Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) CPT.Pirk válasza Petya XT (#68800) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sima Firefox és bekapcsolt uBlock mellett nekem most bejött. Kb. 5-öt próbálkozott, mire sikerült neki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68802) Petya XT válasza CPT.Pirk (#68801) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszi, remélem reszelgetnek még rajta. Bár a MÁV-ot ismerve.....szíves türelmüket és megértésüket kérjük.

(#68803) DS39 válasza Petya XT (#68802) üzenetére


DS39
nagyúr

Vagy ezt:
Köszönjük, hogy érdeklődik térképes szolgáltatásunk iránt!

Tájékoztatjuk, hogy az Ön által használt készüléken a térkép megjelenítése jelenleg nem támogatott! A térkép megtekintéséhez használjon notebookot vagy asztali számítógépet!

Töltse le Vonatinfó alkalmazásunkat mobileszközére a megfelelő képre koppintva!

Aranyos mert még WindowsPhone-ra is letölthetem. (Persze nem, mert megszűnt)
:D

(#68804) Petya XT válasza DS39 (#68803) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Akkor ez nehezebb dolog lesz mint gondoltam :DDD De azért gáz, rohansz, eléred vagy sem, csatlakozás hol van, megy e egyáltalán az a vonat stb. Erre még ezt is elb@sszák.

(#68805) Cs1csó válasza Petya XT (#68798) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bejött az Ublock Origin-t kellett letiltani.

(#68806) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#68805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is nyilván a használt filterektől függ, nálam ment a uBlock Origin is közben.

(#68807) Petya XT válasza Cs1csó (#68805) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Megvolt sajnos az is. Egyszer jött be az oldal, azóta se.

(#68808) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#68806) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz nem tudom mely filterek zavartak be, reklámot nem látok úgyhogy ha ezt használnám max itt nem fog menni az UO.

(#68809) Intruder2k5 válasza Petya XT (#68807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak kíváncsiságképp, próbáld meg hibaelhárítási módban!

(#68810) movax válasza Petya XT (#68800) üzenetére


movax
őstag

FF alatt nekem sem működik, Edge alatt megy.

(#68811) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ez mitől lehet? szürkévé válik az oldal, nem lehet semmire kattintani, csak a chat-re.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#68812) Intruder2k5 válasza janakbacsi (#68811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami blokkolja a cookie elfogadó párbeszéd ablakot.

(#68813) Petya XT válasza Intruder2k5 (#68809) üzenetére


Petya XT
aktív tag

[kép] Ennyi írt, töröltem a sütiket, de egyszer bejött és azóta nem.

(#68814) Intruder2k5 válasza Petya XT (#68813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem erre gondoltam, hanem azt hiszem a súgó menüben van olyan, hogy hibaelhárítási mód. Úgy indítva letilt minden kiegészítőt is Firefox.

(#68815) Petya XT válasza Intruder2k5 (#68814) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igen, bocsi, megtaláltam közben. Úgy sem jó :DDD

(#68816) ledgeri válasza janakbacsi (#68811) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A szürkülés egy oldalelem, ami nem enged tovább a, míg el nem fogadod a fentebb is említett, valamiért meg nem jelenő süti ablakot...
Mivel webelem, ublockal "zappantható", "pipettázható", szóval az oldal kattintható lehet, és használható, de ha pl vásárolni akarsz, akkor lehet, hogy kell a konkrét kattintás a sütiablakra, így amíg az fel nem jön, komolyabb dolgok nem végezhetőek el.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68817) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Akik Androidon is Firefoxot hasznalnak, azoktol kerdeznem. Masnak is nagy akksifogyaszto a Firefox, vagy csak nalam erett meg egy ujratelepitesre?

(#68818) csako válasza Jack Oneill (#68817) üzenetére


csako
veterán

Ez egy jó kérdés, mert nem tudom, hogy kevesebbet kéne-e fogyasztania, mint amennyit most eszik :DDD Vagyis nem merül tőle a telefon észrevehetően nagyon.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#68819) Jack Oneill válasza csako (#68818) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Es hasznalsz hozza bovitmenyt? (Ublock)

(#68820) CPT.Pirk válasza Jack Oneill (#68819) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Használok igen, de semmi gondot nem okoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68821) csako válasza Jack Oneill (#68819) üzenetére


csako
veterán

Igen :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#68822) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Koszi mindenkinek, most ujratelepitettem, ugyanis 34% fogyasztas volt,mig regen 6-7%.

Masik:
PC-n ha nem telepitek forditot, alapbol a Firefox tud forditani? Mert en nem latok erre opciot.

[ Szerkesztve ]

(#68823) Petya XT válasza Jack Oneill (#68817) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nálam is sokat evett, maradt a Brave.

(#68824) Cs1csó válasza Jack Oneill (#68817) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, egy dolog zavar: ha írok egy hozzászólást itt és átmegyek egy másik oldalra (amit mellé nyitok) mikor visszatérek "frissül" és amit addig írtam elvész.

(#68825) Rowon


Rowon
veterán

Üdv,

Tabliss-ban hogyan tudom a quick linkeket ABC sorrendbe tenni? Szerintem valami Custom CSS tudhatja ezt, viszont nem találok hozzá kódot...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68826) KAMI911 válasza DS39 (#68749) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

[link] - pedig írok róla rendszeresen.

(#68827) ledgeri válasza KAMI911 (#68826) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért ne várd már el, hogy mindenki tudja, hogy a linuxmint.hu-n neked alkalmanként adott kérdéshez válaszként használható blogbejegyzésed/cikked van. Még az összefoglalóban is sokból kettő, nem kiemelt, tégen szerzőként nem megnevező sor van, amik másról beszélnek.
Ha pl az lenne, hogy ha kijön valamilyen cikked, amit "legfrissebb elöl" sorrendben beleirogatnál az összefoglalóba, akkor mindenkinek kijönne a hsz írás előtti, "összefoglaló módosult", ami -ha a szabályzat megengedi, igen jó módszer és hivatozási alap lenne.

Én örömmel fogadnám, és az összefoglaló is friss tudna lenni! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68828) Rowon válasza ledgeri (#68827) üzenetére


Rowon
veterán

Mint.hu-t sose olvasom. Beküldtem a regisztrációm, aztán 1-2 hónap után hagyták jóvá.. nevetséges brigád, már el is felejtettem, hogy oda regeltem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68829) ledgeri válasza Rowon (#68828) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A csavarozás szakértője hogy jön ide? ;]
Az, hogy az az oldal hogyan is működik, az irreleváns a "tudni illene-e, hogy ott van infó, vagy nem" kérdéskörben.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68830) galaxy55


galaxy55
lelkes újonc
LOGOUT blog (1)

Valamelyikőtök ki tudná próbálni, hogy az androidos firefox mit csinál, ha privát módban egy oldal hozzá akar férni a helyadatokhoz és megtiltjátok neki?

A menetrendek.hu-t akartam megnézni, bejelöltem, hogy ne kérdezze újra, elutasítottam a kérést, de amint megpróbáltam beírni az indulás helyét újra megkérdezte. És újra és újra...

Miután egyéb téren is produkál furcsa dolgokat, nem akarok bug reportot küldeni, mert elképzelhető, hogy nem a FF a bűnös, hanem a mobilom. Például a fr24.com oldalt nézegetve időnként az egész program lefagy. Igaz, ezt a notebookomon is produkálja.

(#68831) Cs1csó válasza galaxy55 (#68830) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dettó. Érdekes. Nem a legjobb Androidos böngésző a FF, de mivel asztalin azt használom ezért telón is.

(#68832) Rowon válasza Cs1csó (#68831) üzenetére


Rowon
veterán

Szintén! Telefonon még a Firefox Focus tud jó teljesítményt, de funkciókban butább, mint a nagy testvére...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68833) galaxy55 válasza Cs1csó (#68831) üzenetére


galaxy55
lelkes újonc
LOGOUT blog (1)

Köszönöm mindkettőtöknek! Megpróbálom összeszedni az angolomat és írok nekik :)
Hogy nem (volt) a legjobb, arról vitatkozhatnánk. Szerintem a mai napig a legjobb, a kiegészítők miatt. A uBlock0 és a NoScript nélkül én egy lépést sem teszek a neten, csak ha teljesen megbízom a felkeresett oldalban. Lehet, hogy hamis a biztonságérzet, de viszonylag ritka az a malware ami JS nélkül is képes terjedni. :)

[ Szerkesztve ]

(#68834) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Firefoxban a cachet hogyan tudom a háttértárról a RAM-ba áttenni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68835) CPT.Pirk válasza Rowon (#68834) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://smallbusiness.chron.com/set-ram-cache-firefox-41282.html

De ennek SSD mellett nincs túl sok értelme.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68836) Rowon válasza CPT.Pirk (#68835) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68837) galaxy55 válasza CPT.Pirk (#68835) üzenetére


galaxy55
lelkes újonc
LOGOUT blog (1)

HDD esetében van? Mert csak az egyéb cache elől viszi a memóriát. De nincsenek ezirányú méréseim.

(#68838) CPT.Pirk válasza galaxy55 (#68837) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ott számít. De annyira olcsó egy sima Satás SSD, hogy nem érdemes HDD-vel használni a gépet, akkor sem ha régi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68839) Rowon válasza CPT.Pirk (#68838) üzenetére


Rowon
veterán

Arch Wikin nézem, hogy az egész Firefox profilt be lehet tölteni a RAM-ba és akkor még az egyéb adatok sem a lemezre íródnak. Mondjuk ezt kivitelezni kicsit barkácsolósabb, de érdekes megoldás.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68840) CPT.Pirk válasza Rowon (#68839) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez akkor is veszélyes, ha van szünetmentes táp a géphez. A mai SSD-k korában meg kifejezetten felesleges szerintem. Amúgy nyilván régebben még csináltunk olyat, hogy a /tmp mappa a ram-ban jött létre... De már ez is felesleges ha van SSD-d.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68841) Rowon válasza CPT.Pirk (#68840) üzenetére


Rowon
veterán

A tmpfs tök érdekes, mert pont azt akarom csinálni én is. :)) De ha azt mondod, hogy ne, akkor elengedem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68842) yanna


yanna
őstag

Srácok! Róka, vagy gugli szívat? Emlékeim szerint 3 napja frissült a FF, addig sötét témával indult a Google kezdő oldal. Gyanúsan a frissítés óta -nem biztos- viszont csak sötét téma nélkül hajlandó, akármit is próbáltam. Tipp?

[ Szerkesztve ]

(#68843) Intruder2k5 válasza yanna (#68842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Első alkalommal nekem is mindig fehérben indul a Google, aztán egy F5 után már sötét, illetve utána úgy is marad. Bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nálam a Firefox beállítás automatikuson van és nem sötéten, illetve kilépéskor automatikusan törlök minden előzményt, sütit, stb.-t. De ez így működik már régen, és a mostani frissítéssel sem változott.

(#68844) yanna válasza Intruder2k5 (#68843) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm! Végül is együtt lehet vele élni, csak bosszant.

(#68845) Jack Oneill válasza yanna (#68844) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalam mindig fekete. Csak akkor kezdi feher hatterrel, ha valamiert lefutattom pl a ccleanert egyszer egyszer.

(#68846) yanna válasza Jack Oneill (#68845) üzenetére


yanna
őstag

Nem futtattam 1-2 hónapja legalább. :U

(#68847) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan "save to pdf" addon, amiben ki lehet szedegetni a szükségtelen (pl. kép) dolgokat, esetleg minimális szerkesztésre ad lehetőséget (pl. törölnék sorokat)? Az alábbi képen pl. a cím-szerző után a linkeket és képet törölném ki (ez már az egyszerűsített kinézet). Szerkesztőm nincs, egyelőre ezért kérdezek rá, hátha van ilyen kiegészítő.

Üdv & köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#68848) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Létezik olyan bővítmény , ami azt csinálja, mint edgen az az osztott képernyő funkció?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#68849) ledgeri válasza alratar (#68848) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mivel ez a firefox topik nem mindenki ismerheti az Edge osztott képernyő funkció-játt. Mi az, mit csinál?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68850) alratar válasza ledgeri (#68849) üzenetére


alratar
addikt

Igaz
[link]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.