Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) kiskornel válasza Dr V (#26150) üzenetére


kiskornel
addikt

A 17-55-ös obi nem a legjobb videóra. A legnagyobb gond vele, hogy nem parfocal. Vagyis ha zoomolsz, garantáltam el fog mászni a fókuszod.
De fényképezésre APSC-n én is ezt használom.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#26152) Dr V


Dr V
őstag

Ha az ember áfát visszaigényli, akkor is jár a canon féle pénzvisszafizetés?

[ Módosította: radi8tor ]

(#26153) szp1 válasza Dr V (#26152) üzenetére


szp1
addikt

Igen, hiszen nincs köze a kettőnek egymáshoz. Tavaly csináltam ilyet.

[ Módosította: radi8tor ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#26154) Gondwana válasza kiskornel (#26151) üzenetére


Gondwana
addikt

(A 17-55 dobozbòl kivéve parfokàlis, nàlunk több ùjan vett is egyformàn viselkedett, amelyiket _rendesen_ bekalibràltàk, azaz 35mm alatt is pontos volt, az varifokàlis lett.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26156) Clemi


Clemi
veterán

A 70D tulajokat kérdezem, hogy nektek mennyit bír az akku? Ahogy visszagondolok, 500 expónál többet eddig nem bírt egyik töltés sem. Ez nagyon úgy néz ki, hogy a 60D-hez képest fele annyi, pedig semmi extra nincs bekapcsolva, és a mostani töltéssel már a WiFi-t se kapcsoltam be, max a kép visszanézés volt egy kicsi több, mint általában.

(#26157) Alx.Mercer válasza Clemi (#26156) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Nekem durván 600 kép fér a 16Gb-os kártyára a 70D-vel. Amikor betelik a kártya, olyankor az aksi kb 40 százalékon szokott még lenni. Szóval 800 képet simán bírnia kell egy feltöltéssel, de lehet, hogy 1000-et is, feltéve ha optikai keresőn át fotózunk. Élőkép módban ennél lényegesen kevesebbet bír.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26158) bbkmachine válasza Dr V (#26152) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Igen! Áfás számlát kérj a vásárláskor! A pénzviszatérítés ettől független téma, az a Canon akciója, az eladás meg a bolté ahol veszed.

(#26159) bbkmachine válasza Clemi (#26156) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

nem lehet, hogy hidegben használtad? olyankor felére is csökkenhet az akku idő!

(#26160) Clemi válasza bbkmachine (#26159) üzenetére


Clemi
veterán

Nem, beltérben úgymond portré fotóztunk a géppel vakut vezérelve távvezérlővel, viszont majdnem minden képet megmutattunk annak akit lefotóztunk.

(#26157) Alx.Mercer: A 60D nekem is több mint 900 képet lőtt egy töltéssel....

Most betettem az utángyártott akkut, amivel a 60D-ben 800 fölötti expót lőttem, de most így az ünnepek alatt, (meg még jól meg is vagyok fázva) nem tudom mikorra tudom csak fotózással lemeríteni ezt az akkut.
Ha kiderül, hogy a gyári akku csak fele annyit tud mint kellene, szerintetek reklamálhatok a szervizben?

(#26161) FLx válasza Clemi (#26160) üzenetére


FLx
addikt

Ha minden képet visszanéztél, az borzalmasan meríti az akksit. Nekem a gyáriak a 6D-ben bőven 500 fölött bírnak ha GPS is megy. 70D-ben sem rémlik, hogy 600 alatt lett volna.

(#26162) duni84 válasza Clemi (#26156) üzenetére


duni84
aktív tag

tényleg kérdés, h élőképet használsz vagy optikai keresőt, wifi be van-e kapcsolva, meg másfajta objektíveket használsz-e. nekem pár éve volt sigma 17-70 OS objektívem, akkor gyanús volt, h az akkori gépek egyike sem bírta 400-450 képnél tovább, aztán kiderült, hogy az a fránya obi kikapcsolt os mellett is meríti az akksikat. kb mintha a váz bekapcsolásától a kikapcsolásáig folyamatosan "stabilizálna és fókuszálna" (természetesen csak akkor csinálta ezeket, amikor én kértem rá). tehát több változós lehet a képlet :) (akinek a közvetlen közelemben van 70d-je, az kb 800 kép után szokott cserélni, hogy nehogy lemerüljön, amikor épp kéne, de akkor is még "van rajta egy csík")

#metszéspontok

(#26163) Clemi válasza duni84 (#26162) üzenetére


Clemi
veterán

Azért kezdtem el agyalni, mert pont úgy használom a gépet, ahogy eddig az 550D-t és a 60D-t. Élőképet nem használok, max nagyon ritkán, ha a fejem fölül vagy a föld közelében akarok képet csinálni. Wifi nincs bekapcsolva, azt csak addig használtam, amíg kipróbáltam mire is jó. Az obi is ugyanaz már több mint 2 éve, és most is a 15-85 van rajta. A többi objektívem csak alkalomszerűen szükség szerint teszem fel.
Akkor lepődtem meg igazán, mikor készenléti állapotban csontra lemerült, pedig tuti 30-40% töltés még volt benne. Talán ilyenkor is működik benne valami olyan funkció, ami az eddigi gépekben nem volt, például a folyamatos fókusz, vagy működteti a stabit ilyenkor is?
Most direkt kipróbálom! Nem kapcsolom ki, legyen csak készenlétben, és reggelre meglátom merült-e. Most 100%-on van az akku.

(#26164) zserbox válasza Clemi (#26163) üzenetére


zserbox
őstag

az automatikus készenlétbe kapcsolás nincs kikapcsolva vagy a régieken nem volt rövidebb időre állítva?

(#26165) Clemi válasza zserbox (#26164) üzenetére


Clemi
veterán

Nincs kikapcsolva, és ki is kapcsol ahogy kell. De most megfigyelés alatt tartom a kicsikét :)

(#26166) Fandango válasza Clemi (#26165) üzenetére


Fandango
veterán

Karantenba zartad? :DDD

(#26167) Clemi válasza Fandango (#26166) üzenetére


Clemi
veterán

Igeeeen :K Itt pihen az asztalon, készenlétben, nem nyúlhat hozzá senki :DD

(#26168) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Holnap lehetőségem lesz személyesen megvenni a 70D-t az edigitalban. Vásárlásnál mire figyeljek? Emlékszem, innét a fórumról valaki olyan gépet kapott, amiben porszem volt.
Mikrofonból milyet érdemes venni?
Milyen sebességű memóriakártya ajánlott a gépbe?
A vásrlói jogokkal nem teljesen vagyok tisztában. Ha bármi miatt nem szimpatikus a váz, meddig állhatok el a vásárlástól?

(#26169) copass válasza Dr V (#26168) üzenetére


copass
veterán

nem állhatsz el személyes vásárláskor, csak netesnél. személyesnél 3 napod van hibát találni, ha találsz valamit, cserélniük kell egy másikra, ha nincs akkor visszaadni a teljes vételárat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26170) Dr V válasza copass (#26169) üzenetére


Dr V
őstag

Naptári vagy munkanap? Mindenesetre eddig jól hangzik.
Már csak a mikrofonra es kártyára kéne, h jöjjön válasz :K

(#26171) copass válasza Dr V (#26170) üzenetére


copass
veterán

munkanap.
kártyában sandisk class10.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26172) Monya78 válasza copass (#26171) üzenetére


Monya78
veterán

Memória kártyás dolog nem ennyire egyszerű,
pl. Sandisk Ultra nem bírja a legjobb minőségű canon videót, hiába class 10.

Olyan kártyát érdemes aminél fixen le van írva az írás és olvasási sebesség, és az nagyobb mint 20Mb/sec

[ Szerkesztve ]

(#26173) pinnacle válasza Dr V (#26168) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Interneten rendeld meg, vedd át a boltban.
A fogyasztónak minősülő vásárló a szerződéstől 14 naptári napon belül (beleértve a 14. naptárinapot is) indokolás nélkül elállhat. Ennek módjáról a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól a Kormány 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet rendelkezik. A vásárló az elállás jogát attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor az árut átvette. Az elállás joga az üzleteinkben történő személyes, illetve a partner pontjainkban történő átvétel esetén is gyakorolható.

(#26174) FLx válasza Monya78 (#26172) üzenetére


FLx
addikt

Csak ilyen meg sose lesz, mert a Class 10 szabvány pont azt mondja ki, hogy 10MB/sec a minimum transfer rate.

(#26175) Monya78 válasza FLx (#26174) üzenetére


Monya78
veterán

Nekem volt ilyen: Sandisk Ultrám: [link] rajta van hogy class10 és az hogy max 30Mb/sec, írást megmérve 12Mb/sec környékére jött ki ezért le is áll vele a videó

De pl egy ilyen, Sandisk Exreme video [link] szintén rajta van hogy Class10, viszont külön írják a olvasás, írási sebességet mivel ez utóbbi nagyobb mint 20Mb/sec ezzel nincs probléma a canonos full hd rögzítéssel.

Van egy rakat ilyen kártya mint az utóbbi, csak meg kell fizetni. most pl. Samsungot használok pontost típust nem tudom de az kb. 20Mb/sec-el ír nincs is vele semmi baj.

(#26176) Alx.Mercer válasza FLx (#26174) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Azért a legtöbb kártya, amire ráírják hogy -pl- 45MB/s-el olvas vagy ír, azok általában tudják is ezt a sebességet és nem ragadnak le a class10 minimumnak meghatározott értékén. Ha el is maradnak, akkor se sokkal. Nekem a Sony Class 10-es kártáym 45MB/s-el ír és 94MB/s-el olvas a paramétere szerint. Van egy USB3-as kártyaolvasóm és ha közvetlenül az USB portra dugom (kábel nélkül) akkor az írási sebességét maximálisan hozza, olvasásban mag kb 80MB/s-ot tud.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26177) .DLL válasza Monya78 (#26175) üzenetére


.DLL
veterán

Pontosan ugyan ez a talasztalatom a linkelt két kártyával! :D
Azóta nálam is csak a Sandist Extreme kártyák jöhetnek, nem kockáztatok (sokat videózok).
Van egy Kingstonom is, az SD Ultrát cseréltem el rá (8gb helyett lett 16gb :D, mert az illetőnek nem ment a 16-os) arra is rá van írva, hogy UHS I. meg 30MB/s stb. de van hogy az is megáll, főleg magasabb izón.

(P.H.)

(#26178) *Ropi* válasza .DLL (#26177) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...de van hogy az is megáll, főleg magasabb izón."

Persze, mert a rögzítés közben a váz nem tud különbséget tenni a hasznos képtartalom és a zaj között, utóbbi pedig csak a fájl méretét (a bitrátát) növeli, így csak nagyobb írási sebességgel rögzíthető.

(#26168) Dr V: Ha esetleg érdekel: ezen a 64 GB-os Samsung kártyán (még az EOS M-hez vettem Magic Lanternes raw videózásra) 38 MB/s írást és 80 MB/s olvasást mértem. Mivel az EOS M-et időközben eladtam nincsen szükségem rájuk: van 2 bontatlan meg egy bontott (ezen mértem), mindegyik garanciális. Ha mindhármat elviszed kitalálok valami nagyon Karácsonyi árat nekik. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26179) .DLL válasza *Ropi* (#26178) üzenetére


.DLL
veterán

"...de van hogy az is megáll, főleg magasabb izón."

"Persze, mert a rögzítés közben a váz nem tud különbséget tenni a hasznos képtartalom és a zaj között, utóbbi pedig csak a fájl méretét (a bitrátát) növeli, így csak nagyobb írási sebességgel rögzíthető."

Igen, de ezzel én is csak azt akartam alátámasztani, hogy a ráírt számok és a szekvenciális értékek nem feltétlenül árulják el egy kártya stabilitását magas bitrátájú videórögzítés esetén.
A Sandisk Extreme HD Video és IV. pl. még egyszer sem állt le ISO3200 esetén sem, gyorsan mozgó képtartalom esetén sem. (váz: 550D)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26180) *Ropi* válasza .DLL (#26179) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26181) Gondwana


Gondwana
addikt

Piroscimkés Transcend SDHC 32GB UHS1: vettem egyet amikor az X100s-t (megjelenéskor), miniPCIe olvasòban 80/45, vettem a nyàron még egyet ugyanabbòl az üzletből, immàr 2/3 àron, ez màr fekete plasztika, nem kék és 80/20. Ellenőriztem, nem hamisìtvàny.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26182) .DLL válasza Gondwana (#26181) üzenetére


.DLL
veterán

Remek, akkor nem csak SSD-knél élnek a "műszaki tartalom bejelentés nélküli módosításának" jogával (konkrétan Kingston V300-at néztem ki, ami azelőtt ajánlott volt, aztán egyszer hopp, már csak a harmadát tudták a korábbi R/W sebességnek) :(((

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26183) *Ropi* válasza Gondwana (#26181) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem van 4 db elvileg egyforma Silicon Power CF kártyám: papíron mind 400x, de az egyik csak - pontosan - 300x tud...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26184) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak ! Vakku diffuser-ből a totál tej fehér vagy a kissé átlátszó a jobb ?

vagy

.:. bl4ze .:.

(#26185) Clemi válasza bl4ze (#26184) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem van ilyen, de hogy őszinte legyek, azon kívül, hogy csökkenti a vaku fényerejét, semmit nem ér. Ennél már az is kategóriákkal jobb, (próbáltam) ha lecsapsz egy üres tejfölös dobozra és azt ráteszed a vakura.

(#26186) copass válasza bl4ze (#26184) üzenetére


copass
veterán

nem sok mindenre jó, pontszerű marad a vakufénye. inkább a bili vagy az arctámadó.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26187) bl4ze válasza copass (#26186) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah ok. Azt hittem jók azért ezek.

Ez a "bili" ez olyan mintha egy joghurt dobozból lenne kifaragva. :)

Clemi : a tejfölös dobozt mégis hogyan képzeljem el ? :)

.:. bl4ze .:.

(#26188) copass válasza bl4ze (#26187) üzenetére


copass
veterán

ezek a kupakok tompítják az erős fényt. de nem szórják mint a bili, mert azon vannak ilyen kis bordák, nah azok még jobban megszórják a fényt aránylag nagy felületen.
de jól működik még a bubisfólia is, ha függőlegesbe rakva a vakut, rátekered,az is szépen szórja a fényt, csak picit gányul néz ki.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26189) bl4ze válasza copass (#26188) üzenetére


bl4ze
veterán

hát ja, gányul kinézőt nem igen akarnék :D

ez a második diffuser sem jó ?

itt látszik, hogy középen pöttyös , majd a legközepén meg van egy kocka függőlegesen csíkozva.
csak van valami szerepe... ez sem szórja a fényt ??

.:. bl4ze .:.

(#26190) copass válasza bl4ze (#26189) üzenetére


copass
veterán

volt ilyenem is, a másik is. annyira kicsi a felület hogy nem jelentős a változás.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26191) csacsi77 válasza copass (#26190) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha már diffúzor. Erről vélemény?

Öreg fater megoldja!!!!

(#26192) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Én is kinéztem már pár fénylágyítót/diffúzort és a kupakos megoldásokról sok jót még nem olvastam... Kíváncsi vagyok, hogy ki milyet használ?

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26193) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Én használom ezt a fajta diffúzort (sto-fen omni bounce) és nekem bevált. szerintem sokan nincsenek tisztában azzal, hogy ezt a fajta kupakos diffúzort 45fokos szögben kell használni, mert úgy fogja csak a fényt előre fele szórni. Ha normál állásban használjuk, akkor a fényt lefelé szórja. Ennek a diffúzornak a használatával eltűnik az erős becsillanás pl a portréknál az arcon és a háttér árnyékai is lágyabbak. Hátránya, hogy ilyenkor nem használható a vaku motoros zoom funkciója, mivel 45fokos szögben áll, de ezt manuálisan is könnyedén lehet korrigálni a beállításoknál. Érdemes egy-két értékkel növelni a fényerőt is. A neten sok összehasonlítást lehet találni kupakos diffúzor vs diffúzor nélküli tesztek. Azokon is látható, hogy szépen lágyít. Én szinte mindig használom portrénál. Nekem a prizmás verzió van (recés az eleje belül).
A következő képen a felső a diffúzor használatát, az alsó a diffúzor nélkülit mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#26194) LamaCube válasza csacsi77 (#26191) üzenetére


LamaCube
addikt

Ilyenem van, persze nem pont ez csak ilyen típusú. Valamit ér, de csodát nem kell várni. :N De szerintem látható a különbség.
nélküle
vele

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26195) bbkmachine válasza LamaCube (#26194) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Minden apró lépés és eszköz számít a jobb eredmény elérése érdekében. Több apró módosítás és eszköz használata szebbé teszi a végeredményt, de csak helyes használat mellett. Képben kell lenni, hogy mit-hogyan és mikor kell használni. ehhez kísérletezni kell.

(#26196) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

A diffúzoroknak vannak korlátaik, de a használatuk egyszerű. Olcsó, mobil, kis helyen elférő eszközök. A tökéletes mesterséges világítást nem ezekkel az eszközökkel lehet megalkotni, az a stúdió felszerelések feladata.
Mikor érdemes diffúzort használni? Ha van némi idő a helyszínen (1-2perc) a helyes beállításra. Lőni kell pár fotót és azok alapján módosítani a vaku beállításait manuálisan, illetve első vagy második redőny, iso érték belővése. Ha viszont azonnal kell ellőni egy fotót, akkor diffúzor le, auto mód és csatt.

[ Szerkesztve ]

(#26197) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Még egy kép a működési elvről:

(#26198) Clemi válasza bl4ze (#26187) üzenetére


Clemi
veterán

Pont úgy képzeld el, mint a "bilit" :) de amúgy legutóbb egy fehér műanyag poharat vetettem be a cél érdekében :) Tudom nem az igazi de a semminél mindenképp többet ér és ha nincs az emberfiánál csak a váz és mégis kell hirtelen valami kis fény, sokat lágyít.

(#26199) copass


copass
veterán

itt egy elég meggyőző teszt diffuzorokkal

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26200) *Ropi* válasza copass (#26199) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csináltunk mi is egyet pár éve, ha megtalálom otthon belinkelem. Egyébként több diffúzorom volt, sokat kipróbáltam, végül a Demb mellett maradtam: magasan lekörözi a többit.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.