Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15601) sz.balazs.95 válasza valikund (#15600) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem igen; egy próbát mindenesetre megér.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15602) valikund válasza sz.balazs.95 (#15601) üzenetére


valikund
csendes tag

Megprobáltam, nem segitett. Úgy tűnik hogy csak teljes képernyős cuccoknál, például film játék váltzoik a fényerő böngészés, pdfnél nem. Ez mitől lehet?

(#15603) sz.balazs.95 válasza valikund (#15602) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor esik le a fényerő, ha egy sötétebb, javarészt feketeségből álló képet jelenít meg?

Ha igen, akkor ez teljesen normális. Az előző TV-s monitorom is ilyen volt.
Ennek az a lényege, hogy az LCD gyenge feketéjét próbálja némileg kompenzálni, meg pl. sötétben ne legyen annyira vakító.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15604) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Lehet én vagyok a béna, de nem sikerül kiszednem a monitoromból a talp és a képernyő közötti függőleges tartót. Elvileg ez csak pattintós a manual szerint, de már erősebben is próbáltam, és nem jön ki, nem szeretném eltörni. A talpat már leszedtem a csavarral.

Mit javasoltok?

Manual

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15605) kssvirag


kssvirag
tag

Sziasztok.
Bevittem garanciába a monitorom. 27 colos lg ips.
Majd tegnap visszaküldték hogy nem találtak rajta pixelhibát!!!!!
Van rajta bal alul végig, kb 30-40 szürke pont, akkor az mi??????
Most kipróbáltam többfajta kábellel, és másik géppel, plusz a laptoppal is a monitort

Mindig ott vannak a hibák.
Itt van 2 kép, légyszi segitsetek, most akkor mi ez????

Potyára felvittem pestre, majd visszaküldték

Itt van 2 kép
[link]

[link]

[link]

Belenagyitva jol latszanak, vannak halvanyabb és erősebb szürkék

(#15606) talpas válasza kssvirag (#15605) üzenetére


talpas
aktív tag

Tesztelő progit próbáltál? A színek megjelennek a hibásnak látott pontokon? Nem kerültek esetleg takarásba szennyeződés miatt?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#15607) kssvirag válasza talpas (#15606) üzenetére


kssvirag
tag

Tesztelot nem
Csak avval az eizo monitotesztel,
Ott minden szinnel látszik, csak a feketénél nem.
Meg lett sokszor takaritva.
Már jo párhonapja ilyen, csak vártam az ünnepek végével a gariuügyintézésre. Felvittem kocsival, mert elötte elmondtam a boltnak mi a hiba, mondták vigyem nyugodtan, biztos hogy csere lesz,aztán felhivtak hogy visszaküldték mert nem találtak hibát!

Most megint vigyem fel? Lassan több lesz a koltsegem

[ Szerkesztve ]

(#15608) talpas válasza kssvirag (#15607) üzenetére


talpas
aktív tag

Belső szennyeződésre gondoltam. Kurzort vidd rá, legyen alap fehér, kitakarja, halványítja a fehéret? Aztán előszedni egy erős nagyítót és azzal is nézni. Vagy ezzel

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#15609) kssvirag válasza talpas (#15608) üzenetére


kssvirag
tag

Jézus
Van ilyen hogy belső szennyeződés?

Az egeret föléviszem ugyan ugy ott van a szürke pont

Délben megyek haza, megnézem mégegyszer

Mit kell pontosan figyelnem, ha az egeret föléviszem?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#15610) talpas válasza kssvirag (#15609) üzenetére


talpas
aktív tag

Valahol a rétegek között por van. Elképzelhető, ezért kaptad vissza, mert nem láttak halott pixeleket.Van ami össz. vissza villog, van amelyik beragad egy színnél, vagy épp nem világít, neked kellene ezt ott megnézni.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#15611) kssvirag válasza talpas (#15610) üzenetére


kssvirag
tag

Ok. Értem.
Ha por van a rétegek közt, avval mit tudok kezdeni?

Egyáltalán, hogy fordulhat elő?
Evvel ha az van amit te mondsz, akkor semmi garanciális megoldas nincs rá?
Koszi

(#15612) talpas válasza kssvirag (#15611) üzenetére


talpas
aktív tag

Szerviz vállalhat takarítást, gondolom és ha van rá keret. Vagy nem foglalkozol vele. A márkák különböző garanciális feltételeket vállalnak, a Te típusodra nem tudom, mennyi idő és mennyi a pixelre/db. és meddig. Autómban az illatosító telepöttyözte a Pioneer kijelzőjét, már kétszer takarítottam, kb 20cm-re voltak egymástól. Két réteg között volt szenny. Mióta az oldalsó szellőzőben van azóta tiszta a kijelző. Csak mire rájöttem:) Szóval nem tudom ha por v. valami más, az hogyan került a monitorodba.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#15613) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Erre valaki?

A bal oldal szép zöldesre vált....van, hogy egész napra, van hogy pár másodperce...és van, hogy hetekig tökéletes...

(#15614) Mikisys válasza basaharc502 (#15613) üzenetére


Mikisys
őstag

Garanciális? Ha igen, akkor vidd szervizbe.
Elképzelhető, hogy kijelző érintkezési hiba, vagy a háttérvilágítás hibája.

Üdv!

(#15615) yankoo


yankoo
tag

Sziasztok. Régi monitoromat (ASUS 22" WWS) mamának adtam, a felbontás (1680x1050) és a viszonylag nagy mérete miatt, magamnak pedig vettem egy Philips 223V5LSB2/10 monitort.

A képminőséggel az árához képest semmi gond sőt.. A probléma az, hogy játék közben (Quakelive) "leesik az FPS" , de nem a gépen, hanem a monitoron, ugyanis a másik monitoron fix 125 marad. A philipsen pedig mintha csak 20FPS lenne, tehát "beszaggat" a monitor másképp nem tudom leírni. Betudható ez a monitor képalkotó procijának és az olcsóságának? Leginkább nem is probléma, hanem puszta érdeklődés. Nem mindig csinálja, van hogy 2-3 óránként van, hogy 4-5napig semmi.

(#15616) Stevee001 válasza basaharc502 (#15613) üzenetére


Stevee001
csendes tag

Sima kijelző hiba, ha garos hozd be a márka szervizbe és kijelző vagy készülék csere lesz.

Steve

(#15617) Zsianett


Zsianett
tag

Sziasztok!

Dell U2311H monitoromnál jött elő egy súlyosabb pixelhiba (szerintem valószínűleg inkább valami szalagkábel/bevezetőszál forrasztás hiba, ha jól gondolom). Kb 3 centire a bal oldalától van egy függőleges kék csík. Gondolom az egész oszlop kék alpixelei halottak, vagy legalábbis nincsenek vezérelve és így folyamatosan világítanak.

Esetleg hasonló tapasztalata volt már valakinek? Márciusban lesz 4 éves a monitor, de nem vártam volna egy ilyen kaliberű géptől, hogy gondja lesz, főleg hogy sosem volt pixelhibája.

Pixelhiba garival vettem anno egy válogatott készülékeket áruló eléggé nívós itthoni webshopból, szóval nem valami kamionról lepottyant darab. Így nem várná az ember, hogy csaknem 4 év tökéletes üzem után egyik pillanatról a másikra lesz egy egész hibás aloszlop. Persze minden gyártónál megeshet a hiba, ezt tudom, no de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#15618) Fanatifo


Fanatifo
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! A számítógépem és a Philips FHD TV-m össze volt kötve HDMI kábellal. minden tökéletesen működött,amikor egyik napról a másikra valamiért eltűnt TV-n a kép és ez az üzenet látszódott: "Ez a videomód nem jeleníthető meg". Ami létezhet kipróbáltam,driver frissítés,Tv-driver frissítés,HDMI kábel csere. Továbbra is ez fogad. Valaki tapasztalt már ilyet? Nagyon zavaró,hogy nem tudom megcsinálni. A Pc-n látja eszközként a TV-met.

Az emberek egysége bármilyen rendszert képes megdönteni

(#15619) dswhitepaw


dswhitepaw
újonc

Sziasztok!

Adott egy monitor ( ACER AL1916W As 19" , 2006ban vásárolt ). Problémám az lenne, hogy december utolsó napjaiban újraraktam rá a win7-et, azóta furcsa dolgokat produkál.
A gombjai önműködővé váltak, kikapcsoló gomb egyáltalán nem reagál semmire, a menüje fel-felugrál folyamatosan, kisebb-nagyobb szünetekkel. Sajnos én magam hiába nyomogatom, nem érzékeli, megnéztem, beragadva nincsenek a gombok...(VGA kábel köti össze a géppel)
Egyedül akkor hajlandó kikapcsolni, ha a gépet is kikapcsolom.
Előtte eddig még nem csinált ilyesmit.

Tippek, ötletek mit kezdjek vele ?

(#15620) fero02 válasza Zsianett (#15617) üzenetére


fero02
veterán

Kijelző cof fólia felválás okozza nagy valószínűleg. Tartós javítás nemigazán létezik, így kijelzőcsere lesz a vége. Már jócskán túl van a gari időn, így ne csodálkozz. Meg amúgy se...

dswhitepaw: nincs összefüggés a telepítés és a hiba között, véletlen egybeesés. Látatlanba nehéz mit mondani, tasztatúra panel, vagy vezérlő hiba szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#15621) Zsianett válasza fero02 (#15620) üzenetére


Zsianett
tag

Milyen áron mérnek kijelzőt ehhez? Bár gyanítom hogy nem éri meg, de ha esetleg van valami lehetőség jó állapotú használtra, vagy valami más. Mennyit ér egy ilyen monitor ebben az állapotban egyáltalán?

(#15622) fero02 válasza Zsianett (#15621) üzenetére


fero02
veterán

Fogalmam sincs. Próbálj meg szervizeket megkeresni (akár márkaszervizt is), hátha van tápegység hibás donorjuk, illetve hardverapró, vatera...

(#15623) func93


func93
senior tag

Hali,

Adott egy LG 25UM65-P monitor. 21:9 stb.
Nem rég vettem, de most akartam filmet nézni rajta és nem húzza szét a képet. Csak a nagyobb testvérek képesek erre, vagy én bénázok?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#15624) zoli03 válasza func93 (#15623) üzenetére


zoli03
őstag

Miért húzná szét? Akkor torzulna a kép. 21:9 a film képaránya?

[ Szerkesztve ]

(#15625) func93 válasza zoli03 (#15624) üzenetére


func93
senior tag

Igazából fogalmam sincs. Ezekre külön filmeket kellene letölteni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#15626) func93 válasza zoli03 (#15624) üzenetére


func93
senior tag

Közbe megoldottam már!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#15627) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Van egy LG Flatron M227WD monitorom, ami minden nap 0:51 perckor be kapcsol. A bementei lista az antennánál van mindig. Ez mitől lehet????

(#15628) moonguru válasza Roland93 (#15627) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ez nem egy:

LG Flatron M227WD LCD Tv-Monitor?

Talán:

Mert akkor szerintem keresi az esetleges szoftverfrissítést és emiatt kapcsol be és áll át az antenna bemenetre.

Ui:

Természetesen ha össze van kötve box-xal vagy egyéb eszközzel, pl. PC-vel az is bekapcsolhatja...

A kezelési utasításban biztosan található erre valamilyen utalás.

Monitor Guru!

(#15629) Mikisys válasza Roland93 (#15627) üzenetére


Mikisys
őstag

A készülék menüjében keresd meg a csatorna frissítés, vagy csatornák keresése feliratot és kapcsold ki, akkor nem fog magától bekapcsolódni és keresgélni.

Üdv!

(#15630) KisRod


KisRod
tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy LG monitort , az első napokban többször is teszteltem, hátha van pixel-hiba, de megnyugodtam mert sehol semmi...

Aztán pár napja észrevettem egy "hibát". Fekete, vagy nagyon sötét homogén képnél mintha "L" alakban egy olyan 4-5 pixel egyfolytában világítana. Jobban megnézve azonban egy kb. 0,5 mm-es szösz szál látszódik.

Létezik, hogy valahogy belekerült volna egy ilyen kis szösszenet? A képernyő szélétől 5cm-re az aljától 8 cm-re van. Majdnem biztos vagyok benne, hogy nem gyári "extra" mert alaposan ellenőriztem az első napokban...

Valaki találkozott már hasonlóval? Van rá esetleg valami megoldás?

Alapvetően nem zavaró, de a szemem odajár...

Keep calm & Forza Juve! | Battletag: KisRod#2543

(#15631) Roland93 válasza KisRod (#15630) üzenetére


Roland93
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! Ki kapcsoltam a frissítést. Éjszaka meglátjuk. Remélem ez volt a gond, nem pedig valami szellem. :DD

(#15632) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm régi CRT monitoránál egy olyan probléma merült fel, hogy Facebook-nál a képek nagyon sötétek (majdhogynem fekete paca az összes kép). De a gép egyéb alkalmazásokat (pl. Pasziánsz) normál színnel jeleníti meg. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#15633) Regron


Regron
csendes tag

Üdv!

Egy Dell U2312HM monitorom van. A laptopommal szerettem volna összekötni, ehhez vettem egy HDMI-DVI kábelt, mert csak ezzel oldható meg. A képen villódzó vörös pöttyök jelentek meg a szürkeárnyalatos részeken, úgyhogy elvittem cseréltetni a kábelt. Az új kábellel sokkal rosszabb lett a probléma, a lényeg nem változott, piros pixelek, de a mennyiség a százszorosára nőtt.

Ezen kívül a monitort még VGA kábellel tudtam kipróbálni másik gépre kötve, úgy semmi probléma nem volt.

Mi lehet a probléma?

(#15634) kiszpista900 válasza Regron (#15633) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

sziasztok nekem az a gondom megjött az uj monitor asus vx23h és hd tvként ismeri fel ..és a képből hiányzik 2cm levágta körbe ! csak akkor jo ha kihuzom az ati driverbe ...de ha nincs fent driver akkor jo a kép és csináltam egy olyat h dvi dugtam rá akkor is jo volt a kép de ujra raktam a gépet és már sehogy se jo :W :W :W :W :W :W :W

(#15635) fero02 válasza kiszpista900 (#15634) üzenetére


fero02
veterán

Ati-val ez már csak ilyen....

(#15636) kiszpista900 válasza fero02 (#15635) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

:F nincs megoldás?:

(#15637) sz.balazs.95 válasza kiszpista900 (#15636) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De van, nálam is ugyanez volt.
Egyrészt ellenőrizd a Catalystban, hogy nincs-e nagyítás [link], másrészt hogy a monitornál milyen képaránybeállítások vannak, és abból mi van beállítva.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15638) kiszpista900 válasza sz.balazs.95 (#15637) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

ez oké megcsinálom ..de akkor sokkal csunyább a kép mint ha nincs fent driver...és volt egy olyan hogy hdmivel dugtam akkor is jo volt a kép és nem hd tvként ismeri fel ezt a szart :W

(#15639) mikromanus


mikromanus
veterán

Sziasztok!

Közvetlen karácsony előtt vettem egy jó "kis" (23,6 colos) ASUS VS247HR monitort. A színbeállítás és a zöld picit furának tűnt játékokban, de ez "szokható". Valahogy másként emlékeztem a játékok színösszeállítására még az analóg kimenetes korábbi monitornál, de ez lehet egyéni izlés dolga.

Ami egyértelmű hiba viszont: a monitor bal oldalától kb 1/3 képernyőnyi távolságra egy függőleges csíknyi (pixelnyi?) területen a világosabb-melegebb színeknél kékes csík látható. (eltér a képernyő többi részétől. Narancxs-vörös színnél látszik, sötétebb-kék színeknél nem). Gondolom valami pixelhiba lehet. Valaki találkozott hasonlóval? vagy ez nem is a monitor, hanem videókártya gond lenne? Mondjuk túl "stabilan" egy helyen van, így szerintem valami monitor gond. Vagy valami felett elsiklottam? R9 290-es videokártyám van és a legfrissebb Catalyst driver.

Visszaküldés-garancia, vagy valami ismert nem hardveres gond ez ami orvosolható?

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#15640) #51482368


#51482368
törölt tag

Hello sziasztok
Az volna a problémám ha monitoron beállitom hogy display port 1.2 legyen utánna beállitom a 10bit es szinmélységet és ujrainditás után visszaáll 8 ra, és 10 re nem lehet állitani csak ha megin ki be kapcsolom a monitoron a display port 1.2 -öt (r9290x,lg_34uc97-s)
Remélem valaki tud segiteni elölre is köszönöm
Üdv. János

(#15641) Mikisys válasza Regron (#15633) üzenetére


Mikisys
őstag

A HDMI nem kompatibilis a DVI-vel, de lehet csatlakozó(kábel) probléma, vagy beállítási, felbontási eltérés, amit nem tud megfelelően kezelni a monitor.
Ha VGA-kábellel jó, akkor azzal kell használni, előfordulhat, hogy sokkal szebb képet kapsz.
:)

Üdv!

(#15642) Mikisys válasza mikromanus (#15639) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha garanciális, akkor irány a szerviz!

Üdv!

(#15643) sz.balazs.95 válasza Mikisys (#15641) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de, kompatibilis.
hogy a túróba ne lenne az?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15644) #51482368


#51482368
törölt tag

Hello
Nekem az a problémám ha ujrainditom ,vagy ha az energiatakarékoskodo kikapcsolja a monitort ,akkor a 10 bit es szinmélységet kikapcsolja és be se lehet kapcsolni a ccc be ,amig ki be nem kapcsolom a monitort vagy az 1.2 display port -ot Ha csak leállitom utánna bekapcsolom akkor megmarad. :W :W
Mi lehet a gond?

(#15645) #91905024


#91905024
törölt tag

Sziasztok!

Az milyen hibára enged következtetni, hogy a Samsung Syncmaster monitorom, ha elindítom a gépet, vagy ha alvó állapotból felébresztem azt, akkor elállítódik? Néha kék színű, néha piros, néha a gamma megy fel, néha a kép csúszik el, aztán ha a kapcsolójával áramtalanítom (hátsó billenős), és újra bekapcsolom, akkor megjavul.
Ha megy, akkor nem csinál ilyet, csak mindig a hosszabb szünetek után.

(#15646) woryz


woryz
senior tag

Sziasztok!
Van egy LG E2351VR típusú monitorom, és némelyik játék alatt (pl. Skyrim, WoT) "mikro-laggokat" tapasztalok. Videókártyát / memóriát cseréltem, SSD-ről futnak, elképzelhető, hogy a monitorom miatt?

(#15647) Mikisys válasza sz.balazs.95 (#15643) üzenetére


Mikisys
őstag

Akkor azért van annyi probléma a csatlakoztatásokkal?!
Szerintem nem kompatibilisek egymással, a DVI számítástechnikai célra való, csak videojel átvitel, a HDMI pedig inkább a házi-mozi és ehhez csatlakoztatható kütyükhöz való csatlakozó, amiben viszi a képet és a hangot is (máramelyik).

Üdv!

(#15648) sz.balazs.95 válasza Mikisys (#15647) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Márpedig a videojel azonos a DVI és a HDMI esetében.
A kompatibilitási gondok inkább amiatt lehetnek, mert DVI-ből van DVI-A, ami a D-Sub-bal, gyakorlatilag "visszafele" kompatibilis, és van a DVI-D, ami meg "előrefele", a HDMI-vel kompatibilis, és ráadásul van a DVI-I, ami a kettő keveréke.

Nekem pl. a tabletem HDMI-vel, DVI átalakítóval, DVI monitorral tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15649) NCK


NCK
csendes tag

Sziasztok,

egy Prestigio FullHD+-os monitorral van gondom.
Most már kb. 5 percig tart, amíg végre kép is lesz, addig a gépet is megfogja (próbáltam távoli asztallal rájelentkezni, de nem reagált). Ilyenkor 100%-os prociterhelésen megy a gép, mert a monitort amíg be nem jön a kép, folyamatosan próbálja felismerni.
A bekapcsolást jelző LED egyre csökkenő fényerővel ég rajta, majd egy pillanatra kialszik, és elölről az egész. Emellett egy elég tipikus elég magas, emelkedő hang ismétlődik ezzel párhuzamosan, szinkronban.
Ez az ismétlődő jelenség kb 2-3 másodperces.
Ennyiből megtudható mi a baja, és érdemes-e megjavíttatni?

(#15650) moonguru válasza NCK (#15649) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nagy valószínűséggel:

A táprészét, de azt sürgősen mielőtt még több kárt okoz a hibás rész a monitorban, és akkor már nem is lesz érdemes javíttatni!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.