Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) fero02 válasza tomic (#9000) üzenetére


fero02
veterán

(#9002) tomic válasza fero02 (#9001) üzenetére


tomic
addikt

Megvan a bibi. Sajna kell egy usb kábel is a kapcsolathoz. Nem driver a gond.

(#9003) fero02 válasza tomic (#9002) üzenetére


fero02
veterán

:C :W

És eddig mi volt az elképzelésed? :U A dsub-on ment volna a kártyaolvasó? :DDD ;]

(#9004) tomic válasza fero02 (#9003) üzenetére


tomic
addikt

Barátságos kis koma lehetsz!
Ha nem értek valamihez akkor megkérdezem. Erre is való a fórum.

(#9005) fero02 válasza tomic (#9004) üzenetére


fero02
veterán

Ráhibáztál, az vagyok! :P :K

Az oké, hogy nem érthet mindenki mindenhez, de egy kis józan paraszti ész: min kommunikál az esetek 99%-ban egy kártyaolvasó? USB-n. USB-vel kapcsolatban (kábel jelen esetben) miket láttál? USB toldó/hosszabító kábel, nyomtató kábel, micro USB kábelek telefonokhoz, digitális fényképezőkhöz, stb...

Fentieknek mi köze alapesetben egy monitorhoz? Semmi. Max plusz szolgáltatásként beleintegrálják (lásd a Te példád). De ettől a szabványos portok megmaradnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9006) Chiller


Chiller
őstag

Sziasztok, ide írok, mert nem akartam nekrózni a 2005-ös "pattog a monitor" topikot.

Szóval nekem is pattog. :( Azt már kiderítettem, hogy a külső burkolat pattog, és jellemzően bekapcsolás után (amíg bemelegszik), majd kikapcsolás után (amikor lehűl).
AOC-928-am, van (19" TFT) a táp külön van.
Ennek ellenére kikapcsolás után még simán elpattog egy órán át kb. összesen 5-6 alkalommal.
Természetesen ez is össze van pattintva, nincs csavar, kérdés, hogy érdemes-e nekiállnom megpróbálni szétszedni, portalanítani, vagy törődjek bele?

(#9007) fero02 válasza Chiller (#9006) üzenetére


fero02
veterán

Nagy valószínűséggel a kijelző hőjétől melegszik fel annyira a készülék háza, hogy mozogni kezd (hő hatására az anyagok tágulnak, pár kivételtől eltekintve).

Ezen a portalanítás nem segít. Szétszedni szerintem nincs értelme, legalábbis én emiatt nem tenném. Max húzgáld meg a csavarokat picit, hátha "húz" annyit a burkolaton, hogy elhalkul...

(#9008) Chiller válasza fero02 (#9007) üzenetére


Chiller
őstag

Persze, egyértelmű a hőingadozástól van, írtam is.
Csak nem tudom elképzelni, hogy nincs erre megoldás.
Esetleg ha végigmegyek rajta pillanatragasztóval? :DDD

(#9009) fero02 válasza Chiller (#9008) üzenetére


fero02
veterán

Ha szétszeded (és nincs elég rutinod), akkor jó eséllyel a műanyag kis pöckök amik egymásba kapcsolódnak el fognak repedni/törni és akkor még kevésbé fog tartani. Mondjuk lehet ez is jó lenne.
Pillanat ragasztó elég kókány lenne szerintem, de hát Tied a monitor. :)

(#9010) Whaazzup válasza Chiller (#9008) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A pillanat ragasztótól még ridegebb sőt kifog fehéredni a ragasztásnál és semmit nem segít.Szerintem előbb utóbb beadja a derekát,vagy az invertertrafó vagy a neon mert ez a kettő melegszik most,ezért pattog a műanyag akár teljesen szét éghet az inverter része később,ha evvel van gond tedd rá a bal hátuljára a tenyeredet fentebb,és jó meleget áraszt hiba van,mert simán kéz melegnek kell lennie max 40"-nek.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9011) Chiller válasza Whaazzup (#9010) üzenetére


Chiller
őstag

Sejtettem, hogy a pillanatragasztó nem jó ötlet :)

Nincs túlmelegedés, kb. 30 fokos a külső burkolat tapogatás alapján hosszabb üzemidő után is.
A kávájának a közepe "nyöszörög" (azaz onnan jön a pattogás is), ha kicsit "megmasszírozom". Egyébként neon csak fent és lent van.

(#9012) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Sziasztok :)

Monitorom Samsung P2270. Egy kisebb idegesítő gondom van: mikor elindítom a gépet, sokáig váltakozik több fekete képernyő (bal felső sarokban ezek váltakoznak: Digital, Analog, HDMI). Tehát már mindig akkor "kapcsol be", mikor a windows töltődik, így lemaradok a biosról is.

Tehát a kérdés: be lehet úgy állítani, hogy egyből normálisan bejöjjön feketség nélkül?

(#9013) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok
van egy dell inspirion notebookom i5 proci, 4 Gb ram, 5470 videokártya, eredeti felbontás 1366x768.
szeretnék venni mellé egy monitort Dell UltraSharp U2412M aminek a felbontása 1920x1200
el lehet érni, hogy a videokártya 1920x1080 felbontáson hajtsa meg a monitort?
- ha igen ez jelentősen megterhelné a gépet vagy szép csöndben menne mint eddig?
nettezésre és film nézésre használnám

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#9014) Whaazzup válasza Chiller (#9011) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Akkor nincs gond,neon ennél a típusnál 4db 2db lent és fent.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9015) fero02 válasza Sanci789 (#9012) üzenetére


fero02
veterán

Ez normális jelenség. A gép is "kapcsolgatja a képet" amikor a boot folyamat megy végbe egészen az asztal betöltődéséig.

A monitorod ilyenkor keresi a jelet a bemenetein, azért váltogat.

(#9016) br4adam


br4adam
aktív tag

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy ASUS X54HY notebook nálam és többször is észrevettem szabálytalan (háromszögek főként), villódzó alakokat a képernyőn. Ha fullscreenben játszom akkor állandóan villognak és nagyon idegesítő. A probléma akkor múlik el ha nincs konnektorhoz csatlakoztatva a gép. Valaki tud erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#9017) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok egy gyors kérdésem volna
A monitor típusa: Samsung SyncMaster 2333sw

Kb egy hete 1-2 függőleges színes csík jelent meg a monitoromom ami most már kb 10-15 db. (nem esett le vagy ilyesmi)

A kérdés az volna (ha ennyi infóból tudtok vmit mondani), hogy a hiba javítható-e és ha igen kb mennyibe kerül. gondolom teljes panel cserére szorul...

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#9018) fero02 válasza Fang (#9017) üzenetére


fero02
veterán

Elvileg javítható, de elég körülményes a dolog. Keresd meg axlrose32 kolegát.

br4adam: ne csatlakoztasd a hálózatra! :DDD

Szoftveres problémákat kizártad már? Egészen biztos, hogy hardveres jellegű a gond? :U

[ Szerkesztve ]

(#9019) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok! Van egy LG M2362D tipusú monitor tv-m. Olyan problémám lenne hogy elméletileg támogatja a 75hz de valahogyan nem engedi beállítani csak 60hz engedi. Hogyan lehet elő csalogatni belőle a 75hz-t?

(#9020) Whaazzup válasza Cseri0058 (#9019) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Például ha valaki her-zeg neki vagy csigabiga gyereki mert kell a 75HZ.Tréfát félre téve nem sok a különbség a két herz között,alapból 60hz megfelelő ez nem egy CRT.ÜDv.

Válasz.Fang-nak kijelző hiba néha javítható legtöbbször nem!

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9021) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok! Egy Lcd monitorral kapcsolatban lenne egy kérdésem. Adott egy zsanérhibás laptop, mely a használat során elvágta a képen bal oldalt látható fehér kábelt. (jobb oldalt feketeként folytatódik). Tudja valaki hogy ez a kábel mire szolgál? Cserélhető esetleg forrasztható?

Köszi előre is

(#9022) Whaazzup válasza tomiee85 (#9021) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Forraszd össze ,szigeteld le mikrofon kábel.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9023) tomiee85 válasza Whaazzup (#9022) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszi. Tehát ha nem kapcsolódik be a monitor akkor nem ez lesz a gond. Sejtettem.
Amúgy ha jól néztem a monitor tetején egy fémlemezhez van hozzákötve, ezért elsőre valamiféle földelésnek gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#9024) fero02 válasza tomiee85 (#9023) üzenetére


fero02
veterán

Vagy éppen lehet wifi antenna is.

(#9025) Whaazzup válasza fero02 (#9024) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Igen az is lehet,de ha jobban megnézem a képet talán látshttp://prohardver.hu/tag/tomiee85.htmlzik a zümi kis kerek,ha megnézi a takaró keretet és van rajta szellőző rés.mikrofon.A lényeg semmi gondot nem okoz,nem ettől lesz gondja.ÜDV

tomiee85-nak ha gép megy de nincs kép jobbra van a inverter csati nézd meg a kábeleket is,a felmenő vezérlő kábelt ami a kijelző mögött van,esetleg kicsúszott, de maga az inverter is lehet rossz,de inkább az alaplapon lévő SMd 2A-bizti ha rossz,VGA-is lehet,meg még jó pár dolog.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9026) tomiee85 válasza fero02 (#9024) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszi a tipp jó volt, beazonosítottam egy kis szétszerelés után, a wifin van 2 csatlakozó melyből 1 fehér és 1 fekete kábel jön ki, ez lesz az valószínű.

Köszi a tippeket, a gép felpörög, de nincs kép, viszont a HDD is már eléggé a tűrőképességének a határán van, rengeteg volt a bad sector mikor utoljára volt kép. Tehát akkor vagy az inverter, vagy a hátérvilágítás vagy a Hdd lehet a ludas.

(#9027) fero02 válasza tomiee85 (#9026) üzenetére


fero02
veterán

Ha külső monitorra kötöd, akkor kizárásos alapon megállapítható a hiba oka.

(#9028) tomiee85 válasza fero02 (#9027) üzenetére


tomiee85
senior tag

:) Erre nem is gondoltam, köszi az ötletet:)

(#9029) fero02 válasza tomiee85 (#9028) üzenetére


fero02
veterán

Mármint csak arra jó, hogy megtudd a gép-e a rossz, vagy a kijelző/inverter a hibás.

(#9030) tomiee85 válasza fero02 (#9029) üzenetére


tomiee85
senior tag

Sajnos nem a monitor a hibás, mert külsö monitor se mutat semmit. :S Köszönöm mindenkinek a segítséget, a továbbiakat próbálom másik topicban:)

(#9031) Whaazzup válasza tomiee85 (#9026) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ne haragudj de tényleg más topikon érdeklődj,nem megy ez neked,mert HDD,KIjelző inverter,optikai meghajtó nélkül is kellene képet mutatnia külső monitoron.Elég a RAM,és proci,billentyűzet,persze az alaplapnak és a VGA -á nak jónak kell lenni,ez esetben a VGA -chip hibás 80%-vagy az alaplapi hát ennyi így távlatokban de semmit nem lehet kizárni csak amit már felsoroltam.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9032) Vizsgyi


Vizsgyi
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis help kellene, pontosabban alkatrészt vadászok megint egy samsung monitorhoz. Aminek a tápjában elhalt a trafó, 5v van 12 nincs ha jól emlékszem. A táp mindent része tesztelt, mert az utolsó lett volna hogy a trafó lenne szar... de épp az a szar.
Whaazzup, pár hónapja beszéltünk erről, akkor nem foglalkoztunk vele, nem volt időm, de ha lenne egy ilyen trafód akkor megboltolhatnánk, vagy bárki másnak!

Előre is köszönöm a helpet. A táp és trafó típusa a csatolt képeken!
Üdv.
Peti


A patak ereje legyen veled! ;)

(#9033) Whaazzup válasza Vizsgyi (#9032) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Megnézem és írok egy héten belül ha nem írj rám,lehet hogy lesz,mi is ez Samsung 943 wide.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9034) norin5


norin5
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert elakadtam.

Jelenleg egy Acer Aspire lcd paneljét szeretném kicserélni, mivel leejtés után sajnos elszállt a háttérvilágítás, de kép viszont van. Van hozzá egy másik panelem, de úgy tűnik az sem tökéletes.
-Első körben megpróbáltam kicserélni az inverter panelt, hátha, de sajnos semmi nem változott, megpróbáltam még a lecsukást érzékelő gombot, lehúztam az alaplapról, hátha az ragadt be, de nem.
-Kicseréltem a komplett lcd panelt: kép és háttérvilágítás is volt csak minden ami fehér kéne legyen rózsaszínű lett, a kép is kicsit pixelesebb a kelleténél és mindez már a biosba való belépés lehetőségétől, de legalább kiderült, hogy mindkét inverter jó.
-Ezek után megigazgattam a kábeleket, hátha csak kontak hibás a dolog, letakarítottam a paneleket, de semmi változás. Megpróbáltam még a másik lcd panel kábelével is, hátha megtört valahol, de ugyanúgy rózsaszínes maradt a kép.

Gyanítom, hogy a leejtett panelben lévő cső esetleg zárlatos is lett, vagy hasonló hibája lehet, mert ha az a panel van fent, és FN+F6 kombinációval próbálnám bekapcsolni a nem létező világítást, akkor zajos lesz a kép és néha el is megy (lámpával megvilágítva észlelhető) és az alaplap is sercegő zajt hallat a lecsukást érzékelő kapcsolónál (ez még mindig le van húzva de felcsatolva is produkálja).

Azon gondolkoztam, hogy a jó panel miért rózsaszínes: talán kábel/panel hiba, esetleg ebben is pont el akar szállni a CCFL? Az valószínű, hogy a másikban menthetetlen a CCFL, de a kép tiszta, már így megvilágítva. Ennél viszont kikapcsolt világítással is zajos a kép.
Gondoltam még, hogy ebből a panelből áttenném a CCFL-t a másikba, de ilyesmit még nem csináltam és ha be fog amúgy is csődölni, akkor pedig felesleges.

Ebben kérnék tőletek némi segítséget, hogy van-e még valami lehetőség amit nem próbáltam, esetleg valami megoldás. Ha bármi további adatra szükségetek lenne, kérdezzetek nyugodtan.

Megköszönném, ha valaki tudna/megpróbálna segíteni.

(#9035) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Vettem egy netbookot elég jó áron, aukció keretében. Egyetlen nyűgje, hogy a kijelző bal oldala kb. 4 cm szélességben elszíneződik (a kávától 4 centi széles téglalap alakban) időnként. A megoldás rá az, hogy a káva egyik szélét előre tolom, másik szélét magam felé óvatosan meghúzom, ekkor visszaáll normálisba. Mikor lecsukom a fedelet ált. visszajön az elszíneződés.

Kérdés az, hogy ez csak a kábel/csatlakozó hibája lehet, vagy maga az LCD panel sérülése is okozhat ilyet?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#9036) Whaazzup válasza norin5 (#9034) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A leejtett panelra rávilágítva van kép akkor jó,csak az egyik vagy mind kettő neon (egy ccfl szet 2db neonal)eltört vagy rossz.esetleg a kábel szakadt,a piros színű panel pedig gyenge a neon azért piros,így látatlanban.ÜDV.

Válasz.jasszer-nek a kijelzővel lesz a gond ha nyomkodod a keretet és változik.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9037) Vizsgyi válasza Whaazzup (#9033) üzenetére


Vizsgyi
csendes tag

Yes sir! Abból való, Axel is mondta hogy lehet hogy van neki. Nagyon bízok benne hogy lesz valakinek. :)
A másik hogy van még egy monitorom amiven befürödtem egy LG FLATRON L 1810B.
Abban meg a microcontroller szállt el. Az alábbi néven élte életét:
MC68HC908BD48IB - Motorola

ez meg a kép róla:

Köszönöm a segítséget előre is!

A patak ereje legyen veled! ;)

(#9038) jasszer válasza Whaazzup (#9036) üzenetére


jasszer
senior tag

Értem. Gondolom nem lehet megmondani, de azért megkérdezem: mekkora az esély rá, hogy ebben az állapotában tartósan fogom tudni használni a kijelzőt, azaz hogy nem romlik tovább a helyzet?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#9039) Vizsgyi válasza jasszer (#9038) üzenetére


Vizsgyi
csendes tag

Egyik ismerősnek volt hasonló gondja, ő 1 évig használta mire megunta és kicseréltem a kijelzőjét. Habár sérülés függő lehet szerintem, de neki nem romlott tovább. Ő speciel rálépett.

A patak ereje legyen veled! ;)

(#9040) Whaazzup válasza Vizsgyi (#9037) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ha nem lesz axl-nak akkor én is megnézem.ÜDv.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9041) Whaazzup válasza jasszer (#9038) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Jól mondja ameddig meg nem unod és még nem megy az idegeidre.romolhat tovább persze .ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9042) jasszer válasza Whaazzup (#9041) üzenetére


jasszer
senior tag

Koszi mindkettotoknek ( :R ), nekem is ugy tunik, hogy ha szerencsem van es sikerul nem tulfeszitve mindig a megfelelo pozicioba allitani, akkor elmehet egy darabig meg csere nelkul.

P.S.: Valszeg nehany honap alatt az idegeimre fog menni, de mivel maga a gep ugy 30e Forintomba fajt nem hiszem hogy szivesen vennek hozza kijelzot ennek a harmadaert/feleert.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#9043) Vizsgyi válasza jasszer (#9042) üzenetére


Vizsgyi
csendes tag

Volt egy másik noti is már nálam, a srácnak nem volt rá keret hogy kicserélje, de ott kibontottam a kijelzőt és tettem be mögéje /abban az esetben/ szivacs darabot, úgy hogy átlósan kicsit feszítse a kijelzőt és így megszűntek a képen a csíkok, ő egészen addig használta úgy gond nélkül a notit amíg be nem krepált az alaplap :) /kijelzőtől független hiba miatt/

A patak ereje legyen veled! ;)

(#9044) jasszer válasza Vizsgyi (#9043) üzenetére


jasszer
senior tag

Privát ment.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#9045) Whaazzup válasza jasszer (#9042) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Jó minőségű kijelzőt már,8-9k lehet venni,14-15"-között a kisebbek 12-13.3*-sok sokkal drágábbak.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9046) Vizsgyi válasza Whaazzup (#9045) üzenetére


Vizsgyi
csendes tag

Igen, osztom Whaazzup véleményét. minél kisebb annál drágább... kiérti?! :)
De szokott beesni hozzám, azokból meg kibontom a használhatót. bár amit lehet megjavítok.

A patak ereje legyen veled! ;)

(#9047) Citadis


Citadis
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám: a gépem nemrég lett lecserélve, pontosabban csak bizonyos részei (video kártya, alaplap, proci), minden más maradt a régi. Azonban azóta gyakran csinálja azt, hogy egyszer csak lefagy a képernyő, rózsaszín árnyalatú és csíkos lesz, és csak a reset gombra reagál. A probléma szinte csak akkor jön elő, ha éppen megvan nyitva valamilyen weboldal (mindegy, hogy youtube vagy prohardver és hogy megy-e videó vagy sem). Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma? Gondoltam rá, hogy esetleg kábelszakadás, de akkor a cseregépemnél is csinálta volna ezt, vagy inkább video kártya hiba lehet, esetleg egyéb? Képet is szúrok be ha engedi... ezt is háromszor kezdtem el írni, mire be tudtam fejezni.

Előre is köszi a segítséget!

(#9048) Whaazzup válasza Citadis (#9047) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szerintem nem Monitor,inkább Video kártya,ha minitor hiba lenne állandóan piros lenne és nem lenne felül csíkos,de ez csak az én véleményem.A többit kizárásos alapon lehet megállapítani.Amikor a kép ilyen lesz lehet mozgatni a nyilat és kattintgatni az egérrel aztán fagy be,akkor VIDEO kártya!ÜDV.

Szia.Mi ez Belinea vagy FUJI vagy egyik sem nem mindegy.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#9049) proxybition


proxybition
csendes tag

Sziasztok,

ma érkezett meg a vadiúj Dell U2312HM monitorom, kibontottam, üzembehelyeztem, örültem. Viszont ami feltűnt, hogy a képernyő bal oldalán, pontosan az USB aljzatok fölött nagyon sötét színek esetén egy sárgás árnyalatú folt jelenik meg, nem túl erősen, de azért észrevehetően. Világos színek esetén semmilyen elváltozást nem tapasztalok. Ez normális?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#9050) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung 17-es lcd monitor.
A probléma az, hogy alapból is nem tiszta a kép és ha megmozgatom a kábelt,akkor még vibrál is.
Mennyire javítható könnyen ha szétkapom?
Egyáltalán mire kell figyelni?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.