Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15801) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Sziasztok.

Segítségedet szeretném kérni.Olyan próblémám van h vettem egy GTX760-as vga-t és nem ismeri fel a monitoromat és PnP monitort ír helyette. Mit tudok ezzel tenni vagy csinálni h megfelelő legyen??

Monitor: Fujitsu Siemens L20W-1

(#15802) El Kebir válasza t-zotya (#15801) üzenetére


El Kebir
őstag

telepítheted a monitor driverét (*.inf fájlt) akkor fogja pontosan felismerni, de ha PnP-nek ismeri fel azzal is tökéletesen kellene működni.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15803) t-zotya válasza El Kebir (#15802) üzenetére


t-zotya
csendes tag

Sajna cd-t nem találtam meg netten se találtam hozzá drivert, ha esetleg találna valaki és elküldi azt nagyon megköszönném. :R

(#15804) Mikisys válasza Xandria (#15798) üzenetére


Mikisys
őstag

Kijelző, vagy a hozzávezető kábeljének a hibája.
Szervizbe kell vinni, ez a legjobb megoldás, ott megjavítják, vagy cserélni is lehetséges, ha a szerviz tud ajánlani másikat helyette.

Üdv!

(#15805) Sonics49


Sonics49
újonc

Sziasztok,
Adva van egy BenQ GW2765HT monitor... sajnos nem tudom belőle kihozni a natív felbontást.
2560x1440-en egyszerűen nincs kép. Jelenleg Dual Link DVI összekötést használok. Próbáltam HDMI-vel is, ott ugyan egy custom opcióval működött a dolog, de borzasztó gyatra minőségben. Homályos betűk, pontatlan élek stb. A videókártyám elvileg tudja ezt a felbontást. Van mellette egy másodlagos monitor 1280x1024-en, VGA-val. Van esetleg valakinek ötlete, mi lehet a baj?

(#15806) AidanPryde


AidanPryde
csendes tag

Sziasztok a kérdésem, hogy miért nem megy 1920x1080 70hz?
ASUS VE247H: [link]
AMD Radeon™ HD 6950 Graphics: [link]
DVI-D dual al van összekötve. AMD CCC ban írja is, hogy a max felbontás, amit a monitor bír az 1920x1080 és a max refresh rate pedig 75hz. Most 1920x1080 60hz en megy.

(#15807) El Kebir válasza AidanPryde (#15806) üzenetére


El Kebir
őstag

Mert hivatalosan nem támogatott. A használati utasításban is benne van...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15808) El Kebir válasza Sonics49 (#15805) üzenetére


El Kebir
őstag

HDMI-vel könnyen lehet, hogy alapból nem is megy rendesen, az sokszor FHD a max. (és az van ránagyítva a teljes képre, ami miatt életlen lehet), dual-link DVI-nél meg kábelhiba... esetleg a vga kártyán több kimenetből nem mindegyik tudja és rosszal próbáltad.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15809) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv
Nem tudom pontosan ez a helye-e a problémámnak de hátha.
Van egy kis msi egybegépem amibe megpusztúlt a vga és a dvi kimenet ellenben a hdmi tökéletesen megy.Viszont rá szeretném kötni egy régi vga csatival rendelkező monitorra.Szereztem is átalakítót viszont egyik se hajlandó működni.2 kábel 2 monitorral 2 gépen próbáltam semmi.
Valami ötlet mi lehet a probléma?.Gondolom nem véletlen árusítják ezeket az átalakítókat.
Gondolom olyan peches nem lehetek mind2 rossz.
Előre is köszi a válaszokat!

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#15810) Himm válasza bolvar (#15809) üzenetére


Himm
csendes tag

Milyen atalakitot, ha csak kabelt pl atalakitottal DVI-re es azt utana HDMI-re nem is fog mukodni.
A VGA ANALOG jel a HDMI digitalis. Ha nem vettel legalabb egy [link] ilyet akkor nem is mukodhet, tehat ide akarmilyen sima atalakito a kabelre nem jo, ide elekrtonika is kell.

[ Szerkesztve ]

Először gondolkozz logikusan, nézz magadra, utána cselekedj vagy szólj/kritizálj!

(#15811) dredbiro válasza Mikisys (#15794) üzenetére


dredbiro
senior tag

Sikeresen a végére jártam a hibának (úgy gondolom ), Videókártya kiszed, 2 x kifujattam, átnéztem rendesen semmi kosz nem volt benne. Kábelek ellenőrzése megtörtént,hibátlanok. Viszont,amikor a monitorból kihúztam a kábelt (HDMI), feltűnt , hogy oldal irányban el van mozdulva kb 1 mm-t, Mivel a monitorom nem forgatható állvánnyal rendelkezik és én szeretem az ágybol nézni a filmeket, el szoktam forditani minimálisan. Jelen beállítással eddig egyszer sem tapasztaltam azóta az újradetektálást játékok alatt sem. :K

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#15812) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem, mert teljesen tanácstalan vagyok.
Van egy Dell monitorom ami Displayporton keresztül van összekötve a GTX 970 el------viszont HDMI-vel meg őssze van kötve a VGA a tévével.........
Namármost az miért van hogy amikor elinditom a számítógépet, akkor a tévén jelenik meg a bios, és a windows betöltése képernyő is........amikor meg betölt akkor meg a monitoron kapom a képet ??
Kipróbáltam azt is hogy csak a Dell legyen aktiv a VGA-n de akkor is ugyanezt csinálja?
Ha be akarok lépni a biosba be kell kapcsolnom a tévét is :( ez miért van??? :U
:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#15813) bolvar válasza Himm (#15810) üzenetére


bolvar
senior tag

Pontosan ilyennel próbáltam és semmi :D.A jel ugye digitális és analógba kéne.De semmi ez a második adapter a másik meg nem mondom milyen típus volt.Ezért fordultam ide mert nincs jobb ötletem :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#15814) El Kebir válasza jokeman (#15812) üzenetére


El Kebir
őstag

Gondolom ez a vga biosban van szabályozva, a vga kártyának a dvi/hdmi az elsődleges kimenete (nvidia sokáig hanyagolta a dp-t). Ha indítás előtt kihúzod a hdmi kábelt a vga kártyából, talán akkor átváltana a dp-re...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15815) jokeman válasza El Kebir (#15814) üzenetére


jokeman
aktív tag

Na de mindig huzogassam ki? :)

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#15816) El Kebir válasza jokeman (#15815) üzenetére


El Kebir
őstag

vegyél amd gpu-s vga kártyát... azzal ilyen gondom soha nem volt ;)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15817) El Kebir válasza bolvar (#15813) üzenetére


El Kebir
őstag

a gyártó mossa kezeit:
(PCIe-grafikus kártyához nem megfelelő)

(lehet nem jó bármilyen kártyához és bármilyen felbontással, ezért lehet ez a kitétel)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15818) To_Pet


To_Pet
tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kikérni, hogy az alábbi képeken látható pöttyözés az monitorhiba vagy valami beállítási probléma?
A monitor egy LG 24mp55hq-p. Ma vettem.
A dolog érdekessége, hogy csak HDMI-vel csinálja. Kipróbáltam az asztali PC-vel (DVI-HDMI átalakítóval) és az asszony laptopjával is. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy bazi hosszú (10m) HDMI kábel van csak itthon. Esetleg lehet az a baja?

[link]
[link]
[link]

(#15819) dredbiro válasza To_Pet (#15818) üzenetére


dredbiro
senior tag

nekem is ugyanilyen monitorom van , nálam 3 m-es HDMI kábellel van összekötve, próbáld meg kicserélni a kábelt, ha az sem akkor valószínűleg keresheted elő a gari papírt

Good hunting,STALKER !

(#15820) To_Pet válasza dredbiro (#15819) üzenetére


To_Pet
tag

Oké, megpróbálom majd egy másik kábellel.
Köszi

Kipróbáltam kissebb felbontáson és úgy nincs hiba. Csak full HD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#15821) dredbiro válasza To_Pet (#15820) üzenetére


dredbiro
senior tag

szerintem monitor gondok lesznek, de ne legyen igazam. nálam újra detektálást produkált egy ideig , lentebb írtam pár hsz-el, igaz az én figyelmetlenségem miatt :B

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#15822) To_Pet válasza dredbiro (#15821) üzenetére


To_Pet
tag

Talán jobb is lenne a monitor hiba, mert ezen elég erős bevilágítás van a bal alsó sarokban.

(#15823) dredbiro válasza To_Pet (#15822) üzenetére


dredbiro
senior tag

nálam is van bevilágítás, engem nem zavar, ez a jelenség a panel sajátossága, embere válogatja kinek mi az elfogadható

Good hunting,STALKER !

(#15824) bolvar válasza El Kebir (#15817) üzenetére


bolvar
senior tag

de ez se gond mert matx lapban volt kipróbálva ráadásul mind2 az volt.utánajártam azért nem értem miért nem megy.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#15825) To_Pet válasza dredbiro (#15823) üzenetére


To_Pet
tag

Szerinted a drágább kategóriában is van ilyen erős bevilágítás? Persze szubjektív, hogy kinek mi az erős.

(#15826) dredbiro válasza To_Pet (#15825) üzenetére


dredbiro
senior tag

személyesen nincs tapasztalatom róla, viszont olvastam 80-100 ezres kategóriában is olyan véleményeket, ahol panaszkodtak az erős bevilágításra több típusnál is

Good hunting,STALKER !

(#15827) Piet_


Piet_
tag

Sziasztok!

érdekelne a véleményetek! árulok egy sony monitort és az "okos" érdeklődő kiselőadást tartott nekem arról hogy a 80% fényerőn használt monitor az "sok" akkor már elöregedett a fénycső benne...Eddig akárnyhány monitorom volt mindegyik 100%-on volt alapbeállításba, és egy szervizes tanácsára szoktam visszavenni a fényerőt mert az elvileg valamennyire növeli a fénycsövek élettartamát. (lehet ez is baromság) de amit az emberünk írt nekem az szerintem sokkal nagyobb, ja és két egyforma viewsonic monitorjához hasonlítja hogy abból az egyik 55%-on tudta azt amit a másik 80%-on...
Köszi!
Üdv
Piet

(#15828) El Kebir válasza Piet_ (#15827) üzenetére


El Kebir
őstag

kb 250-400cd/m2 között van a monitorok "fényereje" (fénysűrűsége), és 80-150cd/m2 közötti az ajánlott normál használat. (nem napsütésben) Ezeket az értékeket a legtöbb monitor 50% alatt tudja, pl az én u2410-em 0% (!)-nál volt 90cd/m2 körül... a mostani monitorom 25%-on tudja ugyanezt... 50%-on már 160cd/m2

Lehet, hogy sokat öregedtek a monitorod fénycsövei a folyamatos 80%-os beállítás miatt, de az attól is nagyon függ, hogy mennyi üzemóra van benne. Az illető biztos úgy gondolja, hogy a normál átlagosan ajánlott fényerőt (120cd/m2) csak 80%-on tudja a monitorod, az meg öreg fénycsövet jelent.
DE lehet, hogy te nagyon erős fényerőhöz szoktattad magad és nem zavar a 200cd/m2 (amit illene tudni egy jó monitornak 80%-on).

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15829) Piet_ válasza El Kebir (#15828) üzenetére


Piet_
tag

én az összes monitoromat legyen az 0 perces vagy használt 80% körüli fényerőn használtam, mint említettem az összes eddig újonnan kibontott 100-ra volt gyárilag beállítva így inkább visssza vettem belőle, és valószínűbb a második verzió hogy ehhez szokott a szemem. de ettől még nem jelenti azt hogy "rosszak" lennének a fénycsövek benne mint amire az emberünk próbált utalni.

[ Szerkesztve ]

(#15830) El Kebir válasza Piet_ (#15829) üzenetére


El Kebir
őstag

Igen, nem jelenti automatikusan azt, hogy rosszak lennének. De te is elismerted, hogy folyamatosan magas fényerőn használtad, attól meg lehet elhasználtabb. (de üzemóra adata nélkül nem lehet sejteni sem mennyire)

értelmetlen is a százalékokon vitatkozni, mert minden monitornál mást és mást jelent, ahogy öregszik még ugyanannál a monitornál is mást... megnézi és eldönti, hogy az neki elégséges-e.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15831) Piet_ válasza El Kebir (#15830) üzenetére


Piet_
tag

Szerintem se érdemes, én sose a fényerő miatt vettem vagy nem monitort. de ő nem, épp ezaz hogy tényként kezeli ezt a megállapítást látatlanba és a saját viewsonic-jához hasonlítja.Nem véletlenül írtam az "okos" jelzőt. :B

Amúgy az üzemórát mivel lehet belőle kinyerni? illetve egyéb állapot adatokat...(már ha lehet)

[ Szerkesztve ]

(#15832) To_Pet válasza dredbiro (#15826) üzenetére


To_Pet
tag

Helló!

Köszi a tippet, másik HDMI-vel nincs hiba. Most próbálom beállítani a monitort és feltűnt, hogy egy csomó beállítási lehetőség nem aktív (sharpness, contrast, black level, stb). Ezeket nem lehet valahogy beállítani?

(#15833) dredbiro válasza To_Pet (#15832) üzenetére


dredbiro
senior tag

Remek, mondtam hogy egy próbát megér mindenképpen, Be lehet állítani, viszont a szuper energy saving és super resulotuion én kikapcsoltam a többit mint kontraszt, fényerő,fekete árnyalatai,stb mindenkinél más értékeket talál megfelelőnek. Az én beállításaim a következők :
Fényerő 40 ,Kontraszt 88, Response time off, Reset off 0/2 , sharpnes 4, black level high, oversan 1/2 ,gamma 2/3, color temp 1/4 red,green.blue 50-50-50 , six color red 1-6 hue saturation 50-50 ,color reset 1/2,az utolso egyébb fülön pedig automatic standby off mert 4 óra elteltével automatikusan lekapcsolja a monitoprt ha nincs hozzányulva a géphez.

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#15834) dredbiro válasza To_Pet (#15832) üzenetére


dredbiro
senior tag

be lehet állítani természetesen, olvasd el először a felhasználói kézikönyvet,ott minden menüpontot leír ponotsan,mivel mit állítasz, vannak benne tippek trükkök érdemes végigolvasni és szem előtt tartani őket.Nem értem egészen, ezekszerint nálad ezek az opciók zároltak? :F Jobban jársz a cd-n lévővel, mert a dobozban kapott könyvben kokrétan semmi sincs az összeszerelésen kívűl :DDD

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#15835) sanderx


sanderx
csendes tag

Sziasztok. Egy kis helpre lenne szükségem.

Van egy Lg flatron 775ft monitor, a vga kábelnél a 2. sorban balról az egyik láb hiányzik a hatos, (vagy direkt ilyen nem tudom) működik a monitor, addig még nem játszok, kisebb játékok mennek, simán , de ami már directx10et kér, akkor leáll a gép,
most nem tudom, hogy a monitor baj, vagy videokártya. Most az integrált videokártyát használom Intel Gma 4500 hd, de ha be rakok egy másik kártyát akkor is ugyan ez a problem lép fel.
előre is köszönöm a válaszokat.

(#15836) To_Pet válasza dredbiro (#15834) üzenetére


To_Pet
tag

Helló!
Kicseréltetem a monitort a bevilágítás miatt. Ezen egy kicsit jobb a helyzet.
Vannak olyan beállítások amik alapból zárolva vannak. Azokhoz csak akkor fértem hozzá, ha nyomtam egy resetet a monitorra. De végül is sikerült beállítani. Egy dolog nem sikerült azok alapján amit leírtál az a "reset off 0/2" Azt nem lehet 0/2-re állítani, csak 1/2-re. Ha átnyomom akkor reseteli a beállításokat és marad 1/2. De ez nem gáz.
Köszi minden segítséget.

(#15837) El Kebir válasza sanderx (#15835) üzenetére


El Kebir
őstag

semmi köze a directx verzióknak a monitorhoz. (ez inkább valami szoftveres hiba lehet)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15838) dredbiro válasza To_Pet (#15836) üzenetére


dredbiro
senior tag

Igazad van,az a reset nem 0/2 hanem 1/2, véletlenül másik értékkel összekevertem, bocsánat. Örülök neki ,hogy most már minden úgy megy ahogyan kell.
üdv dredbiro

Good hunting,STALKER !

(#15839) bluetiger9


bluetiger9
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung Syncmaster 2233BW monitorom, aminek időnként teljesen kifehéredik a képe és onnantól kezdve használhatatlan egy jó ideig. :W Az egész hirtelen történik, a kép a közepétől kezdve kb. 1-2 másodperc alatt fehéredik ki. A ki- és bekapcsolás nem segít, a saját menüjét sem tudja megjeleníteni a monitor. Ha kikapcsolom kb. 10-20 percre akkor helyrejön.

Az egész kb. úgy néz ki mint a következő videón, azzal a különbséggel, hogy nálam a kép teljesen fehér marad:
https://www.youtube.com/watch?v=wl1dIB0Zb5Y#t=30

Szétbontottam a képernyőt és megnéztem a tápegységben a kondikat, de nem púposak. A logikai panelen sem látok semmi gyanusat.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#15840) BGyulaHUN


BGyulaHUN
tag

Sziasztok!

Vettem a minap egy samsung s24d300h monitort. Olyan gondom van,hogyha sötét a kép,akkor világos és sötét csíkok vizszintesen nagyon halványan váltogatják egymást.ugrálnak de csak játék közben. Elég furcsa és zavaró. Mi lehet a megoldás? Gariztassam?

Köszi! :R

(#15841) El Kebir válasza BGyulaHUN (#15840) üzenetére


El Kebir
őstag

gondolom a sz@r analóg átvitel az oka... már 5 éve is elavultnak számított a d-sub, manapaság már nem is csinálják olyan minőségűre mint régen...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15842) BGyulaHUN válasza El Kebir (#15841) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Vegyek egy HDMI kábelt?

(#15843) Mikisys válasza bluetiger9 (#15839) üzenetére


Mikisys
őstag

Először a tápegységet kellene megmérni, hogy rendben leadja-e a szükséges feszültségeket, ehhez műszer kell, meg némi hozzáértés. A púpos kondi esete most nem áll, tehát máshol is kell keresgélni. Lehet benne rossz kondi, persze, nem a púp a döntő, mérni kell.
Ez a jelenség lehet melegedési hiba is, valamelyik IC erősen felmelegszik és kiakad.
Szétszerelés után be kell kapcsolni, persze a biztonságra figyelni kell(!) és egy ujjal tapizni az IC-ket, amelyik forró, ott a gond. Esetleg a processzornak elkelne egy kis plusz hűtés, amit valamilyen kicsi alumínium lemezből kialakított hűtőfelületként, ráragasztva a melegedő IC-re, segíthet.
Ha nem boldogulsz, akkor irány a szerviz.

Üdv!

(#15844) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lg22mp55hq monitor, aminek 3 napi használat után megadta magát a töltője. Nagy nehezen mivel a hétvégére kellene, tudtam szerezni egy univerzalis töltőt, aminek van megfelelő csatlakozója. Voltban ugyan annyit ad le.
Mivel gondolom az adapter cseréhez az egész monitort vissza kell küldeni, és önmagában az adaptert kb. sehol nem lehet megvenni, használhatom így, vagy mindenképpen induljak el a szervizelés felé?

Illetve gondolom két napnyi használat egy univerzális töltővel, nem lehet végzetes?:)

Előre is köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15845) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Van egy DELL UltraSharp U2913WM monitorom,ami hibátlan,fiatal csak egy kicsit ripityomta tört az LCD -je. A külső (látható) védőréteg nem sérült. Érdemes lehet foglalkozni vele , lehet panelt kapni hozzá emberi áron vagy adjam el a sarkon az első baleknak,hogy gyorsan,gyorsan anyagra :DD kell a pénz,ez itt a főnököm monitorja! :)) ?

[ Szerkesztve ]

(#15846) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Lett egy apró karc a monitoromon (Dell U2311H) nem vészes, igazából alig látszik, de, ha volna valami tuti tipp, akkor megpróbálkoznék vele. Vagy inkább hagyjam, mert nagyobb kárt csinálnék vele? Esetleg ezek közül használható valamelyik? [link]


"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15847) Mikisys válasza zarew (#15845) üzenetére


Mikisys
őstag

Kérdezd meg a "monitorguru-t", vagy a Dell-szervizt, hogy tudnak-e ebben segíteni.
Ránézésre selejt, alkatrésznek érdemes eladni, vagy beszámíttatni.
:(

Üdv!

(#15848) Mikisys válasza pocokxx (#15846) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerintem ne piszkáld, akkor nem lesz rosszabb.
Nagyon kicsi ez a karc, nem zavaró, legalábbis innen nézve.
:)

Üdv!

(#15849) gabor9991


gabor9991
őstag

Sziasztok!

Most szereltem be a gépembe egy gigabyte hd 6770-es kártyát dvi-vga átalakítót használva.
Olyan problémám lett vele, hogy amikor leállítom a gépet, eddig a monitor is kikapcsolt, most azonban "check signal cable"- üzenettel bekapcsolva marad.
Amikor a monitor kábelt átdugom az alaplapi vga kimenetre akkor pedig "power saving mode"-felirat és néhány másodperc múlva rendben kikapcsol.
Az lenne a kérdésem, valahogyan megoldható az, hogy a használatban lévő kártya is kikapcsolja a monitort?
Vagy ez minek a hibája lehet?
Driver?Videokártya?Dvi-Vga átalakító?Valami beállítás esetleg?

(#15850) bluetiger9 válasza Mikisys (#15843) üzenetére


bluetiger9
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat! :) Megtisztítottam a monitor belsejét és a a panel csatlakozóját és egyelőre működik. Ha újra elkezd figurázni, megnézem amiket mondtál.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.