Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) pigsty válasza sutykuru (#9799) üzenetére


pigsty
aktív tag

végső válaszom: grrrrr hrrrrrr váóóóóóóóó na idefigyelj .... hrrrrr bdgnagjnaeonba ...márpedig én agf csakazért is ... arrrghhhh!! :W
képzeld, láttad volna, írás közben még a kezeimmel is hevesen csapkodtam összevissza. vinnyogni most nem vinnyogtam, sőt, a magamban beszélést is lefojtottam.

ilyeneket csinálok. na jó, azért nem így van teljesen,látod, az ápolt később egész lehiggadt. ;)

köszönöm Mester a Szerénységet és Bölcsességet. ilyenre csak a legnagyobbak képesek.

Te egyébként mindig higgadtan, kimérten, szavakat megválogatva reagáltál életedben, bármilyen valós/vélt sérelemnél 80-as pulzussal? Sosem vesztetted el önkontrollod, nem élted bele magad egy helyzetbe nagyon? (Most nem egy netes hozzászólásra , vagy arra adott válaszra gondolok.)
Ha igen, elismerésem, gyémántfokozatú buddha vagy, elérted azt a szintet, mikor az Égi Mezőkhöz és az Örök Béke szigetéhez közelebb jutottál, feljebb léphetsz egyet, hamarosan platina lapkát is megkaphatod, meg a 3 csillagot a váll-lapra.
Már csak egy lépés van hátra a küldetésből: kérlek válassz: fekete vagy fehér, észak vagy dél? Gondold meg jól, egyszer választhatsz!

Ja, én a vanília fagyit szeretem jobban.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#9802) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ONtopik :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#9803) etejedu válasza Magnum_ (#9802) üzenetére


etejedu
őstag

jujj

(#9804) davenport válasza Magnum_ (#9802) üzenetére


davenport
aktív tag

Legalább elment, mielőtt elment?

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9805) Magnum_ válasza davenport (#9804) üzenetére


Magnum_
nagyúr

találtam egy jobb cikket érdekes jogi érveléssel, de a közszolgák engem olaszliszkáznának érte :D

I humbly and respectfully decline™

(#9806) davenport válasza Magnum_ (#9805) üzenetére


davenport
aktív tag

Részemről jöhet, nem hiszem hogy a benti agyamputált állapotom überelni tudja
Tényleg a múlt hetem megjelent közigazgatási perrendtartásrol szóló törvény ugye mindenkit felcsigázott?

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9807) Magnum_ válasza davenport (#9806) üzenetére


Magnum_
nagyúr

majd 2018-ban...

I humbly and respectfully decline™

(#9808) davenport válasza Magnum_ (#9807) üzenetére


davenport
aktív tag

Amilyen tempóval követni tudom ezeket a módosításokat, nagyjából addigra tudom áttanulmányozni

No money, no honey.

(#9809) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

http://index.hu/gazdasag/2017/03/08/kereskedelem_diszkont_kormany/

Én nagyon hülye vagyok hozzá, de ez a meccs érdekesnek ígérkezik szerintem.
-A városi építési iroda kötelezi a mindenkit hogy legyenek saját költségen parkolóhelyek, most meg megadóztatja?
-A gyűjtőcsomagok vajon mire vonatkoznak pontosan? Én im-ex területen az 1 darabnál többet tartalmazó csomagot adózási és szállítmányozási szempontból már gyűjtőnek kell hogy kezeljem. Akkor nem lesz zsugoros ásványvíz meg 10 kilós kiszerelésű liszt? Esetleg a mákot is szemenként kell majd csomagolni?
-Elvárt forgalomra kényszer foglalkoztatást előírni, non plus ultra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9810) davenport válasza bitpork (#9809) üzenetére


davenport
aktív tag

Felesleges a tervezeten agyalni, össze-vissza fogják variálni. Ez megint egy gumicsont amit lehet rágni, na meg hogy menj a CBA-ba. Megint egy rettentően fontos, és kezelendő téma, hiszen az egészségügy, az oktatás már tökéletesen működik, és minden sarkon szakítok megfelelő munkaerőt.

Gondolom a parkolás meg arra vonatkozik, amikor a fél város kiautózik nagybevásárolni.
A gyűjtőcsomagolás meg inkább Metro-s lesz, ahová boldog-boldogtalan bejut.

Egyebekben meg, lennének szimpatikus vonásai pl: az a kib... sok szórólap ami teljesen feleslegesen szennyezi a környezetet, bár ezt nem ilyen megoldással kellene megszüntetni.

No money, no honey.

(#9811) Cathfaern válasza davenport (#9810) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Itt a nyugati (meg úgy általában) határszélen mókás lesz hogy ha sikerül kiűzniük az összes külföldi bolthálózatot, akkor mindenki szépen beül majd az autójában és ausztriába fog járni bevásárolni. Mert én szívesen mennék a coopba meg cbaba, de ha a választék a 20-30 évvel ezelőttit idézi, és nem találom meg amit keresek, akkor nem fogok.

(#9812) Magnum_ válasza davenport (#9810) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ma egy adoosztalyos ki akart osztani, hogy nem az 1952.evi III-as az alkalmazando, hanem a 2016. Evi CXXX :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#9813) davenport válasza Magnum_ (#9812) üzenetére


davenport
aktív tag

Nézd a pozitív oldalát, legalább tudta hogy létezik ilyen.

(#9811) Cathfaern: A durva hogy nem is kell annyira a hátérszélen lakni, és egy esztergomi/párkányi kirándulás alatt is át lehet szaladni mondjuk a szlovákokhoz kajáért, tőlünk kb. 1 órányi út.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9814) bitpork válasza davenport (#9813) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nektek, ott. Itt a déli határszélen már viccesebb. Különösen a környezet terheléssel játszani amikor ezek a városban lávő parkolók a helyi lakosok által is aktívan használtak. De mi lesz a banyatankos kisnyugdíjassal aki nem autóval megy? Ő miért kellene hogy többet fizessen (mert ugye be lesz építve az árba)?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9815) etejedu válasza bitpork (#9814) üzenetére


etejedu
őstag

... és akkor az utolsó mondatá kiragadván vala, és akkor kristályos vala elme, és belátása reá, mi folyik az Magyar Ugaron...

(#9816) bitpork válasza etejedu (#9815) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ok értem én hülye vagyok meg minden , de kezdek már belefáradni ebbe :(
Lehet van egy hülye ötletek vonala ahova be lehet telefonálni mindenféle agymenéssel és amit elfogadnak azért pénz is jár?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9817) davenport válasza bitpork (#9816) üzenetére


davenport
aktív tag

Sokan belefáradtak már, ők már nem itthon élnek. Egyebekben meg engem is érdekelne, hogy honnan veszik ezeket az ötleteket? Mintha valami LSD mámorban élő hippicsapat ötletelne.

No money, no honey.

(#9818) bitpork válasza davenport (#9817) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rendben mindenkinek lehet hülye ötlete, ez nem politikai kérdés. De felmerült bennem, hogy mi a következő? Füstadó? Kapuadó? Esetleg a röhögény vagy kacagány v mi árnyékában visszajön törvényi erővel az első éjszaka joga is?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9819) Siriusb válasza bitpork (#9818) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem mindenki összetenné a két kezét, ha csak tizedet meg kapuadót kellene fizetni. :)
Ennyi bőrt emberről még sosem húztak le, mint a felvilágosult, modern civilizációnkban.

(#9820) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

(#9821) Magnum_ válasza BornToBePuli (#9820) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom a hasznos cikket :R

I humbly and respectfully decline™

(#9822) bitpork válasza etejedu (#9815) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jut eszembe, ez miből van? A legújabb testamentum, János levele az ellenzéknek, 16:3?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9823) etejedu válasza BornToBePuli (#9820) üzenetére


etejedu
őstag

:R

Bitpork: Ez a mai napi agyzsibbadásom szüleménye.

(#9824) LuckyL


LuckyL
őstag

Én szerintem a Bitporkot külön is meg kellene adóztatni, mert a Soros pénzeli :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9825) bitpork válasza LuckyL (#9824) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bazz de szivesen vallalnam ha kapnek erte penzt. :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9826) davenport


davenport
aktív tag

Van itt még kormánytisztviselő? Kapott már értesítést hogy május-1-ig e-személyi és ügyfélkapu kötelező?

No money, no honey.

(#9827) BornToBePuli válasza davenport (#9826) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Van. Nem.

Read only felhasználó

(#9828) davenport válasza BornToBePuli (#9827) üzenetére


davenport
aktív tag

A Kttv. 21. § május 1-től hatályos módosítás alapján kötelező lesz: "A közszolgálati tisztviselő köteles az írásbeli jognyilatkozatok elektronikus aláírása és az elektronikus dokumentumok kézhezvételének visszaigazolása érdekében az E-ügyintézési tv. szerinti, a Kormány által kötelezően biztosított elektronikus azonosítási szolgáltatással és az ehhez tartozó biztonságos kézbesítési szolgáltatásra alkalmas tárhellyel rendelkezni és a biztonságos kézbesítési szolgáltatásra alkalmas elektronikus elérhetőségét a foglalkoztatójával közölni. A közszolgálati tisztviselő e kötelezettségét - ha törvény eltérően nem rendelkezik - a kinevezését követő 15 napon belül köteles teljesíteni."

No money, no honey.

(#9829) mike1334 válasza davenport (#9828) üzenetére


mike1334
veterán

Értesítést nem kaptam, de mondták év elején a jogszabály-változásokról szóló fórumon, hogy csináltassunk, ha nincs, mert úgyis kell. Mondjuk ott az elektronikus szja miatt erőltették, de ez volt a mögöttes indokolás :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9830) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!

Talán jó helyen kérdezek. Ismerősömnél bírósági ügyben előkerült egy 99.99%-ik hamis szerződés. Ilyenkor elég írásszakértőt kérni, és ő nézi a tinta, papír, stb. vagy csak az aláírás hitelességével foglalkozik?

(#9831) mike1334 válasza csibor (#9830) üzenetére


mike1334
veterán

Ő csak indítványozhatja a bizonyítást. A bíróság fogja a bizonyítást elrendelő határozatában megjelölni a bizonyítandó tényt és a bizonyítási eszközöket. A szakértő díját - főszabály szerint - az a fél előlegezi, aki a bizonyítást kérte. A szakértőt a bíróság rendeli ki.
Összefoglalva, jelzi a bíróság felé, hogy a szerződést nem ő írta alá vagy annak a valódiságát egyén okból vitatja, megjelölve, hogy miért. A bíróság pedig eldönti, hogy ennek bizonyításához kell-e szakértő, és ha igen, akkor kirendeli azt, aki szerinte alkalmas a megfelelő szakvélemény megadására. Ha nincs jogi képviselője az eljárásban, akkor erről ki fogja oktatni őt a bíróság.

Ja ez a polgári perre vonatkozik, ha büntető ügy, akkor más...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9832) csibor válasza mike1334 (#9831) üzenetére


csibor
őstag

Polgári per. Van ügyvéd. Ő csak az aláíráson lovagol, de a beadott papíron látszik, több darabból lett gyártva. Legalábbis azon a fénymásolaton amit láttam.

A választ köszönöm szépen :R

(#9833) mike1334 válasza csibor (#9832) üzenetére


mike1334
veterán

Ha kötelező a jogi képviselet (pl. törvényszék előtt folyik a per), akkor arra figyeljen, hogy az van, amit az ügyvéd mond, a peres félnek nincs eljárási joga a perben, tehát nem tehet jognyilatkozatot önállóan. Azaz, ha azt vitatja, akkor azt nézeti meg.
Mondjuk, ha nagyon látszik, hogy össze van rakva a szerződés, az okirat hamisítás, és egyrészt nem veheti a bíróság figyelembe (így sztem mégis rendelhet ki szakértőt ennek megállapítására), másrészt feljelentést is fog tenni bűncselekmény elkövetése miatt.
Ja viszont, ha akár az ügyvéd, akár az ismerősöd alaptalanul tagadja (tudja, vagy csak gondatlanság miatt nem tudja), hogy az aláírás az övé, akkor pénzbírságot lehet kiszabni ezért.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9834) csibor válasza mike1334 (#9833) üzenetére


csibor
őstag

Hagyatéki eljáráson 6 éve benyújtottak szóbeli igényt X millió ft-ra, azzal hogy nem kell családon belül erről írásos papírt írni, ezért nincs. Ez fajult idáig hogy most 6 év után hirtelen mégis lett szerződés. A kérdés még a 2 tanú mit vall. Az egyik a követelő fél testvére, a másik meg a felesége.

(#9835) mike1334 válasza csibor (#9834) üzenetére


mike1334
veterán

Utánanéztem és tévedtem. Hivatalból csak szűk körben rendelhet ki a bíróság szakértőt, és ez nem tartozik bele. Viszont nem tudom, hogy milyen szakértő vizsgálja az okiratok eredetiségét (hogy írásszakértő is egyben vagy külön szakértő kell hozzá).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9836) Magnum_ válasza Magnum_ (#9701) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kifizettek :-))))

I humbly and respectfully decline™

(#9837) davenport válasza Magnum_ (#9836) üzenetére


davenport
aktív tag

Valami csodakocsid van, ami pénzt hoz?

No money, no honey.

(#9838) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Az 1-es típusú cukorbetegség megváltozott munkaképességű munkavállalók közé tartozik? Voltaképpen én az volnék és azt szeretném kérdezni, hogy mik vonatkoznak rám, ha állást szeretnék találni?

(#9839) Magnum_ válasza davenport (#9837) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerződésen kívüli károkozás - önkéntes teljesítés.
tudod, pláza parkoló, csatornafedél kárt okozott.

I humbly and respectfully decline™

(#9840) etejedu válasza Magnum_ (#9839) üzenetére


etejedu
őstag

Óvakodjon Saint_ autójától; Ránézésre 20év, karcolásért élet! :DD

(#9841) Magnum_ válasza etejedu (#9840) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A kocsimert mindenre kepes vagyok :D

I humbly and respectfully decline™

(#9842) davenport válasza topjoyy (#9838) üzenetére


davenport
aktív tag

Igen annak minősül. Bizonyos munkakörök nem tölthetőek be (pl. fegyveres testületnél), bizonyosak nem ajánlottak (pl. 3 műszakos munkarens). A kérdés viszont ugyanakkor munkaegészségügyi kérdés is, amit az adott munkakörhöz kapcsolva lehet nézni.

@Saint_:,azt írtad hogy volt valami, csak pontosan nem tudtam. Lassan kocsit kellene cserélni, valszeh agyvérzést kapnék, ha csak csúnyán ránéznek, míg a mostaninál csak megrántom a vállam ha a parkolóban újabb karcot látok rajta.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9843) topjoyy válasza davenport (#9842) üzenetére


topjoyy
tag

Kinéztem ezt az állást és itt azt írják, hogy kizárólag "Érvényes komplex szakvélemény a megváltozott munkaképességről". Azt hol kell igényelnem? Illetve nem tudom van-e valami "kedvezmény", ha munkába állok.

(#9844) davenport válasza topjoyy (#9843) üzenetére


davenport
aktív tag

A kedvezményt valszeg a munkáltatód fogja érvényesíteni, ezért keres megváltozott munkakepességüeket. A vizsgálatról egy link, bocsánat telefonról írok, azért ilyen http://m.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegugy/16640/rehabilitacio

No money, no honey.

(#9845) topjoyy válasza davenport (#9844) üzenetére


topjoyy
tag

Ez rehabilitációs link. :)

(#9846) davenport válasza topjoyy (#9845) üzenetére


davenport
aktív tag

Írnak benne a komplex minősítésről, sztem a munkaadó azt kéri így lehet hogy van benne ilyan infó ami segíthet.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9847) topjoyy válasza davenport (#9846) üzenetére


topjoyy
tag

Tehát ha jól olvastam,akkor valami leletet kell beküldenem?

(#9848) davenport válasza topjoyy (#9847) üzenetére


davenport
aktív tag

Nem, szerintem személyesen kell menned

No money, no honey.

(#9849) Zeki


Zeki
nagyúr

Helló!
Ha eladom az ingatlanom, amit már majdnem 10 éve vettem az asszonnyal közösen szocpollal, és most vennénk egy újat és jóval drágábbat, szocpol átrakással, és CSOK-kal, akkor a 4% vagyonszerzési illetéket mikor kell megfizetni, illetve ez a lentebb idézet a rendelet csak a CSOK-ra vonatkozik, vagy a szocpolra is?

Illeték tv. 21. § (1) Ha a lakástulajdon szerzője a vásárláshoz vissza nem térítendő, lakáscélú állami támogatásban részesül, ennek összegét a lakástulajdon forgalmi értékből le kell vonni.

Tehát új lakás ára, mínusz csok, mínusz szocpol, mínusz mi házunk ára, és a kapott összeg lesz a 4% vagyonszerzési illeték alapja?

[ Szerkesztve ]

(#9850) topjoyy válasza davenport (#9848) üzenetére


topjoyy
tag

És ha meg kapom azt a megváltozott munka képességű papírt akkor normális munkahelyen milyen változások lesznek?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.