Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) Werkly


Werkly
őstag

Egy RAM-nál is van egy biztonságos hőmérséklet határ? Tehát meddig jó hőfokügyileg a memória? Kösz!

(#54152) Csikiisti


Csikiisti
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő. Van egy HP Z400 workstation, 2x2Gb rammal, ezt szeretném bővíteni. A következő információt találtam arról, hogy milyen memória modulok jók bele.

http://h20331.www2.hp.com/Hpsub/downloads/HP-Z400-Workstation-memory-configuration-and-optimization.pdf

PC3-10600E 1333 Mhz ECC Unbuffered ramokkal kompatibilis csak, vagy a PC3-10600R 1333MHZ ECC ramokkal is működhet megfelelően? Sorry, de szerver témában nem vagyok túlzottan otthon...

Válaszokat előre is köszönöm!

(#54153) dudi6 válasza dudi6 (#54125) üzenetére


dudi6
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#54154) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Van egy Asus Prime B360 plus alaplap, mellé i3 8100 és kingston fury 2x8 2666MHz ram kit.
Az alaplap tudja a 2666 MHz-et, bekapcsolva a XMP profilt mégis csak 2400-on tudom vinni a ramot, 2666-ra rakva nem kapok képet.
Tudom,m hogy elvileg az i3 csak 2400-at támogat, de ebben az esetben nem az alaplap ram vezérlésének kéne tudnia lekezelni ezt?

(#54155) , válasza Pano (#54154) üzenetére


,
addikt

Nem, mivel a processzorban van a memóriavezérlő.

(#54156) Pano válasza , (#54155) üzenetére


Pano
addikt

Hmm, úgy emlékeztem, hogy intel esetén az alaplap végzi.
De akkor ezek szerint tévedtem.

(#54157) Fred23 válasza Pano (#54154) üzenetére


Fred23
nagyúr

Scorp2011 jól mondja. Ha manuálisan állítgathatsz, megpróbálhatsz kicsivel nagyobb feszültséget adni a moduloknak, meg játszani az időzítésekkel, hátha úgy már elindul, illetve BIOS-t frissíteni, ha nem a legújabbon vagy.

Nekem tegnap volt kedvem kicsit állítgatni a régi, B150-es lapom BIOS-ában, és végül CL10-en lettem röhögve 1.35V mellett:

1.4V mellett talán menne a CL9 is, de egyelőre nem kísértem a sorsot. :D /Amúgy meg nagyon rendes az ASRock, hogy mind feszültségeket, mind időzítéseket állítgathatok B150-es lappal./

[ Szerkesztve ]

(#54158) koko52 válasza Fred23 (#54157) üzenetére


koko52
veterán

Z-s lapban van esély húzni, de i3 mellett felesleges. A különbség kb zéró. A szintetikus teszt nagyon jó, csak azzal nem játszol/dolgozol.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54159) Pano válasza Fred23 (#54157) üzenetére


Pano
addikt

Köszi.
Szerintem inkább hagyom, nem nagyon éri meg ennél jobban foglalkozni vele, szerintem :)
Csak mondom ha már 2666-os ram és ha egyszerűen kihozható, akkor úgy használom, de nem létkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#54160) Fred23 válasza koko52 (#54158) üzenetére


Fred23
nagyúr

Húzni én se tudom -ha valamikor Kaby Lake-es proci lesz benne (megint), mehet a 2400MHz, de ez a max., viszont egyszer azért ki fogom próbálni a CL10 vs CL12 vs CL15 harcot pár játékkal, 1-2 extra fps-t talán itt-ott kapni fogok.

Pano: A 2666MHz nem mehet a proci miatt, de ha lehet állítgatni egyebeket -lehet?-, én a helyedben tuti legalább a CL értékeken javítanék egy kicsit. ASUS mondjuk talán nem is engedi Neked abban a lapban, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#54161) koko52 válasza Fred23 (#54160) üzenetére


koko52
veterán

Tegyük fel van 40 fps-ed. 1-2 fps az mérési hibahatáron belül van. Nekem pl FC5 esetén a 80 +/- 5 fps is előfordul 5 teszt alatt módosítás nélkül.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54162) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!

Nos, vennék pluszba még megint memóriakat.
4 GB Epida 1600 MHz, 2GB CSX 1600 MHz-es mellé vennék egy 4 GB-os Kingstone Furyt ami 1866 MHz - es, mehet így?
Valaki írta, hogy nem mindegyik alaplap szereti a Kingstone Fury memóriát, nem tudom ez mennyire igaz egy i5-ös gépbe tenném. :R

(#54163) Fred23 válasza koko52 (#54161) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igaz, de a jobb CL érték miatt valóban megnövekedett a sávszélesség, vagyis HA a játék szereti/igényli ezt, akkor profitálhat belőle. Ha pont ott volt egy szűk keresztmetszet, javíthat rajta kicsit. Mondjuk ahogy néztem a berakott képemről, ezzel a beállítással már elértem az elméleti maximumom 94%-át olvasásból, 95%-át írásból, és 89%-át másolásból. Meg lehetne próbálni a CL9-et is 1.4V mellett, de minimális javulásért szekálnám a moduljaim, szóval annyit meg tényleg nem ér, ráadásul sok játéknak valóban mindegy is, hogy 30 vagy 32 GB/s-on vagyok. Nagy open world játékokban szokott kis javulás lenni, ott viszont szerintem ki is használja a megnövekedett sávszélt, talán még kevés is marad neki továbbra is.

(#54164) drzozo


drzozo
senior tag

Sziasztok!

Adott az alábbi frissen összetett gép:

Gigabyte B450 Aorus M (AM4) B450 AORUS M (2018. 08. havi BIOS van rajta)
Ryzen 5 2600 BOX
G.Skill DDR4 3000 16GB Aegis CL16 - Fekete KIT (2x8GB) F4-3000C16D-16GISB
XFX Radeon RX 590 Fatboy 8GB GDDR5 RX-590P8DFD6
SSD Kingston A400 480GB [2.5"/SATA3] SA400S37/480G
FSP HEXA+ 500W PSU (PPA5004901)
Cooler Master MasterBox Q300L Window (MCB-Q300L-KANN-S00)

Jogtiszta windows 10 friss telepítését követően semmi gond nincs a géppel egy pár óráig. Ezt követően előjönnek mikrolaggok, amikor nyitnék meg pl egy Chrome-ot, 10-15 secre megfagy a gép, majd megy tovább. Nem tudom sajnos máshogy leírni, mintha kifagyna egy pillanatra, majd feléled.

A legbosszantóbb pedig az, hogy miután kikapcsolom a gépet, majd pár óra után újra bekapcsolom, kék halál fogad, majd kéri, hogy telepítsem újra a rendszert, vagy állítsam helyre a gépet. 1. 2.

Esetleg valami tipp, hogy mi lehet a probléma? A fenti ram pontos típusa nincs benne az alaplap support listjében.

Ha rossz topic-ba írtam volna, kérlek irányítsatok át a helyes topic-ba.

[ Szerkesztve ]

(#54165) Pano válasza drzozo (#54164) üzenetére


Pano
addikt

Az energiagazdálkodást állítsd át teljesítménycentrikusra.
Hihetetlen, de nálunk az oldotta meg ezt a jelenséget (valszeg valamilyen chipset bug. Az AMD chipset driver rak is be saját profilt).

De könnyen lehet sajnos SSD is. Mindenesetre kapcsold ki a gyorsindítást, szintén az energiagazdálkodás > "főkapcsoló funkciójának.." alatt.

[ Szerkesztve ]

(#54166) drzozo válasza Pano (#54165) üzenetére


drzozo
senior tag

A jelenség alatt a mikrolaggokat érted, vagy a kékhalált?

(#54167) Pano válasza drzozo (#54166) üzenetére


Pano
addikt

A mikrolaggot.
Nálunk is jelen volt a 2400G-s konfigon ez a pillanatnyi megállások, fagyások. Rohadt sokáig nyomoztam amikor tök véletlenül raktam teljesítménycentrikusra a profilt és minden jelenség megszűnt. Ha visszatettem, visszajött.
De könnyen lehet, hogy ez a kék halál is ehhez kapcsolódik, azért javasoltam, hogy kapcsold ki a gyors indítást.

[ Szerkesztve ]

(#54168) koko52 válasza drzozo (#54164) üzenetére


koko52
veterán

A ramot gyorsan kiszűrheted egy memtest86-al. Nagy eséllyel nem ez a gond. Volt már hasonló esetem, akkor ssd halt meg (20 óra használat után hdsentinel kidobta, hogy 18%-os)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54169) drzozo


drzozo
senior tag

Köszi a tippeket, este, ha hazaérek, telepíthetem újra a wint, aztán lecheckolom őket. :R

[ Szerkesztve ]

(#54170) Stylese


Stylese
újonc

Üdv! A kérdés a következő. Memtesten nem talál hibát a gép. Aida64ben 2percen belül elhasal. Vagy lefagy vagy csak hibát ír ki. Sűrű fagyásaim vannak letöltés közben, telepítés közben, youtube közben. Asrock 970pro lap, fx8300 24giga 1600mhz ram rx480 8g vga fsp 750es táp. A ram2-2kit. Viszont a helyzet az hogy ha csak 1db ram van a gépben, akkor nem fagy le. Akkor ez valószínű lap probléma? Nem tudja kezelni a ramot ha több modul van benne? Ja még annyi hogy netem úgy van hogy telóról wifot osztok meg usbn keresztül. Na ez néha szétkapcsol és nem látja a telefont amig nem indútom újra a gépet. Ja és ha csak 1 kitet rakoo bele pl a 2x8giga hyperx furyt akkor is fagy.

[ Szerkesztve ]

(#54171) joker1220 válasza koko52 (#54168) üzenetére


joker1220
őstag

Sőt még egy nyomorult elöregedett SATA kábel is okozhatja! Nem is gondolná az ember :))

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#54172) Hajimee válasza koko52 (#54123) üzenetére


Hajimee
lelkes újonc

Szia! Úgy hallottam, hogy csak samsung chipest szabad venni erről van valami véleményed? Illetve a Ripjaws 3200-on belül tudsz ajánlani 1 konkrétat is? pl ez? G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB

(#54173) drzozo válasza koko52 (#54168) üzenetére


drzozo
senior tag

SSD

MEMTEST

Még megy, de nem merem leállítani, leállíthatom? :)

(#54174) Pano válasza drzozo (#54173) üzenetére


Pano
addikt

Most már hagyd végig menni szerintem. Minél több hibapaternt tudsz a garanciáztatás orra alá tolni, annál jobb :)
(amúgy kb 3-3,5 óra közötti futási időre számíthatsz. Nekem legalábbis kb ennyi volt a 16 gb).

[ Szerkesztve ]

(#54175) szucs.daniel


szucs.daniel
csendes újonc

Sziasztok!

Adott egy GIGABYTE GA-Z270-Gaming K3 alaplap, i7-7700k proci, Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz. A próbélma, hogy a RAM-ok 2133 MHZ-en mennek alapból. Ezt tudom BIOS-ba állítani 3000-re vagy egy BIOS frissítés szükséges ? A válaszokat előre is köszönöm!

Dani

[ Szerkesztve ]

(#54176) joker1220 válasza szucs.daniel (#54175) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

XMP profilból tudja a 3000MHZ, a gyártó oldalán is írják hogy az alap órajel az 2133MHZ. Kézzel is be lehet állítani neki, de azt nehezebb azért mint beállítani a "Profil 1" és nyomni egy save&exit -et :)

A BIOS -ban kellene lennie egy olyan beállításnak hogy XMP, ott tudod bekapcsolni. Általában két profil van, valószínű a Profil 1 lesz a 3000MHZ :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#54177) drzozo


drzozo
senior tag

Na ez lett a MEMTEST vége:

1
2
3
4

Frissítettem a biost is, most már 2019 januári van.

Ahogy kiléptem a memtestből, elindult a windows, csináltam egy bios frissítést, újraindult, kékhalál. Próbálta helyreállítani magát, elsőre nem sikerült, másodjára átugrottam és betöltődött a win. Ekkor újraindítottam megint, ismét próbálta helyreállítani magát, sikeresen meg is tette, most azóta párszor direkt újraindítottam és nincs kék halál. Felteszek pár progit meg játékot, mert tegnap is ezt csinálta, hogy este semmi gond nem volt, reggel mikor kapcsoltam volna be, kék halál.

Viszont a fenti 4 error továbbra is aggaszt. Nem tűnik ramnak.

Mikrolaggot egyelőre nem veszek észre (átállítottam teljesítménycentrikusra), de van, hogy megakad a rendszer, amikor megnyitok 2-3 tök átlagos appot egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#54178) marcarc válasza joker1220 (#54176) üzenetére


marcarc
senior tag

A z-s alaplapban simán listából választható a freki, nem kell semmit csinálni, auto-ról 3000 és save.

(#54179) koko52 válasza Hajimee (#54172) üzenetére


koko52
veterán

Ryzen szereti jobban a samsung b-die ramot, de ott is leszűkült az inkompatibilitás Ryzen 2 után. Intelnél teljesen mindegy mit veszel, nincs konkrét típus. Ár/érték arányt nézd. 3200 cl16 az még jó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54180) koko52 válasza drzozo (#54177) üzenetére


koko52
veterán

Esetleg még kipróbálhatod, nem-e az alaplap hibázik. Egyesével teszteld a ramokat. Ha az elsőben hibázik akkor tedd bele a másikat, ha az nem akkor tuti a ram a gond. Ha egyesével nem hibáznak akkor a lapnál van a hiba. (te vagy az első hibás Aegis-es, nehogy feleslegesen postázgass)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54181) Pano válasza drzozo (#54177) üzenetére


Pano
addikt

3000 Mhz-en megy a ram? Próbáld levenni 2933-ra, ha az se ok, akkor 2666-ra. Nézzük meg úgy mit tesz.

(#54182) drzozo válasza koko52 (#54180) üzenetére


drzozo
senior tag

Na reggel elindult normalisan, bedugtam a hangfal jacket, megnyitottam egy zenet youtubeon, zene kozepen kekhalal. :(

A baratom koppra ugyanilyen gepet vett, telibe ugyanaz, egyszerre vettuk, nala csak mikrolaggok vannak, kekhalal nem.

[ Szerkesztve ]

(#54184) koko52 válasza drzozo (#54182) üzenetére


koko52
veterán

Pano hsz-ét is megpróbálhatod. Ryzen 2933-on szereti a az Aegist.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54185) koko52 válasza drzozo (#54182) üzenetére


koko52
veterán

A mikrolag az egy nagyon nehezen kiszűrhető probléma. Nagyon sok minden lehet. Inkább driver-win ütközés, esetleg vga-monitor szinkron hiba. Volt, hogy az egér okozta...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54186) Werkly


Werkly
őstag

A MEMtest ha végez nem áll le a gép? Úgy kérdezném ha elmegyek itthonról de futva hagyom a tesztet akkor megmaradnak az eredmények? Melyik verziót kéne leszedni? Kösz!

(#54187) koko52 válasza Werkly (#54186) üzenetére


koko52
veterán

Nem áll le és nem végez csak ha leállítod. Nyugodtan mehet, egy alapos teszt 16gb esetén min 3 óra.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54188) Werkly válasza koko52 (#54187) üzenetére


Werkly
őstag

Melyik verziót kell leszednem? OS alól kell futtatni vagy sem? Kösz!

(#54189) koko52 válasza Werkly (#54188) üzenetére


koko52
veterán

USB kulcsról (bootolni kell róla) Memtest86 oldalán mindent megtalálsz. Rátelepíted, bootolsz róla és kész.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54190) Werkly válasza koko52 (#54189) üzenetére


Werkly
őstag

A teszten belül kell valamit állítani? Elég szar, hogy egeret nem használ billentyűre meg nem nagyon reagál! CPU van kipipálva.

(#54191) , válasza koko52 (#54180) üzenetére


,
addikt

Nálam már jártak gyárilag hibás G.Skill Aegis KIT-ek, csak a héten kettőt küldtem vissza. Persze attól még jók, ár/érték arányban pedig verhetetlenek, de ugyanúgy lehet köztük hibás, mint bármely más márka esetében is.

(#54192) koko52 válasza , (#54191) üzenetére


koko52
veterán

Az faxa. Nálam kb 30 kit járt eddig, de nem volt gond. Ipon hiba %-ban is 1,3%-ot mutat, a többiek 2 felett vannak. Nálad mennyi fordult meg? Ryzenkkel (2-es széria) mi a tapasztalatod Aegis-el? Konkrétan a R5 2600-ra gondolok az most a tömeg cucc nálam.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54193) Dreadloord válasza , (#54191) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Nálam is gyári hibás volt a g.skill aegis első kitjének egyik darabja múlt héten, a második pár már jó lett.

(#54194) Okami68


Okami68
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Asus Prime B350M-A alaplap, Ryzen 5 1500X proci, és egy Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4-es 3000MHz-es memória (CMK8GX4M2B3000C15).
A PC-t munkára és játékra is használom, ebben a sorrendben.
A memóriát szeretném cserélni 2x8 GB-ra.
Ezt néztem ki: G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D 16GISB
Jó választás? Ajánlanátok? Vagy tudtok jobbat?
Bármilyen ötletet vagy tanácsot szívesen fogadok, és előre is köszönöm a segítséget!

(#54196) koko52 válasza Okami68 (#54194) üzenetére


koko52
veterán

Első szériás Ryzen igen finnyás. Qvl listásat próbálj meg vagy itt oldalt téma tudnivalóknál is van lista felhasználóktól illetve egy B-die lista.
Bocs át kell menned a Milyen ramot vegyek topikba. A kérdésednek is ott a helye.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54197) Okami68 válasza koko52 (#54196) üzenetére


Okami68
csendes tag

Rendben, köszönöm. Megpróbálom ott.

(#54198) , válasza koko52 (#54192) üzenetére


,
addikt

Arányaiban nézve nincs is gond velük egyáltalán, de azért néha náluk is becsúszhat 1-1 hibás darab (én mindig úgy szoktam visszaküldeni, hogy jelzem is, hogy a KIT melyik moduljával van a gond). Persze előtte mindig letesztelem Intel processzoros gépben is, biztos ami biztos.
Nálam egyelőre csak 1-es Ryzen-ek jártak, azok is B450-es lappal párosítva, de nem szokott gond lenni. 1 vagy 2 alkalommal futottam csak olyanba bele, hogy csak 2133 MHz-en akart menni a 3000 MHz-es RAM, miközben egy másik ugyanilyen alaplap+BIOS+processzor összeállításban meg már ment magasabb órajeleken is. Ugyanebbe az első összeállításba, ahol csak 2133 MHz-en ment az a KIT, belerakva egy pont ugyanilyen KIT-et, az meg már ment magasabb órajeleken is.

(#54199) koko52 válasza , (#54198) üzenetére


koko52
veterán

Köszi! És akkor így ajánlja az ember egyik-másik ramot. Persze panasz esetén a gyártó hivatkozik az OC feliratra mind lap mind ram oldalról, csak az user anyázik, hogy miért azt raktam bele vagy ajánlottam.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54200) , válasza koko52 (#54199) üzenetére


,
addikt

Ezt kivédeni szerintem úgysem lehet. Amúgy az említett alaplap QVL listájában is szerepelt az a RAM, tehát ebből a szempontból is mennie kellett volna, aztán mégsem. Illetve hát ment, egy másik ugyanilyen KIT-tel, meg ez a KIT is ment egy másik ugyanilyen alaplap+processzor összeállításban (ugyanazzal a legfrissebb BIOS-szal). Mondjuk Ryzen-nél gondolom nem véletlenül adják ki elég sűrűn az újabb és újabb BIOS-okat, a szóban forgó alaplaphoz is jött ki azóta már 2 újabb verzió, lehetséges hogy most már az eredeti felállásban is menne a szett.

Szerk.: Abban a konkrét összeállításban nem ment amúgy a processzorba integrált memóriavezérlő által hivatalosan támogatott 2667 MHz-en sem, csak 2133 MHz-en volt hajlandó valami miatt működni. Másik ugyanilyen összeállításban meg elsőre bootolt 3000 MHz-en is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.