Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) BEE


BEE
addikt

Már vannak árak ! [link]

BEE

A 16-45 szemtelenül olcsó kitben !

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#602) Szten Márs válasza BEE (#601) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Drágább a K200D váz, mint a K10D kitobival... éééérdekes....

[ Szerkesztve ]

(#603) BEE válasza Szten Márs (#602) üzenetére


BEE
addikt

Lesz az olcsóbb is, ha elfogy a régi széria.
Láthatóan szabadulni akarnak az elődöktől.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#604) Mercutio_ válasza Szten Márs (#602) üzenetére


Mercutio_
félisten

Új cucc, azok mindíg drágák :K végülis egy majdnek K10D - ohne pentaprizma, ohne elsőtárcsa - akinek nem hiányoznak ezek, viszont szimpi a 15 dekával kisebb súly és vár még 1/2 évet egy tuti kis géphez jut :K Addig meg, aki élelmes vehet a kifutó K10D-ből annyiért, amennyiért szutyok 450D-t adnak máshol :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#605) ottkar válasza Mercutio_ (#604) üzenetére


ottkar
addikt

"szimpi a 15 dekával kisebb súly"

Az miért jó? Mert esetleg műanyagból csinálnak olyan részt is ami fémből jobb lenne?

(#606) Mercutio_ válasza ottkar (#605) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért, mert bár szomorú, de bizony az amatőrök, mitöbb kocafotós családapák és anyák is a DSLR-ek felé kacsingatnak mostanság.
Márpedig náluk bizony számít a súly is, különösen amikor balkarodon, Józsika, jobbodon Béluska csimpaszkodik, miközben a kis Enikő a nyakadban osztja az észt :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#607) Allien válasza ottkar (#605) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem csak annyi, hogy kevesebb fémet raknak bele. :) Speciel engem nem zavarna, ha "kapnék" egyet. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#608) ottkar válasza Allien (#607) üzenetére


ottkar
addikt

Feleslegesen nem szoktak fémet tenni a gépekbe. Sőt az sokszor a baj hogy olyan alkatrészek is műanyagból készülnek amelyeket barbárság abból csinálni. Volt is ebből pár éve balhé a felhasználók között.

(#609) Allien válasza ottkar (#608) üzenetére


Allien
veterán

Azért, ez nem biztos. Igaz, sarkallatos, de pl asztali telefon készülékek "kagylójába" (kézibeszélő) is szoktak bele passzintani egy fém lapocskát, már némelyikbe. :B Persze, fordítva is igaz, hallottam már mercibe is olyan alkatrészről, ami műanyag volt fém helyett. :) De, úgy is fel lehet fogni, hogy fejlődik a technika, mondjuk, ugyan az a tudásu elektronika kisebb helyen is elfér. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#610) ottkar válasza Allien (#609) üzenetére


ottkar
addikt

De itt nem elektronikáról van szó hanem a gép fémházáról a pontosság és a tartósság múlik ezen. Jobb gépeknél a bajonett tükörakna kereső rész van egybe fémből, és azok az alkatrészek melyek legjobban igénybe vannak véve. A tükör csapját barbárság műanyagból csinálni sok törés is volt ebből két évvel ezelött párezer expo után. A műanyag sok dologra jó de van amire nem szabad felelősséggel használni.Pont ilyenek a gép (elektro) mechanikus mozgó alkatrészei.

(#611) Allien válasza ottkar (#610) üzenetére


Allien
veterán

Persze, igazad van, de ettől még a helyzet az, hogy egyenlőre tuti nem fogjuk megtudni a kérdésre a (pontos) választ. :) Lehet, semmi okunk aggódni. Végtére is, pl a Sony A700-s gépe is "érdekes" ilyen szempontból, mert azt is direkte úgy hozták össze, hogy NE legyen 700g-nál nehezebb, és sikerült, mert 690 g lett. :)) Tehát, igenis, van még tartalék, plussz "faragható" súly a gépeken. ;) Remélhetőleg, nem annyira a minőség rovására. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#612) BEE válasza ottkar (#610) üzenetére


BEE
addikt

Műanyagból is megoldható solminden jól is, meg vacakul is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#613) Mercutio_ válasza ottkar (#610) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hülye nasa-sok is csak hóbortból használnak spéci műanyagokat :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#614) Allien válasza Mercutio_ (#613) üzenetére


Allien
veterán

Annak a "vacak" műanyagnak más a "költségvetése". ;) Azt Te egy mezei gépben NEM fogod tudni megfizetni, egy darabig tutira. :K Ergo, csak egy előző-előző szériás, Nasa-s műanyagot kaphatsz max az ilyen gépekbe, az meg má nem bizti, hogy olyan (de ez most mellékes). :D

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#615) ottkar válasza BEE (#612) üzenetére


ottkar
addikt

Olyan műanyag nincs és nem is lesz ami pld jobb volna tükörcsapnak mint acélcsap pld. Nem kell túl nagy mérnöki képzettség hogy a géptervezők ezt lássák. Az már több évtizede tévedés volt hogy a műanyag minden fémet helyettesít.

(#616) werttzui válasza ottkar (#615) üzenetére


werttzui
őstag

Viszont ha acél lenne nem törne el és nem vennél újat ez mind mind tudatos tervezés vedd meg ötször :(

PENTAX

(#617) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

S bezzeg Misi bácsi is rézfejjel határozottan tartósabb volna... ugyebár :DDD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#618) ottkar válasza werttzui (#616) üzenetére


ottkar
addikt

Akkor emberkék minek tanulnak szilárdságtant ha tesznek rá a gyakorlatban. :F Bár ahogy bedöntötték szegény idős hölgy falát kétlem hogy tanultak.

(#619) werttzui válasza ottkar (#618) üzenetére


werttzui
őstag

Nehogy túl jót és tartósat csináljanak véletlenűl :DDD (régi világ a minőség most új vírus terjeng marketingnek hívják ez egyenlő a pénzéhséggel sajnos).

PENTAX

(#620) ottkar válasza werttzui (#619) üzenetére


ottkar
addikt

Szó sincs nagyon tartós sokáig használható dologról. De az vicc hogy vettem egy állványt pld és a gyorscseretalp D alakú rögzítője az első meghúzásnál eltört, annyira használhatatlan gyengére csinálták. És balfácán módon oldották meg még ráadásul, mert drágábbra sikerült a rossz megoldás mint a jó amelyik olcsóbb lett volna.Mit csinál ilyenkor az a szegény vevő akinek nincs műszaki felkészültsége és érzéke sem.

(#621) tbs válasza ottkar (#620) üzenetére


tbs
addikt

Visszaviszi... ;)

(#622) werttzui válasza tbs (#621) üzenetére


werttzui
őstag

Ja és majd azt mondják,hogy nem rendeltetés szerűen használta :D

PENTAX

(#623) ottkar válasza tbs (#621) üzenetére


ottkar
addikt

De itt az a probléma hogy át kell alakítani, semmi értelme ugyanilyenre cserélni. A lábak papucsát nekem kellett ragasztással rögzíteni, a 3D fejet oldalra csak 85 fokra lehet lenyitni ( érdekes a Manfrottonál ez 92 fok.)

(#624) BEE válasza ottkar (#620) üzenetére


BEE
addikt

Egy magát műszakilag hozzáértőnek mondó egyén miért vesz vackot ??? ;]
Ha meg ócsítani akart, hát ne sírjon miatta ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#625) ottkar válasza BEE (#624) üzenetére


ottkar
addikt

Na most itt az a sirámom hogy olyan megoldások vannak az illuminált állványon amik nem járnak szükségszerűen együtt az olcsósággal, mesze nem.Sőt olyan megoldás van nem is egy ami még a gyártást drágábbá és bonyolultabbá is tette.
Pld DSLR-nél is semmiféle múszaki akadály nincs hogy a műanyag tükörtartóba a fröccsöntéskor egy 1 -1,5mm átmérőjű acélcsapot építsenek be hogy ez legyen a tükör forgócsapja és tartson is valameddig. Mégis milyen barbár megoldás született sok gépnél.

(#626) Mercutio_ válasza Allien (#614) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van az a jó kis spéci gitár aminek a teste NASA-műanyagból van és jobban szól mint sok fából készült cucc, emlékeim szerint a jobb gitárok árában mozgott (400ért vesztegették annó), szóval a műanyag és amilyen jó minőségű anyagot kivált az árban lehet pariban, de a súlyuk közti különbség lenne a lényeg ;)

Gyrosan döglő cuccok: Termékéletciklus, meg tervezett élettartam szavak szerintem a legtöbbünknek mint műszaki terüretről jövőknek azért nem idegen szavak. De mondhatnám azt is, ez van, amikor a marketing elkezd beleszólni a fejlesztési szempontokba :W Sajnos tudomásul kell venni, hogy a termékeket tudatosan nem "örök életre" tervezik :O Aztán itt még el filozófálhatnánk azon, hogy mi lenne ha a "fogyassz" mentalitás helyett valóban tartós lenne az a fogyasztási cikk, akkor az mennyivel növelné az esélyt a fenntartható fejlődésre, de az egyrészt nem az a topic, másrészt túl messzire visz...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#627) BEE válasza Mercutio_ (#626) üzenetére


BEE
addikt

Gyárthatnak fogyóeszközt tőlem, csak lenne pénzem cserélgetni ! :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#628) tbs válasza ottkar (#625) üzenetére


tbs
addikt

Műszaki ember lévén pontosan tudnod kell, hogy miért is nem az általad javasolt megoldást alkalmazzák. Amúgy pedig valóban tud egyszerű(! nem nasa-űber) műanyag csúszócsapágyazás tartósabb lenni, mint a fémes megoldások. Többnyire azok.

De, mivel műszaki ember vagy, ezeket valszeg jobban tudod.

A fémcsapos is elkopik, eltörik. A cseréje nem olcsóbb. A kompozit cucc sem.

(#629) ottkar válasza tbs (#628) üzenetére


ottkar
addikt

Az ami eltört az első (nem durva) meghúzásnál azt nem tudom miért úgy csinálták meg hogy eleve ne legyen jó és gyártásra drágább és bonyolultabb legyen.A Manfrotto fejnél ugyanez úgy van megcsinálva ahogy én is csinálnám mert az ésszerű megoldás szinte kinálja magát.
Csak a fémcsap alapból tovább tart nagy általánosságban.
Azért meg kell nézni az én Pentaxom tüköraknáját meg egy totál műanyag gépét.

[ Szerkesztve ]

(#630) tbs válasza ottkar (#629) üzenetére


tbs
addikt

Istenem... Mérnök... :U A fémcsap 1 dolog, a persely a másik, a kenés a harmadik, a féktuskó a negyedik. Stb. Minden mindennel összefügg... Egy műanyagba ágyazott fémcsap legalább 1 nagyságrendbeli különbséget hoz a meghibásodási lehetőségeket tekintve. Nem vitatom, hogy van ahol elkél, azért nem mindenható. ;)

(#631) ottkar válasza tbs (#630) üzenetére


ottkar
addikt

A tükrök légpárnás fékezéssel vannak lassítva. Nekem volt egy Svájci kisipari gépem azt meg kellett volna nézned még olyan alkatrész is domborított sárgarézből volt amit pedig nyugodtan meg lehetett volna műanyagból csinálni. A finommechanika csúcsa volt.

(#632) Mercutio_ válasza ottkar (#631) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés, hogy annyival tartósabb volt-e, mint amennyivel drágább és nehezebb a lehetségesnél:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#633) ottkar válasza Mercutio_ (#632) üzenetére


ottkar
addikt

A gép elmúlt 30 éves és kifogástalanul működik még mindíg. Az ára másfélszerese volt egy szériagépének.

(#634) Hydra SR válasza ottkar (#633) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fogadjunk, hogy egy 400D tovább bírja ép zárszerkezettel a fiókban, mint mondjuk egy Mamiya Reporter a terepen :) Ne hasonlítgassuk a filmes gépeket a digitálissal, nem ugyanolyan terhelésnek vannak kitéve. A tartósságot meg nem időben mérjük, hanem használatban.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#635) Hydra SR válasza Hydra SR (#634) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egyébként biztos vagyok benne, hogy a fém sokszor jobb, mint a műanyag (noha nem mindig), de drágább is lenne. Drágábban is adnák, aztán a végén nem tudnám megvenni. Most amiatt sírhatnék, hogy tönkremegy előbb-utóbb amit vettem, amúgy meg amiatt, hogy meg se tudom venni. Az egyik verzióból lesznek fotók, a másikból nem. Különösebben én sem repesek az örömtől, hogy direkt gagyira csinálják néha a beugrószintet, "menjen csak tönkre és vegyél másikat", de azért ne felejtsük el az előnyét sem: lehetőség azoknak, akik a normális kivitelezést nem tudnák megfizetni, ettől a típusú ócsított sorozatgyártástól adódott ez a lehetőség a hobbifotósoknak, hogy tükrös digitális gépekkel rohangásszanak.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#636) Allien válasza Hydra SR (#635) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, az a baj, hogy Mi még másképpen gondolkodunk, mint odaát. Ott más az átlag bér, ahoz tökéletes egy beugró szitű dslr, mert ugye, az CSAK arra kell, hogy ráérezzen az ember. Tehát, van egy user, akinek mondjuk van már egy kis kompakt gépe, és kacsintgat felfele. Bele feccöl egy adag zsetont, megérzi az ízét, és amikor tönkre megy, megveszi azt, amibe fém is van. :DDD Mi meg kénytelenek vagyunk megvenni a belépő szintet, és reménykedünk benne, hogy legalább 5-10 évig semmi baja se lesz. Ezzel egy gond van, az aljára nem az van ráírva, hogy made in ussr. :))
Tehát, egy T34-s átgázol rajta, az működne az után is. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#637) Hydra SR válasza Allien (#636) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, de végülis még mindig ott a lehetőség - és egy jó darabig még ott is lesz - hogy megvegyük azt, amit régen gyártottak és hamarabb halunk meg mindannyian, mint hogy a rendeltetésszerű használattól baja legyen. Valahogy sosem féltettem a 30 éves Pentacon, Jupiter és Zenitar obijaimat attól, hogy "jaj leesett, biztos megsérült". Amikor a Pentacon 4/200-ra rácsapta a huzat az ajtót befelé jövet a lakásba, akkor csak az ajtót néztem meg, hogy nem lett-e baja :) A Jupitert is dobtam már le a sárba lányos zavaromban mikor nagyon gyorsan kellett obit cserélnem, és halálos nyugalommal jártam körbe a témát másik obival amíg a Jupiter a tócsában pihent. Tudtam, hogy nem lesz baja. Nem is lett. Jó is meg rossz is, hogy most ócsítanak. Tulajdonképpen most van igazi választék, hogy olcsón megvegyük azt, ami régen jó volt, vagy olcsón megvegyük azt, ami most "kiszolgál", vagy ha sok pénzünk van, drágán megvegyük azt, ami most nagyon jó. Ez a helyzet nagyon is kedvez a hobbifotósoknak, nem véletlen, hogy most sokszor annyian vagyunk, mint 30 éve. Akkori áron aligha tudtam volna 2 napi ebédem árából megvenni a Jupitert, most se kapnék érte semmi újat ami fényképezőgéphez való és hasznát veszem, az 55mm-es lineáris polárszűrőm többe került.
Majd pár év múlva lesz szívás, mikor már a régieket nem lehet kapni és már a mostani drágák is ócsítva lesznek gyártásilag. A digitális fényképezés azt hiszem, második hőskorát éli, de a vége fele közelít. Jobban zavar az, hogy miket tiltanak le az olcsóbb vázakban, mint hogy milyen anyagból van.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#638) ottkar válasza Hydra SR (#634) üzenetére


ottkar
addikt

Én a világért se összehasonlítani akartam a Svájci gépet egy mostanival. Írtam is hogy még az is fémből volt ami lehetett volna nyugodtan műanyag. Ez a másik véglet. De amikor az is műanyag aminél ordít hogy nem szabad az már baj. Amikor valami az első meghúzáskor törik mert annyira abnormálisan gyenge és rossz megoldás az már baj. Ilyenkor tartósság fel se merül.A Pentaxom teljes belseje fémből van, semmivel sem drágább mint a totál műanyag gép. Az hogy legalább a leglényegesebb részek megfelelő szilárdságúak legyenek az nem árkérdés mert sok műanyag drágább mint a fém. És nem kell évtizedeki tartani egy mostani gépnek elég két év is.

[ Szerkesztve ]

(#639) Kerio


Kerio
őstag

Megkaptam tegnap a Tamron 70-300 F/4-5.6 LD-m. :C Még haverkodunk.. Egy kicsit a z :C zoom az elején nehezen meg. Mintha szorulna. De nem zavaró. Kár, hogy hétvégére elromlott az időő.
Más: Észrevettem a tükrön pár porszeme... Remélem, nem fog rákerülni a CCD-re. Még körtefecskendővel sem akar lejönn.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#640) Allien válasza Hydra SR (#637) üzenetére


Allien
veterán

Yo, anno én a Cmena 8M-emet se sajnáltam. Simán kimentem vele DDR-be. :) Vettem bele frankó Orvo FF filmet (12 tekercset, me nem vót drága), oszt akkor is nagyon jól elvoltam vele. Ma meg erőssen lobbiznom kell az asszonynál, hogy KELL nekem egy új váz. :DDD Persze, én tudom, hogy az kevés, egy kit obival, de, előre is megvehetem az obit, csak találjak mondjuk egy Jupiter-t. ;) Nekem inkább a vaku lesz a nagy kérdés. Szükségem lesz TUTIRA egy vakura, de, a csúcs pentax-ra esélyem sincs, a kisebbik meg nem elforgatható fejű (meg azt se fogom tudni kicsengettni). :W Ergo, valamelyik alternatív gyártó olcsóbbik megoldását kell majd választanom, de, ha működik úgy, mint a mostani kombó, akkor bőven jó lesz az nekem.
(jelenleg konicaminolta gép + soligor vaku müxik jól)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#641) ottkar válasza Kerio (#639) üzenetére


ottkar
addikt

A tükörről mókus vagy borzecsettel lehet eltávolítani a porszemeket ha szárazanyagból vannak. Nem seperni hanem csak hozzáérinteni és lekapja a port.Műanyagserte eszedbe ne jusson. A körtepumpa inkább a CCD-hez aló.

[ Szerkesztve ]

(#642) Kerio válasza ottkar (#641) üzenetére


Kerio
őstag

De ha nem zavar, akkor ott maradhat.. Nem?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#643) ottkar válasza Kerio (#642) üzenetére


ottkar
addikt

Természetesen. Én sem sepergetek állandóan, sőt.

(#644) Hydra SR válasza ottkar (#638) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hát igen, itt jön a marketing. Nem mindegy, mekkora szériában készül. A Canon egy nagyságrenddel több gépet ad el, mint a Pentax és a neve is jobban cseng a profik körében, meg sokkal több embernek van Canon rendszere amit nem cserél le olyan könnyen csak mert a Pentax pillanatnyilag jobb vázakat hoz ki. A profik ízlése meg mindig lecsorog az amatőrökhöz is, néha indokolatlanul is.
Néztem a minap a japán felmérést, hogy milyen arányban veszik az egyes típusokat. A Canon EOS 400D, amiben tényleg még az is műanyag aminek szerintem sem kéne feltétlenül annak lennie, toronymagasan tarol. Mögötte a Nikon jön (D40 ha jól emlékszem), aztán a Sony Alpha 100, és az utolsó amit említenek, a Pentax K10D. Tízszer akkora szériagyártásnál még sokkal jobban meg kell gondolni minden egyes centet amit a gyártási költségbe feccölnek. Ez nem jó nekünk, mert rajtunk spórolnak, ugyanakkor jó is, mert ez az ára annak, hogy a diákmunkás fizetésemből meg túlórapénzekből össze tudtam kaparni egy 400D kit árát. Egy K10D-re még legalább egy fél évig kellett volna gyűjtenem, K100D meg asszem még nem volt akkor. Nikonnal meg megszívtam volna, mert nem tudok rendesen M42-eseket használni rajta pedig az elején nagyon fontos volt, hogy költséghatékonyan tudjam bővíteni a rendszert.
Viszont: a gépben nem csak mechanika van, hanem szenzor is. Abban pedig akkor még lényegesen jobb volt a 400D, mint bármi annyi pénzért. Most a K20D elég ígéretesnek tűnik, a Pentax igyekszik az olyan felhasználókat magához csábítani, akiknek nem felel meg "a műanyag indokolatlan használata", a szándékos letiltások és inkompatibilitások, a szándékosan kicsi kereső stb. Egy DSLR gyártásban újoncnak számító cégnek nagyon oda kell tennie magát, hogy betörjön egy jóformán telített piacra. Attól tartok, hogy pár éven belül, ha már kellően beásta magát, ő is engedni fog a minőségből. Aki Pentax rendszert épít ki, most kezdje el szerintem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#645) ottkar válasza Kerio (#639) üzenetére


ottkar
addikt

"zoom az elején nehezen meg. Mintha szorulna"

A műanyag alkatrész sorjázása nem sikerült tökéletesre.

(#646) Mercutio_ válasza Hydra SR (#644) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elfelejted, hogy a Pentax a digiben ugyanúgy nem most kezdte, ahogy a hagyományos SLR-ben se (lévén ők találták fel a pentaprizmát :K ) az árai részben azért alacsonyabbak, mert más a filozófiájuk, kevesebbet költenek marketingre, így alacsonyabban tudja tartani az árakat, másrészt azért, mert a saját obijaikat viszont valamivel magasabban pozicionálják. De egyébként régen is a jó ár/érték arányú gépek közé tartoztak a Pentaxok, kétlem, hogy ha nagyobb eladott mennyiség (azaz nagyobb profit) van ezen változtatnának, ha igen akkor az a samsung hatása lesz :((

A (belépőszintű?) DSLR piac meg folyamatosan nő, mivel az árak csökkenésével egyre többen átugorják az ultrazoomokat és a kis kompakt után belépő DSLR-re váltanak, ami érthető is, amikor 80-80-ért kapsz használt, de még garis D40-et, vagy K100D-t :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#647) BEE válasza Hydra SR (#644) üzenetére


BEE
addikt

" Egy DSLR gyártásban újoncnak számító cégnek ..."

Még ezt a sértegetést ebben a topikban !!! :Y :Y :Y :W :W :W
A kanyonyosok monnyanak le !!! ;]

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#648) Mercutio_ válasza BEE (#647) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, ezt benézte a kolléga :D :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#649) werttzui válasza BEE (#647) üzenetére


werttzui
őstag

Ok és okozat /hydra vagyok a szavam szent/vagy ok és okoskodás? Tudod akinek már van egy kiállítása................ :D :D (bocs nem lehetett kihagyni) ;]

PENTAX

(#650) Hydra SR válasza Mercutio_ (#646) üzenetére


Hydra SR
addikt

Izé, milyen Pentax DSLR volt a K10D előtt? (Tényleg ennyire benéztem volna? :B akkor bocsánat, de én nem emlékszem, hogy lett volna előtte digitális tükörreflexesük)

szerk: hopsz, tényleg volt :W csak nem nagyon lehetett róluk hallani :B én kérek elnézést.
Akkor módosítom, hogy a K10D-vel lendült fel a Pentax a DSLR piacon. És ehhez kellett az az üzletpolitika, hogy nem spórolják le a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.