Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) Whaazzup válasza BigBlackDog (#4985) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.biztosan kell hogy tudja,ez követelmény ekkora monitornál analogon.

Szia.Donki Hóte milyen gondod van írd le,ha táp egység kondi nem gond megoldod írd le a hibát és válaszolok itt.Egyszerű tápegysége van.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5002) zozzzy


zozzzy
csendes tag

Van egy Hanns.g 28 col-os monitorom, mely a következő hibát produkálja (kép feltöltve)

Szerintetek panelcsere, műthető egyéb módon? A panelcsere egyébként magát a kijelzőt, vagy a vezérlő panel cseréjét jelenti?
Köszönettel:

[ Szerkesztve ]

(#5003) Whaazzup válasza Steve691 (#4987) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Látom nem vagy jártas az elektronikában,ne nyúlj hozzá bízd szakembere.STB:

Válasz:zozzzy kijelző kampec!

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5004) zozzzy válasza Whaazzup (#5003) üzenetére


zozzzy
csendes tag

Pénztárcailag letaglózó hír ez. De azért köszönöm a gyors választ. Most három napos nemzeti gyászt rendelek el.

(#5005) rinyovitsh


rinyovitsh
csendes tag

Kollégák!

Az alábbiakat két hete már felvetettem a CRT topicban, de arra a madár se jár, így itt is elsütöm megint...

Két éve vettem használtan egy IBM P275 monitort, egy pici foncsorhibától eltekintve igen jó képe van (bár félévente nem árt neki egy Color Return). Azonban újabban véletlenszerüen pár pillanatra vékony vízszintes szürke csíkok jelennek meg a képen, és az alattuk levõ képtartalom "megrándul", illetve ritkábban a teljes kép eltünik (mintha ezalatt nem jönne jel a videokártyáról). A jelenség néha többször megismétlõdik, néha napokig nem jön elõ. Mivel elõzõ monitorom (MAG XJ-717) utolsó évében hasonló jelenségeket produkált kimúlása elõtt, ez nem túl bíztató.

Pár hete ráadásul bekapcsoláskor mintha szikrázna (néhány fehér felvillanás), ha készenléti állapotból a gép ébreszti fel, akkor a Windows splash screen inverzben jelenik meg (gondolom a szikra pont módváltáskor kavar be), és legutóbb már a desktopon is hallhatóan "pengett" az apertúrarács, mint valami hárfa (kikapcsolás után megszünt). Azóta a monitort is kikapcsolom leálláskor, így ha a gép elõtt kapcsolom be és kivárom az indítás utáni néhány felvillanást, akkor már nem lesz gond. Kikapcsoláskor halkan "serceg" egy ideig, de ezt eddig is minden képcsöves kijelzõm produkálta.

Adva a kérdés: kell-e/lehet-e itt valamit tenni, vagy kezdjek új monitor után nézni?

Bónusz kérdés: a faternak van egy Belinea 108035 DynaFlat képcsöves monitora, ami borzalmasan érzékeny (a legkisebb elmozdításra elszinezõdik a képe), de eddig a degauss helyrerakta. Egy áramszünetet követõen (ilyenkor a monitor magától bekapcsol) azonban a kép közepén ott maradt egy gyürü alaku elszinezõdés (ami a degauss alatt is megjelent korábban), amit már sehogyan se tudtunk eltüntetni (teljes áramtalanítás sem segített). Erre valami trükk esetleg?

(#5006) Whaazzup válasza zozzzy (#5004) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Hát igen,de ne nyomkod hátha elindul a folyadék áramlása és helyre jön van ilyen
.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5007) Whaazzup válasza Donki Hóte (#4992) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.nem írtál akkor kell a segíség vagy nem.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5008) Donki Hóte válasza Whaazzup (#5007) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szia!

Bocsi, nem vettem észre, hogy nekem is válaszoltál.

A gondom az, hogy a monitor a számítógép bekapcsolása után 5-10 percig nem kel életre, utána bekapcsol és rendesen működik.

Akinek ugyanilyen gondja volt, annak azt válaszoltad korábban, hogy egy elko van kiszáradva a tápegységben. Ezért kérdeztem, hogy a Samu 913v tápegységében merre lehet ez a kiszáradós kondi.

Köszi előre is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5009) fahrii válasza fahrii (#4994) üzenetére


fahrii
őstag

Valaki más?

(#5010) somebodyhelp


somebodyhelp
csendes tag

Hi !

Van egy 24" os monitor nalam vmi samsung t244 és ha elinditom a wow ot akkor azt irja ki h : Not optimized mod 1900x1200 .Van amikor leis fagy a gép. Vmi ötlet esetleg h mi az isten lehet a baja?

Wazzup:"Szia.típus hiba mc-ic másnévén eeprom hiba.Ha novatek van benne akkor igen."

Rendben van ez csak az érdekelne hogy hogyan tudnám ezt orvosolni?( sry lehet igy kellet volna mar elejen kerdeznem)

"Ha az a jó társaság van , nem az a rossz , akó jó."

(#5011) oddball


oddball
csendes tag

Szeretném újra megkérdezni, hátha valaki most válaszol ,.A monitoron a HDMI a TV csatlakozást jelöli? Ha igen, akkor hogyan lehet a koaxkábelt csatlakoztatni? Talán valami átalakítóval? És mire jó konkrétan a DisplayPort.

(#5012) AtHoS válasza oddball (#5011) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kicsit olvasgass: HDMI

DisplayPort

Konkrétan: coax kábelt nem tudsz csatlakoztatni sem HDMI sem az újabb fejlesztésű DisplayPort csatlakozókba. Ezek a nagy felbontású multimédiás tartalmak átviteléhez lettek kifejlesztve

read-only mode on the forum

(#5013) oddball válasza AtHoS (#5012) üzenetére


oddball
csendes tag

Köszi. Nem vagyok perfekto angolo, igy a displayportból nem sokat értettem. De azért kőszi.

(#5014) Whaazzup válasza Donki Hóte (#5008) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A hűtőbordák mellet általában az 1000u és a 470u sokat kell cserélni,de ha akarod holnap megírom a pozíció számukat ás az értékeiket.Van olyan panel amiket 820u és 680u kondival szereltek.5db kondit kell cserélned kb.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5015) Whaazzup válasza somebodyhelp (#5010) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Sehogyan.ehhez szakember kell.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5016) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Van egy olyan problémám , hogy új wint raktam föl és a monitorom lg m227wdp -nek az jánlott felbontása full hd .., de ezt csak 60 hercen képes nyújtani ... nos amikor kissebbre veszem a felbontást egyre jobban beljebb szűkűl a kép a kávától ilyet eddig még nem csinált ...pl 1200x900 nál a káva és a kép közt lesz egy 5 cm-es fekete rész ...magyarán kissebb lesz a felület amin a háttér látszik. Mi lehet a probléma ? :F

(#5017) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!
2 és fél éves monitoromon egy ilyen hiba jelent meg?
Valahogy meglehetne javítani vagy ennek annyi?
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/100216/K_p089_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#5018) fahrii válasza troland26 (#5016) üzenetére


fahrii
őstag

Ugyan ez a problémám, 1680an kívül minden felbontáson szar

(#5019) Bandrish


Bandrish
csendes tag

Hello!

Van egy 17"-os Benq LCD monitorom, ami olyat produkál hogy, bekapcsoláskor egy másodpercre bevillan a kép, de utána már csak a feketeség marad. A led világít és az osd sem látszik.
Ötlet? Esetleg valaki tudná szervizelni?

(#5020) troland26 válasza fahrii (#5018) üzenetére


troland26
őstag

Nem hiszem el , hogy nincs erre megoldás...pláne mert nekem 32 bites win7-el lehetett variálni a felbontást és rendesen betöltötte az egész képernyőt 1200x800 on is.. ( itt már 75 hertz a képfrissítés )

(#5021) szente


szente
addikt

hali

vagy egy lg crt moncsi,ami 10 percenként kikapcsol,majd vissza.
rudjuk mi lehet a baja?
most még nincs nálam a moncsi,úgy hogy nem tudok bővebb infókkal szolgálni,de pár nap múlva már itt lesz.

köszi

(#5022) Donki Hóte válasza Whaazzup (#5014) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi!

Van ott 5-6 kondi, abból 2 púpos. Az összeset kell cserélni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5023) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#5022) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A kép lemaradt...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5024) Whaazzup válasza Donki Hóte (#5023) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia csak a négy nagyot a két púposat és a másik kettőt is.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5025) Donki Hóte válasza Whaazzup (#5024) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, felírtam az adataikat, megtámadom a Lomex-et :DDD

Azért mennek tönkre, mert a kelleténél alacsonyabb feszültség-értékűek, vagy a meleg teszi tönkre őket?

Szóvel érdemes magasabb feszültség értékűt venni (persze ha azok is beférnek az adott helyre), vagy nem érdemes ezzel foglalkozni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5026) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#5025) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Whazzup!

Nos, van a cserélendő kondik között 2 db 820 mikró, 25 voltos kondi. Ilyen sajna nincs a LOMEX-ben, csak 680 mikró, vagy 1000 mikró 25 voltos.

Melyiket vegyem meg a 820 mikrós helyett?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5027) iverson3


iverson3
tag

hello. következő a problémám: gép bekapcsolásánál a monitor nem kapcsol be. világít a kis led narancssárgán mintha semmi sem történne. viszont ha a videókártyából kihúzom a kábelt, akkor zöldre vált a led, és kiírja a monitor hogy "no signal" (régi CRT, de eddig semmi baja nem volt). segítségeteket előre is köszönöm.

(#5028) Whaazzup válasza Donki Hóte (#5026) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ne szarozzál olvas vissza már írtam erről,nyugodtan tegyél a 820u helyet 1000u a polaritásra ügyelj.ha ezek után is nehezen indulna cseréld ki a nagy puffer kondit 100//400volt-ra ás máris minden jó(kapacitás mérővel egyszerűbb lenne)Jó lesz biztosan.

A feszültség az fontos mindig min 5voltal nagyobbnak kell lennie az eredetinél különben szét durran azért a kondik túl vannak méretezve 10%-kal.Azért lesznek rosszak mert silány a minőség,neked csak 4darabb kell,vegyél 50ft drágábbat az megfelel.a 20-30ft kondikat felejts el fontos a jó minőség.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5029) Whaazzup válasza iverson3 (#5027) üzenetére


Whaazzup
senior tag

A VGA jó akkor ez lehet.

Sok baja lehet,főleg az eeprom mc-Ic -vel.Keress másik monitort,mert egy dump mentés többe kerül.Általában ez a hiba szokott lenni,de semmi nem 100%.ÜDV.

Esetleg a kábel,vagy sync meghajtás de az is több mint egy másik,sajnálom de egyszer minden elromlok és megérik a cserére,csak pénz kérdése mikor.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5030) iverson3 válasza Whaazzup (#5029) üzenetére


iverson3
tag

köszi, és az szerinted biztos hogy a monitor kotlott meg? a videókártya tuti jó, más meg nemnagyon lehet. alaplap ha elromlik produkálhat ilyet?

(#5031) Whaazzup válasza iverson3 (#5030) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia vidd át a szomszédba másik monitorral megtudod,mire való a jó szomszédi kapcsolat.Az alaplapnak csak annyi köze van hozzá ha nem jó akkor a vga sem megy azért vidd át.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5032) scream


scream
veterán

Hali!

Van egy Samsung 223BW monitorom és az volna a problémája,hogy amikor bekapcsolom ,akkor amig be nem melegszík (néha rá is kell segíteni kis nyomkodással) végig tut két párhuzamos vonal vízszintesen az egész monitoron ...

Színük sötét háttér esetén világos (fehér) világos háttér esetén sötét (fekete).

Mi lehet a baja ? Haldoklik benne a panel ? :F

(#5033) Whaazzup válasza scream (#5032) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. Ami nálad vízszintes az nálam függőleges futás ha alulról felfelé megy.Lehet a táp kondi mint lentebb írtam, vagy az inverter panel végén lévő pár nanos kék kondik esetleg lvds kábel kontakt hiba más kontakt hiba.De te mivel azt mondod hogy én gondolom hogy a kijelző és a monitor keretét nyomkodod és így jön rendbe.Ha ezt teszed elmondom neked menthetetlen lesz a kijelződ egy idő után véglegesen futni fog vagy csíkos foltos lesz kívánom ne legyen.Ezzel a nyomkodással csak ártasz neki és csak ideiglenesen jó ezek a hibák a kijelző halállat vetítik előre.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5034) scream válasza Whaazzup (#5033) üzenetére


scream
veterán

Éljen ... amúgy ezek a csíkok mozdulatlanok , szóval a futnak alatt azt értettem,hogy végig megy a monitoron teljes szélességében.

Kb mennyi ideje lehet még hátra ? :F

(#5035) holecsko10


holecsko10
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van egy BenQ G700 as monitorom.
Egy dvi/vga átalakítón.
A következő a problémám van vele.
Játékok közben halványan, de lehet látni, hogy vízszintes vonalak mennek lefele vagy fel fele a képernyőn, és nem tudom miért.
Meg néztem, hogy a kábel vagy az átalakító lenne rossz, de semmi változás.
Az még lehet, hogy a Logitech X 530-as hangszóró bezavarhatna neki?
Mielőtt tönkre ment volna az előző monitorom, ami egy LG Flatron L194WS 19 Wide LCD Monitor volt ott nem volt ilyen probléma és már akkor is meg volt a Logitech X 530-as.
Lehetséges, hogy maga a monitor az utolsókat rúgja?
Ha nem játszok, akkor nincs ilyen probléma csak játékban.
1280x960 60 Hz-en futnak a játékok.
Egy BenQ V2220 Led monitort venné de félek hogy annál is lesz ilyen hiba.
BenQ monitoroknál előszokott fordulni ilyen ami nálam van?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#5036) Donki Hóte válasza Whaazzup (#5028) üzenetére


Donki Hóte
veterán

:R :R :R :R :R :R :R :R

Maximum respect Whaazzup kollégának a pontos tanácsokért.

A kondikat kicseréltem, a monitor ismét tökéletesen működik :DD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5037) Jano


Jano
senior tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne. Egy Fujitsu Siemens L9ZA monitorom van ,már nem mai darab. Mostanában mikor bekapcsolom a gépet a monitor csak olyan 5 perc után kap képet mi lehet a gond? Közben villog a monitor mintha áram alatt lenne(és természetesen kap áramot) csak jelet nem kapna de nem írja ki h no input detected stb... Mi lehet a hiba?

Válaszokat előre is köszi!

Üdv: Jano

A tudás érték!!!

(#5038) scream válasza Jano (#5037) üzenetére


scream
veterán

Esetleg másik gépben , VGAval ki tudod próbálni ? Mert akkor ott vagy VGA vagy monitor hiba van.

(#5039) rammstein88


rammstein88
csendes tag

Hali , egy olyan problémám van hogy a Samsung syncmaster 2243nwx tipusú monitoromon megjelent egy vékony függőleges sárga csik a jobb oldalhoz közelebb, lehet vhogy orvosolni v csak szerviz ?

(#5040) Rashaan87


Rashaan87
csendes tag

Sziasztok!

Szintén a monitorommal (Acer AL1751) van gond, kb. két hete elkezdett kikapcsolni magától. Először megijedtem, hogy a VGA a ludas, ennek baromira nem örültem volna, hisz 1,5 éve vettem. (Sapphire Radeon HD4850 - 512 MB)
De igazából az ejtett zavarba az egésszel, hogy elmegy a kép, a hangok, minden program aktív marad és a monitoron nem jelenik meg "no signal" felirat. Egyszerűen csak elmegy a kép, úgy hogy a bekapcsoló gomb aktív állapotban világít tovább.
És itt jön a szexi rész, ha visszakapcsolom, villan egyet, egy pillanatra látom a képet is, de utána megint sötétség. Aztán kinyomom a gépet és csak 30-60 perc után tudom újra beüzemelni a monitort. És 2-3 óra használat után újra előjön a hiba, ugyanígy. Mintha valami túlmelegedne. Ki akartam próbálni más monitorral is a gépet, de sajnos leselejteztem már a régi képernyőket.

Mit gondoltok erről? A monitor tűnik nektek is ludasnak? Folyton nézem a VGA hőmérsékletét, de nem kiugróan nagy, sőt normális. Érdemes szervizbe vinni, vagy új monitor vásárlásán kezdjek el gondolkodni?

Ha valaki tud valami okosat, és venné a fáradságot, hogy reagáljon, megkérném arra, hogy egy e-mailben is küldje el a válaszát a gaborszafner@gmail.com címre, mert ha elszáll a gépem, csak mobilon tudok netezni és szeretnék mielőbb valami választ kapni, mert megbolondulok. :)

Előre is köszönöm, sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#5041) Donki Hóte válasza Jano (#5037) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Olvasd el az én levelezésemet Whaazzup kollégával, nekem pont ez volt a gondom, 300 Ft értékű alkatrész cseréje után a monitorom ismét tökéletes :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5042) Whaazzup válasza scream (#5034) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Azt nem lehet tudni de azért még egy jó darabig elmegy reméljük.

Válasz, Donki Hóte Ez aztán a jó hír örülök hogy segíthettem az érdemi munka része a tiéd.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5043) Whaazzup válasza Rashaan87 (#5040) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia,itt válaszolok mert más is profitál így belőle,a hibádnál elmegy a háttér világítás.Hibák sorban,1)valamelyik neon rossz,vagy inverter trafó,a táp secunder oldalon a kondik kiszáradtak vagy a tápban és az inverter oldal nem kapja meg a 12voltot ezek a fő hiba források.De lehet még az inverter oldalon,kontakt hiba, kondi a pár nanos,nfet melegedés,tranyó de ezek ritkábbak és ilyenkor teljesen leáll a monitor csak szakember tudja megjavítani a kondikon kívüli hibát.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5044) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!
A következő a problémám. 4,5 éves monitorról van szó. (Samsung 930BF), ami akkoriban középkategóriás (80k huf) mezőnybe tartozott. Ezt azért írom le, mert kicsit bosszant, hogy néhány év után produkálja azt, amit az előző 17"-os EiZO crt-m. Történetesen sípol. E monitor esetében úgy tudnám leírni, hogy ha az emberi fül 20 khz-t még hallja, akkor ez a 19-20khz tartomány. Magyarán alig észrevehető, de ha egyszer feltűnik, nem bírom nem észrevenni. Annó a crt jobban hallhatóan gerjedt, amikor a pehely kis 40 kilós testében a trafó kezdte felmondani a szolgálatot. Az egy nagyon jó monitor volt, szívemhez is nőtt. :O
Nade ez egy tft lcd monitor. Ebben az esetben is trafó gond lehet, vagy valami - kétlem - filléresen javítható? Vagy kezdhetek új monitor után nézni? :S

Választokat előre is köszönöm.

www.vakbelmutet.hu

(#5045) Whaazzup válasza Cheesy (#5044) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia,ez tényleg egy jó monitor játékra is.Egyszerű a felépítése csak egy baja van ha a neon kimegy teljesen szét kell szedni a panelt,de az elektronikai panelok jók.A te hibád megegyezik a többi Samu hibával,ha nem volt még szétszedve cseréld le a 470u/820u/kondikat újra a 820-at 1000u-ra cseréld,ha nem szűnik meg a sípolás amit a picike táptrafó tekercs okoz akkor ott lévő diódákat,kondikat nézd át és a forrasztásokat,de lehet a legrosszabb hogy a kijelző kezdeti hibája miatt sípol,de lehet csak az impregnálása már rossz a trafónak ezért ad sípoló hangot.Előbb utóbb valami más is előjöhet.de sokáig is mehet.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5046) waithEard


waithEard
őstag

Sziasztok!

A gondom az, hogy a tft monitoromon játékok alatt, és néha böngészőben is a sötétebb színeknél (Pl.:[link])
vízszintes csíkokban vibrál a kép halványan. Miért?
Eddig ezeket cselekedtem:
-monitorcsere
-vga csere (ati, Nv, egal)
-vsync ki-be, játékban catalystban
-minden fogyasztó kihúzása a házban, kivéve gép és monitor, továbbá gépből minden kihúzva, kivéve monitor.
-monitor és gép külön konnektorba dugása
-adott hálózat külön leföldelése
-ellenőriztem, hogy a házam 10km-es körzetében nincs magasfeszültségű vezeték\fogyasztó
-káromkodás, mocskolódás, hajtépés

Ezek közül semmi nem segített. Valami ötlet?
Vagy hívjam az inkvizíciót? :O

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#5047) antalzsktani


antalzsktani
csendes tag

Sziasztok! Gyors segítségre lenne szükségem! Adott egy Fujitsu Siemens 1772E CRT monitor! Egyik pillanatról a másikra ojat csinált hogy a kép jobbra meg balra elszélesedett közben a jobb oldala kivilágosodott és homályosodott mindez egyszerre. Azóta nemtudom bekapcsolni mindha áram alatt sem lenne pedig igen.

Namost Ezeket próbáltam: Kábelek: OK
Forrasztások: OK
Csatlakozók: OK
Minden ami külsőleg látszik annak semmi baja, égésnyom nincs, nyákon szakadás nincs.
Valami kiment benne???? Még a kapcsoló is jó!!! Mindent megnéztem ami lehetséges.. valami belső hiba lehet ami nemlátható de mi???? SEGITSETEK PLS!!!!!! :O :O

tanti

(#5048) Whaazzup válasza antalzsktani (#5047) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.sorvégfok sortranzisztor,tápegység.horizontális eltérítésben fennálló zárlat,te biztosan nem tudod megjavítani már ne is haragudj mert a leírtak szerint nem ott a hiba ahol keresed.Szakember kel hozzá ez nem olyan egyszerű.ÜDV.

Válasz:waithEard-nak az adat kábelt minőségi sokat számít ha ebben a környezetben teszel rá egy másik minitort és az jó akkor monitor a ludas.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5049) antalzsktani


antalzsktani
csendes tag

Köszi szépen a segítséget. Már javítottam több monitort is de ijennel illetve ijen hibával nem volt dolgom. Szerinted TV szerelő megtudja javítani? Köszi szépen!

tanti

(#5050) antalzsktani válasza Whaazzup (#5048) üzenetére


antalzsktani
csendes tag

Amugy hol találom azokat az alkatrészeket amiket leírtál???

tanti

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.