Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16451) bunygyi válasza #59620352 (#16449) üzenetére


bunygyi
tag

A Pc bekacsolásától mennyi idő telik el?

(#16452) Palika71 válasza Grafirka (#16447) üzenetére


Palika71
őstag

Szia!

Erős hasonlóságok mutatkoznak a két monitor közt... :Y
Nekem egy határozott, és több kicsi fény van. Mozizásra alkalmatlan. Szerintem a feketéi nem jobbak mint egy TN film paneles monitornak. (Vagy csak rosszul emlékszem? :F )
Még csak 2 napja vettem egy PC boltban.
Mivel a 10 éves fiam űzi rajta a játékot, és filmet meg nem néz, lehet, hogy meghagyom.
Este lövök egy képet róla, és felteszem.
Aztán megvitatjuk. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#16453) Grafirka válasza Palika71 (#16452) üzenetére


Grafirka
őstag

Szerintem vidd vissza es csereljek ki.

Itt egy rovid osszehasonlito cikk a paneltipusokrol
[link]

Barmi is a papirforma nekem az AV panelek jottek be eddig a legjobban, kepminoseg szempontjabol .Azoknak viszont mas gyari baja van, foleg a 27 inchnel nagyobbaknak.Viszont a feketejuk sokkal jobb mint az IPS nek. Elmeny rajtuk filmet nezni .

Az IPS ben enyhen szolva csalodtam. Eddig 2 IPS kepernyom volt ezenkivul dolgoztam/lattam/hasznaltam meg legalabb 10 peldanyt. ( BenQ, LG , Acer,stb) Szinte az osszesnel latszott a zavaro sargas/lila szinfolt a sarkokban.Volt ahol kevesbe ( allt. ball also sarok szinte az osszesnel ) es volt ami valoban kritikan aluli volt mind a 4 sarka vilagitott (sotetben ).

Annyit meg halkan hozzafuznek, ha valaki kifizet ~600 usd t (27 inch) akkor ne legyen a kepernyo sarka szivarvanyszinu.

(#16454) #59620352 válasza bunygyi (#16451) üzenetére


#59620352
törölt tag

köszi amúgy már sikerült rájönnöm, a funkció gombot nyomogattam, de lehet az energiatakarékos mód kikapcsolásával tért meg többedszerre (angolul rákerestem jobban)

téboly

(#16455) szzoo válasza Gabesz87 (#16440) üzenetére


szzoo
tag

Szia!
Windows 8.1 operációs rendszert használsz?
Van lehetőség a DPI manipulációra. Úgy vettem észre, ez néha automatikusan állítódhat a monitor méretétől függően. Itt nézd meg: A szöveg és az ikonok méretének növelése

(#16456) Gabesz87 válasza szzoo (#16455) üzenetére


Gabesz87
veterán

Otthoni gépen igen. Céges notin meg XP van.

(#16457) Palika71 válasza Grafirka (#16453) üzenetére


Palika71
őstag

A link nekem nem nyílik meg.
Szerinted mire kellene kicserélni?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#16459) moonguru válasza Palika71 (#16457) üzenetére


moonguru
őstag

[link]

Monitor Guru!

(#16460) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

az a problémám, hogy adott egy Samsung SyncMaster 943NW monitor. Azt kellenne megtudni hogy mennyi a színtér lefedettsége Adobe RGB-ben vagy sRGB-ben (vagy bármiben). (lemérni, leméretni nem lehet)
Régebbi monitor lévén új teszt nincs, az archiv régiekben pedig nem mértek ilyet, vagy csak én nem találtam olyat ahol volt.

Köszi!

free your mind

(#16461) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Adott egy samsung t22c300 monitortv, az a probléma, hogy randomba, hogy ha rákattintok valamire, legyen az vieo teljes képernyő, vagy egy oldal, kikapcsol, néha visszajön utána, de néha viszont áramtalanítani kell, hogy ne csak villogjon. Mi lehet?
Sőt, tegnap néztem egy sorozatot pendriveról, egyik átvezető résznél, ahol elsötétül a kép, ott is kikapcsolt. 2x is.

[ Szerkesztve ]

(#16462) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Van egy Samsung SM 210T monitor,ami egyik pillanatról a másikra elkezdett csipogni,elment a kép,és villog rajta 2 LED folyamatosan. Semmi mást nem csinál. Mi lehet a gond? Táp lehetséges? Arra gyanakszom,mert 14V-nak kellene lenni,de 13V körül van. Bár igaz,terhelés nélkül mértem.

Előre is köszi a választ. :R

(#16463) Grafirka válasza Palika71 (#16457) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem tudom konkretan mire lehetne kicserelni, mert szerencsetol fugg es minden panel maskepp viselkedik.
En csak at tudom ajanlani hogy kepernyot csak ugy szabad megvenni hogy egyszer megnezed mukodes kozben.Kerheted , hogy inditsanak el egy kepernyo tesztet. Eizo monitor teszt letoltheto ingyenesen, ezenkivul sok keprnyonek sajat tesztprogramja van.
Egy nehany perces szemrevetelezes egyeltalan nem jelenti hogy eszre is fogod venni a hibajat. ( Ez a glowing pl. vilagos teremben vagy nappal , nem latszik.) de ha valami komolyabb hibaja van az feltunik. ( bolhas vibralo kep , szinsavok, esetleg sipol vagy villog a panel )

Jatekra - TN ( olcsobbak.- gyorsabbak )
Foto/Grafika - IPS ( lassubb de jobb szinek , jobb betekintesi szog )
Multimedia/Mozizas -AV ( tavolrol a legjobb kontraszt es fekete melyseg )

[link]

[link]

(#16464) BRIKLY válasza BRIKLY (#16462) üzenetére


BRIKLY
veterán

A táp egy kis motorral terhelve ad vagy 4V-ot, szaggatva,pont abban az ütemben ahogy a monitor csipog,és a LED-ek villognak.Jól tippelem,hogy ez kuka?

(#16465) moonguru válasza BRIKLY (#16464) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Természetesen nem kuka, (veszélyes hulladék) de általában könnyen és olcsón javítható (pl. kondicserével)! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16466) BRIKLY válasza moonguru (#16465) üzenetére


BRIKLY
veterán

Volt egy púpos,kicseréltem, de ugyan úgy szaggat. Üresen viszont már majdnem jó a fesz.

(#16467) fero02 válasza BRIKLY (#16466) üzenetére


fero02
veterán

Ha már egyszer megbontottad, akkor az összeset ki kellett volna cserélned. Nagy valószínűséggel onnantól jó is lenne ismét...

(#16468) BRIKLY válasza fero02 (#16467) üzenetére


BRIKLY
veterán

A héten megyek elektronika boltba,akkor veszek az összes helyett újat.A nagy 400 / 150-eset is beleértve. :)

(#16469) yodee_ válasza BRIKLY (#16468) üzenetére


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Van egy Thinkpad x230-am IPS kijelzővel. Az elmúlt időben azt vettem észre hogy homályosan megmaradnak dolgok a kijelzőn, hiába váltok más ablakra. Pl a böngészőben ott vannak az asztali ikonok, stb ...

Miért lehet ez?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16470) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung S24B350 típusú monitorom. A gondom, hogy a talphoz kapott csavar elveszett, szerintetek honnan lehet ilyet beszerezni? Vagy hogy tudhatnám meg a csavar pontos típusát?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#16471) Tankeradam


Tankeradam
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy honnan tudnám beszerezni az alábbi MSI laptop képernyő szalagkábelt?
Ha ez nem lehetséges, akkor tudna valaki segíteni a bekötési rajz megszerzésében?

MSI MS1039 K19-3036002-H39 LVDS INV CABLE FOR SAM HIGH-TEK(C8) 08/06/11

Előre is köszi :)

(#16472) fero02 válasza menledge (#16470) üzenetére


fero02
veterán

Miféle csavar ez? Van képed róla? Lusta vagyok keresgélni most. :D

(#16473) menledge válasza fero02 (#16472) üzenetére


menledge
senior tag

36.-37. oldal a kézikönyvbe

Képet nem tudok, mivel elveszett. :D

[ Szerkesztve ]

(#16474) fero02 válasza menledge (#16473) üzenetére


fero02
veterán

Így nézhetett ki?

(#16475) Crow válasza fero02 (#16474) üzenetére


Crow
tag

Tudnátok nekem ajánlani egy tisztességes 3m-es DisplayPort kábelt, ami gond nélküll használható 4k@60hz felbontással is?

Múlt héten vettem egy StarTechet . Azért épp ilyet, mert ez hivatalosan (értsd: a VESA által elismert DisplayPort tanúsítványa van) támogatja a DP 1.2-t HBR2/21.6 Gbps max adatátviteli sebesság mellett.
És persze nem működött... csak 30Hz-en :W

Egyébként egy Philips BDM4065UC-ről van szó, amit egy GTX970 hajt. DP 1.2-n kommunikálnak.
A monitor a gyári -rövid- DP kábelével gond nélkül üzemel 60Hz-en is.

[ Szerkesztve ]

Crow

(#16476) D4v3


D4v3
őstag

Hi!

8 éves samsung 22"es monitor, ma egyszer csak elszállt és azóta ez fogad, ha bekapcsolom: http://1drv.ms/1Krr9F8
Mehet a kukába?

(#16477) D4v3 válasza D4v3 (#16476) üzenetére


D4v3
őstag

Átvittem egy másik géphez, rádugtam egyből jó lett, most visszahoztam és itt is jó.. de gondolom ez sose lesz jó előjel.

(#16478) moonguru válasza D4v3 (#16477) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ilyesmi nálam is előfordult!

Általában a kijelző csatlakozója szokott ilyen esetben kilazulni! (a monitoron belül)

De a mainboard kezdődő BGA hibája is okozhatja!

Ha Sopron közelében lenne a monitor akkor átvizsgálnám, de erre kicsi az esély!

Ui:

Valószínűleg mikor átvitted akkor a mozgatástól javult meg (átmenetileg sajnos)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16479) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Az mitől van, hogy DVI-n normális a monitor, HDMI-n meg életlen, és nem tölti ki a teljes képernyőt? Mit kéne beállítani?

(#16480) moonguru válasza Dinter (#16479) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Lehet hogy nem monitor, hanem monitor/tv, akkor kicsit nehezebb a helyzet!

Egyébként olvass vissza a fórumban, mivel ez egy visszatérő probléma, a megoldás meg szintén többször le lett írva! :)

Monitor Guru!

(#16481) menledge válasza fero02 (#16474) üzenetére


menledge
senior tag

Igen, ilyen volt!! :))

Lehet ilyet kapni valahol? :Y

[ Szerkesztve ]

(#16482) Dinter válasza moonguru (#16480) üzenetére


Dinter
addikt

Sikerült megoldani. A hangszóróját hogy tudom használni, ha HDMI kábellel van összekötve?

(#16483) mr.robi


mr.robi
tag

sziasztok. adott egy Philips 227EQHA képernyő. a probléma a következő vele: az árnyékok képeken és videókon pixelesek, rossz minőségűek. sosem volt hasonló tapasztalatom. mi kehet az oka?
csatolok egy képet

[ Szerkesztve ]

(#16484) moonguru válasza Dinter (#16482) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Alapértelmezettnek (defaultnak) kell beállítani itt:

Persze ha AMD videokártyád van, egyébként értelemszerűen a csatlakoztatott HDMI-t keresd!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16485) fero02 válasza menledge (#16481) üzenetére


fero02
veterán

Ebből két féle vastagságú volt biztosan, a kérdés, hogy tiedbe a vékonyabbik, vagy a vastagabbik való. Vékonyat tudok adni, a másikban nem tudok segíteni.

(#16486) menledge válasza fero02 (#16485) üzenetére


menledge
senior tag

Írtam privit! :)

(#16487) sancy64


sancy64
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung LCD monitor,ha nem kap jelet világos szürke képet ad.Power led zölden villog.
Gép bekapcsolás után normál képet ad.Normális ez így,nem fekete képnek kéne lenni alapból?

(#16488) moonguru válasza sancy64 (#16487) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nem normális, feketének kéne lennie a kijelzőnek kikapcsolt állapotban, csak sajnos nem sikerül kikapcsolnia!

Gazdaságosan javítható!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16489) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Daewoo LM1910W monitorom, ami elsőre tegnap csinált egy olyat, hogy alulról felfelé haladva párna alakban elfehéredett, de a kijelzés maradt felül egy ideig még, illetve láttam, hogy ott működik, mert pont videóztam. Persze ott is túlvilágítja.

Kikapcs.-visszakapcs segített. Máig. Ma ugyanis ugyan így indult. Felül látom, hogy bootol a gép, de mire végig ér a boot folyamat, addigra (ez kb 40 mp.) elfehéredik az egész. A menü nem látszik, sőt, szerintem nem is indul el, mert nagyon gyorsan visszavált készenlétbe a menü gomb után.

Szerintetek menthető, vagy célozzam be vele a kukát? Bele akartam volna nézni, hátha látszik valami, de hogy ez hogy jön szét, arra nem jöttem még rá...

(#16490) moonguru válasza Keeperv85 (#16489) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ugyanaz a hiba!

A monitorok szétszedéséről szokott lenni videó a Youtubén, de általában ösze vannak pattintva, én például hitel kártyával, vagy rosszabb esetben széles és vékony késsel szoktam szétpattintani, ha nem (csak) csavarok fogják össze!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16491) Keeperv85 válasza moonguru (#16490) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"De a mainboard kezdődő BGA hibája is okozhatja!"

Szóval kuka lesz ennek a vége, erősen úgy tűnik... :U

Nem tudod véletlen hogy jön szét? Megnézném azért a csatit, hátha elengedett. Bár ennyi év után már kétlem, hogy erre túl nagy lenne az esély...

Alul van két csavar, eddig oké. Gondoltam körbe kell pattintani a kertet körül... Na igen, csakhogy majdnem körbe érve sem akar szétjönni. Feszíteni nem akarom, mert ha eltörik az LCD, akkor ugye már kár lesz szétszedni...

szerk: Közben látom írtad. Megnézem hátha van valami anyag hozzá! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16492) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok.
Van egy LG IPS224-es monitorom és a jobb oldala elszíneződött (kicsit zöldesebb lett és nem is tudom talán úgy lehetne megfogalmazni, hogy pixelesebb is lett) .
Egy kis hangfal volt a közelében gondolom emiatt lett ez. Garancia emlékeim szerint már nincs rá, ez valahogy orvosolható/javítható (esetleg otthoni praktikával) vagy ez van és így marad.

u.i.: Most tűnt fel, hogy a jobb széle sokkalta melegebb is. Nem tudom, hogy ez idáig is ilyen volt és csak most tűnt fel vagy hozzátartozik a hibához.

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#16493) Tomi229


Tomi229
tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy ez táp, videokártya vagy monitor hiba-e. Az történik hogy a kép elsötétül egy pillanatra amikor a légkondicionáló kikapcsol. Ez elég zavaró tud lenni játék közben. Valami ötlet?

(#16494) Keeperv85 válasza moonguru (#16490) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nos, sajnos még képek sem nagyon vannak erről a csodáról... Videóztam én is egy kicsit. Nem látszik, mint utólag rájöttem, de a menü gombot nyomkodtam...

[link]

Csak nem tudom szétszedni... félek hogy ha erősebben megfeszítem, komolyabb baja lesz... Ez a CRT meg, ami most elő lett szedve jó büdös petróleum szagot áraszt ahogy megy. nyilván ég a por le, ami 10 év alatt belekerült... :Y

(#16495) moonguru válasza Tomi229 (#16493) üzenetére


moonguru
őstag

Zavarszűrés, árnyékolás, a kábelek más elrendezése. (vagy az adatkábel cseréje)

Esetleg másik konnektor vagy másik hely a gépnek és monitornak, vagy másik szobába költözés!

Esetleg monitor javítás, ami nem egyszerű, mert elkel dönteni hozzá hogy az adatkábelen a számítógépen vagy a hálózaton érkezik meg a zavar! (mindegyiken érkezik valamennyi, csak az a kérdés hogy melyikre kapcsol le egy pillanatra!)

Ui:

Még a légkondicionálónál is belehet(ne) iktatni egy kiegészítő zavarszűrést! (gyárilag kell hogy legyen benne, csak lehet hogy kevés)

Természetesen az elektromos hálózat állapota is közre játszhat! :(

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16496) sancy64 válasza moonguru (#16488) üzenetére


sancy64
csendes tag

Szia!
Már 3db púpos kondit cseréltem a tápban,előtte egyáltalán nem működött.
Mire gondolsz, még valamelyik kondi lenne a hibás? (többi nem volt púpos)
Előre is köszönöm a választ!

(#16497) moonguru válasza sancy64 (#16496) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Vagy még kondikat kell cserélned, vagy (ez inkább valószínű) a hibás kondik miatt az egyik, vagy akár több kapcsoló fet zárlatos lett a mainboardon és így nincs ami megszakítsa a hátérvilágítás áramellátását vagy akár a tápegységben is lehet ilyen hibás alkatrész!!

CCFL-ről LED-desre átalakított monitoroknál is előfordulhat ilyesmi, a gányolt átalakítás miatt! (ha jól van átalakítva akkor nincs ilyen jelenség) :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16498) sancy64 válasza moonguru (#16497) üzenetére


sancy64
csendes tag

Köszönöm a gyors választ .Ha így használom okozhat nagyobb problémát,nincs kedvem tovább bogarászni.
Üdv!

(#16499) szabacsik válasza szabacsik (#16492) üzenetére


szabacsik
őstag

Közben, gondoltam egy filmet megnézek, Ekkor feltűnt, hogy bele van égve a chrome fejléce majdhogynem olvasható a könyvjelzők neve is. Egyszer 2mp-re visszaállt az eredeti megszokott szép képre de sajnos csak ideiglenes volt. LG szervizben vajon mennyi időt fog eltölteni ?

/\____/\

(#16500) moonguru válasza sancy64 (#16498) üzenetére


moonguru
őstag

Annyit azért hozzátennék hogyha nem használod akkor áramtalanítsd!

Monitor Guru!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.