Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) #89053952


#89053952
törölt tag

Az miért van a Telekomnál, hogy ha internetezek HSDPA hálózaton és épp nincs adatforgalmazás vagy bejön egy hívás akkor átáll 3G-re a telefon nem pedig marad HSDPA hálózaton mint mondjuk a Telenornál?

(#3602) btz válasza Werkly (#3599) üzenetére


btz
addikt

4G LTE-A képes eszközt érdemes venni, én is kinéztem magamnak egyet.

(#3601) ebelo
Mikor még Telekomos voltam nekem nem csinált ilyesmit. Pont hogy HSDPA-n nem szakadt meg a net ha hívtak, csak edge és 3G esetén.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3603) 4Grider válasza btz (#3602) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én is az M7350-est használom, de nem árt tudni, hogy maximum 150/50 Mbps-ot tud. Tehát hiába kezeli az aggregált 4G-t, attól még maximum 150 Mbps-ot tud...

(#3604) radio100jozs válasza 4Grider (#3603) üzenetére


radio100jozs
őstag

Mert nem is tudja az LTE-A-t. Nekem is ilyen van, és ha Mobilnetre kell valakinek hordozható eszköz, akkor csak is ezt vásárolja meg, ennél lejjebb ne is adja, fentebb meg nem érdemes menni. Azért LTE-A ide, vagy oda a WiFi a gyenge pont, ami N-es szabványnál is a gyakorlatban karcolja a max 150 Mbps-t, ha nincs semmi zavaró jel, bár akkor át kell váltani az 5 GHz-es WiFi-re..

[ Szerkesztve ]

(#3605) btz válasza 4Grider (#3603) üzenetére


btz
addikt

Igen tudom hogy 150/50, a wifi miatt van ez, ettől függetlenül nem baj, ha képes az Advenced szerint agregálni a 4G sávokat, ha jóltudom ez a fő különbség a sima LTE-vel szemben, így gondolom jobban ki lehet használni a maximálisan elérhető 150/50 sávszélt vele, mint mondjuk ha simán egy frekit használna agregáció nélkül.

(#3604) radio100jozs
A gyártói weboldal szerint ez egy LTE-A képes eszköz. Ha még sem az akkor hibásan van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3606) wannabedev


wannabedev
újonc

Az ügyfélszolgálaton megkapott információk alapján beállítottam a hozzáférési pont preferenciáit, viszont az adatkapcsolat engedélyezése után sincs netkapcsolat. Ugyanezen a mobilon egy másik szolgáltató mobilnetje probléma nélkül elérhető volt korábban. Dual SIM-es készülékről lévén szó próbálkoztam már a SIM-ek megcserélésével is.

(#3607) 4Grider válasza wannabedev (#3606) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefon típusa, pontos származása, mobilnet előfizetés típusa hiányzik.

(#3608) wannabedev válasza 4Grider (#3607) üzenetére


wannabedev
újonc

Elnézést, valóban lemaradtak az információk. THL T6S-ről van szó, Telekomos mobilnettel.

(#3609) radio100jozs válasza wannabedev (#3608) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az apn nél próbáltad a wnw helyett az internet beírásával?

(#3610) wannabedev válasza radio100jozs (#3609) üzenetére


wannabedev
újonc

Igen, a 1430-on beszerzett infók alapján azzal próbáltam. (Telekom NET, internet, PAP, felhasználó üres, jelszó üres)

(#3611) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy lehetőleg Telecom, Vodafone szolgáltatónál melyik a legjobb ár/értékarányú mobilinternet csomag tabletre?
Ha nem e 2 szolgáltatónál, akkor melyeknél?
USB-n tudnám csak megoldani, nem Simes.
Köszönöm!

(#3612) Zeki


Zeki
nagyúr

(#3613) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!
Nos sikerült az általatok ajánlott mobilos programokkal körbejárnom a telkünket. Sajnos siralmas a helyzet - bár nem értek hozzá, de gondolom, hogy a -100 és -75 közötti értékek nem igazán tekinthetők optimálisnak, de még megfelelőnek sem.

Ami viszont biztató, hogy találtam egy pontot az emeleti ablak sarkánál, kültéren, ahol a Telenor Hipernet Praktikum-os kis (régi) USB-s HUAWEI e303-am képes volt jó jelet fogni, és egészen 10 megás letöltési sebességig felmenni. Tudom, ez nem sok alapjáraton, de az ottani viszonyokat tekintve hatalmas fejlődés (általában 0 és 100 kbps közötti értékekkel szenvedünk).

Most azt tervezem, hogy felrögzítem valahogy erre a kinti részre a kütyüt. Viszont, ahogy így utánanéztem, ez a Hipernet csomag drágább, mint pl. a Telekomos. Vodával nincs tapasztalatom, de szerintetek ha a Telenor veszi ezt a jelet, a Telekom sem lehet ennél rosszabb, ugye? Mert akkor inkább átváltanék.

Ami még a jelet illeti: lehetne jobb modemet venni, de igazából olyan kellene, ami méretben nem nagyobb ezeknél a kisebb fajta stickeknél, mert valahogy oda kell rögzítenem arra a részre, amit alig érek el. És ráadásul a telefonom ugye tudja a 4G-t, ahogy beszéltük korábban, és azzal sem sikerült jó értékeket mérni, szóval talán túl sok értelme nem is lenne.

Ezt a sticket szeretném tehát idebent egy router-hez csatlakoztatni, és ez a 10 megás sebesség maga lenne a mennyország :)

(#3614) Zeki válasza Zeki (#3612) üzenetére


Zeki
nagyúr

És most arrébb mentem...
ez már baba Telenoros Alfa11 flottás nettel.

(#3615) Diák66 válasza RoSSo3 (#3613) üzenetére


Diák66
őstag

A -100 dBm érték nem túl jó, ellenben -75 dBm esetében már korrekt sebességet kellene mérned.
Az, hogy a Telenor éppen jó, nem jelenti azt, hogy Telekom, vagy éppen a Vodafone is jó lesz.

(#3616) RoSSo3 válasza Diák66 (#3615) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Sajnos a 75 kb. 1%-ban jelent meg. 99% -100 és -90 között volt :( Viszont erre a helyre nem értem fel a mobillal, így itt nem tudom, milyen, de stick-el ment. Hát lehet kockáztatok, mert árban elég nagy különbséget látok a Telenor és a Telekom között. Itt 1 GB 2999 Ft, a Telekomnál pedig 500 MB 1000 Ft, ha jól látom. Durván 1000 Ft különbség már soknak számít.

Van is Telekomos stickem, csak sajnos azt hiszem, lejárt a SIM benne, ezt kéne pótolni.
Van amúgy lényegi különbség a Huawei E303 (Telenoros) és a ZTE MF626 (Telekomos) között? Előbbivel próbáltam, azzal sikerült befogni azt a 10 megás letöltést, ami tényleg szuper lenne.

(#3617) Diák66 válasza RoSSo3 (#3616) üzenetére


Diák66
őstag

Az a ZTE modem csak 3,6 Mbit/s letoltesi sebességre képes a feltöltésről meg ne is beszéljünk. Sose fogsz vele tíz megát elérni.

(#3618) RoSSo3 válasza Diák66 (#3617) üzenetére


RoSSo3
senior tag

ójajj, akkor ez nem jó hír. és gondolom a Telenoros kütyü meg nem független, vagy modemeknél nincs ilyen?

(#3619) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#3618) üzenetére


RoSSo3
senior tag

esetleg egy használt Huawei E3131 jó lehetne? ezt csatalkoztatnám egy TP link routerhez, és akkor telón is tudnék netezni.

(#3620) Zeki válasza RoSSo3 (#3618) üzenetére


Zeki
nagyúr

De a modemek is lehetnek függőek.

(#3621) RoSSo3 válasza Zeki (#3620) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Akkor a Huawei E3131 és egy TP LINK TL-MR3220 mellett fogok dönteni, azt hiszem. Remélem, passzol egymáshoz a kettő, USB-s a router, 3G képes, talán más adatnak nem kell stimmelnie, ugye?

(#3622) 4Grider válasza RoSSo3 (#3621) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem látok a kompatibilitási listán E3131-et. Ettől még működhet, csak senki nem garantálja, hogy működni is fog a kettő együtt.

(#3623) RoSSo3 válasza 4Grider (#3622) üzenetére


RoSSo3
senior tag

érdekes, mert pl Poland-nél meg írja a "h" és "s" verziót is. De sajnos ez a lista (other location) alapján nem.

Viszont a 303-as verzió sincs a listában. Akkor olyan modemet kéne keresnem, ami benne van a listában, gondolom. Jófogáson nézegetek, bár itt találtam eladót a hardveraprón (a 3131-est), azért gondoltam erre.

(#3624) bluobluo75 válasza Zeki (#3612) üzenetére


bluobluo75
őstag

Korlátlan net létezik magyarországon tabletre?

(#3625) Zeki válasza bluobluo75 (#3624) üzenetére


Zeki
nagyúr

Adatkadtya, dpi es Alfa 11 flottakban.

(#3626) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#3623) üzenetére


RoSSo3
senior tag

na úgy látom az E1820 jó lenne. Adatlap alapján is megfelel, hasonló az E303-hoz?
Ha rábólintotok, nincs több kérdésem :)

(#3627) Diák66 válasza RoSSo3 (#3626) üzenetére


Diák66
őstag

Ez 21 Mbit/s elvileg, jónak tűnik, de szerintem a működés nem garantált. Amit én javaslok, az a mobilnet megosztó, (zsebwifi, mifi, mobil wifi router stb....)

Ezekre többnyire lehet antennát is csatlakoztatni, ami tényleg megoldja a problémád. Persze az árcédula az magas.

Én ezzel szemezgetek, csak sajnos a gyártóval semmi tapasztalatom.

https://ipon.hu/webshop/product/netgear_aircard_810_mobile_hotspot/1428938

Persze vannak ennél olcsóbban is: Tp-link M5250 már 14.000 Ft-tól, igaz ez csak 21 Mbit/s, illetve nincs antenna csatlakozója. Viszont tuti működik. Sokan használják. (LTE-s verziót is, ami úgy 35.000 környékén van) Rokonomnak vettünk ilyet, korrektül működik. Előtte egy tablet+usb stic párossal szenvedett, ami kb használhatatlan volt. Úgy kellett összeguberálni stickeket, amik hajlandóak voltak a tablettel működni. Ami meg működött az se tökéletesen.... szakadozott a kapcsolat, vagy éppen a 900 MHz hiánya miatt csak EDGE volt.

(#3628) RoSSo3 válasza Diák66 (#3627) üzenetére


RoSSo3
senior tag

kösz a tippet!

sajnos nekem nincs most ennyim rá, örülök, ha kijön a router plusz stick egy tizesből. úgyis jön majd rá még az adatcsomag. nyaraló, így erre a pár hétre nekem ez tökéletesen megteszi, csak működjön szépen.

igazából a szomszédtól jött az ötlet, felszerelte a sticket egy magas rúdra, hosszabbítóval hozzákötötte egy routerhez és simán, még a youtube is megy. ha ez nálam is így lesz azon a helyen, amit találtam, akkor több mint hálás leszek érte :) router-stick kombó elvileg rendben lesz, akkor más akadály nem lehet. kicsit macerás lesz minden viharban beszedni, de ez van.

még írok majd, mire jutottam, köszönet minden segítségért!!

[ Szerkesztve ]

(#3629) #71835392 válasza RoSSo3 (#3626) üzenetére


#71835392
törölt tag

Én azért nagyon nem terveznék 3gben, ugyanis folyik a 4g építése lévén a beltéri lefedettség csak 70% körül van és a szolgáltató szívbaj nélkül kihúzhatja alólad a 3gt bármikor ha úgy kívánja érdeke. Nem ez lenne az első eset hogy kapacitáshiány miatt beáldozzák a 3gt a 4g végett. Arról nem is beszélve a 3g cella sokkal előbb bedugul és akkor a hangforgalom kapja a prioritást az adatgforgalmat meg elviszi a cica...
Inkább vegyél használtan 4gs modemet ha kevés a pénzed, hidd el még úgy is jobb befektetés az lefele is kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#3630) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék valami mobilinternet előfizetést a telefonomhoz. Jelenleg a Telekomnál van még hűségidőm, de ott nagyon magasak az árak... (200mb 1090ft, 500mb 1990ft, stb.)
Szóval olyan 500mb-2gb kéne minél olcsóbban, ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lenne a legjobb. :)
Dual SIM-es a telóm, viszont Xiaomi, szóval B20 nincsen. :DDD Nem tudom ez mennyire probléma, 99%-ban Debrecen belvárosában lenne használva.
Köszönöm! :R

(#3631) Balázzs válasza Zeki (#3614) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nálad miben van a kártya? Osztod a netet? Két eszközig nálam megy rendben, de többnél már szaggat sajnos.

router info ezt tartalmazza:

Device name: E5180s-22
IMEI: 86
IMSI : 21
My number: Unknown
Hardware version: CL1E5180SM
Software version: 21.270.27.02.104
Web UI version: 16.100.03.00.03
MAC Address:
WAN IP Address: 100.98.79.75
PCI: 281
CELL_ID: 22017
RSRQ: -6dB
RSRP: -83dBm
RSSI: -57dBm
SINR: >=30dB

Próbáltam úgy, hogy kilőttem a huawei eszközból a wifi-t és kábellel egy másik router adta azt, de az sem volt megoldás sajnosj a problémámra.

(#3632) radio100jozs válasza menyhartlevi (#3630) üzenetére


radio100jozs
őstag

Feltöltősben a Bluemobile (Telekom) a legjobb, 1 GB csak 1290 Ft/30 nap, és megy 4G-n is.

(#3633) RoSSo3 válasza #71835392 (#3629) üzenetére


RoSSo3
senior tag

És a listából melyik lenne a legolcsóbb 4G-s stick? A routeren már nem igen variálnék, így akkor ahhoz kellene nézni valamit.

Ezt a használt sticket 2e Ft plusz postaköltségért meg tudnám venni, gondolom az új még plusz tíz lenne.

(#3634) Zeki válasza Balázzs (#3631) üzenetére


Zeki
nagyúr

2 simes telóban.

(#3635) Balázzs válasza Zeki (#3634) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nekem is két sim-es a teló, de egyszerre csak egyiket tudom használni és még osztani is kéne a netet, így lett router-be rakva.

Most elkezdtem variálni a beálllított kapcsolatokat, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#3636) menyhartlevi válasza radio100jozs (#3632) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Köszi!
Akkor ez ugye a 2. Sim kártyás verzió? :D
Es hol lehetne erre előfizetni?

(#3637) radio100jozs válasza menyhartlevi (#3636) üzenetére


radio100jozs
őstag

www.bluemobile.hu Bármelyik Lidl-ben a pénztárnál kérd a SIM-et, 999 Ft, és van 600 Ft rajta, erre rátöltesz, és rendelheted is meg a netet.

(#3638) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#3633) üzenetére


RoSSo3
senior tag

kiderítettem, Huawei E3372-vel működik a szomszédban a TP-link TL-MR3220-as - bár nincs benne a kompatibilitási listában. Ez ugye 4G-s.

Ilyen kütyüt nem látok használtan, újonnan is csak egy helye kb. 13e Ft-ért, igaz, ez T-s simmel van. Van esetleg valami ajánlásotok, hogy ehhez hasonló készüléket mit lehetne, ami kicsit olcsóbb árban?

(#3639) nexus6 válasza radio100jozs (#3637) üzenetére


nexus6
aktív tag

egy t-mobile függő stickbe bele lehet tenni a bluemobile sim-et? a té hálózatát használja... egyébként tényleg jó áron van, engem pont az 1 gigás érdekelne (minimál netezés édesanyámnak laptopról).
az bosszant, hogy vezetékes netbe sincs már mondjuk kisebb csomag. pl. 2000 ft és kisebb sávszélesség vagy letöltési korlát.
vagy még a telenoros hipernet tablet érdekelne, csak ahhoz meg kell tablet is.

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#3640) 4Grider válasza nexus6 (#3639) üzenetére


4Grider
nagyúr

A T-s eszközök imei számai tiltottak a Blue hálózatban. Viszont olyan ponton, ami az apn-ek elérését nem akadályozza. Azaz puding próbája az evés, ki kell próbálni, ti. van rá esély, hogy működni fog a T-s modemben a blue kártya.

(#3641) Zeki válasza nexus6 (#3639) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha huawei stick, az pici pénzből független lehet.

(#3642) g0dl válasza 4Grider (#3640) üzenetére


g0dl
addikt

"Viszont olyan ponton, ami az apn-ek elérését nem akadályozza"

Ez mit jelent? Én az enyémet azért nem merem kipróbálni blue-val ( csak kiváncsiságból), nehogy aztán a telekom simmel se menjen.

(#3643) 4Grider válasza g0dl (#3642) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt jelenti, amit írtam, az imei szűrés az apn elérését nem érinti.
Nyugodtan kipróbálhatod, mert azonos a hálózatkód. De ha különböző lenne (mondjuk Voda vagy Telenyomor kártyát teszel bele), kiírná a modemed, hogy kéri a feloldó kódot, amit ugye te nem tudsz, ezért kihúzod, visszateszed bele a T-s sim-et, és attól már nem fog feloldó kódot kérni, mivel arra zárt...

(#3644) bluobluo75 válasza Zeki (#3625) üzenetére


bluobluo75
őstag

Linket tudol?

(#3645) Zeki válasza bluobluo75 (#3644) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mobilfották topik.

[ Szerkesztve ]

(#3646) allfinanz


allfinanz
senior tag

Korlatlan mobilnet 25/2 sebességgel havi 3600.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#3647) Sayuar válasza allfinanz (#3646) üzenetére


Sayuar
őstag

És ez mobilnet?

(#3648) DrBubo77 válasza Sayuar (#3647) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez nem mobilnet.
De ma már sokaknál probléma van a szövegértéssel.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3649) allfinanz válasza DrBubo77 (#3648) üzenetére


allfinanz
senior tag

igaz, sorry. :W

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#3650) Diák66 válasza allfinanz (#3649) üzenetére


Diák66
őstag

Ez csak helyhez kötött wireless. (Mikros, vagy wifi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.