Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) copass válasza *Ropi* (#26200) üzenetére


copass
veterán

johnnyblue is azt favorizálja. odatekered ahová akarod, lehet variálni rendesen.
én spec a bilit szeretem, mert olyan egyenletesen derít, lágy árnyékokat csinál.
az arctámadó is elég jó, az inkább szembőltelibe jó!:D
idevágó kérdés: YN 565EX II-höz milyen ócó kioldó van, ami ha leveszem vázról akkor elsüti. pupuppra nem opció. valami rádiós cucc vagy kábél?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26202) *Ropi* válasza copass (#26201) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én ajánlottam neki is. ;) Ha jól beállítod, akkor szebben derít, mint a Lightsphere (alias a tejfölös pohár :D). Kioldó: RF602 (mert stabilabb, mint a 603-as).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26203) Alx.Mercer válasza *Ropi* (#26200) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ez a Demb Flash jónak tűnik, de nevetséges az ára... Két darab műanyag meg egy tépőzár 16k?? :F

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26204) m3ss válasza Alx.Mercer (#26203) üzenetére


m3ss
veterán

jah. en is kivancsi lennek ra, de ennyit nem voltam hajlando raaldozni. amit copass linkelt, abbol a kinai verzio max 2-3e huf sztem.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#26205) *Ropi* válasza Alx.Mercer (#26203) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én Joe-től (a gyártótól) vettem őket: pont feleannyiba került és még köszönőlevelet is kaptam hozzá. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26206) Alx.Mercer válasza *Ropi* (#26205) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Néztem ott is ("gyártó" oldalán), de ha rádobom az áfát, akkor is 15k lesz a vége... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26207) Dr V


Dr V
őstag

Ha valaki hall egy olyan sztorit, h 700D 18-55 is stm kit helyett 70D vázat adtak neki, az kérem jelezze nekem privátban. Részleteket nem írok, de tanuja voltam egy ilyen sztorinak.

(#26208) .DLL válasza Alx.Mercer (#26206) üzenetére


.DLL
veterán

Aki sokallj a gyári árát, az elkészítheti magának DIY, nem egy örgöngösség. ;)

(P.H.)

(#26209) Dr V


Dr V
őstag

Megvan a 70D.
Teljesen lemerült akksival kaptam meg a gépet. Meg is ilyedtem, mert kikapcsolt gépnél a kereső sötét volt a 40D után. Az első bekapcsolásnál világos lett.
Viszont ami fontos: a fókusz visszajelzésnél az egész kereső pirosan felvillan!!!!! Úgyhogy holnap viszem vissza a boltba :W Akinek 70Dje van az kérem erősítsen meg, h ez hiba.

[ Szerkesztve ]

(#26210) Alx.Mercer válasza Dr V (#26209) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Fókuszvisszajelzéskor felvillan pirosan a keresőben pár adat (segédrács, kiválasztott fókuszterület stb). Ha erre gondolsz, akkor ez normális és ki is kapcsolhatod, ha zavar... Nekem állandó felvillanó visszajelzésre van állítva.
A kereső azért lehetett sötét, mert lerekeszelve volt az obi, amikor kikapcsolták a vázat és lehet hogy úgy maradt. Az első visszakapcsolásnál visszaállt nyitott állapotba és úgy már több fényt engedett be...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26211) Clemi válasza Dr V (#26209) üzenetére


Clemi
veterán

Az nem hiba :) Be tudod a C.Fn II/12 menüben állítani, hogy mikor villanjanak fel a keresőben a segédvonalak. Azt mondjuk nem értem, az hogy jött ki neked, hogy ki vagy bekapcsolva változik a keresőben lévő világosság. Ez nem elektronikus kereső :)

(#26212) Dr V


Dr V
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat.
A felvillanas nem probléma a vonalak esetén. A problémám az az h a felvillanaskor az egész keresőm pirosan villanik, nem csak a vonalak.

(#26213) Dr V


Dr V
őstag

Tudom, h gyenge a képminőség de remélem szemléltetésnek megteszi.

(#26214) Dr V válasza Dr V (#26213) üzenetére


Dr V
őstag

Találtam egy videót a jelenségről itt.
10től nyit ma a bolt. Remélem addig valaki megerősít, h ez normális e vagy sem.

(#26215) Gondwana válasza Dr V (#26214) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha kiveszed az akkut, a keresőben lévő overlay LCD lesötétìti a keresőképet, ez szerintem hasznos feature. A piros felvillanàs mértéke meg normàlis, egy 100/2-vel vagy 85/1.8-cal napon észre se vennéd, hogy jelzett, ha picit is gyengébb lenne.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26216) Dr V válasza Gondwana (#26215) üzenetére


Dr V
őstag

Az előbbit sejtettem, h normális, de szokatlan volt.
Viszont a prios villanás furcsa volt a számomra erősen. A 40D nem villantott ilyet 7 év alatt sokat változott a digitális képrögzítés világa.

Azért szivesen olvasom más 70D-t ismerő tulajok nyugtatását a villanás mértékével kapcsolatban :U

(#26217) Clemi válasza Dr V (#26216) üzenetére


Clemi
veterán

Az akku kivételével valóban sötétebb a kereső, illetve fordítva fogalmazva, az akku betétele után kivilágosodik a kereső :) Az a piros felvillanás vagy esetleges fény szétfutás ahogy lefotóztad szvsz teljesen normális. Nálam is felvillan szinte az egész, de csak arra a pillanatra, amíg a fókuszálást jelző hang is megszólal. Én a helyedben nem mászkálnék feleslegesen a boltba, bár ha nem kell sokat utazni, legalább megnézel egy másikat, és megnyugodsz, hogy az is olyan és semmi baja a gépednek.

[ Szerkesztve ]

(#26218) bbkmachine válasza Dr V (#26214) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Gőzöm nincs, hogy ez normális e vagy sem, de néha-néha amikor teljesen bevörösödik a belinkelt videóban a kijelző, az engem is piszkosul idegesítene. Én mindenképpen tennék egy kört az ügyben, meg kell nézni a boltban egy másik gépet is, hogy ugyan így, ennyire erősen csinálja e a bevillanásokat? Az apró villanások szerintem normálisak, de amikor néha teljesen bevörösödik a kijelző, az azért eléggé fura.

[ Szerkesztve ]

(#26219) kiskornel válasza Dr V (#26216) üzenetére


kiskornel
addikt

Manuált már megnézted?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#26220) Dr V


Dr V
őstag

Köszönöm a válaszokat.
A villanást ismertem, de a mértéke volt szokatlan a számomra a 40D után, ahol csak a kiválasztott fókuszpont villant, nem az egész kereső, emiatt ijedtem meg.
A manuált már átnéztem, de nem láttam, h ekkora felvillanást írtak volna. Egyik tesztben sem olvastam erről a jelenségről. Én simán beírtam volna a hátrányokhoz, ill ha már tud így villani akkor világíthatna is, mert sötétben nem látszik rendesen a vízszint. Lesz időm ismerkedni vele :)

(#26221) bbkmachine válasza Dr V (#26220) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

3munkanapon belül a boltban cserélik, utána szerviz. én tennék egy biztonsági kört még időben, mert mivan, ha mégis a gépeddel van a gáz? előszedetsz egy másik gépet a boltban és megnézed mit csinál. Ha ugyan ilyen, akkor ez van. Ha nem villan be vörösen az egész kijelző, akkor meg azonnal cserélik a mostani géped. Én nem vettem észre ezt a jelenséget a 70D-n, amikor a MM-ban tesztelgettem egyet hosszasan.

[ Szerkesztve ]

(#26222) .DLL válasza Dr V (#26220) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem is jobb a régi gépek LCD nélküli mattüvege, ott csak az a bemart jelölés világított aminek kellett, ráadásul jó erősen (20D-m volt) szóval nappal sem volt vele gond. Ez viszont sötétben zavaró, bár megszokható.

(P.H.)

(#26223) Dr V


Dr V
őstag

Bevittem, azt mondták 3 munkanap a bevizsgálás. Akkor is benne vagyok a 3 napban ha 27én viszem vissza és még idén visszakapom a vázat. Ha ilyen ha hibás 3 napot nekem megér. Addig is ismerkedem az új jövevénnyel.

(#26224) copass válasza Dr V (#26223) üzenetére


copass
veterán

micsoda?! :Y köteles kicserélni, ha hibás. nincs vizsgálgatás. jól átbaxtak hallod.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26225) Klemice válasza Dr V (#26223) üzenetére


Klemice
senior tag

3 napon belül bármi van, elveszik a rosszat, és adják az újat ha van raktáron, ha nincs akkor rendelnek egyet

(#26226) jagertibi válasza Dr V (#26223) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Mindenképp cserét kellett volna kérned azonnal.

(#26227) FLx válasza copass (#26224) üzenetére


FLx
addikt

Megint tévhit ez. Csak akkor köteles azonnal cserélni, ha rendeltetésszrű használatot akadályozó hibáról van szó, ami itt ugye első ránézésre sem áll fenn, ugyanis semmi baja a gépnek.

(#26228) Gondwana válasza jagertibi (#26226) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha kereskedő lennék, eszem ágában se lenne kicserélni egy hibátlan gépet. Én is bevizsgáltatnám először, hogy papírom legyen róla, hogy miért nem bontom ki a fél raktárkészletemet egy ügyfélnek a kedvéért. :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26229) _seth_


_seth_
veterán

"Hibas" 70D-t cserelek a hibatlan 60D gepemre :) Ne kimeljetek ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26230) Gondwana válasza _seth_ (#26229) üzenetére


Gondwana
addikt

(Jelige: nálam is pirosan villog a kereső :D )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26231) Alx.Mercer válasza Gondwana (#26230) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Azért ez a 3 napos dolog valóban nem így működik: "Héé, ez ROSSZ... MONDOM ROSSZ!!! Aggyá' másikat!! MOST!!" Egyébként, ha maga a bejelentés 3 napon belül megvolt és ezt igazolni is lehet (nem csak szóban történt meg) akkor a bevizsgálás szerintem lényegtelen, hogy mennyi ideig tart...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26232) jagertibi


jagertibi
aktív tag

A tegnap este magamévá tett 6D váz nem villog pirosan, csak nyomta az oldalam mert vele aludtam... :D

(#26233) radi8tor válasza FLx (#26227) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van.

⭐ Stella

(#26234) Dr V válasza radi8tor (#26233) üzenetére


Dr V
őstag

Király az avatarod:D

(#26235) copass válasza Alx.Mercer (#26231) üzenetére


copass
veterán

mondok egy jó példát: monitor villogott netes vásárlás másnapján, felhívtam hogy izé nyemjó!!oké semmi gond cseréljük látatlanba, futár gyött elvitte, másnap felhívtak hogy igen tényleg villog nekik is, csere. utóélete az lett hogy 2,5 év után megállt a monitor, felhívtam, elvitték, pekkemre megtudták javítani, ha nem tudták volna akkor levásárolhatom az árát!:D most 70k-ért azért elég baba monitor veszek!:D
normális esetben ez megy, de amikor szemmel láthatóan látszik hogy tényleg valami nem stimmel, pl. nem húzza vissza az obit egy bridge 5ből2xer,error, vagy a kijelzőn kékes,lilás foltok vannak,stbstb. akkor azon nincs mit kimagyarázni, hogy rossz az elem meg hogy ez ilyen. megboldogult photohall-nál azért tudtak hasba akasztani. gyenge az elem, error-a azt mondta hogy előfordul, de ez nem hiba, a kijelzőre meg hogy ez ilyen. néztem rá hogy most ezt ugye nem mondja komolyan?! elővett egy másikat, azon meg nem csinálta!:D
a büdös gyökér eladó létező jelenség sajnos, ugyanúgy a büdös gyökér vásárló is. edigitalnál láttam egy palit, aki a tipikus "vállalkozó" melegítő9hónaposbéllelborostafuxhasitasi.olyan hangnemben beszélt az eladóval, azt vártam mikor vágják pofán. vmi gps-t gariztatott, de nem jó papírokat(mert több volt neki) vitt és csodálkozott hogy nem tudnak vele mit kezdeni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26236) Alx.Mercer válasza copass (#26235) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

"melegítő9hónaposbéllelborostafuxhasitasi" :DDD :DDD :C

Az egyértelmű hibáknál nyilván nem szükséges semmilyen bevizsgálás, mert ott tényleg azonnali csere van. Én az olyan "hibákra" vagy "jelenségekre" gondoltam, amikor nem egyértelmű, hogy az egy gyárilag meglévő "funkció" ami zavarja a felhasználót, vagy tényleges hiba... Ilyen esetben nyilván valamilyen bevizsgálás azért szükséges...

Én pár éve jártam úgy, hogy vettem egy elég drága Nike utcai cipőt. Sokat próbálgattam a boltban, mászkáltam benne és jónak tűnt. Másnap kb 1,5-2 órán keresztül volt a lábamon és úgy kidörzsölte a sarkam feletti részt, hogy alig tudtam már menni benne... Visszavittem a boltba, elmondtam, hogy mi van. Ők tiltakoztak, hogy ilyen problémával nincs mit tenni, nem a bolt sara... Rendben -mondom- akkor jegyzőkönyvet akarok felvetetni. Ettől mindjárt megváltozott a modoruk, próbáltak segítőkészek lenni... Elkezdte íri a jegyzőkönyvbe, hogy mi a panaszom, erre mondtam neki, hogy majd én diktálok, ő meg csak írja. Utána el lett küldve a cipő egy független bevizsgálásra és láss csodát, visszakaptam a teljes vételárat. Persze a boltban még akartak volna trükközni levásárlással meg hasonlókkal, de nem jött nekik össze.

Ezzel csak annyit akartam volna mondani, hogy vannak olyan esetek, amikor szükség van bevizsgálásra azért, hogy kiderüljön, hogy a "hiba" valóban hiba-e.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26237) copass válasza Alx.Mercer (#26236) üzenetére


copass
veterán

ami nincs leírva a kézikönyvben, az hiba!:D
cipőről. lányomnak volt egy téli csizmája, megvettük, de nem volt még rajta (nagyhiba). felveszi, dünnyög hogy nem jó (hiszti , sose jó semmi, alap felállás) csak nézem hogy valami nem stimmel. el volt deformálódva a csizma, felülről jobbos,de alulról balos volt!:D boltban mutatom van egy kis probléma. nézik, nem értik. mondom alulról! óóóóó. cserélték szó nélkül.
nagyon függ ez a hibanemhibacserebere a vevő és eladó hozzáállásán is. ha eleve indulatosan kezdek az elég rossz taktika, mivel az eladó ugye nem tehet róla hogy xar a cucc, nem ő gyártja. én általában békésen, viccesen indítok, az bevállik. ha jön a flegmaság akkor az agyam ledobja a szíjat és kéremavásárlókkönyve a második mondatom!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26238) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

A legtöbb fotós cuccomat az edigital-nál vettem és mindig internetes rendeléssel, amit legtöbbször már aznap, vagy legkésőbb másnap átvehettem a helyi boltban. miért? mert netes rendelésnél élhetek az elállási jogommal indoklás nélkül. tehát ha nem tetszik valami, akkor vissza viszem és egy héten belül utalják a pénzt. nem szokásom ezzel visszaélni, csak így biztosítom be magam. legutóbb egy laptopot vettem így náluk, ami annyira lassú volt, hogy másnap vissza vittem. konkrétan fél perc alatt nyitott meg egy sima mappát a gyárilag telepített windows. megnézték, ők is elismerték, hogy gáz van vele. szó nélkül felajánlották, hogy csere, vagy pénz vissza. utóbbit választottam, egy héten belül a számlámon volt a pénz. azóta vettem egy másik márkájú, komolyabb laptopot és hibátlanul működik.
Ha teszem fel hibátlan lett volna a laptop és úgy viszem vissza, akkor is indoklás nélkül elállhattam volna a vásárlástól. A feltétel csak annyi, hogy minden tartozékot és csomaglást hibátlanul mellékelni kell. Ha a csomagalást csak "roncsolással" lehet kinyitni (pl memória kártya tokja), akkor azt nem kérik el.

[ Szerkesztve ]

(#26239) copass válasza bbkmachine (#26238) üzenetére


copass
veterán

edigital korrekt. prestigio tablettel jártam úgy hogy bedöglött ~1 év alatt, ment a garisszervíz, mondták hogy javíthatatlan, fáradjak be a boltba egy másikért. bementem,eladó: csere ugyanarra, levásárlom vagy kp?!:D csak néztem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26240) bbkmachine válasza copass (#26239) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

nekem is ez a tapasztalatom velük. nagyon korrekt cég. 90%-ban náluk vásárolok. Itt a helyi üzlet vezetője lelkes amatőr fotós is valszeg, mert nagyon komoly keresztkérdéseket szokott feltenni mosolyogva és nem lehet "megfogni" a témában. szívesen el is beszélget a fotós cuccokról, ha éppen nincs más vevő aki várakozik. Nikonos-nak gyanítom amúgy :D

[ Szerkesztve ]

(#26241) daninet válasza Alx.Mercer (#26192) üzenetére


daninet
veterán

mod: Megnyertem a fődíjat egy régi posztra válaszolással :D :B

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#26242) InFRaReD


InFRaReD
tag

Hali,

vásárlás előtti dilemmámban kérnék segítséget/véleményt. Nemrég adtam el apc-s szenozoros gépemet és keresek új vázat. Ha az anyagi részét egyensúlyozhatjuk azzal, hogy mondjuk egy vázból nem újat vesz az ember, hanem használtat mi tűnik a legjobb megoldásnak nektek?
- új 70D
- használt 6D
- használt 5D mark II

Nem ebből élek, nem munkára veszem, teljesen átlagos felhasználásra, viszont fontos a képek minősége és hogy mit lehet kihozni a gépből. Főleg egy 25-105/f4 IS USM-mel használnám.

Előre is köszi.

(#26243) JohnyBlue válasza InFRaReD (#26242) üzenetére


JohnyBlue
őstag

haddé :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#26244) FLx válasza InFRaReD (#26242) üzenetére


FLx
addikt

5D mark II-t semmi esetre sem, ehhez az obihoz meg a 70D sem pálya. 6D, ha van rá pénz, bár hobbi lövöldözésre eléggé overkill. :)

(#26245) csacsi77 válasza InFRaReD (#26242) üzenetére


csacsi77
senior tag

A 6D a te jövőd. Iszonyat jó a szenzora főleg magas ISO-n. Amiket meg LR alatt ki lehet hozni belőle az csoda.

Öreg fater megoldja!!!!

(#26246) duni84 válasza InFRaReD (#26242) üzenetére


duni84
aktív tag

még egy szavazat a 6d-re (főleg az obi miatt)

#metszéspontok

(#26247) copass válasza InFRaReD (#26242) üzenetére


copass
veterán

6D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26248) InFRaReD válasza FLx (#26244) üzenetére


InFRaReD
tag

Az 5D-nél tán az a legnagyobb "visszatartó erő", hogy mégiscsak egy 2008-as modell, viszont arról tudom hogy brutál. Kérdéses az is, hogy egyáltalán találsz-e még mindig a neten olyan használtat, ami nincs csapágyasra hajtva és leharcolva.

Azt hiszem keresnem kell valami megoldást arra, hogy ki tudjak próbálni egy 6D-t. Az viszont fura, hogy egy ilyen kategóriás gépnél 1/4000s a max záridő és hogy "csak" 4,5kép/max a sorozata. Ok tudom, akinek kell, pld sportfotóhoz, az vesz olyat amit gyorsabb, tiszta sor. Amihez szintén adott esetben alkalmazkodni kéne, hogy nincs beépített vaku - nem mintha az előző gépben annyit használtam volna, de azért 1-2x jól jött. Mondjuk ezen is túl lehet lépni, mert van külső vakum.

(#26249) InFRaReD válasza FLx (#26244) üzenetére


InFRaReD
tag

szerintem egyébként nagyon korrekt kis gép a 70D, sok tudással, ahhoz képest viszont szerintem túl van árazva, főleg hogy most megint gyengült a forint.

Itt a pro, hogy benne van ez a gép is a Canon mostani pénzvisszafizetősdiben, 289e-31k, úgy viszont...

(#26250) copass válasza InFRaReD (#26248) üzenetére


copass
veterán

a 6D buffetja elég nagy, úgy már azért egész más az a 4,5 mint mondjuk egy 1100D 3fpse!:D
isobajnok jelenleg szerintem a canon-nál a 6D.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.