Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) 4Grider válasza Marcsello31 (#8700) üzenetére


4Grider
nagyúr

A GPRS (2G) sosem tudta az 1 mega letöltést. Az olyan 40 kbps körül volt, a továbbfejlesztése (EDGE) már tudott olyan 200 kbps-ot is. Az UMTS (3G) tudta/tudja az általad említett sebességet.

(#8702) MaCS_70 válasza 4Grider (#8699) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én az IQ-flottában vagyok, és a Mikrotik SXT-vel 40-80 Mbps a letöltési sebesség, felfele meg 20-40.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8703) 4Grider válasza MaCS_70 (#8702) üzenetére


4Grider
nagyúr

Flottától függetlenül nálam is kb. ennyit tud a Telenor, de én rálátok több bázisállomásra is és itt B3+B20 CA van mindenütt, meg három nagy vezetékes internet szolgáltató, ebből kettő optikán...

(#8704) MaCS_70 válasza 4Grider (#8703) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tőlem szűk két kilométerre van a Telenor-torony, télen egyértelműen közvetlen rálátással, nyáron egy kicsit már árnyaltabb a helyzet, de szerintem nem vészes.

Az, hogy van-e CA, nem tudom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8705) totron válasza MaCS_70 (#8704) üzenetére


totron
addikt

Sírok, hiszen a ti minimumotok az én maximumom éjjel. Only B20 létére mondjuk nem rossz (B3-on jelzésértékű a csordogálás, így CA ha játszik is, értelme nincs).

(#8706) MaCS_70 válasza totron (#8705) üzenetére


MaCS_70
félisten

Te milyen eszközt is használsz?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8707) totron válasza MaCS_70 (#8706) üzenetére


totron
addikt

Huawei B525 szexi edition.

(#8708) MaCS_70 válasza totron (#8707) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát igen, beltéri, nem irányított antennás eszköz.

A szomszédomban, velem azonos (talán kicsit jobb) vételi körülmények megy egy ilyen. Optimális körülmények között gyakorlatilag azt hozza, mint nálam a Mikrotik, de a rossz időt például sokkal jobban, gyakorlatilag többszörösen "megérzi".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8709) Marcsello31 válasza 4Grider (#8701) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igen, igazad van, gprs net volt az, foltokban edge kapcsolattal, házon kívűl. Az origo kb 5perc volt mire betöltötte :D. Szerinted ez simkártya fogadós router? VAgy usbs modemes?
Az ára egész barátságos.
Gyanúsan az.

[link]

(#8710) 4Grider válasza Marcsello31 (#8709) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a 4G router már évekkel ezelőtt elavultnak számított:
Cat4 nincs CA
10/100-as portok
2.4 GHz wifi
Ettől persze még működni fog Magyarországon, csak sebességet ne várj tőle (akkor sem ha nálad épp jó mobilnet van).

(#8711) cocka válasza 4Grider (#8710) üzenetére


cocka
veterán

CAT4 mögé miért is kéne gigabites port? Elérték valaha a CAT4-es eszközök a 95 megabit feletti értéket?

(#8712) 4Grider válasza cocka (#8711) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Cat4-es eszközök 150/50 Mbps elméleti le- és feltöltési értékkel dolgoznak. És ezek a routerek nem csak routolnak, hanem switch-ek is. 10/100-as switch-et pedig ma már otthoni hálózathoz nem ajánlunk...

(#8713) Marcsello31 válasza 4Grider (#8710) üzenetére


Marcsello31
őstag

Üdv! Köszönöm a válaszodat! Sokat segítettél a döntésben, lehet ezért van ez akkor ilyen árban, szerintem e mellett fogok dönteni: [link] Két router fog majd kelleni, egy olyan ami a mobil netet adja, az amit linkeltem, és egy olyan, ami wifire tud csatlakozni, majd lanon adja tovább a netet. :). köszönöm a válaszodat! :)

(#8714) 4Grider válasza Marcsello31 (#8713) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az általad linkelt router szintén Cat4-es, szintén 10/100-as portokkal rendelkezik és szintén csak a 2.4 GHz-es wifit ismeri. Azaz egyik kutya, másik eb...

(#8715) Buckey válasza Marcsello31 (#8713) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Szerintem neked ez kell: [HUAWEI B535-232 AC ROUTER]
Nem olcsó, de szerintem ez a minimum manpság.

(#8716) cocka válasza 4Grider (#8712) üzenetére


cocka
veterán

De én a gyakorlatról kérdezek. Hogy elméletben elérheti a 150-et, az sok embert szerintem nem vigasztal.

(#8717) 4Grider válasza cocka (#8716) üzenetére


4Grider
nagyúr

20 MHz B3-asból több jön ki, mint 100 Mbps. Majd rámérek, ha egyszer nagyon hajnalban Budakeszin járok...

(#8718) Marcsello31 válasza Buckey (#8715) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! szerintem is,de nekem bőven jó amúgy, ha eléri a legalább :
15mega le és 2mega feltöltést. Öröm lenne ha a Kodit tudnék használni ezzel a nettel. Rászoktam itthon pár online játékra, remélem mennni fognak azok a mobil nyekkel is. De az infót köszi megnézem hogy hol mennyibe kerül, Valószínű hogy telenoros simem lesz, korlátlan nettel. Srácok nekem tényleg nem kell giga net sebesség, bőven elég a max 20 le és fel legalább 3 mega " ha valami csoda folytán elérem eme sebességet', csak 1 megát ne :D .
Kodit szoktam a vezetékes netten használni, online játék, és Youtube streamerek nézésére.
Nem is kell a Hd minőség a youtube, csak legyen :). aTípust köszi! Rá sasolok. Köszönöm a helpeket! Ment a Pacsi! :) 4Grider Köszönöm tőled is a segítséget, akkor az is ugrott. Ha már router akkor olyan legyen, hogy cserélhető antennás, stb, stb... :C

[ Szerkesztve ]

(#8719) Marcsello31 válasza 4Grider (#8714) üzenetére


Marcsello31
őstag

Válaszodra reagálva köszi, nekem elég már a 20mega le is kb, szerinted lenne annyi? :DDD . Város szélén közel lennék, 3g 4g LTEt érzékelt a telefonom, hálózat kereséskor. No mind1. köszi mindent! Majd meg írom hogy hogy jártam.

(#8720) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Lehet ez a típus volna az ideáll? De én nem rendelek az ebayről, de a típus érdekes, ráadásúl antennás. [link] Ilyesmi lenne a jó nekem, ha jól értelmezem a dolgot

(#8721) totron válasza Marcsello31 (#8720) üzenetére


totron
addikt

Forgalomban lévő, népszerű termék az 535, felvukkan itteni aprón is, ha ugyan nincs jelenleg is, ilyenért nem kell íbéjre menni. Mikro vagy Hua, ezekkel nem nyúlsz mellé. Cat6-ra ruházz be min. 525 is jó, olcsóbb is. A pontos értékeket nem a fórumról fogod megtudni, van egy természetes korlátja az online tanácsadásnak is. A 40. másodperc utáni lassítás? elég balkáni, ilyen kompromisszumokat ne vállalj be, főleg ne hűségre.

(#8722) Buckey válasza Marcsello31 (#8720) üzenetére


Buckey
senior tag

Ezt ajánlottam neked, csak a Telekomnál 29920Ft, és ha kérsz, kapsz hozzá függetlenítő kódot (ha lista áron veszed), ha netán nem lenne alapból független.
Antenna nem jár hozzá, azt külön kell venned. Pl. [tőle] , ami 2x2000Ft (2 db kell, ajánlott) még pluszban, ha nem lenne jó a vétel. De a lakásban azért meg kell keresni az optimális helyet neki, mint ahogy én is ezt tettem, így nekem antenna nélkül is tökéletes.

Vagy veszel használt Huawei B525 LTE-t, van aprón is: [független, antennával] és [Telenoros]

[ Szerkesztve ]

(#8723) taki01 válasza Marcsello31 (#8720) üzenetére


taki01
őstag

Feljebb linkelték a telekom webshopot ahol függetlenül megkapod az eszközt.

@Buckey
Elvileg már függetlenítő kód sem kell. Az én B525-sm amit a T-től vettem az már alapból független volt.

[ Szerkesztve ]

(#8724) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok Srácok! Köszönöm az infókat! Ezt a routert fogom választani ez biztos, csak még nem biztos hogy onnan, Nekem mindenféle képpen független kellene :). De ahogy látom ez az. Köszi az infókat!

(#8725) Buckey válasza taki01 (#8723) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem tudom, hogy független-e, mert csak Telekomos kártyával használom. De azért kértem függetlenítő kódot, ha netán kellene. :)

(#8726) 4Grider válasza taki01 (#8723) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vettem egyet, a héten kiderül, hogy mit szól az idegen szolgáltatói simekhez...

(#8727) Marcsello31 válasza 4Grider (#8726) üzenetére


Marcsello31
őstag

Kíváncsian várjuk :). Akit érdekel, tegnap rá találtam egy oldalra, ahol 1tbos mobil adat csomagot árulnak, valós szolgáltatás, saját sim kártyájával.És a telenort használják.
Azért az 1tb csomag már elég combos, ha le korlátoznám a letöltési sebességet, 5/5re akkor elvileg kihúzom a hónap végéig. Elkezdtem levelezni velük, ki másoltam egy részletet a levelezésből:
"Köszönjük érdeklődését Smart Net Card© szolgáltatásunk iránt.
Az 1 TB csomag 1024 GB adatmennyiséget foglal magában, tovább forgalmazás nincs, a kártya letílt.
Havi díj: 6.993 Ft
egyszeri Kaució: 20.000 Ft
korlátlan mobil internet:
Ezen kiestek a szemeim :D
korlátlan mobil internet :Havi díj: 27.500 F....

Viszont az 1tb csomag azért az már nem rosz nem? Weboldaluk: [link]
Azért osztottam meg, hogy aki szintén keresgél megnézhesse.
:) Hogy tudnám ezt az 1tbos csomagot kihasználni?
Mert ha el fogy az 1tb keret, a kártya letílt a kövhónapig?
Merjek ezzel filmet nézni minden nap este pl 1 órás filmet? :D őőőőő.. Viszont ez kategória nem a flottás kategória.

[ Szerkesztve ]

(#8728) 4Grider válasza Marcsello31 (#8727) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én is, mert hogy azóta is a rendeléseim között "jóváhagyás alatt" a státusza. A nagy szent tehén vajon melyik részébe kell rúgni, hogy ezek feladjanak egy rendelést?

(#8729) Marcsello31 válasza 4Grider (#8728) üzenetére


Marcsello31
őstag

El tudod őket érni valahogy? azért ez gáz. :W Szerintem a tehén tőgyét, hogy tejet adjon legalább, ha már mást nem. :). TElefonon emailen jeleztél már felük ? :D az ideged maradjon nyugodt, :) .

(#8730) viking_joe


viking_joe
csendes tag

sziasztok!

Ma kezdtem el játszadozni egy Mikrotik LHG LTE6-al, de ott elakadtam, Telenor kotlátlan adatkártyát látja, van jel, de ip cím nincs [kép] és net sincs. :F Telefonomból t-mobil céges kártyámmal azonnal van net, működik rendesen, itt ip cím is van [kép] . Telenor kártya is természetesen működőképes, B535ösben előtte, utána is működött. Milyen apróság a probléma? :( Bocs a gyenge fotókért csak sietség + idegesség :U

[ Szerkesztve ]

(#8731) 4Grider válasza viking_joe (#8730) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az internet apn Telenornál nem jó. Vagy net, vagy online, de ha adatkártya, akkor az első legyen, főleg ha ilyen eszközben használod.

(#8732) totron


totron
addikt

Miért nem megy a Digi routerben? Nem állt elő még a helyzet, de ha előállna, szeretem tudni mit hárítok el a peccsel.

(#8733) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Szerintetek ez független router, vagy csak telekomos? Nekem független kéne.
[link] a választ előre is köszi.

(#8734) 4Grider válasza Marcsello31 (#8733) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha listaáron veszed, pikk pakk függetleníthető, a függetlenítés a Telekomnál a legegyszerűbb. Épp ezért jó eséllyel független.
Én is rendeltem belőle 3 hete, két hét után viszont visszamondtam, mert összefosta a rendelésemtől magát a rendszerük, nem is tudták leszállítani.

(#8735) Marcsello31 válasza 4Grider (#8734) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értettem, azért köszönöm a választ, még nem 100% hogy onnan rendelek, De egyenlőre nem találtam olcsóbbat máshol vagy van? :). :))

[ Szerkesztve ]

(#8736) 4Grider válasza Marcsello31 (#8735) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően a Telekomnál most a legolcsóbb. Máshol már nem is nagyon lehet kapni (készleteket árulják ki), mert már nem gyártják. Ha nem sietsz, vehetsz majd újabb/drágább modellt.

(#8737) Marcsello31 válasza 4Grider (#8736) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igen tudom, Találtam is olyat ami egy 20assal drágább. Na annyi pénzem nincs. lehet muszáj lesz beruháznom egy ilyenre. tippeket köszi. Várom a telekom válaszát, a routerrel kapcsolatban még nem válaszoltak. de náluk a leg olcsóbb tényleg.Azért is jó ez a router, mert két sávos, két cellára? tud csatlakozni egyszerre a nagyobb sebesség végett...

[ Szerkesztve ]

(#8738) totron válasza Marcsello31 (#8737) üzenetére


totron
addikt

CA-képest kapsz olcsóbban is, használtan. Részemről kifogtam egy teljesen karcmenteset, hű élettárs a mindennapokban.

(#8739) Marcsello31 válasza totron (#8738) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ahoy! ÉRtem, mindenképp CA képesnek kell lennie, ezt már sokan írták és mondták nekem.
De elősre, térerő vadászatot kell csinálom ott, addig minek míg nincs Jel vagy nem találok térerőt.
Találtam egy nagyon jó árú hivatalos 4g hálózatos csomagot, 6.900ftért/hó.
De b@szhatom finoman szólva, ha nincs jel, még 1 hónap aztán ez is kiderül.
Azt írod nekem, hogy nézzek körbe használt cuccok terén, hátha akad egy ilyen router modem? :K . Van telenoros simem, az nem gond, azzal is lehet jelet keresni,
3X jobb lenne ez a megoldás, mint a mikrohullámú net.na mindegy. Ha valami van megírom :). De köszi mindenkitől!

[ Szerkesztve ]

(#8740) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tudnátok-e nekem olyan szolgáltatót ajánlani, aki EU-n belül tudna biztosítani korlátlan mobilinternetet?
Már találtam egyet, mégpedig ezt, fel is vettem velük a kontaktot, ezt ajánlják.
- korlátlan GB + korlátlan hang EU + EGT 9990 Ft.
- kártyánként egyszeri regisztrációs díjat számolunk fel ennek összege 9870Ft (vodafone)

Hűségidő nincs!

Esetleg ha tudna valaki mást is ajánlani, hasonló konstrukciókkal, az össza meg velem legyen szíves. :R

Samsung S9

(#8741) 4Grider válasza Víz Elek (#8740) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a korlátlan red csomagjaikat is már lekorlátozzák 20 GB után, nehezen tudom elképzelni, hogy pont a flottákkal ezt nem tennék. De mivel nincs hűség, én belevágnék, max, egy hónap múlva visszaadod.
Korlátlan net a szolgáltatónak nem korlátlan, ő minden egyes GB után fizet a roaming szolgáltatónak. Ennek megfelelően van az a havi GB mennyiség (valahol pont 20 GB környékén), ahol a havi költség már eléri az előfizetési díjat, ezután pedig ráfizetés a szolgáltatónak. Logikus, hogy ez nem működhet hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

(#8742) Marcsello31 válasza 4Grider (#8741) üzenetére


Marcsello31
őstag

Én is ettől tartok, korlátlan nak hitt csomag, nem korlátlan valójában, csak reklám.
Én is találtam korlátlannak hitt csomagot, megjegyzem, hogy szerintem nem flottás csomagot. :)
Nem tudom hogy ezt ismeri e valaki:
Netán ez is flottás?
[link]
HA minden jól megy, erre fogok előzifezni.
Csomag: Standard Unlimited korlátlan – 150 Mbps 6 900 Ft
Akit érdekel nézzen rá :)
.

[ Szerkesztve ]

(#8743) Greybeard válasza Marcsello31 (#8742) üzenetére


Greybeard
tag

Az itt és a mobilflották topic-ban is preferált IQ és EQ flották pontosan ugyanezt adják 4931 és 5250 forintos áron. Mindhárom (IQ, EQ, Agnatus) a Telenor hálozatát használó flotta. Korlátlan adatkártyát adnak, csak az általad linkelt Agnatus a legdrágábban teszi.
Amivel a legegyszerűbben pontot tehetsz az elnyúló történeted végére, hogy előfizetsz a korlátlan IQ adatkártyára havi 4931 forintért és veszel hozzá pl. Jófogáson egy Huawei B525 vagy B535-ös routert 15-20.000 forintért. Előtte azt azért nézd meg akár egy pre-paid kártyával, hogy a kiválasztott helyszínen mit bír a Telenor hálózata.

[ Szerkesztve ]

s.k.

(#8744) Marcsello31 válasza Greybeard (#8743) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hát lehet, de mi történnne ha a havi adatforgalom kb 50 giga fölött volna?

(#8745) 4Grider válasza Marcsello31 (#8744) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmi. Itthon ezek a csomagok korlátlanok, az EU-ban 18-20 GB-ig használhatóak.

(#8746) totron válasza Marcsello31 (#8739) üzenetére


totron
addikt

A CA jól jöhet, de nem létszükség, itt pl. egyedül 800 MHz-en van szélessáv. A használtat árában tovább tudod adni, ha nem válna be ez a vonal. Te tudod, csak látom, hogy tervezgeted egy ideje, gyakorlatba kell átültetni mostmár.

(#8747) Marcsello31 válasza 4Grider (#8745) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, akkor ezzel a csomagnál nem foglalkoznak a forgalommal.

(#8748) totron válasza Marcsello31 (#8747) üzenetére


totron
addikt

Nem, lehet csapatni. Hardverapró a barátod, leteszteled a frissen szerzett modembarátoddal mi is van, majd előfizetsz. Itt jobban alakult a 4G, mint vártam. Az sem baj, ha házon belül alacsony a jelszint, a routermodemben nincs akksi, amit kikészítene a sikmínuszos dB-érték. Nincs itt már min morfondírozni, tesztelj és ha jó, csodás életed lesz.

(#8749) 4Grider válasza Marcsello31 (#8747) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenornál nincs sávszélesség menedzsment (illetve igen kezdetleges). Ezért van bedugulva elég sok helyen, illetve ezért egyenértékű a különböző flották hipernet unlimited ajánlata.

(#8750) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Akkor olyan nem következhet be, hogy csak sacc per kábé ként írom: havi forgalmam legyen 65 giga, ebben youtube, filmek, chat viber, stb lenne benne. És nem lesz olyan hogy a kártya fogja magát és letílt. :DDD 4Grider értem mit írsz, hát ez van, 4 hét és kiderül minden.köszi a választ. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.