Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24001) Biga123 válasza MCPD (#24000) üzenetére


Biga123
addikt

Vga ki-be. Pcie slot kifúj kitakarít. Meg úgy mindent szétszed csatlakozók ellenőriz, ram ki be stb.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#24002) eladohardver válasza pacilos (#23994) üzenetére


eladohardver
őstag

az lehet a baj, hogy nem javították mög... vidd vissza meséld el a ploblémát... "majd dobjad a padlóla le őket"

Nyilván annyit csináltak h a púpos kondenzátorokat kicserélték, oszt jóvanazúgy. (a magyal palasztnak).
Ilyenkor célszerűbb az összes kondenzátort cserélni (nem csak a táprészen) frissre, mert nagyjából 1 időben fognak kiszáradni...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24003) MCPD válasza Biga123 (#24001) üzenetére


MCPD
csendes tag

A slotot milyen célból fújjam ki egy új alaplapnál? :) A ram be - ram ki olyan, mint ha azt javasoltad volna, hogy az egéren bal klikk aztán jobb klikk és figyeljem a ventit. Mindegy, köszi, várok azért egy logikus magyarázatra, különben visszaküldöm az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#24004) Biga123 válasza MCPD (#24003) üzenetére


Biga123
addikt

Összeszerelésnél esetlegesen nem 100%os illeszkedések tudnak furcsa anomáliát okozni, ezért volt csak 1 tipp amit kipróbálhatsz, és még pénzbe se kerül. Debugolni kell a hibát, másik monitor, másik kábel, másik vga, és ha mindíg csinálja akkor valószinüleg a lap a ludas. De idazad van várj a megoldásra.

De googliztam is neked. [link]

Your Displayport cable does not live up to the specs. I have a Gigabyte ATI HD 5770 and a Dell U2311 and I had the same problem. The Dell powered my pc when both where turned off. The problem is that a Displayport cable between graphics card and monitor is not supposed to connect pin 20 (power). I solved my problem with a new cable (an HDMI -> DP cable).

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#24005) MCPD válasza Biga123 (#24004) üzenetére


MCPD
csendes tag

Köszi és ne sértődj meg, csak nem gondoltam/gondolnám, hogy szerelési hiba.
Másrészt három dolog maradt meg a régi gépemből, ahol ilyen hiba nem volt: a monitor, a VGA és a displayport kábel. Azóta megpróbáltam a másik dp-porton a kábelt, ugyanez a helyzet. Sajnos másik dp-kábelem nincs itthon, de a guglis linked alapján adok neki egy esélyt.

(#24006) Biga123 válasza MCPD (#24005) üzenetére


Biga123
addikt

Hdmi ? Nem játszik ?
Mert az arcnak is az oldotta meg.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#24007) MCPD válasza Biga123 (#24006) üzenetére


MCPD
csendes tag

Ha nem muszáj, akkor nem.
De feltettem ezt a kérdést másik topicban is és ott a 20-as láb kikötését javasolták, mert:
"The VESA specification shows that both the source and the sink are supposed to provide power at 3.3V+-10% and 500mA on the DP_PWR pin, which is the notorious pin 20."
Most még nem érzem magamban az erőt, hogy barkácsoljak. :D

(#24008) MCPD válasza Biga123 (#24006) üzenetére


MCPD
csendes tag

Mégis találtam itthon egy másik DP-kábelt, így nem kell a próbáért mennem sehová. Azzal jó, így a lényeg eldőlt, a régebbi DP kábelek 20-as lába visszatol 3,3 voltot, ez okozta a problémát. Biga, köszönöm!

(#24009) Biga123 válasza MCPD (#24008) üzenetére


Biga123
addikt

Örulök. Egy újabb tapasztalattal bővült a topic. :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#24010) Járókeret


Járókeret
senior tag

Sziasztok!

Monitor állványt szeretnék vásárolni, remélem jó helyen járok:
- 2 monitor és 1 laptop (már ha van ilyen)
- az sem baj ha moduláris, tehát később bővíthető 2 monitorról plusz 1 laptop tartóra, stb
- árat nem tudok mondani, mert nem tudom mennyibe kerülnek
- közép kategória (ha van ilyen)
- egyik monitorom 29",másik 24"

Köszönöm :R

(#24011) BogyóBP válasza Járókeret (#24010) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez engem is érdekelne mert lehet aktuális lesz. Asztali vagy fali tartó a jobb?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24012) PuffyMinnie


PuffyMinnie
tag

Helló,

Lenne egy olyan problémám, hogy ha bekapcsolom a G-Syncet ( RTX 3060) akkor a játékban és simán böngészés közben szellemképes lesz a monitor, főleg akkor ha mondjuk görgetem az oldalt. A játékban meg furák, és elcsúsznak a színek, de csak akkor ha megmozdul a karakter a játékban, amíg nem mozdítom meg addig jó. Ez mitől lehet? Lehet a monitor nem bírja esetleg? (Lenovo g24-20, nvidia oldalán az van, hogy G-SYNC kompatibilis) Van egy másik monitorom is ( ASUS VP249QGR) azon meg működik a G-Sync, de az nincsen az nvidia hivatalos oldalán rajta, hogy kompatibilis lenne. Kipróbáltam 3 displayport kábelt is mindegyiken ugyanez a hiba. Köszönöm


Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#24013) Mrsmith90


Mrsmith90
újonc

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget.
Az a problémám, hogy vettem egy LG 27GP850-B.AEU monitort és folyamatosan minden játékból kidob a desktopra (mintha Alt-Tab nyomnék).
Monitor és Nvidia driver a legújabb, clean installal újra rakva.
Ha g-sync be van kapcsolva ha nincs akkor is kidob. Előző régi monitorral ezzel a videokártyával nem volt gond. Amióta csere lett azóta jelentkezett a gond.
Ötletek?
Köszönöm.

Spec.
Monitor LG 27GP850-B.AEU
Videok.Asus RTX 3070 OC 8Gb
Displayport kábél (ezzel tudja csak a 165hz) - 2 klb kábellel is próbáltam, hasonló szitu.

[ Szerkesztve ]

(#24014) BogyóBP válasza PuffyMinnie (#24012) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szerintem beszart a monitor. Driver ugyanaz vagy azt is cserelgetted? Eddig jó volt a gsync? Ha nem akkor vissza a boltba amilyen gyorsan csak lehet.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24015) BogyóBP válasza Mrsmith90 (#24013) üzenetére


BogyóBP
addikt

Gondolom más játékkal nem probaltad hanem csak egy jateknal nézted. Futtass le egy pendulum ot hogy ott is kidob e. Az kifejezetten a gsync et nezi. Nekem a butább verziója volt gn850 én szívből gyuloltem. Amúgy simán megeshet hogy szar a monitor mert vicces lenne ha ez a vga nem tudna ezt a felbontást. Nézd meg alacsonyabb frekvencián hajtva is hogy arra mit lep. Ha ezután is kidob akkor vidd vissza és cseréltesd ki. Nemtudom milyen monitorrol valtottlal Dell re tippelek ugyan nincs nagy jelentősége de ebbe az arszegmensbe komolyabb monitorok is vannak mint ez az LG.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24016) PuffyMinnie válasza BogyóBP (#24014) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Amikor vettem a monitort 3 hónapja akkor nem volt még RTX 3060-as kártyám így nem is tudtam kipróbálni, hogy jó volt-e, vagy sem. Pár hete vettem egy 3060-at akkor próbáltam, és nem jó vele. Mindent megpróbáltam, de sajnos nem jó. Igazából hdmi-n jó minden vele meg display kábelen is, csak ha a Gsyncet benyomom akkor rossz. Szerintem egyelőre akkor hagyom, mert végülis jó a monitor akkor ez így marad Gsync nélkül. Köszi a választ.

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#24017) BogyóBP válasza PuffyMinnie (#24016) üzenetére


BogyóBP
addikt

Pont a gsync az ami miatt az a monitor annyira drága és egy olyan opciót buksz el vele ami kurvara fontos. Instant vissza dobnam a monitort és neznek másikat. Ha van lehetőséged próbáld ki egy régebbi vga val is. Lehet a vga a szar.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24018) PuffyMinnie válasza BogyóBP (#24017) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Ezzel (ASUS VP249QGR) a monitorral teljesen jól működik a Gsync. Igen visszadobnám csak akkor nem lesz monitorom és nekem kell napi 10 órában a munka miatt. A másik monitort meg nem vehetem el mert azt meg a feleségem használja munkára ő is napi 10 órában. De majd lehet valamit kitalálok addig. Köszi

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#24019) Mrsmith90 válasza BogyóBP (#24015) üzenetére


Mrsmith90
újonc

Az OSD softvere csinálta az egészet. Bezártam és azóta semmi. Több, játéknál is mind ezt csinálta.
Lgrol lett váltva a kártya miatt fhdrol.

Pl melyik monitorra gondolsz ami min 2k,27inch, 144hz és ips?
Van egy 4k 32inch Samu céges monitorom (túl nagy ehhez a távolsághoz), na azzal nem tudtam én megbaratkozni. Áll az asztal szélén.

(#24020) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#24012) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Megoldódott a probléma. A monitor menüjét ismét piszkálgattam. És volt egy dolog ami nem tudom miért volt bekapcsolva. És utána olvasgattam angol cikkeket. És írták, ha ez túl magasan van akkor szellemképes lehet a monitor, vagy a játékban hibák lehetnek. Ez a funkció az overdrive volt a monitor menüjében. Négyes szinten volt alapból a legmagasabbon. Most kikapcsoltam, és teljesen jó a G-Sync. És a játékokban is jó minden. Ha valaki esetleg ilyen problémába ütközik akkor ez megoldás lehet.

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#24021) bobalazs válasza PuffyMinnie (#24020) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Overdrive az jó ha van, csak nem max fokozaton.

(#24022) PuffyMinnie válasza bobalazs (#24021) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Akkor kitapasztalom, hogy melyiken nem lesz problémám vele.

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#24023) NagyL


NagyL
csendes tag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy reggel mikor bekapcsolom a gépet,a monitor kikapcsol a bootképernyő után,kihúzom,visszadugom a HDMI kábelt bekapcsolt állapotban,akkor újra van kép.De nem mindig produkálja ezt a hibát,kipróbáltam már többféle kábelt de a hiba úgyanúgy előjön.
Monitor típusa: LG 24MK430H-B
Win11.et használok.

(#24024) b.akos090


b.akos090
csendes tag

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy LG 27GL850 monitorom, ami egy Gigabyte 2060 SUPERHEZ van csatlakoztat 1,4-es dp-n keresztül. Minden illesztő a legfrissebb, és már régebben is észre vettem, de most nagyon zavaróan, hogy villog a monitor. Rendszeresen, és folyamatosan fennáll a hiba, néha el el sötétedik a képernyú, majd újra bekapcsol, jobb felső sarokba ilyenkor a HDR-t kírja. (amíg ezt leírtam kb 10* villant be egyébként)

Mi okozhatja a hibát?

Volt kettő hónapja egy villamkár az épületben, de a hiba előte is fennállt, csak jóval ritkábban egyébként, ezért nem annak tulajdonítom.

Előre is köszi a segítséget.

(#24025) bobalazs válasza b.akos090 (#24024) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]
Ez talán ad valami támpontot.

(#24026) kriszH


kriszH
csendes tag

Üdv.

Lenne egy asus pg248q monitorom,a hiba pedig az lenne,hogy egyszerüen nem ment el semmit a monitor,hiába állitok be bármit a menüjében,a következő ki és bekapcsolás után teljesen gyári beállitásokra áll vissza,és emellett még az overclock sem müködik rajta,valami ötlet?

Köszi a segitséget. :R

(#24027) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Egy elég érdekes jelenséget produkál a monitorom, [link]
Nem tudom eldönteni hogy IGP vagy monitor hiba. Igazából vagy kikapcsolásnál jön ez elő, de akkor csak egy pillanatra jelenik meg. Most is tök random jött elő. És nem értem. A videón kikapcsolom a számítógépet, sajnos nem hagytam elég időt, kb. 3 másodperc múlva újra bekapcsoltam a számítógépet, viszont addig sem tűntek el ezek a csíkok.

Van egyéb problémám is, ha elalszik a monitor, és felébresztem egérrel, akkor állandóan eldobálja az ablakok méreteit, és a képernyő szélére rendezi őket. A windows ilyenkor adja azt a hangot, mintha új eszközt csatlakoztatnék. A monitoron minden beállítás default. Amíg volt dedikált videokártyám addig nem volt ilyen problémám. Azóta egy rémálom az egész. Valaki találkozott ezzel a hibajelenséggel? Szerintem ez IGP driver hiba lehet inkább, mert dedikált kártyával nem volt ilyen problémám. Az első kérdésemre szeretnék elsősorban választ kapni.

Szerintetek ez monitor vagy IGP hiba lehet?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24028) tothjozsi96 válasza tothjozsi96 (#24027) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Közben látom hogy másnál is jelentkezett hasonló, #23909

(#24029) Lajbymester


Lajbymester
tag

Sziasztok!

Adott egy BenQ G2450 es egy BenQ G2750 monitor. Ugyanaz a szeria a ket tipus, csak az egyik 24", a masik 27".

A kisebbiket egy baratomtol vettem lassan 6 eve. Az elso bekapcsolaskor a szinek invertalodtak, de ugy emlekszem csak a Standard modban. A Movie, Game, stb. modokban jo volt. Ezt egy factory reset megoldotta. Azota egyszer sem jott elo.

A nagyobbikat, a G2750-et egy hete vettem (hasznaltan persze). Ugyanaz a hiba, kis bonusszal. Nem csak egyszer jott elo, hanem vagy 10x, csak ezalatt az 1 het alatt. Ugy tunik, hogy mindig amikor elmegy az aram, vagy a konnektorbol huzamosabb idore ki van huzva, vagy valamennyi idore ki van kapcsolva, akkor bekapcsolaskor nagy esellyel a kovetkezok valamelyike tortenik:
- visszaall angolrol magyarra, ami a gyari beallitas
- visszaallnak random beallitasok alapra
- invertalodnak a szinek
- ezek veletlenszeru egyuttese

Olyan, mint ha valami firmware problema lenne, mivel ket monitorban is kozos a hiba, igaz az egyiknel csak 1x jott elo. Vagy valami hardveres problema. Elnezest a tudatlansagomert, de fogalmam sincs, hogy ezek a monitorok hogyan taroljak a beallitasokat. Esetleg nem egy CMOS elem van benne, mint az alaplapokon, es az ment ki? Vagy flash memoriara mentik az adatokat?

A monitor splash screenje egyebkent nem invertalodik ilyenkor. Firmware update-et egyebkent nem adtak ki hozza, vagy csak mar nem talalhato sehol sem.

Valamit lehet segiteni ezen? Vagy probaljak egyutt elni a problemaval? Eleg maceras mindig ujra beallitgatni rajta mindent.

A szinek invertalodasarol egy fenykep (ez nem az en fenykepem, nem is ez a monitor az, de kb ugyanigy nez ki):

[ Szerkesztve ]

(#24030) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Első IPS monitorom szerepel a képen, érdeklődni szeretnék, hogy bevilágítás tekintetében ez egy gyengébb darabnak számít?


(fekete szín szemből)


(sötét jelenet film közben, kissé lentről, kissé balról)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#24031) bobalazs válasza jolti05 (#24030) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát igen, ips glow mindegyikre jellemző, de itt mintha különösen az lenne, talán kicsit zavaró is.

(#24032) Zsotyek


Zsotyek
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Tegnap vettem egy Samsung Odyssey G5 C27G55TQWR Ívelt TQHD monitort. Ez a monitor 2560x1440 felbontásra képes 144Hz képfrissítéssel.
Sajnos nekem a Windows beállításokban nem enged 1920x1080 60Hz nagyobb értékeket. Egy régebbi Sapphire Radeon HD 6870 VGA kártyám van. Esetleg a kártya miatt van ez?

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#24033) bobalazs válasza Zsotyek (#24032) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen.

(#24034) Zsotyek válasza bobalazs (#24033) üzenetére


Zsotyek
tag

Köszi! Én meg már azt hittem, hogy a monitor rossz. Akkor be kell szereznem valami újabb VGA kártyát ami legalább már DirectX 12 mert így mivel a mostani csak DirectX11 a Win11-et sem tudom telepíteni.

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#24035) eladohardver válasza Zsotyek (#24034) üzenetére


eladohardver
őstag

Bruh te ezeket komolyan el is hiszed amiket leírtál? :W

Ha win11 köll, Keress rá jótúb-on:
Windows 11 22H2 SV2 / 21H2 - Benchmark / 3D / 2D / CPU / Memory / AMD SAM
Ghost Spectre felmegy pIII-ra is ha akarnám...
Descriptionban találod az iso letöltést, és a kicsomagoláshoz a jelszót
Beaktiválni neked kell...

6870 max felbontásai:

Maximum digital resolution:2560 x 1600Maximum DP resolution:2560 x 1600Maximum DVI resolution:2560 x 1600Maximum HDMI resolution:1920 x 1200Maximum VGA resolution:2048 x 1536

Forrás

Double Penetration :DDD kábellel, vagy DVI-vel esetleg VGA kábellel működnie kell...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24036) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Dell monitor javítása kapcsán kihez, melyik szervízhez érdemes fordulni? (Budapesti helyszín a preferált.) A legjobb lenne, ha személyes tapasztal is lenne... :-)

(#24037) Zsotyek válasza eladohardver (#24035) üzenetére


Zsotyek
tag

Köszi! De sajna a Win 11 valami TPM miatt sem megy fel. Elég régi már a gépem. Mióta nem játszom azóta nem fejlesztem.

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#24038) jolti05 válasza bobalazs (#24031) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi a választ!

Gondolkodom még az elálláson :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#24039) PuffyMinnie válasza bobalazs (#24031) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Ez a rossz összeszerelés miatt van nem? Azaz túl szoros a külső műanyag része ami körbe veszi a kijelzőt. Mert nekem a Lenovo monitoron ( g24-20) bal oldalt fent van egy kicsi helyen csak. Amikor a műanyagot kicsit megemelem a kijelzőről akkor eltűnik. Nem csak ezen vettem észre, hanem van egy Asus VP249QGR azon is van 2 db ilyen rész fent, és ugyanígy ha kicsit megemelem a műanyagot akkor elmúlik, de utána vissza jön ha elengedem. De ez miatt nem akartam cserélgetni. Együtt lehet vele élni.

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#24040) bobalazs válasza PuffyMinnie (#24039) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A keret rögzítése problémás, és túl közel van préselve a panelhez a fény, túl szoros? Valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#24041) Jamby18 válasza NagyL (#24023) üzenetére


Jamby18
senior tag

Szia! Ugyanezzel a hibàval küzdök (LG) semmilyen megoldást nem találtam eddig (menü, kàbel) max még egy táp cserén gondolkodok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#24042) Mrgyergyo


Mrgyergyo
tag

Sziasztok

Nem tudom jó helyre írok-e. Lenne egy Lg-34uc79-g típusú UW monitorom. A problémám, hogy költözésnél megsérült a kijelzője, pixel csíkos a közepe. Szerintetek megérné javíttatni vagy valaki tud valakit aki megtudja csinálni, (nyilván panel cserés). felhívtam a legközelebbi LG szervizet és konkrétan drágábbra mondták a panelt, mint amennyiért vettem/lehet venni magát a monitort.

Válaszokat előre is köszönöm

(#24043) eladohardver válasza Zsotyek (#24037) üzenetére


eladohardver
őstag

amit említettem azzal felmegy...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24044) SRII


SRII
őstag

Sziasztok! Van egy régi gépem(i5 3750 8gb memória 2 db ssd)processzorba integrált videókártyát használtam eddig a régi monitoromon, az alaplapomon csak vga kiment van sajnos.
Egy jóval nagyobb monitorral szeretném használni a konfigot amin csak dp illetve 2 hdm kiment van, így vásároltam egy hdmi to vga kábelt de semmi jelet nem kap a monitor, hiába állítom és nézem végig a hdmi 1-hdmi 2 sávokat semmit nem talál, a monitor azt írja nincs kábel csatlakoztatva! valamit át kell állítani? nem találok megoldást. Köszönöm a segítséget!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#24045) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok,

mivel nem nagyon találtam megoldást itt írok.

Vettem ma egy ASUS VZ24EHE 24"-es monitort, tökéletesen működik. HDMI-n a PS5ből küldi a jelet(gond nélkül) és a VGA kimenetet pedig a gépre kötöttem rá HDMI converterrel, na már most nem ismeri fel a gép . Eddig is 2 monitorral voltam csak akkor nem volt megosztva, hogy az egyik konzol másik pedig gépre kötve.

Valakinek ötlet mi lehet a baj?

No mistakes, just happy little accidents

(#24046) chelepke


chelepke
csendes tag

Sziasztok,
Samsung Syncmaster 943N monitorom (elég régi már) kb. egy hete kezdett egy érdekes hibát produkálni:
Bekapcsolás után nem ad képet egy jó ideig (a Windows a betöltőhangja alapján rendesen betöltődik), aztán teljesen magától egyszercsak megjelenik a kép, és utána már rendesen működik egészen a kikapcsolásig. Sajnos napról napra egyre több idő kell neki, tegnap kb. fél óra, ma reggel pedig már nem is vártam ki, mert egy óra alatt sem történt semmi. Még valami: kikapcsolás után rövid időn belül (~negyed órán belül) újból bekapcsolva nem produkálja ezt a hibát, csak akkor, amikor tartósan ki van kapcsolva. Van valakinek esetleg ötlete, ez mitől lehet? Javítható, vagy másikat kell vennem helyette? Köszi, előre is. Üdv, B.

(#24047) eladohardver válasza chelepke (#24046) üzenetére


eladohardver
őstag

Javítható! Döglődnek a kondenzátoraid... kiforraszt összes beforraszt ugyan olyat... ennyi... kb 1500 pénz a kondik ára... lehet sokat is írtam...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24048) GeRbo_92


GeRbo_92
csendes tag

Sziasztok!

Adott ez a Benq G2420HDBL monitor, bekapcsolás után 10-15 perccel "színes pixeles lesz a kép" hol jobban hol kevésbé, valamikor elhadja. Szemléltetésnek linkelek videót hozzzá. https://youtu.be/Gw3oQjCADfI
Érdemes vele foglalkozni vagy van valami tipikus hiba erre a jelenségre?
(nem a pc, nem vga a hiba)

(#24049) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

Sziasztok,

nagyon nehéz téma, utolsó reményemben megpróbálok itt segítséget kérni. :D
Egy használt monitor került hozzám amit szeretnék a laptopommal összekötve használni.
Ha csak az asztalon tevékenykedek, másolok, Messenger asztali alkalmazást használom, Word, Excel, VSCode stb.. akkor hibátlanul működik, de ha elindítok egy játékot, videót (akár böngészőben, akár VLC-ben), vagy zenét (VLC-ben) akkor 10-20 másodpercenként elmegy a kép és a hang is (ha a monitor van kiválasztva), hallatszódik egy kattanás a monitor felől, majd 1-20 másodperc múlva visszajön. Ha több, mint kb 15 másodperc, akkor jön hogy “No signal”, de utána visszajön. Egészen addig csinálja ameddig a kiváltó okot meg nem szüntetem.
Érdekesség, hogy a laptopnak “eredetileg” csak 60,052 Hz-et, a monitornak pedig vagy 59,951 Hz vagy 60,011 Hz a választható.
A laptopomon HDMI port van.
11 éves Acer laptoppal és 9 éves MacBook Pro-val nem volt gond.

Amiket eddig kipróbáltam:

-HDMI-HDMI (monitoron mindkét port)
-HDMI-Display Port
-másik kábel
-monitor felbontást változtattam
-Intel és Nvidia legfrissebb driver tiszta újratelepítés
-Windows reinstall
-friss BIOS
-Legfrissebb Win10
-a Windows általt felkínált Hz-ekkel kipróbálás
-Custom Resulotion Utility programmal “force-oltam” a monitor es a laptop kijelző értékét is 59 és 60 Hz-re
-Letiltottam a monitor hangját eszközkezelőben
-Amit tudtam, a Windowsvan az Intel es Nvidia programokban teljesítmény-centrikusra állítottam

Ha valakinek ezekután bármilyen ötlete van, szívesen meghallgatom.

Adatok

Laptop:
Asus FX504 GE
CPU: I5-8300h
Integrált GPU: Intel UHD 630
Dedikált: Nvidia GeForce 1050Ti
1920x1080

Monitor:
Acer K272HUL (No touch), 27”, 2560x1440

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#24050) tmark27


tmark27
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung S27B800PXU és egy LG 27UP850N-W 4K monitor USB-C csatlakozóval, szeretném a M1-es MacBook-om rácsatlakoztatni USB-C keresztül de nem ad képet csak tölti a gépet. Ugyan úgy rá szeretném dugni egy WIN-es gépet de azt is csak tölti. HDMI-vel tökéletesen működik de USB-C to USB-C megoldással semmi.

Esetleg találkozott valaki ilyen problémával vagy hogyan tudom beállítani , hogy működjön.

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.