Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) davenport válasza mike1334 (#9599) üzenetére


davenport
aktív tag

Be is úton

No money, no honey.

(#9602) mike1334 válasza Magnum_ (#9600) üzenetére


mike1334
veterán

Én szakvizsgára eddig tanulhattam új alkotmányt (sicc!), munka törvénykönyvét, btk-t, szabálysértési törvényt, bv törvényt és most majd még új ptk-t, meg már tuti hogy az új pp-ből is tudni kell majd ezt-azt....ja és bár az engem már nem érint, de új be-t is akarnak azt hiszem...

davenport
Megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9603) davenport válasza mike1334 (#9602) üzenetére


davenport
aktív tag

Így munka mellett még az idei Kbt. módosításokat próbálom valahogy felfogni, a nagyokra majd valamikor éjszaka marad idő.

No money, no honey.

(#9604) mike1334 válasza davenport (#9603) üzenetére


mike1334
veterán

Én meg akartam venni karácsonyra az asszonynak az új kommentárt hozzá (a szép nagy kéket), de elhajtott a fenébe :DDD maradt az, hogy ha nem ért valamit(nem jogász), akkor én jogértelemzek :)
De hosszú távú terveim között van, hogy én is aktívan használjam a kbt-t :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9605) davenport válasza mike1334 (#9604) üzenetére


davenport
aktív tag

Jaja, jó is egy jogász a családban :-). Ismerem az érzést. A kommentárral meg az a gond, hogy mire kijön, addigra már módosul a jogszabály.

No money, no honey.

(#9606) mike1334 válasza davenport (#9605) üzenetére


mike1334
veterán

Hát na..de a bírósági joggyakorlat azért nem rossz, hogy ott van :)
Te amúgy merrefelé közbeszerzel, ha nem titok? Nem kell konkrét cég, csak úgy általában :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9607) davenport válasza mike1334 (#9606) üzenetére


davenport
aktív tag

Közigazgatás, minisztérium, de most egy kis holtidő van mert alig vannak EU-s projektek.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9608) Magnum_ válasza mike1334 (#9604) üzenetére


Magnum_
nagyúr

öcsém, közbesszel akarsz foglalkozni???? mazó vagy? :D

I humbly and respectfully decline™

(#9609) mike1334 válasza davenport (#9607) üzenetére


mike1334
veterán

Hujujuj...na oda nem mennék (egyszer majdnem, de aztán mégse).

Saint_
Családi vállalkozáshoz kell a tapasztalat :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9610) davenport válasza mike1334 (#9609) üzenetére


davenport
aktív tag

Én is meglepődöm néha, hogy itt vagyok, de normális hely. Különösen szimpatikus az, hogy nem kell pszichopatákkal dolgoznom, mint más korábbi helyeken.

No money, no honey.

(#9611) mike1334 válasza davenport (#9610) üzenetére


mike1334
veterán

Én főleg a pénz miatt nem mennék oda...akkor már inkább közalkalmazottnak..az a baj, hogy a jelenlegi "speciális" közszférás bér lehet nem jönne össze már máshol ilyen helyen...pedig nagyon mennék már :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9612) davenport válasza mike1334 (#9611) üzenetére


davenport
aktív tag

Voltam közalkalmazott is, ott valóban nagyobb az eltérítési lehetőség, de a mostani helyzetre sincsen panaszom ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9613) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Egy honlapon olvastam egy rövid összefoglalót a 185. jogász- és bankárbálról.
Érdekes írás.

Van benne egy jó kis anekdota Brósz professzorhoz kapcsolódóan:

Brósz professzor kinézett a tanszékajtón, rámutatott egy vizsgára váró csokornyakkendős és egy neccharisnyába bújt, miniszoknyás joghallgatóra. „A pincér és a k.rva takarodjon haza, a többiek várjanak!”

Ezen jót nevettem. :DD

Nem velem történt meg, csak úgy hallottam, hogy Szegeden Molnár Imre kérte a vizsgázót, hogy mondjon egy jogi személyt. A vizsgázó meg persze "hát Ön tanár úr". Ez is egy jó kis anekdota.

Ez viszont valós:

Egyik volt kollégánk egy banknak volt szerződésírója. Hitelszerződéseket írtak és ebédszünethez készültek. Egy vicces kolléga leült a volt kollégának a gépéhez és elkezdett pötyögni és figyelmeztette a megfelelő kollégát, hogy mielőtt kinyomtatja olvassa át. A megfelelő kolléga az ebédszünet után átolvasta, de nem talált hibát. A szerződés megjárta a helyi bankfiókot, majd csak a földhivataltól küldték vissza. Egy P betű került a bank neve elé. A bank nevét nem árulom el, de teljesen más értelmet nyert a bank neve.

Tessék próbálgatni a bankneveket. :DD

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#9614) sutykuru válasza BornToBePuli (#9613) üzenetére


sutykuru
tag

Ezt a pincérest most hallom a harmadik professzorral. :D

(#9615) Magnum_ válasza BornToBePuli (#9613) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi a bank neve?????

sutykuru: én is hallottam ezt anno a véres kezű római jogász vizsgáztatónkról :D

I humbly and respectfully decline™

(#9616) sutykuru válasza Magnum_ (#9615) üzenetére


sutykuru
tag

Itt is "vele" terjedt, BP-en, meg szintén "vele". :D

(#9617) davenport válasza sutykuru (#9614) üzenetére


davenport
aktív tag

A 3. egyetemmel :-).

No money, no honey.

(#9618) BornToBePuli válasza Magnum_ (#9615) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Mondanám, hogy P betűvel kiegészítve egy a férfiak által igen kedvelt női testtáj/testrész lesz a megoldás. :K

Ha nem megy, akkor megoldás itt.

Read only felhasználó

(#9619) Magnum_ válasza BornToBePuli (#9618) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jah tenyleg.
Az osszes bankot kiprobaltam. De ezt pont nem :D

I humbly and respectfully decline™

(#9620) davenport válasza BornToBePuli (#9618) üzenetére


davenport
aktív tag

Valamiért egyfolytában egy horvát olajvállalat neve jutott csak az eszembe.

No money, no honey.

(#9621) Magnum_ válasza davenport (#9620) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is egyebkent.

I humbly and respectfully decline™

(#9622) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Olyan jó látni, hogy ilyen komoly státuszú emberek, mint Ti ilyen ovis szintű szójátékkal is elvagytok. :D
Nincs veszve a világ! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9623) davenport válasza HoTaZo (#9622) üzenetére


davenport
aktív tag

komoly státuszú :DD :DD Köszönöm, ez megdobta a napomat :R

No money, no honey.

(#9624) mike1334 válasza davenport (#9612) üzenetére


mike1334
veterán

Nektek is fogják rendezni a béreteket jövőre? Nekünk ugye rendezték már tavaly félig, jövőre meg jön a többi...plusz ugye negyedévente a jutalom...mert alapvetően nem is lenne nagy bajom minisztériummal se...csak 30 évesen, már gondolni kell a jövőmre is :D

És szívderítő, hogy nem csak én lőttem el ma p******ás viccet, hanem más komoly státuszú ember is :D a munkahelyen véletlenül kicsúszott egy szóvicc....és egy kollegina is hallotta :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9625) davenport válasza mike1334 (#9624) üzenetére


davenport
aktív tag

Választási év lesz jövőre, bármi lehet, de így külön mondva még nem volt.

No money, no honey.

(#9626) mike1334 válasza davenport (#9625) üzenetére


mike1334
veterán

Én a miénket nem hiszem el..már láttam papíron, hogy mennyi lesz a bérem jövő január 1-től, de már most voltak olyan infók a médiában, hogy nincs rá pénz...apropó...minisztériumban számít, ha van szakvizsgád? Mmint pénzben...

Ja és ha már volt szó róla... :D

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9627) bitpork válasza mike1334 (#9626) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Huh. Remélem az ügyész szerepének erősítése nem azt fogja jelenteni, hogy Polt Péter adhat engedélyt lehallgatásra és egyéb megfigyelési tevékenységre...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9628) davenport válasza mike1334 (#9626) üzenetére


davenport
aktív tag

Nem, elvileg nincsen különbség, de legalabb nem kellett közigazgatási szakvizsga

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9629) mike1334 válasza davenport (#9628) üzenetére


mike1334
veterán

Ó nekem az már van..egy vicc volt...nem is értem miért erőltetik...
A vicchez visszatérve...igaz nem bank, de nem az Uniqa biztosító ugrott be először :DDD

bitpork
Ez alapján a pár sor alapján annyi történne, hogy az ügyész alá kerülnek a nyomozati szervek a titkos információgyűjtés kapcsán..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9630) bitpork válasza mike1334 (#9629) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk azok utan hogy parttag vezeti a NAVot mar semmin nem kell meglepodni :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9631) mike1334 válasza bitpork (#9630) üzenetére


mike1334
veterán

Szvsz teljesen mindegy, hogy párttag vagy egy random párton kívüli, de ugyanúgy elfogult személy van a NAV élén.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9632) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Ehhez a NAV-os elfogultsághoz én annyit fűznék, hogy a NAV egy közigazgatási szerv (központi hivatal), aminek végső soron a Kormány a gazdája, akár államtitkár vezeti, akár a szomszéd Sanyi bácsi, akár Schmitt Pál.

Kár ezen agonizálni.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#9633) bitpork válasza mike1334 (#9631) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Politikai kérdés: nem számon kérhető független, szakmailag elismert ember vezeti. Ráadásul nem NAV igazgató, hanem egy államtitkári tisztség alá szervezték be. Nem mind1. Sajnos ez megy idehaza és mindenhol. Jó káder? Megoldja a magyar narancsot is ... Ezért nem sikerült 27 éve semerre elmozdulnunk :( Abbafejeztem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9634) mike1334 válasza bitpork (#9633) üzenetére


mike1334
veterán

Naivság azt hinni, hogy a közigazgatásban felsővezetők pártfüggetlenek lennének. És ez nem csak itthon van így. A legtöbb országban, a győztes hozza az embereit, nem magyar sajátosság, és én nem is látok benne akkora problémát. A szakmai közeg az nagyjából konstans. Amúgy meg amíg igazgatója volt a NAV-nak, addig is az ő főnöke a nemzetgazdasági miniszter volt...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9635) bitpork válasza mike1334 (#9634) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A "főnöke" elszámoltathatta, de nem szólhatott bele csak törvényi szinten a munkájába. Tudtommal egy működő demokráciában pl az öt közjogi méltóság egymástól független (ok a NAV nem esik bele ebbe, de valahol csak egy szakmai és nem politikai szervezet lenne ) és a fékek és egyensúlyok rendszere garantálja is a szakmai alapú működést minden szinten.
Ez idehaza leépült. 27 év kemény munkájával ugyan oda jutottunk mint ahonnan menekültünk. De itt megállok , mert ez már kemény politika!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9636) mike1334 válasza bitpork (#9635) üzenetére


mike1334
veterán

Ahogy már írták a NAV a végrehajtó hatalom egyik szerve. Ez nem politika, ez simán jog. Sőt tovább megyek, a NAV-ról külön törvény rendelkezik, amit nem a kormány, hanem az országgyűlés fogadott el. Ez se politikai, hanem jogi kérdés. Már csak a igazságszolgáltatás maradt ki, mint hatalmi ág (egyesek negyediknek veszik az önkormányzatokat). A NAV alkalmazottai (a hivatásosak és a technikai jellegű munkát végzők kivételével) kormánytisztviselők. Benne van az elnevezésükben (a kormánytisztviselőkről is tv rendelkezik, amit szintén az országgyűlés fogadott el)...akkor nem is értem mi a probléma, pláne miért politikai...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9637) Magnum_ válasza mike1334 (#9636) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amit nem a kormány, hanem az országgyűlés fogadott el
:-)))))) 2/3?

I humbly and respectfully decline™

(#9638) mike1334 válasza Magnum_ (#9637) üzenetére


mike1334
veterán

Tudod jól, hogy de facto fedik egymást, de jogilag két külön intézmény. Ilyen a jogrendszerünk (meg sok más országé is..mit lehet erre mondani? Tetszettek volna forradalmat csinálni :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9639) maximilian4 válasza mike1334 (#9636) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyébként az országgyűlési képviselők (amelybe a kormánytagok is beletartoznak) 2/3-a milyen párthoz is tartozik jelenleg?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#9640) bitpork válasza mike1334 (#9636) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért politikai, mert ilyen összetételű országgyűlésünk soha nem volt. És nagyon remélem soha nem is lesz többé.
Az országgyűlés a 2/3-d beragadásával megszűnt tényező lenni, bármennyire is hangzik jól. Egyik oldalnak sem lett volna szabad idáig jutni, mert a magyar mentálisan egyszerűen képtelen kezelni a felelősséget, a hatalmat és egyéb emberi normákat.
Egyszerűen nem alkalmas a többségünk arra, hogy felelős pozíciót töltsön be. Idehaza a politika semmi másról nem szók csaj a pénzcsinálásról és helyezkedésről - és mint ilyen alkalmatlan betölteni a szerepét. A jogot is magára húzta.
Hofi: Ha a politikától megváltozna bármi, betiltanák.

Nagyon szívesen folytatom ezt a vitát, de akkor ne itt tegyük! Ha véletlenül jársz Szeged környékén egy pofa ser mellett mehet tovább :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9641) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Ha már ennyit OFFoltunk (amúgy szerintem nem is annyira) meg politizáltunk és sörsátrat is felhúznánk...
Mi a helyzet a titkosításokkal? Ha egyik kormány titkosít valamennyi időre valamit, de egy másik kormány nem látja indokoltnak vagy éppenhogy érdekében áll azt a titkosítást feloldani idő előtt. Jogában áll, vagy mi kell hozzá, hogy jógában álljon?
Ez egy régóta bennem felmerült kérdés s a fórumon valószínűleg ti vagytok a lég illetékesebbek ezt megválaszolni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9642) sutykuru válasza HoTaZo (#9641) üzenetére


sutykuru
tag

Jó szórakozást!

8. §

[ Szerkesztve ]

(#9643) mike1334 válasza bitpork (#9640) üzenetére


mike1334
veterán

Egyébként volt (Valamelyik Horn kormányban meg volt a 2/3-ad, csak ők akkor úgy döntöttek, hogy ideiglenesen módosítanak és feljebb emelték a 2/3-ot, hogy egyedül ne dönthessenek, de a lehetőségük megvolt. Nem szűnt meg tényező lenni, hogy ugyanazok kerültek oda is...így működik egy választás (ha már mindenképpen kell vmit kritizálni, én a választási törvénnyel kezdeném, az adott lehetőséget az egészre). Szegeden még sose voltam, nagyon kiesik a mozgástetemből sajnos, de sose lehet tudni...amúgy nem szoktam politizálni, sztem most se azt teszem, ezek jogi tények, amiket írok és nem a személyes véleményem :D

maximilian4
Legalább egy jogász ne kezdjen már bele ebbe, tök mindegy, hogy de facto ugyanazok, de jure nem. Az egyik végrehajtó hatalom, a másik törvényhozó. Az, hogy a valóságban, hogy működnek egy dolog, de szvsz egy jogász tudjon elvonatkoztatni és objektíven a jogszabályokat nézni. És mielőtt megkapnám a kritikát, hogy én is elfogult vagyok...a volt alkotmányjog tanárom nézeteit követem...ő azt mondta, hogy mindig ellenzéki, mert a mindenkori kormánynak úgyis megvan a többségi támogatása, így nem árt, ha kicsit kritikusan szemléljük :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9644) HoTaZo válasza mike1334 (#9643) üzenetére


HoTaZo
addikt

...így nem árt, ha kicsit kritikusan szemléljük +1

sutykuru- :R Köszönöm! Elszórakoztam vele. Erre aludtam el... :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9645) bitpork válasza mike1334 (#9643) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ugyanakkor felmerül a kérdés, nem jogi szinten, ha akkor a komcsik meg tudták állni hogy visszaéljenek ezzel , miért nem ment most is? És innen már politika. :R

Különben a Merkel féle intelem, hogy a nagy hatalom nagy felelősséggel jár, az én szememben nagyon igaz.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9646) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! A cégünknél van egy kis gond. Valaki felakarta törni a gmailen keresztül a facebookomat, furcsa is volt, hogy a gmail irja meg facebook, hogy innen történt belépés meg ip cim stb. Most mit tudok tenni, meg van az ip cim meg a hely, jelentsek fel ismeretlen tettesek ellen feljelentést az adatokkal? Egyáltalán van értelme? És mit kaphat érte az illető, ha elkapják, vagy van e értelme, mert ennek költségei vannak. Meg bűncselekmény nem történt, hiszen nem feltörték a facebookom, hanem a gmailem jelszavát valamelyik alkalmazott tudta, és azzal lépett be valahogy a facebookomba és gondolom látta levelezéseim stb. amikor a fiókot vissza akarta valahogy állítani gondolom.

Azaz ha feljelentem az illetőt, ismeretlen ellen stb. ip cim adatokkal stb. akkor lesz e következménye, mert most nagyon bevagyok rágva arra, aki ezt tette velem. Írjatok kérlek, köszönettel!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#9647) Magnum_ válasza Feri1977 (#9646) üzenetére


Magnum_
nagyúr

gondolkodtál azon, ki lehetett? te nem gyanakodsz arra, hogy ez a DJ bosszúja?

I humbly and respectfully decline™

(#9648) Feri1977 válasza Magnum_ (#9647) üzenetére


Feri1977
senior tag

De akár az ő bosszúja is lehet, örülök emlékszel még rám..lényeg, hogy most mivan ha feljelentem őt, vagy ismeretlen ellen mert nagyon berágtam arra, aki miatt most nem megy a facebookom, mert azóta kódokat kér stb. nem tudok belépni, lényeg kap e valamit az illető, mert nagyon megérdemelné, ha feljelenteném stb.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#9649) nyogo83 válasza Feri1977 (#9648) üzenetére


nyogo83
senior tag

Mielott barmi jogi uton gondolkodsz, nezd meg, hogy egyaltalan hova tartozik helyileg az IP cim (geolokacio alapjan, pl iplocation.net).
Ha magyarorszagi netalan az altalad gyanitott szemely lakohelye, akkor van valamennyi esely ra, hogy bizonyitani lehessen. Ha kulfoldi, esetleg valami szerver parkon keresztul jott, kicsi az eselye hogy utanajarjanak a valodi elkovetonek.

Szerk: latom megvan a hely, gyanitom a gmail vagy FB adta meg.

[ Szerkesztve ]

(#9650) üszök válasza Magnum_ (#9647) üzenetére


üszök
őstag

Neked,hogy vág az eszed. :))
Ez azért felvidított.

Én azt hittem a dj már rég lesitteltette vagy 3 évre. :)

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.