Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) Diák66 válasza sepsi0 (#8300) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem ez van duplán kint [link] nagyon jó alacsony sávra, csak éppen a szolgáltatónak van messze a 4G adótornya. De 20,5 km megvan és még a bitek is csorognak.... de inkább a 3G-t preferálom. Viszont lehet Telenor lesz addig, amíg nincs Vodafone 4G.... csak drágább, meg felesleges lesz az antenna.

(#8302) sepsi0 válasza Diák66 (#8301) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem ez van.
Eddig a legjobb router/antenna párosom. Stabíl és a ping ugrálás is megszünt. Egy jó ideig sokat szenvedtem a Huawei routerekkel a ping miatt, simán felment tartósan a pingem 1500ra. Nagy panel antennám volt. Előtte jól működött, de egyáltalán nem bántam meg a Mikrotiket. Lesz ugye újabb is, de nekem egyelőre elég a 10/100 csati, a net úgy sem tud jobbat.

(#8303) Router válasza 4Grider (#8294) üzenetére


Router
őstag

Cellmapper, ez kellett nekem, tökéletesen látszik mindkét torony és az is, hogy az irányomba a stabilabb szórásának épp csak szélét tudom elcsípni. Köszönöm!

www.reballing.hu/forum

(#8304) Diák66 válasza sepsi0 (#8302) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem az a bajom ezzel az eszközzel, hogy a SIM benne van magában az eszközben, Nekem meg reggel ki kell venni, hogy magammal vigyem egy hordozható eszközbe, mert a laptoptáskába amúgy se férne bele. :DD ;] Napi szinten jövök-megyek a laptopra meg nem jó a telefonos netet osztani, ha viszem magammal.

(#8305) sepsi0 válasza Diák66 (#8304) üzenetére


sepsi0
őstag

Hát igen, a régi szép idők, meg a megosztó kártya korlátlan net mellé. :D
Nekem szerencsére van 3db korlátlan simem, ebből 2db adatmegosztó sim.
Az eszköz kint van a tetőn, igaz a tetőablak mellett, de elég volt beletenni a simet, nem hogy kiszedegetni. Nagyon eltoltak ezen az eszközön valami a sim helyével.

(#8306) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !
Vettem egy ilyen mPCIe WWAN modemet .

A cimkéjén látható IMEI nem egyezik a valóssal .
A valós IMEI 001027009999999 .
Hogyan fordulhat elő ilyen, és mi lehet az oka ?
Okozhat-e ez valamiféle problémát használatban ?
Nem fogja tiltani a szolgáltató emiatt az "érvénytelen" IMEI miatt ezt az eszközt ?
Már abban sem vagyok biztos, hogy ez egy MC7455 .
Meg lehet ezt valami hardware azonosító programmal nézni, hogy egyáltalán milyen chipset, vagy hardware elemek vannak benne ?

Üdv.
Astra

(#8307) cocka


cocka
veterán

A vodafone mobilnetjéről tudja valaki, hogy pl. a 10 gigás vagy 500 gigás egyszeri adatopcióknál folyamatos-e a session vagy trékom módjára ledobálnak? Mert ugye a trékommal is az volt a baj, hogy hiába ad korlátlant, ha durván fél óránként ledob.
Kicsit hasonló analógia: hiába van több száz gigás partíciód, ha FAT32-n dolgozol és a fájlonkénti méret max. 4 giga lehet.

(#8308) Greybeard válasza cocka (#8307) üzenetére


Greybeard
tag

A Telekom jó eséllyel a NAT-olt IP miatt dob le. A Vodafone-nál választhatsz két APN közül: internet.vodafone.net vagy standardnet.vodafone.net. Utóbbi nem NAT-olt, tehát nem dob le, ha valóban ez okozza a hibát.

[ Szerkesztve ]

s.k.

(#8309) gabor_01 válasza AstraCDX (#8306) üzenetére


gabor_01
senior tag

Régen belefutottam én is érvénytelen imei számos kütyübe. Ahogy emlékszem, csak Telenorral tudott feljelentkezni.

(#8310) taki01 válasza AstraCDX (#8306) üzenetére


taki01
őstag

A legtöbb szolgáltató blokkolja a ilyen érvénytelen IMEI azonosítóval rendelkező eszközöket. Telekom hálózatára tuti nem fog tudni felcsatlakozni.

(#8311) humigabi válasza AstraCDX (#8306) üzenetére


humigabi
aktív tag

Amit valósnak írsz, azt egy IMEI chek-ker oldal invalidnak írja, ami viszont a modul hátlapján van, azt érvényesnek és fel is hozza a modult.

humigabi

(#8312) cocka válasza Greybeard (#8308) üzenetére


cocka
veterán

És az APN használat függ az előfizetés típusától?

(#8313) AstraCDX válasza gabor_01 (#8309) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Most épp Telenor kártyával használom, ezzel műxik .
De de van Telekom kártyám is, majd azzal is kipróbálom .

Üdv.

Astra

(#8314) AstraCDX válasza humigabi (#8311) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Melyik honlapon lehet ezt megnézni, ellenőrizni ?

Gondolom lehet több ilyen lap is .

Melyik ajánlott amelyik megbízható infot ad ?

Link ?

Üdv.

Astra

(#8315) humigabi válasza AstraCDX (#8314) üzenetére


humigabi
aktív tag

Én innen IMEI check néztem, de azt nem tudom, mennyire megbízható. Kíváncsiságból beírtam a telóm számát, arról minden infó korrekt volt.

humigabi

(#8316) 4Grider válasza cocka (#8312) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már nem. Régebben a feltöltősök külön apn-ről mentek, ma már mennek a vodafone.net apn-ekkel is.

(#8317) AstraCDX válasza humigabi (#8315) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszi humigabi !

Az AliExpress-ről vettem ezt a modemet, és aggódok, hogy ha ezek az ilyen-olyan humanoidok az IMEI-t át tudják írni, akkor az a cimke már nem is biztos, hogy egy Sierra Wireless AirPrime MC7455 modemet takar, hanem lehet akár bármi más is .
Ezt hogyan tudnám ellenőrizni ?
Meg tudom én ezt valami hardware azonosító programmal nézni, hogy egyáltalán milyen chipset, vagy hardware elemek vannak benne ?

Üdv.
Astra

(#8318) humigabi válasza AstraCDX (#8317) üzenetére


humigabi
aktív tag

Igazán nincs mit!

Mibe akarod majd ezt beletenni? Arra gondoltam, ha berakod abba az eszközbe amibe szántad, annak a felhasználói felületén keresztül nem lehet majd leellenőrizni, hogy mi is ez a cucc?
Szerintem erre kell, hogy legyen lehetőség.

humigabi

(#8319) triklin


triklin
tag

Sziasztok!

Adott egy telenoros sim, telenoros B525 és hozzá egy ATK log 9db-es mimo-s antennapár.
Feltérképeztem a területet az antenna forgatásával, a legjobb jelre amire ráálltam:
RSRQ -9.0dB
RSRP -75dBm
SINR 22dB

Amikor a rendszer jó: 60-64mb/S letöltés, 32-36mb/s feltöltés, 25-35ös ping.
Ezekkel az értékekkel tökéletesen meg vagyok elégedve, az itthoni munkavégzés is tökéletesen megy (távoli asztal, vpn, ftp-k stb)

DE!

Van mikor mindössze 2-4mb/s letöltésem van, változatlan ping (25-35) és változatlan feltöltés mellett (32-36mb/s). Ez tulajdonképpen teljesen használhatatlan. Mi okozza?
Mindenki otthon van és ennyire leterhelt a hálózat? Router? Tegyem magasabbra az antennákat?

enb id 1768 torony, 452611 cellájában vagyok (Band3), itt van a legjobb jelem. A szomszéd cella ugyanerről a toronyról a 452610 ami band20, de a cellmapper szerint ki esek a lefedettségéből. (2,1km-re vagyok légvonalban a toronytól, az Alföld közepén)

Segítsetek, mert nem tudok itthonról dolgozni. (nincs más alternatíva. Mikrohullám sokkal rosszabb. A szolgáltató ügyfélszolgálata a közeli cellák és adótornyok létezéséről sem tud...)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8320) AstraCDX válasza humigabi (#8318) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Egy DELL Latitude E6540-ben lakik .
Nekem nincs okostelefonom, mobil üzemmódban (tehát szinte állandóan, roamingban is) ezen netezek .
Előtte egy Sierra Wireless AirPrime MC7304 volt .
Ha az MC7455-öt vissza tudom küldeni, akkor inkább visszatérek az MC7304-hez .
Konkrétan ez az MC7455 sajnos nagyon instabil . :(

Üdv.

Astra

(#8321) humigabi válasza triklin (#8319) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Pontosan ez "Mindenki otthon van és ennyire leterhelt a hálózat?"

Nálunk most ugyanez van. Míg nem volt vírus és HO, addig nem nagyon ment 10 Mbps alá a sávszél. Most napközben az van, amit te is írsz. Van, hogy 1 Mbps alá is leesik, annyira terhelt a cella. Hiába tennéd feljebb az antennát, nem segítene (a jelminőség, jelerősség értékeid kiválóak nem tudsz már jobbat kicsikarni belőle)
Kábeles szolgáltató meg gondolom nincs, mert akkor azt használnád.

Nehéz ügy ez így, hogy nincs alternatíva.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#8322) humigabi válasza AstraCDX (#8320) üzenetére


humigabi
aktív tag

Így már világos, hogy laptopban van. Abból meg semmi hw adatot nem tudsz kiszedni a modulról, csak az alapadatokat adja.
Ha instabil, inkább küldd vissza és rendelj itthonról megbízhatót (tudom, sokkal drágább, de garancia és egyebek nem elhanyagolhatók).

humigabi

(#8323) triklin válasza humigabi (#8321) üzenetére


triklin
tag

Szia!

Köszi a választ, ez volt a félelmem nekem is.

Az antenna jobb pozicionálása esetén nem kaphatok "nagyobb prioritást" a toronytól? Vagy nem így működik? :DDD

B3-B20 a kérdés még. Azt mondja az internet, hogy a B20 a "jobb". Esetemben miért? Ha találok, rá tudok lockolni?

band3 reggel:

Kábeles lehetőségem sajnos nincs.

(#8324) humigabi válasza triklin (#8323) üzenetére


humigabi
aktív tag

Tudsz a routerben váltani, van a menűben ilyen opció? Mert én most szintén B525-ön keresztül netezek, Telenoros fw van rajta, abban nem tudok a B3-B20 között választani, nem találok ilyen lehetőséget benne.

B20-800 MHz, B3-1800 MHz.

B20 kevésbé érzékeny a terepviszonyokra és távolabb a toronytól jobban fogható, mint B3.

Nem, az antennával már nem tudsz ezen segíteni. Biztosan nagyon sokan vagytok azon a cellán.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#8325) 4Grider válasza humigabi (#8324) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért egy másik, csak 1800-2100 MHz-es antennával jelentősen jobb esélye lesz a B3-ra. És mivel ezen az eszközön nincs CA, én mindenképp rápróbálnék, mert a B20 vidéken eléggé terhelt...

(#8326) humigabi válasza 4Grider (#8325) üzenetére


humigabi
aktív tag

Lehet igazad van, de most ezért venni egy másik antennát, amikor a mostani is tudja ezt a frekvenciát. Gondolod, hogy csak erre a sávra való antenna akkorát dobna a B3-as jelen?
Persze, ha nem próbálja meg, lehet dolgozni sem fog tudni és ezért tényleg érdemes lenne rendelni egyet, max visszaküldi, ha nem lesz jobb.

B20 vidéken eléggé terhelt... Ez régebben is így volt, de most hatványozottan igaz! :K

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#8327) triklin válasza humigabi (#8324) üzenetére


triklin
tag

Nem tudok, ez is szolgáltatói router, azért kérdeztem, hátha én siklok el felette.

Találtam távolabbi tornyot, B20, de sokkal rosszabb mint a jelenlegi B3.

4Grinder:
Jelenleg is B3-on vagyok, így nem látom értelmét olyan tartományú antenna vásárlásának.

Tehát akkor nincs mit tenni, mint azzal főzni ami van. :(

Köszi.

Szerk: még lehet megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#8328) 4Grider válasza humigabi (#8326) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bocsánat, ezt benéztem (pedig nem egy B525-öst használok, igaz, jó ha két évente kell rájuk nézzek).
Szóval ez egy CA-s router, azaz több frekvenciát is össze tud fogni. Ennél nem jó ötlet egy frekvenciára gyúrni. Az vezetett meg, hogy a kérdező egy bázisra írt B20 és B3-at is, miközben csak B3-ról írt. Az nem kicsit fura, ilyet nem szokott szolgáltató csinálni CA nélkül. Szóval ilyen helyen CA-ra célszerű gyúrni, azaz a 800-2170 MHz-es antenna jó megoldás (bár a jövőre nézve jobb lenne a 800-3000 MHz-es). Szóval fura, hogy ilyen jelszinttel nincs CA-ja...

(#8329) humigabi válasza 4Grider (#8328) üzenetére


humigabi
aktív tag

Finoman fogalmaztál, én inkább hülyeségnek írnám. Nem tudom, mi okuk lehet kivenni egy ilyen funkciót. :Y

Már ha jól értelmeztem, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#8330) triklin válasza 4Grider (#8328) üzenetére


triklin
tag

Segíts kérlek, mi az a CA?

(#8331) humigabi válasza triklin (#8330) üzenetére


humigabi
aktív tag

CA=Carrier Aggregation, amikor a router összefog két sávot, ami esetedben is jó lenne B3+B20

humigabi

(#8332) triklin válasza humigabi (#8331) üzenetére


triklin
tag

És ezt hogyan tudom ellenőrizni hogy működik/nem?

[ Szerkesztve ]

(#8333) humigabi válasza triklin (#8332) üzenetére


humigabi
aktív tag

Azt a router menüjében látnád, ha csinálná, de nagyon valószínű nem így működik.

humigabi

(#8334) bociusz válasza triklin (#8332) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ne higgy a Cellmappernek. A képen látható tornyon csak B20 van. Azért írja, hogy szerinte van B3 is, mert van még egy torony az országban ugyanezzel az 1768-as azonosítóval. (Debrecen mellett, ahová a cella "hatósugarát" mutató terület nyúlik), a két tornyot pedig - hibásan - összevonja.

A jelenséget az okozza, hogy a Telenor-Telekom B20 hálózatmegosztás miatt - nem is olyan ritkán - kétszer szerepel azonos eNodeB szám a hálózatban. Bár a különböző TAC alapján külön lehetne választani a két különböző helyszínt (ezügyben írtam is már a Cellmappernek, de nem foglalkoztak vele). A Dunától keletre (a nagyvárosokat leszámítva) a B20-as tornyokat a Telekom biztosítja, márpedig ahol ezt a másik fél szolgáltatja, ott még akkor se lehet CA, ha esetleg lenne B3 a tornyon.

(#8335) 4Grider válasza triklin (#8332) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így már megvan a megoldás:
Nálatok azért nincs CA, mert ez egy Telenor-Telekom közös bázis. És mivel a Dunától keletre van, a B20-at itt a Telekom adja (a Telenorosoknak is). Ez viszont nem fogható össze a Telenor saját B3-ával. Szóval vagy B20-at használsz a Telekom celláján, vagy B3-at a Telenorén.

(#8336) AstraCDX válasza humigabi (#8322) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hát ebből sajnos már megjöttem . :(
A Kern a Sierra Wireless magyarországi (nem is tudom mi) képviselője, vagy forgalmazója .
Vettem tőlük régebben egy MC7304-et, szépen, ügyesen, jól át is b@sztak vele .
Elmehettem a fenébe a garanciával ! :(
Addig magyarázkodtak, de semmit sem tettek, míg le nem járt a garanciája !
És igen az ára sem volt alacsony .
De az nem lett volna gond ha egyáltalán jó is lett volna . :(

Üdv.

Astra

(#8337) humigabi válasza 4Grider (#8335) üzenetére


humigabi
aktív tag

bociusz és 4Grider Urak!

Le a kalappal előttetek :R
Erre nem sokan jöttek volna rá, amire ti. Minden elismerésem. :C :C :C

humigabi

(#8338) humigabi válasza AstraCDX (#8336) üzenetére


humigabi
aktív tag

Sajnálom, hogy így jártál és most már értem is, miért rendeltél Aliról. Azért körül néznék más magyar forgalmazóknál is, más típus után.

humigabi

(#8339) totron


totron
addikt

Normális, fix LTE modemrouter túl van a költségvetésen, így maradnak a stickek és szappantartók.

Stickek: külső antennás modellek használtan, ami érdekel (Telenor vagy független).

Szappantartók:
- Kettős funkcióra van igény: wifit is osszon, de kábelen is ontsa magából a bitet. Ez megoldható? USB-Ethernet tökéletesen megfelel.
- Konstruálisan el van követve ezeknél az az otromba poén, hogy akksi nélkül nem mennek? Hiszen pont az akksimerülős-mobiltelefonos bohóckodásból menekülök. Külső, hangyabélantenna lehetősége itt sem árt, szobán belül sem is érhető el javulás.

Nézelődöm oldalakon, de nem akarok belefutni rejtett bravúrba, amit ti láttok, de én nem. Mint az LTE-re csak opciót adó „LTE” routerek.

(#8340) 4Grider válasza totron (#8339) üzenetére


4Grider
nagyúr

Stick: Nálam van pár db Telenoros ilyen fekete. Két antenna csatlakozó van rajta, nem tudom miért, mert soha nem használtam őket. Ár megegyezés és postaköltség kérdése.
Szappantartó: Ilyen igényekkel nem fogsz beleférni a költségkeretbe. Az akksis modellek nem működnek akksi nélkül, az akksi meg úgyis elég hamar tönkremegy. Persze használattól és térerőtől függően.

(#8341) totron válasza 4Grider (#8340) üzenetére


totron
addikt

Hát ez az. Kérdezhettem volna úgy is, hogy melyek nem akksisak. A kettős szórás pedig nem tudom mennyire alap náluk, de azt képzelem, hogy pl. laptopra téve az energiaellátás és net osztása ugyanazon az USB kábelen történik oda-vissza, mint mobil csatlakoztatása esetén. Nem szappanoztam még, így nem tudom. Így működnek? Nem akksis modellek akkor.

(#8342) cocka válasza 4Grider (#8340) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem tudom mi az az "elég hamar". Nekem már vagy 2 éve megvan az E5577S és valahogy nem érzem, hogy olyan rohamosan merülne az akkuja. Mondjuk nyilván csak utazáskor használom, mikor amúgy sem vagyok otthon.

(#8343) totron válasza cocka (#8342) üzenetére


totron
addikt

Az EDGE korszakban én is osztottam wifin ezerrel, mobilnet-forgalmazással súlyosbítva, azt bírta az aktuális eszköz. A 4G technológiával már merőben más a helyzet, egyértelmű gyilok. -100dB-nál gyérebb felállás esetén meg hatványozottan az. Nem opció bármilyen akksis konstrukció rendes használatra. Arra való, ahogy te használod: alkalmilag.

(#8344) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Olyan modemet/routert keresnék, amibe SIM kártya helyezhető, és helyi wifi hálózatot tud létrehozni. Ahol ez kellene, ott nincs kábeles szolgáltató. Digi 4G és Telekom 4G mobil hálózat van.
Kérlek segítsetek, hogy milyen eszközt érdemes venni.
Aliexpresses beszerzés kifejezetten előny, mivel a használható legolcsóbb megoldást keresem. (régi mobilról hot spot üzemeltetés nem jó, mivel idővel megszakad).
Köszönöm

humigabitól kaptam tippet Huawei B535-re, amit köszönök. Esetleg valami olcsóbb javaslat, netán Kínából? :R

(#8345) 4Grider válasza st6969 (#8344) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kínai noname cuccok kétélű fegyverek. Olcsók, de legalább többnyire alig vagy egyáltalán nem használhatók. Keress Huawei global verziós cuccokat, egyáltalán nem hátrány a CA (carrier aggregation), minimálisan B1-B3-B7-B20 4G frekvenciák támogatásával.

(#8346) totron válasza 4Grider (#8345) üzenetére


totron
addikt

többnyire alig vagy egyáltalán nem használhatók
Mert?

(#8347) 4Grider válasza totron (#8346) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert a noname kínai cégek nem tesztelnek Kínán kívül, és az olcsó eszközökben jellemzően nem olyan gyártók chipsetjei vannak, amik globálisan kiteszteltek. Rengeteg eszközzel küzdöttem még az interband CA előtt, és már akkor is volt a piacon egy csomó kínai gagyi, amivel közel sem lehetett megközelíteni azt a sebességet, amit mondjuk egy Huawei vagy Zyxel LTE routerrel igen. Szóval még egyetlen frekvencia használata során is vackok voltak, gondold el CA-val (több frekvencia összefogásakor)...

(#8348) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, illetve beszállok a témába egy Telenoros korlátlan net csomaggal. Mikrotik eszköz van felkonfigolva(wAP AC LTE6). Vecsésen lakom, van 2 kültéri antennám(MIMO) plusz a Mikrotik eszköz. Torony 1 km távolságra van tőlem, ami nagyon nagy területet fed le, ebből arra következtetek, hogy le van igen gazdagon terhelve. Lenne egy másik antenna Gyálon, jóval távolabb. Azt, ahogy látom java részt, szántóföldet fedi, kis részben pedig lakosságot.
Napközben viszonylag jó a net, 30-50mbit között van, sőt volt hogy 70-80 is volt. Jelenleg tud 5 mbit-et. Netflix sem megy rendesen. Jelenleg a közeli toronyra álltam rá.

Képet csatolok [kép] Jelerősség igen jó.

Nem lehet esetleg szólni a Telenornak a torony leterheltség miatt?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#8349) bociusz válasza iceQ! (#8348) üzenetére


bociusz
aktív tag

Próbáld meg a Mikrotiken az LTE beállításokban kikapcsolni a 20-as Bandet. Budapesten kívül, a Dunától keletre Telekomos a B20 háló, ezért amúgy sincs Carrier Aggregation, viszont sokkal több felhasználó osztozik a közös B20-as cellán, mint a kizárólag Telenoros B3-on.

(#8350) iceQ! válasza bociusz (#8349) üzenetére


iceQ!
addikt

Próbáltam már B3-ason... Ugyan az a helyzet sajnos.

Egyik percben(szó szerint) 50 mbit, következő mérésnél 5 mbit. Nagyon kemény. 4G+ is jöhetne erre, katasztrófa hogy a város elején van a végén meg nincs.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.