Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23001) Trebron09 válasza Skicc01 (#22999) üzenetére


Trebron09
őstag

Persze hogy onnan mivel ott gyártják javarészt ezeket vagy veszel egy újat vagy onnan rendeled de rizikó a szállítás észszerű határidőn belül nem tudod máshogy megoldani.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#23002) Trebron09 válasza KaitouP (#22996) üzenetére


Trebron09
őstag

Esetleg pillanatragszó és szódabikarbóna keverék vigyázva hogy a panelra ne kerüljön? Utána le lehet festeni azt a részt.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#23003) Pan21


Pan21
csendes tag

Hello!

Segítségeteket kérném lenne egy olyan problémám, hogy mikor bekapcsol a képernyő kímélő és ki kellene kapcsolnia a monitornak ki is kapcsol, de kapcsolgatja ki be a monitort anélkül hogy visszatérne a windowsba? Szerintetek miért csinálja a gépem?

Üdv.

(#23004) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Sziasztok! Céges gépre eddig DVI-SL kábellel csatlakozott egy monitor, amit szeretnék lecserélni. A gépen DVI-D DL és DVI-I DL csatlakozó van.

Az új monitor egy DELL E2720H, amin DP és VGA port van. Vettem még egy DP-DVI-D átalakítót. Azt és a DVI-D SL kábelt használva nincs jel. DVI-VGA kábellel viszont működik. Mi lehet a gond?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#23005) szuwise


szuwise
csendes tag

helló
AOC Q27G2U monitorom van
kédésem: hogyan tudom kiélvezni a monitor nyújtotta 4 db usb-t??
szu

(#23006) Biga123 válasza szuwise (#23005) üzenetére


Biga123
addikt

Dugsz bele 4 db usb ezközt.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23007) ElektrikusDE válasza szuwise (#23005) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Miután összekötötted a számítógépeddel (USB kábellel) a 6 jelzésű USB-n, máris használhatod a többi 4 USB csatlakozót. (USB HUB-ként)

Más funkciója nincs.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23008) Csabi000


Csabi000
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy MAG342CQRV monitort, és lenne egy olyan problémám, hogy DP-n csak 60Hz-en működik - ha beállítom 100Hz-re, fekete képernyőt kapok. Mindemellett 60Hz-en is, amíg a windows fel nem áll van némi furcsa zaj a képben (szines pixelek jönnek mennek). HDMI-n megy a 100Hz probléma nélkül, de azzal meg a freesync nem szuperál, ezért próbálkozom a DP-vel (videokártyám: GTX 1060 6GB) A videókártya drivere friss, habár egy jó ideje (1 éve) a frissítés végén közli, hogy kész de a felületből már nem enged kilépni. Van valami ötletetek, hogy hogy tudom elérni a 100Hz-et freesyc-el, azon túl, hogy vegyek egy AMD-s kártyát?
A másik monitoros fórumon kaptam egy tippet, hogy ezt a hibát a DP kábel hibája is okozhatja, de mivel azt (Nbase 1.8m) is újonnan vettem, nem tudom milyen márka / típus lenne a megbízható. Ha jól sejtem olyan kéne ami legalább a DP 1.2a -t tudja, bár ebben sem vagyok biztos.

Az útbaigazítást előre is köszönöm!

(#23009) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Egy hete vettem használtan egy Dell u2715h monitort. Laptopra dugva használom hdmi-vel. Mióta megvan, kétszer produkált egy ilyet. Megmozgattam az egeret mert a windows kikapcsolta a monitort és ez fogadott. Ha felhajtom a laptopot majd vissza, vagy kinyomom a monitort akkor megjavul. Használat közben nem jött elő, csak mikor felébreszti a windows a monitort, akkor is nagyon ritkán. Mi lehet a hiba, T-con?

(#23010) Kígyó


Kígyó
senior tag

Hali!
Monitor vásárlását tervezem, találtam is egyet, a cég kb 10%-kal olcsóbban adja mint a többi. 10E Huf-ért árul hozzá pixelgarit 10 napra, ami úgy működik h 6E Huf-ért visszaküldöm, és megint 6E Huf-ért kiküldik az újat. Azt most nem fejtem ki mennyire tartom undorítónak, hogy ők küldenek hibás terméket, és nekem kell 22E-et fizetnem h cseréljék ki. Mármint feltételesen.
Amit nem értek az az, hogy ennek a 10 napos pixelgaranciának mi értelme van, mikor 14 napig visszaküldhetem indok nélkül, ha jól tudom, miután netes vásárlás. Ötlet?
Van olyan cég ami simán pixelgaranciát vállal?

(#23011) miczo válasza Kígyó (#23010) üzenetére


miczo
tag

Az oázisnál így vettem monitort. Ott a pixelgari azt jelenti, kibontják, átnézik, ha hibátlan akkor elküldik és van 20 napod visszaküldeni, ha bármi előjönne. Náluk ez elég korrekt szolgáltatás, szerintem nagyobb értékű monitort csak így érdemes.

(#23012) Kígyó válasza miczo (#23011) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ránéztem, 21E Huf-tal drágább itt ugyanaz a monitor, plussz 7E Huf a gari, plussz 2E a posta.Tehát extra 30 rongyomba kerül ha így veszem. Sztem lerendelem a másik helyről gari nélkül ingyen kiszállítással, és ha hibás garancia nélkül is van 2 hetem visszaküldeni.

(#23013) Abrion


Abrion
senior tag

Hogy is mondjam :) van egy régi BENQ monitorom, nagyon régi, régi vga csatolos és HDMI VGA kártyára van csatolva :D
Jó nem rossz :D és lapos, sik képernyős, na szóval, be van kapcsolva és a rutint megcsinálva akkor nem mutatkozik a hiba, de ha kikapcsolom mondjuk 2 órára, nem tudom menyi időre akkor ezt csinálni :D kell egy ki be kapcsolós rutin hogy eljussak a jó ig, szóval, bekapcsolom, egy nagy szürke csík látható a monitorom aztán lekapcsol, újra vissza kapcsolom, kicsit nagyobb lesz a szürke vízszintes csík, kb 30 bekapcsolás után nem számoltam, végre a szürke csík helyet a BENQ logó jön be és pár bekapcsolás után a pc is bejön :)
Ami után a pc kép bejött minden rendben, ki be kapcsolható, nem jön elő a szürke csík.
Ötlet?

(#23014) Abrion válasza Abrion (#23013) üzenetére


Abrion
senior tag

rossz írtam, DVI csatlakozó :D NEM HDMI :D

[ Szerkesztve ]

(#23015) ElektrikusDE válasza Abrion (#23013) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Lehet hogy elég neki a szokásos tápegység kondicsere.

Ezt pár ezer forintból meglehet úszni.

Ha találsz hozzá szakit.

Pl. Dominik is csinált ilyet:

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23016) Abrion válasza ElektrikusDE (#23015) üzenetére


Abrion
senior tag

Biztos kondenzátor hiba? olvasd el még1x, nem az van hogy elmegy a kép, az van hogy sokszor kell bekapcsolni hogy átjuson valamit, aztán minden rendben lesz.
HA kondenzátor hiba lenne, akkor feltünne a hiba ismét. aktív állapotban is, ez nem áll fen.

[ Szerkesztve ]

(#23017) ElektrikusDE válasza Abrion (#23016) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pedig ez annak tűnik!

Már sok monitort javítottam ami nehezen indult, szinte mindegyik esetben kondenzátor hiba volt az ok.

A menet közbeni kikapcsolást már ritkábban okozzák. (előbb jelentkezik a nehéz indulás).

Egyébként én ezt írtam:

"Lehet hogy elég neki a szokásos tápegység kondicsere."

Biztosra nem írtam, mert akár alaplap vagy kijelző hiba lehet ami (egyelőre) csak hideg állapotban jelentkezik.

Alaplaphiba esetén esetleg frissítés, illetve flash IC csere lehet a megoldás vagy BGA-zás.

Ritkábban diszkrét IC és tranzisztor hiba is előfordul (akárhol) a monitorban.

Mivel a kondenzátor csere nem nagy összeg, én megtenném.

A többi lehetőség már gazdasági totálkár általában.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23018) Abrion


Abrion
senior tag

mi lehet a következő tünet? és kb mikor

(#23019) Tyren


Tyren
aktív tag

Sziasztok,
Beszereztem egy Dell P2419HC monitort, hogy ne kelljen külön töltőt és HDMI kábelt is használni otthon.
A dolog félig működik is, a kép kimegy a Type-C-n, de a notebook (Thinkpad T480s) nem tölt.
A monitor elméletileg 65W-ot tud, ami megegyezik az noti erősebb töltőjével, de van hozzá egy 45W-s töltőm is és az is szépen tölti, szóval elégnek kéne lennie a teljesítménynek, még ha nem is hozná a gyári szintet.
Gyárilag adták a Type-C kábelt a monitor mellé és kifejezetten azzal reklámozták, hogy ez majd tölti is a notebook-ot.
Munkahelyen Lenovo ThinkVision monitor van Type-C csatlakozóval és gond nélkül tölti.

Előjött valakinek hasonló dolog?
Ez ilyen és nyugodjak bele, vagy hibás lehet a monitor/kábel, amit kaptam?

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#23020) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
Egy régebbi Samsung P2270HD monitorom van, most olyant csinált, hogy villant 3-4et a kép, aztán elfeketedett a kijelző. Ha kikapcsolom, bekapcsolom, akkor 1-2 másodpercre felvillan a kép, aztán újra elsötétedik. Ezt csinálja, ha Scart-al kötöm rá a stb-t, vagy hdmi-vel a PC-t, vagy a PS-t is. A hang átjön rendesen. Érdemes/lehet ezt vajon javítani? Pár ezrest megérne, ha lehetne javítani.

Just a simple Lineman...

(#23021) mezis válasza A Zéé (#23020) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#23022) A Zéé válasza mezis (#23021) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi!
Teszek egy próbát akkor, hátha.

Just a simple Lineman...

(#23023) miczo válasza A Zéé (#23020) üzenetére


miczo
tag

Egy erös zseblámpával világítsd meg a panel felületét, hogy látszik-e a kép az elfeketedett kijelzön. Ha van kép, de háttérvilágítás nincs, akkor valószínü, hogy CCFL inverter hiba. Az inverter ebben a tipusban hamarabb megadja magát, mint a CCFL. Az inverter max 3e Ft az eBay-röl, hozzáértö be tudja rakni fél óra alatt, szerintem szebben, mint itt. (A táppenel amúgy a P2270HD-ben teljesen olyan, mint a videón).

[ Szerkesztve ]

(#23024) Rag


Rag
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kb 10 éves LG IPS monitorom. A képe kissé lilás. Bakapcsásnál már a logón is látszik, menüből, gamma állítással sem tudom teljesen fehérre hozni a képet. Ez panelhiba vagy elektronika vagy esetleg szalagkábelhiba?
HDMI-n és DVI-on is ilyen kép, nem kábel vagy videokártya hiba...

(#23025) miczo válasza Rag (#23024) üzenetére


miczo
tag

Ha ez még nem LEDes akkor okozhatja a CCFL öregedése is. (Van pl. egy 11 éves DELL-em, ami erősen zöldes amikor indul, de ha bemelegszik akkor kb elfogadható, de már nem olyan mint új korában.)
Ne a gammát tekergesd, hanem a színhőmérsékletet állítsd melegebb irányba (6500K). Ha ez sem oldja meg, az RGB komponensekkel lehet esetleg kompenzálni a menüből.

(#23026) Rag válasza miczo (#23025) üzenetére


Rag
csendes tag

Ez már ledes, azt elfelejtettem irni

(#23027) miczo válasza Rag (#23026) üzenetére


miczo
tag

Értem. Az LG-nek is van szerviz menüje, ha ezt elöhozod ott meg lehet nézni, nem-e a gyári beállítás ment el (a paramétertábla visszaáll valami defaultra). Ha már a bekapcs logón sincs meg a fehér, az utalhat akár ilyenre is.

(#23028) Peppe96 válasza miczo (#23027) üzenetére


Peppe96
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy az LG 27UK600-W monitoromon miért nem működik a Freesync? Használtan vettem, tökéletesen működik egyébként, viszont a Freesync nem. Ezt eleinte betudtam anank, hogy nvidia kártyám van, és azzal nem kompatibilis. Most viszont váltottam AMD-re (R9 290), és így sem működik, sem Basic, sem Extended módban. a driver freesync kompatibilsnek látja, be is van kapcsolva ott is, Basicnél 48-60Hz, Extendednél 40-60Hz-et ír freesync tartománynak, viszont láthatóan nem működik. Van mellette egy Samsung C24RG50FQU monitorom, amit Freesync Premiumnak ír, azon tökéletesen működik, teljesen akadásmentes a 48-60FPS közötti érték, míg az LG-n akadozik, OSD is végig 60Hz-et ír, tehát valóban nem működik. Driver fent van a hivatalos oldalról, legfrissebb (ezalatt a monitor driverére gondoltam, de az AMD drivere is a legfrisebb).

Próbáltam egyébként HDMi és DisplayPort kábelekkel is, bekapcsolt dp 1.2 móddal, egyik esetben sem működik. Samsungon egyébként mind a kettővel megy, HDMI-vel ugye csak 120Hz-et tud, de úgy is tökéletesen működik vele.

Bármi ötlet, hogy mi miatt nem működhet, esetleg mit próbálnátok meg?

(#23029) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Bocsanat a lama kerdesert, (nem) kicsit kiestem a gyakorlatbol. Hol tudom win7 ulitimate-en megnezni, hogy hany Hertzen fut az U2311h monitorom? Device manager nem latja csak a felbontast :F Regen 72-on futott. A videokartyam sajnos meghalt par eve, azota csak filmeket nezek a gepen, a 4790K proci beepitett kartyajaval.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#23030) Abrion válasza Abrion (#23013) üzenetére


Abrion
senior tag

Ok végre találtam egy szervizet a BENQ ET-0026-NA monitoromra.
A probléma, hogy a 22 colos monitorokat, 15k vállalnák be, keresek másik szervizet vagy inkább mert régi a monitor, próbáljak egy újat venni?
Azért kérdezem ezt, mert pont aznap ment tönkre a Panasonic Plazma tévé is, szép nap, és a privát tv szerelő azt mondta a fő board ment tönkre, Y SUS, nem tudja javitani, még nem volt lehetőségem egy hivatalos Panasonic szervizel beszélni, de úgy érztem ök sem tudnák kicserélni a Y SUSt. ha új monitort vennék, akkor még tovább tartana tv venni.
Szal egy kicsit megvagyok lőve :) Új monitor vagy javítás? :D

(#23031) mezis válasza Abrion (#23030) üzenetére


mezis
nagyúr

15eFt lenne a javítás és 35eFt-ért már kapsz egy újat, legalább1 év garanciával, több éves várható élettartammal.
Én inkább újat vennék, az öregért meg hátha kapsz még valamennyi pénzt vagy találsz egy olcsóbb szervizt.

TV: Van valami műsor, amit érdemes azon nézni? ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#23032) Abrion válasza mezis (#23031) üzenetére


Abrion
senior tag

miért ne lenne :D MTV 90 :D épp azt nézem D

(#23033) mokus18


mokus18
tag

Sziasztok!
Keresek Budapesten olcsó szervízt, vagy embert, aki meg tudná javítani a Fujitsu-Siemens típusú monitoromat.
A hiba a következő:
Bekapcsolás után a kép felvillan egy pillanatra, majd elsötétül a kép.
Ki-be kapcsolgatásra megjelenik a kép 1-1 pillanatra, de aztán sötét.
Egy-két újraindításkor magára ismert, életre kelt, de pár napja, se kép, se hang.

Tud valakit tanácsot adni, érdemes vele bajlódni?

Köszönönettel:
Mókus

[ Szerkesztve ]

(#23034) ElektrikusDE válasza mokus18 (#23033) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Egy több mint 10 éves monitort olcsón megjavíttatni?

Nem sok lehetőséget látok rá.

A kondenzátor cserék is pár ezer forintba kerülnek, de még más hibája is lehet.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23035) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Lécci súgjatok nekem, monitorokhoz nagyon nem értőnek:
lehetséges, hogy egy monitoron (konkrétan két Dell U2412M-ről van szó) elkezd foltosodni a kijelző?

Eddig az egyik foltosodott és abban a hitben voltam, hogy biztos takarítás közben megnyomódott a panel. De most a másik is.
Konkrétan ilyen szép hullámos foltokban nem stimmelnek az árnyalatok. tudom, hogy egységes színnek kellene lenni (pl. itcafe böngészésekor a böngészőben), de árnyalatnyi különbségeket látok.

Mit csináljak? tűrjem ameddig bírom, majd kuka?

előre is kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23036) mezis válasza bambano (#23035) üzenetére


mezis
nagyúr

Nézd meg tesztképekkel is.

mezis

(#23037) bambano válasza mezis (#23036) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:R

a szürke egységesség teszten szerintem bukik a monitorom, a többin jó.
elég érthetetlen számomra...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23038) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Lenne egy kisebb (?) problémám. Egy ~két hónapos AOC 24G2U/BK típusú monitorról lenne szó, aminek a jobb felső sarka tájékán észrevettem egy pöttyöt, fogalmam sincs mikor és hogyan került oda, viszont tegnap fedeztem fel. Mivel megpróbáltam lepucolni, és többféle tisztítószerrel való próbálkozás ellenére sem lehet eltávolítani, meglátásom szerint ez az üveglap mögött van, amit meg ugye nem igazán lehet eltávolítani garancia vesztés nélkül. Kérdésem hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Próbáltam róla egy képet készíteni, a sárga karikában látszik a folt, így felnagyítva nem is annyira feltűnő, viszont távolabbról mióta felfedeztem mindig észreveszem, mert egy pixelnyi méretű sötétebb pöttynek látszik, főleg világosabb színű háttérnél feltűnő. Az viszont szerintem egyértelmű hogy nem pixelhiba, mert kinagyítva a képet látszik hogy működik ott minden pixel, valószínűleg a gyártás során kerülhetett oda valami szennyeződés, vagy passzolom...

Lehet ilyen miatt garanciáztatni, vagy egyszerűbb ha belenyugszom és próbálom nem észrevenni folyton? :DDD

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

(#23039) skunkkiller


skunkkiller
csendes tag

gyengélkedik bekapcsoláskor az egyébként tökéletes képet adó LG D2343PB-em a jelenség az hogy villog a led de képet nem ad a monitor azonban néha mégis bekapcsol és akkor hiba nélkül megy de egy teljes kikapcsolás után az újra elindulás már nem megy neki mindig...
megdöbbenve látom hogy monitor szervíz és pc-s bolt akik monitorral foglalkoznak hihetetlne kevés van (Budapest)... amúgy a jelenség csak tipp de valszeg egy egyszerű kondenzátor problémára hajaz bár nem nyitottam meg de rövid keresés és a tünetek 100%ban passzolnak de persze lehet akár más is hiszen nem szedtem szét és én sem értek hozzá de sanszos...
tudtok olyan szervízt vagy valakit aki foglalkozik ilyennel... egy ilyen kis hiba miatt újat venni overkill-nek érzek...

[ Szerkesztve ]

(#23040) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Van egy majdnem 10 éves Dell UltraSharp U2311H monitorom, ami az utóbbi pár hónapban véletlenszerűen elkezd úgy villogni, hogy mintha valamelyik sarokból indulna ki valamiféle hullámzás és a kijelzett kép valamint a fekete között váltakozik. Sajnos előbb eltűnt a jelenség eddig, minthogy elkezdjem videózni.

A kérdésem, hogy a majdnem 10 éves kor indokolhatja ezt, vagy pedig máshol kell keresni a bajt? Már 2 gépen is ki lett próbálva és mindkettőn csinálja.

(#23041) geckowize válasza geckowize (#23040) üzenetére


geckowize
őstag

Hidegtől csinálhatja ezt a villódzást? Csak mert mióta konstans melegben van használva, nem csinálja. Utoljára akkor fordult elő, mikor még behoztam fűtött szobába a hidegebb irodahelységből, amely egyébként szobahőmérsékletnél hidegebb mindig reggelente.

(#23042) ElektrikusDE válasza geckowize (#23041) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Mivel majdnem 10 éves a monitor és csak hidegen jelentkezett a hiba, nagy valószínűséggel kondicserékkel javítható.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23043) geckowize válasza ElektrikusDE (#23042) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Gondolom ahhoz nem árt valami szakértelem a témában és forrasztópáka, nekem sajnos egyik sincs. Mit ajánlanál, van valaki PH-n aki ilyennel foglalkozik?

Vagy az Oázisba vigyem, lejárt garival is vállalják normális áron?
Kb. 24.000 Ft-ot ér ez a monitor jelenleg a beárazós topic szerint, így nem sokat költenék rá (kb 5 ezret max), abból gondolom nem jönne ki...

(#23044) bambano válasza geckowize (#23043) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23045) geckowize válasza geckowize (#23041) üzenetére


geckowize
őstag

Közben fűtött szobában is előjött, és fel tudtam venni videóra:
[link] (youtube)

Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? Van rá esély, hogy ez is javítható kondicserével?

(#23046) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Nekem is Dell UH2311h kerdesem lenne. Csereltem a Windows 7-est 10-esre. Nem talalok W10 kompatibilis drivert a monitorhoz, igy csak 60 Hertzen fut.
Hol keressem? Koszi.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#23047) ElektrikusDE válasza Rica (#23046) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A Windows 10 már nem fogad el drivert a monitorokhoz, tehát ne is keress monitor drivert.

Rá lehet kényszeríteni a Windowst a nagyobb frissítési frekvenciára NVidia kártyával könnyebben, AMD-vel általában nehezebben.

Neked melyik van?

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23048) geckowize válasza Rica (#23046) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Nekem 10 éve van meg és soha nem láttam, hogy lehetett volna 75 Hz-re állítani. :Y
Le is csekkoltam, hogy biztos nem 60 Hz-es-e és a displayspecifications.com-on valóban 75 Hz-et ír...

#23047 ElektrikusDE: Az nem teljesen igaz, hogy a win10 nem fogad el drivert monitorokhoz, mert elfogad, én a saját AOC monitoromhoz pl fel tudtam rakni. Igaz, volt egy kis szívózás azzal, hogy az AOC honlapjáról letölthető driver nem "aláírt", de ennek ellenőrzését ki lehet kapcsolni ideiglenesen.

(#23049) Csupingo válasza geckowize (#23048) üzenetére


Csupingo
veterán

Régen ilyesmivel piszkálták. Gondolom egyedi felbontással is működne, mert úgy néz ki, hogy a panel bírja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#23050) Rica válasza ElektrikusDE (#23047) üzenetére


Rica
senior tag

:R Hat akkor ezt a valtast megszivtam. A kartyam sajnos meghalt par eve, csak moziznek, amit allitolag pont 72 Hertzen a legjobb. A monitort tuti nem cserelem, amig ki nem leheli a lelket. A munkahelyi hiper-szuper fel eves gorbitett Samsungom ultrafos szinvilagot tol a laikus ideghartyamra ehhez kepest. :D

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.