?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.