Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) kacsento1 válasza Submarine (#55195) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm, sajnos többet nem szeretnék költeni rá, ezért nem is néztem magasabb órajelűt. Újban egyelőre nem gondolkodom, ez is elég nekem amire kell. Akkor inkább maradjak 2x4gb 2133mhz-nél, mint a 12gb 1600mhz? Mivel a ps és lr memóriazabáló.

[ Szerkesztve ]

(#55202) koko52 válasza lemusz (#55188) üzenetére


koko52
veterán

Gyakran a 4 modult nem tudja a 2 modul OC beállításokkal. A proci jobban melegszik, több fesz is kellhet neki. Az hogy mi jön össze és a különböző ramok keverése mindig lutri. Jobban jársz ha eladod és 2*8.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55203) koko52 válasza Baky1987 (#55190) üzenetére


koko52
veterán

Alap 2133 mhz-en is csinálja?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55204) Baky1987 válasza koko52 (#55203) üzenetére


Baky1987
tag

Szia!

Igen, ezt is próbáltam, úgy is csinálj.

köszönöm

(#55205) koko52 válasza ByNor85 (#55200) üzenetére


koko52
veterán

Teszteld le a ramokat memtest86-al USB-ről. Ha hibás kidobja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55206) koko52 válasza Baky1987 (#55204) üzenetére


koko52
veterán

A ramoknak gondolom 1.35v feszt adott az XMP profil. Adj nekik 1,4v-ot nyugodtan.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55207) ByNor85 válasza koko52 (#55205) üzenetére


ByNor85
csendes tag

Közben meg lett a hiba forrása. Az egyik ram modul a rossz. Egyenként is le lett tesztelve ill. másik alaplapban is és ott is előjött a hiba. Szerencsére még garis. Cserélniük kell.
Köszönüm azért a segítséget.

(#55208) Baky1987 válasza koko52 (#55206) üzenetére


Baky1987
tag

Rendben, köszönöm, ahogy hazaértem, kipróbálom.

(#55209) Brownn


Brownn
tag

Gondolkozom RGB világitos memoria vásárlásán, kérdésem az lenne, hogy ez csak a szivárvány összes szinével tud világitani vagy beállíthatók h csak pirosba vagy csak kékben világitsanak? Illetve még miket lehet beállítani ezeknél a ramoknál? beleértve a designt is és az órajelet, működést is.
ASUS TUF B450-PRO GAMING vagy ASUS ROG STRIX B450-F GAMING alaplapba venném.

(#55210) szepsy válasza Brownn (#55209) üzenetére


szepsy
senior tag

RGB (red,green, blue) ezekből keveri ki a színeket, bármilyet betudsz állítani.

(#55211) Brownn


Brownn
tag

https://ipon.hu/magazin/cikk/emelkedhetnek-a-nand-es-dram-arak-japan-uj-export-szabalyai-miatt

Errol mi a velemenyetek? Dragulni fog a memoria a kozeljovoben?

(#55212) koko52 válasza Brownn (#55211) üzenetére


koko52
veterán

Már elkezdődött. A 2*8 kitek +3-6000-el drágábbak mint 1 hete.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55213) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!

Játékra érdemes a 8gb-t 16ra cserélni? Tesztekben nem nagyon láttam érdemi különbséget.Saját tapasztalat valakinek?

Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55214) Starchm válasza JoolsNOS (#55213) üzenetére


Starchm
őstag

Elfogy a ram játék közben vagy közel max mennyiséget eszik? Ha igen megéri, ha nem akkor nem.
Mivel játszol és mi megy a háttérben közben?

(#55215) NdrewSunix válasza JoolsNOS (#55213) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szerintem DDR4 -re lenne értelme cserélni inkább.

[ Szerkesztve ]

(#55216) koko52 válasza JoolsNOS (#55213) üzenetére


koko52
veterán

Feladatkezelőben a RAM használatot indítsd el! Nyomjad a játékot, programot amit használsz. Pár perc után lépj ki és nézd meg mennyit használsz. Ha 90% felett van akkor érdemes venned, bővítened.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55217) JoolsNOS válasza Starchm (#55214) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igazából néha van mikrolagg ami miatt erre gondolnék. De majd akkor monitorozom.

(#55215) NdrewSunix: az szerintem csak alaplapcserével menne. Annyira nem gáz a helyzet.

(#55216) koko52: köszi, meglesem azt is.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55218) NdrewSunix válasza JoolsNOS (#55217) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Előbb-utóbb muszáj lesz pedig, bár ha nem gáz a helyzet akkor megvárhatod a következő generációt is.
Amúgy nekem időnként a 2x8 -ból megeszi az egyiket, de nem sokkal megy feljebb, általában elég a 8 GB is.
Persze kérdés milyen játékkal játszol.

(#55219) lemusz válasza JoolsNOS (#55217) üzenetére


lemusz
addikt

Épp most váltok 16 gigára, de korábban Ivy-s konfigomban dd3-mal is 16 gigán voltam. Erőforrásigényesebb játékoknál megszüntetheti a mikrolaggot, de nem szabad elfelejteni, hogy azt HDD is okozhatja. Van egy fél éves 1TB-os Toshiba HDD-m és mégis ha azon van a PUBG akkor jönnek is a mikrolaggok, SSD-n viszont nem tapasztalok ilyesmit.

(#55220) JoolsNOS válasza lemusz (#55219) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Főleg a Metronál szokott néha néha megröccenni, miközben meg amúgy fix 60 fps van.
Csak SSD van a gépben már.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55221) koko52 válasza JoolsNOS (#55220) üzenetére


koko52
veterán

A mikrolaggot sokszor a CPU okozza.

NdrewSunix: nem az egyiket eszi meg hanem mindegyikből 4-et.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55222) general


general
addikt

szép napot! úgy néz ki, hogy memóriagondok léptek föl egy nemrégiben összerakott konfigban.

a gép elindul, de random újraindul használat alatt, kék halál, olyankor a kék képernyőn alul a memóriát említi. lefuttattam egy Memória Diagnosztikát Windows 10-en belül, ott is egyből említi, hogy hardveres probléma lépett fel.

az alaplap egy Asrock H370M-Pro4, a memóriamodulok G.Skill 16GB/3000MHz Aegis Kit. próbáltam kicserélni a modulokat, a másik sínpárba is áttenni, ugyanaz a szitu.

szeretnélek titeket megkérdezni, van-e valami bios beállítási dolog, amivel korrigálható, vagy jó eséllyel hardveres a gond és csere?

(#55223) NdrewSunix válasza general (#55222) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én megpróbálnám, hogy egyesével rakom be őket és akkor mit mutat. Így kiderülhet, hogy egyik rossz csak vagy mindegyik. Ha csak az egyiknél van baj, akkor szerintem csere.
Lehetőleg ne használd közben a ram OC-t, azaz menjen defaulton, nekem sem megy az Aegis 3000-en valamiárt egy újabb Biossal és kékhalál az eredmény.

(#55224) general válasza NdrewSunix (#55223) üzenetére


general
addikt

jó ötlet, kipóróbálom! köszi! :R

(#55225) Imi91


Imi91
aktív tag

Sziasztok!

1866-os ramot szeretnék, 3 típust néztem:
1. Corsair Vegance Pro series CL9
2. Hyperx Savage CL9
3. Hyperx Fury CL10

Savage ből ritka inkább 2400-asok vannak. Menne egy 2400 as ram 1866 on 1,5 volt mellett?
Az időzítést lehetne még lejebb vinni marmint a tapasztalatok alapján a Corsair például CL 8 on járatni?
A 3 memória közül melyik lenne a legjobb választás?

Nekem a fury is jó lenne, mert az egy eléggé gyakori ram így könnyű találni, csak menne-e legalább pl a corsair időzítésével?(cl 9-10-9-27)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#55226) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, tudom fura kérdés de mivel most jó áron vannak a ramok elgondolkodtam, hogy veszek még 16gb-ot. Jelenleg 2x8gb-t HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 megy a gépben, szépen 3200MHz-en. Mi lenne ha mellé csapnék még 2x8gb-ot így összesen 4x8 azaz 32gb HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 menne a gépbe? Alapvetően egy 9900k (gépem feltöltve a leírásban) van a gépembe ami ugye nem kezeli a quad channelt de sok tesztet nézve még is jobb eredményeket kapni pl 4x4gb rammal mint 2x8gb-al.

Van értelme vennem még 2x8gb-t ramot? Vagy nagyon nem ajánlott? Mért kapni akkor még is jobb eredményt 4slottal mint 2vel?

Köszönöm szépen.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#55227) general válasza NdrewSunix (#55223) üzenetére


general
addikt

meg is van! külön az egyik modullal hiba nélkül lefutott a memóriadiagnosztika, a másik modulra azonnal jelezte, hogy hardveres probléma van. egyébként biosban auto-ra van állítva, 2133-on fut. mire érdemes beállítani, ha a stabilitás a fontos? nyilván hibátlan modulnál. 3000-es ez a kit. gariban cseréltetem.

(#55228) koko52 válasza DonDennis (#55226) üzenetére


koko52
veterán

Én azt látom a videón, hogy a kártya nincs kihajtva, 80-90%-on megy, CPU limites. Ezért az eltérő eredmények. A sima 2080-at kihajtja a 9700k teljesen. Szerintem ez értékelhetetlen eredmény.
Szerk: és a 0.1% FPS valahol magasabb 2 modullal.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55229) Kacsapecseny


Kacsapecseny
csendes tag

Sziasztok, tegnap raktam össze egy új konfigot. Egyedül annyi baj lett, hogy a ramom [16GB 3000MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB) (F4-3000C16D-16GISB)]
Nem megy csak 2132mhz en. Nincs egyenlőre kékhalál, csak ennyi(de ez is bosszantó). A lapom msi b450m mortar. Elégé új vagyok így a gépépítésben(elötte csak laptopom volt, amival nem voltak gondok), szóval tudom ezt valahol állítani, vagy mehet vissza gariba. :F

[ Szerkesztve ]

Isten bizony, ateista vagyok!

(#55230) koko52 válasza Kacsapecseny (#55229) üzenetére


koko52
veterán

Bekapcsoltad BIOS-ban az XMP profilt?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55231) Kacsapecseny válasza koko52 (#55230) üzenetére


Kacsapecseny
csendes tag

Nem kapcsoltam ba

[ Szerkesztve ]

Isten bizony, ateista vagyok!

(#55232) koko52 válasza Kacsapecseny (#55231) üzenetére


koko52
veterán

Akkor ne várd, hogy 3000-en menjen, azt be kell kapcsolni, mert OC. Alapjáraton minden DDR4 2133-on megy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55233) Kacsapecseny válasza koko52 (#55232) üzenetére


Kacsapecseny
csendes tag

Ooh, köszi :R , ezt nem tudtam. Akkor bekapcsolom majd és remélem működni fog.

Isten bizony, ateista vagyok!

(#55234) Imi91


Imi91
aktív tag

Erre valakinek valamilyen javaslata? :D

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#55235) koko52 válasza Imi91 (#55225) üzenetére


koko52
veterán

A magasabb Mhz-es ramok mindíg tudnak lassabban járni. Ilyenkor faragható a cl érték is.
Az 1866 cl9-et cl8-on járatni ram függő. Vagy van benne annyi tartalék vagy nincs, nem lehet biztosra mondani.
A 3000-es ramok amiket használok próbára, saját gépemben 3200-on mennek. Volt olyan gép amiben csak 2933-on. Tehát alaplap és proci függő is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55236) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok.
Tegnap kvázi hirtelen felindulásból vásároltam 4db G.Skill F3 2400CL10D tipusú memóriát (2 pár 2*8GB-os kit).
A gép, amibe menne, egy Asus Z97 Pro Gamer, amiben egy 4790 (nem K) proci csücsül. Az eddigi 16G/1600 és 16G/1866-os moduljaimat szeretném egységesíteni, a rendszert gyorsítani. BIOS a legfrissebb (2016-os), de biztonság kedvéért ismét feltoltam rá és reseteltem.
Egyelőre 1db memóriával elindul a gép, 1333Mhz-en, viszont ha be akarom tenni a második modult a 3. slotba (Dual Chanel), akkor nem hajlandó a gép bootolni, folyamatosan leáll, újraindul.
Olvasgatok itt különböző fórumokat, egyesek szerint a procim csak 1600Mhz-ig jó, mások azt mondják nézzem meg a proci csatlakozóit (eddig éveken át jól működött a gép 4*8GB memóriával.
Még amit tervezek kipróbálni:
-Egy RAM betesz, XMP profil kiválaszt és csak utána adogatni hozzá a memóriákat.
-2-es és 4-es slotokat próbálgatni, hátha csak a por.
Tuninggal sosem foglalkoztam, ha jól látom ez már annak a határát feszegeti.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#55237) Hunork


Hunork
veterán

Sziasztok!

Ryzen 3600 proci és MSI B450 Tomahawk alaplap mellé szeretnék vásárolni 16GB(2*8) DDR4-es RAM-ot, leginkább játékra. A következők közül melyik lenne a legjobb választás:

G.Skill 16GB 3200Mhz TridentZ RGB KIT (F4-3200C16D-16GTZR)
G.Skill Ripjaws V 16GB 3200Mhz CL16 KIT
Kingston DDR4 3200Mhz 16GB HyperX Predator CL16 KIT
Kingston DDR4 3200Mhz 16GB HyperX Predator RGB CL16 KIT
Corsair DDR4 3200Mhz 16GB Vengeance LPX CL16 KIT
Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3400Mhz CL16

Válaszokat előre is köszönöm :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#55238) Imi91 válasza koko52 (#55235) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszi a 3 felsorolt memória közül melyik lenne a legjobb választás? Amelyiken a legjobb chippek vannak vagy ár érték arányban? :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#55239) whatnot


whatnot
őstag

Van a gépemben 2x8GB G.SKILL Ripjaws V 3000/15 memóriám.
A jó árak miatt kibővíteném ugyanilyenekkel.
Fognak ezek rendben együttműködni vagy mindenképp érdemes lenne olyan memóriával dolgozni, ami egy csomagban érkezett?

(#55240) Prego válasza Prego (#55236) üzenetére


Prego
senior tag

Már tettem volna fel hardverapróra, még utoljára betettem mind a négy modult, és elindul, XMP profillal, 2400mhzen ahogy kell.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#55241) koko52 válasza whatnot (#55239) üzenetére


koko52
veterán

Elméletileg nem lesz gond. 99%, de ott az 1% is. :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55242) koko52 válasza Imi91 (#55238) üzenetére


koko52
veterán

Ár/érték szerintem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55243) Ciccuka


Ciccuka
veterán

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55244) eldron


eldron
csendes tag

Sziasztok,
RAM-al kapcsolatban lenne egy kerdesem, a konfig a kovetkezo: ASUS X299 Premium Deluxe II alaplap Intel I9-9900x procival a foglalatban, a RAM amivel szeretnem majd szinkronba hozni egy G.Skill Trident Z RGB F4-3600C16D-16GTZR ami alapvetoen egy dual szett (meghozza egeszen szepen huzhato). A kerdes az hogy mennyi eselye van annak, hogy egy masik ugyanilyen szettel a RAMok quadban operaljanak? A Skylake X processzorok tamogatjak a quad channelt (sot), kerdes hogy dual channel eseten ez jelenthet a problemat egy bootnal, milyen a kompatibilitas? Amennyiben van esely egy masik dual szettel quadban mukodtetni, akkor megtartom a korabbi ram-ot es egy kis szerencsevel egy masik dual szettel kihozni a quad-ot. Ha nem akkor van egy elado dual csatornas szettem (uj allapotban) es beruhazok egy gyarilag tesztelt quad szettbe hasonlo parameterekkel. Az idozites nem a legjobb a Ryzen platformok miatt a G.Skill latszolag atminositi a memoriait. A QVL alapjan jelenleg olyan modulokat ajanl, amik meg forgalomban sincsenek, a korabbi modulokat pedig egyre nehezebb lesz beszerezni, szoval kicsit az ido is surget.

Amennyire tudom: az azonos modulok (gyarto/CL idozites/frekvencia) kepesek lehetnek akar kulonbozo szettbol dualban vagy quadban is mukodni melynek vezerleset a processzor vegzi, azaz a processzor donti el, hogy a ramok alkamasok e az adott XMP profilban egyuttmukodni, szukseg eseten noveli a CL idozitest vagy csokkenti a frekvenciat. A szettek eseteben a jeloles lenyegeben azt garantalja, hogy a modulok gyarilag teszteltek es biztosan tudjak az XMP profilnak megfelelo frekvenciat egyuttesen hozni. Nem tudom jok e az ismereteim. De ha igen van esely.

[ Szerkesztve ]

All for one... one for all...

(#55245) whatnot válasza koko52 (#55241) üzenetére


whatnot
őstag

Köszi!
Közben felment az ára 6ezer Ft-tal, 3 nap alatt :O

(#55246) Bivaly26


Bivaly26
tag

Hello!
Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3333MHz HX433C16PB3K2/16
vagy
Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/16
Melyiket érdemes venni Ryzen rendszer alá akár zen+ vagy zen2.És B-X-470 vagy X-570?
Árban majdnem egyforma vagy elég a 3000MHz?
Köszi!
Drágulnak lassan a ramok berendelem nem baj ha nincs más még!A többit utána!

[ Szerkesztve ]

(#55247) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Egy kis érdekesség G Skil Trident Z F4-3200C16D-16 GTZR (hynix AFR) ramokkal kapcsolatban.MSI X570/Ryzen 3600 kombóval stabil 4333Mhz-ig elment CL18 időzítéssel 1.5v-on.Tovább nem mertem feszegetni a SOC és memória feszültség miatt.Szerintem ez elég szép teljesítmény egy 3200-as modultól :C .

[ Szerkesztve ]

(#55248) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok.

Egy új gép építése előtt állok.
Azt szeretném, hogy minden világítson rajta. Ami csak létezik. :D
És a kérdésem az lenne, hogy az rgb-s memóriák vezérlése hogyan működik?
Konkrétabban kinéztem magamnak geil ramokat. 2x8 GB 3000 MHz. És írja a ramnál, hogy Asus aura syncet tudja. Meg az msi rgb akármijét is.
Én viszont egy asrock alaplapot néztem ki. Azzal akkor nem tudom irányítani a memóriák színét? Vagy ahhoz elég egy program? Vagy ez tényleg hogyan működik?
Előre is köszönöm a választ! :R

Értem a csíziót.

(#55249) -Ben-


-Ben-
veterán

Lehet, hogy vótmá', de jól látom, hogy közel fele annyiba kerülnek a ramok, mint 3-4 hónappal ezelőtt? :F

(#55250) dombi81


dombi81
senior tag

Sziasztok!

1600mhz-es, DDR3-as Kingston ramjaim vannak, miért mutatja mégis ezt az Aida?
Ez így rendben volna?
Ha mégsem, mit tegyek?
Köszönöm szépen. Kép csatolva.[kép]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.