Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) person válasza bbkmachine (#26850) üzenetére


person
senior tag

És most még a Cashback-re is rá lehet gyúrni.

(#26852) bbkmachine válasza person (#26851) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

így van. január 18-ig.

(#26853) qnadam válasza Dr V (#26801) üzenetére


qnadam
veterán

objektívre póló sarka. de komolyan :D nálam. soha semmi nem sérült még meg tőle. mondjuk a piaci rést más is megtalálta :DDD

viszont. barátnének megtetszett ez a fotózós dolog, szóval vennénk gépet, de milyet? lehet használt, legyen olcsó, de egy képstabi azért nem ártana. media marktban voltunk gépeket tapicskolni, végülis egy 1100d-vel is együtt tudna élni (a 100d kicsit túlzás lenne :) ), de sajnos sokkal jobban tetszik neki az én markolatos 6d-m :B
szóval most megy a gondolkodás, hogy 1100d/600d, esetleg régebbi 550d környéki dolog, vagy inkább valami régebbi 30-40-50d. az 5d mk1 is szimpatikus (persze, tetszik neki a fullframe is :K ), de az azért már drágább, mint amit elképzeltünk, és nem is sok eladó van belőle. ja és arra már az obi is drágább sajnos. sőt indexen van egy 1d mkii n is 80-ért, az nagyon perverz gondolat lenne? persze ott is megvan, hogy ef-s nem jó rá.

vélemény? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26854) KTTech válasza *Ropi* (#26845) üzenetére


KTTech
veterán

"Az az emberi bőr színénél kifejezetten előny. ;)"
Szerintem a kifejezett előny a neutrális lenne, ami ebben az esetben nem áll fenn...

"Szerintem ~1 év múlva megfogjuk tudni, mert ha nem hülyék, akkor nem hagyják ki ezt a ziccert, hogy kihozzanak belőle egy AF-es változatot is"

Nem fognak kihozni, többek közt azért, mert nincs meg a joguk rá (ha meg is lenne a jog, a Sigma/Tamron kb. 30 év alatt nem tudta tökéletesen megoldani a kompatibilitást...). Ráadásul így is nehezebb, mint a 135/2, egy AF rendszer tovább növelné a súlyt + nem lenne egy villámgyors AF az is biztos, mert jelenlegi kialakításában hosszú MF utat adtak neki, nem kis tömegű fókuszáló lencsecsoporttal. Ezt megmozgatni motorral...

+ Én kifejezett hibának tekintem a lamellák kialakítását is. OK, hogy 9 lamellás, de hogy nem bírták lekerekíteni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26855) Morgal válasza qnadam (#26853) üzenetére


Morgal
tag

mindenképpen DSLR-ben gondolkoztok? MILC az nem jött szóba? az xxD szériából, ha vesztek akkor inkább 40D-t, az 50D még nagyobb és nem nagyon éri meg a felárat :)

[ Szerkesztve ]

(#26856) szasza_1


szasza_1
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek most érdemes venni 70D + 18-55 kittet pénzvisszafizetéssel vagy érdemesebb megvárni a 750D-t (vagy 80D lesz a neve?), fejlettebb processzorral, meg talán egy picit "csiszolt" érzékelővel, 18-135 kittben? Azt már sajnos megtanultam, hogy az új fejlesztésekből az első generációt nem igen szabad megvenni, és nem tudom, hogy ezt a dual pixel AF-et előtte használták-e máshol. Gondolom az elmúlt 1,5 évben csak javították a felmerülő hibákat.

(#26857) bbkmachine válasza szasza_1 (#26856) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A 700D utódja a 70D szenzorát kapja meg. Valszeg a proci is ugyan az lesz. A dual pixel egy stabil rendszer, nincs minek kiforrnia. Hogy az új 750D(már ha ez lesz a neve) vagy a 70D a jobb? Hát egyértelműen a 70D lesz a jobb a kettő közül! Én nem gondolkodnék a helyedben, azonnal megvenném a 70D amíg még a régi áron meg lehet venni néhány boltban, ráadásul 18.-áig 31ezrest vissza is kapsz! A 70D egy piszkosul jó gép! A 700D utódja butítva lesz hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

(#26858) szasza_1 válasza bbkmachine (#26857) üzenetére


szasza_1
senior tag

Azt olvastam, hogy új processzorral érkezik az utód. Illetve új gépben csak vannak valami plusz újítások. Kit vásárlása esetén is él a visszafizetés? Mi kell hozzá? Elég a számla, vagy a gép sorozatszáma is kell? (Mi van akkor, ha addig nem érkezik meg?) MM honlapján csak 18-55 kittben van, de nekem jobb lenne 18-135. Hol lehetne a mai napon megrendelni még a régi áron 18-135 kittben?

(#26859) Fotonhámozó válasza szasza_1 (#26856) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Szerintem a melyik gépet válasszam helyett fontosabb lenne azt tisztázni, mire kellene a gép. Mennyire vagy jártas a DSLR használatban, tanulni kellene-e vagy biztos tudással rendelkezel stb.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26860) szasza_1 válasza Fotonhámozó (#26859) üzenetére


szasza_1
senior tag

Már régóta foglalkozom a témával, fontos, hogy jól lehessen vele videózni, illetve komponálásnál tudjam használni az LCD-t, normális sebességű AF-el. Illetve hogy ne zajos képeket készítsen. Ezeket szerintem tudja a 70D.
Már csak 18-55-ös kittel látom az MM-nél, szerintetek mennyiért tudnám eladni ezt az obit?

(#26861) radi8tor válasza szasza_1 (#26860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#26862) szasza_1 válasza radi8tor (#26861) üzenetére


szasza_1
senior tag

Köszi!
Közben megrendeltem a gépet, ha valakit érdekelne a 18-55-ös kitobi, bátran keressen.

(#26863) Morgal válasza radi8tor (#26861) üzenetére


Morgal
tag

Semmi kötekedés, de fura, hogy van ilyen fórumtémának létjogosultsága. Én valahogy mindig tudtam az eladó felszereléseim értékeit, ha meg nem akkor utána jártam. :))

(#26864) szasza_1 válasza Morgal (#26863) üzenetére


szasza_1
senior tag

Igen, de ha erről nem keletkezik tartalom (nem beszélnek róla pl fórumban), akkor mit indexel be a Google, és Te hol jársz utána? De azt sem szeretem, amikor fórumban (nem itt!) kérdez valaki valamit, és azt írják neki, hogy google. Ha nem osztják meg az emberek a tudásukat, akkor a google se tud semmit...

(#26865) qnadam válasza Morgal (#26855) üzenetére


qnadam
veterán

mindenképp dslr-t szeretne :D és az 1d nagyon tetszene neki, csak kérdés, hogy egy 9 éves pro váz mennyire van túlhaladva :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26866) Morgal válasza qnadam (#26865) üzenetére


Morgal
tag

nem nagy az egy kicsit? azért az 1D nem kis darab, főleg egy nő kezében - én még néha a 7D-t is elég "gyúrós" kategóriának érzem, főleg egy zoom-al meg vakuval :)

(#26867) Morgal válasza szasza_1 (#26864) üzenetére


Morgal
tag

Igen, ebben is van igazság amit írsz. Mondjuk van az a réteg is aki túl türelmetlen bármilyen adásvételhez és a vele járó "bajlódáshoz".

(#26868) szasza_1 válasza qnadam (#26865) üzenetére


szasza_1
senior tag

Én is így vagyok vele, azért egy újabb cucc még is csak többet tud, kevesebb zajjal. Pl a SONY 1" lapkái (pl pana fz 1000) is egész vállalható eredményt nyújtanak iso 3200-on. Egy 4 éves apsc-t bőven lealáz....

(#26869) szasza_1 válasza szasza_1 (#26862) üzenetére


szasza_1
senior tag

Na, közben már a MM oldaláról is elfogyott.. Remélem, hogy ha visszaigazolták, hogy megrendeltem, és van készleten, akkor meg is kapom....

(#26870) qnadam válasza Morgal (#26866) üzenetére


qnadam
veterán

a 6d + grip jobban tetszik neki, mint egy csinos kis 700d :) de valószínűleg valami kisebb váz lesz.

550d + 18-55 IS + meike markolat + 3 akksi + polárszűrő 100e-ért reális?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26871) matyi012345 válasza qnadam (#26865) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem volt 1DII-m. Fogása, kezelése az állati jó, bár a tárcsa hiányát azt szokni kell. Szenzora viszont elég gyenge. Alaposan le kell tesztelni a vásárlás előtt. Sorozat módba megfaggatni, sötétebb, világosabb tónusoknál mit tud a szenzor, expogomb, gombok, tárcsák, stb..Az enyém a sötétebb területeken 100iso-n is rendesen banding noise-t mutatott. Öreg már az a váz mindent összevetve, szenzorra egy 1100D 600D is simán jobb, ha azt leszámítjuk hogy csak APS-C. Amiben jó az a 8,2 mikronos pixelméret, tehát szinte mindegyik obival jót tud rajzolni, viszont a diffrakciót nem bírja arányosan jobban a mikrolencse sor miatt. 50 ISO is néha jó de igazából kiterjesztett. Kereső verhetetlen. Én inkább modernebbet vennék, 600D, 1100D. 40D-t szintén nem, magasabb iso-n még az 1100 is megveri.

(#26872) copass válasza qnadam (#26870) üzenetére


copass
veterán

1200D kitobi+ 50fix 140k körül van most edigitalban. kezdésnek bűvenjó!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26873) *Ropi* válasza KTTech (#26854) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Szerintem a kifejezett előny a neutrális lenne, ami ebben az esetben nem áll fenn..."

Szerinted. :D Ez szubjektív: általában jobban tetszik az nézőknek a meleg (sárgásabb - mint az élénkebb színek általában) bőrszín, arra értettem.

Az AF-nél ott van a mondatom elején, hogy "szerintem", de ezt este megbeszéltük. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26874) qnadam válasza matyi012345 (#26871) üzenetére


qnadam
veterán

:R

copass: fentebb említett 550d mellé max 20-ért kapunk ötvenest, ha pont arra lesz igény :)

meg a fixes kitben is nélküli 18-55 van. viszont a 130e-10-ért a stabis kit már gondolkodásra késztet :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26875) DBass válasza szasza_1 (#26860) üzenetére


DBass
újonc

Ne várj nagyobb "pluszt" a 750D utòdjátòl a 70D-hez kèpest, mivel eleve nem egy ligában játszanak! Még az újításokkal együtt is kevesebbet fog tudni, mint a 70D, mert ilyen a marketing biznisz. 30-40 között simàn elmegy a 18-55 STM.

(#26876) KTTech válasza *Ropi* (#26873) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, a neutrálisból lehet meleget csinálni könnyen. DE egy ilyen elszíneződést kipucolni nem 2 másodperces művelet, ha nem kínai ügyfelet fotózol... Persze aki szereti szívatni magát annak jó :DDD ;]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26877) *Ropi* válasza KTTech (#26876) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én mindig meleg színekkel fotózok, szóval nem pucolok semmit. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26878) KTTech válasza *Ropi* (#26877) üzenetére


KTTech
veterán

Ez már túúl meleg :D Ken Rockwell sírva könyörög majd a receptért :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26879) Alx.Mercer válasza szasza_1 (#26858) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

A pénzvisszatérítéshez a vásárlás dátumától számított 15 napon belül kell regisztrálni a terméket. Ha 18-án lejár az akció, és te 18-án veszed meg, akkor is benne vagy, csak ne felejtsd el a regisztrációt.
A vásárlást igazoló számla kell hozzá, illetve hogy olyan helyen vedd meg, ami hivatalos Canon partnernek számít. Illetve a terméken és a dobozon lévő gyártási információkra is szükség lesz.
Sikeres elbírálás esetén 28 napon belül elutalják az összeget a számládra (nálam 1-2 ezer pénzmagot mindig levontak a visszatérítésből, de az okát nem tudom... Talán a Canon japóból küldi a zsozsót és az átváltást vonják le...)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26880) *Ropi* válasza KTTech (#26878) üzenetére


*Ropi*
félisten

KenBroki? Az kicsoda? ;] :P :)) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26881) szasza_1


szasza_1
senior tag

Úgy látom, a 70D-n nincsen AF segédfény, vakuval villogtat. Ekkor magától csapódik fel a vakú? Ezt valahogy le lehet tiltani, hogy ha olyant fényképezek, akkor ne villogtasson, próbáljon anélkül fókuszt találni? Amúgy ilyent hogy lehet kihagyni?

(#26882) _seth_ válasza szasza_1 (#26881) üzenetére


_seth_
veterán

60D, 600D-n is így van megoldva. De ki lehet kapcsolni, talán automata módban felnyitja magának de azt a módot még nem próbáltam, a program automatikákon és manualban pedig nem nyitja fel.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26883) .DLL válasza qnadam (#26870) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem megéri, és a keresője is nagyobb, mint az utána jövő modelleknek (####D-knek hivatalból kisebb, 600D-től kezdve meg a kihajtható LCD vagy mittomén mi miatt csökkentették) 550D-nek alig kisebb mint a 30D keresője.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26884) qnadam válasza .DLL (#26883) üzenetére


qnadam
veterán

550d lett, köszi mindenkinek :) grippel már tényleg egész korrekt fogása van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26885) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Objektív árak is csúnyán megugrottak. Pl. 70-200 f4 L, 175ezerről 200ezerre :( Úgy tűnik mégis csak az euro tett be, nem a marketing. Na most nem szabad vásárolni! :W

[ Szerkesztve ]

(#26886) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Ismét hoztam egy kis pletykát: Úgy tűnik, hogy mégis csak a 700D utódja kapja a forgó tárcsát, a lock gombot és a státusz kijelzőt. Feltehetően ezzel eltüntet a Canon egy kategóriát a palettáról és össze mossa a XXXD és XXD szériát. Az új gép bemutatkozása a Japánban megrendezésre kerülő CP+ Show idejére várható, február 12.-én.
Kihoznak egy új L-es obit is, 11-24 F4 lesz az új piros csíkos csoda.

(#26887) *Ropi* válasza bbkmachine (#26886) üzenetére


*Ropi*
félisten

2900 USD-ért nem fognak kapkodni az után az üveg után...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26888) Clemi


Clemi
veterán

Canon videózással kapcsolatban lenne kérdésem.
Nem igazán szoktam, mert az eddigi vázakkal az én szememmel mondhatni lehetetlen küldetés volt a fókusz miatt, de a 70D korrekt követő fókuszával már látnék benne fantáziát, viszont mivel nulla tapasztalatom van ezen a téren, ezért kérdezek.
A vidó felvételi módot hagytam automata beállításon, a minőséget 1920x1080/24p ALL-I módra állítottam és persze bekapcsoltam a servo AF-et, ami meglepő módon az USM motoros objektívemmel (AF-S 15-85) korrekten gyors és nem hallatszik bele a felvételbe a fókusz hangja.

A képminőség jó, még magas ISO-n is korrekt maradt, viszont amint valamilyen irányban, de legfőképp oldal irányban mozgatom a kamerát (svenkelek) bármilyen lassan, elég zavaró utánhúzás (nem tudom a szakszót amit erre a jelenségre mondanak, de talán a banding) lesz a filmen, ha a kamerát tartom stabilan de előtte van oldalirányú mozgás a helyzet ugyanez.

Van erre valami trükk, beállítás, ami ezt kiküszöböli?

(#26889) szasza_1


szasza_1
senior tag

A rendelt 70D valahol kavarog, sajnos nem tudják, hol lehet. Az 18-135 objektív megjött. Ami feltűnt hogy egy picit nehezen mozog a zoom tárcsa, nem olyan könnyedén lehet tekerni, mint pl a fókusz gyűrűt. Ez normális? Idővel bekopik? Vagy direkt ilyen, hogy ha lefele áll az obi, ne állítódjon el a zoom?

Nekem is ezek az infók voltak meg a 750D-ről. Most ezen vacillálok, hogy egy újabb gép nem-e jobb, mint egy 1,5 éves, hiába nagyobb kategória? Csak fejlesztettek valamit az elmúlt évben... Bár ha a 4K videót az se tudja majd, akkor nagyjából mindegy. Sok helyen írták, hogy EVF-es lesz a 750D, ami mondjuk nekem jobban tetszik, kevesebb mozgó alkatrész.

Amúgy egy 70D hány expot bír ki?

(#26890) _seth_ válasza szasza_1 (#26889) üzenetére


_seth_
veterán

Zoom nekem is kissé nehezen jár még az újszerű 18-135 stm obin, szerintem normális és valóban nem is csúszik ki a tubus még rajta.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26891) copass válasza Clemi (#26888) üzenetére


copass
veterán

rolling shutter a neve. tudtommal ezt sehogy. lassan kell svenkelni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26892) KTTech válasza szasza_1 (#26889) üzenetére


KTTech
veterán

Be fog kopni... kellő használat után.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26893) m3ss válasza _seth_ (#26479) üzenetére


m3ss
veterán

"60D: be lehet állítani, hogy az OK/SET gomb legyen a középső fókuszpont, és a "joystick" azaz a tárcsán belüli iránygombok adják a többi fókuszpontot."
set gomb programozasanal lehet ezt beallitani? 6d-n nem talalok ilyet. azert ez mennyire tre mar, ennyire lebutitottak a kezelest. nincs joy es kozepso fokuszpontra visszaugras sincs :F nem tudom elhinni, remelem csak nem talalom :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#26894) FLx válasza m3ss (#26893) üzenetére


FLx
addikt

(#26895) bbkmachine válasza szasza_1 (#26889) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Szerinted másfél év alatt megváltják a világot, egy alsóbb kategóriába megcélzott géppel? Kizárt! Borítékolom neked, hogy a 70D komolyabb gép másfél évesen, mint a bemutatásra váró 700D leendő utódja, ami nem EVF-es lesz, hanem tükrös!

[ Szerkesztve ]

(#26896) m3ss válasza FLx (#26894) üzenetére


m3ss
veterán

ez van nekem is beallitva. de nem tudok gyorsan visszaugrani igy a kozepso pontra. amig 5d vazakon megnyomod a joyt rogton visszaugrott. masodperceket is elbukok igy mire visszatalalok vmelyik szelso pontrol.
foleg ha ket kameraval fotoz az ember...sokszor nincs idom fokuszpontokat allitgatni. megragadom a masik kamerat mert mas latoszog kell. egyuttal megnyomom a joyt, meg balra tekerem a felso tarcsat :DDD es azonnal lehet kattintani...ezert szeretem az auto isot is, ha nincs ido allitgatni.
6d-t sokszor odaemelem a szememhez..felig lenyom expogomb. utana kiderul hol jar az af pont...na akkor valahogy talaljunk vele vissza. vicc :O

meg jo h azert a 2 tarcsat meg statuszkijelzot raktak a fulllframe gepukre kanyonek :B

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#26897) *Ropi* válasza Clemi (#26888) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt a Neked való topic. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26898) qnadam válasza m3ss (#26896) üzenetére


qnadam
veterán

még szerencse, hogy nincs olyan sok af pontja a 6d-nek :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26899) End-ru válasza m3ss (#26896) üzenetére


End-ru
aktív tag

Az a baj, hogy a 6D hobbi FF, te meg dógozni akarsz vele :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#26900) m3ss


m3ss
veterán

jaja...
jol lebutitottak az 5d3 miatt a kezelést is. mondjuk joy, wb, fec meg ilyesmik hianya nem zavarna, csak ugorna vissza kozepre legalabb.

jajj kicsit faj a szivem, nyomogattam jblue 35 artjat. baromi eles az az uveg nyitva...tavolra is.max a dof miatt van ertelme rekeszelni sztem, elesseg miatt felesleges.
kozepso ponttal nekem nem lott melle, 0-5m targytavnal sehol...mar dokkolt...szelsokkel azert igen. mondjuk nehez megitelni h ez a vaz vagy obi miatt van. fokusz az nem vmi gyors, minden obim gyorsabb, valszeg agarakra lassu lenne, de arra nem is kell ez :D
mindenesetre kene..egy 50-es eloszor :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.