Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) bbkmachine válasza pinnacle (#26400) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

De igen, az emag-nál volt. Én kapkodva és megittasodva a vissza nem térő lehetőségtől, megrendeltem black friday alkalmával a 600D 18-55IS párost, majd utána néztem a garis dolgaiknak, a szerviznek stb. Amikor leesett, hogy ez egy full Román székhelyű és Romániában bejegyzett cég, akkor visszamondtam a rendelésem és akkor vettem az 1200D-t szintén akciósan, csak a MM-ban. Emag miután reagált úgy 5nap után a lemondásra, még pár nappal később küldött egy sms-t, hogy elnézést kérnek a kései kiszállításért. Ekkor újra írtam nekik, hogy már lemondtam és ők ezt vissza is igazolták. Két héttel a megrendelés után újra jeleztek sms-ben, hogy érkezik a futár a géppel. Nem jött végül, de úgysem vettem volna át. Nem akartam rizikózni a garival és egyebekkel. Mivel nem magyar cég, így a magyar márkaszerviz nem is áll veled szóba garanciálisan. Emag vállalja a javítást úgy, hogy te jelzed nekik a hibát, ők kiküldenek egy futárt, elviszik a gépet (Romániába?) és megjavítva vissza hozzák (na persze!). A reakció idejükből és az össze-vissza sms-eikből arra következtetek, hogy ez nem lenne olyan egyszerű, mint ahogyan ők leírják. Elég sok horror sztorit olvastam a megrendelésem leadása után, ezért léptem vissza azonnal. Volt pl akinek ugyan szépen megérkezett a rendelése, de a megrendelt playstation-jében nem volt magyar menü, csak román. Az egész akkor lett gyanús, amikor a megrendelésem leadása után azonnal jött egy automatikus válasz mail, hogy fogadták a rendelést bla-bla. A végén kis betűkkel figyelmeztettek, hogy a csomagban ne keressek számlát, mert az nincsen benne, hanem online letölthetem egy linkre kattintva. Kattintottam és egy olyan pdf alapú számla volt ott kapásból, hogy xy románia stb. Akkor kezdtem agyalni, hogy ilyet bármikor legyártok én is word-ben, mert se pecsét, se aláírás, se semmi. Kíváncsi lennék, fizetnek e áfát ezek után Magyarországon...mert úgy nagyon könnyű olcsóbban adni valamit a hazai áraknál, ha nincs rá a 27% ÁFA fizetve. De erről nincs infóm, csak erősen elgondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#26402) bbkmachine válasza bbkmachine (#26401) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Na most megnéztem. Ezt írják: Az eMAG által forgalmazott termékek jelenleg bolti garanciával rendelkeznek, így a javítás kizárólag az eMAG-on keresztül oldható meg. A termékekre háztól-házig garanciát biztosítunk, mivel szervizünk Bukarestben található.

(#26403) bbkmachine válasza pinnacle (#26400) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Gondolom azért nem találtad, mert a kapcsolatnál kerested, ahova minden normális helyen szokás tenni és keresni. Náluk ez nem olyan egyszerű. A címük ott van az oldalukon, csak jól eldugták [link]
eMAG – az S.C. DANTE INTERNATIONAL S.A. társaság kereskedelmi elnevezése, amely román jogi személy, társasági székhelye Bukarest, Soseaua Virtutii nr. 148, sector 6, Cégbejegyzési száma: J40/372/23.01.2002, adószáma: 26915131-2-51.

[ Szerkesztve ]

(#26404) pinnacle válasza bbkmachine (#26401) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor inkább kihagyom őket. MM-ben mondták, hogy azért nincsen nagy eltérés az üzletek árai között, mert a Canon ellenőrzi a túl alacsony árú üzleteket, a szürke import miatt. Mondjuk nem tudom, erre, hogy lenne kapacitása, és amint látható, nem is működik.

(#26405) _seth_ válasza pinnacle (#26400) üzenetére


_seth_
veterán

Tekintve, hogy 100e forintért még használtan gari nélkül is kevés példány van valamint, hogy nem egy sűrűn meghibásodó termék így szerintem belefér. Áfát tuti fizet és tuti törvényes mivel elég régóta működik. A bolti gar pedig nem a románon sajátjam elég gyakori sajnos hazai boltok esetén is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26406) LamaCube válasza pinnacle (#26404) üzenetére


LamaCube
addikt

220V-ban nem olcsóbb, amit szeretnél vagy nem kapható? Szerintem az MM a legdrágább bár ki lehet fogni jó akciókat.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26407) pinnacle válasza _seth_ (#26405) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha használtan is drágább, akkor tényleg megéri.

(#26408) pinnacle válasza LamaCube (#26406) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MM-nél a 220V árában pót akkut is adnak. Azért vásárolnék az MM-nél, mert talán ott a legjobb a kiegészítő biztosítás. Ha jól tudom másnál nincs is, lopásra, törésre.

(#26409) bbkmachine válasza pinnacle (#26408) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Edigitálnál is van már kiterjesztett gari lehetőség. Meg pár hónapja már ők is 2évet adnak alapból a Canon-ra, csakúgy, mint a 220V. A MM még mindig az alapgarit adja (1év). Legalábbis nemrég még így volt, nem tudom változott e? Nekem az Edigital a kedvencem, érdemes nézegetni az akcióikat, nagyon sűrűn dobnak be ilyen párnapos, vagy hétvégi (online) akciót. Nyáron 2napos hétvégi akcióban vettem meg a 70-200f4 L obit, 175ezer helyett 157ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#26410) pinnacle válasza bbkmachine (#26409) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az Edigital biztosítása drágább és nem érvényes a lopásra.

(#26411) bbkmachine válasza pinnacle (#26410) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Hol találhatóak a MM garancia plusz díjszabások? Nem találok árakat sehol!

(#26412) pinnacle válasza bbkmachine (#26411) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Áruházakban van kirakva. Itt a leírás. Én 4 évre kötöttem mosógépre, de csak ezt találtam. Gondolom ez az elektronikai termékekre vonatkozik. Lehet, hogy a lopást leszámítva, jobb az Edigitál.

[ Szerkesztve ]

(#26413) KKope


KKope
tag

Kedves Fotós Barátaim!

Van egy Canon 600D-m amin olyan "problémát" fedeztem fel, hogy a beépített vaku nem mindig működik. Szerintem random szerűen nincs mindig szinkronban amikor ellövöm a képet. Amikor felfedeztem a hibát, akkor auto módba tettem a gépet és úgy próbálgattam a szobában. Amikor visszanéztem a képeket, akkor is láttam hogy random módon pár képnél nem működött a vaku.
A gép még elég új, ezért még időben szeretném megtudni mi lehet a probléma, hol keressem a hibát?

Üdv,

KKope

(#26414) bbkmachine válasza KKope (#26413) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ha kifejezetten sötét helyen fotózol (sötét szoba+kis éjjeli lámpa fénye), akkor sem villan el minden esetben auto módban? Mert ha igen, akkor nincs baja a gépnek, csak bizonytalankodik az automatika!

(#26415) _seth_


_seth_
veterán

LP-E6 bluemax, phonemarket UK ebayes rendelésű akku jelenleg 325 exponál tart és 50%-on van, markolat nélkül egyenesen a vázba rakva pontosabb a kijelzés. A szabadban fotóztam végig kb -3 fok körüli hőmérsékletben tehát ez sem kedvezhetett neki.
6e volt két darab belőle, szerintem jó lesz ez :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26416) *Ropi* válasza _seth_ (#26415) üzenetére


*Ropi*
félisten

De milyen vázban? ;) És mennyi expót mond a gyártó, hogy kellene tudnia?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26417) _seth_ válasza *Ropi* (#26416) üzenetére


_seth_
veterán

60D, képernyőt használtam aránylag sokat és max fényerőn, némi LV-s fotózás is volt.
A gyártó nem mond semmit :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26418) *Ropi* válasza _seth_ (#26417) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már miért ne mondana? Csak le kell tekerni a Power Source (battery life) táblázatig a végén. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26419) _seth_ válasza *Ropi* (#26418) üzenetére


_seth_
veterán

:W Én az akkura gondoltam, hogy arra mennyit mondd a gyártó :D Meg is kerestem a weboldalát a blumaxnak (ami meglepő módon van is) de ilyen infó ott nincs fent. 1100 képet ír a gyártó elvben maxnak. Én a korábbi eredményt az eredeti canon akkuhoz képest mondtam jónak, az is hasonlót tud és még mindegyik akku 3 zöld kockát kap a fényképezőtől a menüben a kondícióra.

Majd még tesztelem és beírom, hogy mit tudott végül, mindenesetre az akku teszt nem egy gyors műfaj :)

BÚÉK! :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26420) vihartigris


vihartigris
őstag

2015

bármi reciproka a semmi

(#26421) *Ropi* válasza vihartigris (#26420) üzenetére


*Ropi*
félisten

2015.1, én nyertem. :D

Hsz.-t vadászni hatékonyabban is lehet, csak mondom... ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26422) vihartigris válasza *Ropi* (#26421) üzenetére


vihartigris
őstag

Most öngólt rúgtál :R :))

bármi reciproka a semmi

(#26423) *Ropi* válasza vihartigris (#26422) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem focizok. :)) Egy 2013-11-21-én regisztrált tag kemény 24 db szakmai hozzászólásából Te mire gondolnál, ha nem alvó regre? ;) De egy logikus magyarázatra vevő vagyok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26424) bbkmachine válasza *Ropi* (#26423) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ne vitázzatok feleslegesen, itt az Újév :)
Ki, mit tervez beújítani idén?
Nekem tervben van egy 70D és egy 24mm 2.8 pancake. Kacérkodom a Sigma 30mm 1.4 ART-al, ha jól fog menni a szekér, akkor inkább az lesz a 24mm pancake helyett. Mindezt, mert beltérre kellene egy nagy fényerős fix és az 50-esem túl szűk crop-oson. Valakinek van tapasztalata az említett obikkal?

[ Szerkesztve ]

(#26425) LamaCube válasza bbkmachine (#26424) üzenetére


LamaCube
addikt

24-es palacsintát már megrendeltem Karácsony előtt, de csak az idén érkezik meg. Kíváncsi leszek rá milyen. Vacilláltam sokat, hogy a palacsinta vagy a 10-18-as legyen, de úgy gondoltam egy jó fényerős fix. is jól jön.
Szeretnék egy 70-200 F4 L-es obit is egyszer, de először meg kellene már tanulnom fotózni is. :DDD

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26426) Alx.Mercer válasza bbkmachine (#26424) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

70D-n próbáltam a 30 1.4 ART-ot... Kb úgy fókuszált, mint én Szilveszter hajnalban a karórámra...
Lassú is volt és nagyon bizonytalan...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26427) bbkmachine válasza LamaCube (#26425) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Feltétlenül írd meg a tapasztalatokat ha megjött az obi!
Nekem is van egy 70-200F4 L-em. A legjobb obim! Úgy ráver a 24-105L-emre, mint a huzat. Ha igazán jó fotót akarok lőni, akkor a 70-200-al teszem, csak az induló gyutáv miatt ez sokszor nagyon nehézkes. 99%-ban szabadtérben tudom csak használni. Beltérben amúgy is sokszor kevés az f4. Egyedül egy stabi hiányzik belőle nagyon, mert kézből fotózva 200mm-en már nehéz komponálni. Amúgy nagyon ritkán hibázik, feltűnően kevés az életlen vagy bemozdult fotó ezzel az obival.

(#26428) bbkmachine válasza Alx.Mercer (#26426) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A képminőség milyen volt?

(#26429) LamaCube válasza bbkmachine (#26427) üzenetére


LamaCube
addikt

Természetesen írok, a tapasztalataimról.
Most úgy vagyok, hogy van a 18-55 IS II, 55-250 IS II, egy 50-es Helios 44-4-es obi és majd jön a palacsinta.
Jól gondolom, hogy az F4 70-200L-es obival nem nagyon érvényesülnék kézilabda meccsen? A 2.8-as elérhetetlen egyelőre. :(

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26430) bbkmachine válasza LamaCube (#26429) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Nem használtam még sporteseményen az f4-et, de a tippem az, hogy beltérben kell a 2.8 és a stabi sem árt, főleg ha crop-os a váz. A stabi nem is az alacsonyabb záridő miatt lényeges, hanem mert kézből remeg a kép, mint a kocsonya, 200-nál (ami crop-osnál 320) ez marha idegesítő számomra. Ha tudom, ilyenkor letámasztom az obit vagy a testem valaminek. Az előd nekem is az 55-250IS volt, azt pont a stabi miatt szerettem. Képminőségben is elég jó kis obi abban az árkategóriában. A 70-200 egy más dimenzió lesz, nekem kb orgazmusom volt elsőre, amikor megnéztem a képeket. Sajnos a 24-105L ezt már nem tudja, az mérföldekkel gyengébb. Előtte 28-135-öztem és nem lett nagy ugrás a képminőségben, csak kidolgozottságban. Előbbi lötyögött-kotyogott, utóbbi meg precíz, mint állat. Szóval nekem az igazi L-es obi az a 70-200-al indul képminőségben! Ha a Canon csinálna hasonló képminőséget a nagyobb látószögben és hasonló áron, szerintem mindenki azt venné, akár van pénze rá, akár nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#26431) LamaCube válasza bbkmachine (#26430) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi az infót! Én is úgy érzem, ha egyszer meg lesz az L-es, akkor el fogom adni az 55-250-est, de egyelőre megfelel.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26432) bbkmachine válasza LamaCube (#26431) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

nem kérdés, hogy el fogod adni, különben csak a szekrényben porosodna a 70-200 mellett :D

(#26433) bbkmachine válasza bbkmachine (#26432) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Még egy adalék, a 28-135 vs 24-105 témában. Utóbbinak olyan a stabija, hogy nem lehet belekötni. A másikon nem igazán teljesített jól a stabi. Legalábbis nálam. Szaggatott, "löködte" a tubust. Lehet hibás volt...

(#26434) FLx válasza bbkmachine (#26430) üzenetére


FLx
addikt

70-200 F4 azért nem egy nagy etalon képminőségben, a 2.8 IS az már inkább. De pl. egy 100-as fix képminősége is bőven az F4-es 70-200 környékén vagy felette van. :) Ettől függetlenül persze jó obi, bár én IS nélkül nem mertem megvenni.

(#26435) bbkmachine válasza FLx (#26434) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Az elérhető árkategóriájú L-esekre vonatkoztatva írtam, de ezt jeleztem is. Persze, hogy egy 70-200 f2.8 IS sokkal jobb, de árban az már horror. 24-70 2.8 L mark II például mindenhol csoda számba megy teszteken, de 600ropi az ára! Volt ahol egyenesen a legjobb obiként kiáltották ki a 24-70 2.8 markII-t.

[ Szerkesztve ]

(#26436) bbkmachine válasza bbkmachine (#26435) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

"Canon 24-70 2.8 mark-II. Rövid, tömör és egyszerű leszek. A felbontás konkrétan arcba csap és porba tipor mindenkit. Sokkal-sokkal jobb, mint az objektívé, amit leváltott. 70mm-es állásban jobb, mint az általam ismert eddigi legjobb zoom objektív, a Canon 70-200mm f/2.8 IS II. Sőt, 24mm-es állásban is élesebb, mint az eddigi legélesebb 24mm-es fix objektívünk, a Canon 24mm Tilt-Shift. Képközépen, képsarkokban, mindenhol."

Roger Cicala - Lens Rentals

(#26437) *Ropi* válasza FLx (#26434) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért ez így, ebben a formában nem feltétlenül igaz: attól függ, melyik F2.8 IS-ről beszélsz. ;) Ugyanis a képminőségük növekvő sorrendben:

- 2.8L IS,
- 4L,
- 2.8L,
- 4L IS,
- 2.8L IS II,

tehát (mint látható) a két 2.8L IS a lista két végpontján helyezkedik el. Nekem a régebbi van: azt mondják rá, hogy nyitva használhatatlanul lágy, de Kenko DGX 1.4x TC-vel is teljesen korrekt képe van 5D3-on (szerintem).

(#26435) bbkmachine: Belőlem még 1 is sok, nem, hogy 600... :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26438) BobChemistry válasza bbkmachine (#26427) üzenetére


BobChemistry
őstag

Hm...nekem már a 24-105L is egy csoda volt, de ezek szerint ez csak a jéghegy csúcsa. Tervben van nekem is egy 70-200 f/4L IS de csak tavasszal/nyáron. Addig elvagyok ezzel, legfeljebb egy fényerősebb fix lesz addig pluszban.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26440) bbkmachine válasza BobChemistry (#26438) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Minden attól függ, hogy milyen szemszögből nézzük. A 24-105 egy nagyon jó obi, szeretem is, nem is cserélném le ebben az árkategóriában másra. Ha viszont csak úgy tekintünk rá, hogy ez egy L-es objektív, akkor viszont a sor végén kullog. Amikor egy objektív tulajdonságait nézzük, figyelembe kell venni az árát és a pozícióját a piacon. A 18-55 IS pl. egy jó alap obi, de a nyomába sem léphet a 24-105-nek. Szóval minden viszonylagos, mit-mihez mérünk és hasonlítunk.

(#26441) FLx válasza *Ropi* (#26437) üzenetére


FLx
addikt

Ja IS II-re gondoltam. :)

(#26442) BobChemistry válasza bbkmachine (#26440) üzenetére


BobChemistry
őstag

Most néztem, hogy a 24-70 f/4L - ha a -62000 Ft-ot beleszámoljuk - kb. annyiba jön ki mint a 24-105. Mondjuk már mindegy persze, de talán jobb vétel lett volna.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26443) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Jól tudom-e, hogy pl. egy Canon 6D liveview módjában, ha manuál módban állítok blendét/záridőt/ISO-t, akkor tényleg élőben tudom lekövetni a változást? (Nem tudom hogy nevezzem ezt a feature-t.)
/Pl. Nikon D610-hez hasonlítva, ahol csak akkor "frissül", ha ki-be kapcsolom a liveview-t./

(#26444) Alx.Mercer válasza marcyman (#26443) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Bármit állítasz rögtön látni fogod a hatását. De ez szerintem az összes Canon gépnél így van. A Nikonnál meg azt hiszem hogy a rekeszérték változtatást nem aktualizálja azonnal live view módban...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26445) marcyman válasza Alx.Mercer (#26444) üzenetére


marcyman
aktív tag

Igen, Nikonnál így van (5100-nál tuti, azom volt, kicsit idegesített a dolog ha netán kihasználtam a kijelzőt.)

(#26446) role_of_72 válasza marcyman (#26443) üzenetére


role_of_72
tag

Nekem 450D-m van, ez volt az egyik első LV-s Canon váz, és igen, tudja. Exp. Sim. (gondolom exposure simulation) a feature neve és egész jól teszi a dolgát. Nem hiszem hogy rosszabb lenne az újabb modellekben.. de ha mégis, majd kijavít akinek valami kurrensebb váza van.

Annyi, hogy ha már túl hosszú záridőt állítasz pl. be, nem biztos hogy le tudja követni a változást, ekkor villog az Exp Sim ikon.

A másik dolog, hogy ha rekeszt állítasz, akkor az élőkép világosságában leköveti a változást, de a rekeszt valójában nem ugrasztja be magától. A rekesz beugrasztó gomb viszont ekkor is működik, szóval a DOF preview is megoldható ;)

Nikonokkal kapcsolatban én is olvastam, hogy talán nem tudnak ilyet (D750 topik valami külföldi oldalon), de azt írták, hogy ott is bekapcsolható.. De Nikont végképp nem tudom. Azért gáz lenne ha ezt nem tudná.. :D

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26447) marcyman válasza role_of_72 (#26446) üzenetére


marcyman
aktív tag

Úgy tudom, hogy Nikonnál D800 és afölött tudja ezt a dolgot.
A kiszemeltem, D610 viszont nem. DOF preview van rajta, ami OVF-ben működik, LV-ben nem.
No, a lényeg hogy Canon tudja, ami nálam jól jönne tájfotózásnál.

(#26448) role_of_72 válasza marcyman (#26447) üzenetére


role_of_72
tag

Tudja igen, és (nekem) hatalmas segítség a kezdetek óta. :K

Még ami beugrott, hogy pl. a 8mm-es Samyang halszemmel nagyon nem jól méri a fényt nálam valamiért.. de ugye azzal az obival semmi elektromos kontakt nincs, talán ennek is betudható (vagy a nagy látószögnek). A többi obival nincs gond, még az m42-es csodákkal is pontos ;)

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26449) *Ropi* válasza role_of_72 (#26448) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert az M42-es üvegjeid chipesek, gondolom.

Ez meg konstans fölé mér, ugye?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26450) kiskornel válasza role_of_72 (#26448) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát igen. A Chip nélküli vickek-vackok nehezebben kezelhetők, de a chip-eket én nem ajánlom. Gond az, hogy a bonyolultabb fényképezők nem kedvelik a kommunikáció hiányát. Sorozat lövés sebessége pl. elég alacsony a 7D-vel. Mire kikövetkeztettem, hogy a váz várja a visszajelzést a chiptől, hogy beugrott a blende, vagy véget ért ez-és-ez a művelet... ezek mind out-of-time kóddal lesznek lezárva, és persze elnyújtják a művelet végrehajtását. Ha meg gyorstüzelsz, egy idő után kiírja a váz az ERR xyz kódot...
Ha meg live-view-ben kell kezelni, akkor ki kapcsolom az Exp.Sim üzemmódot... ezt azért, mert ha nincs kikapcsolva, helytelen értékre fogja beállítani a látott képet. Mintha csak egy nyitott 1,4-es C 50-es obi lenne rajt, és mindent tejfehéren mutat. Viszont alul a skála jól szokta mutatni az értéket. Tehát a kis négyzetben levő képrészlet spot fényméréssel rendben van. :K Az alapján szoktam beállítani az expot.
Bár már jó rég óta nem használtam m42-t. Nincs igazán jó (ultra) széleslátószögű régi cucc.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.