Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ryzen Memory Scaling
AMD Zen 2 Memory Performance Scaling with Ryzen 9 3900X


Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55152) koko52 válasza Ciccuka (#55151) üzenetére


koko52
veterán

:R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55153) Alpi. válasza BullKoxa (#55127) üzenetére


Alpi.
addikt

Bios-t frissítettél azóta ? 0.0.7. + -os Agesa verziósra ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55154) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Asus Maximus XI Formula/I9 9900K config.

A lehető legjobbat szeretném bele:)
Húzni nem akarom.
Jelenleg corsair lpx 4x8gb 2400 cl14 van, amit lapon állítottam 2400-re.
Quad channelt nem tud a lap, az előző tudott (x99) ezért van 4x8gb.
Dual channelbe 2x4 vagy 4x8 a gyorsabb?
Ezt a CL - Mhz arányt nem vágom...

(#55155) Alpi. válasza szepsy (#55154) üzenetére


Alpi.
addikt

2x8 -at nézz, vagy 2x16-ot inkább. 4 stick is megy, de ott már lehetnek anomáliák magasabb órajeleken. Minél magasabb órajel, alacsonyabb időzítés a jó. Egy 3200 - 3600 mhz köuzi régiót mindenképp póbálj megcélózni. 8 erős mag, fognak tudni, mit kezdeni a ramok adta teljesítménnyel !

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55156) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Ha egy alaplapra 2667Mhz RAM támogatás van írva (amilyen ram-ok nagyon nincsenek is), akkor azon mennek a 2666Mhz-es modulok?

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#55157) Alpi. válasza GuineaPigMan (#55156) üzenetére


Alpi.
addikt

Tobb dolog fuggvenye. Van, hogy az eselyet sem hagyjak meg. Biosban sem letezik magasabb orajel opcio. Van, hogy a feltuntetett orajeltol fuggetlenul szabadon allithatoak az ertekek. Itt jo esely van, hogy fole mehetsz, hiszen a 2666 egyaltan nem magas ertek ddr4-nel. Imck boven tudjak, lap vezetekeles gyengesegei sem jonnek elo itt meg jellemzoen. Bios kerdeses, mennyire konfiguralja okosan az ertekeket.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55158) GuineaPigMan válasza Alpi. (#55157) üzenetére


GuineaPigMan
tag

GigaByte B450M GAMING

Erről az alaplapról lenne szó, elvileg 3200-at is támogat OC mellett. Bár ez utóbbi fogalmam sincs mit jelent :D

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#55159) szepsy válasza szepsy (#55154) üzenetére


szepsy
senior tag

Szerkeszt*

Dual channelbe 2x16 vagy 4x8 a gyorsabb?

(#55160) Alpi. válasza GuineaPigMan (#55158) üzenetére


Alpi.
addikt

Crosshair VI-osom van. Kb. ugyan ez van rairva 2666, 3200 (oc).
3733 cl12-t mar csinaltam vele. :D
3200-3600 -os savba nagy esellyel jo lesz. Mondjuk ez fugg tobb dologtol nagyban. Ryzen kicsit munkasabb tud lenni alapbol, ram tipus, Gigabyte-os kollegak bios irasi kepessegei, stb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55161) GuineaPigMan válasza Alpi. (#55160) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Akkor szerinted jó lesz valószínűleg? Mert, hogy őszinte legyek, ez a kép nekem nem sok mindent mond :D

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#55162) , válasza GuineaPigMan (#55156) üzenetére


,
addikt

Mennek, jelen esetben a 2667 az 2666-ot akar jelenteni.

(#55163) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho!
Holnap rendelnék egy gépet magamnak, ám gondjaim akadtak a memóriáknál.
Eredetileg Iponos rendelés lett volna, ahol van is választék, ám annyira sok helyen hallom hogy az esetleges gariztatás nem épp a legrugalmasabb náluk, ezért átváltottam a PCX-re.
Igen ám, csak itt meg 32 gigás ramokból gyakorlatilag nincs választék.
Egészen pontosan az egyetlen értékelhető (árban is elérhető ram) az ez!
Nah most a kérdésem az lenne hogy melyikkel járnék jobban..
A fent linkelttel, vagy ha ebből vennék 2-t.
Ugye ez +333mhz, viszont semmi garancia nincs arra hogy DC-ben menjen.
Illetve előbbi ugye CL15, míg emez csak CL16..
Melyikből profitálnék többet?

Játék, böngészés, filmnézésre lenne használva, és nem nagyon lenne semmi OC--max ha rászánom magam, akkor a procin, de teljesen minimális.
Hja és ryzen proci mellé lenne..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#55164) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni!

Van nekem 4x4 Giga Patriot Viper 4 DDR4 3200MHz PV416G320C6K ramom, amiből valószinűsíthetőleg hibás legalább egy darab modul.

Van valami program, amivel könnyen ellenőrízhető a RAM állapota, és így megtudni, hogy melyik hibás?

Köszönöm szépen előre,

(#55165) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok!

Van itt DDR2 OC "szakember" ? :D Kellene egy kis segítség.

[ Szerkesztve ]

(#55166) Alpi. válasza P41N (#55165) üzenetére


Alpi.
addikt

Miben kéne segíteni ? Hátha tudok, tedd fel a kédést ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55167) , válasza Baky1987 (#55164) üzenetére


,
addikt

MemTest, ingyen letölthető, pendrive-ról bebootolsz róla, és futtatod a tesztet. Egyszerre 1 db RAM legyen a gépben, így egyértelműen kiszűrhető, hogy melyik a hibás a 4 közül.

(#55168) P41N válasza Alpi. (#55166) üzenetére


P41N
senior tag

Sikerült hozzá jutnom szerintem jó áron 4x2GB HyperX Blue-hoz, amik 800 MHz-en mennek és elvileg CL4-esek. Pontos modell szám: KHX6400D2LLK2/4G. Ugye ez két 2x2-es KIT, mind a négy megy egyszerre hiba nélkül. A probláma akkor jelentkezik, amikor kicsit húzom a RAM-ot. Elsőnek egyszerre a négyet próbáltam, nem jártam sikerrel, AIDA64 azt jelezte hogy valami nem jó. Egy darabot próbáltam meg húzni, az szépen ment olyan 1000-1066 MHz-ig, nem dobott semi hibát az AIDA. Beraktam mellé a párját, 4-5 perc után már hiba volt. Most bent van mind a négy, 1092 MHz-en mennek 2,1V-on, az időzítés pedig automatán van. Próbáltam az időzítést változtatni, az SPD-t állítani, de az sem segített.

Szerk: Maga a gép egyébként nem fagy, nincs kék halál meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#55169) koko52 válasza P41N (#55168) üzenetére


koko52
veterán

Melyik hibát dobta? Mert a row hammer-el nem kell foglalkozni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55170) P41N válasza koko52 (#55169) üzenetére


P41N
senior tag

System Stability Test-nél csak annyit ír hogy Hardver problémát talált és leállt. Biztos hogy a RAM-mal van valami, mert ha csak a Procit stresszelem, akkor nem szakad félbe. Lehetséges hogy az időzítésekkel van valami baj.

(#55171) koko52 válasza P41N (#55170) üzenetére


koko52
veterán

Lazíts a cl-en. Az is lehet hogy a memvezérlőd túlmelegszik (északi híd) esetleg irányíts rá ventit ha tudsz vagy ér ez neked ennyit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55172) Baky1987 válasza , (#55167) üzenetére


Baky1987
tag

Köszönöm szépen a választ!

Annyi kérdésem lenne, hogy az számít-e, hogy melyik foglalatba rakom az 1 db ramot?

Köszönöm,
Gergő

(#55173) , válasza Baky1987 (#55172) üzenetére


,
addikt

Elvileg az alaplap kézikönyve amelyiket elsődlegesnek írja, abba kéne rakni, de a gyakorlatban nem szokott ebből probléma lenni, tehát amelyik hibás, az mindegyikben hibás, amelyik meg jó, az meg mindegyikben jó.
Az A2-es foglalat szokott amúgy az elsődleges lenni (a 2. a sorban), célszerű ebbe rakni.

(#55174) P41N válasza koko52 (#55171) üzenetére


P41N
senior tag

5-5-5-18-at most próbáltam, ez 800MHz-en az alap, azzal se jó. Északi híd 40-42 fokos még akkor is, ha semmi nincs felhúzva (nincs emelve az FSB Volt stb.). Egy kis ventit tudtam csak rárakni magári a bordára, de nem nagyon segít. Más ventit meg nem tudok oda rakni, mert nincs hely :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55175) koko52 válasza P41N (#55174) üzenetére


koko52
veterán

Hát akkor 2x4. Valszeg nem bírja a 4 modult OC-olni.
Csak az új jövevényeket használva megy?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55176) P41N válasza koko52 (#55175) üzenetére


P41N
senior tag

Na az szép. :)) 667-es ramokat használtam eddig (4x2), de ugye azok nem éppen tuningra valóak. 910-en mentek, de azoknál is ez volt a hiba.

(#55177) P41N válasza P41N (#55176) üzenetére


P41N
senior tag

Tesztelgettem kicsit, és egy másik P35-ös lapban megnéztem a négy ramot egyszerre, és ott ment hiba nélkül 1013MHz-en 5-5-5-18-as időzítéssel. Az én lapom GA-P35-DS3R, amiben próbáltam az pedig GA-P35-DS3 (mindkettő Rev 1.0). Annyi a különbség, hogy kevesebb a sata, illetve a DS3-on nem ICH9R van, hanem ICH9, bár nem hiszem hogy ez sokat számítana. Mondanám azt, hogy kicserélem a két lapot, csak az a baj, hogy ebben nem megy az a Xeon amit használok, másikkal pedig nem rendelkezem. :DDD

(#55178) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Sziasztok!

Most szereztem be 2x8 GB 3000Mhz RAM-ot, és alapjáraton 2133Mhz-re állítja be. MSI alaplap társaságában fut, valaki egy gyors lépésről lépésre gyorstalpalóval segítene nekem, hogy hogyan kell átállítanom ?

Előre is köszönöm! :)

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#55179) koko52 válasza GuineaPigMan (#55178) üzenetére


koko52
veterán

BIOS-ba belépsz. Advanced Memory. XMP profil ENABLED

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55180) GuineaPigMan válasza koko52 (#55179) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Köszönöm a segítséget! :)

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#55181) Sirandrish válasza koko52 (#55179) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezt én is köszi, mert gondolom nekem is meg kell majd csinálni ha ideér a gép....első AMD-s gépem lesz :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#55182) koko52 válasza Sirandrish (#55181) üzenetére


koko52
veterán

Intelnél is ugyan ez.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55183) Sirandrish válasza koko52 (#55182) üzenetére


Sirandrish
legenda

A mostani ramjaim alapba csak 2133asok..vagy akkor azok meg csak 1400on futnak? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#55184) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!
Olyan lehetőségem lett, hogy ingyen kicserélhetem az alaplapomat DDR2-ről DDR3-as lapra.
Jelenlegi lap: P35 chipset, leendő:P43 chipset.
A többi változatlan maradna.Q9650 proci, 775-ös foglalattal, 8GB RAM,R927XOC-2GB VGA.,SSD.
Megéri-e a váltás? Általános kb. mekkora sebeségnövekedést lehetne elkönyvelnem?
Meg kell venni a DDR3-t, cserébe eladható a DDR2 8GB.
Most 800Hz-n jár a DDR2, a DDR3-t meg 1333-n szeretném járatni(illetve olyan ramot veszek,ami tudja)
Előre is köszi a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#55185) P41N válasza kiborg (#55184) üzenetére


P41N
senior tag

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót. Itt jól látszik, hogy semmi különbség nincs DDR2 és DDR3 között 775-ös lapnál. Én csak akkor váltanék 775-ös confignál DDR3-ra, ha kell a 16GB ram. Ha ugyan úgy 8 gigával használnád a DDR3-as lapot, akkor szerintem nem éri meg. Bár, a lap ingyen van, csak a RAM-ot kell fizetni, úgy még talán, aztán később bővítesz 16-ra.

[ Szerkesztve ]

(#55186) koko52 válasza Sirandrish (#55183) üzenetére


koko52
veterán

A ddr4 alapon 2133-on fut.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55187) Sirandrish válasza koko52 (#55186) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah akkor ez most faszán megy :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#55188) lemusz


lemusz
addikt

Bővítenék 2x4-ről 4x4 Gb-ra. Azért favorizálnám a 4x4-et, mert így olcsóbb lenne, mint venni 2x8-at és még vesződni a jelenlegi eladásával, valamint még ezért is. Olvastam régebben valamit, hogy ez csak egyoldalas ramoknál működik, nálam vajon elérhető lenne ez a kis extra performance morzsa?

Hyperx fury 2666mhz, 1.2V-ról van szó, lapom 4 slotos, a default 15-17-17-35-2T időzítéseket 15-15-15-35-1T-n használom hibamentesen egy éve.

Továbbá:
- Mennyi esély van inkompatibilitásra ha ugyan ilyen típusból vennék még 2x4-et, illetve ha más márka 2666Mhz-esiből? Ez utóbbi azért merült fel bennem, mert más márkával foghatnék még egy pár ezrest, az esztétika meg nem zavar, földön van a gép, nem kirakatban.
- 2T-t azt hiszem el kellene felejtenem, de vajon a 15-15-15-35 menne 4x4 esetén is?

köszi
sose volt még 4 slotos lapom és az mind tele

[ Szerkesztve ]

(#55189) Alpi. válasza P41N (#55170) üzenetére


Alpi.
addikt

Próbálj meg kézzel emelni az északi híd vagy a ram feszen. Lehet, hogy a kézzel belőtt 2,1 helyett 2,2-re kell emelned, hogy stabil legyen. Simán eshet a feszültség terhelésre és 4x2 modul azért terhel, nem beszélve, hogy lap és lap közt simán van 0,1-es szórás a bios értékhez képest. 4x2-vel és oc-val tuti, hogy kell emelni az alap nb feszen. Ha nem emeli meg auto beállítások mellett, ez is okozhatja az instabilitást. Nyugodtan emelhetsz rajta, nem lesz semmi gond. Nem lesz sokkal melegebb, stb., meglátod ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55190) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Pár napja kértem itt segítséget memória teszteléssel kapcsolatban.

Röviden a problémám:

Van nekem 4*4 GB Patriot Viper 4 DDR4 3200MHz PV416G320C6K ramom, amik elvileg a memtest szerint tökéletsen működnek.

Egy ideje tök random, mikor megy a gép 1x röviden megpittyen az alaplap. Utánanéztem elvileg az 1 rövid jelzés memória hibára utal. Mivel a memóriáknál nem találtam (memtest) gondot továbbnyomoztam, megnéztem minden hőmérsékletet, ventilátorokat, leszedtem dolgokat (pl.: hdd), hogy úgy jelentkezik e pittyegés, de egyszerűen nem tudom megszüntetni ezt a jelenséget.

Lehet olyan, hogy a memtest szerint nincs gondja a ramnak, azonban tényleg memoria hiba van? (alaplap leírás szerint ugye az egy jelzés --> memória hiba)

Van hogy órákig (néha napokig) nem pittyen meg, van hogy 15 percenként. Játszani (terhelni nem nagyon szoktam, nagy ritkán, de akkor is csak régebbi játékokkal).

Köszönöm szépen előre a segítségeket, már teljesen kifogytam az ötletekből (és a goodle keresési eredményekből :) )....

(#55191) P41N válasza Alpi. (#55189) üzenetére


P41N
senior tag

Gyakorlatilag minden Volt amit tudok állítani, koccon van (kivéve ugye CPU és RAM). Ram voltot még meg próbálom 2,2-re emelni, aztán feladom.

Az időzítést MemSet-vel meg kellett változtatnom, mert az alap értékkel kegyetlen lassú az egész. Most 5-6-6-22-őn megy.

[ Szerkesztve ]

(#55192) Alpi. válasza P41N (#55191) üzenetére


Alpi.
addikt

Hát nem feltétlen jó ez így, minden fullon. :S
Pci-e feszt pl. tök fölös szerintem emelni. Fsb is elég lehet +0,1-el. max +0,2.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55193) P41N válasza Alpi. (#55192) üzenetére


P41N
senior tag

Viszább veszem akkor őket, de sokat nem fog rajta változtatni. Ezekkel az értékekkel most 50 fokos a lap, ami furcsa, mert ennyi még soha nem volt.

(#55194) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezek. Van egy jópár éves asztali konfigom, amibe szeretnék memóriát bővíteni. Az alaplap egy Asrock fm2 a75pro4m + amd a6 5400k processzor. Jelenleg 2x2gb kingston vagy kingmax ( ha fontos szét szedem megnézni ) ddr3 1600mhz memória van benne. Néztem használtan jópár variációt. Ami biztos, hogy 2x4gb-os kitet szeretnék venni. Viszont nem tudom, hogy a jelenlegi 1600mhz mellé szintén 1600mhz-es kitet vegyek, akkor lenne 12gb 1600mhz ramom, vagy veszek 2x4gb 2133mhz órajelű kitet, viszont akkor gondolom a mostani 1600mhz-es modulokat ki kell szednem. Vagy mi történik, ha mellé teszem a gyorsabb órajelű memóriákat? Egyáltalán az alaplap lekezeli mind a 4 memória slotot?
Megköszönném, ha valaki hozzáértő adna némi tanácsot.
Amúgy csak ps és lr miatt bővítenék, játék nem érdekel.

(#55195) Submarine válasza P41N (#55185) üzenetére


Submarine
senior tag

Az a lap amire cserélne, a manualja szerint 8GB ramot kezel, ha nem baj.

kiborg:
Semmi értelme nincs már ezzel vesződni.
A trabantot hiába cseréled zsigulira.

kacsento1:
Tud az többet is.
Azt nem vágom, hogy tudod-e az a6-ot tuningolni, de a mostani ramodat add el.
Maradj a 2x4-nél. Többel sem mész többre ennél a cuccnál.
Jobb lenne eladni az egészet, és újabbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#55196) Submarine válasza kacsento1 (#55194) üzenetére


Submarine
senior tag

Hoppá, ez lemaradt:
ASRock AMD FM2A75 Pro4-M

[ Szerkesztve ]

(#55197) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van a gépemben egy CL15-ös időzítésű 2666MHz-s memória modul. Az lenne a kérdésem, hogy ha azonos sebességű, de CL16-os memóriát teszek mellé, akkor mi fog történni? Ugyanúgy igazítja az alaplap az időzítést, mint az órajelnél vagy inkább ne erőltessem ezt a történetet? Köszönöm előre is válaszotok! :R

Edit: Apropó, ha már időzítés. Itt melyik a jobb? Amelyik kisebb, vagy amelyik nagyobb? Ezzel sose voltam képben. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#55198) P41N válasza Submarine (#55195) üzenetére


P41N
senior tag

Ha nem baj, nem néztem a lapot, csak a kérdésére válaszoltam.

(#55199) Sirandrish válasza 30z.Samu (#55197) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kisebb :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#55200) ByNor85


ByNor85
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Asus X470-f gaming alaplapot raktam bele G.Skill 16gb 3200mhz ramot.

A probléma bekapcsolás után nem bootol be a gép. Valamint narancssárga led világít a lapon.
- Az alaplap QVL listáján szereple a ram.
- Ezek a ramok előtte egy Asus B450-f gaming alaplapban tökéletesen működtek.
Mind a 4 slotban kipróbáltam a ramokat (A1-B1, A2-B2):
- A1-B1-ben működnek de csak alap 2133mhz-rn, ha docp-t beállítom akkor nem bootol be sárga led. Két próbálkozás után visszaáll alap értelmezettre minden a biosban.
-A2-B2-be egyáltalán be sem bootol narancssárga led világít.
Kipróbáltam másfajta kölcsön ramokkal (Corsair) azokkal tökéletesen működik.
Bios updatelve.

A kérdésem az lenne most a ramok lettek hibásak? Vagy az alaplap ram slotja hibás? Vagy esetleg valakinek valami más ötlete?
Ram is alaplap is garanciális.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.