Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) Víz Elek válasza 4Grider (#8741) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Rákérdeztem a kontkrét csomagokra, ezt a választ kaptam.

Mindjárt visszaírok nekik, hogy sebesség csökkentés sincs mondjuk 30-40 GB adatforgalom után?
Megmondom őszintén, hogy azért gondoltam erre a megoldásra, mert költözök vissza németbe, és abban a térségben ahol lakok, baromi drága a net (telekom, vodafone, o2 egyaránt), illetőleg, hogy megérjen rá előfizetni ahhoz alá kell írni 2 év hűséget, na azt meg én nem szeretnék.
Az eq és az iq flottához tudnátok adni valami árlistát, illetőleg elérhetőséget?
No meg nem utolsó sorban az is fontos lenne, hogy ne kelljen várni heteket amíg megérkezik a sim kártya, mivel olvastam olyat, hogy a fentebb említett 2 flotta közül valamelyiknél sokat kellett várni.

Samsung S9

(#8752) bociusz válasza Marcsello31 (#8742) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ez is ugyanúgy egy Telenor nagykereskedő, mint az előző szolgáltató, amit pár hete linkeltél. Pontosan ugyanazt a szolgáltatási minőséget fogod tőlük is kapni.

A 150 Mbit/s pedig már elavult adat, a Balatonon éjszakánként simán mérhetsz majd 300 Mbit/s körül, sőt, 5G-vel 6-700 Mbit/s-ot is, mert nincs sávszélesség limit. De az ország túlnyomó részén közelébe se lesz a 150 Mbit/s-nak a mérhető maximális sebesség.

(#8753) totron válasza Víz Elek (#8751) üzenetére


totron
addikt

A 9 Kbps jelenti a csökkentett állapotot, én azt veszem ki ebből.

Marcsello31: 300-400 GB/hóval nincs tiltás itt. 65 az körömpiszok ma.

[ Szerkesztve ]

(#8754) Víz Elek válasza totron (#8753) üzenetére


Víz Elek
senior tag

az érthető, viszont az utolsó csomagnál nincs semmi olyan, ami x gb adatmennyiség után adatcsökkentésre utalna.

Samsung S9

(#8755) 4Grider válasza Víz Elek (#8754) üzenetére


4Grider
nagyúr

A korlátlan red csomagokban sem volt. Aztán egyszer csak lett. Nem csökkentés, leállítás.

(#8756) Víz Elek válasza 4Grider (#8755) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Konkrétan ezt hoztam fel példának, kíváncsi vagyok mit válaszolnak rá.

Samsung S9

(#8757) Víz Elek válasza 4Grider (#8755) üzenetére


Víz Elek
senior tag


"Üdvözlöm,
ez nem lakossági előfizetés, ezek üzleti csomagok, nincs korlátozás."

Ezt a választ kaptam.

Samsung S9

(#8758) Marcsello31 válasza bociusz (#8752) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hát. Balatonra nem igen fogunk menni mostanában, de biztos tökjó lehet ott, az a sebesség már kábeles színvonalú, gondolom létezik már 5g is foltokban, Milyen antennával lehetne szerinted jó messzire el látni, rá csatlakozni egy Telenor toronyra?
A mindigtv antenna nagyon messzire el lát nálunk, mondjuk 12V erősítővel. :)
Nézd, ha már 50mega meg van szuper, mert mindenre elég.
Régen 2 megás netem volt azzal is simán néztem a filmeket, mondjuk kicsit várni kellett a betöltésre aztán jött ami a csövön kifért.
Mivel megtaláltam a számomra ideális routert, amit többen javasoltatok nekem, üziben is.
azt fogom választani. megkérdeztem a Telekomot hogy az általuk árult Huawei B535-232 AC
router független e, és azt írták emailben hogy igen.
Máshol is azt mondták hogy erre áldoznom kell.

Két szar között kell majd választanom:
1. mikrohullámos net.
2. mobilnet.
:D 3 semmi, marad a természet lágy öle :D
-----------------------------------------------------------------------------
azért aggódok a simtiltás korlátozás miatt, mert nézzünk meg azon egy youtube full hd stream adást, mondjuk legyen 2 órás, na az már bőven 20 giga körül vagy fölött van :D
Minél gyorsabb a sebesség annál hamarabb száguldoznak a gigabyteok.
Abban is reménkedek még, hogy a telenor vagy telekom a nyáron csinál valami akciós korlátlan netet, régen szoktak.3 éve.

A vodanettel, ha torrentezek 50 giga lejön egy nap alatt.. :U

(#8759) totron válasza Víz Elek (#8757) üzenetére


totron
addikt

Ez csak nekem ellentmondás? A táblázattal szemben. Útálatosak az ilyen tőmondatok.

[ Szerkesztve ]

(#8760) Greybeard válasza Marcsello31 (#8758) üzenetére


Greybeard
tag

Nálam az IQpro 4931 forintos korlátlan mobilnete most már ötödik éve üzemel. Folyamatosan kiszolgál 1 otthoni + 2 céges laptopot + 2 okostelefont + egy Chromecastot. Havi átlagban 300-400 GB-ot használunk el és fel sem merült korlátozás vagy tiltás gondolata az 5 év alatt. Kár ezen ennyit aggodalmaskodni.

s.k.

(#8761) Víz Elek válasza totron (#8759) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Gondolom itt arra gondolt, hogy adat korlátozás nincsen, sebesség korlátozás viszont van, kivéve az utolsó csomagban.

Samsung S9

(#8762) Marcsello31 válasza Greybeard (#8760) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Köszi hogy le írtad, én is kb ennyi adatforgalomra számítok/hó.
Ha ennyiért nem rinyálnak akkor tényleg békénhagynak,
5 év? azért ez sok mindent elmond, akkor valós. Csak jelet kell találnom, ennyi. :)
köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#8763) totron válasza Marcsello31 (#8762) üzenetére


totron
addikt

Igen, tényleg békén. Az időszakos akciós lehetőségeket felejtsd el. A flotta a te utad, ha szükséged van mobilnetre.

(#8764) 4Grider válasza Marcsello31 (#8762) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt csak az lehet a kérdés, hogy van-e nálatok olyan minőségű mobilnet (flottás esetén jellemzően Telenor mobilnet), amin tudsz bármikor gond nélkül pl. HD videóstreameket nézni. Az ország területének kb. 80%-án van. Ha a maradék 20%-on laksz, max. marad az alternatív szolgáltatás. Ha olyan flottát választasz, ahol van hűség, előtte mindenképp meg kell nézni (pl. feltöltőkártyával) az adott szolgáltató teljesítményét.

(#8765) RPi30


RPi30
csendes tag

Sziasztok! Balatoni nyaralóba (30m2 téglaház) szeretnék tv és mobilnet előfizetést. A tv csak MindigTV lehet, más nincs (Balatonvilágos). Ugyanitt van 6300-ért Telenoros mobilnet 60GB adatmennyiséggel és HUAWEI B628-265 routerrel (ami hűség esetén 0Ft). Mi erről a vélemény? Az adatforgalom szerintem elég, annyi az igény, hogy a telken kb. 15-20m-re van egy faház, amiben jó lenne ha szintén lehetne használni a netet. Szívesen meghallgatok más javaslatot is.

(#8766) Marcsello31 válasza 4Grider (#8764) üzenetére


Marcsello31
őstag

Rövidesen kiderül. A routert már megvettem, Huawei B535-232 AC típust.
Van nálam két sim kártya, egy telenor, és egy telekomos, megnézem majd a routeren keresztül hogy melyiknek van szolgáltatása.
Választ megírom majd mindenképpen.

(#8767) Marcsello31 válasza RPi30 (#8765) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Van egy viszonylag megfizethető korlátlan net szolgáltatás az agnatus.hu
[link] oldalon. 6900ftért havi korlátlan netet adnak, Telenort használják, Ez hivatalos.
CSak gondoltam segítek ha tudok. Én most rendeltem meg a Huawei B535-232 AC routert.
Mobil net miatt. Ha képes a legalább 40mega letöltésre a cucc nekem már bőven jó.
A telekomnál 7800körül van a korlátlan net csomagja.

[ Szerkesztve ]

(#8768) totron válasza Marcsello31 (#8767) üzenetére


totron
addikt

De megírták fentebb, hogy ez a legdrágább (a 3 közül).

(#8769) Marcsello31 válasza totron (#8768) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, Van az iqpro flotta is asszem az az olcsóbb net csomag, csak tippet akartam adni,:). Van olcsóbb is igen. Én sem biztos hogy a legdrágábbat veszem meg mármint mobilnetet.

[ Szerkesztve ]

(#8770) 4Grider válasza Marcsello31 (#8769) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg van az EQ is, ahol a Telenornál dolgozói csomagba lépsz be, ergo teljes hozzáférésed lesz a saját előfizetésedhez, havi 5250 Ft a korlátlan net, de egy év hűség és 5000 Ft belépési díj van.

(#8771) Marcsello31 válasza 4Grider (#8770) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Még én sem döntöttem el hogy melyik csomagot válasszam. Elsődleges dolgom majd a térerő keresése, ha van, akkor van értelme, ha nincs akkor minek :).
De ez a szolgáltatás amiről már szó volt ténylegesen legális és nem valami agyament csavart történet? Mi olyan középszintű internet felhasználónak számítanánk.
Addig nem megyek 1 szolgáltatás felé sem, míg nem találok térerőt ott. :). majd ezt is lenyomozom, ha van akkor persze megéri. :) Ezért is vettem meg a Huawei B535-232 AC
routert, rá dugok egy külső antennát ami talán messzebb lát el mint a bot antenna.
Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#8772) totron válasza Marcsello31 (#8771) üzenetére


totron
addikt

A külső antenna + kábel nem 2 fillér. Nem biztos, hogy hoz annyi nyereségtöbbletet.
Nem agyament csavart történet, de addig hitetlenkedsz, míg azzá lesz.

(#8773) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Horvátországba keresek 3 hétre korlátlan mobilnetet, nincs valakinek egy jó tippje ? Köszi

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#8774) 4Grider válasza atees (#8773) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hány topikba teszed fel ugyanazt a kérdést?

(#8775) atees válasza 4Grider (#8774) üzenetére


atees
őstag

mindegyik topik más-más, lehet hogy nem mindenki olvassa az összeset...

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#8776) 4Grider válasza atees (#8775) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elolvashatnád a fórum szabályzatát, ha már őstag vagy...

(#8777) Marcsello31 válasza 4Grider (#8776) üzenetére


Marcsello31
őstag

Azt hittem, hogy oda kint olcsóbb a helyzet mobilnet téren, akkor még sem.
Tegnap rendeltem meg a routert a telekomtól, mára át is vehettem. tökgyors. :)

[ Szerkesztve ]

(#8778) totron válasza Marcsello31 (#8777) üzenetére


totron
addikt

Áttörés. (konfettieső). :D Jelszintek, dB-ek, tapasztalatok? Mesélj.

(#8779) Marcsello31 válasza totron (#8778) üzenetére


Marcsello31
őstag

:D Az :D :D a Tapasztalatokat este tudom meg mondani, akkor fogok rá érni, a Teszt simkártya egy telekom lesz elsőként, mindent le írok majd ide.
Aztán le csekkolom a Telenort is.
1 év gari, antennás, cuki. Másban is lehetne áttörés de mind1 :) Este jövök képekkel róla. :)

(#8780) Marcsello31 válasza totron (#8778) üzenetére


Marcsello31
őstag

Térerő szint, csatorna szám,. 70mega letöltésem így hogy beállítottam a rendes csatornára a routert. [link] letöltés 70 feltöltés 11 :). Szolgáltató Telekom.

[ Szerkesztve ]

(#8781) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#8780) üzenetére


Marcsello31
őstag

BANDS RSRP:-98dBm RSRQ:-7.0dB RSSI:-83dBm SINR:9dB ENB ID:3811 CELL ID:975618 BAND:3(20MHz/20MHz) SET:B3+B7
ha mond ez valakinek valamit....
pluszz adatok képben. Pöpec! :).
Szerintem fasza:
[link]
Már csak az a kérdés, hogy ott mit fog produkálni...

[ Szerkesztve ]

(#8782) 4Grider válasza Marcsello31 (#8781) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az "ott" erősen vidéket esetleg csak B20-as bázist jelent, akkor borítékolható, hogy ettől jóval gyengébben fog muzsikálni. Hogy mennyivel, az helyszín és időpont függvénye.

(#8783) Marcsello31 válasza 4Grider (#8782) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hát Remélem hogy nem csak "B20" Lesz ott ha lesz térerő,
Reggel óta teszteltem, Nem B20as csatornán. volt idő mikor fel ment 70 fölé a letöltés.
Amiket meg akartam nézni az ment, nekem a b20 is jó csak legyen. :U
amúgy a letöltéseket nézve láttam ma, hogy volt időszak amikor nem a térerő függvénye a sebességé, hanem hogy mennynire volt leterhelve, és azt is hogy hírtelen vissza állt a maximumra a letöltés. Meg nem mondanám erről, hogy nem vezetékes... Na mind1 Majd kiderül nemsokára, hogy ott mivan.
A Router nagyon sok oldalú amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#8784) totron válasza Marcsello31 (#8783) üzenetére


totron
addikt

Ja, épp nézem, hogy nemtelenoros szoft miket mutat a fejlécben, eleve. Az esti értékek lesznek a mérvadóak, illetve azzal lesz teljes az élmény. Úgy tűnik, működő lesz számodra ez a történet. Átlag 20MBit-tel nyomom én, elég fájó mások méréseit nézegetni így, de maga a net használható ennyivel is.

(#8785) Marcsello31 válasza totron (#8784) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nekem alap dolgokra kellene csak a net nem lennék nagy feltöltő, sem torrentező, most is csak azért teszteltem hogy lássam mire képes, a Telekom sim kártya 1 napos korlátlan netje.
900ftért :D.
Nézd me, is dicsekedés ből mutattam meg, :). van egy bütykölési lehetőség ezen a modem routeren, hogy ne ő válassza ki automatikusan a megfelelő "csatornát" HAnem mi magunk, dönthessünk a beállításáról, egy kis bütykölés után lehet látni az aktuális jel szintet, lehet váltani a 'csatornák közt" akkor is ha eleve nem azt választaná...
Így meg tudom választani azt amelyik a leg gyorsabb, aránylag.
Nekem már a 20 mega is bőven jó. :). Ez nem telenoros sim most. Telekom 4g sim kártya van benne.de azt hittem amúgy hogy sokkal rosszabb lesz, fostalicska szint. :Y

(#8786) 4Grider válasza totron (#8784) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezen a helyen biztosan, de ő máshol akarja használni. Kicsit sokkal ruderálisabb területen...

(#8787) Marcsello31 válasza 4Grider (#8786) üzenetére


Marcsello31
őstag

totron ment üzi! :D Rider így van, de reménykedem hogy nem hagy el az erő ott sem. :R

(#8788) 4Grider válasza Marcsello31 (#8787) üzenetére


4Grider
nagyúr

A remény hal meg utoljára.

(#8789) RPi30 válasza 4Grider (#8770) üzenetére


RPi30
csendes tag

Köszi, az EQ jól hangzik. Milyen routert ajánlotok, amivel a másik épületben is lehet majd netezni? vagy jelerősítő kell (nem nagyon értek hozzá) ?

(#8790) Marcsello31 válasza 4Grider (#8788) üzenetére


Marcsello31
őstag

Neked is köszi mindent még1szer.
Nemsokára kiderül. a térkép szerint még benne vagyunk...
még kel egy wisp router ami wifin lövi át a netet a másik routerhez.
Aztán ennyi. Nekem a korlátlanság a fontos, nem a sebesség.
;)

[ Szerkesztve ]

(#8791) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok! Telenor az 5G-n az
n1 - 2100 MHz
n28 - 700 MHz
n78 - 3500 MHz
frekiket vette meg, tehát nagy valószínűséggel ezeken fog majd 5G-t szórni, ugye? Új telefon vásárlása előtt állok és jó pár évig nem lesz lecserélve, így olyat akarok, ha addigra talán elér ide is az 5G, jó lenne majd használni. Nem sok 5G frekit tud a telefon, de ezeket pont tudja az EU-ban. Csak mert mindenhol lehet látni a frekvenciát, de a rövid azonosítót, az 1, 28, 78-at nem láttam sehol, mint ugye 4G-n a B3, B7, B20 frekvencia. Tudom még a jövő zenéje, de ha egyszer majd lesz 5G akkor jó lenne használni is :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#8792) totron válasza winbox (#8791) üzenetére


totron
addikt

Épp magad hozod a párhuzamot arra, hogy ez még távjóslás az időben előre. Menet közben nagy eséllyel beeshet egy, a mostból részletfeltételnek tűnő, akadályozó elem. Ezen felül az ide vonatkozó hardverárak is fognak még esni.

(#8793) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, segítsetek kérlek. Költöznék, vidék. Net 0. Térerô mindenkinél jó viszont, 4G van szintén.

Mennyire korlátlanok a mostani "korlátlan" mobilinternetes csomagok ? 1000-es Digi optika után fura lesz, bár latency nem kell annyira nekem, de a korlátlanság itt is tényleg olyan, mint vezetékesen ? Ha értitek.. :B Egy mobilos kütyüt bedugnék a linux routerembe..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#8794) totron válasza Dißnäëß (#8793) üzenetére


totron
addikt

Az egybemodemrouterek szerencsésebbek. Az elején én is pendrive-dugó akartam lenni, de lebeszéltek róla és saját részről is megérkezett aztán a belátás. Van pár db tényleg korlátlan csomag, de nem torrentezni etikátlanul, esténként így is leülés van.

(#8795) Dißnäëß válasza 4Grider (#8770) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van ennek címe, weboldala ? :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#8796) Dißnäëß válasza totron (#8794) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, ja gondolom betelik a cella.
Egybemodemrouterem van, csak ez a kis akkus Huawei, kiváló, de nincs rajta ugye LAN port.

Ha asztali egybemodemroutert nézek, tudok valamiféle bridge módot, hogy a "rendes" routerem vegye fel a publik ip címet, ô natoljon, stb.?

Nem torrent lenne (azaz igen, csak nem illegál).
De lenne még elosztott fájlrendszer egy lába is nálam... (gluster).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#8797) totron válasza Dißnäëß (#8796) üzenetére


totron
addikt

A flották topikban az összefoglalóban + némi visszaolvasás ott és itt is. Ezek Telenor alapú csomagok flottás csomagok. Huawei B535 tud bridge-t. Az akkus hardverek mobilnetre felejtősek. Emberi léptékű torrentezés, stream általi forgalmazás természetes 2021-ben.

(#8798) bociusz válasza winbox (#8791) üzenetére


bociusz
aktív tag

A Telenor nem vett újabb B1/n1 frekit, de a meglévőket természetesen később átcsoportosíthatja 5G-re. Egyelőre kizárólag n78-at használ, a B28-on 4G megy.

(#8799) Dißnäëß válasza totron (#8797) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ok köszi, mea culpa. Jellemző a lassítás, vagy valami nemkommunikált treshold beállítása, ha "megszalad" valaki ? (A hálózatban lévő defaulton felül persze).

@bociusz: telenoros vagy ? (Dolgozó) ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#8800) bociusz válasza Dißnäëß (#8799) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem, más területen dolgozom, de infokommunikációs rendszerek szakirányú a végzettségem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.