Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) nanorambo


nanorambo
őstag

SZiasztok!
A telekom korlátlan mobilnetjével mire lehet számítani az alábbi felállásban: Nap közben kb 3 eszköz menne: Céges laptop munka miatt (VPNnel), saját laptop minden más miatt (megállás nélkül youtube) és ugye a mobilom. Esténként, hétvégente meg vagy film stream vagy ps4-en online játék, néha egy-egy játék letöltése (50-60 Gb)

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy kábeles net nem megoldható. :W

[ Szerkesztve ]

(#8502) 4Grider válasza nanorambo (#8501) üzenetére


4Grider
nagyúr

A telekom korlátlan mobilnet ott kezdődik, hogy nat-olt. Ezt a vpn vagy bírja, vagy nem. Tehát mielőtt átállsz, ki kell próbálni.
Az online játék mobilneten kétesélyes az időnként elszálló ping miatt.
A streamek általában gond nélkül működnek, ha nálatok nem sokan gondolták úgy, hogy vezetékes helyett mobilnetet használnak...

(#8503) MaCS_70 válasza 4Grider (#8502) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a VPN kliens van NAT mögött, annak szerintem nem szabad problémát jelentenie.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8504) 4Grider válasza MaCS_70 (#8503) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak szerver-kliens vpn alagút létezik...

(#8505) nanorambo válasza 4Grider (#8504) üzenetére


nanorambo
őstag

F5 Big Ip

(#8506) 4Grider válasza nanorambo (#8505) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az működik agyon natolt neten is.
Amit még nem említettem: Időnként leállhat a nat-olt mobilnet, de router újraindítás (ezzel új belső ip cím szerzése) általában megoldja a problémát. Célszerű ilyen nethez alapból olyan routert beszerezni, ami időzíthetően (mondjuk hajnalonként) újraindítható. A Telekom naponta úgyis bontani fogja a kapcsolatot, úgyhogy ilyen megoldásra akkor van szükséged, ha a veled egy nat alatt lévők bazi sok portot használnak (pl. torrenteznek). Ha jó szomszédokhoz lesz szerencséd, akkor simán előfordulhat, hogy stabilan lehet telekomos natolt mobilnettel egész nap majd netezni.

(#8507) nanorambo válasza 4Grider (#8506) üzenetére


nanorambo
őstag

Köszi az infókat mindenkinek :R

(#8508) MaCS_70 válasza 4Grider (#8504) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, hogy nem, nem is állítottam ilyesmit, de szerver-kliens kapcsolat esetén a kliensoldali NAT nem zavar be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8509) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hali,
Két kérdésem lenne telefonon használt mobilnettel kapcsolatban...
Az első, hogy az miért van hogy a telefon stabil 4G vagy 4G+ jelet mutat, de a telefon böngészőjében vagy akár applikáción belül sem tudja betölteni a dolgokat. pl. használt autó, árukereső.
A második, hogy amíg pl. néhány soros cikkek nem töltenek be rendesen, egy fél képernyőt elfoglaló csillogó villogó hirdetés az bezzeg ott virít a képernyőn. :W
Úgy vannak ezek leprogramozva, hogy a reklámok elsőbbséget élveznek és ha az összes érdektelen szarság betöltött, utána jöhet egy kétsoros hír mondjuk?

Azért lettem tiszta ideg miatta, mert két külön telefonon, két két külön városban kellett volna gyorsan neten keresni, de csődöt mondott a technika.
Köszi

(#8510) totron válasza ElGatto (#8509) üzenetére


totron
addikt

A böngésző is számít, nem mindegy, hogy Safari-dilikről beszélünk vagy másról. A reklámok valószínűleg cache-ből jelenítődtek meg, az aktuális tartalom pedig elmaradt attól (azt be kell töltenie, mint ismeretlen, friss elemet). DNS szerverek átmeneti bibije is okozhat kellemetlen böngészési élményt, míg mellette vígan tölthetsz-torrentezhetsz, párszor tapasztaltam ilyet Telenornál, de szerencsére nem jellemző.

(#8511) ElGatto válasza totron (#8510) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,
Mint írtam két külön város, két külön teló és különbözőek voltak a böngészők is. Xiaomi telefonon chrome böngésző illetve a használtautó app. Samsung telefonon saját samu böngésző és mondom mindegyiken egy lapát kaki volt ilyen érzésem akkor volt mikor 1920 ban a betárcsázós net mellett beírtál valamit a keresőbe és kimentél főzni egy kv-t. :(
Lehet, szolgáltató hálózata volt lehalva?

[ Szerkesztve ]

(#8512) cocka válasza ElGatto (#8511) üzenetére


cocka
veterán

végül is csak kb. 75 évvel nézted el, mindenesetre elég furcsa poén volt

[ Szerkesztve ]

(#8513) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
készülök arra, hogy mobil internet lesz az elérhető csak a házunkban.
Kaptam olyan tanácsot, hogy Huawei B535 legyen a minimum, ha jó routert akarok.
Arra gondoltam, hogy a régi routerünket nem lehetne esetleg hadrendbe állítani, tehát ha ez egy bevált router akkor ehhez egy "egyszerűbb" eszközt csatlakoztatni?

Ha nem működik, akkor max eladásra kerül ez a router és lesz 4G/LTE router helyette.
Az ajánlott huawei-hez lehet esetleg külső antennát csatlakoztatni? Ha nem lenne valami fényes a térerő akkor jó lenne javítani egy komolyabb antennával rajta.
Ha nem lehet, akkor van olyan alternatíva, ami tudja ezt a funkciót?

Köszi előre is! :)

(#8514) Buckey válasza -conrad- (#8513) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Nekem Huawei B535 van, eddig tökéletesen bevált. Lehet rá antennát is tenni, de a jó elhelyezés is sokat számít. No, meg az a kis trükk, amivel bizonyos frekvenciákat lehet fixálni. ;)
Én megtartanám a régi routert is, és mögé kötném, a B535 meg mehetne csak modemként (nálam így van, csak a router egy ASUS RT-AC65P).

(#8515) 4Grider válasza -conrad- (#8513) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az általad említett egyszerűbb eszköz határozza meg, hogy milyen minőségű mobilneted lesz Tehát rossz a gondolatmeneted.

(#8516) MaCS_70 válasza -conrad- (#8513) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 1200G+ mondjuk pont nem egy bevált router a finom ki típushibájával.

De ha valaki a saját routerét akarja használni (mint én is), annak remek megoldás mondjuk egy Mikrotik wAP/SXT/LHG LTE eszköz használata.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8517) totron


totron
addikt

Mi indokolja a régi router használatát?

(#8518) humigabi válasza MaCS_70 (#8516) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

A tavalyi problémák után most már jól szuperál a Mikrotik? Régen írtál róla.

humigabi

(#8519) MaCS_70 válasza humigabi (#8518) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nagyon bevált a Mikrotik.

A wAP LTE is átesett egy cserén, de aztán jött helyette egy SXT LTE, ami viszont már csak minimális javulást hozott.

Összességében tehát elégedett vagyok a Mikrotikkel mobilnetes felhasználásra. Jelenleg kb. 6 hónap folyamatos üzemben megy, bármilyen probléma nélkül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8520) balaaa88 válasza MaCS_70 (#8519) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szia!

Mi volt az "evolúció"?
Nekem most wAP LTE kitem van.
Sokkal jobb, mint az USB stick-es megoldás (nyilvánvalóan).
Viszon cellahatár közelében vagyok és a user is sok errefelé (lakóövezet, aminek a felén nincs vezetékes internet).
Nem tudom, mennyit segítene egy irányított antennás megoldás.
Gondolom csúcsidőben nem sokat...
Most kb. ilyet lehet mérni: link
Este jellemzően 23.00, éjfél után azért 50+ Mbps nem ritka.
Azt hiszem 70+ Mbps-t mértem max. korábban lefele.
Szóval nálad megérte az irányított?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8521) MaCS_70 válasza balaaa88 (#8520) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az evolúció a stick >wAP LTE > SXT LTE vonal volt.

Én kb. 1,7 km-re vagyok a toronytól, rálátással, de időnként brutális cellaterheltséggel. (Üdülőövezet...)

Azt tapasztalom, hogy a zsúfolt időszakokban jelent előnyt az irányított antenna, a jobb kapcsolat talán előnyt jelent a versenyben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8522) totron válasza balaaa88 (#8520) üzenetére


totron
addikt

Sokkal jobb, mint az USB stick-es megoldás (nyilvánvalóan).
Mely tapasztalásaidra alpozod ezt?

(#8523) cocka válasza MaCS_70 (#8521) üzenetére


cocka
veterán

Ezek mik magyarul?

A pendrive-szerű mobilnetes eszköz, aztán szappantartó és normál vezetékes 4G router? Vagy mi ez? Tudatlan vagyok az ilyen rövidítések terén.

wAP talán wireless access point, de az SXT-ről halvány lila segédfogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#8524) taki01 válasza cocka (#8523) üzenetére


taki01
őstag

Ezek mind kültéri 4G eszközök. Nekem egy Mikroitk LHG LTE kit-em van. Ez akkor jó ha nincs közvetlen rálátás a toronyra és kilómétereket kell leküzdeni, hogy megfelelő jel legyen.

[ Szerkesztve ]

(#8525) 4Grider válasza cocka (#8523) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#8526) cocka válasza taki01 (#8524) üzenetére


cocka
veterán

Nekem olyan közvetlen rálátásom is van, hogy kinyitom az ablakot, elnézek jobbra és ott figyelnek a tornyocskák egy tízemeletes tetején. :) Légvonalban kb. 30 méter lehet.

(#8527) Buckey válasza cocka (#8526) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor szerintem egy Huawei B535 is elég lenne neked.
Nekem is ilyen van, gyan ilyen feltételek mellet és tökéletesen stabil, hozza azt a sebességet, amit egy HuaweiMate10Pro hozott. :K
Jelenleg 84/44 Mbps, de megy a YouTube fullHD-ben.

[ Szerkesztve ]

(#8528) 4Grider válasza Buckey (#8527) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még szerencse. A 4K videókhoz 25 Mbps kell...

(#8529) cocka válasza Buckey (#8527) üzenetére


cocka
veterán

Csak azt nem tudom, hogy amire rálátok az melyik szolgáltatóé. De mivel a legnagyobb sebességet a Telenor produkálja...gyanús :) Ettől még lehet egy bokorban több szolgáltatóé, mivel nem terem minden négyzetméteren tízemeletes-tető.

(#8530) 4Grider válasza cocka (#8529) üzenetére


4Grider
nagyúr

A cellmapper map oldalán talán megtalálod a szemben lévő bázisállomást.

(#8531) Buckey válasza 4Grider (#8528) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Csak arra akartam célozni, hogy kicsit kevesebb a sebesség, mert volt forgalom (vagy a mérés, Speedtest by Ookla idejére leáll :F ).

[#8529cocka] , ezt kiderítheted könnyen, van alkalmazás droidra is.

[ Szerkesztve ]

(#8532) balaaa88 válasza totron (#8522) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Volt egy régi USB-s TP-Link routerem és egy Huawei e3372-m.
Azon 20 Mbps felé nem ment a letöltés sohasem.
Gyanítom vmi USB port korlát lehetett...

(#8533) cocka válasza balaaa88 (#8532) üzenetére


cocka
veterán

Igen az. És olyannyira le van korlátozva, hogy konkrétan irtó kínos az egész és talán még az is jobb lenne, ha lehagynák ezeket az usb portokat.

Az enyém C2300 v2 van rajta 1 USB3 port és gondolván, hogy na ez már biztos hasítani fog, kipróbáltam, hogy milyen rámásolni vagy róla. Hát kb. 16 megabájt/sec a maximum. Ennél még egy kimaxolt USB2 is többet tud. Na most egy sticknek eleve nagyobb az áramfelvétele, tehát csodálom hogy egyáltalán működik. :D

(#8534) creatoro


creatoro
csendes tag

Sziasztok!

Szolgáltatóváltás előtt vagyok, próbáltam tapasztalatokat keresni a fórumban mobilnettel kapcsolatban, olvastam jó sok hozzászólást és megerősítést vagy kiegészítést szeretnék kérni.

Az élethelyzet az, hogy sokat utazok vidékre, eldugott helyekre is munka miatt. Ilyenkor is szükség van a mobilnetre. Fontos a jól működő, többé-kevésbé gyors net, mert a munka közben nincs idő várni. Nagy felbontású fotók, néha videochat szükséges.

Telekom: itt vagyok jelenleg, tapasztalat, hogy általában használható a 4G, rendszerint 3G-re vált, ha a 4G nem elég erős. Persze vannak helyek, autópálya is, ahol a 3G sem az igazi vagy egyáltalán nincs. Jelentősen drágábbak a másik kettőnél, úgy, hogy nem is nyújtanak annyit.

Telenor: olvastam, hogy jobb a lefedettség a 800 Mhz-en közösködés óta, de a VoLTE bevezetése meg az olcsóság miatt terhelt a hálózatuk. Mire kellene számítani a Telekomhoz képest? Ők lennének a legkedvezőbbek.

Vodafone: úgy olvasom, hogy náluk a 4G nem valami acélos és inkább a 3G, ami jó. Kérdés, hogy a 3G van-e olyan jó, hogy feledteti a 4G hiányát. Árban majdnem felveszik a Telenorral a versenyt.

[ Szerkesztve ]

(#8535) 4Grider válasza creatoro (#8534) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom-Telenor 4G-n vidéken azonos lefedettségű, mivel közösen üzemeltetik 800 MHz-en a 4G-t. A Telenor terheltebb, pont azért, mert náluk van kedvező árú, natolatlan és korlátlan mobilnet, ami routerben is gond nélkül használható. De napközben azért a legtöbb helyen használható. Fontos, hogy a Dunától keletre, vagy nyugatra használod és miben a mobilnetet. Ha modern telefonban és a Dunától nyugatra, akkor a Telenorral rendszerint jobban jársz. A Dunától keletre a Telekom jobban javallt. A Vodafone is rákényszerül hamarosan a 3G leállítására, azaz marad az olyan-amilyen 4G-jük, tehát őket városokon, nagyközségeken kívüli munkára nem javaslom.

(#8536) creatoro válasza 4Grider (#8535) üzenetére


creatoro
csendes tag

Köszi szépen a választ!

Mozgok mindenfelé, talán 60-40 arány Kelet nyer, de akkor ez így annyira nem megfontolás alapja.

Akkor Telenor vagy Telekom marad. Esti használatra nem nagyon kell, szerencsére a vezetékes net elég jó.

Telefonban használom, néha megosztva laptopra.

[ Szerkesztve ]

(#8537) 4Grider válasza creatoro (#8536) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a telefon össze tudja fogni a B1-B3-B7-B20 sávokat, kezeli továbbá a B8-at és B28-at, akkor Telenor is jöhet.

(#8538) Diák66 válasza cocka (#8529) üzenetére


Diák66
őstag

Dobj róla nekem pár fotót, aztán megmondom. ;)

(#8539) totron


totron
addikt

Egy Huawei B525-öt üzemelek be hamarosan. Bridge, NAT, Digi-képesség, ezek a területek kérdőjelesek. Telenoros NAT-olt nettel, függetlenítő kóddal. Van-e szükségem alternatív firmware-re, illetve mik az intelmek, tanácsok? Hangzott el itt olyan többek között, hogy szolgáltatói verzióban nincs kikapcsolható NAT és bekapcsolható brdige mód. Honnan tudom, hogy szolgáltatói darabról van-e szó? Ellenjavallott-e bármilyen szempontból kifolyólag a kód bepötyögése (amit alternatív firm. jobban, szerencsésebben kiválthatna, nem tudom).

(#8540) creatoro válasza 4Grider (#8537) üzenetére


creatoro
csendes tag

Még egyszer köszi a pro választ!

(#8541) cocka válasza totron (#8539) üzenetére


cocka
veterán

Honnan tudom, hogy szolgáltatói darabról van-e szó?

Egyszerű: a gyári felülethez képest brandelt. A szolgáltató saját logója mindenütt, saját firmware-e stb.. ebből az is következik, hogy bizonyos funkciók le lehetnek tiltva stb..

Ellenjavallott-e bármilyen szempontból kifolyólag a kód bepötyögése

Miért lenne ellenjavallott?! E5577S-t én is használok szolgáltatói fw-vel, és függetlenítő kódot pötyögtem be. (amit a szolgáltató még pénzért is baszott kiadni, ezért meg kellett vennem máshonnan)

(#8542) totron válasza cocka (#8541) üzenetére


totron
addikt

Fene tudja, a lényeg, hogy előtte tudjak róla, ne utólag. A szolgáltatói korlátok megszűnnek a függetlenítővel? És alternatív firmware-rel? Önálló VPN-re semmilyen mód nincs?

(#8543) cocka válasza totron (#8542) üzenetére


cocka
veterán

1. Általában nem.
2. Igen.
3. Passz.

(#8544) MPM


MPM
tag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy Magyarországon mind a 4 mobilszolgáltatónál NAT mögött vannak a felhasználók?

Egy mobiltelefonnal (hotspoton keresztül) vagy egy mobil routerrel/acces pointtal osztanám meg a mobilinternetet wifin, és rácsatlakoznék egy eszközzel, ami szerverként funkcionálna.

Van olyan szolgáltató, amelyiknél lehet kérni, hogy ne legyen NAT-olás? Ha igen, akkor nincs problémám.

(#8545) cocka válasza MPM (#8544) üzenetére


cocka
veterán

Elvileg Telenor és vodafone ez utóbbi még prepaiddel is megy

(#8546) MPM válasza cocka (#8545) üzenetére


MPM
tag

Köszi! Utánakérdezek akkor náluk.

(#8547) cocka válasza MPM (#8544) üzenetére


cocka
veterán

Ja még annyit, hogy ha szervert akarsz akkor talán nem haszontalan egy hordozhatatlan = asztali 4G routert venni. A Digit azért nem is ajánlottam, mert ott eleve a feltöltésre 11 megabit/s maxot mondanak, ami nyilván sose lesz meg, asszem a gyakorlatban olyan 7 megabit körül van, az meg nem valami acélos.

Legjobb feltöltése a Telenornak van.

(#8548) MPM válasza cocka (#8547) üzenetére


MPM
tag

Tulajdonképpen csak egy mikrokontroller fog szerverként funkcionálni, amit csak én fogok elérni (több különböző eszközről, de egyszerre csak eggyel), és a feltöltési sebesség nem szempont nálam, csakis a gyors válaszidő.

(#8549) cocka válasza MPM (#8548) üzenetére


cocka
veterán

mobilnet vs gyors válaszidő... :DDD Jó vicc. Jó végül is tudtam vele fps-ezni, de nem az igazi.

(#8550) MPM válasza cocka (#8549) üzenetére


MPM
tag

Hát na :DDD Sajnos máshogy nem tudom megoldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.