Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) heavygrip válasza koko52 (#54699) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Szia,már korábban írtam. Pont ezt mondtam,hogy az nb frequency nekem 1463,2 mhz, kolegának rendesen 3500mhz, akkor nálam csak van valami baj.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54702) koko52 válasza heavygrip (#54701) üzenetére


koko52
veterán

Intelnél 100 a szorzó, Ryzen 99.7 vagy ilyesmi, ezért ennyi. :) Egyébként két xmp-d van, az 1600-ast kapcsold be, mert most az 1500-as megy.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54703) koko52 válasza heavygrip (#54701) üzenetére


koko52
veterán

Látom mire gondolsz az NB Frequency-re, az terhelés alatt változik, de a ram órajele állandó. (nyomd meg a stress CPU gombot)
Pl itt van egy példa:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54704) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Sziasztok. Az érdekelne hogy huzamosabb ideig mennyi a maximális feszültség amit a DDR4-es ramoknak lehet adni nagyjából biztonságosan?
Bildzoid, pl. ebben a videóban minden probléma nálkül ne rest adni a ramoknak 1,9 voltot! utánna viszont visszatér a "normálisabb" 1,5 volt-ra és azon a feszültségen próbálja megtalálni a lehető legjobb beállításokat... Vajon ez a 1,5volt mennyire okés? Van itt valaki aki esetleg komolyabban tuningolt ramokat?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#54705) heavygrip válasza koko52 (#54703) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Ezzel én mind tisztába vagyok, azért is írtam mert,előző gépnél változott,de nem régiben lefuttattam a tesztet és semmi, ugyanannyi maradt, játszottam is, gyors levittem tálcára, ugyanannyit mutatott.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54706) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Erre a két hsz.-re valaki valamit? Az a topik, ahová írtam szerintem halott..

(#54707) koko52 válasza Sumptuous (#54706) üzenetére


koko52
veterán

Nem halott, csak nem olvassák laptop szakik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54708) minek?:S válasza minek?:S (#54697) üzenetére


minek?:S
őstag

Erre nem tudja senki a valaszt? Mert akkor megprobalkozok max 1 2 topicban meg es nem varok.

Üdv.:M.

(#54709) Sumptuous válasza koko52 (#54707) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Akkor elnézést:D Tudsz ajánlani másikat, vagy itt vagyok jó helyen?

(#54710) koko52 válasza Sumptuous (#54709) üzenetére


koko52
veterán

Fórum főoldalon üsd be, hogy laptop.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54711) Cyberboy42 válasza Sumptuous (#54706) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az a proci 2400-as ramokat kezel maximum. nincs értelme gyorsabbat venni. a gyorsabb is annyit menne. viszont érdemes lenne jobb időzítésekkel akkor már. Azt meg nem igen szokták közölni a gyártók, ha mégis akkor egy cl15 már jó választás lehet.
ugyanakkor nagy különbséget ne várj a vga teljesítmény növekedésében. egy picit jobb lesz, de az alap problémát nem oldja meg... ami az integrált mivolta.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#54712) Sumptuous válasza Cyberboy42 (#54711) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Kevés ultrabookban (350k alatt) van normális dedikált gpu.. de köszi a tippet!

Végül ez lesz benne.. :R

(#54713) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Sziasztok.2 napja töltöttem fel képet a g skill trident z 3200c16d gtzr(hynix afr) ramokkal kapcsolatban.Akkor sikerült ugye stabil 3600mhz-re belőni,ami ryzennél nagyon jó egy hynix afr-től.Akkor 67,7 ns késleltetéssel sikerült csak stabilra állítani.Jobban beleástam magam a subtimingsekbe és nagyon úgy nézki,hogy a 67.7 ns-t sikerült 62.5-re letornáznom.5.2 ns minusz!A memória tesztelése jelenleg is zajlik,ha probléma mentesen lefut,akkor feltöltöm a képeket,hátha valakinek segítségül szolgál. :C

(#54714) Cyberboy42 válasza sfknasty (#54713) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

feszültséget növeltél vagy az 1,2 voltal próbálod a legjobbat?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#54715) sfknasty válasza Cyberboy42 (#54714) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Feszültséget 1.42v-ra növeltem.De ha vissza görgetsz pár beszélgetést,ott megtalálod az előző stabil beállításomat időzítésekkel együtt.Most a subtimingra mentem rá,hogy a késleltetést csökkentsem.sajnos eddig sikertelenül.De ryzenbe egy hynix afr-től ez így is csoda.Ha sikerülne a késleltetést lecsökkentenem,akkor az már majdnem b-die szint lenne.

(#54716) heavygrip válasza koko52 (#54703) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nekem nem változik,de biosba ezek vannak:

Akkor nem jól mutassa a CPU Z?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54717) koko52 válasza heavygrip (#54716) üzenetére


koko52
veterán

Töltsd le a Ryzen Mastert és ott lődd be 1600-ra!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54718) heavygrip válasza koko52 (#54717) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Okés,de akkor így nem jó,mármint a biosban sem?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#54719) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a kiszemelt ram kit működne a jelenlegi konfigommal?
Asrock B150M PRO4
i3-6100
Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz

A meglévő helyett menne ez a kit; G.skill

(#54720) koko52 válasza heavygrip (#54718) üzenetére


koko52
veterán

Az csak 3000 (2993), a te ramod 3200-as.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54721) koko52 válasza rolkaDb (#54719) üzenetére


koko52
veterán

Igen de csak annyival amennyit a lapod, procid enged. A 3000-hez Intelnél Z-s alaplap kell.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54722) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

i5 9400F mellé venni akarok DDR4 memóriát 2666Mhz-eset

Az a kérdésem, hogy van-e értelme CL15 v. CL16-os-at venni? Mondjuk az alap szabványos CL19 helyett.
Szintetikus tesztek szerint van..
Való életben? játék, 3D cad, Android studio/java?

DDR4 JEDEC
Valamint szabvány szerint a legkisebb a CL17 DDR4-2666T
Akkor már a 16 is tuningnak számít?

XMP-t nem akarok használni, tuning nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#54723) koko52 válasza angyalpc2 (#54722) üzenetére


koko52
veterán

Vegyél Aegis 3000 cl16-ot 26e ft a 2*8 és 2666-on cl15 vagy cl 14-en is járathatod.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54729) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Nem értek a számítógépekhez... Van egy ASRock Z68 Extreme3 Gen3 alaplap, amiben van egy Kingston HyperX Genesis 8GB RAM páros (2x4GB). Most vettem mellé még egy ugyanilyen RAM párost, de ha beteszem a régi mellé, akkor nem indul a gép (4-et sípol, majd leáll). Ha kiveszem a régi RAM-okat, és csak az újakat teszem be, akkor működik.
Mindkét RAM-páron ugyanaz a tipusszám szerepel ( KHX1600C9D3X2K2/8GX), kinézetre viszont nem egyformák.
Mi lehet a gond? Rossz a memória? Vagy nem ugyanolyanok? Vagy eleve nem lehet ilyen párosítást csinálni?

Köszi előre is!
Laci

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#54730) koko52 válasza Alabástrom (#54729) üzenetére


koko52
veterán

CMOS CLEAR

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54731) Alabástrom válasza koko52 (#54730) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! :)
Mi az a CMOS CLEAR? :B :B :B

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#54732) Alabástrom válasza Alabástrom (#54731) üzenetére


Alabástrom
senior tag

OK, Gugli kidobott valami jumperes cmos clear dolgot. kipróbálom.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#54733) koko52 válasza Alabástrom (#54732) üzenetére


koko52
veterán

Egy csavarhúzóval zárd rövidre a két tüskét!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54734) Alabástrom válasza Alabástrom (#54732) üzenetére


Alabástrom
senior tag

CMOS CLR nem segített... A jumpereket kb 10 percre zártam, de ugyanaz a hiba. DR debug-on 55-ös hibakód van, ami memóriainstallálási hiba.
Más ötlet?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#54735) koko52 válasza Alabástrom (#54734) üzenetére


koko52
veterán

Csak az újakat berakva?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54736) Alabástrom válasza koko52 (#54735) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Más fórumon olvastam, hogy többeknek elkoszolódott vagy sérült csatlakozó okozott ilyet, úgyhogy kipróbáltam, hogy mi van, ha csak a másik két (ezidáig üresen álló) slot-ba teszek memóriát, de úgy is működött, tehát nem koszos, nem hajlott.
Aztán betettem a két újat is mellé, és csodák csodájára működik. :F :))

Lehet, hogy tényleg kosz volt, és a ki-be rakosgatás segített?
Vagy számíthat az, hogy más sorrendben tettem most be? (eddig úgy próbáltam, hogy egymás mellé tettem a párokat, most meg pepitában van benne...)
Remélem ezzel nem lesz több gondom...

Köszi a segítséget!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#54737) koko52 válasza Alabástrom (#54736) üzenetére


koko52
veterán

Ez lett volna a következő A1-B1 és A2-B2. Lényeg hogy megoldódott.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54738) Submarine válasza Alabástrom (#54736) üzenetére


Submarine
senior tag

Z68 Extreme Gen3 manual
Na, pont az ilyen leírásoktól kapok agyf4szt, de sztem neked is kimaradt:

(#54739) koko52 válasza Submarine (#54738) üzenetére


koko52
veterán

Miért kapsz?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54740) Alabástrom válasza Submarine (#54738) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, ezt olvastam, de úgy értelmeztem, hogy ez csak arra vonatkozik, amikor összesen 2 cella van betéve. Azt konkrétan nem írja, hogy 4 cella esetén is A1-B1 és A2-B2 elrendezésben kell betenni a párokat... :U

Köszi mindkettőtöknek a segítséget! :R
Laci

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#54741) Dragon3000 válasza Alabástrom (#54740) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha 2 modul esetén megvan, hogy vannak párban, akkor ez 4 modul esetén se változik.

(#54742) Casti98


Casti98
tag

Sziasztok! Corsair Vengeance LPX 16GB (2x 8GB) 3200MHz DDR4 ram ajanlott AMD Ryzen rendszerhez? 2400g APU es egy Asrock b450 pro4 a gep fo alkotoreszei.

"Je ne regrette rien..."

(#54743) davetoo


davetoo
kezdő

Sziasztok. Az alaplapom egy 990fx extreme 3 . Szeretnék beletenni, 4x4gb ddr3 1600 memóriát. De... Dual chanellbe szerettem volna, azonban az összes memória modul fekete az alaplapon. Milyen sorrendben kell őket rakni, hogy jól működjenek. És a lényeg. 2-2 fajta memóriáról van szó. Mindkettő 1600-as ám az egyik hyper blue a másik egy sima kingston. Köszi előre is :-)

Dave :)

(#54744) koko52 válasza davetoo (#54743) üzenetére


koko52
veterán

1-3 és 2-4

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54745) koko52 válasza Casti98 (#54742) üzenetére


koko52
veterán

A 2xxx széria és friss BIOS esetén 99%- hogy nem lesz gond.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54746) Samus


Samus
addikt

Sziasztok, van egy kicsit régebbi rendszerem, amiben gondolkodom memóriabővítésen. Jelenleg 2x4GB van, Crucial BallistiX DDR3 1600@CL9 Kit, Dual Channel módban. A lap Asrock H97M-Pro4. Gondolom ha ide rakok egy akármilyen modult, akkor búcsút mondhatok a 128 bites módnak. Kérdéseim.

De mi van, ha egy újabb Kit kerül bele (2x4GB)?
Gondolom az új készletnek is azonos időzítést kell tudnia, mint a jelenleginek, különben az órajelhez hasonlóan a legnagyobb időzítéssel menne mind.

A jelenlegi készletet még lehet kapni, de 10k plusz a felár bármi máshoz képest (egy Muskhin szettet néztem ki, az is 17k, többet nem szánnék rá, a 1150 miatt, meg a DDR3 miatt sem). Használttól félek...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#54748) Samus válasza Submarine (#54747) üzenetére


Samus
addikt

Kérdés, hogy ezzel a felállással megmaradne a Dual Channel. Ez Sport XT, nekem pedig a sima Sport szett van.

Sokan sok mindent írnak a single vs dual dologról, tényleg nem tudom mi az igazság...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#54749) Submarine válasza Samus (#54748) üzenetére


Submarine
senior tag

Ezt én sem tudom megmondani.
Lehetőleg dualra kell törekedni. Kb. ennyi. Mi nem tiszta benne?

[ Szerkesztve ]

(#54750) koko52 válasza Samus (#54748) üzenetére


koko52
veterán

Nem valószínű hogy gond lesz. Két külön dualod lesz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.