Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Luc001


Luc001
tag

Most néztem a számlakivonatomat. Ez a szemét BB bank a 10eFt-ből (a Canon pénz visszafizetés akció) 6 eurót vont le konvertálás címszóval. :(((

(#26652) Clemi


Clemi
veterán

Ahogy ígértem jövök a tapasztalattal, ha megjönnek az utángyártott LP-E6 akkuk.
Igaz most nem ayex gyártmányt kaptam, hanem BLUMAX gyártmányt. Az akkuk 50%-os töltöttséggel érkeztek, a gyári töltővel korrekten feltöltődtek (a második még töltődik), és ahogy reméltem az ID-jük különböző, és a váz ahogy kell kijelzi a töltöttséget, az expó számot.
Ami érdekes, de gondolom még az első használatbavétel miatt lehet, hogy frissen feltöltött akkut betettem a vázba, 100%-ot mutatott, majd az akku infóba belépve 90% lett. Akku ki, akku vissza, először 100% majd az akku infóban megint 90%.
Hogy mennyit bírnak, majd kiderül.

Egyébként postával együtt 16,04 GBP volt az áruk innen rendelve.

(#26653) _seth_ válasza Clemi (#26652) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is innen jött a 2 db LP-6E Blumax akku, A % kijelzés első töltés után nem túl pontos, azóta már nekem is alakult. Direkt teszteltem az akkukat és nem markolatban használtam hanem egyenesen a gépben és az egyik már 900 exponál jár, kijelzőt nézegettem max fényerőn, és kizárólag kint a hidegben volt használva, folyamatos bekapcs órákon át és még mindig van benne pár % :). És valóban mindnek eltérő az ID-je, tölti a gyári töltő ugyanúgy mint az eredetit, markolatban is tökéletesen üzemel és kiírja külön külön az ID-t és %-ot, expot valamint állapotot is. Ami szintén szempont: nem szorul bele a vázba, pontos a mérete is. Az akkuk külsőleg is igényesek, egyesével voltak csomagolva kis dobozba, zacsiba és még műanyag védő is volt az akkukon.
2db volt 6400 postával.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26654) jagertibi válasza Clemi (#26652) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Köszi az infót :R már rendelem is a 6D-m hez

(#26655) _seth_ válasza jagertibi (#26654) üzenetére


_seth_
veterán

He esetleg kettőt rendelsz akkor minimálisan de kevesebb a posta :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26656) jagertibi válasza _seth_ (#26655) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Kettőt rendeltem. Úgy is a markolatom 2 hónap múlva lesz meg.

(#26657) _seth_ válasza jagertibi (#26656) üzenetére


_seth_
veterán

Hogy folytatódjon a jót jó áron szériád: Meike 6D markolat 12e, én ugyaninnen rendeltem a 60D-hez és hibátlan darab.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26658) LamaCube válasza kiskaktusz (#26649) üzenetére


LamaCube
addikt

Ma jött meg a 24-es palacsintám. Leghamarabb csak szombaton tudom nappali fényeknél tesztelni. Milyen képeket készítsek? Várom az ötleteket. Még amatőr se vagyok, tehát sokat ne várjatok. :N

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26659) radi8tor válasza LamaCube (#26658) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor szelfit. :P

⭐ Stella

(#26660) copass válasza LamaCube (#26658) üzenetére


copass
veterán

szombatig sötét lesz?!:D kűdjed neki beltérben, csak lássuk mit tud 2.8-on.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26661) LamaCube válasza copass (#26660) üzenetére


LamaCube
addikt

Na jó előveszem az állványt, mert iso 100 fölé nem megyek 1100D-vel. meg remeg a kezem is :D

radiátor
:DDD

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26662) copass válasza LamaCube (#26661) üzenetére


copass
veterán

nekem is 1100D-m van, minek állvány, iso meg kit érdekel. én a 40-et 1/30-on megfogom tutibiztos!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26663) matyi012345 válasza LamaCube (#26661) üzenetére


matyi012345
őstag

100 fölé? :DD :DD Copass 6400-as képeket linkelt múltkor. Azért D800-al már felmerészkednék 160-ra? Vagy sok? :D

(#26664) BobChemistry válasza _seth_ (#26657) üzenetére


BobChemistry
őstag

Én a 70D-hez nézegettem a Meike-markolat Canon-os megfelelőjét. Van valami érdemi különbség a Meike és a Canon között vagy csak a "márkát" kell megfizetni? Mert nagyon nem mindegy, hogy 30ezer vagy 60ezer ugye :N

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26665) FLx válasza BobChemistry (#26664) üzenetére


FLx
addikt

Meike-t nem láttam, de más utángyártottak olyan gagyik az eredetihez képest, hogy röhögnöm kellett többnyire. :) Nekem Canon van 6D-hez, mondjuk én semmiből nem vagyok hajlandó utángyártottat venni, akksik is mind eredeti Canon-ok.

(#26666) LamaCube válasza copass (#26662) üzenetére


LamaCube
addikt

Na kérem szépen egy gyors tesztsorozat. Sorban van az albumban. Exifek nyilvánosak. Raw Lr-el előhívva. Minden azonos képet ugyanazokra az értékekre állítottam Lr-ben. Ezek állványról készültek. Az utolsó 2 kép ahol iso 800 van azok kézből. Nincs zajszűrés.
Canon 24 2.8 STM palacsinta

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26667) duni84 válasza BobChemistry (#26664) üzenetére


duni84
aktív tag

érzetre picit jobbak a gyáriak, de nem fogod érezni a kezeddel a 6-8szoros árkülönbséget ;) mert nem lesz az 30, max 9-10. 1-1 hosszabb szezont még munkára is kibírnak és előbb kopik ki a gépváz a kezed közül, mint hogy meg kelljen venni a hatodik utángyártott markolatot is, hogy anyagilag ugyanott legyél, mintha gyárit vettél volna. de ez csak egy tapasztalaton alapuló vélemény

#metszéspontok

(#26668) radi8tor válasza LamaCube (#26666) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi a létjogosultsága egy ilyen objektívnek?

⭐ Stella

(#26669) _seth_ válasza BobChemistry (#26664) üzenetére


_seth_
veterán

Sokféle utángyártott létezik de a Meike talán a legjobb amit meg lehet venni. 600D-hez aputure volt, az elment egynek, nem volt vele gondom de ez a meike teljesen más, masszívabb, a gumiborítás kényelmesebb, minőségibb mint magán a 60D-n, gombok tökéletesen működnek.
30 ezret ne adj érte itthon, ugyanazt kapod ebayről is fele-harmadáron.

FLx: pl.: egy új LP-E6 eredeti canon több mint 20e, egy ilyen blumax durván 3e. Utóbbi már 930 exponál jár, ha nem számít a pénz... :) Markolat ugyanez.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26670) .DLL válasza radi8tor (#26668) üzenetére


.DLL
veterán

Kisebb, mint a 17-50/2.8 :DDD meg videós vázon STM

(P.H.)

(#26671) radi8tor válasza .DLL (#26670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szóval autóból kilógatva kisebb a légellenállása? :)

⭐ Stella

(#26672) LamaCube válasza radi8tor (#26668) üzenetére


LamaCube
addikt

Mármint úgy érted mi értelme van? Ki akartam próbálni. :D
Komolyra fordítva a szót. Kellett egy fix. fényerős obi beltérre. Sokat járok kirándulások alkalmával várakba, múzeumokba és legtöbb helyen nem lehet vakuzni, így talán előrébb vagyok. Meg állítólag egy fixnek mindig jobb a képe, persze a palacsintára ez lehet nem igaz. Miért a 40-esnek mi értelme van?

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26673) radi8tor válasza LamaCube (#26672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

40-es mondjuk tárgyfotózásra jó lehet.

De valószínű ilyen turistáknak tervezték, könnyen lehet vele lavírozni a tömegben.

⭐ Stella

(#26674) kiskaktusz válasza radi8tor (#26668) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A canon APS-C-re akart egy fix majdnem ekv35mm obit. Ennyi értelme van.

(#26666) LamaCube A legelső f/2.8-as képed bemozdult. Újra tudnád lőni? Lehet a tükörfelcsapás bemozgatta a géped.

Szerk.: á, látom van még 2.8-cal kép, ami nem mozdult be. Szép éles. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26675) Clemi válasza FLx (#26665) üzenetére


Clemi
veterán

Csak azt tudom mondani erre, ha nem lennének ilyen extrém módon túlárazva a "gyári" cuccok, akkor szinte mindenki inkább azt venné. Nekem az előző gépemen és most a 70D-n is utángyártott Meike markolat van, amibe utángyártott akksik landoltak, mindezt töredék áron, mégis mondhatni ugyanaz a minőség, csak a cimke más. Nem mondom vannak halál gagyi utángyártott cuccok, mert van például utángyártott napellenzőm a gyári 12e helyett alig 2e forintért, és abból is első nekifutásra sikerült belenyúlnom egy halál szarba, de a másodiknál már figyeltem, hogy ne a legolcsóbbat rendeljem és az már bevált.

Egyébként ez a "semmiből nem vagyok hajlandó utángyártottat" mindenkinek a saját ügye, de az eredeti szakmámban csak üdvözölni tudtam ezt a hozzáállást, mert nem kicsivel több volt a haszon a "gyári" termékeken. Volt persze aki elfogadta, hogy a "gyári" ugyanabban az üzemben ugyanabból az anyagból készül, csak más a doboz felirata, de volt aki csak legyintett, hogy nem beszéljek marhaságot, de mikor kihoztam neki a raktárból a két terméket, az egyik a "gyári" a másik a gyártó feliratos dobozban, majd a kezébe adtam hogy nézze meg az apró feliratokat, akkor már elhitte.

Persze a Kínából érkező cuccoknál sose lehet tudni, viszont ott is vannak megbízható "utángyártók" csak az árra és a gyártóra kell figyelni. De ismétlem mindenkinek a szíve joga, hogy mit rendel :)

(#26676) LamaCube válasza radi8tor (#26673) üzenetére


LamaCube
addikt

40-est nem akartam, mert beltérben a 24-essel jobban boldogulok /szerintem/. Van a 18-55-ös kitobim+ 55-250-es. Egy Helios 44-4-em. Ha mégsem jön be a 24-es, akkor eladom. Veszett már több is Mohácsnál. :))

kiskaktusz

Igen az bemozdult, mert lusta voltam elővenni a kioldót. Időzítőre állítottam vagyis azt hittem és így sikerült a bemozdulás. :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26677) szp1 válasza radi8tor (#26668) üzenetére


szp1
addikt

Ugyanaz, mint FF vázon a 40 STM-nek.
Meg a többi rendszeren az ekv. 35-40 palacsinta fixeknek.
Kicsi, könnyű, elég univerzális a látószöge, nem kell egy kályhacsővel lavíroznod az emberek között....és kisebb terekben is jó lehet.

LamaCube: jó lesz ez...gondolom az AF gyors és néma.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#26678) kiskaktusz válasza LamaCube (#26676) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Basszus, minél tovább nézem, annál inkább úgy érzem, hogy kell ez is a 40-es mellé :D

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26679) LamaCube válasza szp1 (#26677) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát a másik obijaimhoz képest hangtalan és természetesen gyors is. Furcsa a fém bajonett is, sokkal szorosabb patentosabb érzés feltekerni. Úgy érzem nem lesz ez eladva. :N Nappali fénynél nem tudom szombatig kipróbálni, mert mire lenne időm, addigra besötétedik. /munka/
Mondjuk az én képességeimhez mérten már így is több cuccom van, mint kellene és nem is profi cuccok, de mint hobbi nagyon leköt.

kiskaktusz

:D

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26680) FLx válasza Clemi (#26675) üzenetére


FLx
addikt

Szerencsére az árakkal nincs nagy gondom, mindent Amerikában vettem, ott is adómentes államokban. Magyar rablógazdasági árát én se fizetném ki. :D

(#26681) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Igen, közben megnéztem ebay-en és valóban töredéke mint itthon (mind a markolat mind az akksi). Tavaszra szépen egy frankó állvány mellé - és egy 24mm obi mellé, mert ahogy látom nem olyan rossz, sőt :)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26682) szp1 válasza kiskaktusz (#26678) üzenetére


szp1
addikt

Már én is gyújtók rá :K

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#26683) kiskaktusz válasza LamaCube (#26679) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A 40-es STM is fém bajonettes, jól összerakott cucc, és az STM miatt hasonló gyors és hangtalan az AF :)

(#26682) szp1 Már a szeptemberi bejelentés után égtem és vártam az első teszteket, de ahogy az előző oldalon is írtam felemás tesztek vannak a neten, és akkor elbizonytalanodtam, de LamaCube által feltöltött képek szerint a rossz tesztképeket publikáló oldalak, userek nem voltak a helyzet magaslatán. De most rohadtul must have érzésem lett. :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26684) BobChemistry válasza kiskaktusz (#26683) üzenetére


BobChemistry
őstag

Hülye kérdés, de egy APS-C szenzoros vázon (pl. 70d) az EF-S obik (jelen esetben ez) a valós gyújtótávolságot adják, ugye? Csak az EF obiknál kell az 1,6-os faktorral felszorozni?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26685) kiskaktusz válasza BobChemistry (#26684) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem. Minden obira az ef-s-ekre is, hiába nem FF-re valók, a normál 35mm-en kapható értéket írják. tehát minden esetben fel kell szorozni az ef-s obikra írt számokat az aps-c értékkel. És ez minden gyártóra és platformra vonatkozik.

Az alapobi FF-en 24-70, aps-c-n pedig 18-55, de ez is az FF-re való alapobi gyutávját és látószögét adja.

Szerk.: Írtam radiatornak is, hogy a canon akart egy ekv35mm obit aps-c-re. Ez lett a 24mm palacsinta, ami ekv38.4mm

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26686) zserbox válasza BobChemistry (#26684) üzenetére


zserbox
őstag

nem, minden obinál szorozni kell 1.6-al

(#26687) Fandango


Fandango
veterán

Elkepeszto mi megy itt a Canon topikban, fel-egy eve 1 het alatt nem keletkezett annyi hsz. mint most par ora alatt, nagyon nyomjatok sracok. :C

(#26688) BobChemistry


BobChemistry
őstag

kiskaktusz és zserbox: köszi. Ez esetben a 24-105-höz képest csak fényerőben lenne más ez a 24mm STM, látószögben nem.

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26689) _seth_ válasza kiskaktusz (#26685) üzenetére


_seth_
veterán

APS-C alapobi FF megfelelője inkább a 28-90-es EF obi lenne. A 24-70 egy 15-44-es obi lenne APS-C-n :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26690) kiskaktusz válasza _seth_ (#26689) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Sokkal elterjedtebb alapobi FF-en a 24-70-es.. Ha nem is pont ugyan azzal a látószöggel és gyutávval operál, mint a 18-55 ekvivalens értéken, attól még példának jó volt, hogy tisztázzuk a félreértést a kolléga szellemi háztartásában!

(#26688) BobChemistry: Szerintem képminőségben is előrébb lennél, nem csak fényerőben. Bár még nem láttam teljes felbontáson 24-es palacsinta képet.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26691) _seth_ válasza kiskaktusz (#26690) üzenetére


_seth_
veterán

Én pedig csak azért írtam, hogy a különbség az 1,6 miatt még nagyobb :) Ami már APS-C-n tele állás 90 az FF-en még a kitobi vége :)

Talán úgy is lehetne nézni, hogy a 28-90 a mai 18-55-ös obik őse hiszen az már a filmes gépekkel is debütált bár ott a 38-80 és 28-80 is elterjedt volt mint olcsóbb darab. (28-90 és 28-80-am is van 1-1 filmes gépen, előbbi tényleg ugyanazt hozta mint az ef-s kitobi :) )

Egyébként igen, jól írtad.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26692) LamaCube válasza kiskaktusz (#26683) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen tudom, hogy az is fém. :K
Viszont vedd figyelembe, hogy állványról készítettem a képeket, mert azokat a záridőket nem tartottam volna meg. Persze gondolom ezzel tisztában vagy. :K Az utolsó kettő volt kézből ISO800-on. Ettől függetlenül nekem is tetszik a "rajza". :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26693) bl4ze válasza LamaCube (#26692) üzenetére


bl4ze
veterán

Tetszik, jó ez a 24-es palacsinta.
Mennyibe volt ?

.:. bl4ze .:.

(#26694) Klemice válasza bl4ze (#26693) üzenetére


Klemice
senior tag

(#26695) bl4ze válasza Klemice (#26694) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, ismerem és használom a google-t.
Arra voltam kiváncsi Ő hol és mennyiért vette.

.:. bl4ze .:.

(#26696) Klemice válasza bl4ze (#26695) üzenetére


Klemice
senior tag

Akkor miért nem ezt kérdezted?

(#26697) bl4ze válasza Klemice (#26696) üzenetére


bl4ze
veterán

Azt kérdeztem Neki mennyibe volt. Ez azt jelenti Ő mennyit fizetett érte. (és talán hol vette azt is elárulja majd a válaszában)

Kekeckedős napod van ?

.:. bl4ze .:.

(#26698) matyi012345 válasza kiskaktusz (#26685) üzenetére


matyi012345
őstag

Így van szorozni kell mindig, de az alapobjektív kifejezés olyan objektívet jelöl aminek a gyújtótávolsága közel megegyezik a szenzor átlójával.

(#26699) KKope


KKope
tag

Sziasztok!

Beszereztem kölcsönbe egy 3 részes közgyűrűt, amit szeretnék kipróbálni az otthoni szettemmel.

Van egy EOS 600D vázam
Objektív: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM (Canon)
Közgyűrű: Travor metal macro extension Tube

Veszélyeztetem-e az objektívet, vagy a vázat ha ezeket összerakom. A makrózásnál az AF-et előre kikapcsolom. IS-t is szükséges? Az obit eléggé féltem és nem szeretném ha valami baja lenne.

Várom a véleményeket, szakmai tanácsokat!

Üdv,

KKope

(#26700) Klemice válasza bl4ze (#26697) üzenetére


Klemice
senior tag

Az igen :)
Új obi, ezért a legtöbb helyen 58-60 körül megy, ahol megbízható a garancia

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.