Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#652) doc


doc
nagyúr

kérdésem lenne megint...
van nekem egy tanulmányi szerződésem a munkahelyemmel. A fontos részek:

1.A szerződő felek megállapodnak, hogy a munkavállaló a ... Egyetem által szervezett 2005-2007 tanévekre meghirdetett 2 éves időtartamú ... végzettséget legkésőbb 2007.12.31-ig megszerzi.
2.A munkavállaló kötelezettséget vállal arra, hogy a végzettség megszerzését követően 2 évig nem szünteti meg a munkáltatóval fennálló munkaviszonyát.
6.A szerződés jogkövetkezményeire, valamint a nem szabályozott egyéb kérdésekre a Munka Törvénykönyve rendelkezései vonatkoznak.
7.A szerződéssel kapcsolatban felmerült munkaügyi vita elbírálása a munkaügyi bíróság hatáskörébe tartozik. A felek a bírósági eljárást megelőzően írásban egyeztetni kötelesek.

namost a sulit befejezni nem tudtam, köszönhetően a fősuli szemétségének (ez külön megérne egy jogi műsort, de most nem ez a lényeg). Az utolsó félév, aminek a tandíját a munkahelyem fizette, a 2008/2009 őszi.
Nemrég beadtam a felmondásomat, jún. 30 lesz az utolsó ledolgozott napom. Én kértem hoyg mondják meg, mennyit fizessek hogy lerendezzük a sulival kapcsolatos tartozásaimat, és egy meglepően nagy összeg jött ki (beleszámolták a tandíjon felül a tanulmányi szabit is - végül is logikus). A kérdésem, hogy ennek mekkora részét vagyok köteles kifizetni? Egyrészt ugye a sulival túlcsúsztam, és nem lett diplomám 2007 végéig, a másik meg hogy már hónapok óta nem is járok a fősulira.
Hogyan lehetne ilyenkor valami arányosítást, stb. számolni?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.