Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) taki01 válasza (ex)Cat (#8249) üzenetére


taki01
őstag

Van olyan stick ami képes wifit is szórni pl ez HUAWEI 4G Wingle E8372.

(#8252) (ex)Cat válasza 4Grider (#8250) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A [fejegység] elvile fel van készítve erre és elvileg elégnek kellene lennie egy modemnek hozzá, csak nem tudom milyet érdemes. No meg simán lehet, hogy bár írják, de mégsem 100%-ig működőképes.

Sajnos nincs benne Carplay adapter (használtan vettem) és igazából ha nem muszáj, akkor nem akarom állandóan kábelre tologatni a mobilt se. Szóval nekem az volna az ideális, ha a fejegység el tudna intézni mindent saját maga.

Itt igazából az a fő kérdés talán, hogy mindenképp kell elé egy router - akár a csomagtartóba - vagy elég a stick. (megoszlanak a vélemények, ezért is próbálok érdeklődni itt is)

(#8253) (ex)Cat válasza taki01 (#8251) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Köszi! Utánanézek.

(#8254) Diák66 válasza (ex)Cat (#8252) üzenetére


Diák66
őstag

Hááát, az ilyen kínai Androidos fejegységhez kínából rendelj sticket.... nem eszi meg az összeset, sokszor a sticken firmware csere szükséges stb..... Nekem is ilyen van, telefonról osztom neki a netet, tökéletes.

(#8255) Diák66 válasza 4Grider (#8246) üzenetére


Diák66
őstag

Megcáfollak, van lehetőség Huawei eszközön a használt frekvencia kiválasztására, csak kell egy szoftver hozzá, na meg a Hilinkes firmware-t már nem ismeri.

(#8256) 4Grider válasza Diák66 (#8255) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a cáfolat elég érdekesre sikerült...

(#8257) Diák66 válasza 4Grider (#8256) üzenetére


Diák66
őstag

Az E5577 megosztóra igen sokhelyen találni firmwaret, nem lenne lehetetlen rávenni az MDMA-t, hogy kezelje (COM portoknak látszani kell!) A band config alatt azt engedélyezed, amelyiket használni szeretnéd. Csak ügyelni kell arra, hogy amit beállít az ember, az úgy is marad, még reset után is.

(#8258) 4Grider válasza Diák66 (#8257) üzenetére


4Grider
nagyúr

MDMA Mifi-vel az szép. Persze USB-n kapcsolódva nem tartom kivitelezhetetlennek, de sok reményt sem fűzök a működéséhez.

(#8259) Diák66 válasza 4Grider (#8258) üzenetére


Diák66
őstag

Én használtam még a Vodafone R208 esetében is, de Telekomos/Telenoros megosztóval is. Egyszer kell a Band Configban beállítani a sávot, utána "örökre" úgy marad. Csak a konfigurálásig kell az USB. Sajnos a program fejlesztése leállt, ezért egyre kevesebb eszközzel kommunikál. Utána kell járni a neten. Pl.: B535 [link] Huawei megosztók (sajnos ahogy nézem ez is a Non-Hilink verzióra érvényes [link] E8372 [link] LTE Watch [link] stb....

Jó, az igaz, hogy egyik sem az amatőröknek lett kitalálva..... azoknak a default értékek lesznek a jók és jobb, ha nem is piszkálják.

(#8260) ino


ino
újonc

sziasztok
par napja kaptam egy cisco c1111-4plteea routert
elso alkalom hogy ios al talalkoztam tartot egy 2 napig meg igy ugy ment a dolog
a problemam az hogy az LTE feltoltesi sebeseg nagyon lasu

az edigi modemel fel 5-25Mbps le 10-35Mbps volt
ez a letoltest jol megduplazta es a feltoltest meg meg otodelte :(
c1111 fel 1-5Mbps le 30-85Mbps

van valakinek otlete mi lehet a baj?

interface Cellular0/2/0
ip address negotiated
ip nat outside
dialer in-band
dialer-group 1
pulse-time 1

a vegen lathato a c1111
9/26 - 9/27 megint a regi ruter amit elmozditotam az optimalis hejerol de meg ugy is gyorsab a feltoltes

(#8261) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Dell E7240-es laptopba vettem WWAN kártyát melyet W10 alatt a gép lát is. Telenoros kártyát beleraktam, látja is, pin-t is kért azonban nincsen net. Gondolom elérési pontot kell hozzáadni. A Telenor oldalán nem találtam meg a beállításokat. Aki tudja mit kell beírni kérem segítsen.

(#8262) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Adatkártya esetén net az Apn név, ha telefonálásra is alkalmas akkor online.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#8263) Pikkolo^^ válasza szaboi6512 (#8262) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Adatkártya. Névnek és elérési pontnak is beírtam, hogy Apn, elmentettem, magától beállította alapértelmezettnek. Ennek ellenére nem akar csatlakozni. Felismeri, hogy Telenor HU, ki is írja, hogy előkészítés majd pár másodperc múlva kiírja, hogy kikapcsolva.

(#8264) szaboi6512 válasza Pikkolo^^ (#8263) üzenetére


szaboi6512
őstag

Névnek és elérési pontnak is beírtam, hogy Apn
Apn : net nem Apn.
A név az mindegy....

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#8265) Pikkolo^^ válasza szaboi6512 (#8264) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Utána rájöttem, de sajnos úgy sem megy.


[ Szerkesztve ]

(#8266) szaboi6512 válasza Pikkolo^^ (#8265) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha a név Telenor Hipernet?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#8267) taki01 válasza Pikkolo^^ (#8265) üzenetére


taki01
őstag

Eszközkezelőben nézd meg wwan modul pontos típusát, mert lehet nem támogat egyes frekvenciákat.

[ Szerkesztve ]

(#8268) Pikkolo^^ válasza taki01 (#8267) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Futattam egy diagnosztikát és azt írja, hogy kéri a SIM PIN2-t. Telefonba rakom majd bele és kiütöm, hogy egyáltalán ne kérjem pin kódot. Lehet gépen nem működik rendesen a pin kód törlése. Ezt majd holnap megcsinálom és kipróbálom.

(#8269) Diák66 válasza Pikkolo^^ (#8268) üzenetére


Diák66
őstag

A SIM bekérés windows alatt egy katasztrófa volt stickekkel is, gondolom hasonló a helyzet még mindig. Viszont érdemes lenne a wwan eszközhöz keresni szoftvert, szokott lenni. Hátha az megoldja a problémát.

(#8270) Pikkolo^^ válasza Diák66 (#8269) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Reggel végül átraktam telefonba és ott ment a net. Vissza a gépbe, diagnosztika majd az alábbi kép fogadott. Az lehetséges, hogy a kártya sim lock-os?

(#8271) cocka válasza Pikkolo^^ (#8270) üzenetére


cocka
veterán

Hmm... most ez milyen eszköz?

Elvileg a SIM PIN2 kódját kéri saját feloldásához? Az érdekes.

De a SIM PIN2-t simán le tudod kérdezni bármelyik online felületen is, ha tiéd a kártya. Tehát ezzel nincs gond.

Nekem gyanús, hogy ez valami eszközspecifikus kód lesz. Ja és a korábbiakhoz: a SIM PIN2 kód kérést nem lehet kikapcsolni. Nincs rá opció. Csak a PIN1-re. Ha itt valóban a SIM kártyáról van szó és nem az eszköz vmilyen kódjáról, amit a SIM-re vonatkoztat.

[ Szerkesztve ]

(#8272) cocka válasza Pikkolo^^ (#8270) üzenetére


cocka
veterán

[link]

Egyik azt írja, hogy elég valami driver update, emez meg azt írja, hogy az antenna kábelek be se voltak kötve. LOL

Azért ezt a két dolgot esetleg megvizsgálhatod. Akkor elvileg ennek a SIM-hez semmi köze.

Miután az IMEI-dből kiderítettem, hogy ez egy mobilnetes kártya:

MC8805 Sierra SIM PIN2 (ezt így beírod a Google-be és jéé, vannak találatok)

(#8273) 4Grider válasza Pikkolo^^ (#8270) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vedd le a pin-t a sim-ről, adatkártyán amúgy sincs sok értelme (manapság már telefonban sem).

(#8274) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Vettem használtan Németországból egy Huawei E8372 Stick-et. De az eladó nem resetelte az adatokat, így nem tudok belépni a beállításokba. Próbáltam a reset gomb megnyomását, már isten tudja hányszor, de a modem olyankor csak elkezd villogni és itt megragad. Elvileg újra kellene indulnia, de nem teszi meg. :(

Van valakinek vmi ötlete hogy mit csináljak? Gondolkodtam FW frissítésen is, de nem tudom melyiket és honnan... Telekomhoz kellene amúgy, nem feltétlenül szükséges, hogy hálózat semleges legyen, de persze ha mégis, az csak jó.

(#8275) Pikkolo^^ válasza cocka (#8272) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A driver "frissítés" után összejött. 2015-s Dell driver megoldotta, mert amit a W10 rakott fel azzal nem ment. Nem gondoltam volna, hogy a SIM2 az driver hibát jelent. Köszönöm a segítséget.

(#8276) cocka válasza Pikkolo^^ (#8275) üzenetére


cocka
veterán

Az volt gyanús, hogy az üzenet szerint ez a bizonyos SIM PIN2 mintha az eszközhöz rendelt kód lett volna. Plusz PIN2-t, ha valóban a kártyáról lett volna szó, egyszerűen nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#8277) Keput


Keput
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy probléma amiben szeretném a segítségeteket és tapasztalatotokat kérni. Mobilinternetet használok itthon routerrel megosztva több felhasználó között. A sebesség (30-80 Mbps) és a ping (20-30 ms) is tökéletes. Mitől lehet az, hogy ha folyamatosan mérem a pinget a gépemen és például egy másik gépen vagy telefonon valaki nagyobb adathasználatba kezd, gondolok itt youtube videóra vagy akár indít egy speedtestet egy másik a hálózaton lévő gépen, ami forgalmat generál, akkor az én gépemen a ping felugrik 500-1000 ms közé is akár. Az internet sebessége viszont nem csökken le nálam, kizárólag a ping ugrik meg. Használok Qos beállítást is ami a forgalom elosztást szabályozza a gépek között, viszont ez nincs hatással a pingre sajnos. Esetleg valami ötlete van valakinek, hogy ilyen esetekre, hogyan lehetne stabilizálni a pingemet az adott gépen? Játék miatt lenne fontos, uyanis ott nem igazán használható így. Tehát a probléma igazából az hogy ha két gépen egyszerre van nagyobb adathasználat, akkor a ping lecsökken de a sebesség nem. Ha egy gépen használom csak a mobilnetet akkor a pingem fixen 20-30 ms.

Köszönöm előre is.

(#8278) 4Grider válasza Keput (#8277) üzenetére


4Grider
nagyúr

Adatsim vagy beszédcélú sim? Publikus ip-t kap? Ha nem, a szolgáltatói nat továbbnatolása ennek lehet oka. Milyen router?

(#8279) Keput válasza 4Grider (#8278) üzenetére


Keput
csendes tag

Telenoros adatsim, "net" apn. TP-Link MR 6400-as router.

[ Szerkesztve ]

(#8280) 4Grider válasza Keput (#8279) üzenetére


4Grider
nagyúr

A router lesz a gyenge pont. Én már kidobtam, B525/535-re cseréltem mindenütt.

(#8281) Diák66 válasza Keput (#8277) üzenetére


Diák66
őstag

Lehet tévedek, de szerintem ez normális jelenség, főleg ha több kliensel is terheled a routert. Vegyél egy izmosabbat, bár jól utána kell nézni, mert nem az elméleti sebességek számítanak, hanem maga a hardver.

(#8282) sepsi0 válasza Keput (#8277) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Bár igaz, hogy nem a legajánlottabb a routered, de természetes jelenség, ha terheled a hálózatot nő a pinged.
Ugyan ilyen a vezetékes neten is. Nekem volt több Huawei routerem, most MikroTik van. Ha elkezdenek tőlteni a pingem elindúl felfelé. Ez ellen max annyit tudsz tenni, hogy nem töltötök játék közben, vagy letőltési korlátot állítasz be a klienseknek.
Mást nem nagyon tudsz csinálni.

(#8283) totron


totron
addikt

Telenorra keresek LTE-modemet, nem akkusat, nem kell hordozni. A stick szint és a pro nagymodemek közötti terepet céloznám, használt is játszik. Csakis külső antennacsatlakozással, de költséghatékonyan.

Samsung J3 antennakimenetét használta már valaki sikerrel? (Nem mintha beválna hosszú távon a telefonos bohóckodás, akkugyilkos.)

[ Szerkesztve ]

(#8284) humigabi válasza totron (#8283) üzenetére


humigabi
aktív tag

Tapasztalatból ajánlom neked a Huawei B525 (már csak használtan) és B535 típusokat. Mindkettőn MIMO-s antenna csatik. Jól, megbízhatóan működnek.

Én is Telenor adat simmel használom! :K

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#8285) cocka


cocka
veterán

És van itt olyan aki B525-öt vagy B535-öt használ Telekommal? Na az ő tapasztalatukra kíváncsi lennék.

(#8286) taki01 válasza cocka (#8285) üzenetére


taki01
őstag

Haveromknál üzemel zuglóban b525-s routerem telekomos multi simmel. A netflixre, hbo go-ra meg egy kis online gamere teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#8287) cocka válasza taki01 (#8286) üzenetére


cocka
veterán

És nincs folyamatos leállás? Mert engem kb. fél óránként ledobált. Igaz prepaid. De mondjuk egy egyszeri 1 napos korlátlan netnél ez ultragáz.

(#8288) taki01 válasza cocka (#8287) üzenetére


taki01
őstag

Nem panaszkodott haverom rá. Én adtam kártyát és modemet is mert albérletben laknak és mondta, hogy torrenten kívűl minden megy rendesen.

(#8289) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valamilyen ios appot amivel 4G jelszinteket tudnék nézni? A probléma az, hogy estére mindig betérdel a netem. Huawei B525 modemet használok. 2-3Mbit a max, tőle 1 méterre telefonon 40-50Mbitet mérek de nem mindig, van hogy ugyanúgy 2-3 megát. (telenoros mindkettő) Ebből arra következtetek, hogy két torony közt ugrál a telefon és jó volna megtalálni, hogy hova helyezzem el a modemet. Köszönöm!

www.reballing.hu/forum

(#8290) 4Grider válasza Router (#8289) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokkal valószínűbb, hogy B3+B20 és B20 határon van a router. A menüjében látod, hogy épp melyik frekvenciát használja. A B3-ra kell rágyúrjál, azt sokkal nehezebb megfektetni, a B20 only viszont kerülendő.

(#8291) Router válasza 4Grider (#8290) üzenetére


Router
őstag

Most találtam meg a menüben. Valóban ha csak a B20-at engedélyezem akkor 1Mbit alatti érték jön, ha csak a B3-at akkor 3-6Mbit, de ugye van ez mellett néha egy harmadik is ami most is 45Mbitet tud de csak a telefon csatlakozik erre ha elkapja. Egyszer sikerült a másik szobában a modemmel is elcsípnem de egy perc alatt visszaváltott a lassabbikra. Gondolom azon kevesebben lógnak csak gyengébb a jele ezért dobja el a modem. Cella infó alapján ha el tudnám helyezni a térképen, hogy merre kell keresnem talán sikerülne olyan pontot találni ahol stabilan rajta tudok maradni esetleg egy irányított antennával akár.

www.reballing.hu/forum

(#8292) taki01 válasza Router (#8291) üzenetére


taki01
őstag

Megjött az új mikrotik LHGG LTE6 kit [link] . Gigabites ethernettel és carrier aggregation-nel.

(#8293) Router válasza taki01 (#8292) üzenetére


Router
őstag

Erős cucc de ennyiért beáldozom a B525-öt és kiteszem vízhatlan dobozban egy fára két bot antennával, poe tápot megoldom utp-n egy step down konverterrel. Van mozgásterem, agglomerációban élek. Bent a házban is elkaptam már a stabilabb tornyot modemmel, az alapvető probléma az, hogy nem tudom behatárolni melyik torony irányában kellene keresgélnem. Szegény ember vízzel főz. ;)

www.reballing.hu/forum

(#8294) 4Grider válasza Router (#8293) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megnézed mondjuk a cellmapper által készített térképet, és első körben belövöd a routered a legközelebbi B20-at és B3-at is adó bázisra.

(#8295) 4Grider válasza Router (#8293) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ja és a két bot helyett inkább egy két csatlakozós X antennát használnék, a bottal nem igazán lehet bázisra állni.

(#8296) Diák66 válasza 4Grider (#8295) üzenetére


Diák66
őstag

Abból van használható fajta is? Nem midegyik kínai vacak?

(#8297) 4Grider válasza Diák66 (#8296) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az egyik telephelyünkön csak igen gáz adsl és egy Tesco által teljes egészében takart B3-as bázisállomás van. Az alsó szinten nem is tudnak rendesen mobiltelefonálni a kollégák. Szóval ott minimum két szendvicspanelen átjövő mobilnettel dolgozunk. Amióta X-et tettem a B525-re, azóta nem hívtak a Telenor mobilnet miatt. Kb. 10 számítógépes munkahely van az adott telephelyen...

(#8298) Diák66 válasza 4Grider (#8297) üzenetére


Diák66
őstag

A beépített antennái helyett lett egy X, de gondolom nem beltérben, vagy igen?

(#8299) 4Grider válasza Diák66 (#8298) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szerverszoba ablakában egy Salgó polcon van az X. Szóval beltéren van az antenna is. A router önmagában ezen a polcon nem teljesített túl jól.

(#8300) sepsi0 válasza Diák66 (#8296) üzenetére


sepsi0
őstag

Én ezt ajánlanám, volt ilyenem. Normális panel antennánál elmarad, de a kínai x-től sokkal jobb, csak be kell állítani normálisan.
Minél rövidebb a kábel, annál jobb, nekem 3m kábellal volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.