Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) jacint78 válasza dobobazsy (#18000) üzenetére


jacint78
addikt

Attól még kipróbálni lehet, hogy kell a fríszink.

type your text here..

(#18002) Beni2360 válasza Kernel (#17988) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi mindenkinek és neked is a segítséget , sikerült a másik felbontásra beállítani a teszten is végig ment minden OK. Az elvárásaimnak megfelel mehet az ASUS W195D monitor eladásra.
Habár a tv-nél hiányolom a dönthetőségi lehetőséget. Esetleg valami olcsóbb megoldás rá?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18003) jacint78 válasza Beni2360 (#18002) üzenetére


jacint78
addikt

Ceruza a talp alá. Amúgy azok az orion tévék nem valami megbízhatók, gyakoriak a mainboard, pontsabban firmware hibák...

type your text here..

(#18004) Beni2360 válasza jacint78 (#18003) üzenetére


Beni2360
félisten

Kicsit pontosítanád a hibát mert nekem kb 6 éve meg van és hiba nélkül megy igaz csak az utóbbi 3 évben volt minden nap használva kb 10 h/nap de csak TV nézésre. Most meg az asztali gépemre menne amit hébe hóba kapcsolom be.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18005) jacint78 válasza Beni2360 (#18004) üzenetére


jacint78
addikt

Ennyi, hibás lesz a firmware rajta és nem kapcsol be, vagy ki be kapcsol ilyesmi. Ez nem azt jelenti, hogy mindegyik mindenképpen meghal, de nem árt tudnod, hogy az asus-nak sokkal nagyobb esélye van a hosszzabb élettartamra.

type your text here..

(#18006) lazajnd válasza jacint78 (#17997) üzenetére


lazajnd
tag

Ó ezt nem néztem! Sajnos igen :(

(#18007) jacint78 válasza lazajnd (#18006) üzenetére


jacint78
addikt

Ez van, a PWM felharmónikusait hallani, gyakori jelenség sajnos. Maximális fényerőn csendben van gondolom, de amint lejjebb veszed a fényerőt már elkezd sípolni

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#18008) D5 válasza Kernel (#17995) üzenetére


D5
aktív tag

Sajnos kb. 2 hétig nem fogom tudni tesztelni, mert nem nálam van a monitor, de kipróbálom majd.

(#18009) lazajnd válasza jacint78 (#18007) üzenetére


lazajnd
tag

Pontosan ahogy mondod. Amint kb 50% alá ér a fényerő, már hallani. A blue light filter meg a fényerőt is csökkenti a kék színnel együtt... akkor ez a gond. Köszönöm a segítséget! Egyébként ezzel kiröhögnek ha megírom a boltnak, ugye?

(#18010) jacint78 válasza lazajnd (#18009) üzenetére


jacint78
addikt

Nem feltétlenül röhögnek ki. Minden berendezésnek van egy bizonyos hangja és ezt mérik is, ha annyira hangos valami hogy zavaró, azt lehet nem megfelelő működésnek tekinteni.

type your text here..

(#18011) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

LG Flatron W1946SW problémám van.
A monitor fényerő nélkül ad képet.

Ha bekapcsolom, vagy pl felbontást váltok, akkor kb 3 másodpercig rendes fényerővel működik, aztán elmegy a háttérvilágítás. :W

Nagyon gyengén, de látható, hogy egyébként ad képet, csak nulla fényerővel.

Mi lehet probléma?
Tudnátok segíteni? :F

(#18012) jacint78 válasza puhakex (#18011) üzenetére


jacint78
addikt

Jól ismerem a tipust, leszakadnak a kábelek a csövek végéről a kijelzőben.

type your text here..

(#18013) puhakex válasza jacint78 (#18012) üzenetére


puhakex
tag

Ez a hiba? :Y
De ha leszakadnak, akkor hogy ad képet fényerővel 2-3 másodpercig aztán fényerő nélkül tovább? :F

(#18014) jacint78 válasza puhakex (#18013) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor sem normális fényerővel, de azért megy valamennyire, mert 7-800V feszültséggel megy és ívet húz, gyakran ózon szagot is lehet érezni a sarkoknál.

type your text here..

(#18015) puhakex válasza jacint78 (#18014) üzenetére


puhakex
tag

Akkor csak meg kéne forrasztani és mindenki boldog? :F
Legalábbis én. =)

(#18016) Keeperv85 válasza puhakex (#18015) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Először szét kell szedni megnézni tényleg ilyen gondja van-e. Ha ez a baj, ami elég valószínű, akkor CCFL csere, vagy ledesítsés. Az utóbbira fanyalognak páran a nem teljesen homogén bevilágítás miatt, viszont jóval gazdaságosabb és korszerűbb, mint a CCFL volt...

(#18017) jacint78 válasza Keeperv85 (#18016) üzenetére


jacint78
addikt

Nem kell a csövet cserélni, csak vissza kell rakni a kábelt a végére.

type your text here..

(#18018) Keeperv85 válasza jacint78 (#18017) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos én eddig nem voltam olyan szerencsés, hogy ez kivitelezhető lett volna, mert amiket hoztak ilyen jellegű hibával, ott már szétégett a csővég annyira az állandó ívektől, hogy nem volt forr. felület a kábel számára. Szétszedés közben a kivezetés már darabokra hullott némelyikben....

[ Szerkesztve ]

(#18019) jacint78 válasza Keeperv85 (#18018) üzenetére


jacint78
addikt

Meg kell csiszolni a kivezetést és megfogja, a gumit pedig lehet pótolni másikból. Az újabb, oldalanként egy csöveseknél van az, hogy nem fém, hanem műanyag sínben van a cső és a sín vége is teljesen elég, na az már necces. :D

type your text here..

(#18020) Imy


Imy
veterán

Ma vettem egy SAMSUNG U24E590D UHD monitort.

Bekapcsoláskor már fura volt, ha nem volt rádugva semmi sem egyik bemenetre sem, a fekete alapon fehér pontok villanak fel a fekete háttéren.
Gondoltam ez csak azért van, mert nincs rajta semmi sem.

Rákötöttem egy notebookot, és fekete hátérnél ugyanaz. Egy monitor tesztelő programot ráengedtem, és ott is a fekete hátérnél fehér pixelek villantak fel, majd eltüntek, és random szerüen villogtak tovább is. Másik bemenetre másik gép, de a hiba továbbra is fent állt...

Most ott tartok, hogy szerintem a monitor hibás... Vélemény? :F

(#18021) jacint78 válasza Imy (#18020) üzenetére


jacint78
addikt

Egyértelműen hibás a monitor, mehet vissza.

type your text here..

(#18022) Imy válasza jacint78 (#18021) üzenetére


Imy
veterán

Nah szuper. De ha helyileg más MM-ben vettem, remélem kicserélik így is... :F :W

(#18023) jacint78 válasza Imy (#18022) üzenetére


jacint78
addikt

Médiámárktban nem vásárolunk, csak megtekintjük a termékeket, tanuljuk meg. :D

type your text here..

(#18024) Imy válasza jacint78 (#18023) üzenetére


Imy
veterán

Miért?
Egy monitort elhoztam már tőlük, nem tetszett, nem szórakoztak, visszaadták a pénzt.
Amúgy jó áron vannak náluk a monitorok, olcsóbban, mint máshol. ;)

(#18025) jacint78 válasza Imy (#18024) üzenetére


jacint78
addikt

Mi a máshol? Én akármit láttam eddig neten és a média márktban olyan különbségek voltak, hogy házhozszállítással, beüzemeléssel, még hastáncosokkal is olcsóbb volt a médiás áraknál. :))

type your text here..

(#18026) Imy válasza jacint78 (#18025) üzenetére


Imy
veterán

Ha tudsz a SAMSUNG U24E590D monitorból olcsóbbat mint a MM ne tartsd magadban. :) Akkor visszakérem a pénzemet, és megveszem ott. De én nem találtam. Valamiben tényleg jó árat biztosítanak. :)

(#18027) jacint78 válasza Imy (#18026) üzenetére


jacint78
addikt

Most megtudtad miért... Egyébként érezd magad a szerencsésnek amiatt, hogy nem szivattak meg garanciális ügyben, valami nagyon jó hangulatban lévő emberkét foghattál ki...

type your text here..

(#18028) mezis válasza Keeperv85 (#18016) üzenetére


mezis
nagyúr

"....vagy ledesítsés. Az utóbbira fanyalognak páran a nem teljesen homogén bevilágítás miatt...."

A bevilágítással nincs gondom. A fényerő szabályozást nem sikerült megoldanom.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#18029) Imy válasza jacint78 (#18027) üzenetére


Imy
veterán

Webes vásárlásnál 60 napig el lehet állni, és meg sem kell indokolni MM-nél (alapból 14 nap). ;)

(#18030) Keeperv85 válasza mezis (#18028) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én még várom a megrendelt led szalagom az enyémhez. (Bocs a kupi miatt... egyben munkahely is... :U) Lehet felszállok vele én is a szopórollerre, ha esetleg olyan panel van benne, mint a tiédben...

(#18031) mezis válasza Keeperv85 (#18030) üzenetére


mezis
nagyúr

Először bekötöttem az "DIM: ADJ adjust brightness" -t is, mert a LED meghajtó áramkört olyan kialakításúnak láttam, mint IC-jének katalógusában talált minta kapcsolások közül a CCFL helyettesítéséhez ajánlott.
Volt is egy "fordított" irányú fényerő szabályozás szerű dolog, de a teljes elsötétítés vagy a "ENA: off" esetén átváltott teljes fényerővel világító fehér képre.

A beszereléshez le kellett csípnem a sorvégi, használaton kívüli forrasztási pontokat.
A fém csatorna aljában az "árkot" feltöltöttem két szál 1.5 mm2-es csupasz vörösréz huzallal. A LED szalagot Palma Fix ragasztóval rögzítettem a csatornába.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#18032) Keeperv85 válasza mezis (#18031) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Volt is egy "fordított" irányú fényerő szabályozás szerű dolog"

Még nem mértem meg, így nem tudom fejből, hogy ez a fényerő növeléshez emeli a 3,3V-os fesz. kimenet értékét, avagy pont csökkenti. Ha pont az ellenkezőjét teszi, mint amit a led szalag vezérlő vár, akkor én is építhetek mellé még egy áramkört, hogy fordítsa meg a kapott értékeket... :Y :W

"de a teljes elsötétítés vagy a "ENA: off" esetén átváltott teljes fényerővel világító fehér képre."

Szerintem itt kapott egy olyan értéket, ami nem engedélyezett. Nem tudom mennyire vannak védve ezek a driverek, nyilván a gyártó válogatja...

(#18033) jacint78 válasza Keeperv85 (#18032) üzenetére


jacint78
addikt

Esetleg arról lehet szó, hogy a vezérlő PWM-et várt, nem analóg szabályzást, vagy fordítva. Ugyanis ilyen esetben is működhet valamennyire (amíg el nem éri az alacsony szint küszöbét) a fényerőszabályzás, ha kicsit primitív a megoldása, nem egyszer találkoztam már ilyennel.

type your text here..

(#18034) Keeperv85 válasza jacint78 (#18033) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez mondjuk pont nem jutott eszembe... :B Ha ideért a szalag, kiderül nekem sikerül-e átkötni...

(#18035) mezis válasza Keeperv85 (#18034) üzenetére


mezis
nagyúr

Várom az eredményt !
A CCFL invertert csak a biztosítékjának kiforrasztásával kapcsoltam ki. (Erre kötöttem a LED meghajtót). A tápegységgel meg maradt kb 2 összeköttetése a CCFL inverternek, de azzal már nem foglalkoztam.
Amit mértem: LED: ON, VIN:11.3 V, ENA: 5.2V, DIM: 3.1 V
LED: Off, DIM: 0.67 V
DIM: 1.34 V: pislákol, 2.2 V: normál fény, 5.0 V: kisebb fény.
Végül a kontraszt csökkentésével sikerült olyan fényerőt beállítani, ami jó nappali világíáshoz és elfogadható este is.

mezis

(#18036) Kernel válasza Keeperv85 (#18032) üzenetére


Kernel
nagyúr

Driver IC-t nem láttam még olyat, ami fordítva szabályozna, nem is tűnik ésszerűnek. Univerzális kivitellel találkoztam inkább, ami könnyen átköthető analóg vagy PWM vezérlőjel fogadására is.

Egyik esetben PWM-ről állítottam át analógra egy CCFL-drivert.

Másik esetben a túl erős LED-háttérvilágítást úgy csökkentettem, hogy megkerestem az IC körében árambeállító ellenállást, egyszerűen megnöveltem akkorára, hogy jó legyen a fény.

Ez úgy kezdődött, hogy véletlenül hozzájutottam egy 40 collos Hyundai TV-hez, amit megjavítottam magamnak, beállítottam monitornak (a méret túlzásnak tűnhet, de nagyon bevált). Viszont ezeknél a Vestel belű TV-knél a háttérvilágítás csak három fokozatban állítható. Monitorként a legkisebb is túl erős volt nekem.

Először gondolkodtam rajta, hogy generálok neki PWM-jelet, az alaplapi helyett azt kötöm rá. Vagy a drivert átkötöm és analóg jellel dimmelem, a doksi szerint ez is megoldható. De úgy fix, illetve potméteres lett volna (TV hátán egy potméter például).

Végül csak a LED-áramot csökkentettem, így megmaradt a három PWM-fokozat is, ami továbbra is menüből váltható.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy a LED-áramnak van egy csúcsa, amit a driver beállít, stabilizál (áramgenerátoros mód). Tehát ez a négyszögjel teteje, amit igény szerint tudok konfigurálni egy ellenállással:

Ettől függetlenül dolgozik a PWM-szabályzás, ami viszont az átlagáramot befolyásolja.

Nem tudom mennyire vannak védve ezek a driverek, nyilván a gyártó válogatja...

Teljesen védettek, természetesen a kimenő PWM-áram nem ugyanaz, mint a bemeneten a dimmeléshez használt PWM-jel (főleg analóg dimmelésnél).

A bemenőjel csak információhordozó, frekvenciája sem kritikus, egy bizonyos tartományban. Kitöltési tényező számít, vagy analóg szint alapján szabályoz a driver. A kimenő frekvencia más dolog, azt a driver egy fix értéken tartja, amire beállították, RC-alkatrészekkel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18037) jacint78 válasza Kernel (#18036) üzenetére


jacint78
addikt

Pedig vannak... Nagyobb beágyazott inverteres kijelzők közül a chimei például fordítva működik, ott a 3.3V a minimális és 0V a maximális fényerő, agyrém b+.. :W Amúgy PIC-el csináltam 160Hz körüli PWM jelet, amit nyomógombbal lehet szabályozni 30% és 100% között. :DDD

Nem brutális az input lagja a vesteles Tv-nek? Akárhányat próbáltam ami FHD volt, kész időutazás volt. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#18038) Kernel válasza jacint78 (#18037) üzenetére


Kernel
nagyúr

Játékos célra bizonyára alkalmatlan, de itt ez nem szempont. Az élesség elfogadható legyen, betűk, vonalak stb. Görgetésnél ne hullámozzon a böngészőben. TV-k között akad ugyebár, ami kihívással küzd ilyen alap dolgokban is. De ezzel szerencsém volt.

Egyébként én input lagot sem érzek, pl. az egérmozgás nem késik, nekem ennyi már elég.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18039) jacint78 válasza Kernel (#18038) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor valami új lehet, mert a régiekből szinte az összes féle mainboard-el találkoztam és első használatkor nem találtam el az ablakokat bezáró X-et, mert mire odaért az egér már rég messze jártam, meg az átdolgozott ("javított") kép is olyan volt, hogy a szemem kiesett a túlélesített bötüktől, ezért is kezdtem saját megoldásba annó. HDready-knél ez nem annyira gáz, mert ott még bírja a processzor, de a FHD-k a legtöbb esetben ugyanazzal a processzorral dolgoznak, mint a ready-k és igencsak lassúak, a menükben való lépkedés is kész katasztrófa :D

type your text here..

(#18040) Keeperv85 válasza Kernel (#18036) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Még itt van a döglött Acer al1916-os. Nem tudok vele mit kezdeni, mert meglévő fesz.-ek ellenére sem kel fel készenlétig sem. Viszont a 3,3-ból 3,2 jön visszafelé a tápba engedélyezésnek az inverter felé. Na most ez persze nem jelenti azt, hogy ez nem éppen a max. fényerő, mert akár az inverterek (is) üzemképtelenek lehetnek, de érdekes szerzet. Felraktam a PLCC-t a mainboardra foglalat helyett, de sajnos ez sem keltette életre többé. Nem sokat ér, de nem boldog tőle a gazdája, hogy másikat kell venni....

(#18041) Kernel válasza jacint78 (#18039) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van olyan is a lomtárban, régebbi fajta Orionok, de azoknak más az alaplapja. Formára a szokásos, de más a processzor is.

Szám szerint nem jegyeztem meg, ezek csak talált képek, de például van ez a BGA-processzoros, ragasztott hűtéssel, a régebbi változat:

Ez meg az újabb, hűtés ugyan nincs, de forrónak sem mondható. Ilyesmi van az enyémben is:

Meg az is jó benne, hogy vékonykávás, esztétikailag is korrekt (nálam mondjuk talp nélkül van megoldva).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18042) mezis válasza Kernel (#18036) üzenetére


mezis
nagyúr

A LED meghajtóm:

mezis

(#18043) jacint78 válasza Kernel (#18041) üzenetére


jacint78
addikt

Az enyém kb. ugyanez, csak burkolat nélkül és picit nagyobb, de van talpa. ;]

Jaja, van belőlük néhány, meg klasszikus még a négyzet alakú, hasonló processzorral a közepén. :DDD

mezis

Látom, de ott van a PDF-ben, hogy invertálható az analóg fényerőszabályzás.

Keeperv85

Ha fixen ott van a DC kimeneten, akkor az teljesen agyhalott. Ez a bele?
Csak mert szerintem van ilyen panelem, legalábbis táp/inverterem nem is egy az biztos, és együtt bontom őket, ha van, 3K+postáért odaadom.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#18044) Keeperv85 válasza jacint78 (#18043) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos ott van mind a 3 db 5V. Ezek hajtanak egy 3,3V-os fesz. stab, illetve egy 1,8-ast, azok is üzemelnek. Készenlét nincs. A PLCC már kizárva: felforrasztás előtt másik boardban elindult. A kristályokat nem tudom megmérni, mert szkóp nincsen sajnos, random pedig nem akarok cserélgetni már semmit...

(#18045) jacint78 válasza Keeperv85 (#18044) üzenetére


jacint78
addikt

Ezek után napnál világosabb, hogy a scaler döglött és kapnál egy komplett panelt ami mukodik, de nekem mindegy, legalább nem kell bemásznom az asztal alá és kutatni. :D

type your text here..

(#18046) Keeperv85 válasza jacint78 (#18045) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A gondok ott kezdődnek, hogy azt már nem tudom kicserélni, mert nincs hőlég sem. Pákával nem vállalom. :D

(#18047) jacint78 válasza Keeperv85 (#18046) üzenetére


jacint78
addikt

:O ;] Nem az IC-t vazze, hanem a panelt küldeném, csak csavart kell kitekerni. :D

type your text here..

(#18048) Kernel válasza mezis (#18042) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak meg kell keresni a söntöt, amin a LED-sor árama folyik, próbára megnövelni mondjuk duplájára, ettől feleződik az áram. Ha úgy is túl erős, lehet tovább növelni.

A csúcsáram csökkenésével nem csak a fényerő csökken, hanem a színhőmérséklet is, tehát egy hideg fény kicsit melegebbé válhat. Ez néha pont jól jön, vagy az is lehet, hogy hirtelen sárgának tűnik, de az ember szeme hozzászokik, utána esetleg pont az látszik tökéletesnek. Vagy korrigálni kell a színhőmérsékletet a menüben, ha végképp nem felel meg.

Lényegében ezért használják a PWM-meghajtást, mert az nem befolyásolja a színhőmérsékletet. Ez elsőre furcsának tűnt nekem is, mert az ember azt hinné, hogy lényeg csak az átlagáram. De ezt már megmagyarázták máshol, hogy színhőmérséklet szempontjából a csúcsáram számít.

PWM-mentes monitoroknál ezért a színhőmérséklet változását szoftveresen korrigálják, a kijelző által.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18049) Keeperv85 válasza jacint78 (#18047) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:Y :D

Kell nekem este későn olvasgatni... PÜ! :K

(#18050) benboi


benboi
csendes tag

Üdv!
Egy baromi idegesítő hibára keresnék megoldást, hátha járt már valaki hasonló cipőben.
~1 hónapja beszereztem egy BenQ XL2411Z monitort. Egy ideje előjött valami hiba, és minden egyes számítógép bekapcsolás után 'No Signal Detected' feliratot kapok fekete képernyővel. A kábel nem lehet a hiba forrása mert több kábelnél is ugyanez a jelenség, valamint más monitornál működik a kábel. Minden egyes indítás után kb. fél órát kell szenvednem a kábelek ki-bedugdosásával, gép újraindítgatásával és akkor egyszercsak random elkezd működni úgy, hogy igazából semmit nem is változtattam meg. Már enyhén szólva is kib@szottul idegesítő. Utánanézve rengetegen találkoztak már sok BenQ monitornál ezzel a hibával, de érdemleges megoldást sehol sem találtam rá...
Valakinek lenne ötlete? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.