Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) Hydra SR válasza johnjohn (#250) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem ez nem gyártótól, hanem kereskedőtől függ. Nekem a CCS-ben alapból egy garlevélre akarták írni a kitet, de aztán én kértem, hogy szedjék külön és gond nélkül megtették.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#252) Kerio válasza johnjohn (#250) üzenetére


Kerio
őstag

Külön gari van. De egyben cserélik. Mindegyik váznak megvan a párja állítólag. Gondolom Ők úgy kapták, hogy össze vannak írva.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#253) Hydra SR válasza Kerio (#252) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor lehet, hogy mégis függ gyártótól is, én nem Pentaxot vettem :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#254) ottkar válasza Kerio (#252) üzenetére


ottkar
addikt

"Mindegyik váznak megvan a párja állítólag"

Hát aki ezt mondta az jobb lenne ha pékségben dolgozna. Ilyen nincs. Nem is egy helyen készülnek. Nem cipő ez. Itt hozzánemértés esete forog fenn.Ha külön garancia van akkor még hülyébb az eset.

(#255) ottkar válasza Hydra SR (#253) üzenetére


ottkar
addikt

A gyártótól nem függhet a házat a Fülöp-szigeteken készítik, az optikát meg Vietnamban. A kitet a forgalmazó állítja össze, neki kellene rugalmasabbnak lennie. Saját magával szúr ki. Kerio jó házakat adott vissza.

(#256) Hydra SR válasza ottkar (#255) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Gyártó" alatt a nagy Pentaxot mint márkát értem, nem a konkrét összeszerelő üzemet, és nem is Jing-Hang Li-t aki személyesen betekeri az utolsó csavart. Nem oda viszik vissza a hibás példányt, ahol készült. Nem hangzik teljesen hülyeségnek, hogy összepárosítják őket csomagoláskor kitekbe és regisztrálják, hogy ezek összetartoznak. Műszakilag persze semmi nem indokolja, de kereskedelmileg lehet nekik jó.
Ettől még lehet, hogy nem párosítják össze és az eladó beszélt zöldeket. Canonnál biztos, hogy nem párosítják, ennek ellenére a CCS Fotó alapból egy garlevélre teszi (és még sokan). De ha szólsz, külön szedik.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#257) adik válasza Hydra SR (#251) üzenetére


adik
őstag

igen, de a Canon az egy dobozban is van, és van, hogy közös a sorozatszámuk is - ez nem tudom mitől függ.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#258) Hydra SR válasza adik (#257) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egyém is egy dobozban volt, a sorozatszámuk viszont különbözött.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#259) ottkar válasza adik (#257) üzenetére


ottkar
addikt

Nem volna logice hogy közös ülnek a sorszámok. :D Létezik főként Japánban olyan gyár ahol objektíveket is gyártottak.

(#260) ottkar válasza Hydra SR (#256) üzenetére


ottkar
addikt

"Nem oda viszik vissza a hibás példányt, ahol készült."

Na erre ne tedd le a nagyesküt. A Hp pld a garanciában is olvashatóan nem szer vizeli le a gépet, hanem a gyárba küldi vissza. Más cégnél is van ilyen az az érzésem.

Biztos hogy Jing-Hang Li a szerelő, nem Teng-Leng ? :DD

(#261) Kerio válasza ottkar (#255) üzenetére


Kerio
őstag

Az Edigital egy garit adott rá. De hozátűzte az Eu-s garit. Ami ugye egyik a vázé, a másik az objektivé.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#262) Hydra SR válasza ottkar (#260) üzenetére


Hydra SR
addikt

OK, akkor úgy mondom, hogy nem FELTÉTLENÜL oda viszik vissza (hacsak nem tud valaki valami konkrétat, mert egyelőre találgatunk), szóval ez nem biztos, hogy akadálya lehet a kit együtt kezelésének még akkor sem, ha a darabjai nem is azonos országban készültek :) Én még ott tartok, hogy az itt elhangzott infók alapján simán lehet, hogy egyben kezelik a kitet és az eladónak igaza volt. És az ellenkezője is lehet, hogy hülyeséget mondott. Nem értem, hogy te mi alapján állítottad mindjárt az elején határozottan, hogy hülyeségeket beszélt. Tudsz valamit erről amit még nem mondtál el?

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#263) ottkar válasza Hydra SR (#262) üzenetére


ottkar
addikt

Én azt írtam hogy hülye eset ennyire összeragasztani a két cuccot.A forgalmazónak se jó.

(#264) Hydra SR válasza ottkar (#263) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hmm, hát nem tudom. Akár még jó is lehet: megakadályozhatja, hogy a kereskedő megvegye kedvezményesen a kitet, aztán nagyobb haszonnal külön adja el, ezzel megfosztva a gyártót a többlet haszontól a saját előnyére (és hol történne ilyen legelőször, ha nem Magyarországon...).
Abból a szempontból meg rosszabb, hogy gátolja, hogy a vevő mihamarabb lecserélje a kitobit. Ki tudja, hogy a számok alapján melyik a jobb a Pentaxnak? Biztos kiszámolták, ők látják a számokat.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#265) ottkar válasza Hydra SR (#264) üzenetére


ottkar
addikt

A forgalmazó kedvezményt a gyártótól mindíg a darabszám után kap. Nem értik sokan hogy amerikában miért olcsóbb ugyanaz a cikk mint nálunk. Hát ezért. Az a forgalmazó aki 20 ezret vesz olcsóbbért kapja mint aki 3 ezret vesz.Az a gyártót a legkevésbé sem érdekli hogy utána mit csinálnak az áruval.

(#266) Hydra SR válasza ottkar (#265) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem CSAK a darabszám után járhat kedvezmény. Az szól a viszonteladónak. És van egy másik kedvezmény, ami meg a vevőnek szól. Ez a kit. És igenis érdekli a gyártót, hogy a vevő mennyire elégedett, amit erősen befolyásol az is, hogy kapott-e kedvezményt amiért kitet vásárolt. A gyártónak sokkal több mindenbe van beleszólása, mint hinnéd. Bármennyire is úgy tűnik, hogy a viszonteladók az ő vevői és a vevő diktál, ez a valóságban majdhogynem fordítva van. Dell disztribútor cégnél dolgozom és néha a hajam leteszem, hogy mikbe merészel beleszólni a Dell, hogy mit hogyan csinálhatunk, mintha ő tenne szívességet, hogy kiszolgál minket áruval a pénzünkért. A cégünk éves árbevétele 8 milliárd Ft fölött van és ennek több, mint 70 százaléka a Dell disztribúcióból származik szóval nem a sarki PC bolt vagyunk aki vett 2 Dell gépet, hátha el tudja adni. És mégis, a Dell gyakorlatilag diktál nekünk. Ha konfigot veszünk, nem adhatjuk el alkatrészenként mert az auditor kiszúrhatja és pápá Platinum Partnership. És mégis Dellt forgalmazunk, kénytelenek vagyunk megbízni abban, hogy a gyártó marketingje beválik és nem bírálhatjuk felül, nem cselezhetjük ki. Ha neki az a heppje, hogy a konfigban vásárolt alkatrészt csak konfigban lehet eladni, akkor úgy kell tennünk, mert akkor járnak nekünk az EGYÉB kedvezmények amik a kiemelt partnerkapcsolattal járnak. Ha a Pentax kitalálja, hogy amit kitben vettél az kitben is kell eladnod, akkor úgy kell tenned. Erről akár szerződése is lehet, beleírhatja a saját garancialevelébe, hogy kizárólag együtt kerülhet kereskedelmi forgalomba. Ha ettől a kereskedő eltér, megvonhatják tőle a garanciát, a további beszállításokat, sőt, talán még büntetőjogi felelősség is terheli. Már persze ha tényleg létezik ilyen szabály a Pentaxnál.

Hasonló példa: elvileg megbüntethetnek azért is, ha Metro újságot árulsz pénzért. Rá van írva, hogy ingyen kell adni. Te ezt nem bírálhatod fölül önkényesen, kijelentve, hogy "nem mindegy az a szerkesztőségnek? A lényeg, hogy elfogyjon". Ők ezt nem így gondolják, és joguk van nem így gondolni.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#267) johnjohn válasza Kerio (#252) üzenetére


johnjohn
addikt

Marhaság, ha külön gari van akkor köteles külön cserélni! Nem kanárit veszel, hogy csak a saját párjával...!Hívd fel a fogyasztóvédelmi felügyeletet és kérdezz rá, meg arra is ,nem akarnak -e próbavásárlást a boltban! ;]

(#268) tbs válasza Hydra SR (#262) üzenetére


tbs
addikt

Konkrét: garis Pentaxokat (váz, obi, vaku, stb.) Magyarországon NEM javítanak. Rövid úton elmennek a Pentax Europe-hoz... Németországba.

Ha egy magyar szerviz szétbont egy garis Pentaxot, akkor azt kíváncsiságból teszi, nem a javítási jogosultsága/rutinja miatt... ;)

(#269) adik válasza Hydra SR (#266) üzenetére


adik
őstag

gyanítom van, különben legalább egy helyen lehetne K100d vázat is kapni, nem csak kitet...
ha már itt tartunk: kit-obi eladó, ha valakinek kell, küldjön privit, meg egy éppeszű árat. Nekem nem sürgős, az állapota pedig kifogástalan, kvázi új-szerű. Dobozában, napellenzővel és minden más egyébbel, talán meg égy Hoya szűrő-készlet is jár mellé (52mm, polár-uv-warming)
Egyáltalán eladjam? vagy megtartsam tarcsinak, vagy játszósnak? nem azt mondom, hogy nem lenne helye az árának, de nagyon hálistennek meg sem vagyok szorulva, a Sigma 17-70 2,8-4,5 meg minden irányban, minden paraméterében (teljes gyutávon macro-hoz-közeli) erősebb.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#270) adik válasza tbs (#268) üzenetére


adik
őstag

eljön majd az idő. nem is olyan soká... ;)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#271) Hydra SR válasza tbs (#268) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mi sem javítjuk a Dell cuccokat, csak cserélünk :) igaz, alkatrészeket cserélünk, nem egész konfigot, de azért egy PC mégiscsak modulárisabb egy fényképezőgépnél. És javított alkatrészeket kapunk garis cserénél a Delltől, de nem mi javítjuk őket. Egy monitort viszont például már nem szedhetünk szét. Még a talpát sem cserélhetjük külön.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#272) ottkar válasza adik (#269) üzenetére


ottkar
addikt

http://www.digifenykep.hu/index.php?link=shop%2Fshop.php&topic=description&product_id=3481&topic_id=68

Speciel itt lehet kapni sőt akciós. De még azért találhatnák helyet, egyet kettőt.

(#273) adik válasza ottkar (#272) üzenetére


adik
őstag

őőő, akkor a nikon d40(x?)-szel kevertem össze, vagy egy bal lábas zoknival, amit ugyebár jobb lábassal adnak :U

Kettő, csipkebokor vessző!

(#274) ottkar válasza adik (#273) üzenetére


ottkar
addikt

A Digifényképnél lehet kapni K100D házat ott vannak a Pentaxok meg kell keresni. Én azt a lapot linkeltem be hogy miért nem az jelenik meg nem tudom.

(#275) adik válasza ottkar (#274) üzenetére


adik
őstag

nekem megjelent, azért írtam, hogy szorri, rosszul emlékeztem, gondoltam.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#276) Hydra SR válasza adik (#273) üzenetére


Hydra SR
addikt

Van külön bal és jobb lábas zokni? :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#277) Kerio


Kerio
őstag

Basszus... Félek gépet venni :U

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#278) ottkar válasza Kerio (#277) üzenetére


ottkar
addikt

Most jutott eszenbe hogy én a gépet a Photo Hall-nál vettem. Több mint egy éve.

(#279) adik válasza Kerio (#277) üzenetére


adik
őstag

Jajmá'! Nekünk pl már sikerült, nem hinném, hogy annyival különlegesebbek, vagy éppen mázlistábbak lennénk. Az egyetlen, amit tenned kell: kérd az eladót, hogy mindenképpen próbáljátok ki, még az üzletben, mielőtt kilépnél vele az ajtón. ;)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#280) Kerio válasza ottkar (#278) üzenetére


Kerio
őstag

Ott 130k a K100D. Adnak hozzá egy tatyót... Amit azért sajnáltam visszaadni az Edigitalnak.. :U

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#281) Kerio


Kerio
őstag

Amúgy lesz próbavásárlás az Edigitalnal... Beszéltem a fogyasztóvédelemmel. :K

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#282) Kerio


Kerio
őstag

Van valakinek AF DA 50-200mm/4.0-5.6 ED obija? Nagyon gyenge ennek a fényereje?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#283) Mercutio_ válasza Kerio (#282) üzenetére


Mercutio_
félisten

A "kitobi"-ra gondolsz?
Teljesen korrekt átlagos obi, alacsony CA-val, szép rajzolattal, kit-ben véve különösen megéri állítólag.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#284) Kerio válasza Mercutio_ (#283) üzenetére


Kerio
őstag

igen. duplakitben csak 140k.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#285) Szten Márs válasza Kerio (#281) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hogyhogy mégis az edigitalba mész vissza?

(#286) ottkar válasza Kerio (#282) üzenetére


ottkar
addikt

A 4-es kezdő fényerő fele a 2,8-nak.Amit 1/60addal tudsz exponálni 2,8-on azt a 4-en 1/30-addal kell.

(#287) Kerio


Kerio
őstag

Ez sem drága Főleg a kit obija miatt

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#288) tbs válasza Kerio (#282) üzenetére


tbs
addikt

Árában kiváló darab. Ilyen tartományú fényerős zúmot 200eFt alatt senki nem tud, így 30eFt-ért nem egy fényerőbajnok, de csinos. Állítólag van benne üveg lencse is... :DDD

Szeretem azt az obit. Okok: lassú témáim vannak (nem sportfotó), ezért a nappali fény bőven elég szokott lenni az elfogadható záridőkhöz. Beltérben meg nincs az a fényerős obi, amit nem kell vakuval deríteni, így beltérben is király cucc (pl. kölöklesés), izmos vaku kell hozzá. (Mint mindenhez, rövid záridőkhöz, beltérben...)

F6.3-tól absz. vállalható képe van.

(#289) johnjohn válasza ottkar (#286) üzenetére


johnjohn
addikt

Mit szoktál 2.8-on fotózni?

(#290) adik válasza johnjohn (#289) üzenetére


adik
őstag

Én pl portrékat olyan alanyokról, akiket még később is szeretnék kattogni, illetve életképeket. Sztm ezeknél a lágyság beférhet...

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#291) Kerio válasza tbs (#288) üzenetére


Kerio
őstag

"Árában kiváló darab. Ilyen tartományú fényerős zúmot 200eFt alatt senki nem tud, így 30eFt-ért nem egy fényerőbajnok, de csinos. Állítólag van benne üveg lencse is... "

Ez nem értem...

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#292) johnjohn válasza adik (#290) üzenetére


johnjohn
addikt

Pont ezért kérdezem,mert a fényerő rovására eltűnik a mélységélesség, meg a pénz a számlámról. ;]

(#293) tbs válasza Kerio (#291) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Akkor mit kérdeztél..? ;)

A DA50-200 fényerőtől függetlenül egy jó objektív azért a pénzért. Jobb, fényerősebb AF-est majd 8-10x ennyiért tudsz venni ~ebben a tartományban.

(#294) Kerio válasza tbs (#293) üzenetére


Kerio
őstag

Lehet hogy jobb a Sigma 55-200ig-ja 4-5.6?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#295) johnjohn válasza Kerio (#294) üzenetére


johnjohn
addikt

(#296) Szten Márs válasza Kerio (#294) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én egész biztosan a Pentaxot venném, mint ahogy tbs is mondta ezért a pénzért csak rosszabbat fogsz tudni találni új obik között :K

(#297) Kerio


Kerio
őstag

Most hívtam az optiformot. Nincsen már duplakit

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#298) Szten Márs válasza Kerio (#297) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor hívd a digitcamot ;) Meg még van pár bolt asszem, nézz körül.

(#299) ottkar válasza johnjohn (#289) üzenetére


ottkar
addikt

Én arra válaszoltam hogy a 4-es fényerő milyen. DSLR-el nem fotózhatok 2,8-on mert olyan obim nincs is. :D Mellesleg ha fényerősebb obit veszek juszt is az 1,4-est célzom meg, mégiscsak 4x fényerősebb a 2.8-nál. De nagyon jó a rajza is.

(#300) ottkar válasza Kerio (#291) üzenetére


ottkar
addikt

Ha üveglencse van az optikában az eleve jobb minőséget jelent. A diszperziót, fénytörést az üveggel lehet befolyásolni a műanyaggal nem. Az optika jóságát még az is befolyásolja hogy a tubusok vagy annak egy része fémből van e.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.