Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15451) fero02 válasza r9550 (#15450) üzenetére


fero02
veterán

Integrated dual-link DVI output with HDCP8

Max resolution: 2560x1600

Integrated DisplayPort output

Max resolution: 2560x1600

HDMI® (With 3D, Deep Color and x.v.Color™)

Max resolution: 1920x1200

Integrated VGA output

Max resolution: 2048x1536
3D stereoscopic display/glasses support10

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15452) sz.balazs.95 válasza r9550 (#15448) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

HDMI-n nem fog menni ez a felbontás. :( [link]

Integrated dual-link DVI output with HDCP8
Max resolution: 2560x1600

Integrated DisplayPort output
Max resolution: 2560x1600

HDMI® (With 3D, Deep Color and x.v.Color™)
Max resolution: 1920x1200

Integrated VGA output
Max resolution: 2048x1536

dual-link DVI vagy DP kellene.

shhhhheeeeeeeeiiiitt. megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15453) r9550 válasza fero02 (#15451) üzenetére


r9550
senior tag

9-es ponton ez van Some custom resolutions require user configuration akkor próbáljuk meg kézzel beállítani a felbontást?
(#15452) sz.balazs.95 értem dvi nincs a monitoron a dvi->dp átalakítókon meg amit eddig találtam az max 1920x1080-as felbontáshoz való
(#15454) sz.balazs.95 értem köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#15454) sz.balazs.95 válasza r9550 (#15453) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A custom resolution azt jelenti, hogy valami spéci felbontás, ami még nem haladja meg a max.-ot.

#15453: és ha mindkét oldalon DisplayPort-ot használnál?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15455) r9550 válasza sz.balazs.95 (#15454) üzenetére


r9550
senior tag

nincs a vga-n display port
(#15456) sz.balazs.95 perpill az sincs de akkor szerzek egyet és megpróbálom azzal

[ Szerkesztve ]

(#15456) sz.balazs.95 válasza r9550 (#15455) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor dual-link DVI kábel + DVI dual-link - DisplayPort adapter kell.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15457) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a 22"Samsung 226CW LCD monitorommal.
Mikor bekapcsolom vibrál/villog egyre gyorsuló ütemben, majd elsötétedik, azaz nagyon halványan látszik csak a kép.
Utána kikapcsolom majd vissza és jól működik.

Mi lehet a baja?

Minden segítséget megköszönök!!

Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15458) fero02 válasza Rollee (#15457) üzenetére


fero02
veterán

Inverter probléma lesz...

(#15459) hobbiletolto


hobbiletolto
tag

Üdv
Nem tudom hova írjam, így ezt a topicot találtam legközelebbinek:
Adott régi laptopból egy LCD panel (ht14x13-101)
Néhány angol oldalon olvastam, hogy egy LCD vezérlővel elvileg átalakítható asztali géphez.
Nem nagyon tudok vele mit kezdeni, nem olyan szép állapotú, hogy eladjam. Nekem ez a lehetőség pont jól jönne, mert kicsi helyre/falra szerelném és csak tesztpadhoz kéne. Viszont nem találok sehol ilyen vezérlőt.
Nem tudom, hol lehetne ilyen vezérlőt szerezni és főleg, hogy mennyiért.
Max 2-3k amit rászánnék, mert fölötte már ugye lehet kapni sima lcd monitorokat.
Tudna valaki tippet adni?

(#15460) fero02 válasza hobbiletolto (#15459) üzenetére


fero02
veterán

Vegyél egy 15" lcd-t és sok fejvakargatástól kíméled meg magad. Nem lehet minden notebook lcd panelt külső vezérlővel meghajtani. És akkor még az inverter kérdés sem megoldott..

(#15461) hobbiletolto válasza fero02 (#15460) üzenetére


hobbiletolto
tag

Szeretek bütykölgetni, de ha nagyon macerás és főleg költséges akkor kihagyom.
Köszi.

(#15462) Rollee válasza fero02 (#15458) üzenetére


Rollee
aktív tag

Köszi!
Esetleg azt is meg tudod mondani, hogy honnan szerezhetek be egyet?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15463) fero02 válasza Rollee (#15462) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem nem kell másik. Valószínű elég csak felújítani, az elöregedett alkatrészeket cserélni.

(#15464) Rollee válasza fero02 (#15463) üzenetére


Rollee
aktív tag

Hát szétszedtem és három kondi kicsit érdekesen megpúposodott.
Első körben rendelek hozzá kondikat és mindet kicserélem(9db).
Remélem megoldja a problémám.
Köszi a segítséget!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15465) Mikisys válasza Rollee (#15464) üzenetére


Mikisys
őstag

Legalább 105fokos kondikat rendelj és az sem baj ha egy fokozattal nagyobb feszültséget is bír.
(Például: 16V-os helyett, 25V-os, 25V-os helyett pedig, 35V-os)

BUÉK!

Üdv!

(#15466) Rollee válasza Mikisys (#15465) üzenetére


Rollee
aktív tag

Szia!

Jelenleg 820µF/105°C/Radial/25v van rajta, akkor 35v-ost veszek.

Köszi!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15467) fero02 válasza Rollee (#15466) üzenetére


fero02
veterán

Azok már a meghajtó fokozatban vannak. Teljesen jó a 25V-os is, szükségtelen nagyobb (sokszor a fizikai mérete is nagyobb és van, hogy nem fér el egymás mellett), de baj sem származik belőle. Viszont 820 uF helyett 1000uF-osat vegyél. ;)

(#15468) sz.balazs.95 válasza fero02 (#15467) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de a nagyobb kondiktól nem lesz lassabb a háttérfény működése? :F
vagy ilyen mennyiségnél (820 vs 1000) nem számít annyira?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15469) BogyóBP


BogyóBP
addikt

A monitor drivert érdemes feltelepiteni? Az csak egy Inf fájt de szemlátomást semmit nem csinál csak egy szinprofilt társít hozzá. Vagy valami mást is csinál?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#15470) sz.balazs.95 válasza BogyóBP (#15469) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Úgy tudom, hogy mást nem csinál.
Hogyha rossznak érzed a megjelenített színeket, akkor érdemes lehet vele bíbelődni, de amúgy szerintem tök felesleges.
Gondolom azért mellékelik a monitorok mellé, hogy ne ezen múljon a boldogsága a usernek. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15471) BogyóBP válasza sz.balazs.95 (#15470) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nos a helyzet az hogy múlik mert ahogy felkerül az összes szint szétbassza. :C

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#15472) fero02 válasza sz.balazs.95 (#15468) üzenetére


fero02
veterán

Nem, nincs befolyása. A 820 uF nagy valószínűséggel egy szándékosan alul méretezett érték. Nem is gyakori máshol. Ugyan ilyen a 320 uF is.

(#15473) Rollee válasza fero02 (#15467) üzenetére


Rollee
aktív tag

Köszi, úgy lesz!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15474) sz.balazs.95 válasza fero02 (#15472) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem hiszem, hogy alul méretezett lenne.
ha 1000 µF-os kondit tenne bele, annak tovább tartana a feltöltődése, emiatt a háttérfény gondolom lassabban villogna, emiatt valamelyest vibrálna a kép.
Mondjuk ez csak az én feltételezésem, és nem biztos, hogy így van. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15475) Rollee


Rollee
aktív tag

Akkor most valaki hozzáértő jó lenne ha megmondaná a tutit!!!
25V vagy 35V, 820uF vagy 1000uF :F

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15476) sz.balazs.95 válasza Rollee (#15475) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem az a legbiztosabb, ha pont ugyanolyat veszel bele, mint amilyen a gyári.
abból sosem történhet baj. :D
mondjuk az, hogy mekkora max. fesz.-t bír ki az nyugodtan lehet nagyobb, csak kisebb ne legyen! :)

én amondó vagyok, hogy a gyárban pontosan tudják, hogy miből milyen/mekkora kell az elvárható üzembiztos működéshez.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15477) fero02 válasza sz.balazs.95 (#15474) üzenetére


fero02
veterán

Pedig de. A jelszó: számított élettartam.

A monitor tápjában/inverterjében található kondik szerepe nem az energiatárolás (kivéve a primer oldali puffer elkó). Ők feszültséget simítanak, zajt szűrnek (hidegítenek), esetleg leválasztanak. A kapcsoló üzemű tápok sajátosságai miatt az elektrolit kondik amúgy is viseltesebbek, mint egyéb társaik, így eleve hamarabb pusztulnak (itt jön képbe a számított élettartam, amit gyártók nagyon is kihasználnak) amihez gyakran társulnak az eleve hitvány minőségű és alulméretezett alkatrészek felhasználása.

#15476:

"én amondó vagyok, hogy a gyárban pontosan tudják, hogy miből milyen/mekkora kell az elvárható üzembiztos működéshez."

Persze, azért van ennyi, gari idő lejárta előtti hibás készülék. Tudnák ők azt, ha akarnák, de nekik nem az a biznisz, ha csinál egy olyan monitort, ami 10 év múlva is működni fog (lásd 1-2 régebbi 15" készülék). Hajszál pontosan számolják, hogy egy normál használat melletti monitor éppen annyit tudjon futni, hogy a gari idő lejárjon és besz@rjon, így belekényszerítve egy új készülék vásárlásába -> fogyasztói társadalom a megnevezése. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15478) fero02 válasza Rollee (#15475) üzenetére


fero02
veterán

1000uF 25V 105°C és LOW ESR típusút kérj.

Ha nincs készleten 25V-os (szinte kizártnak tartom), akkor nyugodtan jöhet a 35V-os is. Nagyobb mindig lehet (csak jelen esetben fölösleges), de kisebb sosem!

(#15479) sz.balazs.95 válasza fero02 (#15477) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem a kondi tárolókapacitása és a várható élettartama nem függ szorosan össze, de javíts ki ha tévedek. :D

illetve én azon a véleményen vagyok, hogy a gyártók általában nem úgy gyártanak, hogy x idő múlva 99%-ban beszarjon az adott berendezés, hanem úgy, hogy a lehető legolcsóbb legyen az előállítás, ami mellett egy elfogadható élettartamot tudjon produkálni, a lehető legnagyobb profit és a vetélytársakhoz képest mégis kedvezőbb ár érdekében.
szerintem a kettő között alapvető különbség van.

ezt egyébként alátámasztja az ázsiaiak mentalitása is; ők ugyanis mindig csak annyit teljesítenek, amit elvárnak tőlük, többet soha. ezért gagyi sokszor a kínai cuccok minősége. de ha minőséget várnak el tőlük, akkor minőséget gyártanak. :K

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15480) fero02 válasza sz.balazs.95 (#15479) üzenetére


fero02
veterán

Fiatal vagy még, sok mindent kell még tapasztalnod/tanulnod. Ha lesz ~1 szabad órád, akkor ezt nézd meg feltétlen! ;)

(#15481) sz.balazs.95 válasza fero02 (#15480) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez láttam már. :)

de én még továbbra is azt mondom, hogy hülyeség minden meghibásodást ráfogni a tervezett elavulásra.
persze, biztos vannak esetek, amikor ez érvényesül, de szerintem nem minden esetben.
pl. az elhasználódás egy teljesen természetes dolog.
az elhasználódott szerszámokat sem lobogtatjuk, hogy tervezettelavulásmocskosmultikstb. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15482) fero02 válasza sz.balazs.95 (#15481) üzenetére


fero02
veterán

Minden műszaki cikknél hatványozottan igaz ez. Kérdezz meg több, különböző szakmájú nagy öreget, hogy mi a véleménye az általa felhasznált alkatrészek minőségéről és élettartamáról.

De ez ide már off, nem akarok moderációt a flame miatt.

(#15483) Rollee válasza fero02 (#15478) üzenetére


Rollee
aktív tag

ok,köszi!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15484) janos1988 válasza El Kebir (#15433) üzenetére


janos1988
addikt

Köszi, arra fele kellet keresgélni. Fekete szint-et kellet átállítani. Vki elpiszkálgatta.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#15485) Mikisys válasza Rollee (#15475) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha befér az eredeti helyett, akkor 1000uF/35V-os, 105fokos kondit vegyél.
Hosszabb lesz a várható élettartama a kondinak és ezzel a tápegységnek is.
Semmilyen befolyása nincs a fényerőre, vagy egyébre, mint azt helytelenül gondolják egyesek.

Üdv!

(#15486) Rollee válasza Mikisys (#15485) üzenetére


Rollee
aktív tag

Köszi szépen!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#15487) Emu


Emu
őstag

Van egy Dell U2312HM monitorom. Gyerek filmezett rajta, és belekent valamit (feltehetően valami kaját) a monitor közepébe amit megpróbált eltüntetni (jól elmaszálta). Egyből nem vettem észre, ezért frankón rászáradt, próbáltam enyhén nedves ronggyal megtörölni, de sok sikerrel nem jártam. Mivel lehetne tisztítani, hogy ne tegyek kárt a monitorban? Szemüvegtörlő kendőt használhatok?

(#15488) fero02 válasza Emu (#15487) üzenetére


fero02
veterán

Mikroszálas törlőkendőre fújj alkoholos clin-t (ne a kéket) és azzal töröld. Lehet többször kell próbálkozni, de le kell, hogy hozza. Törlés közben pedig óvatosan a nyomás erejével, nehogy befoltosodjon a kijelző.

(#15489) To_Pet


To_Pet
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám, aminek a megoldásához kérnék tőletek segítséget.
Karácsonyra kaptam egy ssd meghajtót ezért újra telepítettem a win 7-et. Amikor odakerült a sor, hogy felrakjam a vga drivert (radeon 270x és ccc 14.11.2) azt tapasztaltam, hogy a monitort ha full hd-ra állítom akkor a képfrissítést leveszi 29Hz-re és nem is engedi nagyobbra állítani. A monitor egy Samsung Syncmaster SA300. (a monitorhoz is felraktam a drivert)
Természetesen a korábbi windows alatt rendben működött.
Van valakinek ötlete, hogy ez miért van és mi a megoldás rá?

(#15490) sz.balazs.95 válasza To_Pet (#15489) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a leírásod alapján ez szerintem nem monitorhiba lesz.
szerintem tedd fel itt is a kérdésed, hátha ott hamarabb megkapod rá a megoldást! ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15491) To_Pet válasza sz.balazs.95 (#15490) üzenetére


To_Pet
tag

Oké, köszi!

(#15492) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

Lenne egy problémám a monitorommal ASUS VW195U-mal,nem rég fogta magát és jobbról balra 3 gomb kattan az utolsó 2 meg nem és ki sem tudom kapcsolni,se nem tudom előhozni a menüt,de működik csak a 2 gomb nem jó,mi lehet a probléma,orvosolható?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15493) sz.balazs.95 válasza FoLey-v (#15492) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor lehet, hogy a gombok érintkezője elkopott vagy szétmállott.
esetleg az is előfordulhat, hogy beragadt valamitől a két gomb.

nem tudom, hogy ez a típus szétszedhető-e, de ha igen, akkor érdemes lehet belenézni, lehet, hogy csak egy takarítás kell neki.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15494) FoLey-v válasza sz.balazs.95 (#15493) üzenetére


FoLey-v
addikt

9 hónapja lett véve innen a PH!-n és ezalatt csak 2x nyomtam meg a többi gombot a power gombot mindig használtam,ma elkezdtem nyomkodni,hogy meg nézzem a beállításokat és egyszerűen fogta magát és többet nem reagált.Ha valaki erősen meg nyomja a gombot attól is lehet?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15495) sz.balazs.95 válasza FoLey-v (#15494) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

elképzelhető.

hogyha használtan vetted, akkor lehet, hogy már csak az a 9 hónapnyi használatbavétel kellett ahhoz, hogy a két gomb beadja a kulcsot.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15496) FoLey-v válasza sz.balazs.95 (#15495) üzenetére


FoLey-v
addikt

Remélem nem nagy kár.Esetleg megpróbáljuk szétszedni nem barmolva és megnézetni,ha nem akkor valakihez elvisszük a szakihoz.
Köszönöm! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15497) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Ha a monitoron van HDMI és DVI bemenet is ,akkor milyen kábellel érdemes összekötni? DVI vagy HDMI? Kimenetből mind a kettő van.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#15498) will5


will5
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez e a megfelelő topik, de a következő a problémám.

Adott egy monitor, amit 1280x1024 felbontásban használok, viszont hozzá kötöttem a TV-t is a géphez HDMI kábellel, mert azon nézném a filmeket ami persze 16:9 képarányú. Viszont nem igazán tudom összehozni a dolgot, hogy rendesen működjön. Mert ha úgy állítom be, hogy "E képernyők tartalmának másolása" akkor nem tudom a két kijelzőre külön beállítani a felbontást, ha meg "E képernyők kiterjesztése"-t választok akkor be tudom állítani külön is a felbontást, viszont ugye így azt feltételezi, hogy egymás mellett van a két kijelző. Catalyst-ba se találtam semmi más beállítást. Hogy lehetne ezt beállítani? Win7.

(#15499) sz.balazs.95 válasza BogyóBP (#15497) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem nagy különbség nincs a kettő között.
Inkább csak az, hogy a HDMI hangot is továbbít.

(#15498) will5:

Mi a gond azzal, hogyha kiterjeszted a képernyőt?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15500) BogyóBP válasza sz.balazs.95 (#15499) üzenetére


BogyóBP
addikt

Biztos hogy csak a hangátvitel a különvség? Szerintem a képmegjelenítése is más, de kiváncsi vagyok hátha valami szakértő is ír.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.