Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) RECSKA válasza peu407 (#55950) üzenetére


RECSKA
veterán

milyen lapba raktad?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#55952) peu407 válasza peu407 (#55950) üzenetére


peu407
senior tag

(#55953) koko52 válasza Tamagocsi123 (#55949) üzenetére


koko52
veterán

Feszt rakja 1,4-re. Ha nem jó akkor memtest86 usb-ről.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55954) Dragon3000 válasza peu407 (#55950) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az spd részen nézd meg, hogy mit ír.

[ Szerkesztve ]

(#55955) peu407 válasza Dragon3000 (#55954) üzenetére


peu407
senior tag

[link] itt látod az spd-t.

[ Szerkesztve ]

(#55956) peu407 válasza RECSKA (#55951) üzenetére


peu407
senior tag

Asrock Z77 Extreme 6

(#55957) Dragon3000 válasza peu407 (#55955) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elnézést a memory fülre gondoltam.

SPD részen a szabványos és xmp profilokat listázza csak ki és nem azt írja, amin megy, memory részen írja a valós hajtást.

[ Szerkesztve ]

(#55958) peu407 válasza Dragon3000 (#55957) üzenetére


peu407
senior tag

Na, én is elnézést kérek,mert figyelmetlen voltam. 2x töltöttem fel az spd-t :C . A memory fülön 799,9-et ír, 11-11-11-27, 1T. Szóval nem akarja az 1866-ot :W

[ Szerkesztve ]

(#55959) Mumee


Mumee
őstag

Manuális huzás és 2x16gb, ami dual rank ugye így kisebb OC potenciál is vajon melyik éri meg jobban ár/érték?
3000mhz mindkettő gyárilag.
Ballistix CL15 45e
Aegis CL16 34e

Elég nagy az árdifi, 32gb mellett az Aegis talán a 3200mhz-et megfogja CL16, ha szerencsé vagyok, ha nem akkor kb. gyári kivéve a kisebb latencyk.
Ballistix 32gb-ról nem olvastam túl sokat.

Vélemények?

(#55960) Bajgunar válasza peu407 (#55958) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

9-10-11-35, 1.5V
1866-ra az időzítése.
Nem?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#55961) peu407 válasza Bajgunar (#55960) üzenetére


peu407
senior tag

55952 hozzászólásomban a képen látható, hogy az 1-es xmp profilban 9-10-11-27. Én ezt állítottam be és a cr-hez 2-est írtam.

Az előző Corsair 2x4 gb 1600 cl9 kitnél "ugyanígy" volt a beállításom, xmp 1 profil, manuálisan megadva a 9-9-9-24, 2

Próbáltam biost frissíteni,mert régebbi volt fent, de az meg félúton megállt. Most keresem,hogyan kell a lapot, a biost resetelni,jumperelni.

[ Szerkesztve ]

(#55962) Gibo válasza atus72 (#55948) üzenetére


Gibo
senior tag

Az X-es Ryzen minösített, de kb ennyi... szerintem a simával is ugyanúgy müködni fog...

"Constructed with the highest quality components, the Trident Z RGB (For AMD) series is engineered and tested for AMD platform compatibility. "

A QVL listájuk is elég hasonló.. (támogatott alaplapok)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#55963) Gibo válasza Tamagocsi123 (#55949) üzenetére


Gibo
senior tag

Melyik slotokban vannak a RAM-ok?

így kellen elhelyezni öket:

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#55964) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

A2 és B2 -be tedd a ram-okat. Mindíg (esetek ~95%-ában) a CPU-tól legtávolabbi slot-ba kezdjük pakolni a ram-okat. Aztán közelítünk a cpu felé. Persze egy slot kimarad a dual miatt!
Van lap, ahol a cpu-hoz legközelebb kell tenni, van amelyikén egymás mellé.
Ennél így kell tenni, hogy a legstabilabb, biztosabb legyen.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#55965) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Memoria tuninghoz van barmi koze a vga-nak? Eddig mentek a crucial ballistix sport ramjaim 3466Mhz-et CL14-en egy R9 270x mellett(Gigabytr AB350M-Gaming 3 lap, Ryzen 5 1500x proci) , viszont miota kicsereltem a vgat egy RX 580-ra, azota a ramok max 3000et mennek CL18-20 korul.. Ugyanazok mellett az idozitesek mellett mint R9-nel el se indul a gep. :F

(#55966) peu407 válasza Bajgunar (#55964) üzenetére


peu407
senior tag

Ott vannak...

(#55967) Dragon3000 válasza phoenix64 (#55965) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megeshet, ha a tápod rosszul viseli a nagyobb fogyasztást és nem annyira stabil ez miatt a feszültség.

[ Szerkesztve ]

(#55968) phoenix64 válasza Dragon3000 (#55967) üzenetére


phoenix64
őstag

Hat ha auto xmp-n hagyom az idoziteseket, de a feszt ugyanugy belovom 1.45V-ra, akkor siman bootol. Viszonz ha az idoziteseket piszkalom akkor elszall az egesz ugyanezen a feszen.

(#55969) koko52 válasza phoenix64 (#55968) üzenetére


koko52
veterán

Ha a leírásodban lévő giga tápod van az lehet soványka. Egyrészt belépő szintű, másrészt kevés, mert a vga gyártó is 500w minőségit ajánl. Sajnos a belépős tápok nem tudják egyenletesen tartani/leadnia fesz értékeket.
Persze lehet más a baj, de egy normális táppal kezdeném, azzal nem veszítesz.

A spec-ed:
Max Combined Wattage: 348W (ez a max CPU+VGA) ebből a CPU max 100w-ot benyalhat
Peak wattage460W (ennyit tud néhány pillanatra)

A VGA 185w-kér (vagy többet) + 100w cpu= kb 300w + a többi cuccod a gépben. Ki van hegyezve.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55970) Tamagocsi123 válasza Gibo (#55963) üzenetére


Tamagocsi123
tag

1-3 slot

[ Szerkesztve ]

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#55971) Gibo válasza Tamagocsi123 (#55970) üzenetére


Gibo
senior tag

Valószínü ez lesz a probléma. A 2-4 lesz a helyes (a processzor felöl nézve)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#55972) phoenix64 válasza koko52 (#55969) üzenetére


phoenix64
őstag

Áh a leirasom mar nagyon regi. :D Egy FSP HyperS 500W van jelenleg a gepben.

(#55973) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Pont 1-2.
Proci felől nézve, LEGTÁVOLABBI slot-ba kezdjük a pakolást. Értelemszerűen, ha csak 1 modul van.
Ha 2 db. (Dual kit pl). Akkor 1-2. Nem a melletti, 1-3...;)
Cpu -tól legtávolabbi az 1.
(Egy két mobo van csak, amelyik egymás melletti slot-ba megy dual, vagy a cpu-hoz legközelebbi az 1. slot.). Szerintem ez tuti nem olyan mobo.
Lejjebbi hsz-ban is tettem be képt, hogy melyik jó oda is. Legtávolabbi 1. aztán közeledve cpu-hoz, egy slot kimarad!!! Dual miatt. Majd a 3.
Tehát 1-2.
Ne írjatok már hülyeséget, meg zavarjátok össze.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#55974) phoenix64 válasza koko52 (#55969) üzenetére


phoenix64
őstag

Frissítettem a cuccokat a profilomon ezek vannak a gepben. Ezeken kivul nincs semmi fogyaszto csak 3db ledes 12cm venti. Sztem a tapnak birnia kene. :F

(#55975) , válasza Bajgunar (#55964) üzenetére


,
addikt

A RAM-okat nem a CPU-tól legtávolabbi slotba kezdjük pakolni, hanem amit a kézikönyv mond, oda. Itt (kivételesen) tényleg a B2-es slot az elsődleges, de általában az A2 szokott az lenni.

(#55976) , válasza Bajgunar (#55973) üzenetére


,
addikt

A számozást a processzor felől kezdjük mindig: A1-A2-B1-B2
Ha csak simán számokkal illetnénk a slotokat, akkor pedig 1.-2.-3.-4. slot (a processzor felől nézve).

(#55977) Dragon3000 válasza , (#55976) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kivétel, amikor a gyártó másképp számozza, egyszer találkoztam olyannal, ahol B1-B2-A1-A2 volt a sorrend, ne kérdezd miért :D

(#55978) , válasza Dragon3000 (#55977) üzenetére


,
addikt

Létezhet ilyen is, ezért is írtam, hogy a kézikönyv a mérvadó.
Öcsém régi gépében pl. közvetlenül egymás mellett kell lennie a RAM-oknak a dual channelhez. Ritka, mint a fehér holló.
Mondjuk amit írtál, érdekes logika szerint készülhetett ez is így, mert a konkrét számozást itt is a processzor felől kezdik (1-2-1-2), ellenben a két csatorna elnevezési sorrendjét meg már a túlsó oldalról indítják (B-B-A-A).

(#55979) Bajgunar válasza , (#55975) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Az igaz! De az esetek ~90%-ában a legtávolabbi slot az elsődleges slot! Lehet az B2, meg A1, meg 4. meg 3, meg kispista, meg nagymiska.... stb. Az elsődleges slot a legsűrűbben a cpu-tól a legtávolabbi. Persze rá kell kukkantani a kézikönyvre. De általában ez az etalon.
Mint láthatjuk jelen esetünkben is pl...
Nem kell túlmisztifikálni, meg szőrszálhasogatni. Nem vagyok low. Nem ma kezdtem.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#55980) Dragon3000 válasza Bajgunar (#55979) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnéztem asus/asrock/msi/gigabyte esetében mindnél b450 chipsetes alaplap volt a minta. A gigabyte-nál volt úgy a könyv szerint, ahogy Te írod, a másik háromnál a cpu-tól a 2. slot volt az elsődleges.

(#55981) Bajgunar válasza Dragon3000 (#55980) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Édes istenem....
Neked meg kellett nézni...
Akkor nagyon vághatod a témát, vagy csak szimplán "okos" vagy.
Most poénból telón ránéztem két lapra, leszedtem mamualt is, megnéztem neked!
Asus b450-f gaming-et, meg egy giga b450 aorus-t.
Gigánál 4.2.3.1. 1. a legtávolabbi!
Megjegyzésnél írja (képpel is illusztrálja), hogy legoptimálisabb az 1.-2. slot a dualhoz. Ergo igazam van.
Asusnál pedig A1, A2, B1, B2. B2 a legtávolabbi.
Megjegyzést képpel illusztrálja, hogy dualnál A2,B2 a legoptimálisabb, ajánlott slot használat.
Többet nem keresgetek. Keresd.
Tudom, hogy tízből kilenc lapnál ez a mérvadó, az ajánlott.
Van eltérő, van amelyik közelebbit ajánlja. De az ritka.
Részemről lezártam a témát. Mondjatok blődségeket. Ő esetében is a fennti iromány szerint kell elhelyezni a ramokat.
Nincs kedvem vitázni megmondóemberekkel.
Legyen igazad. Szép estét.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#55982) Dragon3000 válasza Bajgunar (#55981) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy nagyképűsködsz az említett 3 márkánál említve van egy ram használat is és mindháromnál a cpu-tól a 2. slot volt írva, míg gigabytenál a 4., ahogy írtam, hogy annál igazad van. Senki nem volt megmondó ember csak Te, hogy az alaplapok 90%-nál a legtávolabbi slot az elsődleges, ami nem igaz. Attól, hogy egy márka így jelöli és írja, ahogy mondod, de a többi nem és ezt ki is emeltem, akkor mitől is lesz igazad? Főleg, ha nem is nézed meg rendesen a többit. Na meg miért baj, hogy előbb megnéztem több márkánál is, hogy írja, mielőtt hülyeségeket irkálnék?

(#55983) , válasza Bajgunar (#55979) üzenetére


,
addikt

Én nem így tapasztaltam, inkább pont fordítva, azaz az alaplapok döntő többségénél nem a processzor felől nézve 4. slot az elsődleges, hanem a 2. Nincs ebben semmi szőrszálhasogatás.

(#55984) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Dual -ról beszélünk! Dual! Problémája is Dual... Nem 1 db single kit-ről!
2db ról. Akkor az 2 modul. Dual volt a problémája.
Ha 1. az lehet ezer féle. Egy szóval nem beszéltem 1db ram pakolásából. Hogy hova tegye.
Dual-t pakol, akkor az első a legtávolabbi, s utána a második ,ami ritkán van mellette közvetlen, vagy egy kimarad s úgy a cpu felé a harmadik slot. Erre írtam, hogy az esetek 90%-ában így működik a dual! Nem mellette.
Nem egy ramról írtam, hogy nem teheti csak a legtávolabbiba....
Egy db modult négy félén lehet. De ha megnézed ua alaplap dual kritériumát. 90%, hogy legtávolabbi, és a második slot a nyerő.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#55985) , válasza Bajgunar (#55984) üzenetére


,
addikt

A dual channel az oké, de nekem a következő mondataid alapján eléggé egyértelműnek tűnik, hogy ezekben 1 db modulról beszélsz:
"Proci felől nézve, LEGTÁVOLABBI slot-ba kezdjük a pakolást. Értelemszerűen, ha csak 1 modul van."
"Az elsődleges slot a legsűrűbben a cpu-tól a legtávolabbi."
"De az esetek ~90%-ában a legtávolabbi slot az elsődleges slot!"

Ezekre reagáltam/reagáltunk, mert az elsődleges slot a 4 közül az, ahova az 1 db modult kell rakni a gyártó szerint. Az pedig az esetek többségében nem a legutolsó (tehát nem a 4. a processzor felől nézve), és még csak nem is bármelyik a 4 közül, hanem ahogy írtam/írtuk is, a processzor felől nézve a 2. A ritkább eset az, amikor másképp van.
Össze is szedtem a mostani slágernek számító AM4-es platform alaplapjai közül párat, ezek manualjaiban is meg tudod nézni, ha érdekel:
ASUS EX-A320M-GAMING, ASUS PRIME B450-PLUS, ASUS STRIX X470-F GAMING, stb.
ASROCK A320M PRO4, ASROCK B450 PRO4, ASROCK FATAL1TY X470 GAMING K4, stb.
MSI B450 TOMAHAWK, MSI X470 GAMING PLUS, stb.

(#55986) koko52


koko52
veterán

Srácok ez kicsit túl lett tolva!
Had zárjam a vitát: Az alaplap kézikönyve a mérvadó! (Ebbe nem tudtok belekötni :) )


A személyeskedéseket pedig mellőzzük ha kérhetem!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55987) fudi2002 válasza koko52 (#55986) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Köszönjük, hogy véget vetettél a fing reszelésnek.. :R

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#55988) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. jelenleg 1db G.SKILL Aegis 8GB DDR4 3000MHz ram van a gépemben ha veszek mellé még egy ugyan ilyen romot akkor mennyi a valószínűsége hogy normálisan fog működni dualban ? Köszönöm

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#55989) koko52 válasza Tamagocsi123 (#55988) üzenetére


koko52
veterán

99%

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55990) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Nah ezért nem írok segítséget, tanácsot, mert mindíg van aki "okosabb", aki megmondja a frankót.
Ok, én se egyértelműen írtam, belátom. De szerkeszteni már nem tudtam később.
A sok "megmondástól" engem is belezavartak.
A lényegen akkor sem változtat.
HA dual-ba akar használni valaki 2 azonos típusú ram-ot, az egyik 99.9%- ban tuti biztos, hogy a cpu-tól a legtávolabbi slot-ba kell h kerüljön. Bármilyen számozású, nevű a slot.
Kézikönyv leírása alapján hótbiztos, h a legtávolabbi slot-ba ajánlja a leg optimálisabb, legbiztosabb, legstabilabb használat végett.
A második modul, az esetek ~90%-ban nem a közvetlen mellette levő slot lesz! Tehát egy kimarad...
Ha 1!!!! darabos kit-et használ, az pedig 4 lehetőség közül valasztható. De a kézikönyv leírása a mérvadó.
Nah így már akkor világos? Érthetően leírtam.
Jöhet itt száz link-el, példával. Esetek 99%-ban így ajánlja a dual kit használatát.
Aztán csodálkozik egyik, másik, h NEM megy a duál, meg nem megy úgy a ram, mert összevissza, f*szul pakolássza. Nem ad neki elég feszt, elvarja, h xmp belője magát tuning órajelre, blabla.
Na ennyit erről.
Befejeztem. Nem írok többet semmi segítséget, tanácsot.
Tilthattok is a topic-ból, az is hidegen hagy.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#55991) koko52 válasza Bajgunar (#55990) üzenetére


koko52
veterán

Kicsit feszült vagy nem gondolod? :F

Ha 1!!!! darabos kit-et használ -> Ilyen nem létezik. A kit legalább 2 darab.
Van amiben egyetértek veled de a legnagyobb probléma, hogy a keresőt nem ismerik sokan. Sokszor keresek más hardver téren dolgokat, de ritkán kell kérdeznem, mert a topikban a keresőt használva 10/9 van válasz.

Senki nem akart tiltani, csak már nagyon off. Üldözési mániád van :)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55992) Gibo válasza Bajgunar (#55990) üzenetére


Gibo
senior tag

èn csak azt nem értem, hogy az elsö hsz ( (#55973) ) mire fel született - és nem kötekedni akarok - mivel mást mint amit te is írtál nem állított senki. Ha esetleg az én hsz-emre reagáltál, akokr végképp nem értem, mert legvégsö esetben ha az általam mellékelt képet megn´zted akkor én is ugyanezt írtam...Peace

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#55993) Tamagocsi123 válasza Bajgunar (#55990) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Köszönöm a segítséget. :R

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#55994) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok! Bajban vagyok az alábbi konfiggal:
ASRock A320m-hdv r4.0
Ryzen 2200g
Patriot viper pv416g300c6k
Pár napja használtam, teljesen jó volt, most viszont uefiben beállítottam az xmp 2.0-s profilt, és azóta az uefibe sem tudok visszalépni, nem csinál semmit a gép. Ilyenkor mi van, hogyan tudnám működésre bírni, visszaállítani?

(#55995) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Volna egy ryzen 5 1600-am, egy ASROCK B450M-Pro4-F-el, és 2x8 GB Corsair Vengeance 3200MHz-es RAM-al. Belátható időn belül kapok majd bele egy 3600-at. Ha később veszek még a másik két slot-ba 2x8, vagy 2x16 ugyanilyen Stick-et, akkor overclock nélkül tudják tartani a sebességet?

Bárhol próbáltam róla olvasni mindenhol írják, hogy az overclock-ot nem tudja tartani stb. de nekem az nem számít. Csak azt akarom tudni, hogy mókolás nélkül, vagy csak kevéssel meg lehet-e oldani.

[ Szerkesztve ]

(#55996) peu407 válasza peu407 (#55952) üzenetére


peu407
senior tag

No, megoldottam a problémát. Nem az xmp1 profilt kellet kiválasztani, hanem a 2-est. Utána manuálisan beállítottam az egyéb értékeket és láss csodát, működik 1866 mhz-en, a 9-10-11-27 időzítésen dual channel-ben. A fene se érti ezt. Az 1-s profillal, ami eredetileg a gyári beállítás, csak 1600 mhz-n ment és single channel-ben.

(#55997) leviske


leviske
veterán

mod: Közben rájöttem. Bocsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55998) magickonfig


magickonfig
tag

Hali!
A 2x4gb Hyperx Savage 2400 MHZ CL11 , játék közben karcolja a 94 %ot.
Gondolom bővítenem kell 4X4 gbra.

Ugyan ezt a hyperx savage 2400mh kell hozzá vennem, vagy van valami kedvezőbb alternatíva, mert ezt már nehéz jó ár/értékben beszereznem.

Ebay-es from China , meg alie-ról rendelni gondolom felesleges.

(#55999) koko52 válasza magickonfig (#55998) üzenetére


koko52
veterán

Én eladnám és 2x8

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56000) magickonfig válasza koko52 (#55999) üzenetére


magickonfig
tag

Az nekem úgy jobban megérné? vagy mi az oka annak,hogy ezt javaslod, ha szabad kérdeznem :F

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.