Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) FLx válasza csacsi77 (#27200) üzenetére


FLx
addikt

Ez sima szabadalom csere, azzal a kikötéssel, hogy a Sony nem adhatja el a Nikonnak a dualpixeles szenzorokat. Hogy végül mit fognak belőle kihozni, az majd kiderül. Mivel most kapták meg a szabadalmat, kétlem, hogy lenne már elképzelésük, hogy mi az ami menni fog, és mi az ami nem.

(#27202) *Ropi* válasza csacsi77 (#27200) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem jól írtad (konkrétan még nem olvastam utána, de majd KTTech úgyis kijavít, ha tévedek :D): a Canon megosztja a Sony-val, csak az nem használhatja fel más gyártó gépeiben. A Dual Pixel, mint technológia csak egy technológia: *bármilyen* (akár Sony) pixelekkel is alkalmazható. :D Tehát a Canon adja a "Dual"-t, a Sony pedig a valódi "Pixel"-t a technológiához. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27203) forceberg válasza *Ropi* (#27202) üzenetére


forceberg
veterán

Még a végén dinamikátok is lesz :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27204) .DLL válasza csacsi77 (#27198) üzenetére


.DLL
veterán

Amit a végén írtál ezt akár most is meg lehetne tenni, csak bekötés és kiolvasás kérdése. Nyilván nem csak annyiból áll a szabadalom, hogy két hosszúkás fotodiódát tégy egymás mellé, és kész a duál pikszel.
Szerettem a Canon szín- és képivilágát, de tény, hogy a plusz dinamika és az alacsonyabb zajpadló is jól fog jönni már.

(P.H.)

(#27205) *Ropi* válasza .DLL (#27204) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ésszerű lépés volt a Canontól, hogy feladta a saját szenzorgyártását, bár sokáig az jelentette számára a privilégiumot. Majd meglátjuk az 5D4-ben, hogy muzsikál. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27206) vlevi válasza *Ropi* (#27205) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig valamikor (még a 10D idejében) pont a Canon CMOS szenzora volt az, ami számomra a döntést jelentette, hogy Canon, vagy Nikon. Akkortájt az fejlettebb volt, mint a Nikon CCD-je.
De úgylátszik elmúlt az az idő, és a Canon nem talált ki ennél jobbat.
Kár.

(#27207) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Az innováció szempontjából mindenképpen előnyt jelent a Sony-val közös munka. A találmányok meg már csak ilyenek, hogy nem rendelésre jönnek, hanem "csak úgy" leesik a tantusz időnként, aztán bumm, hirtelen ott van egy tök új technológia :)

[ Szerkesztve ]

(#27208) Alx.Mercer válasza vlevi (#27206) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Én nem bánkódnék emiatt.
70D-t használok ls tisztában vagyok vele, hogy a hasonló árú Nikon gépekhez (pl 7100) egy hajszállal gyengébb képet készít (zajban biztos, dinamikában meg talán. Azért csak talán mert a legtöbb összehasonlításban állandóan csak a sötétebb részekre tértek ki, de azt nem nézték, hogy a fehér, világos részek a Nikonon sokkal jobban beégtek, mint a Canonnál. Ezt szinte az összes összehasonlításnál megfigyeltem. Ergó majdnem olyan volt, mintha csak "világosabb lenne a Nikon képe, nem pedig nagyobb dinamikával bíró. Engem speciel a világos részek beégése sokkal jobban zavar, mint a sötét részek...).

Ha hasonlóan sikeres lesz a Canon-Sony együttműködés, mint a Nikon-Sony, akkor azzal szerintem rosszul senki nem fog járni. Bár remélem, hogy a Canon színvilága a Sony szenzorral is megmarad, mert én azt sokkal jobban szeretem...
Én mondjuk hobby szinten fotózok, de ha valakinek ez a munkája, akkor annak nyilván mások a szempontosk, de azt hiszem. hogy nekik is előnyös lehet ez a kooperáció, ha már ennyien dicsőítik a Sony szenzorokat...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27209) k1csi válasza *Ropi* (#27199) üzenetére


k1csi
senior tag

A 70D-ben pl. már Sony szenzor van.

Aligha, DxO kb. ugyanazt mérte mint az elődjeinél és amikor az EM-1-hez hasonlítottam ott is elég harmatos volt a nagyobb (igaz marginálisan) szenzor ellenére (meglepő módon magas ISO-n sem volt jobb, ISO100-200 környékén meg 1 teljes Fé-el marad el a 70D a nagyobb szenor ellenére)...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#27210) Alx.Mercer válasza k1csi (#27209) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Szerintem sem Sony szenzor van benne, elvégre akkor most nem lenne akkora híre annak, hogy a Canon "adja a DPAF-et a Sony meg a szenzort.
1FÉ azért elég sok... Még a Nikon D7100 se nagyon jobb fél fényértékkel ISO-ban (de inkább 1/3-ad) mint a 70D.
Nem a DXO-n kell hasonlítgatni, hanem két ugyanolyan képet ugyanazon az ISO értéken.

70D vs EM-1 ISO3200

70D vs EM-1 ISO 400

Én nem nagyon látok 1FÉ különbséget...

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27211) Clemi válasza Alx.Mercer (#27210) üzenetére


Clemi
veterán

Ez a linkelt oldal és az ott lévő teszt ábrák mennyire megbízhatók? Csak mert eddig is úgy éreztem, hogy a 70D-m jobb mint a 60D volt ISO zajban, de itt egy szintem van, sőt talán egy picivel jobb mint a 7D és a 7DMKII, ami azért erősen sántít szerintem. (a magas ISO értékeket néztem, 3200-tól felfelé)

[ Szerkesztve ]

(#27212) copass válasza Clemi (#27211) üzenetére


copass
veterán

nekem az IR a mérvadó mindíg

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27213) Clemi válasza copass (#27212) üzenetére


Clemi
veterán

Nos igen, ott a 7DMKII-t azért nem körözi le.

(#27214) vlevi válasza Alx.Mercer (#27208) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Én nem bánkódnék emiatt."
nagyon én sem bánkódok, csak egy kicsit.
A 450D-ben úgyis marad a CMOS szenzor, amíg megvan nekem :)
De az is igaz, hogyha egy technológia eléri a fejleszthetőség határait, akkor tovább kell lépni rajta.
De erre ellenpélda is van, pl. a tévéknél a plazma. Van, amiben jobb, mint az LCD, de mégis úgymond rétegtermék volt (nagyon kevesen vették
Én inkább csak azt sajnálom, hogy a Canon immáron nem saját maga állítja elő a fényképezőgépeit, hanem az egyik legfontosabb alkatrész egy külső gyártótól származik. Majd a jövő eldönti. Lehet, hogy pár év múlva kitalálnak megint egy új szenzortípust, és akkor arra fog átállni mindenki. Ki tudja?

(#27215) k1csi válasza Alx.Mercer (#27210) üzenetére


k1csi
senior tag

Én ISO6400-on néztem és nem napfénynél hanem izzónál. Nem látom jobbnak a 70D-t itt sem (pedig a nagyobb szenzor miatt jobb kellene legyen).

ISO200 (400)-on meg akkor jön ki az 1 Fé különbség, ha az árnyékos részeket meg kell emelni.
Ezek a tesztábrák ilyen szempontból (vagyis dinamikatesztre) nem túl jók, mert nincsennek igazából bebukott részek. De, hogy mutassam mire gondolok betöltöttem mindkét ISO200-as RAW-t LR-ba és +100 Shadows (nem variáltam túl).
Kitalálod melyik a 70D? (Remélem a PH tömörétés után is megy).

Hol látszik jobban a zaj? Szóval ez a dinamika.
Nem kell nekem elhinni, te is kipróbálhatod...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#27216) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Én soha nem vettem még gépet összehasonlító ábrák és tesztképek alapján. Adottak a saját igényeim és a pénztárcám mérete, plusz a Canon rendszer amiben "építkezek". Ezen keretek közé kell beillesztenem a vásárolni kívánt, aktuális Canon modellt, vagyis éppen azt, amire megvan az anyagi keretem is. Agyf@szt kapnék, ha folyamatosan cserélgetni kellene a gépeimet és a kiegészítőket, mert az X vagy Y márka éppen jobb cuccokat gyárt adott évben, mint a Canon.

[ Szerkesztve ]

(#27217) *Ropi* válasza k1csi (#27209) üzenetére


*Ropi*
félisten

Írtam, hogy fenntartom a tévedés lehetőségét (bár a DxO-ban nem bízom). :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27218) vlevi válasza bbkmachine (#27216) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Én soha nem vettem még gépet összehasonlító ábrák és tesztképek alapján."
Én se.
Ja, de mégis. Az elején, amikor azon variáltam, hogy a kompakok után Canon-Nikon-Pentax-satöbbi közül melyik vonalon induljak el. Filmes tapasztalatom Smena, Pajtás téren kimerült, szóval az nem volt döntő szempont. Természetesen, ha lett volna akár 1-2 objektívem is, vagy bármi más, filmes világból használható kiegészítőm akármelyik márkához, akkor azt választottam volna.
De mostmár van annyi Canon felszerelésem, hogy egy normál hobbifotzósáshoz bolondság lenne kidobni, és lecserélni az egészet Sonyra, vagy akármire.

(#27219) forceberg válasza *Ropi* (#27217) üzenetére


forceberg
veterán

Talán a DPR-ről letöltött rawok azonos meggyúrása a legjobb módszer összehasonlításra.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27220) .DLL válasza vlevi (#27218) üzenetére


.DLL
veterán

És mostmár nem is kell lecserélned, hogy jön az Exmor dinamikaáradat! :))

(P.H.)

(#27221) Alx.Mercer válasza k1csi (#27215) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Furcsa, de én még nem találkoztam olyan helyzettel ahol a shadows csúszkát 100-ra felhúztam volna... de még 50-re se.. És nem a zaj miatt. Ennek ellenére elismerem -ahogy fentebb is írtam volt- hogy a 70D szenzorától van jobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27222) zgospel válasza Alx.Mercer (#27221) üzenetére


zgospel
őstag

én a 6D rawjain igen gyakran húztam 50-60-ig a shadowst, élveztem hogy egész szépen jönnek visszafele a részletek :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#27223) Big-Lacos válasza zgospel (#27222) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Neha meg tovabb is huzom, annyira elvezem a 60D utan :DD

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#27224) JohnyBlue válasza zgospel (#27222) üzenetére


JohnyBlue
őstag

élveztem hogy egész szépen jönnek visszafele a részletek és jön a zaj is mocsok mód :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27225) Morgal válasza JohnyBlue (#27224) üzenetére


Morgal
tag

Hát igen, élvezkedni, minden raw shadows-zával lehet csak a zajosodás nem mindegy! :))

(#27226) tm5 válasza Alx.Mercer (#27210) üzenetére


tm5
tag

Ezt amúgy meg lehet valahonnan tudni, hogy a DP ezeknél a stúdió összehasonlításoknál melyik gépnél milyen lencsét vagy egyéb beállításokat használ?

(#27227) mormota


mormota
senior tag

érdekel valakit használt Canon DSLR gép rengeteg tartozékkal, táskával, vakuval, obikkal, stb-vel ákciósan egyben?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#27228) duni84 válasza mormota (#27227) üzenetére


duni84
aktív tag

1dx a 200-400 (tudod, a beépített 1.4-es extenderrel) együtt? akár 500 ezret is adok a szettért. sőt! azonnal indulok is és az ország bármelyik részére odaérek 2 órán belül (forgalom függvényében). szóval milyen típus? mert az segít az érdeklődők toborzásában

#metszéspontok

(#27229) mormota válasza duni84 (#27228) üzenetére


mormota
senior tag

canon 350d +18-55 kit
canon 50 1.8
canon 70-200 2.8 L +tok + napellenző
speedlite 550 Ex vaku + vakuhosszabbító kábel
lowepro mini trekker aw táska
tamron 1,4x telekonverter
közgyűrűsor (viszi a jelet)
plusz akku, mem. kártya, töltő, doboz, meg mittudom én még miminden:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#27230) matyi012345 válasza mormota (#27229) üzenetére


matyi012345
őstag

(#27231) qnadam válasza tm5 (#27226) üzenetére


qnadam
veterán

általában valami 50mm vagy akörnyéki obival szokták, de legrosszabb esetben benne van az exifben :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27232) mormota


mormota
senior tag

van valahol fotós cuccokat árazós topik?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#27233) JohnyBlue válasza mormota (#27232) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Fotós, beárazós topic

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27234) _seth_ válasza mormota (#27232) üzenetére


_seth_
veterán

[link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27235) Alx.Mercer válasza tm5 (#27226) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

A lencse típusát nem találtam még meg sehol.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27236) szasza_1


szasza_1
senior tag

Ha 70D -vel fényes nappal arcot szeretnék deríteni, akkor Auto isonál miért mindig 400-at állítja be isonak?
Értem, én, hogy 3 "kattintás" beállítani a 100-at, de hát ezt egy akármilyen ocska fényképezőgép, vagy mobiltelefon is megoldja magától.
Meg hogy vakuzás mellett nem működik a program eltolás. Most néztem, még a 6 éves Pana fényképezőgépem is tudja, vakú mellett, ugyan úgy simán a tárcsa tekerésével. Olyan, mintha péntek délután került volna sor ezeknek a funkcióknak az elkészítésére, de inkább egyszerűbb volt (lustaságból..) beleírni a kézikönyvbe, hogy ez a funkció ebben az esetben nem működik. Amúgy elolvastam a kézikönyvét, kb 470 oldal negyede csak a korlátozásokról (hogy ez meg az nem működik) szól. De hogy az elmúlt másfél évben ezeket a hibákat nem bírták kijavítani... Mert hát ha pl egy kocsi kézikönyvében le van írva, hogy 3. sebességi fokozatban nem lehet a kormányt balra tekerni, az attól még nem normális működés...

(Gondoltam arra is, hogy vakú esetén csak 400-as ISO-val bírja kiszámolni a megfelelő expozíciós beállításokat? ISO100-nál mintha sötétebb lenne a kép. De ha ez igaz, elég szánalmas....)

Ha esetleg lenne valakinek megunt EF 50mm F1.8-as obija, keressen nyugodtan...

[ Szerkesztve ]

(#27237) copass válasza szasza_1 (#27236) üzenetére


copass
veterán

te fotózol vagy a gép?! ezt kéne eldönteni elsőnek, aztán lehet beszélgetni érdemben bármiről is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27238) cOxeR válasza szasza_1 (#27236) üzenetére


cOxeR
Ármester

Miért is lenne iso100-on olyan világos a kép, mint 400-on? :U
Már csak abból eredendően, hogy a dinamikája csökken iso emeléssel, már világosabb lesz a kép...
Azt sem értem, miért kellene iso100-at dobnia egy gépnek nappal, ha arcot akarsz deríteni... hiszen ha magasabb az iso érték, akkor kevesebb "vakú"fény kell az arcra... így a kép kevésbé lesz agyoncsapva műfénnyel... sokkal homogénebb lesz.

(#27239) szasza_1 válasza copass (#27237) üzenetére


szasza_1
senior tag

Kifejtenéd, hogy mire gondolsz? Arra hogy vakuzásnál nem lehet program eltolást használni? Jha, igen itt a gép akar fotózni. Ez az egyik bajom. "A" módban persze nincs ilyen, de had ne tekergessem már programválasztó tárcsát csak ez miatt... Ez még egy alap bridge gépnek sem okoz gondot... Vagy hogy vakuzásnál csak ISO 400-nál tud helyes expozíciót számolni? Akkor miről is beszélsz???
cOxeR: Közben körbenéztem külföldi fórumokon. ISO100-on sötétebb lesz, ahogy írtam. Ott is írták, hogy túl kell exponálni, hogy jó legyen. Valamiért úgy gondolták a Canonnál, hogy elég, ha csak ISO 400-on tud vakuval helyes értékeket számolni. Azért belerakhatták volna az ISO100-at, meg mondjuk 1600-at.. Nem hiszem, hogy annyival több munka lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#27240) szasza_1 válasza cOxeR (#27238) üzenetére


szasza_1
senior tag

Bocs nem olvastalak el elég alaposan, már semmi..

[ Szerkesztve ]

(#27241) .DLL válasza szasza_1 (#27236) üzenetére


.DLL
veterán

Iso100-on lehet hogy nem ér el olyan távolságra a vaku fénye. Sőt, minél világosabb van kint, a környezethez képest annál erősebb fény kell hogy látszódjon is valami a derítésből, hiszen ha csak kicsit rávillant, mint egy ledes kulcstartó, akkor olyan mintha nem is lett volna derítés. ;)
Gép felveszi az ISÓt, hogy érzékenyebb legyen a vaku fényére, és hogy a kép, a környezeti fények miatt ne égjen ki, rövidebbre veszi a záridőt.
Nagy külső vakuval használhatnál ISO 100-at is, sőt ND-t is.

(P.H.)

(#27242) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Beírtam ide egy hosszú kommentet, de inkább kitöröltem a békesség kedvéért. Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy aki a tükrösét alapvetően A/T/M módokon kívül használja, annak tulajdonképpen miért is kellett tükrös gépet vennie?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27243) Monya78 válasza Fotonhámozó (#27242) üzenetére


Monya78
veterán

Bevallom néha használtam a C1, C2, (C3) módokat is a 7D-n és a 6D-n... :DDD

Amúgy egyetértek Veled... "P" üzemmódot sose értettem, mi értelme van.

(#27244) Fotonhámozó válasza Monya78 (#27243) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

:DDD Jó, azok speckó módok, záridő/blendeprioritás/manuál mód körébe tartoznak.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27245) .DLL válasza Fotonhámozó (#27242) üzenetére


.DLL
veterán

Nyilván a nagy érzékelő, a magazinos mélységélesség ígérete, stb. miatt. És ha már ilyen drága volt, legalább tudjon fotózni is... WHAT? :DDD

(P.H.)

(#27246) szasza_1 válasza Fotonhámozó (#27242) üzenetére


szasza_1
senior tag

Legfőbb képen a normális képminőségért. Illetve mert egy pana vagy sony csúcs kompakt se sokkal olcsóbb. Illetve az olcsó használt obikért. Meg egy normális vakuért. Ha éppen kell, használom az M/A/T módot is. Amúgy a P + Program eltolás és A mód között van valami különbség azon kívül, hogy az A módban vakuval is működik a blende állítás? Amúgy az M/A/T mitől olyan nagy szám? Létezik olyan eszköz (jólvan biztos van), amin nincs ilyen funkció? Rengeteg gépet használtam már, ilyent még nem láttam... Még a 14 éves pofonegyszerű Kodak gépem is tudja...

(#27247) szp1 válasza .DLL (#27245) üzenetére


szp1
addikt

Én például azért vettem tükröst, mert a filmes gépem is az volt. Megszoktam a fogását, meg a kukucskát.
És azért Canont, mert kézbe véve kényelmesebb volt, mint a másik (kettő). Meg ezt szidták a legjobban a "milyen milcet......stb. vegyek" topikban. És azért 1100D-t, mert ennyit szántam rá....meg amire én használom, arra bőven elég. ;)
Töredelmesen bevallom, én használom a "P" módot, ha bizonytalan vagyok - ha beállt a gép javallata, utána módosítok a kép témája szerint az időn és a rekeszen. :B

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#27248) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Utazásra keresek tükörreflexes gépet, objektívvel. Maximálisan kezdő vagyok, és természetesen a legjobbat szeretném olcsón. :D

Használtan keresgélek, Maximum 120.ezer forintért, objektívvel együtt!

Objektív tekintetében 17-18 -tól 105-135-ig keresek, stabilizátorosat. (nagylátószög és a zoom is fontos)
Nem akarok objektívekkel teli hátizsákkal utazni, ezért keresem ezt a tartományt.

Ki ilyen gép+objektív párost ajánl használtan a fent említett 120.ezer forintos kereten belül?

Előre köszönöm a segítséget!!! :R

(#27249) .DLL válasza szasza_1 (#27246) üzenetére


.DLL
veterán

Ha már P módban program eltolást használsz, tehát tudatosan akarod beállítani az értékeket vagy a blendét vagy a záridőt figyelve, akkor már használhatnád egyből az annak megfelelő félautomata módot: Av vagy Tv. És akkor nem kéne minden fénymérés után eltologatni a programot. Szerintem az Av-t nagyon könnyű használni, próbáld ki egy ideig, hogy inkább azon van a gép.

(P.H.)

(#27250) Fandango válasza raverke (#27248) üzenetére


Fandango
veterán

Ennel egy kicsit tobbet kell aldoznod a dologra, ha ilyen atfogassal szeretnel hozza objektivet.

Csak egy pelda.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.