Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15901) GarakXY válasza GarakXY (#15900) üzenetére


GarakXY
csendes tag

Annyi hogy ha kikapcsolom a monitort és vissza akkor kb helyre rakja csak a tálcának alig látszik a teteje. Függőleges igazítás meg maximum 255 értéken és kész. Nem tudom lentebb venni.

(#15902) mrobes válasza szaszapi (#15897) üzenetére


mrobes
tag

Szia!

Nekem ugyanez volt a problémám egy régebbi monitoron. Nem találtam rá megoldást.
Ha be volt kapcsolva a Tv és a monitor együtt, akkor megszűnt a vibrálás, ahogy kikapcsoltam a Tv-t, megint halványan vibrált a monitor.
Azóta lecseréltem a monitort és a videókártyát is, a Tv maradt, kábelek is a régiek, de a vibrálás megszűnt.
Hogy melyik volt a ludas, azt már soha nem tudom meg.

(#15903) kasa85


kasa85
őstag

Skacok nem hiszem el megszűnt a halvány sötétebb folt!Be állítottam a monitort egy előre generált vanna Extr,game mód,felhasználó ezek.A fényerő növeléssel és más mód bekapcsolással eltűnt.Úgy néz ki alacsony bevilágításon a monitor kávája kis szürke foltal eltűnt XD Amit írtam el tűnt a vibrálás.Erőss antipszichotikumot szedek pánikbetegségre rá ittak sört lehet bezavarta a központi idegrendszeremet,és a jelenség ebből adódot.tudom gyógyszerre nem szabad íni,de a jó magyar pálinka jöhet :D

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15904) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

újabb problémába ütköztem, nem 100%-osan monitor hiba, de monitor kalibrálás közben jött elő:

vettem egy LG 22MP55HQ-P monitort, sikeresen kalibrálva lett, viszont ha pl fb-ben nyitok meg egy képet, akkor ezt látom:

Ha windows képmegjelenítőben ugyanazt, akkor ezt:

Normál használtban tökéletes a monitor, tehát netezés közben stb. nem sötét, csakis a windows képmegjelenítőnél.

Valaki tud rá megoldást?

köszi.

(#15905) kasa85 válasza ocsi19 (#15904) üzenetére


kasa85
őstag

Csinálj Frapszal képet amennyiben nem lesz hiba akkor a VGA jó.Amennyiben a monitorodra csinálod a képet fényképezővel akkor a monitor a ludas.Én így szűrtem ki a monitor,vagy a VGA hibát.Ki tudod szúrni a megjelenítő hibát én így tettem.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15906) Mikisys válasza ocsi19 (#15904) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem mindegy, hogy milyen színmód van beállítva és a képek milyen módban vannak feltéve az adott oldalra.
Célszerű az sRGB színmódot beállítani, akkor világosabb lesz a kép. Általában ezt használják a Web-oldalakon is, ha nem, akkor azt jelzik.

Üdv!

(#15907) ocsi19 válasza Mikisys (#15906) üzenetére


ocsi19
senior tag

Rájöttem, hogy akkor nagyon sötétek a képek ha beállítom a frissen kalibrált icc profilt.
Ha visszateszem az eredetire, akkor jó marad.
Valamit biztosan én csinálok rosszul, de mit?

lehet újratelepítem az egész gépet...

[ Szerkesztve ]

(#15908) ocsi19 válasza ocsi19 (#15907) üzenetére


ocsi19
senior tag

Újratelepítettem a windows-t, de továbbra is fenn áll a probléma:

Facebook-on a kép:

Windows képnézegetővel:

(#15909) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Jelenség a következő: minden nap, gép bekapcsolás után (monitort is ki szoktam kapcsolni) villog a kép. Monitort kikapcsolom, bekapcsolom megint azt csinálja. Megint kikapcsolom, majd be, villog majd elsötétül a kép. Ekkor még egyszer kikapcsolom és be majd jó. Hogy meddig, az már csak idők kérdése.
Típus: Samsung SyncMaster 223BW [22" LCD]

Ha jól emlékszem, kb. 7 éves. Mi lehet a gondja? Csere érett? :)

.

(#15910) bsh válasza ocsi19 (#15908) üzenetére


bsh
őstag

a kalibrált icc profil milyen formátumú? v4? mert a windows képnézegető csak a v2 formátumú profilokat ismeri fel, egyéb esetben srgb profilt használ.

(#15911) ocsi19 válasza bsh (#15910) üzenetére


ocsi19
senior tag

Szia, igen v4.
Megkaptam a felvilágosítást, feltettem egy Picasa-t, azzal jól működik.
Vagy ha van más bevált képnézegető, akkor szívesen fogadom. :)

(#15912) Mikisys válasza ocsi19 (#15907) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerintem sem szükséges az az ICC-profil, fölöslegesen meg pláne nem kell telepíteni ezt-azt.
Beállítások (Windows) megjelenítő - menüben azért meg kellene keresni, hogy mi van beállítva, színmód, színtér, színhőmérséklet, ezek mind befolyásolhatják a megjelenítendő képet.
Monitor menüjében ugyanígy, lehetőleg azonos legyen a két cucc beállítása és még akkor sem garantált, hogy minden színhelyesen lesz látható.
Ha lehet, akkor próbáld meg a USER-beállításokat, hátha azzal használható lesz a kép.

Üdv!

(#15913) Mikisys válasza ocsi19 (#15911) üzenetére


Mikisys
őstag

Az is jó, vagy IrfanView.
Esetleg Gimp.
:)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15914) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Az mitől lehet, hogy a laptopomra kötött külső monitor képe hirtelen kék lett? Mintha lenne rajta egy kék szűrő. A monitor most lett vásárolva, a lapotpom már nem mai gyerek, de a saját kijelzőjével nincs semmi gond. A monitor beállításainak a színe viszont jó, a menüben a fehér az fehér, a piros az piros ...stb, de amit a géptől kap képet az rossz.

Utána olvastam egy kicsit, valaki azt írja a VGA a rossz, de akkor a saját kijelzőm miért nem hibás?

(#15915) Zedz válasza Zedz (#15914) üzenetére


Zedz
addikt

Megoldva.

(#15916) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok! Van egy benq GW2255-ös monitorom amit házilag elforgattam csak kicsit zavarosabbak az élek így hosszában. Lehetne egy beállítással változtatni rajta?

(#15917) Samsung SPS válasza Troy. (#15909) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Szervizes kivizsgálás előtt sztem megpróbálhatnád másik kábellel, és érdemes volna egy ugyanakkor másik géppel is lecsekkolni.

(#15918) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos lenne egy kérdésem,lassan 3 éves a monitorom
ASUS PA238Q

A gondom az volt vele,hogy évek óta nem nyúltam a fényerőhöz 100% on ment,de az utóbbi időben már erőss volt a szememnek a fénye,gondoltam lejebb veszem 55% ra és akkor el kezd kiadni egy ilyen hangot [link] de nem halkan tehát nagyon idegesít,ha vissza rakom 100% ra akkor meg minden rendbben.Nos el küldtem szervizbe,de ott azt mondják alig hallani ezt a kis sípolást max ha hátilról hallgatják de szemből semmi,azt mondták le garanciáztatják de a beszállító ezt valószínű nem fogja hibának tekinteni,rá kérdeztem és esetleg kondenzátor csere,azt mondta olyat nem csinál a beszállító.Én ok el viselek egy minimális zúgást mivel más elektronikai eszközöm is van,de azt csak síri csendben lehet hallani kicsit,ezt meg nem,egyébként maga a monitor tökéletes mindenben.Már a szerviz küldi is vissza postán a monitort.Szerintetek sem lehet ez a dolog hiba?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15919) Pityu. válasza Pityu. (#15918) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként a szervizesek azt mondták,ha mondjuk 2 hónapos lenne a monitor akkor lehetne esélyem de régebbi garanciával nem.Ez fura a garancia garancia szerintem.Ja meg azt mondták,ezek a monitorok már biztos az elején is zúgtak volna,mior én anno állítgattam egy hangot sem adott ki.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15920) Mikisys válasza Pityu. (#15918) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez, sajnos konstrukciós hiba.
Előfordul némely monitoroknál és TV-készülékeknél, számítógép tápegységeknél is ez a sípolós jelenség.
Függhet a fényerőtől, a képtartalomtól, a tápegység-inverter áramkör terhelésétől és belső hanyag szerelési, rögzítési és alkatrész hibáktól.
Ha zavar, akkor próbáld meg eladni, vagy elcserélni valakivel, akit nem zavar a sípolás.
Jobb megoldás sajnos nincs, a szerviz sem tud segíteni, mint írod, visszaküldik. Hiszen, a monitor működik megfelelően, a jelenség nem hiba az Ő szempontjukból, - bár a jelenséget okozó alkatrészt kicserélhetnék akkor is egy újra, ami vélhetően egy darabig nem fog sípolni.....
Elég szomorú, hogy tehetetlen a vásárló ilyen esetekben.

Üdv!

(#15921) Pityu. válasza Mikisys (#15920) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát annyi,hogy 100% fényerőn nem csinálja,max kisül a szemem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15922) kasa85 válasza Pityu. (#15921) üzenetére


kasa85
őstag

Napszemüveg :DDD
Viccen kívül mikor bevérzett a szemem terminátoros szemüvegben toltam az Alan Wake játékot :D

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15923) Troy. válasza Samsung SPS (#15917) üzenetére


Troy.
addikt

kifogom próbálni. Megmondom őszintén erre a monitorra már nagyon nem költenék.

.

(#15924) Pityu. válasza kasa85 (#15922) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondjuk azt mondják,a led nek nem szabadna ártani a szemnek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15925) kasa85 válasza Pityu. (#15924) üzenetére


kasa85
őstag

Pedig bocsi lehet téves a PWM es monitorok villognak ezt észre veszed vedd fel a telefonodat tedd kamerásba,és ha hullámzik PWM es a monitor helyenként jeleníti meg gyorsan a képet ezáltal kevesebb a fogyasztása.A vibráció amit nem látsz 12 óra egy huzamban érzed ha be csukod a szemed mintha vibrálna mintha diszkó lenne.Fogj egy telót meglátod PWM es a kijelző hosszú használat nézés során fárasztja a szemet,de nagyon.Keresd fel OldArtist ő Monitor guru nincs amit nem tudna szóval ajánlom őt nagyon szívesen,ha tudtam segíteni örülök :) Ja igen kamerával a víz sintes sötét fehér csíkokat keresd akkor PWM.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15926) Pityu. válasza kasa85 (#15925) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na de tönkre is teszi a szemet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15927) Ivy.4.Ever válasza kasa85 (#15925) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nekem webkamerával nem hullámzik, telefonnal meg igen... A leírás szerint meg pwm mentes.

(#15928) Pityu. válasza kasa85 (#15925) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként kacifántos volt ez az én szervizes sztorim,le beszéltem a szervízzel,hogy küldöm a monitort,meg is tettem,de 2 hétig semmi hírt sem kaptam,gondoltam írok nekik.Erre másnap hívnak,hogy ők nem kaptak semmilyen monitort kérdezzem már meg a céget akivel fel küldtem pestre na akkor szívrohamot kaptam,már majdnem hívtam a DPD-t mikor is csörög a telefon jaj elnézést kérnek a kolegák be tették a monitoromat a többi új monitor közzé a polcra,de még a héten meg fogják csinálni a tesztelést és hívnak ,hogy mi van.Na vagy két nap múlva azaz tegnap hívtak is,szerintük semmi baja,a beszállító meg biztos ,hogy ezt nem találná hibának,bla bla bla,na ugye ezzel nem tudtam mit kezdeni,olyan gyorsak voltak 2 hétig állt nálluk a monitotom,úgy hogy basztak rá,2 nap alatt meg vizsgálták tegnap meg gyorsan feladták nekem,ma meg ideért azaz gyorsan le lettem koptatva.Szerintem ettől a cégtől sem veszek,soha többet semmit sem.Egy vásárló minusz.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15929) lordmorden


lordmorden
csendes tag

Üdv!
Van egy LG 21:9es monitorom és hdmivel azt irja ki, hogy no signal, hdmi-dvi átalakitóval pedig 1920X1080 képet ad, pixelhelyesen.
mi lehet a probléma? a vga egy intel hd4600, az alaplap egy z97 deluxe.
a kimenet 4k-ig birja, a hdmi kábel elvileg 1.4es.
lehetséges, hogy display port kábellel jó lenne?
köszi(:

(#15930) Samsung SPS válasza Troy. (#15923) üzenetére


Samsung SPS
tag

Ebben az esetben az alábbi modellt szeretnénk a figyelmedbe ajánlani, mely hasonló paraméterekkel rendelkezik, mint az általad eddig használt monitor:
http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/monitors/led-monitors/LS24D340HSX/EN
A termék jelenleg a Media Markt, az Euronics, az Auchan és az Extrem Digitál kínálatában elérhető.

(#15931) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na ha már a fényerőnél zúgásnál tartok akkor a kérdésem az lenne,hogy ugye a monitotomon gombokkal tudom állítani a fényerőt,azon kívül máshogy is lehetne,pl az amd catalyst control centerben van egy olyan,hogy kijelző színbeállítása,nos azon belül van egy olyan ,hogy fényerő ha azt a csúszkát állítom érhetek el ugyan olyan eredményt,mint ha a monitor saját menüjében teszem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15932) speedydb23


speedydb23
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Ismerősöm most vett egy új monitort.
Típus:
LG 24MP55HQ-P

Az a gond, hogy nem ad jelet se HDMI se DVI kábelen ha számítógéphez van kötve.

Play Station 3-al HDMI-n van kép.

CD-vel fel lett telepítve a driver is de így sincs semmi.

Ez a konfiguráció:
Intel i5 4590k | GTX 750 | ASUS B85-M | 8GB HyperX RAM |120GB SSD |1TB winyó | Win 8.1 PRO

Mi lehet a gond?

(#15933) speedydb23 válasza speedydb23 (#15932) üzenetére


speedydb23
senior tag

Kérdés megoldva közben.

(#15934) jaladar


jaladar
csendes tag

Sziasztok

Vettem egy Dell P2815Q monitort és azt írja nicsen csatlakoztatva próbáltam már sima HDMI vel és vettem egy mini display port hdmi átalakítot kíváncsiságból hogy azzal tesz e valamit de ugyanazt írja ki nem érzékel pc-t a kábel másik végén a kábelel a másik monitor fut szóval nem értem. Alább a bemeneti opciók.
Connectivity
1 DisplayPort
1 Mini DisplayPort
1 HDMI (MHL)
1 DisplayPort out (MST)
1 USB Upstream
4 USB 3.0 ports - Downstream (3 at the bottom, 1 up to 1.5A charging port with BC1.2 compliance devices at the back)

És a VGA tulajdonságai ami alaplapi FM2A88X Extreme4+ ez a proci hajtja amd a10 6800k.

- Integrated AMD Radeon™ R7/R5 Series Graphics in A-series APU
- DirectX 11.1, Pixel Shader 5.0 with FM2+ CPU. DirectX 11, Pixel Shader 5.0 with FM2 CPU.
- Max. shared memory 2GB
- Three graphics output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
- Supports Triple Monitor
- Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 24Hz
- Supports Dual-link DVI-D with max. resolution up to 2560x1600 @ 60Hz
- Supports D-Sub with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz
- Supports Auto Lip Sync, Deep Color (12bpc), xvYCC and HBR (High Bit Rate Audio) with HDMI Port (Compliant HDMI monitor is required)
- Supports Blu-ray Stereoscopic 3D with HDMI Port
- Supports AMD Steady Video™ 2.0: New video post processing capability for automatic jitter reduction on home/online video
- Supports HDCP with DVI-D and HDMI Ports
- Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) playback with DVI-D and HDMI Ports

Remélem nem bonyolítottam túl a kérdést előre is köszi a válaszokat.

(#15935) El Kebir válasza lordmorden (#15929) üzenetére


El Kebir
őstag

valami a hdmi-n keresztül nem támogathatja azt a felbontást, alaplapi vga álltalában csak FHD-t tud hdmi-n.
(hdmi->dvi eleve bukott, mert az passzívan csak single link dvi-t tud, ami max FHD@74Hz)

nézd meg az eszközeid használati utasításait...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15936) lordmorden válasza El Kebir (#15935) üzenetére


lordmorden
csendes tag

Az alaplap dobozán is rajta a 4k, és megnéztem a portokat, vga-t; elviekben tudják még a 4k-t is, dp portonkeresztül max uhd 60hz.
lehetséges, hogy a hdmi kábel a ludas a dologban? másik gépre dugva felismerte a monitort, beállította a 2560X1080as felbontást, de no signal feliratot írt a monitor. a másik gépnek is tudnia kell a felbontást, főleg, hogy rögtön minden beállítás nélkül azt állította be.
sejtettem, hogy a hdmi-dvi alapból gyenge; de azzal legalább ad képet.
erre esetleg lenne egy ötleted? mit nézzek még meg?

(#15937) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Használt monitort szeretnék rendelni. A laptopod.hu oldal szerintetek biztonságos? - vacakot adnak el, átvernek stb ...
Van másik oldaluk is ahol ugyanilyen használt cuccokat hirdetnek.

(#15938) csukika2


csukika2
újonc

Sziasztok!!!

Olyan gonddal fordulnék hozzátok hogy a mai nap végre lecseréltem a tft monitorom egy samsung s220D300NY típusu monitorra! sajnos teljesen amatőr vagyok a dolgokhoz úgyhogy kicsomagoltam ráköt bekapcs kiírja a monitor opőtimális felbontása 1920*1080 60hz! Gép elindult majd hozzá kapott cd felrak utána képernyőfelbontás állítás felveszem a megadott méretre de ugrál a kép a frissités marad 30hzn nem tudom mi lehet a baj ha valaki tudja kérem segítsen. illetve a képernyőbeállításnál a képernyő: vga ott nincs más ! ill mikor elindítanám az easy setting boxot ami a cdn volt kíírja hogy nincs csatlakoztatott samsung monitor! előre is köszi üdv

(#15939) Mikisys válasza mcload21 (#15937) üzenetére


Mikisys
őstag

Használt monitor vásárlása mindig nagyobb kockázat. Ha céges, akkor valamilyen garanciát, vagy visszavételi lehetőséget kérni kell. Mondjuk 3-napon belül cserélik, ha elromlott, vagy hasonló.
Ha másod-monitornak, vagy segédnek szükséges, akkor lehet vásárolni.
De, ha csak ez az egy van és fontos, hogy megbízhatóan működjön, akkor inkább új, garanciális monitort érdemes venni. Átlagos igényekhez már elég olcsón lehet jó monitort vásárolni.

Üdv!

(#15940) scott_free


scott_free
senior tag

sziasztok,

egy LG 22MP55HQ monitoron hogyan lehet beállítani azt, hogy ha kikapcsol a monitor windows 8 alatt, akkor a monitor feléledjen pl. az egér mozgatására?
(mert most ilyenkor teljesen lekapcsol a monitor és csak a bekapcsológombbal lehet visszahozni)

köszi!

(#15941) moonguru válasza scott_free (#15940) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

"Hátrányok
1. Sajnos, nem kapcsolódik a géppel együtt be ezért külön kell kézzel be-ki kapcsolni. "

Ui:

Esetleg használhatsz DSUB (analóg) csatlakozást, úgy valószínűleg bekapcsol...

Mondanám hogy olcsó húsnak híg a leve, de az enyém (más) típus is így viselkedik, ez a trend sajnos! :(

Monitor Guru!

(#15942) lordmorden válasza lordmorden (#15936) üzenetére


lordmorden
csendes tag

üdv!
Megoldódott a probléma, a kábelre csak ráirva volt az 1.4es verzió, egy másik kábellel rögtön működött a monitor.
(:
további jó fúrumozást(:
üdv

(#15943) Ivy.4.Ever válasza scott_free (#15940) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Kapcsold ki az automatikus kikapcsolást a monitoron és a videókártya vagy a windows beállításában aktiváld az időzítést.

(#15944) moonguru válasza Ivy.4.Ever (#15943) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Erre én is kíváncsi leszek! (az eredményére) :)

Monitor Guru!

(#15945) scott_free válasza moonguru (#15941) üzenetére


scott_free
senior tag

nekem azért fura, mert az itthoni Green monitorom - Green GL-TG241W 24"-os (16:10 Wide), LG.Display H-IPS panel - simán tudja ezt a feléledést, igaz, DVI-ről megy, nem HDMI-ről.
(persze nem is 33 ezerbe került...)

DSUB-bal nem lesz rosszabb a képminőség, mint HDMI-vel?

#palacsa:
szerdán tudom majd megnézni, bár eddig is 4 órára volt állítva az automatikus stand-by a monitoron - vagy nem erre gondolsz?

(#15946) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Vettem egy régi használt LCD monitort. (fujitsu siemens w9za).
A gond az, hogy amint áramot kap, azonnal elkezd visítani (ciceregni, de nagyon hangosan). A srác azt mondta, hogy egyszer már javíttatta, mert nem akart bekapcsolni, de ez a visítás nem volt tapasztalható. Mi lehet a gond? Mennyibe kerülhet a javítása? Esetleg házilag megoldható?

(#15947) attiati


attiati
veterán

Használt monitort akarok venni. Mire érdemes figyelni? (szétszerelés nélkül)

Anno javíttattam már LCD-t, de nem emlékszem miket mondott a srác.

1. max fényerőn meg kell nézni, hogy mennyire világos?
2. cicergő, bugó hang bekapcsoláskor? (és utána)

Mondott egy típushiba ellenőrzést is, amivel ellenőrizhető, hogy már biztosan nem menthető meg a monitor. Mi volna ez a típushiba teszt?

:R

(#15948) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok, EIZO fg2421-et vettem pár hete. Minden szép és jó, egy kis apróság szúrja a szemem.
Néha zizzen egyet a kép, olyan, mint mikor a kábelt épp dugjuk a monitorba és még nem érintkezik rendesen ezért zizeg a kép, az egész a másodperc tört része egyébként.
Illetve egyszer volt, hogy totál szétesett a kép, akkor monitor kikapcs, bekapcs bekapcsolás közben az EIZO logó teljesen jó volt, de a win asztal ugyan úgy szét volt esve. Újraindítottam a gépet és egyből megjavult.

Nem tudom igazából mire vélni, nem is kifejezetten zavaró mert alig lehet észrevenni és teljesen random.
Szerintetek mi okozza? Videokártya, driver, monitor, kábel? HAMA DVI-D kábelt használok.

(#15949) Mikisys válasza attiati (#15947) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindenre.
Mennyi idős, mennyit mehetett, csatlakozói jók-e, megfelel-e neked.
Volt-e szétszedve, javítva-javíttatva.
Kijelzőn karcok, nyomogatás nyomai.
Működik-e?
Manuál van-e hozzá, leírás, kézikönyv, kezelési útmutató, esetleg blokk-rajz a felépítéséről, doboza van-e? - stb.
Ha működik, akkor képméret, képarány, színek, fényerő, kontraszt, felbontás, képfrissítési frekvencia.
Fényerőt szabályozva hallható-e valamilyen cicergés, sípolás, búgás, stb.
A képben semmilyen torzulás, eltolódás, sortörés, hiány nem lehet, szabályosnak és homogén szín esetén egyenletesen kivilágítottnak kell lennie.
Ha hallható zaja van, akkor nem szabad megvenni, akármennyiért sem, mert Te fogod hallgatni, közelről csendben és akkor nagyon zavaró is lehet a hangja. Ha Téged nem zavar, akkor a háziállatokat esetleg zavarhatja a hangja.
Ha eddig minden rendben, akkor mennyi az ára, megfelel-e neked?

Üdv!

(#15950) Mikisys válasza Eagl3 (#15948) üzenetére


Mikisys
őstag

Először a csatlakozókábelt nézném meg, vagy cserélném, ha bizonytalan.
Utána esetleg a felbontás beállítása, vagy a frissítési frekvencia beállítása megfelelő-e a monitornak?
Driver-Windows-képbeállítások.
Esetleg külső más készülék zavaró közelsége, Mobiltelefon(!), különféle távírányítók!
Ha minden rendben, de mégsem jó, akkor szervizt javasolok megkeresni.

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.