Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15201) szkink válasza Cool Face (#15197) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszönöm a segítő hszt,de nekem ez nem segített,mondjuk lehet azért mert nem ultra a monitorom.De rá fogok keresni mert kíváncsi vagyok a cserélt monitor üzemórájára ;]

(#15202) Cool Face válasza szkink (#15201) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Igaz is, bocsi :D nem tudom miért gondoltam azt.

(#15203) Blip


Blip
csendes tag

Egy Dell U2311H monitort használok. Ha lekapcsolom a laptopot, akkor a monitor is alvó üzemmódba megy és elsötétedik, legalábbis eddig így tett. Újabban viszont nem alszik el, hanem folyamatosan kiírja, hogy No DVI-D cable.

Korábban DisplayPorton keresztül csatlakozott a laptophoz, és nem volt ilyen gond. Most másik gép van, amin csak HDMI aljzat van, ami viszont az U2311H-n nincs, ezért a laptopból egy HDMI kábel jön ki, és egy HDMI-DVI átalakítóval megy be a monitorba. Lehet, hogy ez a gond? Hogyan lehetne megoldani, hogy rendesen elaludjon a monitor?

(#15204) tatararpad


tatararpad
őstag

Üdv! Adott egy LG 22MP55 IPS monitor. A hónapokig hibátlanul működött, most azonban elkezdett erősen, szemfájdítóan villogni/vibrálni, FHD alatti felbontáson két zöld csíkot is megjelenik. Habár elvileg IPS nem éghet be, fekete háttéren haloványan látszik annak a weboldalnak a körvonala, ami alatt megadta magát. Tartós hiba lesz, vagy pihentetni kell?

(#15205) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

1 hete vettem egy BENQ GL2250HM monitort. A géppel HDMI-n keresztül csatlakozik. A VGA: MSI R6570. Driver: Catalyst 13.9. Op. rendszer: win7 SP1. A probléma az, hogy ha 1920x1080-as felbontásra állítom, a kép nem teljes képernyőn jelenik meg, hanem körben egy kb. 2 cm-es fekete csík látható. Most 1920x1080-as felbontáson használom, ezzel teljes képernyős módban működik.
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv:

UserX

(#15206) UserX válasza UserX (#15205) üzenetére


UserX
őstag

Kipróbáltam, DVI kábellal megy a HD felbontás... :U

(#15207) UserX válasza UserX (#15205) üzenetére


UserX
őstag

Bocs, hülyeséget írtam :B , az a felbontás amin jól működik HDMI-vel: 1680x1050.

(#15208) UserX válasza UserX (#15207) üzenetére


UserX
őstag

A probléma megoldva, itt kellett állítani a csúszkán:

(#15209) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Bajom van. :)

Van egy Dell monitorom és ez állítólag annak a hibája. Ha be van dugva a tv is a videókártyába akkor néha becsíkoz a monitor (nem tudom másképp elmondani). Olyan mintha lenne egy pixel csík rajta és ez megjelenik a tv-n is. Nem folyamatosan csak néha. Ha nincs bedugva a tv a kártyába akkor nincs semmi baj.

Nem tudom, hogy érthetően írtam e le de nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni a probléma megoldásában.

(#15210) ryan010


ryan010
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudtam,melyik topicba kérdezzek,így elnézést ha esetleg rosszul választottam.
A probléma a következő:
Van egy törött képernyős tabletem mini HDMI porttal. Az elképzelésem,hogy rákötöm monitorra,és egérrel billentyűzettel egy ilyen kis netezős cuccnak elmegy.
Na most a probléma az,hogy csak CRT monitorom van itthon(Nem kívánok lcdt venni jelenleg).

A CRT monitoron dvi kábel,ami ugye kompatibilis a DVI vel a DVI pedig a HDMI vel. Van DVI-HDMI átalakítóm de viszont a VGA-DVI vel gondom van ugyanis nem teljesen értem,hogy pontosan milyen konvertert kellene beszereznem.
Olvasgattam ,hogy DVI ből sok fajta van (DVI-A,DVI-I,DVI-D)
Ugye a DVI a az analóg,az nem lesz jó mert digitális jel kell a HDMI nek. A dvi-i elvileg mind a 2őt tudja, a D meg csak digitálisat ha jól ertelmeztem.

Na most akkor VGA ról DVI -I re vagy DVI-d re átalakítót kell vennem,hogy átmenjen az infó a HDMI-nek?Illetve ez hány tűs kivitel?

Remélem értitek a kérdést,előre is köszönöm a válaszokat! :))

(#15211) El Kebir válasza ryan010 (#15210) üzenetére


El Kebir
őstag

tévedésben vagy, csak a dvi-d kompatibilis a hdmi-vel, az meg nem jó crt-hez.
crt monitor a dvi-i kombinált (digitális+analóg) kimenet analóg részét fogadhatja jelátalakítás nélkül, hdmi-re meg csak a digitális része alakítható a dvi-i-nek. (jelátlakítás nélkül)

neked olyan eszköz kell, ami hdmi-dsub, komplett digitális-analóg átalakítást végez. (ezeket konverterként hírdetik, mert a jelet is átkonvertálja, digitálisból analógba, nem csak a csatlakozó alakját alakítja)

és akkor a crt-hez a d-sub csatlakozós kábel kell. (amit simán "vga kábel"-nek is mondanak)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15212) Powermetal válasza Powermetal (#15142) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Üdv!
Még nem voltam új kábelt venni,de a jelenség egyre sűrűbb...ha a kábel a rossz,vajon súlyosbodna ez a hiba?
Gondoltam,ma már tényleg kipróbálom egy DVI kábellel. Milyet keressek? (Lehet rosszul tudom,de mintha többféle lenne...)

(#15213) ryan010 válasza El Kebir (#15211) üzenetére


ryan010
csendes tag

Köszönöm a válaszod! :)

(#15214) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok! Van egy 22 colos Asus wide monitorom! A probléma a következő ki be kapcsol ,nem szoftveres probléma és nem is vga gond.Nem kap áramot a monitor!nem is világít a standby lámpa!Mi lehet?Lehet ezeket szervízelni?Debrecen környékén vkit tudtok ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

(#15215) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
Van egy régebbi monitorom, nevezetesen Acer V193HQL

És egyrészt rá van kötve a gépre 7.5m-es RCA-Jack kábellal a házimozi, aztán most egy 10m-es HDMI-vel a TV, persze most nincs VGA-m hanem az alaplapra van rádugva a HDMI és VGA csatlakozós monitorom is, és a TV nem gerjed semmi baja nincs, de ha a megy a TV közbe össze van kötve, akkor a monitor sötétebb részeken gerjed igaz összekötés elött is volt hasonló, de akkor csak kicsit és néha, mitől lehet ez és hogy lehetne kiküszöbölni?

Xbox One: bandymnc

(#15216) Mikisys válasza wolf033 (#15209) üzenetére


Mikisys
őstag

Valamelyik készülék hálózati dugóját dugd be fordtíva a konnektorba, ez segíthet.
Ha megoldódott a hibajelenség, akkor jelöld össze a dugvillát a konnektorral, vagy az elosztóval és legközelebb is visszatalálsz a "jó dugásra".

Üdv!

(#15217) Mikisys válasza Matthisa (#15214) üzenetére


Mikisys
őstag

Valószínűleg tápegység és/vagy inverter hiba, szervizben javíttatható.
Biztos van Debrecenben szerviz.

Üdv!

(#15218) Mikisys válasza bandi0000 (#15215) üzenetére


Mikisys
őstag

Lásd a 15216-os hozzászólásomat.
Mellesleg jobb lenne, ha rövidebb kábelekkel megoldható lenne az összeköttetés a készülékek között.

Üdv!

(#15219) bandi0000 válasza Mikisys (#15218) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Meg lehetne de max 7,5m el ezt meg már megvettem, kicseréltem a monitor vga kábeljét egy jobb újabbra és sokkal kevézsbé de még észrevehetően csinálja

Mármint a tv vagy monitor pc tápkábeljét fordítsam meg?

Amúgy ha veszek másik monitort ahol már hdmi vagy displayportz van akkor nem szűnik meg ez mivel digitális jel jön majd?

Xbox One: bandymnc

(#15220) unknownerror


unknownerror
tag

Sziasztok!

Pixelhiba tűnhet el?

Van egy lenovo g580-as laptopom. Kb fél évvel a vásárlás után vettem észre, hogy volt egy kéken világító pixel. Nem zavart, el is felejtettem, de hónapokig néztem. Egyszer észrevettem, hogy oda nézek, és nincs ott. :D Ez talán egy éve lehetett, azóta pixelhiba mentes.

Ma viszont hasonlóképpen jártam. Reggel bekapcsoltam a gépet, és észrevettem egy full fehéren világító pixelt. Gondoltam, hogy már csak ez kellett, ráhúztam egy világos ikont, és el is felejtettem.

Most viszont eltűnt ez is, külön színekkel nézve sincs pixelhiba.

Ez mi volt akkor?

(#15221) Mikisys válasza bandi0000 (#15219) üzenetére


Mikisys
őstag

Igen, vagy a TV, vagy a PC-tápkábelét kellene fordítva bedugni a konnektorba/elosztóba.
A HDMI, vagy a Display-port nem azonos, mindegyik érzékeny viszont bármiféle külső zavarra, pláne hosszú kábel esetén.
Ha TV-készüléken van HDMI, akkor inkább olyan monitort kell venni, ami szintén HDMI és azonos a TV HDMI-kompatibilitása miatt. (Mindkettő HDMI1.2, vagy 1.3, stb) Persze a PC is megfelelő video-kimenettel rendelkezzen.

Üdv!

(#15222) Mikisys válasza unknownerror (#15220) üzenetére


Mikisys
őstag

Időszakos hiba, örülj, hogy elmúlt. :)

Üdv!

(#15223) bandi0000 válasza Mikisys (#15221) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Második részt nem értem mért kéne azonosnak lenni? A VGA n hdmi és display port van vagy hdmi vel lesz összekötve a monitorral és tv vel de akkor egyiket átalakitóval vagy akkor tv hdmin megy a monitor meg displayen

Xbox One: bandymnc

(#15224) M.Gery92


M.Gery92
újonc

Üdv, van egy Asus VH 222 hibás monitorom, a gond hogy csak csíkokat mutat, videókártya kábel minden rendben, mert mikor bekapcsolom csak simán gép nélkül akkor ki kell írja hogy Asus, vagy hogy dugjam be a kábelt, de ilyenkor is csak csíkok jellennek meg. Szétszedtem (mert youtube-on néztem videókat hogy a szalagkábel megmozgatásával vagy kis tisztításával megoldották a hasonló problémát) de nekem semmi sem seikerült, nem látok semmit kiégve, és nem tudom mit lehetne vele csinálni, esetleg egy új control panel megoldaná a problémát ???
itt egy videó is...
http://www.youtube.com/watch?v=aMVcuNmURec

(#15225) izee válasza Mikisys (#15174) üzenetére


izee
senior tag

Szép monitor. Köszönöm. Nem sürgetem a vásárt.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#15226) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Lg 24mp55hq monitornál hogyan kell kikapcsolni a dinamikus kontrasztot? Ki lehet egyáltalán? Menüben nincs rá lehetőségem ahogy nézegettem.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#15227) Mikisys válasza bandi0000 (#15223) üzenetére


Mikisys
őstag

A képarány, illetve a képméret miatt. Lehet, hogy valamelyik kijelzőn lesz fekete csík alul-felül, vagy kétoldalt.
Sajnos maga a HDMI sem teljesen kompatibilis maga-magával, azért írtam, hogy ha az egyik HDMI1.2-es, akkor a másik készülék is legyen HDMI1.2-es.
Az átalakító sem egy örömmámor, lehet ott is képméret eltérés, de a Display-port jobb a monitorhoz, pláne, ha azon van Display-port csatlakozó.

Üdv!

(#15228) Mikisys válasza M.Gery92 (#15224) üzenetére


Mikisys
őstag

Szervizbe kellene vinni.

Üdv!

(#15229) Mikisys válasza izee (#15225) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem csak szép, hanem jó is. :)

Üdv!

(#15230) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Van két Samsung 22"-es monitorom egy Ati 4850 VGA-val. Az utóbbi időben az egyik (D-sub-al van csatlakoztatva, mert a DVI kábellel nem tud mit kezdeni...) csak a boot ideje alatt ad képet, win-be beérve semmi kép, csak villog alul a kék fény. Ha lehúzom a jól működő monitort, akkor viszont megy simán ez is, ahogy visszadugom már kapcsol is ki. Pár napja már ezt csinálja és számomra random módon ki-bekapcsolgatások, restart-ok után egyszer csak "megjavul" és aznapra mindkettő ad képet. Van valakinek esetleg tippjre erre a problémára?

(#15231) fero02 válasza D4v3 (#15230) üzenetére


fero02
veterán

Ha boot ideje alatt végig van kép, akkor a win-ben van valami elállítva, amit a monitor nem tud megjeleníteni (túl nagy felbontás, képfrissítési frekvencia (Hz) ).

Indítsd el a gépet csökkentett módban, adj meg egy olyan felbontást, amit biztosan kezel a monitor (pl 1280*1024 >@ 60 Hz) és utána emeld, amíg a monitor által maximálisan kezelt értéket (lásd használati utasítás, vagy gyártói oldalról adatlap) be tudod állítani.

"a DVI kábellel nem tud mit kezdeni..."

Ez mit jelent? :U

[ Szerkesztve ]

(#15232) D4v3 válasza fero02 (#15231) üzenetére


D4v3
őstag

Most épp úgy tudtam visszahozni a képet, hogy az extend/duplicate beállításoknál átraktam az asztalt a rosszra, ahol bejött a kép, majd onnan továbbítottam a képet a jóra... Nem igazán értem :S

A DVI kábelt rádugva csak simán nem adott képet soha, több kábellel is próbáltam. De van egy érzésem, hogy ez már gyári hibás volt 6 éve is és már akkor vissza kellett volna vinni.

(#15233) Fricu


Fricu
tag

Hali urak

két monitorral küzdök:
1: LG E2250V-Pn
Egy függőleges kék és pár centire tőle egy fehér pixelsor már bekapcsoláskor is.
Szétszedve, kábelek átmozgatva, stb.
Van mit tenni vagy képernyőcsere (ami gyakorlatilag esélytelen)?
(májusban járt le a három éves gari. üdvözlöm a tervezett avuláson dolgozó kollégákat)

2. Belinea 101751 tápmodul hiba. (másikkal cserélve minden ok)
A táp típusa:
FLF1742-03A
Rajzot keresek vagy komplett (jó) lapot vennék.
Ugyanilyen van a Belinea 101730, prestigio p1710, Hyundai_l70s ban is.
Csak érdekesség a neten talált SM nem ezt a panelt írja le :F
Ajánlat jöhet priviben
köszi

Fricu

(#15234) fero02 válasza D4v3 (#15232) üzenetére


fero02
veterán

Akkor ott valószínű a scaler board-on keresendő a hiba. Esetleg keress törött kijelzős donor készüléket...

Fricu: FLF1742-03A ver2.0 panelom van. Nem tudom mi van vele. Ha gondolod elküldöm postán, hogy ki tudd próbálni.

Lg meg kijelzőcserés.

[ Szerkesztve ]

(#15235) Fricu válasza fero02 (#15234) üzenetére


Fricu
tag

Ment privi, köszi

Fricu

(#15236) Fricu válasza Fricu (#15233) üzenetére


Fricu
tag

Valakinek nincs 21,5"os fullhd-s kijelzője eladó?
A fenti LG-hez

Fricu

(#15237) HooK™


HooK™
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy LG 24MP55HQ-P monitor.
Kaptam innen onnan és ezért nincs már rá gari.

A lényeg, hogy kb 30perc üzemidő után kikapcsol, majd 5 perc elteltével ismét elindul.
Megoldás?

Előre is köszi.

Levesek készülnek porból.

(#15238) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok, remélem nem lesz off;

Van egy olcsó kis monitorom, amit 2. monitorként szeretnék használni. A vga-n csak egy dvi és egy hdmi kimenet van, ezért vettem egy ilyen átalakítót.

A gond az, hogy a monitor kábele 24+5-ös, az átalakító meg 24+1-es. (oda kellett volna figyelnem)

Szóval, ha a DVI-I-s kábelről legányolnám a +4 pint, akkor úgy működne mint egy DVI-D?

:R

(#15239) Cane


Cane
őstag

Üdv!

Displayporttal van gondom, fix 1024x768 a max. felbontás. DVI kábellel be lehetett állítani nagyobb felbontást is.
Most a monitorhoz letöltöttem és frissítettem a gyártó .inf fájlját, de semmi. Maradt a 1024x768-as felbontás, amit nem tudok displayportnál feljebb tornászni. Mi lehet a gond?

:F :F :F

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15240) El Kebir válasza Cane (#15239) üzenetére


El Kebir
őstag

talán kábelhiba... vagy rosszul csatlakozik.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15241) Cane válasza El Kebir (#15240) üzenetére


Cane
őstag

Akkor dvi-t visszakábelezem. Most nézem 1.1-es ez DP a kábel.
Végülis 1080p felbontásnál mindegy is melyik megy.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15242) Stevee001 válasza HooK™ (#15237) üzenetére


Stevee001
csendes tag

Szerintem adapter hiba.

[ Szerkesztve ]

Steve

(#15243) Machado


Machado
tag

Vettem egy új IPS monitort.

Az a problémám, hogy a régi TN paneles monitoromon a sötét jelenetek teljes részleteséggel láthatók voltak, ezzel most csak összemosódott, szinte homogén feketét látok szinte mindig.

Megpróbáltam a beállításokkal trükközni, kis javulást sikerült elérnem, de nem jelentőset.

Pl. van ez a teszt:

[link]

TN monitoromon az első kettő kivételével az összes árnyalatot meg tudom különböztetni, az új IPS-sel csupán 13-14.-től!

(#15244) Psycho18 válasza Psycho18 (#15191) üzenetére


Psycho18
tag

Üdv.
A monitort kipróbáltuk 2 másik számítógéppel is, azokkal hibátlanul működött, nem volt szétesett vagy elcsúszott kép, a számítógépet is kipróbáltuk 2 másik monitorral, azokkal hibátlanul működött de az új monitorral nem hajlandó jól müködni, előfordulhat olyan, hogy a gép (vga) nem kompatibilis ezzel a monitorral?

(#15245) Mikisys válasza menjapipaba (#15238) üzenetére


Mikisys
őstag

Ne gányold le, cseréltesd ki.

Üdv!

(#15246) Mikisys válasza Machado (#15243) üzenetére


Mikisys
őstag

Én 4.-től látom a LAP-TOP gépem kijelzőjén a kockát, ez is TN-kijelző és nem LED-es.
Alacsony fényerőn használom, nem szeretem, ha világít a kijelző.
Ha nem tudod beállítani, hogy megfelelő legyen, akkor szerviz, vagy csere.

Üdv!

(#15247) El Kebir válasza Machado (#15243) üzenetére


El Kebir
őstag

biztosan sz@rul beállított hdmi-vel használod... váltsd le dvi-re vagy dp-re (attól függően mi van a vga-n és a monitoron is egyszerre), hagyd a fenébe a tv kimenetet (hdmi), pc-hez nem való.

(ha képes voltál dvi- vagy dp bemenet nélküli monitort venni, akkor még ajánlott a vga kártya dvi kimenetére kötni egy dvi-hdmi kábellel)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15248) nbert87


nbert87
újonc

Hali! Valaki meg tudja mondani, hogy miért lesz kisebb a kép a monitoron kb 2 collal, ha HDMI kábelt használok DVI helyett? A felbontás ugyanaz...

(#15249) El Kebir válasza nbert87 (#15248) üzenetére


El Kebir
őstag

Mert a HDMI egy tv ki- és bemenet és a tv-ben esetlegesen beállított túlpásztázás miatt, a vga kártya kisebb képet küld ki. Ha nincs rá szükséged, allítsd be a vga kártyád képméretezését. (de PC-hez és monitorhoz DVI a jobb megoldás)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15250) Machado válasza El Kebir (#15247) üzenetére


Machado
tag

Igen, hdmi-vel használom. Bocs, de mégis, hogy lehet HDMI-t szarul beállítani?
A videójel meg teljesen ugyanaz, mint ami a DVI kimeneten jön.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.