Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15251) El Kebir válasza Machado (#15250) üzenetére


El Kebir
őstag

monitorban pl a feketeszintet lehet rosszul, plussz a "videójel" alapbeálításban nem is ugyanolyan... mivel a hdmi egy tv kimenet a vga kártyákon...

szerk, neked a korlátozott dinamikatartomány lehet a hiba oka...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15252) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung 2243SN monitorom. Tönkrement benne az inverter a szerviz szerint, ahova elvittem, viszont ők nem tudnak alkatrészt keríteni hozzá (már 2 hónap telt el várakozással). Valaki tudna nekem ebben segíteni? Hol tudok ilyen invertert szerezni? Esetleg melyik szervizt próbáljam meg?

Előre is köszi!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#15253) fero02 válasza CWorm (#15252) üzenetére


fero02
veterán

Melyik alkatrésze kellene?

(#15254) CWorm válasza fero02 (#15253) üzenetére


CWorm
aktív tag

Annyit tudok, hogy inverter, ha esetleg annak még vannak további részalkatrészei, akkor meg kell kérdeznem a szervizt, hogy pontosan mi kell.
A hibajelenség az, hogy nincs háttérvilágítás, miközben jól megnézve látszik, hogy a kép ott van, csak a sötét miatt alig lehet kivenni még közelről is. Bekapcsolás után 1-2 másodpercig van háttérfény, aztán elmegy.

[ Szerkesztve ]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#15255) fero02 válasza CWorm (#15254) üzenetére


fero02
veterán

Igen, ez szokásos hibának tűnik. Kérdezd meg mi kell, aztán írj nekem.

(#15256) CWorm válasza fero02 (#15255) üzenetére


CWorm
aktív tag

Rendben, köszönöm előre is. Mivel legközelebb csak hétfőn lesznek nyitva, aznap fogok tudni akcióba lépni.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#15257) Utao


Utao
csendes tag

Sziasztok!

GIGABYTE GV-R927OC-2GD R9 270 2GB GDDR5 PCIE videokártyát vettem, ami már nem kompatibilis akorábban használt analóg monitoraimmal. Vettem egy BENQ GW2760HM monitort, viszont nem adtak hozzá DVI kábelt, csak HDMI volt rajta. Ehhez vettem egy olyan átalakítót, ami DVI kimenetté alakítja a HDMI kábelvéget, és ezt dugtam be a kártyába. A következő dolog történt: a monitor azt írta, hogy a kábel nincs bedugva, viszont a windows 8.1 érzékelte a monitort, és elsődleges kijelzőként alkalmazta is. Tudtok segíteni, hogy oldhatnám meg a problémát? Vegyek egy rendes DVI kábelt és azt dugjam be a kártyába? Lenne így különbség ahhoz képest, ahogy most van rajta?

A kártyám hátulról így néz ki: http://www.maxstore.hu/Images/Products/GBGVR927OC2GD_2.jpg
A bal alsó csatlakozóba van az analóg LG monitorom átalakítóval bedugva, a jobb alsó csatlakozóba pedig az átalakítós HDMI kábel.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#15258) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mágusokhoz a kérdés:

Miként lehetne megtáplálni az U2711-emet QHD felbontással, a DP porton kívül? A két DVI dual link, az megoldható lenne, van is kábelem, de ugye notikon nem sok DVI van, leginkább semennyi. Milyen adapterrel lehetne ebből is DP, miniDP vagy neadjIsten HDMI 1.4-et művelni? Ha van egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15259) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Most vettem észre hogy ha indítok egy torrentet enyhe vízszintes hullámzás jelenik meg a képernyőn...Samu Syncmaster E1920,többi az adatlapomon,mitől lehet ez??

[ Szerkesztve ]

(#15260) El Kebir válasza Tikakukac (#15258) üzenetére


El Kebir
őstag

az a monitor, csak DVI-n és DP bemenetein támogatja a natív felbontását...HDMI-n csak FHD-t tud. (a notik, és a vga kártyák kimenetei is általában ilyen korlátokkal rendelkeznek)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15261) fero02 válasza konci79 (#15259) üzenetére


fero02
veterán

Gyenge minőségű Dsub kábel.

(#15262) Tikakukac válasza El Kebir (#15260) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem ment át akkor a kérdésem Újra:

Pontosan tudom, hogy a két DVI és a DP tud QHD-t. Nekem a bajom az, hogy a két DVI-ból az egyiket mindenképpen vagy DP-re vagy HDMI-re át kellene alakítani, mert nem sok DVI csatis notit látsz a piacon, nagyjából egyet sem. Nekem meg 1 asztali, 1 saját noti dokkon és 1 tesztgépem van. Ezért a harmadik mindig vagy VGA-t kap vagy FHD-ban ketyeg. No, ezt kellene megoldani. Elviekben DP és Dual Link DVI aktív átalakítóval megy. Na ilyen van és valóban megy?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15263) Qmi


Qmi
tag

Sziasztok.
Nem tudtok olyan kollégát aki monitor javítással foglalkozik?

(#15264) konci79 válasza fero02 (#15261) üzenetére


konci79
őstag

Gyári kábel,cserével megoldódik? 2 éves monitor.

(#15265) fero02 válasza Qmi (#15263) üzenetére


fero02
veterán

Mi a gond?

konci79: szerintem meg. De mielőtt vennél egy újat, egy próba erejéig kérj kölcsön egyet valakitől. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15266) Qmi válasza fero02 (#15265) üzenetére


Qmi
tag

Nem kapcsol be, power led nem világít. ennyi kb.

(#15267) Utao


Utao
csendes tag

Sziasztok!

GIGABYTE GV-R927OC-2GD R9 270 2GB GDDR5 PCIE videokártyát vettem, ami már nem kompatibilis akorábban használt analóg monitoraimmal. Vettem egy BENQ GW2760HM monitort, viszont nem adtak hozzá DVI kábelt, csak HDMI volt rajta. Ehhez vettem egy olyan átalakítót, ami DVI kimenetté alakítja a HDMI kábelvéget, és ezt dugtam be a kártyába. A következő dolog történt: a monitor azt írta, hogy a kábel nincs bedugva, viszont a windows 8.1 érzékelte a monitort, és elsődleges kijelzőként alkalmazta is. Tudtok segíteni, hogy oldhatnám meg a problémát? Vegyek egy rendes DVI kábelt és azt dugjam be a kártyába? Lenne így különbség ahhoz képest, ahogy most van rajta?

A kártyám hátulról így néz ki: http://www.maxstore.hu/Images/Products/GBGVR927OC2GD_2.jpg
A bal alsó csatlakozóba van az analóg LG monitorom átalakítóval bedugva, a jobb alsó csatlakozóba pedig az átalakítós HDMI kábel.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#15268) fero02 válasza Qmi (#15266) üzenetére


fero02
veterán

Milyen monitor? Helyileg merre? :U

(#15269) El Kebir válasza Tikakukac (#15262) üzenetére


El Kebir
őstag

előbb azt nézd meg (specifikációjában, használati utasításban), hogy az adott hdmi kimenet tud-e egyáltalán kiadni magából fhd-n nagyobb felbontást, mert itt kezdődik a problémád. (ha nem tud, akkor felesleges keresni átalakítót... ha tud, akkor megfelelő aktív átalakítóval minden lehetséges.)

(most a asztali gép, meg a tesztgép is asztali? és a "notival" van gondod? vagy a tesztgép szintén "noti"? nem világos)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15270) Tikakukac válasza El Kebir (#15269) üzenetére


Tikakukac
titán

Szakmabeli vagyok, hidd el, ezzel nincs gond :B Szinte kivétel nélkül a most kijövő notik NV alatt tudják a szabványt és ki is adják ha kell, ez nem gond. miniDP is van pár újabb konzumeren, de leginkább nem, ez a baj.

Aktívra gondoltam én is, kérdés mit honnan merre, és működik-e valóban. Mert árultunk mi már olyan pokoldrága átalakítót ami elég hülyeségeket művelt.

1 asztalim van. Az fix. Egy notim van, dokkon általában, ha ki akarom kötni, az is fix. És a 3. dolog a tesztelős laptopos móka na és neki már nem jut rendes dugasz és katrancolni kell. Azt nem szeretem, ezért kérdeztem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15271) zsolt9696


zsolt9696
csendes tag

Sziasztok!

Van egy hd 5670-es vga-m előtte pedig egy hd 3850-es de egyiken se tudtam beállítani full hd felbontást mert kilógott a kép nem jeleníti meg normálisan olyan mintha nem is támogatná. Lényeg, hogy 1680x1050-es felbontást jelenít meg csak rendesen mindkettő. DVI-HDMI kábelt használok. (Vga-ban DVI, TV-ben meg HDMI)
Hogyan tudnám megcsinálni hogy olyan normálisan jelenítse meg a FHD képet olxan normálisan mint a 1680-at?
Lehet hogy a kábel nem bírja el a FHD-képet?

Üdv.: Zsolt

(#15272) Mikisys válasza zsolt9696 (#15271) üzenetére


Mikisys
őstag

A kábel biztos, hogy bírja.
A HDMI nem azonos a DVI-vel, adapterrel sem, ez az oka, hogy a képméret-képarány nem megfelelő.
Lehetőleg azonos tudású készülékeket kell egymáshoz csatlakoztatni, akkor a probléma nem lép fel.
Tehát, DVI-I kimenetes videokártyához DVI-I bemenetttel rendelkező monitort, vagy HDMI csak HDMI-vel köthető össze.

Üdv!

(#15273) CappyLama007


CappyLama007
újonc

Sziasztok!

Most vettem egy lg 24mp55hq-p monitort de filmeknél, játékoknál a sötétebb részek annyira sötétek, hogy szinte semmit nem lehet látni. ( a régi kocka monitornál nem volt ilyen )

Ekkor azt tanácsolták, hogy a dinamikus kontrasztot kapcsoljam ki, de azt meg nem találom , valaki azt is mondta, hogy ezen a monitoron azt nem lehet kikapcsolni!

D-Sub kábeles.

5 napja rendeltem.

Segítsetek legyetek szívesek! :)

(#15274) El Kebir válasza zsolt9696 (#15271) üzenetére


El Kebir
őstag

a tv-ben kapcsolt ki a túlpásztázást (overscan) és jó is lesz. Ha a tv-ben nincs ilyen opció, akkor jól jönne, egy hdmi-hdmi kábel, a vga-n hdmi kimenet (tv kimenet), azzal a vga kártyánál is lehet ellenbeállítani. (vga kártyával kisebb képet küldeni, a tv kinyújtja, minden ok lesz, csak a képminőségnek nem tesz jót a többszörös képméretezés...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15275) El Kebir válasza Tikakukac (#15270) üzenetére


El Kebir
őstag

akkor te csak egy tuti aktív átalakító tippet kérnél :) (nekem sincs gyakorlati tapasztalatom a különböző átalakítókban...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15276) Utao válasza Mikisys (#15272) üzenetére


Utao
csendes tag

Huh, lehet, hogy emiatt nem látja a monitorom sem, hogy rádugtam a videókártyámra, amíg a windows igen? DVI kártyakimenetre dugtam rá, de HDMI kábelen keresztül.

(#15277) Tikakukac válasza El Kebir (#15275) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyasmi.

Az a baj neten is van minden és nos izé elég necces volna csak úgy belerongyolni 5-6-7k-s tételbe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15278) AVarice


AVarice
tag

Sziasztok.
Néhány napja vásároltam egy P2414H típusú monitort, amit barátnőm használ. Egy Lenovo SL510-es laptop integrált vidaókártyája hajtja meg, ezen a kábelen keresztül.
Eleinte nem is volt semmi gond, de aztán észrevettünk, hogy bizonyos képeknél piros kis pixelek vannak - elég sok, össze-vissza a monitoron, valamelyik folyamatosan ég, van amelyik villog. Mindez szépia képeknél látható a legjobban, viszont pl pdf olvasáskor vagy videó nézésnél nem látható. Próbáltam homogén színeknál - zöld, sárga, szürke, de ott sem volt észlelhető.
Lecseréltem a kábelt a gyári vga kábelre, azzal nem volt tapasztalható a jelenség.

Sajnos nem sok időm volt tesztelni a dolgot, mert vonat indulás előtt 10 percel kaptam meg az infót bnőmtől... :N

Szerintetek mi lehet a probléma? Van pár tippem, de itt biztosan van nálam okosabb ember, aki megmondja. :)

(#15279) AVarice válasza AVarice (#15278) üzenetére


AVarice
tag

A probléma hasonló, bár nem ennyire durva... Az 5 db komment-et elolvasva kábel hiba okozhatja. :)

Már csak azt szeretném tudni, hogy miért és hogyan orvosolható a dolog. :)

Ha valaki segítene, azt megköszönném!

(#15280) linuxuser666


linuxuser666
tag

Fujitsu Siemens Amilo LL 3190W monitornál tudja valaki hogy a játék mód a fényerőn kívül állít-e valamit?
Bocs ha rossz helyre írok, de hirtelen ezt találtam.

(#15281) supsupsup


supsupsup
csendes tag

Üdv! Adott egy szemétláda ASUS VW193D ősrégi LCD monitor, ami már volt 1x javítva, de nem tudom mi volt akkor a gondja, mert nem voltam a közelében sem a háznak akkoriban, és húgom javítatta, ő meg aztán...

Naszal az a helyzet, hogy ment eddig a szép estéig, mikor is gondolt 1et, és elfeketült a kép. Nem megy sleepbe, nem ír semmit, csak simán fekete kép. Ok, gondoltam nincs semmi gond, csak hülye. De nem. Ami a furcsa az egészben, hogy ha kihúzom a VGA-ból, majd vissza dugom 1-2 másodpercre ad képet, de aztán megint. És akárhányszor húzom ki, és dugom vissza annyiszor jön vissza a kép 1 pillanatra. Nem számít neki, hogy 1mp alatt 100x, vagy 10perc alatt 1x csinálom, 1-2 mp-re adja a képet, aztán cső.

Mi lehet a baja? Górjam a kukába, vagy vmi kis semmiség esetleg? Van családban ember, aki kis dolgokat tudna rajta cserélni, mittom én 1 kondit, ilyesmit betudunk éppen forrasztani, foglalkozik micro elektronikával az úr, de ha vmi 10-20ezer forintos tétel, akkor inkább a kukába baszom ki ezt a régi szart...

(#15282) dmorrogh


dmorrogh
újonc

Segítséget szernék kérni, hátha valaki meg tudja mondani, mégis milyen hibának minősül egy pár hete megjelent hiba a laptopomon, ami bőven elég nagy hogy fehér alapon zavaró legyen. Már a vásárlás óta van egy fényes piros pixelhibám.

A szerviz visszadobta hogy nincs nincs meg a cseréhez szükséges hibás pixelszám. Egy Lenovo Y580-as 1920x1080-as fényes kijelzővel.
A szervízcsak csak e-mailre válaszol, telefon nincs, sokadik kérésemre is, hogy küldjék el a részletes jegyzőkönyvet, hogy mégis mit, miből mennyit találtak, csak előre megírt válaszleveket küldözgetnek, hogy a Lenovótól érdeklődjek, akinek mindössze egy postai levelezési címe van, hát köszönöm. 17 napig tartott a "szervizelés" és semmit sem csináltak vele. Az biztos hogy kivették a dobozából, mert olyan igénytelenül tették vissza, hogy én szégyelltem magam miatta.

Csináltam egy képet a hibáról, és mellé 1,2 és 3 pixeles fekete foltokat tettem Paint-ben. A hibát meredek szögből nézve látni, hogy az a pixelek mögött van, a kijelző belsejében. Mintha egy sötét köralak lenne a háttérben.
Lenovo Garancia: [link]

A hiba:

[L:/dl/upc/2014-12/04/526703_idko0vtc7onuct3w_pixelhiba_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-12/04/526703_idko0vtc7onuct3w_pixelhiba_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L] Ha valaki ezek alapján tud segíteni, azt előre is köszönöm!

(#15283) Tikakukac válasza dmorrogh (#15282) üzenetére


Tikakukac
titán

Telemax.

Innentől kezdve sok jóra ne számíts, élből mondjuk ügyvéd és per fenyegetés. A fogyvédelemmel is kitörölheted, mint mindenki más is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15284) dmorrogh válasza Tikakukac (#15283) üzenetére


dmorrogh
újonc

Köszönöm a választ!

Az ügyvéd ismerősömmel már 2 napja megbeszéltem a dolgot. :) Én is minden jót hallottam a cégről, és bár másik gyártóval az igaz, de van valamennyi tapasztalatom. Csak igazából a hiba típusában lettem bizonytalan, hogy ez most egyáltalán pixel hiba-e egyáltalán vagy valami más kategória, mert mint írtam éles szögből látszik hogy a pixelek működnek. A háttérben, a megvilágítással van gond.

Jó lenne tudni.

(#15285) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Mennyibe kerül egy az lcd-panel egy lg 29ub65-be? Nem találtam. Szereltek mást is ezzel?

Úgy is kérdezhetném tud e valaki? :)

Köszi

(#15286) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Kéne egy D-Sub monitor / VGA hosszabbító a lehető legkisebb méretben, ami úgy láttam, hogy 1,8m.
És a kérdés az lenne, hogy megéri a drágább márkákat és az árnyékoltat venni sokkal drágábban ilyen méretnél?
Mert nem értek hozzá, és elég nagy árkülönbség van, mind a márkák között, mind a sima és az árnyékolt hosszabbítók között.

(#15287) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Sziasztok!

Most cseréltem le 22 colos(nem full hd) monitorom egy full hd 27 colosra, amit 1.3 mas hdmi kábellel kötöttem rá a gépre
Probléma a következő:
A monitor szélei körben le vannak vágva a 22 colos monitorom képének a méretére és középre ki van rakva akkora méretben a kép, ha full hd felbontásra kapcsolok.
1600*900 nál hajlandó csak a monitor teljes felületét kitölteni.

VGA kábellel működik a full hd felbontás. De nem azért vetem hozzá hdmi-t hogy ne működjön. A leírása szerin 1.3B 480i-től 1080p ig támogatott.

A kábel

A monitor

Vidkártya: Ati 270

5letek?

A monitor drivere telepítve. Fel is ismeri ezen a néven. ati driver újratelepítve. Nemsegít.
Mikor a HDMI kábel van fenn akkor a win7 szeint a felbontást lehet húzni full hd-ig.
DE az ati catalisy szerint a basic felbontás 1600*900 a maximum beállítható. És jelenleg úgy néz ki neki van igaza.

Átvertek a kábellel?
(Ilyen monitorhoz is minek vga kábelt adnak. Villog az egész. vidkártyámon nincs is már vga csatoló...)

OTAKU

(#15288) whiteseed válasza whiteseed (#15287) üzenetére


whiteseed
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/nagy_monitor_hiba_gond_problema_topik/hsz_15208-15208.html
megoldotta.
Noha ATI szerint még mindíg nincs full hd felbontásra lehetőség...

OTAKU

(#15289) dzsinke01


dzsinke01
újonc

Üdv nekem olyan jellegü problémám lenne hogy bekapcsoláskor tökéletes a kép utána alsó rész kifehéredik . Azérthetőség kedvéért teszek fel képet. Ez egy AcerAl 2216w.

Hozzászólásotokat előre is köszönöm.

(#15290) fero02 válasza dzsinke01 (#15289) üzenetére


fero02
veterán

Meghalt a kijelződ.

(#15291) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Sziasztok .

Van egy 2008-as kiadású HANNS-G HX191D LCD monitorom ami az előző tulajdonos elmondása szerint bekapcsolás után kb. tíz percig ment majd kikapcsolt. Miután nekem ajándékozta azzal,hogy ha tudom javítsam meg magamnak első próbálkozások után nekem is ezt a hibát produkálta, majd óvatosan szétszedtem / a panelokat nem szedtem ki / és összeszerelés után több órát ment folyamatosan több alkalommal. Később hosszabb ideig nem használtam / kb. egy év / majd ma szerettem volna használatba venni de még a zöld led sem világít olyan mintha nem kapna áramot, de a táp kábelben rendben van áram, a 220v-os égő világított. Megint szétszereltem a panelokat is kivettem, szemmel látható hiba lehet a tekercs melegedése miatt némi égésnyom látszik rajta .Összeszerelés után most sem indul, a led sem világít .
Mi lehet a hiba ? / nem vagyok elektromos szakember csak lelkes barkácsoló /

Köszönettel; Zoli

[ Szerkesztve ]

(#15292) fero02 válasza Zolifarkas (#15291) üzenetére


fero02
veterán

Óvatosan turkálj benne, mert megrázó élményben lehet részed!

(#15293) Zolifarkas válasza fero02 (#15292) üzenetére


Zolifarkas
tag

Igen kézzel nem nyúltam az alkatrészekhez ahol sejtésem szerint áram tárolódhat, a tápkábel csatlakoztatása után csak műanyag filctollan óvatosan piszkáltam bele hátha valamilyen érintkezési hiba lehet .

(#15294) Zolifarkas válasza fero02 (#15292) üzenetére


Zolifarkas
tag

Igen kézzel nem nyúltam az alkatrészekhez ahol sejtésem szerint áram tárolódhat, a tápkábel csatlakoztatása után csak műanyag filctollal óvatosan piszkáltam bele hátha valamilyen érintkezési hiba lehet .

(#15295) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Tanácsot kérnék.
A múltkor fekete pénteken nagyon lelkes voltam, és vásároltam egy LG22M45 monitor (bár nem tudom jól tettem e), gondolván, hogy lecserélem Phillips 107E ősrégi monitoromat. Ma meg is érkezett, gondoltam tesztelem. Sajna a gépem is régi, és a képet egy AGP-s GeF 7600 GT 256 adja. Ami nem tetszik, hogy 1920*1080-ban kell menetnem, hogy ne legyenek elkve a betük, ikonok. Sajnos így túl nagy a felbontás, ráadásul szemüveges is vagyok. Jövő héten kapok kölcsön egy gépet, hogy megnézzem azzal is , ami egy 3 magos HD 4850-es VGA- val szerelt PC. Szerintetek azzal jobb lesz? Az a HD-s kari jobban támogatja? Szép a monitor, akciósan szereztem, meg minden, de ha nem tudom kisebb felbontásban (pl 1600*900) probléma menesen használni, akkor el kell gondolkodnom, hogy megtartsam e. Mit tanácsoltok? Köszi előre is.

(#15296) Mikisys válasza linuxuser666 (#15280) üzenetére


Mikisys
őstag

Gyorsít valamennyit rajta, így a képváltások jobbak, a képminőség rovására.

Üdv!

(#15297) Mikisys válasza Kal-El (#15286) üzenetére


Mikisys
őstag

Megéri az árnyékolt, a jobb minőségű kábel, mert látható hibák nem jelennek meg.
Azt nem értem, hogy "a lehető legkisebb méretben" -ez mire értendő?
A legjobb megoldás az lenne, ha a monitortól már eleve olyan hosszú árnyékolt, megfelelő minőségű kábel vezetne a gépedig, ami szükséges.
Minden toldás sajnos ront az összképen.

Üdv!

(#15298) Mikisys válasza mmili (#15295) üzenetére


Mikisys
őstag

Utólag nehéz javasolni bármit.
Kicsik a feliratok és ez zavar, vagy képhiba van?
Ha a kép nem megfelelő, ki kell cseréltetni a monitort.
A megfelelő képméret-képarány beállítása töbféleképpen oldható meg.
Először a monitort magát, a legnagyobb felbontása állítjuk, mentjük a monitor menüjében.
Másodszor a Windows: beállítások-monitor-speciális- beállításoknál kell próbálni egy megfelelő képarány-képfelbontás beállítását elvégezni.
Ha nem megfelelő, akkor a fordított eljárást kell próbálni.
Ha így sem lesz megfelelő a kép, akkor a videokártyát kellene egy modernebbre, többféle beállítható paraméteresre cserélni.
Ha a monitor FullHD, akkor a videokártyának is ezt tudnia kell.

Üdv!

(#15299) Kal-El válasza Mikisys (#15297) üzenetére


Kal-El
senior tag

Azért írtam a legkisebb 1,8m-es méretet, mert azt hallottam, hogy 2m felett minden egyes +méter nagy mértékben ronthat a képminőségen és, hogy oda már muszáj az árnyékolt és jó minőségű kábel. De ennél a rövidebbnél nem említették, hogy muszáj lenne.
Milyen márkákat tudnál ajánlani, vagy ki tudna ebben segíteni?

(#15300) Machado válasza CappyLama007 (#15273) üzenetére


Machado
tag

Nekem is sztem ugyanez volt a problémám.
Neked is Windows indításkor a betöltő képernyőnél elsötétül a monitor?

Ha igen, akkor távolíts el minden monitor drivert / színprofilt. (színkezelés menü)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.