Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) ottkar


ottkar
addikt

Nem ő ír halványan :D

(#902) Allien válasza belluska (#900) üzenetére


Allien
veterán

Azért rakom OFF-ba, mert közvettlenül nem kapcsolódik a "Nagy Pentax DSLR topic" topichoz. Már, szerencsére. :D Persze, gyártási hibák minden cégnél előfordulnak, van, amikor ez aránylag egyszerűen orvosolható. Mint pl a K10D-nél új firmware-k kiadása, és úgy néz ki, ez a sorsa a K20D-nek is. :DDD Mivel a K200D meglévő alapokra épít, semmi komoly újdonság, ezért azzal nincsenek ilyen gondok (remélem).;)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#903) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Csak félig off. :) Mekkora lehet a fényképezőgépeknél a szórás? Vizsgálta ezt valaki korrekt teszten? A tesztelők még egy olyan színvonalas újságnál is, mint a digitális fotómagazin, csak gyorsan letudnak egy gépet, nemhogy ugyanannak a gépnek több példányát is vizsgálnák.
Anno a Minolta Z2 tesztelésekor például a tesztelő leírta, hogy nincs élő hisztogram, holott van, ilyen szarvashibák mellett, hogy merjen az ember a tesztekben megbízni. :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#904) Allien válasza philoxenia (#903) üzenetére


Allien
veterán

A TESZTEKBEN meg lehet bízni. :DDD Csak, nem egy tesztben, hanem többes számban, tesztekben! ;) Illetve, fórumokban, ahol leírják a valót, már, elvileg, mert vannak dolgok, melyek nem azonnal derülnek ki, pl zárszerkezet tartóssága. Anno, amikor én is a Z2 mellett döntöttem, először végig gondoltam, nilyen is legyen a gép (nem külsőleg, az totál mellékes volt), tehát pl az áramforrása nekem AA aksis legyen, SD kártyás, lehessen rá vakut csatlakoztatni, manuális beállitási lehetőségek, meg ilyenek. Talán 2-3 gépre szűkült le az egész. :D Aztán, nézegettem tesztképeket, és NEM a Z2 volt a nyerő, ugyanis felül expós volt, de rendessen. Csak, mégis ez maradt a befutó, és szerintem nem döntöttem akkor rosszul (azóta is, -0,7 vagy -1.0-ra van rakva). A hibái jellemzőek, nem márkára, hanem kategóriára, mint pl AF lassu, shutter lag, meg ilyenek. :B Mindazonáltal, nagyon-nagyon sok-sok örömöt (és bosszuságot is) okozott. Néha még "alkottni" is lehetett vele, ha megfelelőek voltak a körülmények, és néha meglepő volt, hogy mégis sikerült vele képet készíteni, nehéz körülmények melett is, pl táncverseny. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#905) philoxenia válasza Allien (#904) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nem sok választásom volt, bementem az eDigitálba egy másik gépért, a Visegrádi útra, akkor mondták, hogy most jött ez, akkor zsír új volt még, a Z1 se régen jelent meg, kipróbálni meg nem lehetett, azt mondták menjek el egy szalonba, mert tízen álltak mögöttem. Megvettem, akkor még vagy 135k -ért, de nem bántam meg. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#906) Allien válasza philoxenia (#905) üzenetére


Allien
veterán

Huh, de drága volt. :DDD Én már valami 82E körül vettem. ;) Ma meg már nem adnám el, mert tuti, hogy utánna megsértődne, és azonnal elromlana a drágassszágom. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#907) philoxenia válasza Allien (#906) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most a K10D-vel kompenzálok, mert a Nikon P50-et is megvettem 55K-ért, két hétre rá 47 lett. :O
Mondjuk a Z2-vel fotóztam már 2004 nyarán vagy 2000 képet. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#908) Allien válasza philoxenia (#907) üzenetére


Allien
veterán

Fotopest-nél jó ára van, de ahogyan Szten Márs írta a másik totyikban, japániból hozzák be, ergo, a garanciális dolgok szerintem gázossak, habár ki tudja. :D Ha azt nézzük, hogy garantált 100E expó, és azt elosztjuk 5-10 évre, akkor bőven lehet kattintgatni vele. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#909) philoxenia válasza Allien (#908) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már megvettem eDigitnél... A gari nekem fontos volt mindig.
A japánom elég gyenge..... :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#910) Allien válasza philoxenia (#909) üzenetére


Allien
veterán

Boccs, rosszul figyeltem akkor. :B :R

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#911) Rakeem


Rakeem
aktív tag

a pentax K10D tud komunikálni a vakucsatlakozóra helyezett vakuval?

(#912) ottkar válasza Rakeem (#911) üzenetére


ottkar
addikt

Ha kompatibilis rendszervaku akkor természetesen.

(#913) as_Rock válasza Rakeem (#911) üzenetére


as_Rock
őstag

Szerinted miért van vakucsatlakozó rajta? :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#914) Dare2Live válasza as_Rock (#913) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hogy ne kelljen a másik kézben tartani a vakut?
Nikonon elé ciki láthatólag ott a helye csak egy müanyag miatt nem tudom belerakni.... :DDD így tudod milyen kényelmetlen? Meg néha nemvigyázok és bele is lóg a képbe...
[link]
:DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#915) Rakeem válasza as_Rock (#913) üzenetére


Rakeem
aktív tag

:D

drága...
nem arra gondoltam hogy a váz el tudja-e villantani a vakut a vakucsatlakozó segítségével...
ennyire hülyének nem kell nézni.

hanem olyasmi volt a kérdésem lényege hogyha mondjuk ha zoomolok az obival, akkor a váz tud-e jelet adni a vakunka hogy akkor most te is szépen "zoom-olsz".

sajnos szakszavakkal nem vagyok eleresztve...

másrészt meg szerintem a komunikáció szó kicsit több jelentéstartalommal rendelkezik.
információ áramlás mondjuk... információ csere mondjuk...
így már ugye arról van szó hogy a váz ad-e infót a vakunak

:D

[ Szerkesztve ]

(#916) as_Rock válasza Rakeem (#915) üzenetére


as_Rock
őstag

Nem túl bonyolult dolog rákeresni a K10D használatijára, néhány kompatibilis vakuról is van itt infó, szemezgess...

Ha a vaku tudja a zoom funkciót és a P-TTL-t, akkor természetesen működik a dolog, ha nem P-TTL, de tudja az automata zoomot, akkor is fog működni a dolog, de ezesetben a gép csak a villanást vezérli, a vaku a saját fénymérő rendszerének segítségével fogja a villanás erősségét beállítani.

Ahogy öreganyám szoktavolt mondani: "Hülye kérdésre csak hülye válasz adható" :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#917) Rakeem válasza as_Rock (#916) üzenetére


Rakeem
aktív tag

valószínűleg azért kérdeztem meg hogy a váz komunikál-e a vakuval, mert ez egy pentax topic.
úgy érzem valhol jogos hogy meg mertem kérdezni és nem gugliztam egy egyszerű kérdés miatt, amire egy igen vagy egy nem lehet a válasz.

érdekes ottkar tudott 1 mondatban normálisan válaszolni. [ottkar reag]

nem értem miért lett volna hülye kérdés. ha valami értelmetlen oknál fogva esetleg kukacoskodni akarsz akkor minden hsz-be bele lehetne kicsit kötni, ha pedig még kérdés is van egy hsz-ben akkor pedig arra rá lehet fogni hülye kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#918) Dare2Live válasza Rakeem (#915) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kommunikálás (és információ csere) az elvillantás is ha így kérdezel ne csodálkozz ha hülye választ kapsz vkitöl.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#919) hcs57


hcs57
őstag

Keresek magyar nyelvű felhasználói kézikönyvet Pentax AF-540FGZ vakuhoz... ha lehet elektronikus formában.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#920) as_Rock válasza Rakeem (#917) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha neked elég egy igen vagy nem, és az általam írtakból nem jutottál használható plussz információhoz, akkor bocs, hogy értelmetlenül fárasztottam magam:R

Dare2: ;)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#921) Rakeem válasza as_Rock (#920) üzenetére


Rakeem
aktív tag

ha azt vesszük jutottam plusz infóhoz, de azt eddig is tudtam hogyha a vakunak van zoom funkciója és támogatja a P-TTL-t akkor fog komunikálni a vázzal.
Nekem igazából az lett volna a kérdésem hogy ezeket az infókat képes-e a váz a vakunak szolgáltatni.
lehet hülye formában kérdeztem rá.
bocsi a tegnapi kis "akadékoskodásnak". a tegnapi nap folyamán volt a betegségem tetőpontja és mindenre igen rosszul reagáltam.

jelképesen "béke jobbot" nyújtok...

(#922) as_Rock válasza Rakeem (#921) üzenetére


as_Rock
őstag

Itt is egy békejobb :C nekem is vannak rosszabb napjaim ;)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#923) SeatZola


SeatZola
őstag

Helló. Megkérdeztem a K10D topicban is de hátha itt előbb kapok választ. Szerintetek K100D kit 3 hónaposan 65k-ért vagy K10D kit új 125k-ért. Hosszú távra tervezek.

Rappi

(#924) Rakeem válasza SeatZola (#923) üzenetére


Rakeem
aktív tag

K10D egyértelmű...
szerintem

(#925) Szten Márs válasza SeatZola (#923) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól függ, hogy 65 ezret vagy 125 ezret akarsz-e költeni. Mindkettő áron alul van és maximálisan megérik az árukat. A K10D természetesen jobb, a K100D meg a felébe kerül. Te döntessz.

(#926) SeatZola válasza Szten Márs (#925) üzenetére


SeatZola
őstag

Úgy néz ki megoldódott a dilemmám! A K100D-a fotopest-nél lett volna, de jelenleg nincsen. Marad a K100D. Tényleg, 2 GB-nál nagyobb kártyát kezel a K100D? Pl. 4 vagy 8 GB-ot?

Rappi

(#927) waces válasza SeatZola (#926) üzenetére


waces
aktív tag

igen. 4gb-os sd-hc kartya van az enyemben is es gond nelkul kezeli

(gondolom a fotopestnel a 10d lett volna, mert a hozzaszolasodban mindenhol 100d van :) )

Every living creature on earth dies alone.

(#928) SeatZola válasza waces (#927) üzenetére


SeatZola
őstag

A fotopest-nél lett volna a K10D, de nincsen sajnos. Marad a K100D. Ebben menne-e 4 GB-os kártya?

Rappi

(#929) waces válasza SeatZola (#928) üzenetére


waces
aktív tag

igen, en is k100d supert hasznalok 4gb-os kartyaval

Every living creature on earth dies alone.

(#930) SeatZola válasza waces (#929) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen, a K100D Super adatlapján szerepel is, hogy SD/SDHC, de a sima K100D adatlapján csak SD-t írnak a pixinfo.com-on.

Rappi

(#931) waces válasza SeatZola (#930) üzenetére


waces
aktív tag

ha harom honapos akkor biztos, hogy nem k100d super?
de a sima k100d 1.01-es fw-tol mar tudja az sdhc kartyakat is kezelni.

VERSION HISTORY
Version 1.02:
* Improved support for SDHC memory cards.

Version 1.01:
* Support for SDHC memory cards.
* Focal length input into the Shake Reduction menu can now be displayed accurately in Pentax Photo Browser 3.

Every living creature on earth dies alone.

(#932) SeatZola válasza waces (#931) üzenetére


SeatZola
őstag

Még nem láttam, lehet, hogy K100D Super, de simának hírdették. Bár erősen keresek közben eladó K10D-t is. De sajnos nem találok...

Rappi

(#933) SeatZola


SeatZola
őstag

A K100D kiesett sajnos a lehetőségek közül, mert a tisztelt eladó eladta másnak annak ellenére hogy lefixáltuk a dolgot. Azt mondta összekevert minket. :( :DD De egye fene, így legalább biztosan a K10D-t választom. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki találtam is egy eladó fél évest 4000 expoval. Meglátjuk...

Rappi

(#934) SeatZola


SeatZola
őstag

Kérem aki tud eladó K100D-t tisztességes áron, kevés (5000 alatti) expoval, jelezze, mert úgy néz ki a K10D nekem még sok egyelőre. Kérem, hogy "alig használt K100D KIT-ben baráti áron 95-115eFt"-os ajánlatokkal mellőzzétek, mert nem bolti áron szeretnék használtat venni.

Rappi

(#935) levy1983 válasza SeatZola (#934) üzenetére


levy1983
aktív tag

Írtam privit, majd ha tudsz, válaszolj légyszi.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#936) Allien válasza SeatZola (#934) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk, egy ilyen engem is érdekelne. :) 115E-s vadi újjat még láttam két napja, bótba. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#937) BiriBum


BiriBum
őstag

Szaisztok!

Nagyon régóta szemezek egy k10d masinával, de hogy most kijött a k20d/200d elbizonytalanodtam.
Az új 200-as tömített vázzal rendelkezik, elemakkuk valók bele és állítólag az új kitobi meg jobb az előzőnél. Hátránya a pentaprizma (?), meg talán lassabb a sorozat. Szerintetek K10d vagy K200d? :F

(#938) Szten Márs válasza BiriBum (#937) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez nem ilyen egyszerű. A K200D hátránya a K10D-vel szemben egyrészt a pentaprizma igen. Másrészt az egy vezérlőtárcsa, a K10D meg ugye kettővel rendelkezik. Hidd el, baromi fontos tud lenni, tapasztalom egyfolytában. Ezen kívül a K10D egy nagyobb váz, és ami engem illet nekem ezerszer kényelmesebb. Nekem K10D-m van, de úgy volt, hogy igen jó áron hozzájuthatok egy K200D duplakithez. Végül mégis a K10D sima kitnél maradtam, egészen egyszerűen azért, mert bementem egy edigitalba, kézbe fogtam a K200D-t és rájöttem, hogy ez nekem bizony nem kényelmes. A K10D meg hihetetlenül kényelmes, mintha a kezembe teremtették volna. Mielőtt döntessz, ezt feltétlen nézd meg, fogdosd meg mindkettőt.

A K200D amúgy erősebb vakuval rendelkezik, meg tud dinamika-kibővítést.

(#939) BEE válasza BiriBum (#937) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem az új kitobi csak a K20D-hez jár, 200-al nem láttam árulni.
Viszont tényleg jobb a réginél.
Nálam a sorrend 20 10 200 100, tehát 10-est vennék, nem 200-ast.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#940) Mercutio_ válasza Allien (#936) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bazilika mellett az opticam(? form?)-ban nézted? Múlt héten még volt ott egy (lehet sima, nem super) 80-párezerért.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#941) ottkar válasza Szten Márs (#938) üzenetére


ottkar
addikt

"kézbe fogtam a K200D-t és rájöttem, hogy ez nekem bizony nem kényelmes."

Miért a K100 D nagyon jó fogású, nem? Igaz nekem kicsi a kezem.

(#942) Szten Márs válasza ottkar (#941) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez teljesen szubjektív, nekem nem volt kényelmes, lehet neked meg abszolút az lenne.

(#943) BEE válasza Szten Márs (#942) üzenetére


BEE
addikt

Ha tehetitek próbáljátok ki a gépeket markolattal is !
Ég és föld a fogása.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#944) Szten Márs válasza BEE (#943) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyelőre a markolat a legutolsó a beszerzendő dolgok listáján. Majd ha lesz pár obi, meg ilyesmi :) Sajna kis lépésekben haladok :D

(#945) BiriBum


BiriBum
őstag

Szten Márs, BEE köszönöm a tanácsokat! :R
Elmegyek megmustrálom a masinákat személyesen is.

Igazából bridge-ről váltanék (s3is) a gyorsabb AF és a jobb képminőség miatt. Sokan azzal riogatnak, hogy nehéz Pentax obikat kapni és drágák is (persze ott vannak a K obik is).
A kitobin kívül egy 70-300-at és egy nagylátószögűt terveznék (főleg, ha nyerek a lottón :DDD ).
A dinamikakiterjesztésnek van gyakorlati jelentősége vagy csak parasztvakítás? A szenzor fizikai korlátait nyilván nem lehet megerőszakolni... :U

Off: Kezdek betojni,hogy a K10d-t kivonják a forgalomból mire összejön a zseton. :W

(#946) Zola007 válasza ottkar (#941) üzenetére


Zola007
veterán

K200 a k100 vázát kapta egy az egyben, csak tömítésekkel?
Csak mert k10D-t már fogtam és k100-zal fotóztam, de az utóbbi kicsinek tűnt (átlagos kezem van szvsz) nekem, valahogy a jobbos nem az igazi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#947) ottkar válasza BiriBum (#945) üzenetére


ottkar
addikt

" a K10d-t kivonják a forgalomból "

Nincs ilyen hogy kivonják már rég nem gyártják, elfogy.

(#948) BiriBum válasza ottkar (#947) üzenetére


BiriBum
őstag

OK, persze, rosszul fogalmaztam, de reálisan most ez a helyzet... :((

(#949) Agent87


Agent87
aktív tag

Most vettem k100d -t szerintetek sima SD elég bele vagy érdemesebb pro meg nemtom milyen nagyobb sebességű kártyát beletenni?
Mondjuk RAW fotozásnál lehet jelentősége írási sebesség szempontjából gondolom.

(#950) ottkar válasza Agent87 (#949) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem van 50x-es és 150x-es kártyám is RAW-nál semmi különbséget nem érzékelek. Mindkettő A-data és nagyon jók.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.