Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) Nekem88


Nekem88
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne,hogy adott egy Beline 19" Lcd monitor.Bekapcsoláskor bevillan a kép 2szer kb 0,5 mp erejéig és vége.Nincs kép.na most jön az érdekesség.Ha megütöm kikapcsolva a közepét,akkor jó lesz és nem kapcsol ki.Csakhát ez valamikor 30X-ra sikerül.utána ki be kapcsolhatom,nem lesz semmi baja.A csövek lehetnek a gondok,vagy valami kábel hiba,érintkezés?mit kéne tenni vele szerintetek?
Segítséged előre is nagyon köszönöm !!

(#6002) janeska65 válasza Nekem88 (#6001) üzenetére


janeska65
csendes tag

Sziasztok nekem van egy LGL1730S LCD Monitor újabban azt csinálja indítom a gépet villan egyet és nagy fekete kép van ,utána újraindítom megint villan egyet a kép és nagy fekete kép van ,újraindítom ekkor már be jön rendesen a kép ,mi lehet a hiba ?

(#6003) Dolphine válasza endreee (#5999) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Nekem is ilyen monitorom van! Full felbontás alatt akartad Aspectre állítani? Mert akkor nem megy! Indítsd el a játékot ami nem Full HD, na akkor már nem lesz szürke az az opció! :) Ebbe a hibába én is belefutottam! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6004) endreee válasza Dolphine (#6003) üzenetére


endreee
csendes tag

1000 thx!

(#6005) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Vetem egy Benq G2222HDL monitort nagyon szép éles a képe és egyenlőre semmi hiba!
Lenne egy kérdésem, mivel tudom letisztítani a műanyag széléről az ujjlenyomatokat? eléggé zavaró! Próbáltam már száraz kendővel, picit nevessel is de nem jött le, és még 1 kérdés, magát a képernyőt mivel tisztítsam? van rajta néhány pici folt ami néha zavar ha úgy süt rá a nap!
Előre is köszi.

(#6006) Dolphine válasza csokad (#6005) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem is ilyen monitorom van, és tényleg zavaró tud lenni az újlenyomat. Én egy számtech boltban vettem egy antisztatikus kendőt és avval tisztítom. Ennyi! A képernyőt mindenképp, de a szélét is! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6007) Whaazzup válasza Nekem88 (#6001) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Meg kell keresni a kontakt hibát több ponton is lehet a melegedő helyeken és a csatolásnál a vezérlő kábel ha lecsúszik attól még megy a háttérvilágítás.Ha elhozod megjavítom vagy vidd szakemberhez.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6008) csokad válasza Dolphine (#6006) üzenetére


csokad
senior tag

Értem, és ez a kendő leviszi frankón önmagában az ujjlenyomatot?

(#6009) Daemon09 válasza Whaazzup (#6000) üzenetére


Daemon09
őstag

Értem, köszi. :R

(#6010) Nekem88 válasza Whaazzup (#6007) üzenetére


Nekem88
csendes tag

Értem köszönöm.MEgnézem mit tehetek.Ha esetleg nem sikerülne írok.Szval szerinted nagy valószínúséggel csak ez a probléma?Ha igen mennyiért tudnád megjavítani? Köszi =)

(#6011) Nekem88


Nekem88
csendes tag

Ja és hogyan ellenőzröm a kábelt,hogy látom ha hibás?

(#6012) Dolphine válasza csokad (#6008) üzenetére


Dolphine
addikt

Hogy leveszi vagy elkeni, azt nem tudom, de, hogy nincs az biztos. Vagy csak én nem látom! A képernyőn tuti nincs semmi! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6013) Whaazzup válasza Nekem88 (#6010) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A kábel hibát nem látod és igen ritka általában csak kiméréssel lehet megállapítani.A javítás csak szétbontás után adja ki az árat KB.5,5k de lehet kevesebb és több is ezt közlöm rögtön mielőtt javítanám aztán te döntesz.a bevizsgálás 1000ft ha javíttatsz velem ezt nem kell fizetned ha nem igen.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6014) Hege1234


Hege1234
addikt

csáó

mostanában jött elő egy olyan hiba hogy a monitor a szürke szineket rózsaszinben jeleníti meg (tuti nem karihiba mert a tv-out on nincs színkülönbség )
plz help rem nem halt me benne valami

(#6015) edition10


edition10
csendes tag

sziasztok van 1 MEDION 19" os CRT monitorom na most nekem az lenne a problémám vele hogy folyamatosan fókuszál mitől lehet ez?
olyan mint ha 2s látásom lenne eltűnik és előjön és folyamatosan 2-2másodpercig tart mind2
mi lehet a gond??
eddig nem csinálta :F :W

Medion MD1998OF

[ Szerkesztve ]

Adok veszek! Jelenleg asztali-PCket árulok és DDR2 1066MHZ memóriákat!

(#6016) Hege1234 válasza Hege1234 (#6014) üzenetére


Hege1234
addikt

jahh egy asus vw246h fullhd-s monitorrol van szó

(#6017) edition10


edition10
csendes tag

:U

Adok veszek! Jelenleg asztali-PCket árulok és DDR2 1066MHZ memóriákat!

(#6018) TA68 válasza edition10 (#6015) üzenetére


TA68
senior tag

Szia!
Valószínű, hogy a sorkimenő trafóban megrepedt, vagy beégett a fókuszpoti. Ez sajnos csak sorkimenő cserével orvosolható, amit még ha lehetne is hozzá kapni, (amit kétlek) akkor sem érné meg cserélni benne.

(#6019) Blans


Blans
csendes tag

Sziasztok!
Interneten keresztül vettem egy Samsung EX2220 Típusú LED monitort, ami DVI-D kábellel csatlakozik a számítógéphez, és túlfeszültség védelemmel ellátott aljazatba van bekapcsolva.
Az első használat után kikapcsoltam a számítógépet és a monitort is. Másnap mikor szerettem volna újra használni nem lehetett a főkapcsolójával bekapcsolni. Ellenőriztem a kábeleket mindent rendbe találtam, mégsem indult el. Ekkor kihúztam a monitor vezetékét majd visszadugtam az elosztóba, és láss csodát, működött a monitor. Próbaképpen gép és monitor kikapcs, majd újra be, de most megint nem indult el a monitor. Van még a családban 2 másik számítógép is, így mind a két gépen kipróbáltam a monitort, de mindegyiken ugyanezt a hibát produkálta.

Találkozott már valaki ilyen hibával, hogyan tudnám működésre bírni ezt az "engedetlen" monitort?

Legyetek szíves segítsetek, mert hétfőn már lejár a 8 napos elállási jog adta lehetőségem és ha addig nem bírom normális működésre, vissza fogom vinni és visszakérem a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#6020) Whaazzup válasza Blans (#6019) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia .Felesleges szenvedni vele mert magától nem fog gyógyulni tipikus hiba.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6021) Whaazzup válasza edition10 (#6015) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. Bele lehet lógatni egy másik sorkimenőt és annak pótijával belehet állítani,mivel csak a fesz osztó a rossz.Esetleg fixállni a pótit de ehhez szakember kell.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6022) Karee11


Karee11
tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem.
Van egy Fujitsu S. L20W-1 monitorom, ami a gyári adatok szerint a max felbontás 1680x1050 60Hz. Win XP alatt viszont valami oknál fogva be lehet állítani 1920x1200 60Hz felbontásra is ami egy kicsit jobban néz ki ezen a kis (20") monitoron :D
Kérdés: tönkremehet a monitor ettől a nagy felbontástól, vagy lehet használni tovább? Kb 2,5 éves a monitor, eddig jól működött, nem szeretném tönkrevágni.

Előre is köszönöm a választ!

(#6023) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Hellótok,

Van egy Yakumo TFT 19" DXT monitorom. A probléma az lenne, hogy amikor hazajövök és beülök a gép elé, bekapcsolom a gépet, a monitort és el kezd villogni a kék power ledje a monitornak. Kikapcsolom a power gombot, bekapcsolom semmi. Ugyan úgy villog. Kihúzom az elosztóból, egy idő után kikapcsol, visszadugom a kábelt, megint elkezd villogni és nem jön be a kép. Aztán 1 bő óra és bejön a kép és rendesen működik tovább. Volt már olyan is, amikor délután 15-kor bekapcsoltam, és 20óra előtt pár perccel jött be a kép.

Ha a monitor nem kap a géptől jelet kb. 1óra után elkezd villogni ismét. Már nagyon idegesít, és már a ...... kivan vele. :W :W :W
Ismerősöm azt mondta, hogy lehet a monitor tápegységével van a gond, és elég lenne azt kicserélni, de mivel a közelben nincs olyan ismerős, akinek ilyen tápegysége lenne a gépéhez, így csak holnap tudom megnézni. Valóban ez lehet a baj? Nem akarom szervízbe vitetni, és 10ezerért megjavíttatni. (főleg, hogy 20ezer volt, és mostanság tervezek beújítani egy újat is...) Kb. 2éves, vagy 3, eddig semmi gond nem volt vele. Amikor megvettem ismerőstől használtan, már akkor is volt rajta egy pixelhiba, azért volt ilyen olcsó.
Kérlek segítsetek, mert nagyon idegesít :(( :F :W :W

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

gölmétcsül ©

(#6024) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok. Nálam is előjött egy 500-600Hz-es búgó hang (samu 2253bw). Folyamatos, ha nem hallgatok zenét, csak böngészek, majd szét megy a fejem. Elfáradhatott benne vmelyik tekercs, vagy kondi? Gyanítom h garis lesz... :W
A szitu pikantériája h ha teljesen függőlegesben van a monitor akk semmi hangja, ha megdöntöm picit akk már búg...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6025) Hege1234


Hege1234
addikt

az én gondomra van valami megoldás ?
előre is köszi !

(#6026) Blans válasza Whaazzup (#6020) üzenetére


Blans
csendes tag

thx!

(#6027) mayercc válasza axlrose32 (#2) üzenetére


mayercc
csendes tag

Hello
Az én rossz monitorom,-nak is ez volt a hibája, de sec-pec alatt meggyógyítják :C :C

Ha -> PÜ <- ben írsz hamarabb válaszolok, de ha nagyon fontos --> 0630/457-90-19 || Eladó 1 SE c905 mobiltelefon és 1 Holdkő mintájú Laptop (nézd meg) Ha gondolod...

(#6028) Whaazzup válasza boogie84 (#6024) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Belső tekercselés vagy valamelyik kondi ill trafó láb forrasztás kontaktos lehet.Üdv.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6029) Whaazzup válasza Ricardo128 (#6023) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Kb 5-6,5k között javítom ha elhozod,és nem csak táp baja lehet.de látni kell.Üdv.

Válasz: Karee11
(lelkes újonc) Szia.Nem neki való felbontás mivel sem a panel sem a kijelző nem tudja az hogy beállítja semmit nem jelent.A Trabant is tud egy darabig 200km menni a lejtőn aztán szétesik.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6030) Lack999


Lack999
tag

Szevasztok! LG W1942S monitoromon tegnap megjelent egy nagyon vékony függőleges sárga vonal, teljes magasságban. Párszor óvatosan megnyomtam a burkolatot a hátulján és a tetejénm ekkor eltűnt ez a vonal, majd ismét megjelent. Ezt így eljátszottam 3x 4x most nem látszik ez a hiba, nincs nyoma sem. Mi lehet ez? Kezdhetek új monitort nézegetni? 2 éves a monitor.

(#6031) Ricardo128 válasza Whaazzup (#6029) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Hát 5ezret simán kiadnék érte, de az a probléma, hogy Hajdú-Bihar megyében lakom :/
Azért köszönöm
:(

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#6032) boogie84 válasza Whaazzup (#6028) üzenetére


boogie84
veterán

Na igen, ha nem lenne rá gari akk meg merném forrasztani, de nem is biztos h megtalálnám a hibás forrasztást. Megbontani nem fogom, legyen a gyártó dolga..
:R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6033) drazse


drazse
csendes tag

sziasztok.
sürgős segítség kéne.
átállítottam a felbontást egy céges gépen, amiben egy agip sg71 alaplap van.
800x600-on volt, a windows látszólag engedte a nagyobb felbontást, majd miután átállítottam leállt mindent és amikor visszakapcsoltam csak a fekete képernyőn egy szürke jelzés villogott, hogy vegyem vissza. nem reagál semmire. a monitor fujitsu siemens...
légyszi segítsetek.
köszi.

Thou Shalt Compute

(#6034) drazse válasza drazse (#6033) üzenetére


drazse
csendes tag

ja és ez egy w9za monitor és a windows betoltőképernyője még megjelenik

Thou Shalt Compute

(#6035) Ricardo128 válasza drazse (#6034) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Nem értek annyira a monitorokhoz, de ha helyedbe lennék, akkor megvárnám amíg betölt a Windows (azaz amikor fekete marad a kép), majd a monitoron megnyomnám az Auto gombot. Ez automatikusan átállítja a megfelelő képfelbontást.

Vagy rákötném először is egy nagyobb felbontású monitorra, ami megbírja jeleníteni a felbontást, és azon a monitoron visszaállítanám 800*600-ra, majd visszakötném a régebbi monitort.

gölmétcsül ©

(#6036) Ribi


Ribi
nagyúr

Samsung 2232 BW. Viszonylag régi, de mostanra idegesített fel annyira ez a búgás, hogy utánanézzek.
Ugyancsak 70% brightness alatt. Vagyis itt is búg, de a gép már hangosabb.
Lehet szétszedem és meghallgatom honnan jön. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6037) tupacamaru válasza Ribi (#6036) üzenetére


tupacamaru
veterán

Általában az inverter szokott búgni, nem hiszem hogy házilag javítható lenne.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6038) Whaazzup válasza Lack999 (#6030) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A kijelző szalagkábel vagy a chip rajta ami kontaktos nem igen javítható ha véglegesedik.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6039) Whaazzup válasza Ricardo128 (#6031) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ha a posta megéri neked oda vissza akkor a gombsorral és 2db panelt a vezérlő kábellel elküldöd csak. Nem kell se a keret se a kijelző,ez oda vissza kb1500ft posta és megjavítom 5-6k között ha szét tudod szépen szedni csak akkor fogj neki,és ha érdekel a dolog.De előtte írj privit.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6040) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
valakinek van samsung t190 lcd monitorja? :U
ha igen, kérnék egy apró szívességet, mely számomra nagy segítség lenne... :B
kérem priviben keressen. Köszönöm!!!!

(#6041) halasz33


halasz33
csendes tag

Szevasztok nekem lenne 1 nagyon fontos kérdésem az a helyzet hogy vettem nemrégiben 1 Samsung 19" os E1920MW LCD monitort és miután ujra lett telepitve a gép mindennel 1 üt feltettem a monitordrivert rendesen felment meg minden a megjelenitésbe is kiirja a tipusát meg a felbuntást is a videokarim ugyszintén felismeri (Gainward GTS 250 1024 MB) OS mindent ugycsinaltam ah levolt irva az öszeszereléstöl kezdve a telepitésig de van ám itt 1 probléma a monitor szemmel láthatoan vibrál és 60 herzen van mindenhol ahol levolt irva a hasznalati utmutatoba alig 1 hete van nálam elötte volt 1 asus 21" os ful hd azis ugyan ezt csinalta kék végü monitorkábelt használok amugy. Légyszives segitsetek it az e mailem ide
irjatok levelet droid66@gmail.com előre is köszi :)!!

(#6042) Whaazzup válasza halasz33 (#6041) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Nem számít milyen Hrz--van lényeg hogy valami zavarja vagy a kábel gyenge ha vékony fajta kék végű az is lehet,földhurok ha Családi házban laksz,bent felejtet valamilyen táp elektromos készülék.Vagy egyszerűen állítsd plug monitorra ismertesd így be a nwiew-el
és állítsd be a natív felbontást.A monitor nem hibás a leírtak alapján,ne ad fel neked kell megoldani.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6043) Ribi válasza halasz33 (#6041) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint ahogy Whaazzup is írta valami az összeköttetéssel lesz.
Ahogy látom ez sima VGA kábellel van összekötve a géppel, amit pedig nagyon tud zavarni minden elektromos kábel. Pl tápkábel. Próbáld meg, hogy minden más kábeltől messze vezeted.
Legközelebb olyan monitort vegyél amin van DVI csatlakozó. Azt nem zavarják a mellette lévő madzagok.

[ Szerkesztve ]

(#6044) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Gond van a Samsung 206BW monitorommal, a következőt csinálja:

Bekapcsolásnál, amíg be nem melegedik (kb 2-3 perc) folyamatosan ki-be kapcsolja a kijelzőt és villog (ad képet, kikapcsol, ad képet egy pillanatra, kikapcsol). Amikor már bemelegedett nincsen gond vele, viszont ugye ha egyszer ezt elkezdte, akkor már idő kérdése, hogy mikor hal meg totál. Ma már kitolódott, kb negyed órát csinálta.

Szerintetek ez tápegység gond lehet?

Előre is köszi a válaszokat.

(#6045) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

A gond a következő: ma vettem egy Benq full HD monitort és HD felbontású (1080p)youtube videók lejátszása közben néha kékhalált produkál. Elolvasni nem tudom mit ír ki pontosan, mert kb. 1-2mp-ig villan fel és újraindul a gép. Teljesen random módon csinálja. Néha simán futnak a videók...aztán gondol egyet és megfagy. Nem rezeg a kép, nem homályosodik, nem szaggat...csak bejön a kék képernyő és viszlát.

A videókártya legfrissebb drivere van fent, a teljes rendszer 1hete lett újratelepítve, a monitor driverét is telepítettem a hozzá kapott cd-ről.

Mi lehet a hiba?

Ja, D-sub kábellel használom. Talán ez okozza? :U

Előre is köszi a segítséget!

(#6046) Pano válasza hdanesz (#6045) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Az vidi kari gond lesz, nem tudja benyelni azt a nagy felbontást.
VGA (d-sub) nem fog átvinni teljes Full HD jelet, mert analóg, nem digitális. Erősen ajánlott a DVI használata, de a legjobb a HDMI lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6047) hdanesz válasza Pano (#6046) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ahhaaa... :) Akkor egy DVI kábel vásárlása megoldja a problémát? Van HDMI kimenet a vga kártyán, de a monitoron nincs, csak D-sub és DVI.

Köszönöm a gyors segítséget!

(#6048) Whaazzup válasza Pano (#6044) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Elképzelhető hogy táp,mivel nincs város jelölésed nem tudom hogy Pesti vagy e.Ha igen megjavítom ha elhozod.És ez nem bemelegedés hanem inkább feltöltődés?ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#6049) Pano válasza Whaazzup (#6048) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Köszönöm a választ és lehetőséget, de még garis :) Így passzolom szervizbe, csak tudni szerettem volna, hogy mi a gond.

(#6050) Pano válasza hdanesz (#6047) üzenetére


Pano
addikt

nm.
Mindenképp ajánlott egy ilyen monitort már digitális jellel használni. Viszont, ha így is be kék halálozik, akkor ott bizony a vidi karival lesznek gondok.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.