Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) ShERiFF91 válasza El Kebir (#11000) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

USB illesztőprogramot még nem tettem fel a windows újratelepítése óta, amellett van csak felkiáltójel, de ez valószínűleg nem így volt akkor, amikor jelentkezett a probléma.
eszközkezelőben a monitor általános pnp képernyőként szerepel.

btw köszönöm szépen a segítséget meg az ötleteket! :)

(#11002) spiritex válasza ShERiFF91 (#10999) üzenetére


spiritex
veterán

A "hoppáramszünet" előhívására való az F8-as gomb nyomogatása, máskor inkább avval csináld.

Szerk:
Amikor a normál módot választottad, akkor a normál boot képernyő jött be?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11003) bertalanimre


bertalanimre
tag

Úgy tűnik megoldódott a gondom amit lentebb írtam. ( Arról, hogy a monitor egyik napról a másikra nem tudta a FullHD-t megjeleníteni ). Valami a Windows EDID-jében lehet mert, ha kikapcsolom az automata képernyőfelismerőt akkor engedi a felbontást és jól működik vele. Monitor elektronika mehetett gajjra, úgyhogy hamar cserés lesz.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#11004) fero02 válasza bertalanimre (#11003) üzenetére


fero02
veterán

Egyik szavaddal ütöd a másikat. Ez inkább win bug, mint monitor hiba.

(#11005) ShERiFF91 válasza spiritex (#11002) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

amikor a normál módot választottam, akkor is a másik logo jött be, tehát mintha még mindig csökkentett módban lenne attól függetlenül, hogy a normált választottam ki...

(#11006) spiritex válasza ShERiFF91 (#11005) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor viszont biztosra kéne mennünk, hogy tényleg Safe mode-ban van-e a géped. Amikor betölt a win, a sarkokban írja, hogy Safe mode? Mert írnia kell neki, ha abban van..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11007) ShERiFF91 válasza spiritex (#11006) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

akkor ez zsákutca, mert nem ír semmi hasonlót...:(
akkor nem csökkentett módban van, de a betöltő képernyő mégis más...valamiért.

(#11008) spiritex válasza ShERiFF91 (#11007) üzenetére


spiritex
veterán

Lehet, hogy fel kéne tenned a kérdésed a Windows 7 topicban mellékelve a fenti képeket a kétféle boot screen-ről... Amit még meg lehet próbálni az az, hogy a boot közben nyomogatod az F8-at, és ott a Last known good configuration-t (Utolsó ismert jó konfigurációt) választod, hátha az helyreteszi a dolgokat.
A cd meghajtóban egyébként nincs benne hagyva valami cd? A Device Manager-ben egyébként nincs sárga felkiáltójeles vagy kérdőjeles eszköz? Ha van, akkor kéne egy Reload driver-t adni neki.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11009) ShERiFF91 válasza spiritex (#11008) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

eszközkezelőben már nincsen semmi felkiáltójeles eszköz, minden illesztőprogram a helyén.
windows 7 topicban feltettem a kérdést, köszi a tippet!
az f8-asat próbálom, de pl rendszervisszaállítást is próbáltam, az sem segített.
cd meghajtóban nincs semmi, meg egyébként sincs a gépemben :D

(#11010) spiritex válasza ShERiFF91 (#11009) üzenetére


spiritex
veterán

Találtam neked valamit. Nálad pont ez a helyzet szerintem. Ki kéne próbálni!
[link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11011) ShERiFF91 válasza spiritex (#11010) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

elolvastam, itt csak a boot logoval van problémájuk, a felbontásuk rendben van.
ki fogom próbálni ezt a parancsot, de nem hiszem, hogy megoldaná a problémát

viszont most már tudjuk, hogy azért adja a vista boot logo-t, mert átugrik 1024*768-ra a felbontás HDMI csatlakozáskor. :(
Már csak a megoldást kéne megtalálni...:)

(#11012) ShERiFF91 válasza ShERiFF91 (#11011) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

közben még annyi, hogy nVidia driverben amikor HDMI-vel csatlakozom, akkor a driver felbontás beállításánál a csatlakozóhoz DVI-t ír.
Nem tudom, hogy ez így volt-e eddig, meg, hogy okozhat-e hibát...

(#11013) spiritex válasza ShERiFF91 (#11012) üzenetére


spiritex
veterán

Találtam egy ilyet is, na neki aztán tényleg ugyanaz volt a baja: [link]
de nem tudom mi az a pursue RMA, valami jogi útra tippelek, visszacserélésre.. A vga-t cserélte be talán.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11014) bertalanimre válasza fero02 (#11004) üzenetére


bertalanimre
tag

Nem lehet Win bug, mert akárhány gépen akartam használni a monitort, egyik se engedte a FullHD felbontást neki alapból.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#11015) ShERiFF91 válasza spiritex (#11013) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

és tényleg kajak ugyanaz a problémája mint nekem...
hát akkor videokártya para...:( mondjuk akkor érdekes, hogy a másik miért nem működik ugyanúgy hdmi-vel, de majd akkor annak még utánanézek. :)

nagyon szépen köszönöm a segítséget! ha egyszer véletlenül összefutunk és meg is ismerjük egymást :D, akkor vendégem vagy úgy 4-8 sörre! :)

(#11016) spiritex válasza ShERiFF91 (#11015) üzenetére


spiritex
veterán

Oké, ha bármikor seriff-et látok, odamegyek és bemutatkozom! :DDD

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11017) spiritex válasza ShERiFF91 (#11015) üzenetére


spiritex
veterán

EZ alapján még simán lehet szoftveres a gond..
Van pár megoldás:
Clean Install-os nyomozás, Logitech Webcam Software(LWS.exe) letelepítése, Windows Live Mesh Remote, Connections service letiltása, Monitor driver csere...
Át kell olvasni!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11018) fero02 válasza bertalanimre (#11014) üzenetére


fero02
veterán

Gondolom nem jól ismerte fel a rendszer az eszközt.

Menet közben cserélted ki a monitor kábeleket? :U

(#11019) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv!

Ma vettem egy Fujitsu l20T-2 LED monitort itt ph-n. Érdekelne hogy normális-e ha a monitor háttérbe úgymond hullámzik? Nem minden színű háttérnél látható s az egér mozgatására erősödik. Hibára utal vagy normális ezeknél a led féléknél?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11020) fero02 válasza Rivaul (#11019) üzenetére


fero02
veterán

Nem normális. Auto adjust volt már?

(#11021) Grave_444 válasza Rivaul (#11019) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen vga-val csinálja ezt?

(#11022) Rivaul válasza fero02 (#11020) üzenetére


Rivaul
addikt

Volt. Egész nap az azonnali topicokban oldok meg mindent így amit lehet itt is végigzongoráztam de jó ideje nem volt normális monitorom s led félét még nem használtam, így azt hittem maga a panel ilyen. :( Köszönöm azért.

Grave444
Egy dell vostro 1320 ra van rákötve. Az előző 19 crt amit váltott az nem csinálta.

Még valami. Ahogy az egeret mozgatom akkor csinálja inkább. Ha nem piszkálom akkor szépen egyenletesen áll a kép. Kihúzott egérrel is ez a helyzet touch mozdítására is... Sajnos mindent ismerek de a monitorok teljes működése nem tartozik ezek közé. Mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11023) fero02 válasza Rivaul (#11022) üzenetére


fero02
veterán

Keress a menüben Phase -t és állítsd be.

(#11024) Rivaul válasza fero02 (#11023) üzenetére


Rivaul
addikt

Állítottam rajta 83-on volt. 0-tól 10 egységenként emeltem de semmi :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11025) bertalanimre válasza fero02 (#11018) üzenetére


bertalanimre
tag

Próbáltam mindenhogyan. Kikapcsolt gépnél, éppen futó gépnél, észleltettem vele a monitort, D-Sub, HDMI, DVI, de mindig csak 1600x1200 volt a maximum amit engedett. ( A TV-n engedi a FullHD-t minden interfészen ) Most így jó, még kiszolgál egy ideig a monitor ( egy batch fájlt írok hozzá ami automatikusan kikapcsolja az EDID-t és felveszi a felbontást ).

És igen, nem jól ismeri fel a rendszer. Kb 100%, hogy a monitorelektronika szállt el. 1ik napról a másikra frissítések telepítése nélkül csak ez a magyarázat :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#11026) fero02 válasza Rivaul (#11024) üzenetére


fero02
veterán

Dsub kábelt használsz?

bertalanimre: ha a monitor lenne rossz, akkor másik géppel sem lett volna jó. Korábban magad írtad, hogy win-ban történt álligatás után lett jó...

[ Szerkesztve ]

(#11027) Rivaul válasza fero02 (#11026) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen csak az van a monitoron. Most addig állítgattam mindenhol míg alap helyzetbe alig észrevehető a vibrálás de ahogy egeret mozdítok rögtön elkezdi. Olyan mint ha interferencia lenne. Lehet a kábel ennyire rossz vagy a csatlakozó? Nincs másik kábelem az a baj. Ha így használom tönkre vágja a monitort (a szemem biztos :) )

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11028) fero02 válasza Rivaul (#11027) üzenetére


fero02
veterán

Mindenképpen próbálj ki egy minőségi kábelt én azt javaslom. Lehet ha ismerős, vagy a szomszéd átviszi az övét, akkor megszűnne a hiba.

(#11029) Rivaul válasza fero02 (#11028) üzenetére


Rivaul
addikt

Keresek majd 1-et sajnos 70 alatt senki nem lakik itt :DDD Thx mindent :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11030) ShERiFF91 válasza spiritex (#11017) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Hali!

Átolvastam, de nem is találtam ilyeneket a gépen, de egyébként is más a problémájuk ezen a fórumon (szerintem).
viszont közben sikerült kicsit jobban behatárolni a problémát:

560GTX kártya másik gépben simán adja az 1920*1080-as felbontást HDMI kábelen, csak az én konfigomon nem, itt még mindig 1024*768 a max, sőt van, mikor csak 800*600. DVI porton keresztül VGA kábellel továbbra is tökéletes.
BIOS reset, RAM slot csere, HDMI kábel csere, PCI-E slot csere, monitor csere nem segít.
A videokártya hibája kizárható (másik gépben rendben). Másik kártyát ugye próbáltam ebben a konfigban (Sapphire HD4890 OC), de az HDMI kábellel nem is ad jelet egyáltalán, DVI porton, VGA kábellel viszont itt is jó az 1920*1080.
nVidia driver-ben a csatlakozónál nem HDMI-t ír, hanem DVI-t, akkor, amikor HDMI-vel csatlakozok. Ennek nem tudom mi az oka, lehet itt keresendő a probléma forrása, de az is lehet, hogy ez még a hiba előtt is így volt, nem figyeltem...

Teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs, hogy mi a retek lehet a baja.
Tudnál/tudnátok esetleg segíteni ebben?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Luki

(#11031) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Adott egy Dell Latitude E6430 noti beépített HD4000-es GPU-val és egy nVidia NVS 5200M 1 GB GPU-val.
Mikor kikötöm HDMI-n keresztül, akkor az Nvidia kártya dolgozik, ha pedig simán a notit használom, akkor a HD4000. (legalábbis legtöbbször)

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható lenne az, hogyha kikötöm a notit HDMI-n keresztül akkor használjon másik .ICC profilt, mint amikor simán a noti kijelzőjét nézem?

Ha igen hogy?

(#11032) spiritex válasza ShERiFF91 (#11030) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel a DVI és a HDMI is digitális ki kéne próbálni a DVI port-ra kötni a monitort, de nem vga kábellel, hanem egy DVI-HDMI kábellel vagy valami átalakítóval.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11033) ShERiFF91 válasza spiritex (#11032) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

hát de így nem oldódik meg a hdmi-s probléma...:) :(

(#11034) spiritex válasza ShERiFF91 (#11033) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, kicsit szőnyeg alá söprős megoldás, de ha menne így akkor legalább jó minőségű digitális átviteled lenne. Majd persze lehet keresni végleges megoldást, de addig is jó képed lesz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11035) ShERiFF91 válasza spiritex (#11034) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

most sem annyira szörnyű azért VGA kábellel, csak bassza a csőröm a HDMI para...:)

(#11036) spiritex válasza ShERiFF91 (#11035) üzenetére


spiritex
veterán

Csak egy ötlet: az LG menüjében nincs valami beállítás, ami mondjuk 16:10-re vagy 4:3-ra erőltetné a képarányt? Neked nyilván 16:9-re van szükséged. A HDMI beállítások között is szét kéne nézni.. Van olyan rajta pl. ARC ON/OFF (Aspect Ration Control). Ezt szerintem OFF-ra kell tenni. Ilyet is találtam: Intelligent Auto (Auto Resolution), ez se mindegy be van-e kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11037) ShERiFF91 válasza spiritex (#11036) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

16:9-en van. ARC on/off-ot és Intelligent Auto-t nem találtam, viszont csináltam gyári beáll. visszaállítását, de nem segített.
a menüben van olyan, ahol tudnám állítani a felbontást, de ez sem VGA csatival, se HDMI-vel nem aktív menüpont, így azt nem tudom itt állítani...

(#11038) spiritex válasza ShERiFF91 (#11037) üzenetére


spiritex
veterán

Ezekhez mit szólsz:
1.
2.
A 2-ban mintha megoldást talált volna.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11039) !attis!


!attis!
tag

Üdv!

a következő gondom lenne:

monitor: BENQ G2222HDL
Ipon garis. 2010.12.10 vásárolt. 36 hó garancia van rá.

A napokban kezdődött :A monitor kijelzőjének felső részén középen, szürkés/ feketés kb. 8cm tojás formájú bevilágítás látható. Legjobban világos vagy fehér háttérnél láttató, és a szemnek nagyon zavaró.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e rá esély, hogy garanciában javítják a monitort? vagy esetleg cserélik?

(#11040) spiritex válasza !attis! (#11039) üzenetére


spiritex
veterán

Esély?!!! Kötelesek vele valamit csinálni! Vagy javítani, vagy ha nem tudják, akkor cserélni!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11041) !attis! válasza spiritex (#11040) üzenetére


!attis!
tag

Köszönöm. Reménykedek benne, elég zavaró a szemnek.

(#11042) spiritex válasza !attis! (#11041) üzenetére


spiritex
veterán

Ne reménykedj, hanem tudd! (Mátrix I. kicsit átköltve)
/Figyu, ilyen fellépéssel el fognak küldeni...legyél határozott és harcolj azért, ami jogosan megillet!/

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11043) Rivaul válasza fero02 (#11028) üzenetére


Rivaul
addikt

Tegnap találtam valami érdekeset. Csak win alatt csinálja. Biosba szög egyenletes a kép, teljesen hibátlan. Így nem tudom mi lehet. Minden felbontás s herz be lett már állítva... Bios vajon milyen értékeket adhat neki? Xar a netem de visszaolvasom ahogy tudom s köszönöm ha tudsz segíteni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11044) fero02 válasza Rivaul (#11043) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem 640*480 50-60 Hz

(#11045) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy Displayport -> DVI átalakító, és DVI -> VGA átalakítóval kombinálva lesz-e kép a monitoron? Mert a videokártyán Displayport van csak.

Vagy érdemesebb a Displayport -> VGA átalakítót venni egyből. Itt olvastam, hogy néha nem működik jól egy idő után ez a megoldás.

Mit javasolnátok?

(#11046) spiritex válasza Mexildos (#11045) üzenetére


spiritex
veterán

Én biztos, hogy inkább vennék egy Dell lcd monitort egy ilyen kártyához... nem szeretem a konverziókat.
De ha nincs rá pénz, akkor inkább direkt átalakítót vennék: [link] Az itt, az a PH fórumot jelenti?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11047) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Valami történt a monitor képével. Most valahogy olyan fakó minden. Nem tudom, hogy egy színt nem tud mutatni vagy mi, de hogy valami konkrét is legyen, excel-ben nem látni a cellák között a vékony vonalat. Nem az excel-ben állítottam, és nem a monitoron. A monitoron csak annyit, hogy amikor játszottam, akkor RGB volt a színbeállítás (máskor 6500K).
Mivel tudom tesztelni itthon, hogy pontosabban tudjam, mi a baj? Philips 190S, 60Hz a képfrissítés.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#11048) tknof1871 válasza tknof1871 (#11047) üzenetére


tknof1871
őstag

Meg a játékban a fényerőt magasabbra állítottam. Lehet, hogy ezzel elrontottam a monitort?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#11049) Mexildos válasza spiritex (#11046) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Nem itt, hanem az ipon áruház oldalán. A termék alatt. Gondok voltak vele. Monitor mindenképpen lesz véve majd, de csak később. Addig áthidalás gyanánt kellene csak.

(#11050) noby


noby
aktív tag

érdeklődnék van egy lg e2351 monitorom és az a gond mikor kikapcsolom a gépet a monitor nem kapcsol ki.kiírja nincs egy kábel bedúgva ez hogy orvosolható?pedig be van dugva a vgaba :F

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.