Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Valaki tapasztalt olyat, hogy win7 alatt a 3.0.10 böngészés közben kiakad picit. Úgy értem ráklikkelek egy linkre, és nem csinál semmit, majd ha újból klikelek akkor hozza be. Vagy ugyanez kifehéredett lappal és újratöltést kell nyomnom. Ugyancsak zavaró, ha egy oldal tele van képekkel akkor hirtelen csak pár képet tud tölteni, rá 1 percre az összest hirtelen.
Vagy lehet maga a win a hibás? Ubuntu alatt ilyet nem tapasztalok. Köszi előre is.

(#7202) cool13 válasza Penge_4 (#7190) üzenetére


cool13
őstag

Semmi. Kitöröltem. Maradt minden. Majd töröl/telepít feltettem az oldbar-t, csak tele van minden meglátogatott oldal címével. Lehet megy vissza a régiek közül valamelyik. :(

(#7203) Matthewus válasza Winner_hun (#7196) üzenetére


Matthewus
őstag

Hát ez nem a menüsort rejti el, hanem a böngésző eszköztárat. A Eszközök / Beállítások / Lapok / Lapok eszköztár elrejtése - itt nincs ilyen opció.
Közben találtam rá megoldást.
Menüsor elrejtése, hátha valakinek kell: https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/4762
Lapok eszköztár elrejtésére várom még a megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#7204) Steelmanus válasza Brutforsz (#7200) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt kiprobaltam, sajna nem jott be, nem baj csak egy kicsit csiszolni szerettem volna a Fox-on de igy is jo. Biztos azert nem jo mint irtad hogy azota valtozott a PH.

[ Szerkesztve ]

(#7205) Steelmanus válasza Matthewus (#7203) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erre gondoltal?

(#7206) Steelmanus válasza Matthewus (#7203) üzenetére


Steelmanus
addikt

Vagy erre? :D

(#7207) Steelmanus válasza Matthewus (#7203) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocsanatot Kerek tovabb mar nem jatszom, elnezest.

(#7208) birno


birno
addikt

Adblock Plus-ba hogyan lehet olyan szabályt írni, hogy a "valami.hu/*.gif" blokkolja, de pl. a "valami.hu/pic/*.gif"-et már ne?
Kivétel szabállyal megoldható, de gondolom van rá egysoros módszer is.

(#7209) Winner_hun válasza Matthewus (#7203) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogalomzavar, sorry:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7210) Matthewus válasza Steelmanus (#7207) üzenetére


Matthewus
őstag

A menüsoros problémát megoldottam, a lapfülekre kellene valami megoldás, de ha nincs, nem baj.

(#7211) Troy.


Troy.
addikt

Böngésző bezárása után miért léptet ki mindenhonnan, ahol be vagyok jelentkezve jelszóval? ( Innen is!)
üdv

.

(#7212) Winner_hun válasza Troy. (#7211) üzenetére


Winner_hun
félisten

Cookie-k nem törlődnek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7213) Winner_hun válasza birno (#7208) üzenetére


Winner_hun
félisten

@@kivétel
Mivel nem konkrét dolgot adtál meg tiltásnak, hanem joker karaktereset így nem oldható meg egy dologgal, kell kivétel.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7214) Penge_4 válasza Troy. (#7211) üzenetére


Penge_4
veterán

Mert a 3.5 béta4-nek bugos a cookie kezelése. Nálam időnként csinálja, nem minden böngésző bezárásnál.

(#7215) Troy. válasza Penge_4 (#7214) üzenetére


Troy.
addikt

Firefox 3.0.1.0
cookiek pedig nem törlődnek. Legalábbis azt hiszem.

.

(#7216) Steelmanus válasza Matthewus (#7210) üzenetére


Steelmanus
addikt

Varjal varjal, akkor en is felreerttem valamit szoval Neked az kell hogy mondjuk 10 lapot nyitol meg kulon fuleken es azok ne latszodjanak, mert bill.kombinacioval lepkedsz koztuk?

(#7217) Steelmanus válasza Troy. (#7215) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ott nem, en is visszatertem a regebbire, mert az meg stabilabb mint a Beta 3.5 igy azt attettem egy masik gepre hogy tudjak hibajelentest kuldeni, de a stabilat hasznalom.

(#7218) Troy. válasza Steelmanus (#7217) üzenetére


Troy.
addikt

Valami miatt viszont mégsem hagy bejelentkezve egyik lapon sem! :U

.

(#7219) Matthewus válasza Steelmanus (#7216) üzenetére


Matthewus
őstag

Pontosan, csak nem billentyűkombinációval lépkedek, hanem Tab Sidebart használok.

(#7220) birno válasza Winner_hun (#7213) üzenetére


birno
addikt

Próbáltam domain+típust megadással, de úgy sem ment.
valami.hu$image|~valami.hu/pic$image

Ha konkrét dolgot adnék meg hogy nézne ki a szabály?

(#7221) Lenry


Lenry
félisten

az új, üres oldal színét nem lehet megváltoztatni? kiég a szemem ettől a nagy fehérségtől

(esetleg valami képet a helyére, vagy legyen Aero átlátszó, vagy ilyesmi... :U )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7222) Pttypang


Pttypang
veterán

Halika..:D
Az lenne a kérdésem hogy a firefox hol tárolja a felhasználók adatait:D?(..könyvjelzők egyebek )
úgytudom 1fájlban van az egész..:D

Everybody lies.

(#7223) Penge_4 válasza Lenry (#7221) üzenetére


Penge_4
veterán

Használj Speed Dial-t, vagy Fast Dial-t. Ez jó kiindulópont lehet. Vagy próbálkozz a Mozilla Personas-al, nem mélyültem bele, de szerintem tud ilyesmit is.

Hátránya, hogy minden oldalt nem tudsz skinezni. Próbálkoztam én is hasonlóval, témázgattam a Google-t és a többit, amit lehetett de aztán mikor megnyitottam egy fehér hátterű, világos színű oldalt jobban bántotta a szemem, mert a sötét háttérre volt beállva, de ezt majd kitapasztalod saját magad. :)

(#7224) WonderCSabo válasza Pttypang (#7222) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz.-ben benne van ez is.

[ Szerkesztve ]

(#7225) Pttypang válasza WonderCSabo (#7224) üzenetére


Pttypang
veterán

bocs :B

Everybody lies.

(#7226) Lenry válasza Penge_4 (#7223) üzenetére


Lenry
félisten

félreértesz... én csak azt a nagy üres, fehér ablakot akarom átszínezni, amelyik az "új lap" parancsra jön elő

personast pont most szedtem le, mert összeakadt az "Aerosítással"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7227) Tele von Zsinór válasza Lenry (#7226) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tedd fel a Stylisht, aztán a http://userstyles.org-on keress arra, hogy about:blank, és telepíts egyet (kettőt, akárhányat - külön-külön lehet őket engedélyezni/tiltani), vagy csinálj egy sajátot.

[ Szerkesztve ]

(#7228) Lenry válasza Tele von Zsinór (#7227) üzenetére


Lenry
félisten

hű de sok van itt

köszönöm szépen :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7229) Steelmanus válasza Troy. (#7218) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt nem ertem, akkor hogy tudtam megirni a hsz-t?

(#7230) Steelmanus válasza Tele von Zsinór (#7227) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt nevezem a Fox kozosseg neveben Koszonjuk. Lesz egy kis nezegetni valo :D

(#7231) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Valami (számomra) nagyon fura dolog történik a gépemen, és fingom sincs, mi okozza. Az összes netes alkalmazás (MSN, uTorrent, Firefox, Opera, Explorer) megnyitás után elég nagy várakozás után nyílik csak meg. Régebben ez 1 mp volt, most mondjuk 10-15. De! Egyedül az Explorer és az MSN tud kapcsolódni a nethez, se Firefox, se Opera nem jelenít meg oldalakat (csak nagyon néha, de nem értem a logikáját). Tehát egyedül Explorer-rel tudok most is netezni, pedig próbáltam Firefox teljes uninstall + reinstall, az Operát meg alapból csak a gond jelentkezése után telepítettem fel...

NOD32 mélyreható vizsgálat és spyware vizsgálat sem talált semmit, próbáltam már Combofix-et is, de egyszerűen nem oldódott meg. XP reinstall most nem jöhet szóba, mert vizsgaidőszakban nagyon kell a gép + tele a vinyóm, C-ről nem tudok menteni eleget.

Valami ötletetek esetleg van?

Köszi!

(#7232) Winner_hun válasza Mauzes (#7231) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tűzfal nem blokkol?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7233) Mauzes válasza Winner_hun (#7232) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak Windows tűzfalam van, de akár a kivételekhez adom őket, akár kikapcsolom a tűzfalat, nem tudok böngészni Firefox-szal és Operával...

(#7234) Winner_hun válasza Mauzes (#7233) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fájl / Kapcsolat nélküli munka FF-ban ugye nincs bepipálva?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7235) Mauzes válasza Winner_hun (#7234) üzenetére


Mauzes
őstag

Nincs...

+ Boot után egyszer tudom megnyitni a Firefox-ot (lassan és fehér lappal jön be), bezárás utáni próbálkozásra mindig azt írja, Firefox már fut, előbb be kell zárni. Csakhogy feladatkezelővel sem lehet bezárni...
Operával ez utóbbi gond nincs, de az sem tölt be oldalakat...

[ Szerkesztve ]

(#7236) Brutforsz válasza Lenry (#7226) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Egy másik lehetséges megoldás itt. (Természetesen bármely színt megadhatsz a kulcs értékeként.)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#7237) Troy. válasza Steelmanus (#7229) üzenetére


Troy.
addikt

Szerintem elég világosan van vázolva a probléma: [link]

.

(#7238) wwhy válasza Mauzes (#7231) üzenetére


wwhy
veterán

Futtasd le a Kaspersky online keresőjét; a virut féreg hasonlókat produkál, és a nod32 még csak rá se ránt :( Igaz, akkor már IE is kellene akadozzon :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7239) Mauzes válasza wwhy (#7238) üzenetére


Mauzes
őstag

Sajnos semmi virut vagy bármi más... :(

(#7240) Steelmanus válasza Troy. (#7237) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem eleg vilagos azert, mert mint jelent az hogy mindenhonnan? MSN, IE, ilyesmi, vagy csak a fox altal megnyitott oldalakrol. ha csak a fox alatt csinalja akkor ha levan mentve a login/jelszo paros a foxhoz torold, es csinal ujat igy.

(#7241) Troy. válasza Steelmanus (#7240) üzenetére


Troy.
addikt

Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett!
Olyan honlapokról léptet ki ahol a használhatóság általában regisztrációhoz van kötve vagy bejelentkezés szükséges ha esetleg több szolgáltatást akarok!
pl.: ph, port.hu , sg.hu, gmail, youtube stb.

Nem igazán értem hogyan keveredtek ide más alkalmazások.. :F

.

(#7242) Steelmanus válasza Troy. (#7241) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, felreertettelek, sajnos ilyen meg nem fordult elo velem igy sajna nem tudok segiteni, erzesem szerint csak van valami odanemillo dolog a rendszeredben, mert az IE futtatja az ActiveX-et a Firefox alapbol nem. Nem tudom milyen sorrendben volt anno telepitve a rendszer, mert amikor en ujra teszem az XP-t akkor az IE 7-t felteszem, igy az alapertelmezett, es rogton utanna az Live Messengert, hogy a sok besegito alaklmazast az IE ala rakja, mert ha mar a Fox fent van es alapertelmezett akkor az ala teszi a MSN a cuccait, jellegzetesen atirja a Pref.js-ben a keresot is Live Search-re. Es a bejelentkezesi segedet is, igy igaz kenyelmes ha MSN Profil-t akarsz allitani mert automatikusan be tud leptetni a Live oldalara, visznont a Live Search-ot kezzel kell kigyomlalni ha beirod a kereso savba hogy about:config, es csak annyit irj be a szurosavba Live, es meglatod hogy mennyi helyre irja be magat a MSN. Szerintem lekellene szedni a Fox-t, ugy hogy kiveszed a pipat az alapertelmezett-bol, az IE be pedig beteszed az IE-t ujra inditod, hogy feldobja az ablakot hogy most mar o a fonok, ezutan leszeded a Fox-ot, MSN-t, es mar amikor csak az IE van fent, es az az alapertelmezett ujra telepited az MSN-t, beallitod, es csak utanna telepited fel a Firefox-ot. Egy probat meger.

[ Szerkesztve ]

(#7243) wwhy


wwhy
veterán

mi lehet az oka, h a FF-ban (de IE-ben is) a weblapok háttere szürkén jelenik meg? Nem vírus, és pár napja csinálja :( Leszedtem, újratettem de mindig szürke marad.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7244) Winner_hun válasza wwhy (#7243) üzenetére


Winner_hun
félisten

FF-ban: about:config -> browser.display.background_color -> #FFFFFF kéne hogy legyen.

Bár ha IE-ben is van, akkor arra tudok tippelni, hogy az Asztal jobb klikk tulajdonságok / Megjelenés / Speciális -> valamelyik elemnél át lett állítva a szín:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7245) wwhy


wwhy
veterán

köszi, minden "normális" dolgot kipróbáltam;
megoldás: uninst. IE8 is (FF is) a frissítések közül, 3x CCleaner, FF friss reinst. ééés most minden a rendes kerékvágásban ;)
az volt a dühítő, h nem minden oldalnál szürkült be, csak úgy találomra, illetve volt úgy, h egyik nap OK, másnap szürke majd újból fehér:(((

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7246) Steelmanus válasza wwhy (#7245) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem a FF 3.5B1 csinalt olyat hogy magenta szinben jelenitett meg oldalakat, akkor egy kollega vilagositott fel itt a topicban sajnos mar nem tudom hogy ki volt de koszonet erte neki, szoval Samsung 753s CRT monitoromnak mindig feltettem a driveret, es az a Szinkezelesben at is vette a helyet, am amikor hozzaadtam az XP sRGB Color Space Profile.icm profiljat akkor rendbe jott. azota csak Plug and Play modban van es a fentebb emlitett profil.

Ehhez meg vedd hozza ha van nyomtatod hogy az is tesz a profil mappaba sajat profilt szoval lehet hogy valamelyik azok kozul is bekavarhatott.

[ Szerkesztve ]

(#7247) Integra


Integra
titán

befolyásolja e a firefox memória zabálását az, hogy hány add-on van rajta???
vagy csak az, hogy ebből éppen hány aktív? vagy gyakorlatilag jelentéktelen ennek a funkciónak a memória zabálása?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7248) Penge_4 válasza Integra (#7247) üzenetére


Penge_4
veterán

Befolyásolja, de 3-as verzió óta gyakorlatilag már nem ezzel van a probléma, mert valahogy sikerült megoldaniuk, hogy 100-150-től többet még sok megnyitott tabnál se egyen, illetve ha bezárod a tabokat, akkor szépen lecsökkenjen.

Attól is függ, mennyire komplex addonokról van szó. És hogy mennyit használsz. Mondjuk 2-t, 10-et vagy 50-et.

De az egymással való összeakadás és a böngésző stabilitásának csökkentése ugyanúgy ottvan az eshetőségek között. Ugyanúgy körültekintően kell ezeket telepíteni, mint mondjuk Windows-ra third-party szoftvereket.

Ha letiltod vagy eltávolítod, akkor elvileg nem zabál, gyakorlatilag szemetet hagy maga után a prefs.js fájlban.

(#7249) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valaki nem tudja, hogy mi lehet az oka, hogy a kaspersky virtuális billentyűzete nem működik firefoxba? :F 3.0.8-ast használok.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7250) Penge_4


Penge_4
veterán

Van valami használhatóbb és kevésbé komplex addon a cookie-k szerkesztésére az Add-N-Edit Cookies-on kívül? Tehát csak arra kéne, hogy átírjam benne a lejárati dátumot, másra nem. Létezik ilyen, ami működik 3.5-tel is (Nightly Tester fent van)?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.