Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) *Ropi* válasza cOxeR (#26049) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az vajon mi? Halvány lila dunsztom sincs... :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26052) role_of_72 válasza *Ropi* (#26046) üzenetére


role_of_72
tag

Igen, tudom.. végülis nincs is jobb, mint plusz zajt tárolni raw-ban ;]

A gép még csak-csak bírná, úgy néztem (AMD Llano Black Edition + 8GB + SSD), a kérdés tényleg az, hogy megéri-e.
A kihajtható kijelzőnek örülnék, mert sokszor fényképezek állványról és az sem egy utolsó szempont, hogy egy ~2008-as gép helyett lenne egy ~2013(?)-as gyártású model..
Na még meg hányom-vetem a dolgot. Köszönöm szépen a segítséget! :K

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26053) Audison válasza *Ropi* (#26048) üzenetére


Audison
senior tag

Inkább az élettartam miatt aggódom. A 30D-ben már közel 50ezer Expo van. Néznék valami "fiatalabbat, amíg még el tudom adni a 30D-t. Hobbiból fotózom. Van egy 18-55, 55-250 és egy helios obim.

[ Szerkesztve ]

(#26054) Alx.Mercer válasza vihartigris (#26050) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

:C

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26055) matyi012345 válasza vihartigris (#26050) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem szemüvegem is van :C

(#26056) LamaCube válasza matyi012345 (#26055) üzenetére


LamaCube
addikt

Az semmi nekem meg üvegszemem... :U

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26057) vihartigris


vihartigris
őstag

Egészségetekre!

bármi reciproka a semmi

(#26058) Audison válasza vihartigris (#26057) üzenetére


Audison
senior tag

Huhh..már nem tudtam mi hiányzik ebből a napból.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26059) LamaCube válasza vihartigris (#26057) üzenetére


LamaCube
addikt

És 20 perc múlva csenget a postás...vagyis a NAV... ;)

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26060) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Gyengék vagytok ;] Ha már csináljuk, csináljuk nagyban :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#26061) hemaka válasza Audison (#26053) üzenetére


hemaka
nagyúr

En anno kozel 80k expoval adtam el, semmi baja nem volt, egyedul expo gombot csereltem 50k expo kornyeken.

Ha esetleg lat valaki gyanusan olcso zsir uj 6D es/vagy 70D vazat lojjon ram egy pm-et, koszi.

(#26062) Audison válasza hemaka (#26061) üzenetére


Audison
senior tag

Itthon ki tudom olvastatni az expot valamilyen programmal? Vagy el kell vigyem ahhoz szervizbe?

(#26063) zserbox válasza Audison (#26062) üzenetére


zserbox
őstag

váz függő

(#26064) hemaka válasza Audison (#26062) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha jól emlékszem 30D-ből csak a camera kft. tudta kiszedni az expo számot.

(#26065) _seth_ válasza hemaka (#26064) üzenetére


_seth_
veterán

40D-től olvas az eos info is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26066) *Ropi* válasza role_of_72 (#26052) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha úgy érzed, hogy tényleg hasznos lesz, akkor vedd meg! ;)

(#26053) Audison: Akkor ne az irányjelzősön próbáld eladni, mert ott már nem nagyon van ára! ;)

(#26062) Audison: A 30D még DiG!C II processzoros, amit csak a Camera Kft. tud kiolvasni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26067) Gondwana válasza LamaCube (#26056) üzenetére


Gondwana
addikt

(Azér' jó az üvegszem, kiveszem, ha verekszem!) :U

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26068) *Ropi* válasza Gondwana (#26067) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó a reakcióidőd, de most már igazán válaszolhatnál a kb. 2 hónapos PÜ-mre a 2 félholt IPC-1L-el kapcsolatban... ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26069) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Azzal a kéréssel/kérdéssel fordultak hozzám, hogy milyen fényképezőgépet/kamerát ajánlanék az alábbi feladatra:

Egy jógastúdióban kellene megörökíteni a reggeli gyakorlásokat, a fény mesterséges, jellemzően klasszikus égőkkel üzemelő csillárokat jelent, relatíve normális távolságokban elosztva (viszont nem mindig ég mindegyik...). Minimum HD felbontású felvételt szeretnének készíteni, méghozzá úgy, hogy igény esetén timelapse-et is lehessen vele felvenni (gondolom, ez 120 vagy 240 fps-t jelent). SD kártyával kellene, hogy működjön és az alján lehetőleg legyen szabványos állvány rögzítő, amibe bele lehet csavarni.

Köszi!

(#26070) zgospel válasza Alvin_ti4200 (#26069) üzenetére


zgospel
őstag

a 120 illetve 240 fps az nem a timelapsehez kell, hanem a szép folyamatos lassításokhoz.
a timelapse az inkább úgy működik, hogy adott időközönként készít egy képet, mondjuk másodpercenként egyet, és azt fűzi össze mozgóképpé.
tehát ha másodpercenként egy képed van, akkor egy 25 fps-es videó esetében 25 másodperc a valóságban 1 másodperc lesz a videóban, tehát felgyorsítod a történéseket.

mi az az összeg amit rászánsz?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26071) Alvin_ti4200 válasza zgospel (#26070) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Valóban, kicsit kevertem a szezont a fazonnal :B 150-200 körül lenne a plafon.

(#26072) .DLL válasza Alvin_ti4200 (#26069) üzenetére


.DLL
veterán

Gondolom akkor objektívet is kéne ajánlani. Azt már tudjuk, hogy benti fények vannak. De kérdés még, hogy mekkora a hely, többen lesznek-e benne vagy csak egy valaki, tehát, hogy milyen látószögű obit ajánljunk. Ez az elsődleges, utána jöhet a gépváz.

(P.H.)

(#26073) Alvin_ti4200 válasza .DLL (#26072) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sokan lesznek, a hely nagyjából 14x5 méter és a egyik sarkában lenne fent a "kamera". Szerintem APS-C-nél a 18 mm (ekv. 29 mm) még éppen elég lehet.

(#26074) zserbox válasza .DLL (#26072) üzenetére


zserbox
őstag

Bocsánat hogy belevauzok, de van egyáltalána canonnak apsc szenzoros dslr ami tud 120-240fps-t HD-ban?

[ Szerkesztve ]

(#26075) End-ru válasza zserbox (#26074) üzenetére


End-ru
aktív tag

Félreértés volt, nincs rá szüksége.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#26076) zserbox válasza End-ru (#26075) üzenetére


zserbox
őstag

Én úgy értettem, hogy lassított mozdulatokat akar és nem time lapset. Szép folyamatos lassítások ergo kell az a 120-140fps ergo vegyen go pro-t

[ Szerkesztve ]

(#26077) zgospel válasza zserbox (#26076) üzenetére


zgospel
őstag

goproval amúgy a timelapse is megoldva :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26078) zserbox válasza zgospel (#26077) üzenetére


zserbox
őstag

meg a látószög is, bár a képminőség más kérdés, de a legújabbak bőven jók és árba is belefér

(bár ez nem a milyen fényképezőt vegyek topik)

(#26079) Audison válasza *Ropi* (#26066) üzenetére


Audison
senior tag

Fel kell ahhoz utaznom pestre, hogy ki tudjam olvastatni?! :F Debrecenben nincs ilyen hely?

(#26080) *Ropi* válasza Audison (#26079) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak Pesten. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26081) Clemi


Clemi
veterán

70D illetve WiFi-s vázzal rendelkezőktől kérdezem:

Tegnap eljutottam ahhoz a funkcióhoz is, hogy a vázon szerkesztett jpeg képet fel tudom tölteni webszolgáltatóhoz. Beállítottam a FB és a Google Drive fiókot. A szerkesztett képet kiválasztva FB fiókba elküldés választása után, csatlakozik, látszólag elküldi a kiválasztott képet, (jelzi az elküldött adat mennyiséget), sőt visszajelez, hogy sikeresen elküldve, ennek ellenére a FB fiókomban sehol nem jelenik meg a kép.
Másnak sikerül így a vázról képet küldeni valahová?

(#26082) Alx.Mercer válasza Clemi (#26081) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Több, mint egy éve van 70D-m, de erre még soha nem használtam. :))

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26083) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Azokat a tulajokat kérdezem, akiknek van AF finomhangolás a gépükben:
Ha nagylátón front fókuszos egy obi és ezt menüből korrigáljuk, akkor a tele állás is "elmászik", vagy marad ahol volt? Nálam az van, hogy nagylátón 30-40mm-nyit frontos az AF, tele állásban viszont tökéletes. Jelenleg még nincs hozzá kalibrálható gépem, de tervben van a vásárlás.

(#26084) Alx.Mercer válasza bbkmachine (#26083) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ha olyan vázra teszed, aminek két állású a kalibrálási lehetősége, akkor ez többnyire korrigálható. Az AF finomhangolásnál az objektív két végét külön-külön lehet előre-hátra korrigálni. Az állítás mértéke szerintem egyenes arányban oszlik el a két végpont között. Pl a nagylátót beállíthatod -5-ös értékre, a telét pedig +5-re (vagy 0-ra)

Azokon a vázakon azonban, ahol nincs külön állítási lehetőség az objektív két végére ott konstans módon fog változni a teljes tartományon a finomhangolás után az AF... Ha a -5-ös értéket adsz meg, akkor a nagylátó állásban lehet, hogy korrigáltad az AF-et, de ezzel együtt a tele állás is elment -5-öt, szóval akkor meg az lesz a pontatlan...

Élőkép módban pontosan áll be a fókusz a két végállásnál?

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26085) Clemi válasza Clemi (#26081) üzenetére


Clemi
veterán

Magamnak válaszolok :) A megoldás a webszolgáltatók beállításaiban volt. A gyári sajnos nem jó, mert alapból a FB idővonalra is a Canon Image Gateway szolgáltatáson keresztül akarja feltenni (de a Google Drive mappába is) de ebben a módban valamiért már a Canon tárhelyen elakad. Viszont amint átkapcsoltam, hogy direktben csak a kiválasztott webhelyre töltse fel a képet, azonnal működött, viszont a feltöltésnél azt írja (a FB idővonalon) a Canon Image Gateway-ről érkezett a kép.
Mindezt csak azért próbálgattam, hogy ha már akkor de csakazértis :) Mégiscsak jobb minőségű képeket lehet így gyorsban az ismerősöknek elküldeni, (egyébként emailben is lehet) mint egy telefonnal készült :) Persze ez csak akkor érdekes, ha tényleg gyorsan kell és belátható időn belül nem kerül a memóriakártya PC közelébe :)
Tegnap azzal szórakoztam, hogy a készült CR2 fájlokat a vázon szerkesztettem, leméreteztem 1920x1080-as méretre és feltöltöttem a FB idővonalamra. :) Működik, tök jó!

(#26086) bbkmachine válasza Alx.Mercer (#26084) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

élőkép módban nem néztem, mivel soha nem használom ezt a funkciót. mivel a 70D-t néztem ki, annál lehet külön-külön a tele és wide oldalt is kalibrálni. ezek szerint azzal nem fog elmászni a tele, ha csak a wide részen állítok.

(#26087) Alx.Mercer válasza bbkmachine (#26086) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Igen, a 70D-n állítható mindkét végpont.

Az élőképet csak azért javasoltam, mert ha úgy is félre fókuszál az objektív, akkor nem biztos, hogy a vázban van a hiba, mert lehet, hogy az AF motor nem állítja jó helyre a lencséket (mechanikai vagy elektronikai hiba az objektívben)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26088) copass válasza Clemi (#26085) üzenetére


copass
veterán

akcsit mennyire szívja az ilyen móka? gondolom pikpakk lemerül.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26089) Monya78 válasza bbkmachine (#26086) üzenetére


Monya78
veterán

Meg kell adni a Tele és Wide értéket, majd a kettő között pedig arányosan elosztja

pl. 55mm-en tele "0", 18mm-en wide "-4" a kalibrálási érték, akkor a kettő között középen azaz 35mm-en "-2"-öt fog hozzárendelni automatikusan.

(#26090) Clemi válasza copass (#26088) üzenetére


Clemi
veterán

Mintha a gépről menne a fél lakás.... ez tényleg csak végszükségben és csak rövid időre :) Nekem az kis szórakozás lefelezte, vagy inkább harmadolta az akkuidőmet.

(#26091) jagertibi válasza Clemi (#26090) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Remélem én is ki tudom ezt próbálni rövidesen, jövő héten lesz meg a 6D-m.... :K

(#26092) _seth_


_seth_
veterán

Friss 6D firmware

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26093) cOxeR válasza _seth_ (#26092) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez a leghasznosabb benne.
"néhány ukrán nyelvű feliratot is javítottak"

(#26094) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Yongnuo 50mm 1.8

Ezek után kíváncsi vagyok az 1.4-es verzióra...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26095) Alx.Mercer válasza _seth_ (#26092) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

A 70D-hez vajon mikor fognak frissítést kiadni?? :F

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26096) zserbox válasza Alx.Mercer (#26095) üzenetére


zserbox
őstag

miért mi rossz vagy működik hibásan?

(#26097) .DLL válasza kiskaktusz (#26094) üzenetére


.DLL
veterán

Én is, mert ez vállalhatatlan sajnos. :( Persze 13k-ért jó, de minek kategória

(P.H.)

(#26098) JohnyBlue válasza .DLL (#26097) üzenetére


JohnyBlue
őstag

egyszerhasználatos hányós obinak a lehető legjobb ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#26099) End-ru válasza cOxeR (#26093) üzenetére


End-ru
aktív tag

"amikor az AF pont kiválasztása automatikusra van állítva AI Servo AF üzemmódban" Ezzel a hibával azt hiszem még egy ideig együtt tudok élni. :))

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#26100) BPARNI


BPARNI
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy 700D-t és kinéztem két obit tanácsot kérnék, hogy megfelelőek lennének-e vagy ajánltok esetleg valami mást.
Amire legfőképp használva lenne, család fotózása, kirándulások(viszonylag sok hegy, vízpart), ill. beltéri fotózások előadótermekben, nagyobb szobákban.

Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR SP Di-II LD Asp IF (Canon), esetleg
Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR SP Di-II LD Asp IF VC (Canon) -azt mondják a stabi nélkülinek jobb a képe.

És telének:

Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di SP USD VC (Canon).

Segítségetek előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.