Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22001) Kolbi_30 válasza Thermy (#22000) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Passz.Kerdezz ra szerviznel, kuld el emailben a kepet nekik(ha van hazai kepviselet pl oda is)
De a manapsag olcsobb uj monitort venni mint javittatni..kb ugyan ott van szerintem

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#22002) miczo válasza Thermy (#22000) üzenetére


miczo
tag

A panel pontos tipusának ismeretében utána lehet keresni (pl ebay), hogy hozzávetölegesen mennyibe kerülhet. Kérdés, mennyire rentábilis javítani, így hogy föegység ment tönkre.

Pl. itt tudod megkeresni az adott monitortípusban használt panelt.
Illetve a panelt kódját megadva azt, hogy mely monitorokban használják.

Ha fekete öntapadós tapétával leragasztod, akkor a nagyinak még 4:3-ba elmehet... [bocs]

(#22003) Thermy válasza miczo (#22002) üzenetére


Thermy
tag

Elvileg itt van, de sehol nem találok hozzá panelt
[kép]

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#22004) Valdez válasza Thermy (#22003) üzenetére


Valdez
őstag

(#22005) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

manuális kijelző kalibrálásra van valamilyen program? (ami a szem színérzékelését használja fel).
Adott egy noti kijelző [link] , sok a kék tónus, ezt kéne beállítani (hardware-es kalibráció nélkül).

Köszi

free your mind

(#22006) mezis válasza Jazz (#22005) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link] ?

mezis

(#22007) BlackMartian


BlackMartian
csendes tag

Sziasztok!
(Ha lett volna már ilyen problémáról szó, akkor előre is elnézést)
Asztali PC mellett 2db LG 24MP59G monitort használok (a PC-ből 1-1 HDMI kábel megy a monitorokba). Általános felhasználás mellett semmilyen problémát nem tapasztalok, de amint elindítanék egy játékot (vagy akár a UPlay klienst önmagában), akkor mindkét monitor elkezd villódzani (a játékot csak egy képernyőn használnám, a másik képernyőn csak egyszerű böngésző vagy Discord maradna).
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#22008) marcarc


marcarc
senior tag

Adott egy Z35P VA monitor. Most, hogy masszívan Home Office van elkezdtem használni osztott képernyős módban és megjelent egy csík, beégés. Mondanom sem kell, hogy nem örülök neki. Ez garanciális probléma? Előre is köszi a választ.


(#22009) Eke


Eke
csendes tag

Üdv, mindenkinek!
LG Flatron W2042T monitorhoz keresek kezelőpanelt, ha valakinek akadna egy elfekvő darab,,,

Üdvözlettel...

(#22010) mezis válasza marcarc (#22008) üzenetére


mezis
nagyúr

Tesztképek itt.
Én nem beégésnek hanem"leégésnek" tippelem. Válik a ragasztás a kijelzőről.
Szerencséd van, ha még garanciális.
Home Office. Persze. Két játékkonzollal... ;] :DDD

mezis

(#22011) marcarc válasza mezis (#22010) üzenetére


marcarc
senior tag

Az eizo tesztel nem látom a vonalat, de mindenhol máshol igen, közép sötét szürke alapon. 5 év gari van rá most 1 éves. :((

(#22012) mezis válasza marcarc (#22011) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha egyetlen tesztképen sem jelenik meg a a vonal (csík ? :F ), akkor a monitorod, monitor vezérlőd rendben van.

mezis

(#22013) Russian35


Russian35
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy vettem egy asus gtx 980-at és miután beletettem a gépbe a drivere telepítése után nem ismeri fel a monitort, dvi- kábelen keresztül, a driver telepítése elött volt kép, utána mikor a windows tölt befele elsötétül a monitor.
Hdmi-n keresztül a tvt felismeri gond nélkül, a felbontás 1920x1080.
Monitor tipusa dell u2312hm.
Szóval próbáltam a monitor driverét twlepiteni de csak akkor engedi ha az alaplap integrált vga-ra vagyok csatlakozva és akkor se ismeri fel a gtx980.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#22014) mezis válasza Russian35 (#22013) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Próba egy Live Linux-al.
- Próba egy Windows fórumon.

mezis

(#22015) Gombair


Gombair
csendes tag

Sziasztok!

Egy Dell U2913WM monitorom van, a hibája, hogy nem érzékeli a menüválasztó gombokat (érintős gomb), csak a ki/be kapcsoló gombot.

Szedett már szét valaki ilyen monitort, érdemes megpróbálni kicserélni a gombok érintőpaneljét?

(#22016) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Ma reggel volt egy olyan furcsaság a géppel azaz a monitorral memtest86+ bootolása közben hogy ilyen kép fogadott:
[kép]
[kép]
[kép]

Gondolom ez a program 640*480 vagy nagyon maximum 800*600-ban hajtja ilyenkor a monitort, ha megnyomtam a bemenet választó gombot akkor utána azonnal helyreállt meg ki és visszakapcsolásnál is. Már desktopon is csinálta egyszer a natív felbontáson de ott is ugyanúgy helyreállt a fenti módszerekkel. Most lesz 15 éves a monitor szóval nem mai darab. Ha folyamatosan üzemel több órát is akkor semmi baja. Ez így biztosan kizárható hogy nem videokártya hiba? Cseréljek kábelt aztán kiderül?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22017) mezis válasza Trebron09 (#22016) üzenetére


mezis
nagyúr

Én inkább a tápegység elkóit nézném (mérném) meg.

mezis

(#22018) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Sziasztok vásároltam egy ilyen AOC 24V2Q monitort, bekapcsoláskor egyből feltűnt hogy erősen zöld színű a megjelenített kép. A szín beállításokban minden alapértelmezett beállításokon volt R50/G50/B50. Viszont kézileg beállítva a zöld színt közel 0 értékre állítva már tökéletes a színmegjelenítés szemre. Ez monitorhibának számít vagy létezik hogy ilyen szélsőséges beállítások mellett adja megfelelő képet ?

LUXURY IS A CHOICE

(#22019) mezis válasza Sipasanyi (#22018) üzenetére


mezis
nagyúr

Tesztképek itt.
Kábel, csatlakozások rendben ?

mezis

(#22020) laci12234


laci12234
tag

Sziasztok
Miért laggol a játék ha a másodlagos monitoron van az obs ?? Ha vissza huzom az elsödlegesre az obst akkor meg semmi baja
De az fps nem esik le csak laggol

(#22021) istvan0122


istvan0122
csendes tag

Sziasztok.
Vettem új monitort. 144Hz-et bír, de a képernyő speciális beállításoknál 120Hz a maximális beállítható frekvencia. Alapból hdmi kábelt adtak hozzá, viszont nem tudom, hogy abból milyet.
A kérdésem, hogy függhet a videókártyától, hogy a monitort be tudom-e állítani 144hz-re, vagy az kizárólag monitor/kábel kérdés?

(#22022) Sipasanyi válasza istvan0122 (#22021) üzenetére


Sipasanyi
tag

Csak a monitoron és kábelen múlik a képfrissítés. Nézted a videokártya driverben is hogy mennyit enged, illetve maga a monitor beállításaiban? Ha nvidia kártyád van vigyázz mert csak a displayport1.2 kábelen keresztül működik a freesync és nem biztos hogy támogassa a legnagyobb képfrissítést. AMD kártyánál működik HDMI keresztül is a freesync ott támogatnia kell a gyártó által megadott legnagyobb képfrissítést. 3 helyen kell megnézned a windows speciális monitor beállításoknál, a videokártya driverben és a maga a monitor beállításaiban. Plusz még a monitoron belül is általában választható a kimenet verziója pl. displayport 1.0 vagy 1.2, HDMI csatlakozásnál hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#22023) istvan0122 válasza Sipasanyi (#22022) üzenetére


istvan0122
csendes tag

Kártyám: [link] .
Monitoron 2db hdmi 2.0 csatlakozó van(tehát nincs mit választanom), és 1 dp ami állatható 1.1 és 1.2 között, de az most nem esedékes.

Az valid, hogy nem ismeri fel a win10 a monitort? A speckó beállításnál ahol ki lehet választani a jelenleg max. 120Hz-et, felette a Típus : Generic PnP Monitor.. ez normális?

(#22024) Sipasanyi válasza istvan0122 (#22023) üzenetére


Sipasanyi
tag

Windows pnp monitornak ismer fel minden kijelzőt azzal nincs gond, a gyártó oldalán találtam valamilyen drivert esetleg kipróbálhatod :
VG240Y

LUXURY IS A CHOICE

(#22025) istvan0122 válasza Sipasanyi (#22024) üzenetére


istvan0122
csendes tag

Már próbáltam, de igazából felismeri szerintem.
Valószínű megvan a hiba, a kártyám 1.4-es hdmi-t támogat ?!
Megpróbálom display porttal 1.2-vel.

(#22026) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Tavaly nyáron vettem egy használt Benq GL2450h monitort, alapvetően irodai felhasználásra, hogy menyasszonyom a céges laptopját is rá tudja kötni, és nagyban lássa a táblázatokat, amikkel dolgozik. Időközben változtak a dolgok, és most fényképszerkesztésre is szeretném használni. Már az elején is feltűnt, de most még inkább olyan érzésem van, mintha az egész monitor képe egy kicsit vöröses árnyalatú lenne. Próbáltam gyári resetet a monitorban és az XFX RX580 8GB driverében is, próbáltam a windows beépített kalibrációját is, de nekem még mindig úgy tűnik, hogy enyhén pirosas a képe, még a HP DV6 6b08eh laptopom és menyasszonyom Dell Lattitude laptopjának képéhez is (az iPhone 8-am IPS kijelzőjéhez képest meg végképp ég és föld).

Ez simán lehet panelek közötti különbségek miatt, vagy esetleg van valami probléma a monitorral?

Érdemes és lehet ezt kalibráltatni? Az Oázisnál láttam, hogy 8e Ft-ért kalibrálnak egyet, de nem tudom, van-e értelme ezt ráköltenem, amikor 15e Ft volt a monitor, és az eredeti célnak, az irodai felhasználásnak még így is simán megfelel.

Vagy fotó szerkesztéshez vegyek esetleg egy másik, IPS paneles monitort?

Mi a véleményetek? Kíváncsi vagyok minden álláspontra ezzel kapcsolatban!

www.brczart.hu

(#22027) Beri


Beri
addikt

Hello,

egy nagyon furcsa hibát tapasztalok. Videólejátszás közben a kép egyes részei (jellemzően nagyobb, világosabb részek) furán villognak, remegnek. Talán úgy lehet legjobban körülírni a hibát, hogy azon bizonyos részek szélei a mozgás irányában gyorsan oda-vissza mozognak.
[kép] <- itt próbálom szemléltetni amiről beszélek. A horizont pereme és a felhő szélei remegnek, a kép többi része hibátlannak tűnik. Próbáltam videóra venni, de nyilván nem látszik rajta igazán a hiba. Próbáltam 60 és 165Hz között mindenhogy, g-sync-kel, anélkül és másik gépről is. Másik, csak 60Hz-es monitoron nem látszik a hiba (bár az DVI portra van dugva, nincs másik DP-os monitorom itthon).
Ez monitor hiba, lejátszó hiba, vagy csak simán szokjam meg, mert ez ilyen?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22028) carregcennen


carregcennen
friss újonc

Sziasztok! Az alábbi témában kérnék segítséget.

Van egy új Acer Nitro VG271UPbmiipx típusú monitorom, az adatlapja szerint 2560*1440 -es felbontású, képfrissítési frekvenciája 144Hz.
A monitort egy HP ELITEBOOK 830 G6 NOTEBOOK -al használom, ebben egy Intel® UHD Graphics 620 integrált videokártya van. (Win10)

Ha a fenti, maximális felbontással használnám, a képfrissítési frekvencia visszaugrik 59Hz-re, 120Hz-et is csak 1920*1080 -as felbontásnál lehet konfigurálni.

A laptopon HDMI 1.4-es csatlakozó van, a monitor elméletileg tudja a HDMI 2.0-t is.

Esetleg meg tudná valaki mondani, hogy a videokártya, a HDMI csatlakozó verziója vagy talán az egyébként új monitor a gyenge láncszem? A monitor még garanciális, ezért kérdezem.
A forgalmazó szerint a HDMI verziója lehet a "bottleneck".

Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

Előre is köszi az ötleteket, tapasztalatokat.

És elnézést ha a kérdésben, probléma felvetésébe elvi hiba van és valamiért ennek így nem is kellene menni. Nem vagyok hw guru.

(#22029) Beri válasza carregcennen (#22028) üzenetére


Beri
addikt

A HDMI 1.4 nem tud 144Hz-et 1440p-ben. 60Hz körül van a maximum. Nincs azon a laptopon egy displayport?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22030) carregcennen


carregcennen
friss újonc

Sajnos nincs a laptopon Display port.

(#22031) Beri válasza carregcennen (#22030) üzenetére


Beri
addikt

Esetleg thunderbolt 3? Vagy USB3, ami tud alternate mode-ot. Arra feldugsz egy adaptert, amire displayporton feldugod a monitorod és mehet a sokhertz 1440p-ben is. Csak azt kéne tudni, hogy konkrétan mit tud a port a laptopon.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22032) ektoplazma


ektoplazma
újonc

Sziasztok!
Ezek halott pixelek? Volt már korábban pixelhibám, de itt kicsit összezavar a különböző árnyalat. Mintha csak valami piszok lenne, de nem az. alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#22033) mezis válasza ektoplazma (#22032) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Alap színekkel (R,G,B) ki fog derülni.

mezis

(#22034) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem használtan egy monitort. Postán érkezett és mikor bekapcsolom, ezt látom:

Mi lehet? Megsérült szállítás közben? Nem találtam külsérelmi nyomot a csomagoláson, de nincs okom azt hinni, hogy hibásan adták fel.

(#22035) mezis válasza Golota (#22034) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
És ha van szignál ?

mezis

(#22036) Golota válasza mezis (#22035) üzenetére


Golota
aktív tag

Szia. Ugyanez. A világos árnyalatoknál rózsaszín elszíneződés, illetve látható vibrálás is. Kábeleket cseréltem, forrást cseréltem, bemenő portot váltogattam,

[ Szerkesztve ]

(#22037) Kolbi_30 válasza Golota (#22036) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Akkor ennek valószínűleg harangoztak

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#22038) mezis válasza Golota (#22036) üzenetére


mezis
nagyúr

Alap színekkel (R,G,B) milyen ?

mezis

(#22039) Golota válasza mezis (#22038) üzenetére


Golota
aktív tag

Így néznek ki...



[ Szerkesztve ]

(#22040) mezis válasza Golota (#22039) üzenetére


mezis
nagyúr

Passz.

mezis

(#22041) default.


default.
őstag

Sziasztok, bocsi. ez egy kicsit hosszú lesz, de gondoltam, elfér itt a "félvégtelenben".

Van egy böszme régi Samsung SyncMaster P2350-es monitorom..
Már eleve használtan vettem (bemutató darab volt) egy nevenincs boltban, kb 15 éve. Azóta volt már leejtve többször, többek között betonra is kézmagasságból, biztos, ami biztos, de szerencsére a gondos törődés (néhány év használat után egy kedves fórumtárs "AxlRose" jutányos áron kicserélt benne néhány kondenzátort) meghozta gyümölcsét, és máig működik!
Egy idő után sajnos mindig elkezd zúgni, nem hangosan, de épp eléggé zavaróan. Ez a zúgás megszüntethető, ha összenyomom az elejét, és a hátulját, mármint a kijelzőt, és a hátulját.
Külön érdekesség, hogy szinte kizárólag akkor kezd el zúgni, ha a gyárilag definiált profilok közül az alacsony Brightness és Contrast értékűt választom ki. Pl. a "Game" profilban, ami úgy világít, hogy kifolyik a szemem, semmi baja, tökéletesen műkdik, semmi zúgás...

Ez vajon mire utalhat? ...
Szerintetek elképzelhető, hogy egy (táp)kondi cserével megszűnne ez a probléma?

Köszönöm szépen előre is,
Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

(#22042) current


current
tag

Sziasztok!
Lehet, rossz helyre írom, igazából nem tudom eldönteni, a VGA topikba, a játékokhoz vagy ide írjam, mindegy, hátha valahol kapok segítséget. Monitorom: Samsung SyncMaster 225MW. Gépem brutál, nem részletezem, GeForce RTX 2070, legfrissebb driverral. Feltelepítem a Doom Eternal játékot, videóbeállítások maxra, hajrá. Gond nélkül játszok 1 órát, lekapcsolom. Másnap indítom, 640x480-nal indul. :(( Hát, jó, rendesen beállítom, ahogy eddig volt, 1680x1050-re, és a játék az "apply" gombra a "Not Optimum Mode, Recommended Mode 1680x1050 60Hz" üzenettel elfeketedik. A monitor lenne elvileg a ludas, de más játék meg indul, akármilyen felbontással. Újratelepítettem! Letöröltem a mentést, mindent. Első indítás: marad az üzenet. Hol az anyukájába jegyezte meg a beállításokat, ha teljes uninstall volt és újraraktam? Mindent próbáltam, semmi ötletem, örülnék, ha valaki segítene, mi lehet a gond, miért nem tetszik a monitornak(?) az a játékbeállítás, amin alapból is megy?! :F Nekem ez magas.
Köszönöm!

(#22043) kukulec


kukulec
őstag

hali, vettem egy dell p2419h monitort. most két monitor megy, ez a másodlagos. az a kérdésem, hogy miért nem működik az usb portja?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#22044) mezis válasza kukulec (#22043) üzenetére


mezis
nagyúr

6. USB Upstream Port csatlakoztatva ?

mezis

(#22045) sz.istván


sz.istván
tag

Üdv!

Színeltolódásnál, jelen esetben kék felé, van e valami konkrét megoldás a javításra, vagy sokrétűbb a hibajelenség, illetve kuka e a moni? :U

(#22046) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv!

Vásároltam egy Samsung u32j590-es monitort. Sajnos nagyon szakadozik az egér már az asztalon is, nem nagyon tudom így használni, viszont biztos vagyok benne, hogy user error.

Odáig eljutottam, hogy a Windows 10 a "Speciális megjelenítési beállítások" alatt azt írja, hogy a "Bitmélység 8 bit", a "Frissítési gyakoriság" is csupán 29 Hz. Ez elég kevéskének tűnik számomra, gondolom emiatt tűnik akadozónak az egér.

Az Amd Radeon szoftverben a "Kijelző" menüpont alatt a "Radeon Freesync"-re azt írja, hogy "Nem támogatott" és be se tudom húzni a csúszkát.

Én úgy tudom, hogy ez a monitor támogatja aFreesyncet, és gondolom a képfrissítésnek sem 29 Hz-nek kellene lennie.

Bármilyen segítséget szívesen fogadok! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22047) The Goth válasza Vertigo18 (#22046) üzenetére


The Goth
tag

A FreeSync-et csak display bemeneten tudja olyan vga-val amin van 1.2-es display kimenet.
Ha te sima HDMI-n, pláne alaplapi HDMI kimeneten sima APU-val és nem dVGA-val használod, akkor ez a 30 Hz (29) a csúcs amit natív felbontáson tudni fog.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#22048) deathtania válasza sz.istván (#22045) üzenetére


deathtania
senior tag

Ha feljebb megnézed a hozzászólásomat, nekem ugyanez a problémám, csak vörössel. Senki sem válaszolt a hozzászólásomra, így írtam végül az Oázis computernek, akiktől ezt a választ kaptam:

"Igen az előfordulhat, hogy valamelyik színcsatorna már veszített az erejéből (kék vagy a zöld) ezért a piros lett a dominánsabb mely felborítja a fehéregyensúlyt.
Érdemes lehet kalibráltatni, amennyiben a készülék nem kalibrálható mert annyira elöregedett nem számolunk fel díjat de jelenleg a járvány miatt ez a szolgáltatásunk szünetel."

Gondoltam megosztom veled, háthat hasznos lehet neked is. Majd a járvány után elviszem hozzájuk a monitort, és meglátom, mit tudnak vele csinálni. :)

www.brczart.hu

(#22049) Vertigo18 válasza The Goth (#22047) üzenetére


Vertigo18
addikt

Időközben odáig eljutottam, hogy a monitornak az egyes kimenete Hdmi 1.4, a kettes kimenete tudja csak a Freesync-et (Hdmi 2.0). Tehát a monitor menüjén belül így már tudtam aktiválni a Freesync menüpontot, ettől aktiválható lett Radeon sotwaren belül is, azonban...

Amint elkezdek egy játékot játszani a 4k felbontáson, az kb. 30 mp után kikapcsolja a monitort, azon megjelenik a Hdmi2 felirat, majd 2 mp múlva visszakapcsol a monitor. És ez kb. 4-5 mp-enként megismétlődik, mintha nem kapna jelet.

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy szar a Hdmi kábel és nem megy át rajta rendesen a jel, így amikor sok neki, akkor kikapcsolja? Természetesen ez is összefüggésben van a képfrissítési frekvenciával, hiszen amint kilövöm a Freesyncet, a játék is visszaugrik 30 Hz alá és nincs ez a "villogós" probléma.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22050) The Goth válasza Vertigo18 (#22049) üzenetére


The Goth
tag

Ha az a HDMI kábel amivel használod nem 2.0-ás akkor meglehet hogy ez az oka.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.