Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) ajapi válasza totron (#8200) üzenetére


ajapi
tag

számlakontroll

(#8202) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Rendben, koszonom mindenkinek. Megprobalom az EQnal csak az adatkartyas internetet.

"Later Nerd!"

(#8203) MaCS_70 válasza totron (#8195) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mikrotik LTE LHG?

Ha nem is kimondottan külső antenna, de azért van benne potenciál.

Én amúgy irtózom az antennakábelektől. Amint meglátok egyet (mondjuk itthon), egy piros betűs szó kezd villogni az agyamban: CSILLAPÍTÁS...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8204) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#8189) üzenetére


szaboi6512
őstag

@ajapi
1 próbát megér

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#8205) totron válasza MaCS_70 (#8203) üzenetére


totron
addikt

Köszi. A potenciált én is látom, de a zsebemben az elegendő dellát hozzá meg nem annyira. :D A lélektani határt is áthágja, inkább lenne ágyú ez a verébre. A kábel csillapít, de ahol a fal jobban... Beltéri tyúkbelekkel fogok majd kísérletezni következő lépésként, ha az ufc konnektorokat megtalálom a fiókok mélyén.

(#8206) totron


totron
addikt

Megint elfelejtettem repülőbe rakni, k. anyámat mostmár. Reggelre 20%-ot merült az akku -115dB nagyságrenden, 4G-n. Kültéren valamivel jobb a helyzet, de nagyon foltokban. Ami lehetne releváns és előremutató is, de rövidkábel közelségben kell kint is jó foltnak lennie, amik nem törvényszerűen esnek egybe.

(#8207) Diák66


Diák66
őstag

Az Írott-kő kilátóból, valamint az út során elérhető hálózatok (ahol lehet a frekvenciát is ida írtam. Érdekes. :D Pedig annyira nincs is magasan.

Vodafone HU 2G (1800 MHz, 900 MHz)
Vodafone HU 3G (2100 MHz, 900 MHz)
Vodafone HU 4G (2100 MHz, 1800 MHz, 800 MHz)
Telenor HU 2G (1800 MHz, 900 MHz)
Telenor HU 3G (2100 MHz)
Telenor HU 4G (1800 MHz, 800 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz)
Telekom HU 2G (1800 MHz, 900 MHz)
Telekom HU 3G (2100 MHz)
Telekom HU 4G (1800 MHz, 2600MHz, 800 MHz)
Digi Mobil HU 2G (1800 MHz)
Digi Mobil HU 4G (1800 MHz)
A1 AT 2G
A1 AT 3G (2100 MHz, 900 MHz)
A1 AT 4G (1800 MHz, 800 MHz)
T-Mobile A 2G (900 MHz)
T-Mobile A 3G (2100 MHz, 900 MHz)
T-Mobile A 4G (2100 MHz, 1800 MHz, 800 MHz)
3 AT 2G (1800 MHz)
3 AT 3G (2x) (2100 MHz)
3 AT 4G (2x) (2600 MHz, 2100 MHz, 1800 MHz)
A1 SI 2G (900 MHz)
A1 SI 3G
HT HR 3G
HT HR 4G (2100 MHz)
Tele2 HR 3G
HR VIP 3G
HR VIP 4G (1800 MHz, 2600 MHz)
Mobitel 2G (900 MHz)
Mobitel 3G
Mobitel 4G (1800 MHz)
Orange SK 3G (2100 MHz)
Orange SK 4G
O2 SK 4G (2100 MHz, 2600 MHz)
Telekom SK 4G (2600 MHz)
Tusmobil 2G (1800 MHz)

(#8208) cocka válasza Diák66 (#8207) üzenetére


cocka
veterán

Remek remek. De az Dunántúl és ott a híresztelések ellenére mégiscsak kolbászból van a kerítés. Aki az ellenkezőjét állítja, az jöjjön Északkelet-Magyarországra ámulni. :D
Szóval gyere a Bükkbe Istállós-kőre vagy a legújabb, újonnan kijelölt legmagasabb pontjára és mesélj milyen hálózatok érhetőek el. :D

Kíváncsi leszek milyen hosszú lesz a lista.. Kétlem, hogy egyáltalán térerő van. :D

(#8209) Diák66 válasza cocka (#8208) üzenetére


Diák66
őstag

Az a baj, hogy pont elég elhanyagoltak itt is a magyar hálózatok. A Vodafone nagyon ritkán fejleszt, sok helyen megelégszik a B20 800 MHz-cel, ami hamar beáll. Ez a lista csak a határon lévő kilátó miatt jött össze. Magyarország mellett Ausztriai hálózat nem meglepő, de a Horvát már érdekesebb volt, főleg, hogy a Szlovén ritkább volt, úgymint a szlovák. Miután csatlakozni nem tudtam, nem lehetett megállapítani pontossan honnan is van jel. A 2600 MHz-nek nem is akartam hinni. A Telekomé még Kőszegről (vagy Szombathely) nem is annyira meglepő.... de a többi?! Szilvársáradon pár éve jártam.

(#8210) bociusz válasza Diák66 (#8209) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ugyanezt tapasztaltam repülőn ülve is: a magasban 2600 MHz-n tart ki legtovább a kapcsolat. A Hármashatárhegyen például legutóbb a városligeti B7-es cellára kapcsolódott (Telenor).

[ Szerkesztve ]

(#8211) qnadam válasza Diák66 (#8207) üzenetére


qnadam
veterán

a magas-tátrából is látszanak a magyar hálózatok, de ez semmit nem jelent, kapcsolódni nem lehet rájuk ilyen távolságból.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8212) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Velük van valakinek tapasztalata? [link]
Sajna az új helyen nincs egyelőre vezetékes net és kéne valami normális sebességű mobil.
Telekomos mobilnet nem túl jó. Asztali PC, XBOX, TV, Telefon-hoz nagyon kevés.

(#8213) 4Grider válasza wolf033 (#8212) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telenoros flotta jellemzően nem szokott gyorsabb lenni mint egy Telekomos. De persze ez mindig helyszíntől, eszköztől és időponttól függ, mivel a mobilnet esetén egy torony szétoszt mondjuk 500-1000 Mbps-ot az összes olyan előfizető között aki ott és akkor rá csatlakozik és épp netezik. Ha épp 1000 cellatársad van, akkor így jártál, ha épp 20, akkor meg jól.

(#8214) public_void


public_void
csendes tag

Sziasztok,
A távoli munkavégzés korszakának beköszöntével szeretnék csavarogni a világban, amihez szükségem lenne mobil internetre a napi munkához, mint B opció, ha nincs jobb.

Mik az ajánlott korlátlan mobilinternet csomagok, szolgáltatók?

Látom a domino netbővítője már szserepel a fórumban 10.000 forintért.
Telekom flottában látok még ~6.500 (+2.500 mobil előfizetésért)
A Voda és a Telenor nagyon drágának tűnik a Telekomhoz képest.

Van más opció szerintetek...?

(#8215) 4Grider válasza public_void (#8214) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott vannak a 6000 Ft környéki Telenoros flottás előfizetések. Ott van csak adatkártya is, nem kell mellé hangelőfizetés. De ha B opció, akkor minek korlátlan? Ha van vezetékes net, attól egyre ritkábban jobb a mobilnet...
Ha pedig a világban azt jelenti, hogy a határon kívül is, akkor ismerd meg az eu roaming írott szabályait is, eu-n kívül meg ne akarj magyar mobilnetet használni, mert rámegy a vagyonod.

(#8216) Zeki válasza 4Grider (#8215) üzenetére


Zeki
nagyúr

Világcsavargós mobilnetre külföldön kellene érdeklődni, jobb lehetőségek vannak.

(#8217) public_void válasza 4Grider (#8215) üzenetére


public_void
csendes tag

Kösz a tippet! A Telenoros flottás ajánlatokról honnan tudhatok meg többet? A google nem segített.
A Telenornak különben nem rosszabb a lefedettsége és a sávszélessége, mint a telekomnak?

Munka miatt kell a korlátlan net, nagy adatforgalmak generálódnak olykor-olykor. Illetve a távoli asztalelérések miatt a sávszélesség is fontos - (igen, a mobilnetnek nem megbízható a sávszélessége, de az eddigi tapasztalatom szerint nálam ezzel mégsem volt eddig probléma).

Csak Magyarországon belül csavargok, gyakran vissza kell járnom a lakóhelyemre, szóval külföldi mobilnet nálam nem téma.

(#8218) 4Grider válasza public_void (#8217) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bemész a flottás topikba és az összefoglalóban megnézed a táblázatot.
A Telenor és Telekom lefedettsége részben (800 MHz és vidék) közös. Egy csomó olyan hely van, ahol a Telenoré jobb, mint a Telekomé, de még több, ahol nem. Mert a Telenornál van olcsó és korlátlan mobilnet publikus ip címmel, míg a Telekomnál és a Vodánál nincs.

(#8219) totron válasza public_void (#8217) üzenetére


totron
addikt

Ahogy Grider is írja, hektikus az egész műfaj. Felmerül a kérdés, hogy azokon a helyszíneken, útvonalakon használnád-e, ahol eddig is. Mert akkor már van némi tapasztalatod. Jókor kell akarni hirtelen nagy állományokat mozgatni vagy videochatelni, ami szerintem vállalhatatlan, hogy a technikához/gyk. idegen emberhekhez kell alkalmazkodni, de ez van. Ha persze nálad jó volt/lesz, akkor örülés.

[ Szerkesztve ]

(#8220) lipitloty


lipitloty
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Új albérletbe költöztünk, ahol két hete szerencsétlenkedik a Telekom, hogy sehogy nem tudják a kellő helyre elvezetni az internetkábelt. Beugrott, hogy mobilinternetről nem lehetne-e ezt valahogy megoldani. Létezik valami olyan modem, amivel foghatok mobilinternetet, és egyrészt sugároz wifijelet, másrészt három netkábellel szétküldhetem belőle az internetet egy PC-be, egy tévébe és pár hónap múlva egy PS5-be? Ha létezik egyáltalán ilyen, mennyire megbízhatóan működik, milyen költségei lehetnek? Normális sebességre van szükségem, mert a gépen egész nap dolgozok (bár ahhoz nem kell túl gyors net), a tévét csak Netflixre és HBO-ra használom, meg a PS-en is mennének gyakran letöltések, esetleg online játék is. Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#8221) lipitloty


lipitloty
csendes tag

Így hirtelen azt találtam, hogy a mobilszolgáltatóknál létezik ilyen, de katasztrofális korlátokkal (Telekom 10 GB, Telenor 100), de van egy cég, aki csak ezzel foglalkozik, és náluk 1000 GB-os csomag is van tűrhető áron: https://triconnect.hu/szolgaltatasaink/mobilinternet/

Esetleg róluk van valami tapasztalatotok?

(#8222) vgyuri válasza lipitloty (#8221) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbáld meg a mobilflotta topic-ban megérdeklődni [link]

(#8223) lipitloty válasza vgyuri (#8222) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Köszönöm szépen, én is most bukkantam rá, hogy ez lesz inkább a megfelelő hely. :K

(#8224) humigabi válasza lipitloty (#8220) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Vannak ilyen modem routerek, nem olcsók, de pld amit tapasztalatból tudok ajánlani, Huawei B525 (már csak használtan) vagy Huawei B535, ezek elég jól, megbízhatóan működnek és kétsávos wifivel valamint Lan csatlakozókkal szolgálnak. De nézzél körül, mert vannak más típusok is.

Üdv:

humigabi

(#8225) Jakuu


Jakuu
őstag

Olyan kerdesem lenne, hogy letezik e olyan lehetoseg, hogy esimes router amivel egy telenoros kartyanak a netjet tovabb lehet osztani.
A problema az , hogy asszonynak van egy korlatlan Telenoros csomagja. ami a telefonjaban van es onnan hotspotolja a netet, mivel mas lehetosegunk nincs a jelenlegi lakhelyunkon az internetre es kulon elofizetest erre nem szeretnenk raszanni.
Viszont az allando hotspotolas miatt a telefonja szinte allandoan a tolton van, ami nem igazan tesz jot a telefon aksijanak es a kartyat se szeretnenk allandoan kivenni a telefonjabol.. Arra gondoltam, hogy mivel van egy Asus wifis routerem USB csatlakozoval, amin keresztul USB sticken keresztul is lehetne tovabbosztani a netet, talan valamilyen esimes megoldas is jatszhatna.
Van erre valakinek otlete, vagy esetleg mas megoldas ?

[ Szerkesztve ]

(#8226) 4Grider válasza Jakuu (#8225) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenornál nincs e-sim.
Havi 5-6 ezer Ft egy korlátlan Telenoros adatsim flottában. Fizessetek egyre elő és használjátok egy asztali 4G routerben.

(#8227) cocka


cocka
veterán

Amúgy a B525-nek meg a B535-nek milyen portjai vannak? Gigabitesek legalább?

(#8228) taki01 válasza cocka (#8227) üzenetére


taki01
őstag

Mind kettőnek gigabites portjai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8229) Buckey válasza cocka (#8227) üzenetére


Buckey
senior tag

Üdv!
Nekem az 535 van, de a gigabites porton max. 800-850 megával jött az adat, míg a gigabites [switchen] 950-970 mega körül.
Ezt leszámítva, tökéletes, hiba nélkül működik, csak ajánlani tudom. :K

[ Szerkesztve ]

(#8230) cocka válasza Buckey (#8229) üzenetére


cocka
veterán

Ó hát én azzal már bőven elégedett lennék. 800 megabit úgy se fog jönni mobilneten.

Függetlenként vetted vagy szolgáltatótól?

(#8231) Buckey válasza cocka (#8230) üzenetére


Buckey
senior tag

Mobilnet én elég (sok is), de belső hálózaton? Mondjuk én maximalista vagyok. :D
Nem tudom, hogy független-e, másik kártyával nem próbáltam, de a Telekomtól vettem.

(#8232) humigabi válasza Buckey (#8229) üzenetére


humigabi
aktív tag

+1 :K

humigabi

(#8233) taki01


taki01
őstag

Most találtam takarítás közben a fiókban és még rajta van a fólia is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8234) Diák66 válasza taki01 (#8233) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ezt ma már sokmindenre nem használod. :D Szükségmegoldásnak jó, de vagy 10 éve vehetted volna hasznát.

(#8235) cocka válasza Diák66 (#8234) üzenetére


cocka
veterán

De a lábait még igen. :DD Remélhetőleg nem béna.

(#8236) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan szolgáltatót/szolgáltatást aki nem letiltja csak lelassítja a mobilinternetet ha elfogy a keret, mint régen?

köszi

(#8237) ElektrikusDE válasza Guvasi (#8236) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Persze!

Csak te gondolom Magyarországra gondolsz.

Ott sajnos már nincs ilyen!

Egy kivétel azért még akad:

[link]

"A blue mobile internetcsomagokban túlforgalmazási díj nincs, a díjcsomagokban benne foglalt adatmennyiség túllépése esetén a letöltési/feltöltési sebesség értéke legfeljebb 32 kbit/s a 30 napos időszak végéig."

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#8238) FistXL válasza ElektrikusDE (#8237) üzenetére


FistXL
aktív tag

blue mobillal óvatosan, VoLTE huawei-xiaomi telókkal nem megy, de ha nem zavar hogy elmegy a net mikor hívnak, akkor jó ajánlat lehet.

(#8239) Diák66 válasza Guvasi (#8236) üzenetére


Diák66
őstag

Egyes ügyfélmegtartós csomagokba még szokták alkalmazni, de miután kezdenek "életre kelni" a korlátlan mobilnet csomagok is, létjogosultságát veszti amúgy is az egész.

(#8240) Soma01


Soma01
veterán

Azt hogyan lehet megtudni, hogy egy adott szolgáltatónak a tornya merre van? Azaz merre kellene fordítani az antennát? Persze lehet, hogy több toronyra is rá lehet látni az adott helyről, de erről fogalmam sincs. Vagy senni kell egy antennát a routerre és próbálgatni?

(#8241) cocka válasza Soma01 (#8240) üzenetére


cocka
veterán

Ezt én se tudom. Bár én rálátok tornyokra, szomszéd házak tetején van több is, de hogy melyik szolgáltatóé. Passz. De mivel a Telenor térereje jobb meg gyorsabb sebességet biztosít, gyanítom, hogy az lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8242) MaCS_70 válasza Soma01 (#8240) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van ez az OpenStreetMap projekt. Nem tudom, mennyire naprakész.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8243) 4Grider válasza Soma01 (#8240) üzenetére


4Grider
nagyúr

https://www.cellmapper.net/map
Bal oldalon kiválasztod a szolgáltatót és a hálózatot (4G). És nagy valószínűséggel a tornyok ott lesznek, ahol a térkép mutatja őket.

(#8244) Diák66 válasza Soma01 (#8240) üzenetére


Diák66
őstag

Helyismerettel...... cellmapper [link] , cellavadász [link] , de a legbiztosabb az, ha körbejárod a települést egy mérőprogival és megkeresed az adott tornyot. Az RRU árulkodik az antennák mellett, teleobjektíves fényképezőgéppel, vagy távcsővel rá kell nézni az adótoronyra.

Ha más megoldás nincs, a mérőprogramok még mindig segítenek, csak körbe kell járkálni az adótornyokat közvetlen közelről és párszár méterrel távolabbról is. Cellaváltást és magas jelszintet fogsz tapasztalni, akkor biztos lehetsz benne, hogy megtaláltad a keresett adótornyot.

(#8245) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Van egy Huawei 5577s routerem. Ez csak cat4-et tud ezért a letöltés és feltöltés nem valami sok (le 10mbit max, fel 15...). Esetleg ha vennék, hozzá egy kültéri antennát az segítene valamennyit a fel-letöltésben? Szolgáltató Telelnor. Ugyan azon a helyen telefonnal a mért sebesség 60-80mbit között volt. (természetesen a telóban van Cat6, ezért is gyorsabb :) )
Ez csak átmeneti megoldás lenne, míg megérkezik a mikoritk eszközöm.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#8246) 4Grider válasza iceQ! (#8245) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha vennél hozzá egy olyan antennát, ami az 1800 MHz környékére kihegyezett ÉS van feléd B3, akkor talán. A tuti az lenne, ha be tudnád a szoftverében állítani a használt frekvenciát (B20 helyett B3-at), de mivel nem tudod, ezért lutri...

(#8247) iceQ! válasza 4Grider (#8246) üzenetére


iceQ!
addikt

Aha. Tehát akkor ne számolajk gyorsulásra :(
Ehj, pedig kezdtem megörülni, hogy van egy kis remény míg megjön a mikrotik eszköz.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#8248) iceQ! válasza 4Grider (#8246) üzenetére


iceQ!
addikt

No, hát a kis mini router megemberelte magát, 30-40-50mbitet le tud adni. Hogy, hogy nem azt nem tudom. Eddig ugyan azon a helyen 10 volt. Este volt hogy lassúbb volt (gondolom az esti leterheltség), reggel viszont egész baráti. Rendelek rá egy antennát, hátha segíteni fog valamennyit.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#8249) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Van valakinek tapasztalata annak kapcsán, hogy autóba milyen 4g Stick-e érdemes venni? Elég csak a stick, vagy kell elé vmi router is esetleg?

Egy Dasaita fejegységnek szeretnék saját netet adni. (és nem a mobilomon levőt megosztani, ill. ezt csak végső esetben)

(#8250) 4Grider válasza (ex)Cat (#8249) üzenetére


4Grider
nagyúr

A stick az usb modemet jelent. Egy usb modem önmagában nem sokat ér, kell valami vas elé, amire rádugod, amin van wlan, nat, ilyesmi. Ilyen helyeken valami Mifi-t, vagy asztali 4G routert (pl. a csomagtartóba rejtve) használunk. De ilyen fejegységre inkább android auto-n vagy carplay-el tolnám át a sokkal okosabb telefonról a netrádiót és a navigációt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.