Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15851) Brekk válasza pocokxx (#15846) üzenetére


Brekk
addikt

Ne nyúlj hozzá, rosszabb lesz. Tapasztalatból mondom. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#15852) Dzsemman


Dzsemman
csendes tag

Sziasztok. Két notebook-ot is rákötöttem a monitoromra ( Samsung p2270hd ) HDMI-n keresztül, mind a két esetben ilyen lett a kép, viszont TV-re kötve teljesen jó minden. Mondták, hogy lehet valamilyen földhurok probléma van, trükköztem a konnektorokkal, semmi javulás. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#15853) Mikisys válasza Dzsemman (#15852) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez nem TV-monitor?
Mert ha az, akkor a PC-beállítást kell engedélyezni a HDMI bemenetén, (a monitor menüjében) akkor talán közel azonos lesz a kép, a LAPTOP-képével.
Én a belinkelt képen színi és fényerőbeli eltérést látok főleg, ez zavar?

Üdv!

(#15854) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok nagyon fontos lenne a segítségetek!
Vettem nem rég egy LG 3D Smart 42" LCD tévét.Nem tudom IPS e.A következő a gond.Nézem a fehér Contrastot mintha halványan villogna.Alig lehet észre venni.Talán ez a panel sajátossága előre is köszönöm a segítséget :Y

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15855) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Sziasztok!

Vettem egy PHILIPS 246V5LHAB 24" monitort, ami gondom van vele:
-hdmi-n keresztül a kép nem tölti ki 100% ban a képernyőt, körbe kb 2-3cm-es feketeség....
-jack dugóval összekötve a hangkártyával játékok közben alapzaj hallható....monoton zúgás, Windows alatt ez nem jelentkezik, se film nézésnél...ha letekerem 0-ra a monitoron a hangot, akkor megszűnik, de nyílván ez nem megoldás:)

Valakinek van ötlete?

(#15856) fero02 válasza kedvesgabor (#15855) üzenetére


fero02
veterán

Az elsőre, ami biztos, hogy az Ati kártya miatt van. Keress vissza a topikban és meg fogod találni a választ.

A másikra: ha csak játék alatt van, akkor nem hinném, hogy a monitor lenne a ludas, ellenben magasd is leírtad, hogy merre keresendő a hiba.

(#15857) kedvesgabor válasza fero02 (#15856) üzenetére


kedvesgabor
tag

második fele ködös nekem...merre keresendő a hiba?

(#15858) kedvesgabor válasza fero02 (#15856) üzenetére


kedvesgabor
tag

Visszanéztem, mindenkinek a ccc-ben a scaling oldotta meg...na nekem olyan nincs benne :(

(#15859) BGyulaHUN válasza kedvesgabor (#15858) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Amikor HDMI kábellel kötöttem be a monitort akkor nekem se töltötte ki a képet,hiába volt a felbontás. AMD catalyst control centerben kellett beállítani.

Saját digitál síkképernyőm-méretezési beállítások. Ott húzd 100%-ra.

(#15860) pokertomi96


pokertomi96
újonc

Tegnap elkezdett villogni a monitorom.Filmnézés közben a sötétebb jeleneteknél volt észrevehető de magától megszűnt.
Most hajnalban alvó állapotból felébredve már erősebb volt a villogás és 10mp múlva el is ment a kép.
Ha kihúzom a tápkábelt majd visszadugom ugyanazt megcsinálja,5-10mp ig villog majd vége.
A VGA és tápkábel valószínűleg jó mert a másik, régebbi monitorom működik velük.
LG M227WDP-ről van szó.(Tv és monitor is egyben)
MI lehet a probléma, illetve mennyibe kerülhet a szervízbeli javíttatás?

(#15861) Mikisys válasza pokertomi96 (#15860) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha nincs ismerősöd, aki javított már hasonló készüléket, akkor vidd szervizbe.
Nagyjából 5-10EFt közötti lehet a javíttatás költsége.

Üdv!

(#15862) korion


korion
senior tag

sziasztok!

az mitől van,h mikor bedugom a monitort szikrázik a dvi-nál!?
nem nagyon,csak miniszikrák!

meg,ha kihúzom a tápot,lecsapja a biztosítékot!(hiába kapcsolom le)mmint a táp kapcsolóját!

előre is köszi!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#15863) Mikisys válasza korion (#15862) üzenetére


Mikisys
őstag

Fordítva kell bedugni a konnektorba a készülék hálózati dugóját, ez segíthet. Ha ez nem segít, akkor:
Lehet hibás a PC tápja is, lehetőleg szakemberrel nézesd meg!
Életvédelem fontosabb, mint egy hibásan üzemeltetett készülék és további meghibásodás okozója is lehet!

Üdv!

(#15864) kedvesgabor válasza BGyulaHUN (#15859) üzenetére


kedvesgabor
tag

Felraktam a ati honlapjáról az aktuális drivert....
...hdmi képméret gond megoldva, ezen keresztül a hang se zúg....csak a teljesítmény esett...
..ua. a játék 40+ fpsről 18-21 közé.....eddig a vga kártya gyártójának(ASUS) a drivere volt fent....az lett updatelve...

(#15865) fero02 válasza korion (#15862) üzenetére


fero02
veterán

Mert potenciálkülönbség van a 2 eszköz között. Így lehet faszán ellőni a scaler-t.

[ Szerkesztve ]

(#15866) korion válasza Mikisys (#15863) üzenetére


korion
senior tag

igazából az volt,h vittem hozzá egy vga-t ami blackscreenel,beraktuk,jött a hiba,de már hiába cserélgettük a kártyákat,nem adott képet!
de a tv része jó a monitornak!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#15867) BGyulaHUN válasza BGyulaHUN (#15859) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Szia!

Gondolom kisebb monitort cseréltél erre a 24-esre. Ennek a felbontása jóval nagyobb lehet mint az előző monitorodé volt. Ez jobb videokártyát,processzort stb-t igényel. Szerintem ez az fps vesztésed oka.

(#15868) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Mi lehet a probléma?

Két monitort használok, egy DELL U2311H-t egy DELL E178FP-vel. Minden hiba nélkül ment több hónapig, egészen addig, amíg az egyik képernyő elsötétítés után a 2. monitor nem kapcsolt vissza. Win8.1-ben ezután letiltottam, majd visszakapcsoltam, de így is csak felvillant a desktop, majd újra elsötétült, miközben a power button szerint be van kapcsolva, és kap jelet is. Megnéztem laptoppal, hogy vajon a monitorom ment-e tönkre, de minden tökéletesülne üzemelt. Ezután csináltam egy BIOS update-et, 2. monitort visszakötöttem. Így egész este tökéletes volt. Ma reggel viszont már megint ugyan ott tartok ahonnan elindultam... :W Úgy is próbáltam már, hogy a nagy monitort kihúztam, csak az analóg VGA-ra legyen kötve bármi is. Ez sem segített. U2311H VGA-ra kötve viszont megint csak jól megy. Nem értem. :(

Asrock H97 Fatal1ty Performance + i5 4670K IGP

What is your ikigai?

(#15869) aAron_ válasza aAron_ (#15868) üzenetére


aAron_
őstag

Update:

Szétszedtem a monitorokat, megnéztem megint pár összeállítást. Ezzel semmire sem mentem, de miután újra összeraktam megint jó lett. Ezen kívül arra is rájöttem, hogy amikor nem jó, akkor már az UEFI sem jelenik meg a 2. monitoron, tehát indítás pillanatában máris kikapcsol, maximum villan egyet. Most kíváncsian várom mikor megy megint el a kép. :(((

What is your ikigai?

(#15870) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! a több mint két hónapja használatban lévő Dell P2414H monitoromat múlt hét óta VGA helyett DVI kábellel használom (ugyanazzal a VGA kártyával, Radeon 4350 legfrissebb driverrel) és azóta naponta egyszer vagy kétszer előfordul, hogy minden előzmény nélkül 1-2 másodpercre elsötétül a kép, aztán mintha mi sem történt volna, minden működik rendesen. mitől lehet ez, és hogyan lehetne orvosolni a problémát? köszi előre is.

(#15871) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv! Van egy samsung 943nw nem mai csirke tft monitorom sima vga csatis monitorom.
A közeljövőben vennék egy R9 290 es kartyat amin csak dvi d ,hdmi, ill. Displayport csatik vannak.Egy ilyen adapterrel tudom majd működésre bírni a monitorral?

(#15872) Tiko131


Tiko131
csendes tag

Ma vettem egy ASUS PB238Q monitort. Csatlakoztattam a géphez DVI-vel, utána VGA val, de egyikkel sem jött be a kép, csak bekapcsolásnál az ASUS felirat, illetve kicsivel utána, a DisplayPort No Signal felirat. Videokártyám ASUS GTX750 TI-OC-2GD5. Mi lehet a gond?

(#15873) Tiko131 válasza Tiko131 (#15872) üzenetére


Tiko131
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#15874) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy LG 22MP55HQ-P monitort, amit HDMI-vel használok.
Amint feltelepítem a VGA drivert (ATI 7850), összeugrik a kép és a fényerősség, kontraszt is változik, szoftveresen.
Én egyiket sem akarom, mármint, hogy a szoftver vezérelje, mi lehet a megoldás?
A szoftverre viszont szükségem van. Csak a hivatalos vga drivert tettem fel.

Az előző monitoromnál DVI-al nem volt ilyen gondom.(ugyanaz a vga és driver)

üdv.: ocsi

[ Szerkesztve ]

(#15875) ocsi19 válasza ocsi19 (#15874) üzenetére


ocsi19
senior tag

az "összeugrást" így értettem:

(#15876) Brekk válasza ocsi19 (#15875) üzenetére


Brekk
addikt

Ati driverből ki lehet húzni a képet teljesen. Hirtelen nem tudom melyik menüpont, de egy csuszkát kell húzni, és akkor jó lesz. (catalyst)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#15877) ocsi19 válasza Brekk (#15876) üzenetére


ocsi19
senior tag

ok, köszi, meg is találtam.

Az automata fényerő és a kontraszt szabályozásra esetleg nem tudod a megoldást?
Az azért is zavaró, mert szándékosan kalibrálva vettem a monitort és ha jól tudom a fényerő és a kontraszt befolyásolja ezeket a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#15878) Brekk válasza ocsi19 (#15877) üzenetére


Brekk
addikt

Azt sztem a monitormenüjében lehet kikapcsolni.Dinamikus kontraszt csinálja azt sztem.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#15879) Brekk válasza Tiko131 (#15872) üzenetére


Brekk
addikt

Bemenetet át kell állítani arra amin használni akarod. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#15880) ocsi19 válasza Brekk (#15878) üzenetére


ocsi19
senior tag

Sajnos nem találok ilyen beállítást.

(#15881) fero02 válasza ocsi19 (#15880) üzenetére


fero02
veterán

Super Energy Saving mode -> Off

(#15882) ocsi19 válasza fero02 (#15881) üzenetére


ocsi19
senior tag

Ilyet hol kellene találnom? :)

Megvan, off -on van alapból.

[ Szerkesztve ]

(#15883) fero02 válasza ocsi19 (#15882) üzenetére


fero02
veterán

Használati utasítást kaptál a monitorhoz? :F

SUPER ENERGY SAVING
1 Nyomja meg a FUNC. gombot a monitor alján a FUNC.
OSD megjelenítéséhez.
2 Belépés a SUPER ENERGY SAVING menüpontba a
▼ gomb lenyomásával.
3 Végezze el a beállításokat a ◄ vagy ►gombok lenyomásával.
4 A képernyőmenüből való kilépéshez nyomja meg az
EXIT (KILÉPÉS) gombot.
A felsőbb menübe való visszatéréshez vagy másik
menüelemek beállításához nyomja meg a felfele nyíl (
) gombot.

(#15884) ocsi19


ocsi19
senior tag

Illetve az normális, hogy pl sötét képernyőnél ilyen erős fény jön a bal alsó sarokból?
Értem én hogy nem 100e ft -os monitorról van szó, de azért a mai technológia mellett szerintem ez nem elfogadható - legalábbis ha nem hibáról van szó.

(#15885) Delpo91


Delpo91
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Acer G206HQL monitorom. Emellett van egy GeForce 660-am, legfrisebb driverrel. Ugye van ez az ún. DSR ( Dynamic Super Resolution ) funkció. Amikor játékon belül 1920x1080-as felbontásnál nagyobbat választok ki, elsötétül a képernyő és az alábbi szöveg jelenik meg: "Input not supported". Ha simán a képernyőfelbontást állítóm az asztalról 1920x1080-nál feljebb ugyan ez a szöveg jelenik meg, ergó így nem tudom használni ezt a DSR funkciót. Esetleg tud valaki valamilyen megoldást erre? Köszönöm előre is!

(#15886) Mikisys válasza benfolds (#15870) üzenetére


Mikisys
őstag

Windows hiba, ne foglalkozz vele, ha más minden rendben működik.
(Munkahelyemen nekem is csinál ilyet a monitor, de nem a monitor hibája, hanem szoftverhiba.)

Üdv!

(#15887) Mikisys válasza Norbika88 (#15871) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha már új kártyát veszel, akkor jó, ha a monitor is olyan csatlakozóval rendelkezik, ami passzol a kártyához, mert így nem lesz probléma a képpel.
Magyarul, vegyél új monitort is, amin van megfelelő csatlakozó.
Az adapterezés nem minden esetben lesz jó megoldás, sok probléma lehet, amit nem tudsz megoldani.
(Mi sem.)

Üdv!

(#15888) kasa85 válasza ocsi19 (#15884) üzenetére


kasa85
őstag

Sima bevilágítás ne aggódj a drágább monitorok sem kivételek ez alól.Nekem is volt ilyen sokan meg nem fehér hanem sárgásra panaszkodtam nekem is volt míg be nem melegedett.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15889) ocsi19 válasza kasa85 (#15888) üzenetére


ocsi19
senior tag

ok, akkor ezek szerint ez normális jelenség.

(#15890) kasa85


kasa85
őstag

Skacok normális,hogy az LG minitoromon meg néztem szín tesztelővel ami mutatja a hibás pixeleket,hogy a jobb felső sarokban van egy LG vízjel.Nagyon halvány észre sem vettem csak szürke tesztel.Nagyon nehéz ki venni.Így jelzik milyen kijelző van benne LG Smart 42 colos már ismertek pár oldallal írtam.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15891) kasa85 válasza ocsi19 (#15889) üzenetére


kasa85
őstag

Igen egy Szaki ismerősöm Oldartist kérdezd ő mondta nagyon okos,és készséges ember monitorokkal foglakozik kalibráll meg ilyenek mondta,hogy ott a ledek világítanak be van ahol elő fordul majdnem minden IPS monitor ilyen a ledesek közül.van akinek sárgás volt pl nekem.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15892) Gtxtt


Gtxtt
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung T24D391 Led TV-m. Sajnos a géppel öszekötve csak a D-SUB kimenetel működik együtt. Két kártyával kipróbálva (ATI 9600XT és 2600XT), a DVI-t összekötve DVI-HDMI kábellel a TV HDMI csatlakozójával piros vagy zöld színű képet kapok. Több ATI driverrel is próbáltam de maxiumom annyit értem el, hogy egy szép üres fekete képernyőt kaptam. :((
Találkozott-e már valaki hasonló problémával?

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#15893) kasa85 válasza Gtxtt (#15892) üzenetére


kasa85
őstag

Nincs olyan opció amiben ki kell választani a kimenetet.Na meg van olyan színkorrekció piros,kék,feketére lehet állítani nekem van ilyen.Olyan opcióm van Színszűrő ezt állítsad,ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15894) Gtxtt válasza kasa85 (#15893) üzenetére


Gtxtt
tag

A HDMI1/DVI PC kimenetet beállítottam. Színszűrőt végül is nem kellett keresnem. A megoldás az volt, hogy a kábel DVI csatalakozóját nem szabad egyátalán rácsavarozni mert akkor a monitor nem kap jelet. :F
Most már működik a TV rendesen HDMI kábellel is. Pedig korábban is próbáltam ezt az itt érintkezik-ott nem érinkezik "módszert" de csak most sikerült megtalálni a megfelelő "pozíciót". :DDD

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#15895) kasa85 válasza Gtxtt (#15894) üzenetére


kasa85
őstag

:DDD
Az faxa ilyet sem láttam.Úgy néz ki ez olyan mint egy jó szex :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15896) MammoUTh


MammoUTh
csendes tag

sziasztok!

adott egy ~5éves samsung 245b plus monitor. a hibájának felderítésében kérnék ötleteket.
bármilyen bemenetet választva (bármilyen forrás) előfordul, hogy fekete képet kapok, vagy pár perc működés után, de van hogy azonnal "beáll" a kép, aztán pixelenként zölddé-fehérré (fradi? :D ) válik, majd "szétesik" mint a videoban.
ha a monitort műanyag házát kétoldalt feszegetem/mozgatom, feszités alatt működik, de amint elengedem ujra befagy az aktuális kép és szétborul.
egyszóval így használhatatlan, várnám a tippeket az otthoni javításhoz, akár alkatrészcsere, vagy forrasztásrol legyen szó.
találkozott már valaki hasonlóval?

köszöm!

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#15897) szaszapi


szaszapi
őstag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget hátha valaki belefutott ilyen jellegü hibába.Szüleimnél van egy analóg d-sub csatlakozású monitor 1680x1050-es felbontással.a vga hdmi kimenete össze lett kötve egy full HD tv-vel.Vibrál a monitor de rendesen.EZ a jelenség csak akkor van ha be van dugva a HDMI kábel.AMint kihúzom megszűnik a probléma.Mi lehet?Valami földhurok vagy zavar?Már próbáltam mindent de nem akar megszűnni a jelenség.Remélem tud valaki segíteni!

THX

(#15898) benfolds válasza Mikisys (#15886) üzenetére


benfolds
őstag

oké, zavarónak annyira nem zavaró, csak féltem, hogy esetleg a monitor komolyabb meghibásodásának előjele.

(#15899) kasa85


kasa85
őstag

Skacok írtam már ide,de most részletesen le tudom írni mi a gond.A következőt vettem észre a monitoromon.LG Smart 3D led 42 colos kijelző.Prohardver görgetése közben halvány sötétebb folt van mikor ez a sárgás topik mozog.Tenyérnyi nagyságú,és több helyen látni ezt.Nagyon halvány ez.Na meg vicc az LG reklámka van egy tesztelő progim.Szürke árnyalatban fent a bal sarokban egy fél tenyér nagyságú nagyon halván szinte észrevehetetlen LG vízjel van a panelban :D Mire nem képesek.csak fehér,Proharfver szinében látni a nagyon halvány sötét foltokat.Talán sajátossága a felhősödésnek,vagy a lednek ?

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15900) GarakXY


GarakXY
csendes tag

Sziasztok!

Samsung LCD monitorom van. Nem régen újra tettem a gépet. Nem volt semmi gond. Mikor felbontást változtatok automatikusan korrigálja a képet. Ma véletlen megnyomtam az auto korrekció gombot és a bal sarokból kiindulva egy 5-5 centi függ-vízszintesen eltolta a képet. Nem lehet vissza állítani. OSD menüben vertikális 255 értéken van nem megy semerre sem. Horizontális se 0-255 közt hanem 40-60 közt állítható. Az optimális 1440*900as felbontáson vagyok. Ha átteszem kisebbe akkor rendben van.
Ha rádugom a laptopot akkor működik az auto korrekt rendbe rakja. Csak látszik hogy nem éles a kép ellenben.
HD 6670es VGA-m van. 1 éves nem hinném hogy baja lenne. Újra tettem a driverjét próbáltam mindent. Semmi. Mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.