Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) copass válasza Alx.Mercer (#26748) üzenetére


copass
veterán

a fotografik nagytöbbsége pedig a tévútra utazik!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26752) Monya78 válasza role_of_72 (#26750) üzenetére


Monya78
veterán

Status kijelző + hátsó szerencsekerék, nem sok esély hogy 750D lesz...

Esetleg Kihajtható kijelzős 6D utód?

(#26753) bbkmachine válasza Alx.Mercer (#26747) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Nem hinném, hogy a 750D hirtelen tárcsát, lock gombot és felső státuszkijelzőt kapna. Ezek mind a felette lévő kategóriák jellemzői! Ez semmiképpen nem lehet egy 750D a fotókon! Egyébként nem olyan korai a 80D, mivel 2013 július elején mutatták be. Simán jöhet az utódja idén nyáron! Az 50D és a 60D között is csak 2év telt el. Viszont a 750D érkezéséig már csak hetek vannak hátra.

[ Szerkesztve ]

(#26754) Alx.Mercer válasza bbkmachine (#26753) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Hopp! A felső státuszkijelzőt észre sem vettem... :Y :C

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26755) role_of_72 válasza Monya78 (#26752) üzenetére


role_of_72
tag

Épp ez az, hogy szerintem épp ideje, hogy szintet ugorjon a xxxD sorozat - a feltörekvő MILCek ellen főleg kell valami..

Az utóbbi kiadások számomra alig hoztak érdemi fejlődést (ok videó, kihajtható kijelző, kis fókusz, blabla.. - de egyikről sem a "meggyőző" kifejezés jut eszembe). Plusz a 4 iránygombon a 3+ digites szériákon vannak így a funkciók elhelyezve.

6D nem lesz, mert egy másik képen EF-S 18-135 obi van a gépen..

Na de meglátjuk! :R

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26756) bbkmachine válasza role_of_72 (#26755) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ne reménykedj! Ha feljebb lépne a 000D széria, azzal agyon nyomná a 00D szériát! A 750D így is egy az egyben a 70D dual pixel szenzorát kapja meg a hírek szerint. Ha mindezt megfejelnék a lentebb tárgyalt extrákkal, azzal teljesen kiütnék a 70D utódját. Ezt nem lépi meg a Canon. Ráadásul a 000D széria hivatalosan is még a belépő szint. A 00D pedig már középkategória.

[ Szerkesztve ]

(#26757) zserbox válasza Monya78 (#26752) üzenetére


zserbox
őstag

a 6D mk2-höz azért már kicsit nagy butítás lenne ez a kezelőszerv kiosztás szerintem

(#26758) csacsi77 válasza zserbox (#26757) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem meg pont a 6D MII-ben lépheti meg a Canon ezt a butítást. Beleraknak egy Dual Pixel AF-es szenzort FF-méretben, de hogy ne üsse ki lefelé és felfelé a márkatársakat beleteszik egy ilyen "butított" kezelésű vázba. Aztán ha érintőképernyő lesz majd azzal indokolják.

Öreg fater megoldja!!!!

(#26759) Monya78 válasza csacsi77 (#26758) üzenetére


Monya78
veterán

+1 :K

Több esély van egy xxD xD váz butítására (AF-On gomb kihagyása), mint egy XXXD váz feltuningolásához (plusz státusz kijelző + szerencse kerék)

(#26760) copass válasza csacsi77 (#26758) üzenetére


copass
veterán

így betömik a szájukat a rinyáló 6D elleneseknek hogy most már nem csak egy keresztszenzor van.
így mondjuk elég faja lenne, azzal a szenzorral + DPAF!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26761) pinnacle válasza pinnacle (#26520) üzenetére


pinnacle
nagyúr

1200D lett a végén. Mindenhol IS van feltüntetve, de ez ISII. Mammutban 130k+25k volt a biztosítás.
Milyen lencsevédőt ajánlotok hozzá? Hoya UV HMC, HOYA Védőszűrő vagy esetleg mást? Azt mondták, hogy ajánlott rátenni, mert erős szélben, a levegőben lévő porszemek is megkarcolhatják a lencsét. A szűrő viszont becsillanhat, főleg este.

(#26762) copass válasza pinnacle (#26761) üzenetére


copass
veterán

hoya védőszűrő, hamár mindenáron védeni akarod. sár,kavics,homok, ütés és hasonlók ellen véd. mondjuk ütés az fura dolog, mert a szűrő fém, a menet meg az obin műanyag: melyik fog letörni ha odbvered valahová a szűrőt? persze hogy a műa.menet!:D uv becsillan, a hoya védő nem annyira.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26763) bbkmachine válasza pinnacle (#26761) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Az IS-I obit már régóta nem gyártják, azt váltotta le az IS-II. Emiatt nem írják ki sok helyen a II. jelzést mögé. Élő szóban sem nagyon szokás emlegetni, hogy "íeskettő". "Stabis" üveg, oszt kész :)

A legjobb obi védelem az, ha fent van folyamatosan a napellenző. Beltérben is. A napellenző minden véletlen koccanástól, ütődéstől védi az obit és a menetet is. Nekem az összes obimhoz van napellenző, még a 18-55-höz is vettem utángyártottat (olcsón). A drágább obijaimon UV szűrőt használok pluszban. Idáig még sosem csillant be beltérben, valszeg a napellenző miatt. Az L-es obikra megvettem a márkás szűrőket, az olcsó obikon, olcsó szűrők vannak (már amelyiken van).

[ Szerkesztve ]

(#26764) Morgal válasza norbinator (#26741) üzenetére


Morgal
tag

én is használnék linux-ot, csak Adobe programokat használok és azért a Wine alatt nem hiszem, hogy olyan stabil lenne a dolog.

(#26765) BobChemistry válasza pinnacle (#26761) üzenetére


BobChemistry
őstag

Ez engem is érdekelne. Láttam több fajta HOYA polarizált szűrőt de nem igazán tudom hogy mi a különbség közöttük. Érdemes a drágábbat megvenni?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26766) .DLL válasza csacsi77 (#26758) üzenetére


.DLL
veterán

Vagy egy új kategória? :D úgysincs még elég.

(P.H.)

(#26767) pinnacle válasza copass (#26762) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi copass, bbkmachine! Védőszűrő nincsen olcsóbban? Lehet, hogy pont azért drágább, mint az UV mert erősebb üvegből van?

BobChemistry Nem tudom, lehet, hogy a polár szűrő is jó lencse védőnek. Remélhetőleg a többiek majd megmondják. Korábban raktak be, szűrő tesztet. Én is onnan néztem az UV-t. Polár is van.

[ Szerkesztve ]

(#26768) role_of_72 válasza pinnacle (#26767) üzenetére


role_of_72
tag

Egy polár szűrő ~2 fényértéket levesz a fényerőből, ami az amúgy is "gyors" kitobinak annyira nem jó (leszámítva szabad téren, ott még OK lehet).
Plusz a CPL szűrőt tekergetni is kell a várt hatás érdekében, IS(II) obival az meg több mint körülményes a fókuszáláskor forgó frontlencse (és lehetséges AF motor nyekkentés miatt)

(Én nem tennék rá szűrőt, +1 a napellenzőre ha védeni akarod ;) )

De a legfontosabb, hogy leld örömed a kitben! :K

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26769) .DLL válasza role_of_72 (#26768) üzenetére


.DLL
veterán

Ezért is jobb az STM kitobi, ott nem forog a szűrőmenet sem, és lehet rá nagyobb, szirom alakú napellenzőt tenni. :)

(P.H.)

(#26770) copass válasza pinnacle (#26767) üzenetére


copass
veterán

török györgy nagyszerűen elmagyarázza hogy miért is baromság az uv szűrőzés
én rendezvényeket fotózok, fesztiválok, koncertek amit akarsz.
van rajta egy qrvanagy napellenző az tekintélyt parancsol. egyszer állt meg a szívem amikor a keresőmbe belefolyt az eső csurgalék a sátorról,egy feles kábé. kicsaptam belőle és semmi gond. pedig egy xaros 1100D + 28-135 IS USM! :D cseréltem már úgy obit szabadtéri színpad szélén nem egyszer, hogy pár méterre ott ropták a csűrdöngölőt, fesztiválról meg ne is beszéljünk!:D
túl vannak ezek a dolgok lihegve. uv, koszos lencse, szenzor,stbstb. fotózni kell, nem a technikát félteni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26771) pinnacle válasza role_of_72 (#26768) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi role_of_72, copass! Lányomnak vettük, a 100D még neki is kicsi volt. Én már annak is örülök, hogy nem kell a vaku töltésre 15mp-et várni. :)
Nekem régebben a kameránál mondták, hogy tengernél a sós pára megmarhatja a lencsét, de már én sem vettem az új kamerára szűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#26772) role_of_72 válasza .DLL (#26769) üzenetére


role_of_72
tag

Ezért is szereztem be én is az STM változatot :))
Bár állványos éjszakai városképekre még mindig a "sima" IS-t preferálom a nem kerekített lamellák miatt. ;)

pinnacle: a sós pára valid lehet, viszont az a gépet is tönkrevágja, jobb vigyázni! :(

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26773) bbkmachine válasza pinnacle (#26767) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ha mindenképpen szűrőt akarsz venni a "védelemre", akkor az ne polár legyen! A polárszűrő nem erre való! Azt első sorban szabadtéren, erős napsütésben használjuk, a visszaverődő fények kiszűrésére és az ég "kékítésére"! A polárszűrő bevonata átmenetes, mint némelyik napszemüvegé, vagy mint az autók szélvédőjén az átmenetes napellenző fólia a felső sávban. A CP szűrőket az objektíven forgatni kell és a kívánt hatást a keresőben fogod látni. Ha az objektív forgó tubusos (18-55 IS az) akkor ez még fokozottan macerásabb dolog!
Azzal is egyet értek, hogy a kifejezetten "védőszűrő" nem éri meg az árát. Ezek még masszívabbak, mint a sima UV szűrők. Ha leütöd a végét az obinak, akkor a műanyag szűrőmenetet viszi magával az ultra erős védőszűrő. Napellenző a legjobb, ahogy írtam lentebb is.

[ Szerkesztve ]

(#26774) bbkmachine válasza bbkmachine (#26773) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

CP szűrő=polárszűrő (ha esetleg nem lenne egyértelmű)

(#26775) bbkmachine válasza bbkmachine (#26773) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Én konkrétan ezt vettem a 18-55 IS-re: [link]

(#26776) pinnacle válasza bbkmachine (#26773) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Elég kellemtelen lehet, amikor a szűrő letépi a obi elejét. Akkor a porral nem foglalkozom, amúgy is írták, hogy az obi felületkezelése keményebb.

(#26777) copass válasza pinnacle (#26776) üzenetére


copass
veterán

igen, sokan hangoztatják ezt hogy műanyag menetbe fémet tekerni nem egy bölcs dolog!:D
ennyit arról hogy milyen erős a front lencse.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26778) pinnacle válasza copass (#26777) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azért gondoltam a por miatt, mert régebben írták mobiloknál, hogy hiába Gorilla Glass a kijelző, amit kés, kulcs nem tud megkarcolni, zsebben a por viszont igen. Amit linkeltél, abban írták, hogy a por 7, az obi felületkezelése viszont 8 keménységű, így nem lehet probléma.

(#26779) duni84 válasza pinnacle (#26778) üzenetére


duni84
aktív tag

szia, látom meglett a régebben belinkelt szűrő tesztes komment :) kb azóta lecseréltem az hoya cpl szűrőimet marumi super dhg szűrőkre, amikkel szemmel láthatóan (ugyanolyan manuál beállítások mellett) legalább 1Fé-kel több jön át, tehát elég nagy különbség van adott ársávon belül is szűrő és szűrő között.
amúgy nem csak sötétté, hanem konkrétan "olajfestménnyé" is tudja rontani a képminőséget néhány olcsó szűrő (gondolok itt az ebay 2-5$ kategóriára), ami ugyan a te objektíveidnél nem lesz annyira látványos, de pl nem kívánt becsillanásokat bőven okozhatnak. korábban már mások is írták, hogy simán "védeni" az üveget legjobb a napellenző: abban még annyi rugalmasság is van, hogy ha pl betonhoz hozzácsapódik, akkor a feszültség azon belül lesz levezetve (és mondjuk megreped) és "nem marad benne az üvegben", hogy aztán pl később minden látható ok nélkül megrepedjen. szűrőből tényleg max a CPL, aminek van értelme (és gyakorlati) haszna, a többi max a lelket nyugtatja. por, víz, latyak, sár, stb úgyis mikroszálas törlőkendővel és lenspennel jön le (meg odafigyeléssel nem megy fel) :)

ui: magyarországon egyedül a legelső szűrőmet vettem. azóta mindent külföldről rendelek (vagy ha épp xy helyen járok, akkor helyben veszem meg, mert itthon sajnos félelmetesen túl vannak árazva

#metszéspontok

(#26780) pinnacle válasza duni84 (#26779) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egyébként hihetetlen, hogy mennyire nem vigyáznak a gépükre az emberek. Sokszor láttam, hogy a földtől 20cm-re húzzák maguk után. Persze, lehet, hogy a lányom is ezt csinálja majd, 4 órás városnézés után. :D

(#26781) copass válasza pinnacle (#26780) üzenetére


copass
veterán

a lányok nem igazán tisztelik a technikát, meg nem is érdekli őket.
jó mondjuk a 4éves lányom magyarázta el anyámnak, hogy kell visszanézni a képeket a kompaktján!:D de előtte egy héttel úgy földhöz vágta a kompaktot hogy kimozdult az obi!:D de vissza is rakta!:D
ezért van nekem a polcom olyan magasan amit én is csak lábujjhegyről érek el és nem lehet sehová felállni.se asztal,se szék. egy polc 1 méterre üres falfelület semmilyen mászható dologgal!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26782) .DLL válasza copass (#26781) üzenetére


.DLL
veterán

"úgy földhöz vágta a kompaktot hogy kimozdult az obi! de vissza is rakta! :D "

Találékony jány! :DDD Majd odatol egy létrát. :P

(P.H.)

(#26783) FLx


FLx
addikt

Srácok, valaki használ EF 16-35 F4 L IS obit? Gondolkodom, hogy veszek egyet amíg még adnak vissza az árából 30 ropit. Elég sokat fényképezek landscape, architecture témában, tippre elég sokat dobna a 24-105-höz képest. :)

(#26784) bbkmachine válasza FLx (#26783) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy jobb a képe a 24-105-nél, mivel ez utóbbi a leggyengébb L-es obija a Canonnak. Mondom mindezt úgy, hogy nekem is van egy 24-105 obim, mivel nem találtam jobbat ebben az árkategóriában. Olyankor vagyok szomorú, amikor a 70-200L f4-el készült képeimet nézem, mert azok sokkal szebbek és élesebbek. Jó lenne egy nagyobb látószögű obi, hasonló árban és minőségben, mint a 70-200L. De nincsen ilyen.

(#26785) fattyu válasza bbkmachine (#26784) üzenetére


fattyu
veterán

24 oldalon nincs szégyenkezni valója a 24-105nek szerintem. az enyém 24en karcolt. 50 ig egész jó volt. aztán a hosszú oldalán hozta a lágy valóságot.de 24en tényleg kifejezetten penge volt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26786) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Mi lehet az oka, hogy a 220V durván árakat emelt? (Euro/Ft árfolyam?) Például a 70D váz 289e-ről most 330e-re ugrott egyik napról a másikra, 70D 18-55 STM kit 329ezerről, 374ezer lett. Jelzem, hogy 2013-ban, a bemutatás után pár hónappal volt ennyi az ára. Megnéztem az Edigital-t is, ott még a régi árak vannak. Vajon ők is emelni fognak? Mert akkor baj van, ugyanis elég durván pakoltak rá az árakra!

[ Szerkesztve ]

(#26787) .DLL válasza bbkmachine (#26786) üzenetére


.DLL
veterán

Edigital feljítva a 220 volt, hogy figyu mán tesó, van hátul egy raklap fényképezőgép aminek mindján lejár a szavatossága, segíts már, hogy kicsit megemeled az áraidat, hogy elvigyék ezt a sz*rt, cserébe utána megemelem nálunk a nyomtatók és tintapatronok árát 90%-kkal, Na?

:DDD Jó éjt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26788) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Ettől féltem! Az Edigital is megemelte az árakat ma reggel, ugyan annyi lett az ár, mint a 220Voltnál! Ezek szerint központilag emelt a Canon árat. Nem minden terméket érint, mert az objektívek ahogy látom maradtak árban, de a gépek közül soknál felment az ár. 70D hatalmasat ugrott, de a 700D kit is emelkedett, a váz viszont maradt. Valamit nagyon taktikáznak, lehetséges, hogy a 750D-nek készítik a helyet a placcon?

[ Szerkesztve ]

(#26789) bbkmachine válasza bbkmachine (#26788) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Úgy értem, hogy a 70D tegnapi ára még verné a 750D új árát, ezért most meg kellett emelni, hogy vonzóbb legyen a 750D bevezető ára. Ez tűnik logikusnak.

(#26790) spiky03 válasza bbkmachine (#26788) üzenetére


spiky03
veterán

Nem is kicsit emeltek. :(((

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26791) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Na itt egy friss hír! A napokban közzé tett hivatalos Canon videóban kitakart típusjelzéssel mutatnak egy új gépet. Be is lendültek a fanok és nagyon megy az agyalás :D Közben megnéztem az új árakat és csak a 70D ugrott óriásit. Ezek szerint valami nagyon készül abban a szegmensben, de ez szerintem hamarosan ki fog derülni, hogy mit újítottak be Canon-ék. Ahogy én magam levettem a hírekből és a találgatásokból, a Canon mintha össze akarná mosni a XXD és XXXD szériát. Tehát a kettőből csinálna egyet. A XXD széria a régihez mérten így "butítva" lenne, a XXXD szériához képest viszont "okosítás" történne.[link]

[ Szerkesztve ]

(#26792) Clemi


Clemi
veterán

Egyes, de legfőképp a 70-200 f4L obiknál sokszor írják évjárat helyett a dátum kódot. Valahol megtudható, hogy melyik évnek mi a dátum kódja? A google nem volt a barátom :(

(#26793) .DLL válasza bbkmachine (#26791) üzenetére


.DLL
veterán

Remélem egy [C] jelzésű Cinema EOS lesz, az eddigi legolcsóbb a ligában.
Kéne bele (nekem :D ):
-új, pixelpontos (4x FullHD) szenzor, teljes szenzorkiolvasással
- nagy sebességű lehetőség
- nagy dinamika átfogás, új dual ISO mód nagy sebességnél
- DPAF
- új, hatékony tömörítési kodekek

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26794) csacsi77 válasza bbkmachine (#26791) üzenetére


csacsi77
senior tag

Lehet nagy revízió lesz idén. Akkor így alakulnak majd a kategóriák (szerintem persze!!) :

- 1200D (totál belépő szint)
- 100D (tán az EOS M vonal megszűnik és itt viszik majd tovább a tükörnélküliséget)
- 80D (ez lesz az új összeolvasztott középkategória)
- 7D MII (az APS-C csúcsa)
- 6D MII (belépő FF, csak szenzorban felsőkategória, egyébként a 80D szintjét hozza)
- 3D (gigamegapixel halmaz, 40-50 MP)
- 5D MIII (igásló a fotósoknak)
- 1DX (riporterek hajrá!!)

Szép sor és elég differenciált is.

Öreg fater megoldja!!!!

(#26795) Monya78 válasza Clemi (#26792) üzenetére


Monya78
veterán

Bajonet csatlakozó környékén.

[link]

(#26796) Alx.Mercer válasza bbkmachine (#26786) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Szerintem az új jövevénynek csinálnak egy kis helyet az árlistán... Elég pofátlan megoldás...
Most több mint 20k-el többe kerül a 70D + 18-55 STM, mint amikor én 2013 év végén megvettem... (igaz, én akciósan jutottam hozzá...)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26797) radi8tor válasza Alx.Mercer (#26796) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EUR / USD árfolyam is befolyásoló tényező ám.

⭐ Stella

(#26798) Clemi válasza Monya78 (#26795) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi!
Ezek szerint az UZ az Japán és 2011-ben készült :)

(#26799) -FreaK- válasza Alx.Mercer (#26796) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ahogy most nézem 330 körül van a 70D 18-55 kit, ha jön majd az esetleges 750D az kb. mennyi lehet majd ugyan ezen kitobival? 250e körül vagy inkább a 300e-hez közelebb?

(#26800) E770 válasza -FreaK- (#26799) üzenetére


E770
senior tag

hát remélem nem 250 fölött lesz, akkor értelmetlen nagy rés lenne a 700D között
hacsak valami csoda műszaki tartalommal nem jön ki a 750D

nem is emlékszem, mikor csúszott valami ekkorát mint most a 750D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.