Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!
Most a firefox 2.0.0.2.0 verziót használom és azt szeretném kérdezni, hogy a helyesírás ellenőrzőt hol tudom beállítani, egyáltalán ez már tudja? Azt tudom, hogy a 3-ban van...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#6902) Winner_hun válasza zed1983 (#6901) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Beállítások / Haladó / Általános / Böngészés / Helyesírás-ellenőrzés beírás közben
Ez a 3-as verzió elérési útja, nem hiszem hogy a 2-esben különösebben eltérne:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6903) zed1983 válasza Winner_hun (#6902) üzenetére


zed1983
őstag

á köszi szépen, néztem, de nem találtam :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#6904) Pubszon válasza zed1983 (#6903) üzenetére


Pubszon
veterán

2-esben nincs, ott külön kiegészítővel éred el.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6905) zed1983 válasza Pubszon (#6904) üzenetére


zed1983
őstag

Szia.
Közben már rájöttem én is erre, de azért kösz :R
Már volt firefox 3 install. :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#6906) mindkilla


mindkilla
tag

Helosztok

Egy ideje bosszant már ez probléma, de csak most fajultam tettlegességig.
A ff egy idö után (10perc, 2nap..) olyat csinál, hogy a videokbol csak pár másodpercet játszik, azt is hang nélkül, a myspace playerek meghalnak, és ez a jelenség fenn áll akkor is, amikor az összes kiegészitő ki van kapcsolva. 3.0.7es verzió..
Köszi elölre is

(#6907) birno


birno
addikt

Az beállítható, hogy ha egy linkre kattintok mondjuk úgy, hogy jobb egér gomb+középső egér gomb, akkor egy új lapon nyissa meg és váltson is át arra?
Ha meg csak simán középső egér gombbal akkor a szokásos módon(új lap, háttérben).

(#6908) Winner_hun válasza birno (#6907) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, bal egérgombbal kattints a linkre:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6909) birno válasza Winner_hun (#6908) üzenetére


birno
addikt

Persze, hogy ez eddig nem jutott eszembe! :)
Valami épkézláb válasz?

(#6910) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Halika.

Kezd qvára az agyamra menni hogy mindig megnyílik a DOCLER videomegosztó egy uj ablakban (extrás oldalak megnyitásakor). Mit tudok ez ellen tenni? (3.0.7)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6911) Winner_hun válasza raskolnikoff (#6910) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felugró ablakok tiltása, adblockplusban is mintha lenne valami oldaltiltás de azt nem használom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6912) raskolnikoff válasza Winner_hun (#6911) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Mozilla a kezdetektől blokkolta ezeket (legalábbia marketing szt.)
De adblockom is van...a DOCLER viszont nem hirdetés, nem hinném hogy a szűrők közé rakta volna az illető.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6913) cascada válasza raskolnikoff (#6912) üzenetére


cascada
senior tag

Igen. Sajnos ez nekem is kezd rohadtul az agyamra menni ez a Dolcer :(
Ha be akarok loginolni web-es felületen az extrára akkor is bejön.
De ezen kivül van még jópár olyan oldal ahol sajnos bejönnek uj ablakok kéretlenül.

Tudna valaki ajánlani valami agresszív popup blokkoló plugint?
Köszi

(#6914) raskolnikoff válasza cascada (#6913) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Az a baj hogy néhol meg szükséges...erre egy olyan jó lenne amivel válogatni lehetne. :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6915) cascada


cascada
senior tag

Még egy olyan kérdésem lenne a popup blokkoláson kívül, hogy van-e jobb reklámblokkoló mint az AD Block Plus? Mert sajnos rengeteg oldalon valami keretféleségben van a reklám és azt nem tudom vele sehogy sem kiblokkoltatni :(
Erre gondolok: [KÉP]
Olyan reklámblokkoló plugin kéne amihez hozzátudom adni ezeket a reklámokat/hirdetéseket tartalmazó keretrészeket.

Remélem tudtok segíteni, mert egyre több van az ilyen oldalakból is sajnos.
Köszi :)

(#6916) cascada válasza raskolnikoff (#6914) üzenetére


cascada
senior tag

Olyan is jo lenne ami minden felbukkanót tilt, ami uj ablakban nyilna meg, mert tudná a kattintásokat figyelni, és ha nem kattintok linkre és ugy nyilik meg akkor azt lehetne tiltani, vagy ha mindenképpen tiltaná akkor pl a CTRL billentyűt lenyomva tartva engedne minden megnyiló ablakot. (IE alatt régen sok ilyen AD blokkoló progi volt)

(#6917) Winner_hun válasza cascada (#6915) üzenetére


Winner_hun
félisten

Adblockhoz tedd fel ezt: Element Hiding Helper

Felugró ablakokra talán ez jó lesz: PopupMaster

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6918) cascada válasza Winner_hun (#6917) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Köszi a segítséget, csak az a gond, hogy ez az Element Hiding Helper nem kompatibilis a 3.1 Beta 2-es verzióval :(
Nincs valami alternativ kiegészitő? :)

(#6919) cascada válasza cascada (#6918) üzenetére


cascada
senior tag

Ja de müködik mégis :)
Köszi szépen nagyon szuper.

Viszont a popuposat nem lehet telepiteni, az már tényleg nem kompatiblis :)

(#6920) Winner_hun válasza cascada (#6919) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha az első hozzászólásban leírt módszerrel kikapcsolod a verzióellenőrzést, akkor sem lehet feltenni? Ha nem lehet, akkor tedd fel a MR Tech Toolkit kiterjesztés, abban le lehet tiltani a verzióellenőrzést.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6921) Badb0y


Badb0y
addikt

Mi történt PH!-val.
Eddig a saját CSS-sel szépen az összes PH lapcsaládot betette középre, most meg mindet kitette bal szélre ahogy régen volt.

Történt valami változtatás?

@-moz-document domain('prohardver.hu')
{
#fo, #top, .menu_foot, .vlista, .vmenu, .xabre {margin-left: auto !important; margin-right: auto !important; }
}

Ez van bennt kb már fél éve. Most meg kib@szta megint balra.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#6922) Winner_hun válasza Badb0y (#6921) üzenetére


Winner_hun
félisten

Történt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6923) Joci10


Joci10
őstag

Nem tudom, volt-e már, de nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy bizonyos fontok megjelenítését be lehet kapcsolni a FF3 alatt?
Gondolok itt a Wingdings, Webdings és társaikra; mert FF2 alatt még jól jelenítették meg, de a FF3 alatt már csak 'általános betű'-ként látszanak eme piktogramok/kisábrák.

(#6924) Szottar


Szottar
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy lehet-e azon segíteni, hogy gyorsabban töltődjön be a FF? Az utóbbi napokban egy re többet kell várni rá. Nincs vírus meg semmi más a gépemen, mert rögtön erre gondoltam először. Felraktam az Operát próba képpen (mert már kiidegelt a FF a lassúságával) és az alig néhány másodperc alatt betöltődik. FF-re pedig majd fél percet is várnom kell. Régebben nem volt ilyen lassú. Van valami ötlet erre?

(#6925) Winner_hun válasza Szottar (#6924) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6926) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

A Firefox 3.1.beta3-as verzióban hogyan tudom a könyvjelzőimet ABC sorrendbe rakni?
A könyvjelzők kezelésénél van rá lehetőség de azt nem jegyzi meg, jobb gombos módszer sem jó mert nincs ilyen opció a menüben.

Most ezért rakjam vissza az IE-t :W

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#6927) dudo válasza dudo (#6926) üzenetére


dudo
tag

megvan rájöttem :R

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#6928) Badb0y válasza Winner_hun (#6922) üzenetére


Badb0y
addikt

Megoldás ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#6929) Winner_hun válasza Badb0y (#6928) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem használtam a középreigazítást, így engem nem érint, jelenleg időm nincs ezzel foglalkozni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6930) Kloden


Kloden
senior tag

Mi lehet az oka, hogy míg Opera/Explorer alatt egy adott youtubeos videónál felajánlja a HQ minőséget, addig Firefox alatt nem jelenik meg ez a gomb? Pedig jó lenne mert Firefox alól a legegyszerűbb lementeni a videókat. Régebben megjelent ez a gomb egyébként. :F

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#6931) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Xp alatt sokkal rondábbak a betűk Firefox-ba mint vistá-nál, lehet ezellen valamit tenni?
Pl. beállítás vagy valami kiegészítő nem létezik? :F

(#6932) anri-ur válasza Kloden (#6930) üzenetére


anri-ur
tag

Ajánlom figyelmedbe a greasemonkey kiegészítőt, majd a userscripts.org oldalról a "youtube hd suite" script letöltését!

(#6933) Joci10 válasza Kloden (#6930) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem nálad lehet valami gond, probléma, mert nálam látszik a gomb (FF 3.0.7).

Egyébként meg egy másik kiegészítő-ajánlat: DonwloadHelper. Ott csak ki kell jelölni, hogy a lehetséges forrásokból melyiket mentse (lehet egyszerűen menteni 'sima', és HQ-s verzióban is).

Szerk.: #6923-ra senkinek semmi ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#6934) Kloden


Kloden
senior tag

Köszönöm, sikerült! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#6935) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Miért van az hogy 1-2 videómegosztó oldalnál a hang szürke és nincs firefoxban? IE tabbal van hang:F Youtube jó, videa pl nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6936) croww


croww
csendes tag

Sziasztok!
FF 3.0.7.-t használok,de kb már a telepítése óta van vmi hiba vele. Nem tudom megnézni a Nemzeti Sport híreit (nso.hu),a főoldal bejön,azonban ha rákattintok bármelyik hírre,egyszerűen nem látom a szöveget,csak ennyit:

Tud vki segíteni?

(#6937) Winner_hun válasza croww (#6936) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen neted van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6938) croww válasza Winner_hun (#6937) üzenetére


croww
csendes tag

chello silver.

(#6939) Matthewus válasza croww (#6936) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha van AdBlockPlus-od kapcsold ki vagy tedd a kivételek közé a nemeztisport.hu-t.

(#6940) Winner_hun válasza croww (#6938) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor az nem lehet amire gondoltam. Ha használsz kiterjesztéseket, leginkább reklámblokkolót akkor abban nézz körül;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6941) croww


croww
csendes tag

bakker h ez nem jutott eszembe:) köszi szépen mindkettőtöknek,ha kilövöm adblockot,tökéletesen megy.

(#6942) ádyz


ádyz
addikt

Üdvözletem!

Létezik olyan módszer, hogy abból a Firefoxból, ami XP alá van telepítve, jelszavakat és minden egyebet átvinni Linuxra telepített Firefoxra? :F

(#6943) Winner_hun válasza ádyz (#6942) üzenetére


Winner_hun
félisten

Létezik, topik első hozzászólását olvasd át;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6944) audi100td válasza audi100td (#6931) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erre nincs ötlete senkinek? :F

(#6945) Winner_hun válasza audi100td (#6944) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az hogy rondábbak? Élsimítás tán?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6946) fradi81 válasza audi100td (#6944) üzenetére


fradi81
veterán

Gondolom a cleartype nincs bekapcsolva.

moto g72, Ninebot d28e

(#6947) Konflikt


Konflikt
addikt

van egy kis problema a foxival mar egy ideje.
adott 3.07, de mar sztem a v3.0.0 ota megvan a problem. +kb 25-35 addon.
altalaban szinten kb ennyi lap fut allandoan. alapban ugy 3-4-500 mb ram, talan kicsit tobb. majd netezek, lapokat nyitok-zarok, stb. majd van amikor 1-2 ora, van amikor 1 nap mulva (gep 24x7ben megy) hihtetlen belassul a foxi. taskmgr: kb. 8-900 mb ram, +40-50% cpu.
a ram meg oke is lenne, de a cpu zabalas kicsit sok.

adblock plus fentvolt, van aki erre gyakodott ram leak miatt. leszedtem, a problema azota is el.
otletek?: )

mod: a cpu 40-50%-ot ugy kell erteni, h azon a szinten terheli egyfolytaban, ha nem bongeszel akkor is. +erezni h iszonyat be van lassulva.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6948) Konflikt válasza Kloden (#6930) üzenetére


Konflikt
addikt

vagy egyszeruen a youtube profilodban allitsd be a kb ilyen nevu opciot: "always HD if available". szval amikor elerheto egy video hd-ban, alapbol a jobb minoseget kezdi felbufferelni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6949) audi100td válasza Winner_hun (#6945) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, arra gondoltam.

fradi81: ezt a cleartype funkciót hol lehet bekapcsolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#6950) Winner_hun válasza audi100td (#6949) üzenetére


Winner_hun
félisten

Asztalon jobb klikk tulajdonságok / megjelenés / hatások

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.