Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) FistXL válasza qnadam (#8100) üzenetére


FistXL
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#8102) LadyGrey válasza qnadam (#8100) üzenetére


LadyGrey
újonc

Netflix talán. Letölteni olyan filmeket szoktam, amik hozzánk el sem jutnak sokszor (egyébként imádunk mozizni, ott nézünk mindent amit lehet). Művészfilmeket főleg, amiket a helyi mozi 1-2 napig játszik, aztán vagy sikerül eljutni vagy nem. A seedszervert nem tudom, hogy micsoda, de szerintem ahhoz én még kicsi vagyok. :D Annyit értek a torrentezéshez is, hogy tudom, melyik gombot kell megnyomni a letöltéshez, aztán meg figyelem, hogy meglegyen a seedidő és kész. De ezek már nagyon off, bocsi!

(#8103) totron válasza totron (#8018) üzenetére


totron
addikt

Az létezik, hogy Galaxy A5 (2015), nemmagyar régiós ROM-os telefon másrégióssága okán nem kommunikál adatilag Telenor flottával? Nem tudom mi a gond, leküldött beállítások telepítve, net és online APN-ekkel is végigzongorázva mindegyik hálózat, de egyiken sem épül adatkapcsolat ->> mobilhálózat állapota: szétkapcsolva. Illetve van, hogy csak 3G esetén a HSPA-t ismeretlen hálózatként könyveli el. Ötlet?

Szopó még, hogy sokkal kisebb tűréshatára van, azaz ami eddig 1pálcikás 4G volt a J3 telón, az most nincs, mert a nagyobb jelszint felé törekszik, lefele, ami rendre EDGE-ben végződik (itt a 3G fosabb, mint a 4G). Előzőn 5-ös, ezen 6.0.1-es Android, gondolom szoftveres a más viselkedés oka. Mennyiben lehet hardveres is? Így viszont még ha meg is oldódik az alapprobléma, a 4G-ről akkor is lecsúszok. Milyen dolog ez?

(#8104) qnadam válasza LadyGrey (#8102) üzenetére


qnadam
veterán

szerverrel ugyanígy megy, csak nem nálad történik, hanem valahol máshol, ami megvan, azt meg simán letöltöd onnan. így a seed nem a szomszédokkal közös sávot foglalja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8105) 4Grider válasza totron (#8103) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonálni tudsz vele 2 és 3G-n is?

(#8106) totron válasza 4Grider (#8105) üzenetére


totron
addikt

A kérdés jó, de csak adatkártyám van, a telefonálós SIM meg micro méret, ez a készülék meg nano, reszelgetés itt már nem játszik, a rajta lévő, lezárt, gondosan őrizett - másik - netcsomagot meg nem kockáztatom SIM cseréltetéssel (pre-paidesek meg nem becsült igényei sztorit ismerjük).

Megpróbálom letesztelni kölcsönkártyával.
Mit mutat, ha tudok hanghívást bonyolítani és mit, ha nem? Függetlennek független.

(#8107) 4Grider válasza totron (#8106) üzenetére


4Grider
nagyúr

Arra gondolok, hogy az imei van feketelistán. Ha hívást kezdeményezni sem tudsz vele, akkor biztos.

(#8108) humigabi válasza LadyGrey (#8099) üzenetére


humigabi
aktív tag

Telenorral fogsz tudni. Mivel nem vagy torrenthuszár, állítsd be úgy a letöltést, hogy éjfél és 6h között lezajlódjon a letöltés, és akkor nem veszed el másoktól a sávszélességet.
Én is töltök le Telenor mobilneten, de csak éjszaka, heti 1-2 filmet és gond nélkül lejön.

humigabi

(#8109) cocka válasza 4Grider (#8107) üzenetére


cocka
veterán

Akkor küldjön smst, az adatkártyáról is megy. Ha le van tiltva, akkor nem megy.

(#8110) LadyGrey válasza humigabi (#8108) üzenetére


LadyGrey
újonc

Köszönöm, ezt fogom tenni. :)

(#8111) majomfej


majomfej
kezdő

Sziasztok, 5G hálózattal kapcsolatosan lenne kérdésem, olvastam hogy nagyobb területet tud lefedni a 4g, akkor magyarul kevesebb adótornyot kell építeni, ezáltal gyorsabb?
Meg a már meglévő tornyokra 5g cellákat kell csak telepíteni nem? Azért érdekelne ez mert kíváncsi lennék hogy mikor lesz miskolcon és környékén 5g, nagyjából mennyi idő lehet amíg "nagyobb" városok és környékükön kiépítik az 5g-t?

(#8112) Zeki válasza majomfej (#8111) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezt hogy ott mikor lesz, senki sem mondja meg. De az 5G magasabb frekin megy , több torony kell a beltéri lefedettséghez.

(#8113) Diák66 válasza majomfej (#8111) üzenetére


Diák66
őstag

A használt frekvencia a kérdés...... 5G-t jelenleg 3600 MHz-en üzemeltetnek itthon, de októberben már használható a 700 MHz is. Az viszont úgy fog kb. terjedni, mint a mostani 800 MHz-es (B20) 4G.

(#8114) 4Grider válasza Diák66 (#8113) üzenetére


4Grider
nagyúr

És milyen sebesség lesz egyetlen kliens számára elérhető 20 MHz-nyi 700 MHz.en? Mert ha itt is néhány 100 Mbps-ról van szó, akkor ez a technológia is ledugítható lesz néhány száz, a cellán lógó előfizetővel 1-2 éven belül...

(#8115) Diák66 válasza 4Grider (#8114) üzenetére


Diák66
őstag

Jól látod a helyzetet, kb annyit fog érni, mint a B20. De igazából, ha a szolgáltatók reagálnának a sávszélesség igényre, nem lenne gond, mert alacsony frekvencia csak ott lenne, ahol tényleg kevesen használják. Csak hát annak ugye anyagi vonzata van és az ügyfél nem többet, hanem kevesebbet szeretne fizetni és elvárás még az is, hogy egyre jobb legyen a szolgáltatás a paramétereit tekintve. Tehát gyorsabbat, jobbat szeretne ha lehet ingyen.

(#8116) MaCS_70 válasza Diák66 (#8115) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én nem tartanám az ördögtől valónak a díjfizetés skálázását sávszélességért.

Őszintén szólva általában konkrétan agyrémnek tartom az átalánydíjas megoldásokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8117) totron válasza MaCS_70 (#8116) üzenetére


totron
addikt

Múltkor pedig tök jól le lettem hurrogva, hogy márpedig ilyen nincs. Igaz, hogy nincs.

Telekomos kártyával megy az adat, ezzel tudtam tesztelni, hanghívás is. Ha arra fut ki a dolog, hogy a SIM is jó és a telefon is, csak együtt nem, akkor kinek van igaza? Érdemes kiharcolni új, újabb revíziós SIM kiküldését vagy mi oldhatja az ilyet meg?

(#8118) Daddyg69


Daddyg69
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék hogy jelenleg az Invitelnél van net előfizetve de nagyon lassú más szolgáltató nincs errefelé ha megváltoztatom az előfizetésem a Telekomnál korlátlan netre +még egy kártya amit beteszek egy Huawei b535-be akkor mennyire lesz megbízható a net? A fel csatlakoztatott okosszközöket (kb 30 db?) nem dobálja le a router? A mostani netemnél 3-4 szer gyorsabb a mobilnet ha telefonnal megosztom

(#8119) 4Grider válasza Daddyg69 (#8118) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eleve nat-olt mobilnetet (a Telekomos olyan) akarod újra natolni 30 eszköz felé. Több okból sem jó ötlet. Alapból távolról ezek közül egyet sem fogsz tudni közvetlenül elérni, max. egy harmadik félen keresztül. A nat-olt net továbbnatolása pedig hajlamos a lehalásra (kérések kimennek, de egy idő után nincs válasz). Telenornak van flottás mobilnete havi 5-6000 Ft körül, ami nem nat-olt, cserébe ezért a Telenor hálózata elég sok helyütt túlterhelt (de talán nálatok nem, mérj rá néhányat főleg estefelé egy feltöltős simmel).

(#8120) Daddyg69 válasza 4Grider (#8119) üzenetére


Daddyg69
csendes tag

Tudsz esetleg ajánlani egy flottát korlátlan nettel!?

(#8121) 4Grider válasza Daddyg69 (#8120) üzenetére


4Grider
nagyúr

Először mindenképp mérj rá az adott helyszínen hétköznap napközben/este és hétvégén napközben/este a Telenor netre, ez ne maradjon ki, mert ahol csak 800 MHz-en mennek, ott sok helyütt közel használhatatlanok.
Egyébként pedig flottás topik, összefoglalóban lévő táblázat alapján iq és euroquattro flották elérhetőek most könnyen. Utóbbinál 5000 Ft a belépési díj.

(#8122) cocka válasza 4Grider (#8119) üzenetére


cocka
veterán

Aha... akkor ezért szakadozik nekem folyton az MR200-zal. Ráadásul én csak egy klienst aggatok rá, azt is etherneten.

De figyelj már, a sima online apn-es telenoros net is natolt. Az mégse szakad meg olyan gyakran, mint a trékomos. Miért?

Mondjuk nem tudom mi értelme van pl. kártyásoknak is olyan korlátlan netet kínálni, amivel nem lehet folyamatosan netezni. Feltöltéshez kellett volna, de így ez lószar. Tényleg csak így löketekben nyomja. Aztán kb. fél óra múlva már lehal az egész, ahogy írod. Router restart megoldja, de ez így tarthatatlan.

(#8123) 4Grider válasza cocka (#8122) üzenetére


4Grider
nagyúr

A natolt mobilnet lehalása több tényezőtől függ, leginkább az egy adott ip mögé kerülők számától és azok netezési szokásaitól függ.

(#8124) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az LTE modem által kijelzett térerő függhet a cella telítettségétől?

Szerintem nem, de a tapasztalat jelenleg mintha ezt mutatná... :F

Amióta ugyanis kitört a nyaralási szezon, a modemem a korábbi 4 csík helyett csak kettőt jelez, ami éjszakánként visszakapaszkodgat háromra...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8125) 4Grider válasza MaCS_70 (#8124) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem jellemző 4G-n a cella lélegzése. Viszont sok helyütt bekapcsolnak nyáron hordozható tornyokat és új, magasabb frekvenciákat is be szoktak vetni.

(#8126) Diák66 válasza MaCS_70 (#8124) üzenetére


Diák66
őstag

Nyaral övezetben nagy valószínűséggel újabb cellák bekapcsolásáról lehet szó más-más frekvencián. De erre az tudna válaszolni, aki ismeri a terepet, látta korábban a cella azonosítókat és a használt frekvenciákat.

(#8127) totron


totron
addikt

Tetőantennáról lehozott jel esetén hány ohmra kell végülis illeszteni? m.2 csatlakozó az eszközön. Milyen kábellel, kábelekkel?

(#8128) Diák66 válasza totron (#8127) üzenetére


Diák66
őstag

Milyen M.2 csatlakozód van? :Y Az SSD-nek szokott az lenni. A mobilnet antennáknál 50 Ohm szokott lenni.

(#8129) totron válasza Diák66 (#8128) üzenetére


totron
addikt

Galaxy J3-ról van szó egyébként.

https://image.shutterstock.com/z/stock-photo-macro-shot-of-antenna-socket-of-m-wifi-module-in-used-by-modern-laptop-to-provide-wireless-high-1313681408.jpg

[ Szerkesztve ]

(#8130) Diák66 válasza totron (#8129) üzenetére


Diák66
őstag

Hogyan akarsz egy telefonra kötni tetőantennát? A képen egyébként egy Wlan kártya van, aminek UFL csatlakozója van.

(#8131) totron válasza Diák66 (#8130) üzenetére


totron
addikt

Ezért kérdeztem az illesztést! Képet meg nem találtam róla.

https://www.google.com/url?q=https://forum.xda-developers.com/galaxy-j3-2016/help/external-antenna-port-t3669215&sa=U&ved=2ahUKEwjqtfTO0vTqAhWJ_KQKHbmKDvIQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw2NVH9DYKxTVtnJkUqVe6XV

(#8132) MaCS_70 válasza Diák66 (#8126) üzenetére


MaCS_70
félisten

Diák, Grider, köszönöm a választ.

A helyzet az, hogy a Mikrotik eszköz jelzett térereje a szokott 4 helyett éppen 2 vonás, a sebesség pedig:

(Általában 70/30.)

Egy csopaki Telenor toronyra csatlakozom, csak már nagyon külterületről, tehát az egész falu a stranddal együtt a torony körül nyüzsög, én meg tőle messze.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8133) Diák66 válasza MaCS_70 (#8132) üzenetére


Diák66
őstag

Csákány-hegyi adótorony, vagy a Hotel Holiday tetején lévő adó? :D

(#8134) Zwodkassy válasza 4Grider (#8119) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Telekom esetén mindig NAT-olt a net, hálózat?

(#8135) 4Grider válasza Zwodkassy (#8134) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hang célú simen mindig.

(#8136) cocka válasza 4Grider (#8135) üzenetére


cocka
veterán

Telekom árul még adat simet?

(#8137) 4Grider válasza cocka (#8136) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk a Telekomos flottaajánlatunkban egy évvel ezelőtt már csak opcióként (azaz hangcélú simhez rendelve) szerepelt csak korlátlan adat. Igaz, az bruttó 5000 Ft-ért... Gondolkoztunk is rajta, de inkább maradtunk a Telenoros publikus ip-s netnél kicsit drágábban. Előbb-utóbb a Telenor is el fogja felejteni a publikus ip-t, Európában már nem divat mobilnettel publikus ip-t adni.

(#8138) cocka válasza 4Grider (#8137) üzenetére


cocka
veterán

Csak azt nem értem, hogy aki kér, annak miért nem adnak. Aki tudja mire való és használja is, az úgy is kérni szeretne, aki meg nem, annak jó a privát cím is.

Nem hiszem, hogy pl. a magyar Telenornál annyian igényelnének publikus IP-t, hogy azt már nem tudná elviselni a nemzetközi hálózat. :D

(#8139) 4Grider válasza cocka (#8138) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ma már egészen jó áron el lehet adni a publikus ipv4 címtartományokat. Meg fel lehet használni a vezetékes internetszolgáltatáshoz (bár már lassan ott is mindenütt nat-olnak).

(#8140) cocka válasza 4Grider (#8139) üzenetére


cocka
veterán

Nálam nem tudnak natolni, mert nem homegateway-em van, csak sima modem. Tehát mivel nincs router funkció, így nat sincs. Szóval kénytelenek publikus IP-t adni. :D

(#8141) 4Grider válasza cocka (#8140) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ebbe azért ne éld bele magad...

(#8142) qnadam válasza cocka (#8140) üzenetére


qnadam
veterán

miért ne tudnának natolni? nem a nálad lévő eszköz csinálja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8143) MaCS_70 válasza Diák66 (#8133) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hotel Holiday teteje. Szűk 2 km, elvben rálátással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8144) MaCS_70 válasza 4Grider (#8139) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valójában egyébként hatalmas elfekvő készletek vannak még IPv4-ből. Állítólag már régen túl vannak azon a parán, hogy elfogynak az IPv4-es címek, és a jelenlegi modell szerint még nagyon sokáig nem fogunk napi használatra IPv6-ot látni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8145) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Na, erre mondjatok valami okosat!

Három hete használok egy Mikrotik LTE SXT egységet. A lényeg, hogy ez egy 4G-s eszköz, 9 dBm irányított antennával. Eddig lusta voltam kitenni kültérre, úgyhogy az asztalomon hevert, egy dupla üveges ablak + 10 cm sűrűségű biztonsági rács mögött.
Ma nekiálltam kiszerelni a falon kívülre, és meglepve tapasztaltam, hogy ha csak kinyitom az ablakot és kiteszem a készüléket a rácson kívülre, máris felére-negyedére esik vissza a netsebesség. Tök azonos elrendezés, egyszerűen csak tengelyirányban toltam rajta egy fél métert, az ablakon-rácson kívülre.

Próbálgattam kismillió elhelyezést, de mindig az ablakon belül a leggyorsabb a net.

Próbaképpen előszedtem a wAP LTE egységet (azonos hardver 2 dBm antennákkal), és az is ezt produkálta.

Mégis hogyan lehetséges az, hogy romlik a vétel, ha eltüntetek az antenna elől egy árnyékoló akadályt??? :F :F :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8146) 4Grider válasza MaCS_70 (#8145) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy, hogy nem jó az irány. Ha irányba állítod, akkor kültéren lesz a legnagyobb a térereje. Beltérben nem lehet belőni a jó irányt vele.

(#8147) Diák66 válasza MaCS_70 (#8145) üzenetére


Diák66
őstag

Tedd vissza belülre és nyisd ki az ablakot. :D Úgy milyen? Amúgy nem lehet, hogy a speedtest mér valamit rosszul? A jelszintet nem látod az eszköz admin felületén?

(#8148) Zeki válasza MaCS_70 (#8145) üzenetére


Zeki
nagyúr

A másik oldalról kapod a térerőt?

(#8149) totron válasza MaCS_70 (#8145) üzenetére


totron
addikt

Az antenna hol van? Nincs előttem.

(#8150) 4Grider válasza totron (#8149) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez egy kicsi (kb. 15 cm-es átmérőjű és 10 cm-es mélységű) dob alakú eszköz, beépített antennával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.