Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15301) Haapaet


Haapaet
csendes tag

sziasztok
van egy ASUS VW193D monitorom
olyan problémám van vele hogy "vibrál" az egész kép, 1440x900 a felbontása a monitornak
megnéztem ilyenkor valamiért a gép magától a képfrissétési frekvenciának beállította 29 Hz váltottsoros;
ha vissza veszek a felbontásból be tudok állítani nagyon frekvenciát de úgy sem szép a kép
mi lehet a gond?
köszönöm

(#15302) Mikisys válasza Kal-El (#15299) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez igaz, minél hosszabb egy kábel, annál nagyobb a veszteség rajta, pláne, ha csatlakozóval is van toldva, ami érintkezési hibákat is belevisz a rendszerbe.
Kapható hosszabb kábel, de nem mindegyik felelhet meg, nem csak minőségben, hanem árban sem.
A legjobb talán az lenne, ha valakivel készíttetnél megfelelő hosszú kábelt.
Jó minőségű VGA-videokábelt lehet kapni a "kacsa-audio" üzletében, lehet, hogy el is készítik, a megfelelő csatlakozókkal szerelve. Én régebben tőlük vettem minden VGA-kábel készítéséhez való cuccot és minden jól működött, nem volt probléma még 7-8 méteres méretben sem.
A kábel elvezetése és elhelyezése sem mindegy, ne legyen karikába tekerve, de összenyomorítva sem, ki kell fektetni teljes hosszában és lehetőleg távol minden erősáramú, világítási-villanyvezetéktől.
(Kácsa Audio a cég neve, magyar és örülnek ha segíthetnek.)

Üdv!

(#15303) Mikisys válasza Haapaet (#15301) üzenetére


Mikisys
őstag

Előbb a monitor menüjében próbálj meg egy jó beállítást elérni, de nem kell a legnagyobbat választani.
Ezután a Windows-ban beállítások-monitor-speciális beállításoknál kell próbálkozni.
Kerülni kell a maximális felbontás beállítását, mert képméret-képarány eltérések lehetnek és azok zavaróak is tudnak lenni.
Egyes programok is eltérő beállítást igényelhetnek, erre is érdemes figyelni, ha engeded, akkor utána vissza kell állítani az előzőt, ha az addig megfelelt más célokra.

Üdv!

(#15304) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Ismerkedem az új monitorommal (LG22M45, Full HD).
Szerintetek az mitől lehet, hogy a filmeknél eléggé darabos a kép pl a 720p-s is. A VGA-m egy HD4850-es. Úgy veszem észre, hogy nem sok különbség van a CAM és a BDRip filmek közt. Mit tanácsolnátok, hol buheráljam a beállításokat? Frissítsem a VGA drivert? ... Köszi előre a tanácsokat.

(#15305) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám és meg győződésem szerint könnyen javítható én egy olyan embert keresek aki ismeri ezt a hibát és orvosolni tudja.

Probléma: Van egy Benq G2220HD monitorom és ki-be kapcsolgat magától. Elvileg az áram felvételével van a baj és angol fórumokon olvastam, hogy inverter ment tropára az ilyen monitorokban és ezért csinálja ezt. Tehát hibátlanul működik a monitor csak 10 másodpercenként ki- és bekapcsol. Ha ez házilag megoldható vagy valaki aki gyorsan megbízhatóan orvosolni tudja kérem keressen meg.

Nem szeretnék új monitorba beruházni, mert nem vagyok abban az anyagi helyzetben, így inkább javítást érzem jobb döntésnek.

Üdv.

Gyt.

(#15306) Haapaet válasza Mikisys (#15303) üzenetére


Haapaet
csendes tag

nézegettem a monitor menüjét de ott semmi ilyen nem találtam
lehet a különböző módok között váltogatni, állítani a fényességen, szín hőmérséklet, ilyenek
de felbontást már nem
eddig is így volt használva (1440x900) és nem volt semmi gond, az utóbbi időben kezdett így vibrálni

(#15307) Mikisys válasza Haapaet (#15306) üzenetére


Mikisys
őstag

Lehet kezdődő tápegység hiba.
Meg kellene nézetni egy szakemberrel, vagy szervizbe kell vinni, mielőtt esetleg komolyabb meghibásodása lesz.

Üdv!

(#15308) sodokan


sodokan
tag

Sziasztok!

Ma vettem használtan egy DELL U2414H-t, bekötöttem, minden fasza, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy vibrál a kép! Jellemzően sötét színű képeknél, jön elő, csináltam róla egy videót. Nem fix pontokban van hiba, mert ha pl youtube-on zenét hallgatok, ott egy sötét színes borítókép, nem nagy ablakban van, és görgetem akkor ugyanazt a pontmintázatot viszi magával!
Ha megnyitom ezt a képet, akkor semmi ilyen nem tapasztalható!
Laptoppal van összekötve, HDMI kábelen keresztül.

Ennek mi az oka?

(#15309) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miért van az,már 2 éve 100 as fényerőn használom a monitoromat, egy Asus PA238Q ips mondom le veszem a fényerőt legalább 65 re,de úgy olyan furcsa zúgás jön belőle mint mondjuk egy táp zúgna.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15310) fero02 válasza Pityu. (#15309) üzenetére


fero02
veterán

Kapcsoló üzemű táp jellegzetessége. Nem feltétlen utal hibára.

(#15311) Pityu. válasza fero02 (#15310) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ha 100 as fényerőről csak egyet vissza veszek már úgy csinálja,minél lejebb veszem annál jobban és szabad füllel hallható

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15312) Pityu. válasza Pityu. (#15311) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyan nem lehet ,hogy 2 év alatt hozzá szokott a 100% os fényerőhöz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15313) fero02 válasza Pityu. (#15312) üzenetére


fero02
veterán

Nem. Olyan lehet, hogy az évek alatt elhasználódott alkatrészek miatt erősebb a jelenség hangja, de ez újkorában is normális jelenség.

(#15314) Pityu. válasza fero02 (#15313) üzenetére


Pityu.
nagyúr

100 as fényerőn semmi hangja,viszont ahogy veszem lejjebb úgy erősödik.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15315) fero02 válasza Pityu. (#15314) üzenetére


fero02
veterán

Elmondom még egyszer. Igen, szokott így lenni. Vagy megszokod, vagy pár ezresért felújíttatod és akkor lehet egy darabig csöndesebb lesz.

(#15316) Pityu. válasza fero02 (#15315) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor a lényeg,ugye ezért nem éri meg cseréltetni a monitort?Egyébként akkor használom tovább 100 as fényerőnél,meg még garancia van valamennyi a monitoron.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15317) fero02 válasza Pityu. (#15316) üzenetére


fero02
veterán

Ha garis, akkor vidd vissza. A jelenlegi helyzetedtől csak jobb lehet.

(#15318) Pityu. válasza fero02 (#15317) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Írtam a szerviznek,gondolom holnap válaszolnak,100 ason semmi gond eddig is így használtam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15319) venndi


venndi
csendes tag

2 napja vettem egy DELL P2414H monitort. Először mindent rendben találtam. Tegnap azonban esete megnéztem egy filmet, és amikor sötét-fekete jelenet volt, akkor a jobbalsó sarokban világosabb a kelleténél. Ez talán azért is tünt fel most, mert minden lámpa levolt kapcsolva...
Azt szeretném tudni, hogy ez a probléma minden p2414h-nál jelen van, vagy csak némelyiknél? Mert az ipon-on olvasgattam a véleményeket, és egy-két embernek szintén volt ez a probléma. Ezután amikor megnéztem tisztafekete képpel a monitort, akkor azért minden sarokban jelen van egy kicsit a probléma, attól függ, hogy milyen szögből nézem a monitort, legjobban a jobbalsóban(először azt hittem, hogy a bekapcs gomb bevilágít...), illetve a bal felső(talán)
Érdemes visszacserélni, vagy ha nem olyan vészes akkor maradjon? Mert olvastam, hogy valakinek olyan volt ez a backlight probléma, hogy szinte virított a sarkokban a fény.
Valakinek ilyen monitor és nincsenek ilyen problémák?

(#15320) Tikakukac válasza venndi (#15319) üzenetére


Tikakukac
titán

Ötször ennyibe kerülő Dellemben is van egy minimális. Ha csak kicsi, örülj neki. előző szintén méregdrága moncsim 4 sarokból olyat világított, ihaj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15321) Pityu. válasza venndi (#15319) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem gáz nekem Asus P238Q IPS monitorom van és azon is van kis bevilágítás,de hip hop hozzá lehet szokni nekem már fel sem tűnik.

Ilyesmi a bevilágítás? [link]

Mert ez a pont a te monitorodról készült teszt. [link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15322) venndi válasza Pityu. (#15321) üzenetére


venndi
csendes tag

Köszi Tikakukac és Pityu.

Igen, kb ilyen, de attól függ milyen szögből nézem. Ha lentebbről, akkor alul teljesen jó, ha peig kicsit felülről nézem, akkor pedig a fenti rész az észrevehetetlen...szóval ha középről, akkor kicsit észrevehető lentről is és fentről is.

Nem tudom, hogy a szín és a világosság szabályozásával csökken-e...én mindent alapjáraton hagytam...a szín is és a világosság is 75-ön van. Mondjuk logikus hogy az 50 lenne a standard, hiszen 0-100-ig lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#15323) Pityu. válasza venndi (#15322) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem pl újkora óta 100 ason van a fényerő,mostanában gondolkodtam lejjebb veszem 65 re de ha lejjebb veszem van a monitornak egy kis zúgó hangja és nem tudom miért,lehet hozzá szokott a 100 as fényerőhöz mert ott meg síri csendes.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15324) Mikisys válasza Pityu. (#15323) üzenetére


Mikisys
őstag

Vidd el a szervizbe és kérj egy tápegység felújítást, mert zavar a monitor-tápegységének a hangja és az ebből adódó aggodalom, hogy nagyobb hibája is lehetséges.
Ezt meg kell, hogy csinálják, pláne, hogy még garanciális.
Mindegy, hogy mekkora a fényerő, csöndben kell lennie, ha nem, akkor javíttatás, csere, stb.

Üdv!

(#15325) mmdms


mmdms
addikt

Halihó!

Furcsa, de olyan gondom lenne ha odanyúlok a monitor gombjára bekapcsolni, de már előtte ment a moncsi, akkor egy pillanatra ráz. mint mikor feltöltődik az ember. A kábelek nem lazák, minden a helyén rendesen. Attól félek egyszer kisütöm így a monitort. Mi lehet ez?
majd el felejtettem: benq v2220

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#15326) fero02 válasza mmdms (#15325) üzenetére


fero02
veterán

Milyen anyagú a készülék háza? Milyen anyagú a bekapcsoló gomb? Szerintem mindkettő műanyag, így nem rázhat. Ráadásként a burkolaton belüli gombsor panelhez sem megy 230V, így emiatt sem rázhat. De ha valami probléma miatt korábban kijutott oda a hálózati feszültség, akkor a paneled szénné égett volna már. ;)

(#15327) mmdms válasza fero02 (#15326) üzenetére


mmdms
addikt

Bakker semmi mást nem találtam az anyagáról így hirtelen csak ennyit: A káva puha kontúrjai és tiszta vonalai kiegészülnek egy, finoman csillogó, lakk mesterművel. Gondolom műanyag, lakkal. az a szokásos tömegcucc anyag tudod...
Akkor valszeg én vagyok feltöltődve, asszem ki kellene ugranom a reeperbahn-ra leadni a feszkót... :D

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#15328) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

nem tudom jó topicba írok-e, de azért remélem tudtok segíteni: laptopon mini displayport és hdmi csati van, illetve van egy d-sub only monitorom, amit nem szeretnék (még) kukázni. d-sub d-sub kábel van, illetve egy ismerőstől kaptam egy filléres hdmi d-sub kábelt (ami nem olyan meglepő módon nem működik)
kérdés: mi a legolcsóbb megoldás arra, hogy ezt a monitort be tudjam röffenteni, mielőtt rászánom magam, hogy kiadjak 60-70k-t egy jobb utódra?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#15329) moonguru válasza ZavaBalazs (#15328) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Talán ez lenne a legolcsóbb megoldás:

[link]

Ui:

Persze puding próbája az evés...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#15330) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok

LEnne egy 4K-s Tv amit monitorkent hasznalok.
Termeszetesen HDMI 2.0 csatikkal rendelkezik.
A Videokartyam Asus R290es. Most jelenleg HDMI to HDMIvel van osszekotve.
De sajna igy ugye csak 30hzen megy a dolog.

A Kérdésem az lenne, hogy egy Mini Displayport to HDMI átalakitoval a videokartyabol ki tudom tolni a 4ks 60hzet?
Erre gondoltam: [link]

ÜDv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#15331) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Monitorommal kapcsolatban kapott válasz a szerviztől.

Kérdés
"Érdeklődni szeretnék nekem van egy Asus PA238Q monitorom amit új kora óta 100 as fényerővel használok,nem is állítgattam sosem,de most gondoltam kicsit lejjebb veszem mondjuk 65 ig de ahogy el kezdtem a fényerőt lejebb venni olyan idegesítő sípolást csinál,de ha vissza viszem 100 ra akkor semmi gond nincs egy csepp sípolás sem,ez lehet a tápja végett?Ez esetleg hibára utalhat,vagy normális dolog?Arra is gondoltam hogy esetleg azért is lehet hogy mindig max fényerővel használtam a monitort."

Válasz
"Az Ön által leírt jelenség a háttérvilágítás PWM vezérlésére vezethető vissza.
Ugyanis a fényerőt nem a feszültség csökkentésével halványítja, ugyanis így a fehéregyensúly módosulna.
E-helyett:
100%-os fényerőnél a LED-ek folyamatosan kapnak áramot
75%-nál 3/4 részben be, 1/4-ed részben ki van kapcsolva
50%-nál 1/2 részben be, 1/2-ed részben ki van kapcsolva
25%-nál 1/4 részben be, 3/4-ed részben ki van kapcsolva

Mindezt típustól függően 100-400Hz-es frekvenciával végzi.
Ez az áramingadozás "hullámoztatja a tápfeszültséget, így a fellépő erő az alkotóelemek (tápegység VRM) rugalmassága,
valamint a magnetostrikció hatása miatt egy bizonyos mértékű fizikai elmozdulást okozhat.
Amennyiben a mozgás a hangfrekvenciás áramnak megfelelő, akkor a levegő részecskéit is meg fogja mozgatni, mely sípoló hangként is érzékelhető.
(hasonló jelenség, mint egy transzformátorháznál hallható "búgás")

Lényeges, hogy ez az alkatrészek működését károsan nem befolyásolja, a monitor kondíciójára nincs befolyással."

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15332) Pityu. válasza Pityu. (#15331) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja és még egy válasz

"A jelenség előfordulhat a számítógép más komponensénél is (tápegység, alaplap, VGA).
Sajnos ez nem számít garanciális hibának, a beszállító visszaküldené nekünk.

Megértését köszönjük!"

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15333) Tikakukac válasza Pityu. (#15332) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan, ez így igaz.

Ezeket eddig is tudtuk, szóval továbbra is az van amit már írtak a kollegák.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15334) Pityu. válasza Tikakukac (#15333) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De volt aki azt írta itt küldjem vissza garanciába vagy cseréltessem ki,de így ez nem fog menni ahogy nézem,viszont így nem tudom le venni 65 ösre a fényerőt mert idegesít a sípolás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15335) Tikakukac válasza Pityu. (#15334) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha egy szintet megüt, akkor lehet garizni. De erre szerintem nincs egységesített szabvány, itt inkább az egyedi elbírálás lehetséges. Talán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15336) Pityu. válasza Tikakukac (#15335) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Magyarán szólva ha vissza küldöm és ott is csinálja de a szervizes fülét nem bántja akkor nincs semmi baja,ha jól értelmezem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15337) Tikakukac válasza Pityu. (#15336) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre nincs mérőszám. Nyilván ha valami sípol, mint állat, azt kicserélik. Ez a szerviz jófejségén múlik leginkább.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15338) Pityu. válasza Tikakukac (#15337) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most meg keresem egyenesen az asus t kíváncsi vagyok ők mit mondanak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15339) Mikisys válasza Pityu. (#15334) üzenetére


Mikisys
őstag

Igen, Én írtam, ne hagyd magad!
Ha zavaró a sípolása a monitornak, függetlenül attól, hogy a szervizes hallja, vagy mit ír erről a szerviz, vagy a gyártó, akkor is kötelesek javítani rajta, vagy kicserélni a sipoló tápegységet, vagy annak alkatrészét.
Ha a szerviz nem hajlandó ezzel foglalkozni, akkor bejegyzést kell ott azonnal írni a Vásárlók könyvébe és irány a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség és ott is lehet panaszt tenni, azok majd intézkednek.
Ha a sípolásról tudomása van/volt a szerviznek, a forgalmazónak, gyártónak, akkor erre a vevő figyelmét előre fel kellett volna hívni, tájékoztatva, hogy előfordulhat ilyen jelenség, ami nem hiba, csak "jellegzetesség".
Mivel ez szerintem nem szerepel a leírásában, így marad a javíttatás, csere, vagy Fogyasztóvédelem.

Üdv!

(#15340) Tikakukac válasza Mikisys (#15339) üzenetére


Tikakukac
titán

Rossz hír: akkor ezen az alapon a laptopok harmadát, a tápok felét és ég tudja mit még visszaküldethetnél és rotálhatnád amíg csoda nem lesz. Mert ez ilyen. És ha kicserélteted még mindig nem biztos nem kapsz megint olyat. Komplett laptopszériákat tudok ahol mindenhol megvan, FSP tápokból meg tömegeket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15341) Pityu. válasza Tikakukac (#15340) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amikor meg vettem az már 2,5 éve volt próbálgattam fényerő állítást és nem volt sípolás,de ha a gép tápja így sípolna mint a monintor kisebb fényerőn,hát kivágnám az ablakon ,mert az ok hogy pici sípolása van pl van egy házimozim azt csak akkor hallom ha nagyon közel megyek hozzá de nem távolról,Egyszer volt egy lg monitorom,külső tápos volt ilyen LG L1900J annak is sípolt egy idő után a külső tápja de ugye azt könyebb volt kicserélni,csere után kusban volt,de az is úgy kezdte,hogy először picit hallottam aztán már az ágyban fekve is az agyamra mászott de azt úgy hogy kikapcsolt állapotban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15342) Tikakukac válasza Pityu. (#15341) üzenetére


Tikakukac
titán

Saját tápomat sem tudtam garizni, pedig elhiheted, nekem kicsit egyszerűbb ilyenekkel mint aki nem ül rajta a kb. mindenen a témában. Most adtak volna 2 másikat, azt mondták ugyanaz. Így béleltem a házat és kész.

Moncsim mondjuk az utolsó CCFL-es moncsik egyike, okkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15343) Pityu. válasza Tikakukac (#15342) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ez nem ilyen volt anno mert régebben azért próbálta állítgatni a fényerőt,aztán valahogy 100 ason maradt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15344) Tikakukac válasza Pityu. (#15343) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerviz megmondja, nem ott dolgozom, BenQ-val kapcsolatban jókat tudok, nagyon rendesek voltak, de ennyi. Azóta csak Dell és csak pokoldrága moncsik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15345) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azt hittem az asus mindenható a termékei felett,de úgy néz ki nem.

"Tisztelt Ügyfelünk!

Az ASUS Magyarország ügyfélszolgálata nevében köszönettel vettük megkeresését.
Az Ön által megadott sorozatszám alapján a készülék egy Ausztriában helyi garanciális feltételekkel értékesített monitor.
Kérem, hogy ellenőrizze a beírt sorozat számot.
Az Ön által megadott s/n: xxxxxxxxxxxx
Amennyiben nem hibás a megadott soroztaszám a készülék garanciáját csak a forgalmazón vagy disztribútoron keresztül tudja érvényesíteni.

Az esetlegesen okozott kellemetlenségekért elnézését kérjük.

Tisztelettel,

ASUS Magyarország Ügyfélszolgálat"

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15346) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hali!

Nem igazán találom a kérdésemre a megfelelő topikot, szóval itt kérdezem meg.
2 monitor esetén be lehet állítani, hogy egyes alkalmazások melyik monitoron fussanak?

(#15347) Csolt


Csolt
tag

Hali!

A költözés alatt megsérült a monitorom, a felülete összekarcolódott. Nincs pixelhiba, ugyanolyan szép képet ad, mint korábban, de ha világos háttér jelenik meg látható két halvány szürke folt a karcolások mentén. Ez valahogy javítható?

(#15348) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne egy LG 29EA93-as monitorral, hogy piros háttéren elmosódottan jelennek meg a fekete feliratok, illetve sötét háttéren is egy kicsit elmosódnak a pirosas betűk kontúrjai. A monitoron már mindent állítottam (fényerő, kontraszt, 3 lépéses gamma, színhő, fekete-szint), és a gépen is állítgattam színprofilokat, de semmi sem használ.

Mi okozza ezt? Lehet vele valamit kezdeni?

(#15349) megema válasza megema (#15348) üzenetére


megema
őstag

Az említett jelenséget egy MacBookkal tapasztaltam. Most kipróbáltam egy Windows 8.1-es géppel is, azzal meg teljesen elmosódott a képernyő natív felbontáson. A HDMI kábel lenne a ludas? DVI-vel olvastam hasonló sztorit.

Megrendeltem a mini DP - DP kábelt biztos, ami biztos... Úgyis azt akartam használni.

(#15350) fero02


fero02
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.